Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) ajani válasza krealon (#338) üzenetére


ajani
aktív tag

Köszönöm, korrekt válasz! Ezzel gondolom jobb lenne, nem?
És használhatnám az 5GHz-es wifit is ugye? :F

[ Szerkesztve ]

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#352) krealon válasza ajani (#351) üzenetére


krealon
veterán

Jobb lenne.

TL-WDR4300 es TL-WDN3200 kozott, 1m-es tavolsdagban, az 5Ghz tartomanyt hasznalva nekem 270Mbites link jott ossze, amit 40-45%-osan (100-110Mbit) tudtam kihajtni XP-n. Mindez videken, egyeb WiFi halozattol mentes helyen.

(#353) vargalex válasza Kicsirics77 (#350) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha még a PC-idet is biztonságban szeretnéd tudni, akkor csinálhatsz neki egy önálló hálózatot, saját IP tartománnyal. Ha nem definiálsz a 2 tartomány között átjárhatóságot, akkor nem látják egymást. Egyúttal a Samba config-ban célszerű beállítani, hogy csak a saját tartományodról fogadjon kapcsolatot.
Egyébként WiFi-n akar csatlakozni hozzád? Ha igen, akkor a wiki-n meg is találod a vendég WiFi beállítását. Igaz, hogy ssh-n írja le a műveletet, de teljes egészében kivitelezhető LuCI-n. Ráadásul itt utolsó lépésként még a sávszélesség korlátozást is megtalálod (persze korlátozható vezetékes "vendég" háló esetén is). Van hozzá LuCI csomag is: luci-app-wshaper.

Alex

(#354) suste válasza vargalex (#353) üzenetére


suste
veterán

Én is pont ezt akartam írni, hogy inkább csinálj vendég hálót.
Ebben az esetben semmilyen extra jelszavazással nem kell törődnöd, mert eleve nem fogja látni a lucit sem, a samba-t sem, és semmit a belső hálóból, csak kifelé lát (csak netet kap).
Nálam így működik 2 különálló vendég háló is, egyik sem látja az én dolgaimat,és egymásra sem látnak rá.
Ha kell segítség szólj, ebben már nagyon otthon vagyok:) -hogy alex válláról levhessek valamit én is.....

(#355) suste válasza suste (#354) üzenetére


suste
veterán

Vendég Wifi hálózat luciban 3 lépésből megoldható, pont ma szedtem össze, így gyorsan bemásolom ide is:
1: + wifi pl "vendeg" (luci/hálózat/wifi)
2: + interfész pl "vendeg", ipv4: másik tartomány: pl 192.168.2.1, alul DHCP indítása, fizikai beállítás: vezeték nélküli master "vendeg", tűzfal: új pl: "vendeg", (luci/hálózat/interfész)
3: Tűzfal: zónák: vendeg - wan (alapbeállításként itt "vendeg - reject" lesz, ezt kell átállítani a szerkesztésben úgy hogy alul bepipálod a wan célzónát): visszatutasít, elfogad, visszautasít, (luci/hálózat/tűzfal)
forgalmi szabályok fül, új forgalmi szabály: (itt felvétel után a szerkesztésben lehet csak minden beállítást jól megadni)
A: TCP+UDP, forrás zóna: "vendeg", cél zóna : eszköz, cél port: 53.
B: UDP, forrás zóna: "vendeg", forrás port: 67-68, cél zóna: eszköz, cél port: 67-68

Remélem nem hagytam ki semmit. Menj végig lépésről lépésre. A z idézőjelben lévő "vendeg" részt bármire kicserélheted, de mindenhol ugyan az legyen. Vargalex 1.1.5 fw alatti leírás!!!
Ha több ilyen hálózat kell, akkor minden ugyan az, csak a "vendeg" részek cserélődnek, és az ipv4 tartomány változik pl: 192.168.3.1, 192.168.4.1, stbstb

(#356) Kicsirics77 válasza suste (#355) üzenetére


Kicsirics77
veterán

azta ennyi segítőkész embert egy helyen
azt hiszem keresni foglak mindkettőtöket ebben az ügyben mert wi-fi hálózaton fog csatlakozni és kellene sávszél korlát is rá
igaz csak mail,net meg youtube amire használni akarja.

ja és mégegy kérdés:tegnap ssh-n létrehoztam adduserrel meg addpasswd-vel felhasználó/jelszó párost
ezt lehet törölni valahogyan?

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#357) Krisztina87


Krisztina87
tag

Üdv annyi kérdésem lenne, hogy a Bandwidth Control-nál

Ha csak simán engedélyezem, de nem állítom át az értékeket
- ADSL
- Engress: 512 Kbps
- Ingress: 2048 Kbps

Akkor a routerhez kapcsolódokat egyenlő arányban elosztja ? 2 kapcsolat esetén 50%50% le és feltöltési sebességgel a 10/1 Mbps-es netemből?
Mit takar az alsó két szám?

Vagy mégis, hogy osszam el, hogy nekem legyen állandó 3Mbps-es elérésem, a többi embernek meg ahogy a gép akarja.

[ Szerkesztve ]

(#358) Kicsirics77 válasza vargalex (#353) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ez kicsit kínai mert egyáltalán nem beszélni englis a google fordító meg :DDD
na de majd elevickélek valahogy a segítségetekkel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#359) suste válasza Kicsirics77 (#358) üzenetére


suste
veterán

A 355-ös hozzászólásomban ott van magyarul lépésről lépésre, azt csináld végigi luciban.

[ Szerkesztve ]

(#360) Kicsirics77 válasza suste (#359) üzenetére


Kicsirics77
veterán

annyira jól sikerül hogy egyszer csak a router fogta magát és elérhetetlen lett :(
tüzfal konfig közben
azóta sem elérni sem mást nem tudok most nézegetem a failsafe módot mert a reset-re sem reagál semmit
ip címet sem oszt
se telnet se ssh...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#361) suste válasza Kicsirics77 (#360) üzenetére


suste
veterán

hoszú reset-re sem reagál? kb 5-10mp-ig nyomd

(#362) Kicsirics77 válasza suste (#361) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nagynehezen telneten elértem

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#363) suste válasza Kicsirics77 (#362) üzenetére


suste
veterán

reméálem mentésed volt.....azt elfelejtettem írni, hogy csinálj mentést (de ez remélem már mindenkinek alap)

atűzfalban remélem nem a LAN vagy a WAN zónákat piszkáltad
ahhoz kell csak hozzányúlni amit újonnan hozol létre:
"vendeg - reject", elvileg ez a legalsó szerintem, ésitt kell belépni a szerkesztésbe
ha itt elrontasz valamit abból tuti nem lehet router halál

(#364) Kicsirics77 válasza suste (#363) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ahhoz nyúltam csak amit újjonan hoztam létre
de mint mondtam csak telnettel érem el jelenleg a routert

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#365) suste válasza Kicsirics77 (#362) üzenetére


suste
veterán

ha adsz privátban hozzáférést beálítom neked,ha gondolod.....

(#366) Kicsirics77 válasza suste (#365) üzenetére


Kicsirics77
veterán

te figy jelenleg nincs is netre kötve a router mivel nincs webes felület magyarul luci
ezáltal nem véletlen mondtam,hogy csak telnettel érem el sehogy máshogy
így nemhiszem,hogy hozzá tudnál férni bárhonnan is
az érdekelne,hogy lehet telneten visszaállítani mindent hogy újra legyen luci illetve osszon ip címet is

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#367) rrunner


rrunner
csendes tag

Sziasztok,

megvaltozott igenyeimhez (hehe) valasztottam egy uj routert, es tegnap este hazavittem egy wdr3600-at.
Sokadjara belevetettem magam a dd-wrt es open-wrt oldalak, wikik es forumok olvasasaba, peacockostul, szorostul, borostul, majd 2-3 ora multan tetozott az elkeseredesem. Nem leven linux guru, es router fw csereben sincs tapasztalatom, amikor szazadszor hivatkoztak a Hardware Specific oldalra, ahol nem szerepel a wdr3600, illetve a print szerverrol szolo topicokban az "itt lehet, hogy valami drivert fel kell meg tenned" jellegu utasitasoknal kezdtem sajnalni magam nagyon.

Viszont vegul ebben a forumban kotottem ki, es mint Kern Andras akinek a stegengedelye meghosszabbitasaban egy eredetileg fogorvos vegzettsegu, amde ma Lipcseben osszehasonlito-irodalmat tanito professzor ajanlotta fel telefonon a segitseget, elkezdtem erezni, hogy rendben lesz itt minden. :)

A minimalprogram, amit el szeretnek erni a szep uj routeremmel egy 30 megabites UPC cso vegen:
-Legyen net. Es NAT. Etherneten is, meg WiFi-n is. WPA titkositassal, MAC cim szuressel.
-Az egyik USB-re nyomtatot tennek, legyen print server.
-A masik USB-re HDD-t tennek, legyen torrent kliens, oda mentsen, onnan seed-eljen. A torrent kliensnek legyen web interfesze.
Amennyire az elejen utanaolvastam a temanak, es amit a vargalex build csomaglistajabol megertettem, ezt a fw tudja, siman menni fog, plane, ha segitetek, mert hiaba okos a firmware, ha en nem. :)

Aminek meg orulnek:

-Ha ellentetben a mai Linksysemmel, WPA mellett is lenne 30mbps wifin, nem csak Etherneten.
-Filmeket egy WDTV medialejatszorol nezek, kozvetlenul radugott USB diszkrol. Ezen kivul tud meg media serverrol vagy network share-rol is lejatszani. Jo lenne, ha a routerre dugott diszkrol is tudna lejatszani. Tehat kene egy media szerver, de legalabb egy samba share. (Nem tudom nem megy -e tonkre az USB diszk, ha folyamatosan jar. A mediaplayer bekapcsolaskor baromi hosszan indexeli az 500 GB tartalmat, ezt el tudnam kerulni, ha a routeren ulne a tartalom.)
-Jo lenne, ha tudnek MAC-IP osszerendeleseket definialni, hogy par cuccnak mindig ugyanaz legyen a cime fix IP allitas nelkul, legyen ez a DHCP baja.
Gyanitom, hogy ezek sem ordogtol valo elkepzelesek, megerosithetnetek.

Amire gondolni se merek: (De merek, csak nem vagyok meggyozodve rola)
-Szivesen felajanlanek a savszelessegembol egy nyitott hozzaferesre fixen egy megabitet. Levelezes, egy-egy oldal betoltese, basic dolgok. Mehetne folyamatosan boldog-boldogtalannak. Kenyelmes lenne ha vendeg jon, es a sajat gepen varazsolna, vagy a smartphone-javal leveleket nezne, ilyesmi. Ez volna a guest network?
-A print server jo dolog, de idonkent szkennelunk is a nyomtatoval. Scan-serverrol meg nem hallottam, egyetlen cikk amit olvastam ket evvel ezelott irodott, es kb. az volt a lenyege, hogy olcso cuccal felejtos a dolog. Nekem olcso cuccom van. Azert ha valakinek volna tippe, hogy lehet elkerulni hogy minden szkenneleshez ki kelljen huzni a nyomtatot a routerbol es atdugni a laptopba, annak orulnek.

Viszont eloszor szeretnem nem elrontani az alapokat. Volna valami linketek dummy-k szamara, ami leirja, hogy kell feltenni a vargalex build-et wdr3600-ra? Nagyon szepen koszonom elore is.

(#368) xigris válasza Kicsirics77 (#366) üzenetére


xigris
őstag

teamviewerrel megtudja nézni nem kell a routernek netre kötve.

[ Szerkesztve ]

(#369) Kicsirics77 válasza xigris (#368) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hagy ne telepítgessek már ilyeneket
miért nem lehet egyszerűen leírni,hogy lépj be telnettel és add ki ezeket és ezeket a parancsokat?
nem lenne hátrány ha az ember saját maga csinálná meg nehogy megint ilyen helyzetbe kerüljön és itt várjon órákat mire erre téved valaki

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#370) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reset-nek működnie kell vargalex 1.1.5-ben! Áram alatt, 5-10mp!

Failsafe mód telneten, 1043-as topikban keresőbe: Visszaállítás

(#371) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#370) üzenetére


Kicsirics77
veterán

:(
most nagynehezen elértem már ezt
1. Letöltöd a firmware-t a PC-dre.
2. Failsafe módban elindítod a routert. Ehhez áramtalanítsd, majd áram alá helyezés után, amikor a sys led először felvillan, megnyomod a QSS gombot. Ekkor a sys led nagyon gyors villogásba kezd. Ha ez a gyors villogás nincs, akkor nem sikerült a failsafe-ban indítás.
3. A PC-den beállítasz egy fix IP-t a 192.168.1.x tartományból (x>1). Pl. 192.168.1.100
4. Telneten belépsz a routerba a 192.168.1.1 címen (nem SSH, hanem telnet pl. a putty-al)
5. Kiadod a /etc/init.d/uhttpd start parancsot (a hibákkal ne törődj)
6. A http://192.168.1.1 címen eléred a LuCI-t. Itt nem kell jelszót változtatnod. Belépsz és a System->Backup/Flash Firmware oldalon feltöltöd a firmware-t.

kiváncsi leszek mi lesz a vége
a vége az lett,hogy felment a firm és ujra van luci :C

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#372) Zol77 válasza xigris (#368) üzenetére


Zol77
aktív tag

A teamviewerhez is net kell :)
Komolyra fordítva,ha máshonnan kap netet,nem ártana még egy hálókártya a gépbe,hogy a Wd3600 is össze legyen kötve a géppel. Vagy wifis megoldást keresni a t.v.-es géphez,amin kábelen lóg a 3600. Így már piszkálható.

(#373) Kicsirics77 válasza Zol77 (#372) üzenetére


Kicsirics77
veterán

megoldódott
vissza tudtam tenni a firmware-t
újra működik a router

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#374) suste válasza Kicsirics77 (#373) üzenetére


suste
veterán

Menj végig lépésről lépésre megint, ha valaminben nem vagy biztos akkor kérdezz.
A leírásom jó, csak legfeljebb nem érted melyik részre utalok, vagy mit nyomj......

(#375) Kicsirics77 válasza suste (#374) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az könnyen lehet de pm leírtam mikor halt le minden :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#376) rrunner válasza rrunner (#367) üzenetére


rrunner
csendes tag

Ize, bocs, hogy turelmetlenkedek, kozben olvasgattam a OpenWrt - vargalex build oldalt.

Jol ertem, hogy osszesen annyi a dolgom, hogy (md5 ellenorzes es fajlnev lerovidites utan) a gyari webinterfeszrol betoltom a openwrt-ar71xx-generic-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.5.bin fajlt, megvarom amig reboot utan abbahagyja a SYS led a villogast, majd megyek jelszot allitani es halozatot konfigolni, es elerheto maris minden finomsag??

(#377) Kicsirics77 válasza rrunner (#376) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igen jól érted

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#378) kisguly


kisguly
tag

Sziasztok !
Nem teljesen ideillő a kérdésem, viszont TP-link-ről van szó.
Van nekem egy tl wa701nd típusú acces point nevezetű ketyerém. Repeater módra van beállítva a router wifijének az erősítésére.
Rendesen működik, csak az a baj hogy sűrűn kell újraindítani. Első időkben hónapokig ment. Egyszer csak elkezdte a vacakolást. Már a firmware-t is frissítettem. Van amikor elmegy egy hétig, van amikor csak egy két napot.
Van erre valami megoldás ?
Köszönöm: Kisguly

(#379) nyikszi válasza rrunner (#376) üzenetére


nyikszi
őstag

Gyakorlatilag igen. A beépített particionálót még használd a HDD-hez és kész is lesz.

http://192.168.1.1:8081/

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#380) Kicsirics77 válasza nyikszi (#379) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sikerült?

nem neked akartam hanem runnernek....

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#381) nyikszi válasza Kicsirics77 (#380) üzenetére


nyikszi
őstag

Gondoltam :) Én meg az FTP userekkel szenvedek :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#382) Kicsirics77 válasza nyikszi (#381) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Az majd nekem valamikor a következő lépés lesz mert most újitok egy 1Tb hdd-t majd hogy rajta lógjon,igy jelenleg csak netet oszt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#383) rrunner válasza Kicsirics77 (#380) üzenetére


rrunner
csendes tag

Sikerult, koszonom, mar az mukodik. FW felment szepen, WPA-t, MAC szurest, SSID-t sikerult ugy beallitani, hogy a host-ok eszre sem vettek, hogy valami valtozott a halozatban.

Egyelore ket problemam van:

-Nem tudom hogy kell eszrevetetni a feldugott USB diszket. (Kesobb azt szeretnem a transmission ala is betenni.)
-A letoltesi sebessegem wifin kb 16 mbps, etherneten kozel 30. A radio 802.11g+n-re van allitva, a status szerint Bitrate: 54.0 Mbit/s, pedig "n" interfesz van a laptopban. (Ez egy windows, reg nem volt rebootolva, most mindjart ujrainditok, nehogy a windows hulyesege miatt troubleshootoljak orakig).

Tudtok ezekben segiteni?
koszi

(#384) 11hh


11hh
tag

Nekem van egy ilyen 3600-as routerem, és eddig gyári szoftvert használtam, de most felraktam vargalex 1.1.5 verziójú szoftverét. Szépen felment a gyári szoftverről, de sajnos a netet nem tudtam eddig beállítani. Internetszolgáltatóm MAC cím alapján osztja szét a netet, egy MAC cím klónozás vagy MAC cím beírás kellene. De akárhogy próbáltam nem ment (biztos nem jó helyen próbáltam).. :( Sikerült találni vargalex szoftverének valami hibáját, nálam többször meghalt, csak a reset gomb után állt vissza alapra. Sajnos még routert pingelni se tudtam, ezért reszteltem.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#385) suste


suste
veterán

hi
a qss gomb vinyóleválasztó lehetőséget használta már valaki a 3600-on?
ugyan úgy /etc/hotplug.d/button/10-qssbutton szerkesztés kell hozzá és kész?

(#386) suste válasza 11hh (#384) üzenetére


suste
veterán

MAC cím beírás: Luci/hálózat/interész/wan, haladó fül, MAC cím felülbírálása.

Router meghalás:
Véletlenül nem a Luci/hálózat/interfész/lan -nál állítottad át a protokollt Statikus-ról DHCP-re?
Mert ezt ne bántsd, amit te keresel az ugyan azon az oldalon egy kicsit lejjebb van a DHCP kiszolgáló rész alatt.

(#387) rrunner válasza nyikszi (#379) üzenetére


rrunner
csendes tag

Bocs, efolott elsiklottam. Ez is megvan, a HDD latszik, tolt ra a torrent, megy a DLNA a media player fele. Viszont a transmission-ben rendszeresen leall a letoltes es a seedeles, ezt mondja:
Error: Unable to save resume file: No such file or directory
Ez vajon mi lehet?

(#388) 11hh válasza suste (#386) üzenetére


11hh
tag

Siker!! Köszi szépen! Tényleg DHCP-re raktam :D :D

(#389) contaxg válasza rrunner (#383) üzenetére


contaxg
veterán

Vettem egy TP-LINK USB Wifit amivel a vargalex alatt mindig 54-et mutatott az USB-és szoftver.Miután visszatettem a gyári szotvert már 300-as lett a csatlakozás, ami valószínűleg igaz is mert egy kb 2GB-os filmet előtte jó 20 percig szeretett volna átmásolni a szerverről a gépre, de így már bőven 10 alatt tette meg.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#390) rrunner válasza rrunner (#387) üzenetére


rrunner
csendes tag

Error: Unable to save resume file: No such file or directory megoldodni latszik transmission prefetch bekapcsolasaval.

(#391) ajani


ajani
aktív tag

Transmission nem áll le, ha kiveszem az "engedélyzve" mögül a pipát? Hogyan lehet elegánsan ki-be kapcsolgatni?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#392) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Jelentem én is beléptem a Vargalex féle fw.-s táborba :)
Eddig megy minden(kopp-kopp) vifi is erősebb lett a tableten. +1 csíkot jelent ugyanazon a helyen, mint az előd. Csináltam "áramszünet" tesztet, visszaállt minden, van net is.
Felcsatoltam a HDD-t, létrehoztam egy "Filmek" mappát. Másolás kábelen 15476Kbyte volt.
Itt lenne egy kérdésem: a meghajtót át lehet nevezni mnt-ről, valami egyénire?
Samsung TV is felismerte hálózaton az openwrt-t. Külön piros pont, hogy a tv-n nem egy szokásos tv-pc ikon van előtte, hanem egy kispingvin :))
Film lejátszás oké, szépen elindult.
Egyenlőre ennyi, ha van valami amit még meg kell tennem szóljatok!

(#393) ajani válasza urbanjozsi (#392) üzenetére


ajani
aktív tag

Ez jól hangzik, grat!
A sebességet hogyan mérted másolás közben? hdd-re, vagy hdd-ről másolásra írtad a 15 megát?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#394) urbanjozsi válasza ajani (#393) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Hálózaton lévő másik gépről, a routeren lévő HDD-re.
Közben beállítottam a hdd lekapcsolást az alap 10 perces beállításra, és ez is mükszik.

(#395) ajani válasza urbanjozsi (#394) üzenetére


ajani
aktív tag

Az tuti, nekem soha nem ment ennyivel...

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#396) suste válasza ajani (#391) üzenetére


suste
veterán

Luci/rendszer/rendszerindítás, transmission melletti leállításgomb.
Ha itt az engedélyezést állítod át, akkor csak a legközelebbi router ujraindítás után nem indul el.

(#397) SteveBeard válasza ajani (#395) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Pedig annak annyinak kéne lenni.
Korábban, amit linkeltem ott is 15 935 kbyte/mp volt a sebesség.
Persze ez csak pillanatnyi felvétel, de néztem folyamatosan és e körül mozgott.

Steve

(#398) urbanjozsi válasza SteveBeard (#397) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ez egyébként jónak számít? 8gb-os fájl-t másoltam.

(#399) SteveBeard válasza urbanjozsi (#398) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Véleményem szerint, igen!

Steve

(#400) nyikszi válasza urbanjozsi (#398) üzenetére


nyikszi
őstag

Jónak, mert nálam is 10 megával megy max.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.