Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) vargalex válasza babose (#7000) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi egy elég nagy területen (irodában) teszteltünk, a GPIO magasra húzása után mindenhol hibátal volt a vétel egy mobillal is.

Alex

(#7002) babose válasza vargalex (#7001) üzenetére


babose
csendes tag

Szia!

Akkor jól gondolom, hogy ennél többet kellene tudnia?
A 19 dBm az elfogadható?

Van valami ötleted esetleg?

babose

(#7003) kali válasza babose (#7002) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki egy teszt idejére az utolsó gyári firmware alatt is, ha a firmware a hiba forrása, akkor az úgy kiderül.
hiába mondja így a távolból bárki is, hogy mennyit kellene tudnia, hiszen az adott helyszínen esetlegesen adott szélsőséges befolyásoló tényezőket - különböző műszaki eszközök például, amik a működési frekvenciájuk, vagy technológiájuk miatt problémásak, de sok hasonló dolog van/lehet még, illetve falra is hiába írja valaki, hogy mondjuk csak egy 20 cm-es és x anyagból készült, mert máshol meg 2 darab 20 cm-es és y anyagú sem akkora gond, de akár egy fémből vagy más problémás anyagból készült nagyobb tárgy is erősen "megtöri" a wifi szórást - senki sem látja, ezért is nem szokás wifi szórást/kapcsolatot tippelgetni, még rajz alapján sem.

(#7004) babose válasza kali (#7003) üzenetére


babose
csendes tag

Szia!

Ezért is kérdeztem, hogy ezek az értékek akár normálisak is lehetnek?
(Nem-e hardware-es a problem.)

Köszi a tippet, kipróbálom.

babose

(#7005) csorba23


csorba23
tag

Sziasztok!

Gyári firmware-ben van olyan funkció, hogy x perc múlva leállítja a HDD-t, ha nincs használva?

Ha már van egy routerem az otthoni hálózatban, attól még el fogom tudni érni az USB-re kötött HDD-t?

(#7006) _NCT válasza csorba23 (#7005) üzenetére


_NCT
őstag

Nincs.

(#7007) doberman válasza csorba23 (#7005) üzenetére


doberman
senior tag

vagy használhatsz olyan külső hdd-t ami hw-ből tudja az idle funkciót pl WD Elements...

8lnu

(#7008) suste válasza doberman (#7007) üzenetére


suste
veterán

+1
ha valaki tényleg a leállítgatás mellett van, akkor sokkal biztosabb ha a HDD-re hagyatkozik a leállításban
a samsung HDD-k is tudják ezt alapból....
(én pl pont olyat kerestem, ami nem áll le...)

(#7009) Rick4 válasza csorba23 (#7005) üzenetére


Rick4
félisten

Igen, pl a WD caviar green-ek firmware-je alapból tartalmazza, hogy 8 másodperc tétlenség esetén parkoltatja a fejet. Persze ezt célszerű a tartósság miatt átállítani 5 percre, de tudják.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7010) Zirowe válasza suste (#7008) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk hd idle most csinalt egy olyat, hogy memt a seed, de senki nem toltott tolem, a hdd meg ezert teljesen leallt, elleneben a seed ido ment normalisan, ami azert szerintem eleg jo.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7011) suste válasza Zirowe (#7010) üzenetére


suste
veterán

nálam az elmúlt 2 évben nem telt el úgy 5 perc, hogy ne töltött volna le senki, és ehhez csak 50-100DB torrentet futtatok általában......

(#7012) Zirowe válasza suste (#7011) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nalam most kb 7 megy, de nagyon regi cuccok, biztos ezert nem tolt semmi.
Igazabol en azon csodalkoztam el, hogy az aktiv trans ission es seed mellett teljesen lekapcsolt a hdd. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7013) csorba23 válasza Rick4 (#7009) üzenetére


csorba23
tag

A fej parkolás mellett a hdd még pörögni fog, nem?

Másrészt tudtommal ez a parkolás csak a régi greeneknél működött (ebben nem vagyok biztos).

Ha felrakok moddolt firmwaret akkor jól sejtem hogy megy az idle?

Masik kérdésem: ha switchként használom a routert attól még látni fogom az usb-t?

(#7014) csorba23 válasza doberman (#7007) üzenetére


csorba23
tag

Hdd már meg van -wd red-. Külső házas megoldás lenne. Külső ház még nincs meg.

Bocs a 2x postért :)

(#7015) Rick4 válasza csorba23 (#7013) üzenetére


Rick4
félisten

Az én logikám szerint parkolt fejnél sok értelme nincs pörgetni a lemezt, de nem tudni, végülis hogy oldották meg, ha eleve takarékoskodni akartak az energiával, a legnagyobb fogyasztó a motor, azt is van értelme ilyenkor lekapcsolni. Viszont a progival én a jelenlegi WD20EARX-omnál is beállítottam 5 percre a fejparkolást, akármennyire is állították gyárilag. Ez amúgy nem moddolt fw, csak egy beállítás, ami megváltoztatható.

A routert szerintem alapesetben is switch-ként használja az ember, ha nincs kívülről bejövő net, akkor is látszanak egymás között a gépek. Mit szeretnél ezzel pontosan?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7016) _NCT


_NCT
őstag

Polipo proxy-t használt itt valaki?

Log állandóan ezt írja: Couldn't read from client: Connection reset by peer

Tűzfalon kellene valamit engedélyezni?

(#7017) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok, ddns esetén hogy tudom a többi routert is elérni? Egy hálózaton vannak LAN-LAN kapcsolatban.
Ami a fő routert (192.168.1.1) azt elérem már csak a 1.2,1.3 kellene..

(#7018) Intruder2k5 válasza hramon94 (#7017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Másik porton! Tehát a fő routerben mondjuk a 82-es portot a 192.168.1.2, a 83-mas portot pedig a 192.168.1.3 címre forwardolod, és akkor a ddnscimed.dyndns.org:82 és ddnscimed.dyndns.org:83 címen éred majd el azokat!

(#7019) babose válasza kali (#7003) üzenetére


babose
csendes tag

Sziasztok!

Kipróbáltam a gyári fw-vel, de nem lett jobb!

Mit lehetne még kipróbálni?

Babose

(#7020) kali válasza babose (#7019) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki úgy, hogy csak a 2.4 GHz mmenjen a routeren, az 5GHz legyen kikapcsolva, mert ha tudják az ellenoldalak azt is és arra kapcsolódnak automatikusan, akkor azért gyengébb a kapcsolat, de ez nem a router vagy az ellenoldal hibája, az 5 GHz minden eszközzel olyan, hiszen a technológia sajátossága.
lehetőség esetén próbáld még ki más ellenoldalakkal adott routert, és másik - más típusú - routerrel adott ellenoldalakat abban a környezetben, úgy talán látható majd, hogy mi a helyzet, mert továbbra sem a routerben látom a hibát, pláne a fejlemények tükrében.

[ Szerkesztve ]

(#7021) mmm007


mmm007
csendes tag

Sziasztok!

Inviteles internet van itthon és egy cisco EPC3008-as modemre akarok rátenni egy ilyen routert.
Eddig minden tp- linkem simán tudtam konfigolni de ez valamiért nem megy. Rádugom a modemből kihozott utp path kábelt, ezután a quick instalt megcsinálom de semmi. Összekötöttem egy "patch cord" utp-vel ( amivel a gép is felismeri a modemet). ekkor már volt net de nem mindegyik oldalt nyitotta meg, vagy csak a szövegüket hozta be. Olvasgattam a hiba után és ki kell kapcsolni a dhcp-t ezt megettem és kb 2 óráig ment a router aztán nem tudtam csatlakozni hozzá se kábelen se wifi-n keresztül
1: Tudnátok segíteni ,hogy hogyan konfigoljam helyesen a routert. ( lépésről lépésre)
2: dynamic ip-n mik a helyes paraméterek????

Tudtok segíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm

(#7022) kali válasza mmm007 (#7021) üzenetére


kali
legenda

szia,

hol olvastad, hogy kikapcsolandó a dhcp funkció?
miként tudná kiosztani a router a megfelelő számú ip címet, ha többre van/lenne szükséged, mint amennyit a szolgáltató biztosít?
akkor kellene kikapcsolni, ha nem modem, hanem home gateway után kerül bekötésre, ami router is egyben, és tud dhcp funkciót.
a modem ethernet és a router wan portja megfelelő lan kábel használatával összeköt, a router adminisztrációs felületén; network -> wan -> wan connection type; dynamic ip -> save -> ha a router kér újraindítást, akkor azt engedélyezni kell!
kábelen kapcsolj majd rá először munkaállomást és úgy teszteld a netet.
amennyiben nagyon elállítottál valamit a routeren, úgy a konfigurálás előtt kellene egy reset, legyen áram alatt a router, nyomd be és tartsd úgy kellő ideig a reset gombot (akár 10 másodpercig, a ledek villogásából, egyszerre kialvásából és újra felvillanásából láthatod, ha lefutott a nullázás).

[ Szerkesztve ]

(#7023) mmm007


mmm007
csendes tag

Szia

Reseteltem a routert és amit leírtál megcsináltam. Nincs internetkapcsolat-ot ír ki.
A dhcp helyes beállítása mi?
Klónozzam a mac címem?

(#7024) Rick4 válasza mmm007 (#7023) üzenetére


Rick4
félisten

Ha össze van dogva a router és a modem, a "LINK" feliratú ledecske világít a modemen? Elvileg nem is kellene semmit se állítani, de egy összedugott állapotban történő router és modem újraindítás helyre hozhat mindent.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7025) kali válasza mmm007 (#7023) üzenetére


kali
legenda

a router a wan portba kapja a netet?
a dhcp alapon jó; legyen engedélyezve, 192.168.0.100 - 192.168.0.199, az adress lease time lehet a maximum 2880, 192.168.0.1 más nem kell.
azt sajnos nem tudom, hogy az invitel esetén kell mac adress klónozás, vagy sem.
a router adminisztrációs felületén nézd mindig a status lapot, hogy ott mit jelez.

(#7026) mmm007


mmm007
csendes tag

A link ledecske amikor gépre kötöm, ( ott van net) elősször zölden majd sárgán villog, a router él végig zölden
Mindjárt kipróbálom..

[ Szerkesztve ]

(#7027) Rick4 válasza mmm007 (#7026) üzenetére


Rick4
félisten

A DCHP-t DHCP-re állítsd. Nem kell semmit se bántani, a netnek t-home-os hálóban mennie kell egy sima összedugás után is, invitelnél nem tudom, milyen net lehet az, ahol a net a modembe koaxon érkezik... . Se mac se semmi nem kell.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7028) mmm007


mmm007
csendes tag

A dhcp-t kipróbáltam módosítva és a nélkül is de semmi: "nincs internetkapcsolat"
Mac klónnal és a nélkül is. Dynamic ip-re van állítva. Az jó?

A network menüben>>>wan >>>dynamic ip alatt ip adress: 0.0.0.0 és a többi is.
Renew ra megyek de marad minden 0

[ Szerkesztve ]

(#7029) kali válasza mmm007 (#7028) üzenetére


kali
legenda

igen, kábelmodem után az kell.
próbáld úgy, hogy modem lan és router wan portja összekötve, a korábban leírtak szerint beállítva minden, utána minden kikapcsol, először modem be, és amikor a ledek szerint feljelentkezik a szolgáltatóhoz, akkor kapcsolod csak be a routert.

[ Szerkesztve ]

(#7030) mmm007


mmm007
csendes tag

Ok. Köszi mindenkinek!!!!
Végre van net!

[ Szerkesztve ]

(#7031) csorba23 válasza Rick4 (#7015) üzenetére


csorba23
tag

Van egy T-home-os kábelnetem + IPTV-m, ehhez kaptam egy Cisco routert (gatewayt?)

Jelenleg a Cisco Wifije nem akar működni, ezért szertnék egy wifis routert, aminek a wifijét használnám. Ha már veszek új routert, olyat vennék, amin van USB port, hogy ráköthessek HDD-t és lehessen látni bármely eszközről.

A WD green lehet hogy leparkolja a fejet x másodperc után, de a motor tovább forog. Ezt onnan tudom, hogy a Windows úgy van beállítva, hogy x perc múlva kapcsolja le a HDD-t. Ha a Win lekapcsolta a HDD-t és én el a karom érni, mindig meg kell várni, míg felpörög. Ha a Win még nem kapcsolta ki a HDD-t (de a fejparkolás már megtörtént), akkor nincs ez a várakozási idő.

(#7032) Rick4 válasza csorba23 (#7031) üzenetére


Rick4
félisten

Erre pl a címben említett router tökéletes lesz. A pörgetésben lehet valami, bár valószínű maga a pörgetés hosszabb távon jobb a HDD-nek, mint esetleg 1 éven keresztül óránként 3-4 leállítás- felpörgetés...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7033) stigma


stigma
addikt

Sziasztok, érdeklődnék router vásárlás előtt vagyok és nézegettem egy Tp-Link WDR-3600-as router ami kiszolgálná az itthoni igényeimet amik az alábbiak:
- 2db laptop Wifi-ről (g/N-es)
- 1db kábeles
- 2 teló n-es wifivel
- 1 tablet 5ghz-ről
- Net 30/5 mbit

Általában ezek lennének rácsatlakozva illetve maximális tervelés még úgy lenne hogy 5Ghz-n stream-nék filmet a routerről ami minimális távolságra lenne tőlem(2-3m és semmi fal/zavaro dolog nem lenne), illetve ezek az eszközök lennének egyidejűleg használva.
Ami fontos egy Cisco 3925-ös T-Home-os modem+routerem van és ehhez szeretném kötni, van e valami gátló tényező ,ami akadályoztathat bármiben is( Inkompatibilitási probléma esetleg)?

Segítséget előre is köszönöm! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7034) Rick4 válasza stigma (#7033) üzenetére


Rick4
félisten

Semmi gátló tényező, vegyed, jó lesz. N-es wifivel 55-56Mbit simán átjön, és ez nem is a gyári fw.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7035) kali válasza stigma (#7033) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router oldaláról nincs akadályozó tényező, annyi a probléma, hogy a t-s epc3925 nem használható modem módban, viszont routeres szempontból hardveresen nincs olyan erős, mint a tl-wdr3600, így a megfelelő beállítást kell majd eszközölni a saját routeren, hogy annak a menedzselése érvényesüljön, de akkor minden rendben lesz.

Rick4, átmegy azon bőven több is, ha minden feltétel adott.

[ Szerkesztve ]

(#7036) Rick4 válasza kali (#7035) üzenetére


Rick4
félisten

Életszerű mérés volt, egy Asus netbook, és a gts datanet speedtestje a szomszéd szobából, 72Mbiit fel- le N-es kapcsolattal, mindenféle hókuszpókusz, spéci beállítás nélkül, még a 2Mhz is 20-on van.. .A routeren openwrt-vel.. Lehet a noti nem tud többet? :D Ennyi volt az EP3925-tel is..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7037) kali válasza Rick4 (#7036) üzenetére


kali
legenda

ellenoldal és környezeti tényezők függvénye is, meg persze a beállításoké, de 300-as ellenoldallal még 2.4 GHz alatt is átmegy a 80-as digi net maximálisan, persze 40 MHz beállítással, 5 GHz alatt meg attól is több.
igaz, valakiknél kellett harcolni a megfelelő csatorna beállításával, mert persze mindenki panelben lakik...
persze nem, inkább jellemzően ott van gyors és olcsó net.

(#7038) Rick4 válasza kali (#7037) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem panelben lakok, és 120-as t-home netem van, de annyira nem küzdöttem a beállításokkal. Kerestem, rajtam kívül még 3 wifi van, mind 30% alatti jelszinttel, 6-6-11-es csati, itt nem volt nehéz jót beállítani. :D

Csak megnéztem kíváncsiságból, az eddigi 72Mbit- le- fel kapcsolatból 40MHz-re állítva (2nd channel above) 150/150-es lett, az 55-56-ból 60/10 lett. Nem érzékelhető persze, de megérte. :D Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7039) babose válasza kali (#7020) üzenetére


babose
csendes tag

Szia!

Nem változott semmi. Több dologgal tesztelem, 2 laptop (1 régi + 1 új), tv, tablet.
Egyértelmű, hogy a tablet a leggyengébb.
Számomra az a furcsa, hogy a régi linksys routerrel, ami messzebb volt + eggyel több fallal jobb volt a jel.

Babose

(#7040) kali válasza babose (#7039) üzenetére


kali
legenda

a régi linksys routert csak g szabványos kapcsolattal használtad, a jelenlegit meg n szabványossal, így hiába hasonlítgatod.
beállíthatod a jelenlegit is csak g szabványra, bár úgy sokkal lomhább lesz az átviteli sebesség, de ha a jobb jelerősség miatt beáldozod azt, akkor rápróbálhatsz.

(#7041) babose válasza kali (#7040) üzenetére


babose
csendes tag

Szia!
Most lett 1 nagyobb problemem is. Feltettem a poli27 fw-t, és a teljes vinyó tartalom elszállt.
Vissza lehet még az adatokat nyerni?

(#7042) Plehboj


Plehboj
tag

USB-és webkamerát szeretnék telepíteni vargalex mellé, de nem jön össze :(
A kamera típusa: Genius Videocam Look, chip: sonix sn9c103e

Telepítettem az alábbi csomagokat:
kmod-video-core
kmod-video-gspca-core
kmod-video-gspca-sonixb
+
luci-app-mjpg-streamer

A dev/video0 mappa ezidáig nem jelent meg tehát feltételezem nem jó a driver hozzá.
Közben meg azért világít a led a kamerán. Ez már jelent valamit ??
Esetleg van valakinek 5lete, hogy milyen csomagot kellene még felrakni hozzá, hogy beinduljon ???

(#7043) doberman válasza Plehboj (#7042) üzenetére


doberman
senior tag

lsusb parancs mit ad vissza? (usbutils -t kell telepíteni)
ha látod a kamerát,az ott visszaadott device ID értékek szerepelnek-e a támogatott eszközök között?

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#7044) vargalex válasza Plehboj (#7042) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Miért jó minden topicba feltenni ezt a kérdést. Itt írtam egyébként.

Alex

(#7045) stigma válasza Rick4 (#7034) üzenetére


stigma
addikt

kali,Rick4 : Köszönöm a segítségeteket! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7046) mate0120


mate0120
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy felraktam a TPLINK WDR3600 routeremere a vargalex féle openwrt-t és az lenne a kérdésem hogy tudnám visszarakni az eredeti tp linkes firmware-t? Kérlek segitsetek köszi szépen :)

(#7047) Intruder2k5 válasza mate0120 (#7046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megijedtél tőle? :)

Úgy tudod visszatenni, hogy letöltesz egy olyan verziót, aminek a nevében nincs benne a boot szó, betallózod a firmware upgrade menübe, és feltöltöd!

(#7048) mate0120 válasza Intruder2k5 (#7047) üzenetére


mate0120
csendes tag

a tplink honlapjáról?

(#7049) Intruder2k5 válasza mate0120 (#7048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, nyilván!

(#7050) mate0120


mate0120
csendes tag

Köszönöm a firmware megoldódott. Lenne viszont még egy kérdésem hogyan lehetne a jelerősséget növelni és a hatótávot kibővíteni? Mert van egy WR7440-es routerem kb ugyanannyira sugároz el. Segítségeteket előre is köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.