Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) vargalex válasza Avicularia (#1700) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Itt alul az interfész beállításoknál.

Alex

(#1702) Avicularia válasza vargalex (#1701) üzenetére


Avicularia
veterán

(#1703) vargalex válasza Avicularia (#1702) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez így jó lesz. Most próbáltál másik csatornát?

Alex

(#1704) Avicularia válasza vargalex (#1703) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen, 1-es, 6-os,11-es megvolt,semmi változás

(#1705) Avicularia válasza vargalex (#1703) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a sok segítséget, hálás vagyok érte :R :R
Egyébként a routert milyen porton érem el neten keresztül?

(#1706) Avicularia


Avicularia
veterán

Kicsit az őrületbe kerget luci. Gyári firm alatt kb fél óra alatt beállítottam mindent, itt egyszerűen nem érem el a NAS másik hálózatból, pedig elvileg mindent jól beállítottam. no-ip, portok minden beállítva és nem megy. Az asszony sípol, hogy nem megy a polkast, nem tud filmet nézni nas-ról. Bezavarnak a router torrent, dlna és egyéb képességei? Nekem nem kellenek ezek, ott van minden a nas-on. Asszem megy vissza a boltba a router.

(#1707) hudyfiu válasza Avicularia (#1698) üzenetére


hudyfiu
senior tag

808-ra nem tudsz tenni valami linuxot?
Lehet csak "driver" gond.

(#1708) Avicularia válasza hudyfiu (#1707) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem igazán szeretnék linuxxal szarakodni rajta, a hajam égnek áll a parancssoroktól. Csak sima user vagyok, aki használni szeretné a cuccot. Oké kis hegesztés belefér, de már napok óta ezzel szenvedek és inkább csak hátrafelé haladtam mint előre.
Egyszerűen nem értem, ha tud a stick a laptopban 15 mega felett, akkor ugyanaz a stick miért csak 3-at az mk808-ban. Tehát nem a router a ludas és nem is a nagy interferencia.

(#1709) hudyfiu válasza Avicularia (#1708) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Azért írtam hogy driver is lehetséges.
Ha nem jól van megírva android alatt akkor lehetnek ilyen érdekességek.

Linuxot nem nehéz feltenni még távolról is meg tudja valaki csinálni ha nem lesz más lehetőség.

(#1710) vargalex válasza hudyfiu (#1709) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam ugyan olyan stick ugyan olyan eszközben saját buildelésű driverrel (szerintem a kolléga is azt használja) közel 100 Mbps-t megy.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1711) hudyfiu válasza vargalex (#1710) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Akkor ezt beszéljétek le sztem hogy minden ugyan az van-e mert más lehetőséget nem látok.
Valami rossz rendszer/driver...?!

(#1712) vargalex válasza Avicularia (#1706) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ott az az elvileg. Ha nem érsz el valamit, akkor nyilván nincs jól configolva valami. Ha leírod, hogy mit szeretnél, illetve hogy próbáltad beállítani, akkor tudunk segíteni is.

Alex

(#1713) vargalex válasza hudyfiu (#1711) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mondjuk az lehet. Nálam Finless 1.7 van gyári 720p-s kernellel.

Alex

(#1714) Avicularia válasza vargalex (#1712) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam is finless 1.7 van gyári 720-as kernellel és egy TP-Link TL-WN823N wifi stick van beledugva, amit a te drivereddel hajtok. Szerintem ugyanaz a konfigunk.
Amit szeretnék, hogy az mk808b-n a fullhd filmek akadásmentesen menjenek amit tud a kütyü, mivel sd kártyáról simán lejátssza őket. Valamiért a wifi sebesség nagyon alacsony a stickkel illetva a nélkül még alacsonyabb. A wifi interferenciát kizárnám, mert laptopban a stick simán tud 10 mega felett.
Szóval dióhéjban ezt szeretném és ezek a problémák.

(#1715) Avicularia válasza vargalex (#1712) üzenetére


Avicularia
veterán

Begurultam végleg, visszaraktam a gyári firm-et és visszament a dobozába. Valamelyik nap visszaviszem a boltba. Sajnos semmi pluszt nem nyújt a régi routeremhez képest, max kábelen lenne gyorsabb az egyik laptopon, de mivel laptop sosincs utp kábelre kötve, szóval erre az opcióra nincs szükségem.
Neked nagyon szépen köszönöm a segítséget, jó hogy ilyen segítőkész emberek is vannak a fórumon :R

(#1716) cimp


cimp
senior tag

Alex ha erre jársz.

Ha két USB-re rákötök két vinyót. Azokat lehetne raid-0 ba használni? Ezzel gyorsabb lenne az elérés nem? Két usb dolgozna rajta.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#1717) suste válasza cimp (#1716) üzenetére


suste
veterán

ha jól tudom az usb-n osztódik a sebesség, és a firewire az amin meg van ua sebesség minden porton.....
meg ugye a limit nem is igazán az usb, hanem a router erőforrása
gondolom:)

(#1718) cimp válasza suste (#1717) üzenetére


cimp
senior tag

Hát nekem nagyon úgy tűnik, hogy az usb a gyenge láncszem. Hiszen belül minden gyorsabb. A kérdés az, hogy a két usb az valóban két eszköz, ami párhuzamosan tudja azt a sebességet amit most az egyik, vagy fizikailag egy darab usb egy hub-on. mert akkor ez a sebesség a max és ezt osztja még ketté ha a másodikra is rá van dugva valami.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#1719) suste válasza cimp (#1718) üzenetére


suste
veterán

a külső vinyóm pc-re kötve (USB2.0) sokkal gyorsabb másolásra képes, mint a router-re kötve (kábelen)
szóval tuti nem az USB2.0 a limit

(#1720) cimp válasza suste (#1719) üzenetére


cimp
senior tag

Pont ez az! A vinyó is többet tud, meg a router belseje is. Ebbe valami vackeráj usb van, ami szabványát tekintve 2.0, de a sebessége korlátozott. Amikor fullba töltök akkor se tud többet 2,5Mb/s-nél. Ennyi jön keresztül az usb-n. Ha gépről torrentezek akkor ez ennek a többszöröse. Tehát a router belseje és a vinyó között van a szűk keresztmetszet. Ez vagy az usb, vagy nem tudom mi. Pont ezért merült fel bennem, hogy ha a két elbaszott usb külön eszköz és ki lehetne hajtani raid-ben akkor esetleg jobb vinyó elérést lehetne produkélni.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#1721) Avicularia válasza cimp (#1720) üzenetére


Avicularia
veterán

Lehet tévedek, de ugyanez volt nekem is egy zyxel nas-al. Amikor gépről másolsz, akkor valójában hálózaton keresztül teszed, ezért lassú a sebesség. NAS-nál be kell lépni ssh-n és a NAS-on elindítani egy midnight commandert. Akkor valósan a nas és a wincsi között mozognak az adatok a pc kihagyásával.

(#1722) cimp válasza Avicularia (#1721) üzenetére


cimp
senior tag

Ez nem az a probléma. Egyértelműen a router és a vinyó közti sebesség az ami indokolatlanul lassú. Az indokolatlant értsd úgy hogy az usb2.0-hoz képest. De mivel a router nincs agyon terhelve, és azon belül az adatsebesség jó, csak a bennelévő usb eszközre tudok gyanakodni. De ezzel együtt lehet élni, nem arról van szó, használhatatlan. Csak egy felvetés volt részemről, hogy ha a két usbre két vinyót kötnénk, és megraid-elnénk lehet-e gyorsítani vele. Ötletfelvetés volt nem probléma.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#1723) akaido


akaido
addikt

Üdv!
kérdés: A router konfigban a Bandwidth Control-nál van-é értelme átírnia "di_fólt" értékeket úgy, hogy ha ezt megelőzően a speedtest.net-en történt mérés eredményeit figyelembe véve tölteném ki az ingress és egress értékeket?
Tehát legyen-é az ingress 26724 kbps? (UPC 25 kilás net)
Előre is köcce a válaszokat! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#1724) vargalex válasza cimp (#1722) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az állításod egyáltalán nem igaz! Ugyanis a SoC és az USB-s HDD között majdnem megvan az USB 2.0 sebesség. Még egy 1043ND esetén is közelít hozzá.

A sebességcsökkenés azzal magyarázható, hogy egyrészt torrent letöltésnél erősen több szál kezelésére van szükség, ráadásul közben megy az ellenőrzés is, stb.
Samba/ftp esetén is nyilván a szűkös erőforrásokkal rendelkező CPU-nak kell a protokollnak megfelelő csomagokat előállítani. Tehát rengeteg dolga van még vele, miközben ugyan úgy kell route-olnia, stb.
A raid ezért sem lenne megoldás a problémára. Azt is a SoC végezné.

Alex

(#1725) cimp válasza vargalex (#1724) üzenetére


cimp
senior tag

Ó milyen kár!

De azt még mindig nem értem, hogy ha a CPU túldolgoztatása adja a korlátokat, akkor ez az erősebb vas mitől tud HDD felé hajszálra annyit produkálni mint a 1043ND ami sokkal soványabb.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#1726) Tamarel válasza akaido (#1723) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ha nem hozol létre szabályt akkor nincs.

(#1727) vargalex válasza cimp (#1725) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem a 3600 azért többet tud valamennyivel samba-n/ftp-n az 1043ND-nél. Mondjuk valami mostanában nem az igazi, a DIR-825 is sokat lassult a Backfire óta.

Alex

(#1728) chab7


chab7
addikt

Sziasztok! Pár napja én is ilyen router tulaj vagyok.
Elsőnek gondoltam kicsit hajtom gyári firmware-el mielőtt nekiesek lecserélni rajta, de egyelőre nem vagyok megelégedve vele, igen sűrűn eltűnik a wifi jele, pedig már eleve ezért is cseréltem le a régi edimax routert, mert azzal is azt kezdte el játszani, hogy gyengült a wifi vétel. Szomszédos helyiségből lőném át a jelet(ahogy tettem ezt eddig is) és az utóbbi időben már az edimax-al is azt kezdte játszani, hogy gyengült a jel, amit nem is vettem volna észre a tálcán levő wifi indikátort nézve, ugyanis azon nem látszott semmi, és még a lassabban töltődő oldalak sem lettek volna gyanúsak, annál inkább hogy skype és gtalk beszélgetések amik szakaszos szaggatott hangátvitelt tudtak csak a másik fél számára produkálni. Ha viszont átmentem a laptoppal a router mellé akkor kijavult a hangminőség és az oldalak is gyorsan töltődtek be (miközben a wifi indikátor jel maximum ha 97%-ról 99%-ra nőtt 54 Mb/s mellett mindkét helyen. A router és a laptop is állandó helyen volt használva és a fal sem vastagodott, de még csak bútorok sem lettek áthelyezve, így arra kezdtem gyanakodni kezd az edimax router wifije haldokolni és mivel amúgy is már terveztem egy ilyen routert vásárolni hát rászántam magam. Majd elfelejtettem, hogy az internettel, modemmel nem lehet gond, mert vezetékes kapcsolattal tökéletesen működik 2 gépen is minden. Egyedül az aggasztott, hogy míg a laptopon romlott a wifi jel addig a telefonnal kapcsolódva továbbra sem érzékeltem gyengülést, amit betudtam annak, hogy a laptopon sem látszott ez a visszajelző indikátorból, hanem csak a folyamatos adatátvitelből, főként pl skype beszélgetések és mivel a telefonon sem skype sem letöltések nem szoktak menni, gondoltam azon azért nem jelentkezik a gyengülés.
Majd megjött a tplink router, neki is estem gyorsan a cserének,hogy végre normálisan wifizhessek a laptoppal. Az elmúlt napokban az eredeti firmware-t akartam használni, hogy ha valami hiba kibukna akkor cseréltetni tudjam. Azon nagyon nem lepődtem meg, hogy a wifi jelet majdhogynem csak ugyanaddig a centiméterig tudja a lakásban átlőni, gondolom ez valami szabvány lehet és ezért lehet az hogy hiába a kettő és nagyobb cserélhető antenna, mégsem tud tovább adni mint a kis antennás edimax tudott. Sebaj, csak legyen stabil a jelem, akkor már előreléptem - volna.
Legnagyobb sajnálatomra ezzel még rosszabb lett a helyzet mert nemhogy a skype beszélgetések akadoznak vele hanem a visszajelző indikátoron tisztán látszik, hogy néha akár pár másodpercenként is eltűnik a wifi jel. Ilyenkor kiírja, hogy nincs hordozó jel, aztán a következő pillanatban már megint 97-98%
Nagyszerű. Router csere nem vált be, akkor viszont az öregecske laptop wifi vevőmmel lenne a probléma?
Már csak erre tudtam gondolni, ugyanis közvetlen a router mellé téve is eljátssza ezt a jelenséget, nem csak a szemközti szobából.
Ezen a vonalon elindulva folytattam a kutatást. Gondoltam megnézem van-e valami más hálózat amit elérnék, ami ellentétben városon lakókkal nem egyszerű, ugyanis itt vidéken ahol lakom családi házban nem 10-20 másik wifi jelet jelent hanem az ablakba kitéve egyetlen egyet, ami szerencsémre nincs kóddal védve így rá is próbáltam. Itt jött a meglepetés mert egyetlen egy pöcökkel 2-11 Mb/s kapcsolattal is tökéletes wifi jelet kaptam, semmi weboldal betöltési lassulással és teljesen tiszta skype beszélgetéssel.
Na akkor hogyan tovább? Ugyanis pár órás valamelyik szomszéd jelén lógással is minden rendben volt, ergo nem lehet a laptop wifije sem hibás.
Most ott tartok, hogy arra kezdtem gyanakodni, hogy mi van ha a router gyári firmware-je a ludas?
Rákeresetem a neten a gyári firmware-re és a következőket találtam:
Az én routerem verziója build 120820. Az egyik utolsó gyári buildje pedig 13129 ami mellé ez van írva: Fixed an instable issue with some wireless adapters.
Hát nagyon remélem, hogy ez lesz a problémám amivel eddig küszködtem, mert mással már nem nagyon tudom magyarázni, hogy vezetéken minden okés, és a telefonomon sem látszik semmi probléma a wifivel, viszont a laptoppal katasztrófa, miközben másik hálózatra kapcsolódva azzal sincs gond.
Felteszem hát a legfrissebb gyárit, hogy kiderüljön ez volt-e a gond. Elnézést a hosszúra nyúlt írásért. Ha ez volt a hiba akkor nemsoká jelentkezem és beszámolok róla ezért is írtam le részletesen a bajomat, hátha másnál is előfordul(t). Ha viszont nem ez akkor addigra hátha tanácsoltok valamit, mi lehet még az anomália hátterében.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1729) Begi válasza chab7 (#1728) üzenetére


Begi
senior tag

Ajánlom az inSSIDer-t. Nézd meg hogy a környékeden milyen csatornák vannak használva, és állítsd be a routered a szabadra. Vagy esetleg próbálgasd végig az összes csatornát. Volt már olyan hogy a kliens oldal nem szeretett bizonyos csatornát.

(#1730) chab7 válasza Begi (#1729) üzenetére


chab7
addikt

Ez sajnos több okból sem jó nekem. Linuxot használok, erre nem jó az ajánlott program, másrészt nincs is mit nézni vele ugyanis másik hálózatot csak az ablakból látok, innen az asztalról, vagy akár a router mellől csak a sajátom látszik, így tehát minden csatorna szabad.
Közben lecseréltem a gyári firmware-t a legújabbra de sajnos azzal is ugyanúgy el-eltűnik a wifi jel közvetlen a router mellett is :(
Innentől vagyok tanácstalan.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1731) Pr3s válasza chab7 (#1730) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Sajnos nem tudom, mi a megoldás számodra, és egy 4300-ast vettem, mert 3600-ast nem lehet kapni, így arról tudok beszélni, de a 1043 ami előtte volt annak frankó jele volt a lakás konyhájában, míg a 4300-asnak kajakra nem jó a jele, pedig ugyanúgy nincsenek szomszédos wifi-k, legközelebb is csak 300 m-re lehet, ha használnak ott a szomszédok, de idáig biztosan nem jut a jeléből, szóval én is X-Aktára futottam, pedig megpróbáltam 40MHz-re lőni, és még csak csatlakozni sem tudott a Tesóm Galaxy Ace telója a konyhából, a 1043-ra meg simán ment, ki tudja mi a ferde pisztoly van ilyenkor :-D

(#1732) chab7 válasza Pr3s (#1731) üzenetére


chab7
addikt

A jel erőssége az annyira nem is zavar, volt egy érzésem hogy erősebb nem lesz mint eddig volt. Az zavar hogy most a legfrissebb firmware után is el-eltűnik pillanatokra a wifi jele a laptopon, és így olyankor minden megakad, ez egy streamnél vagy egy videobeszélgetésnél szakadást is okoz, néha még logout/login -t is, pl skype, irc chat stb. Ez viszont így már nagyon zavaró.
Még egyetlen esélynek látom ha nem gyári hanem valamelyik 3rd party változatot teszem fel. Annak viszont mág utána kell olvasnom és ma már nem biztos hogy lesz időm rá :(
Gondolom maga a hardver nem lehet rossz, de még a hétvégén kiderülhet ez is mert jönnek hozzám akiknél lesz laptop és meglátjuk az övékével csinálja-e ezt a hibát.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1733) tzol


tzol
tag

Áramszünet után történt valami a routerrel. LAN-on keresztül nem volt netem, se LuCI-n se ssh-n nem értem el a routert. Valahogy a laptopom még tudott wifin csatlakozni. Aztán gondoltam hard resetelem a routert hátha attól megjavul. No azóta már wifi sincs, de legalább a wifi szimbólumok sem világítanak.

Légyszives adjatok tanácsot, hogy hogyan leheljek életet a routerbe!

(#1734) tzol válasza tzol (#1733) üzenetére


tzol
tag

Találtam egy hozzászólást itt:
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_1105-1105.html

Ez már működött wdr3600-on?
Láttam, hogy intruder már ajánlotta, de nem jelzett vissza az illető, hogy működött-e neki Mondjuk ez utóbbi inkább jó jel. :)

(#1735) Pr3s válasza tzol (#1734) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Elvileg a firmware ugyanaz szóval mehet, elrontani nem tudod vele, mondjuk ez visszaállítja a firmet alapra

(#1736) Bubukain


Bubukain
senior tag

van valakinek ötlete hogyan lehetne a kék ledek fényerejét leredukálni?

(#1737) pluhi


pluhi
tag

Üdv!

Használ valaki mpd-t mp3 streamre? Kiválasztottam a httpd output-ot, de mindkét beállitásra (vorbis,lame) "no such encoder" hibát ad, pedig fenn van a libogg/libmad. OpenWrt vargalex v1.1.5 r33777 / LuCI Trunk (trunk+svn9402).

(#1738) Pr3s válasza Bubukain (#1736) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Akár ki is lehet őket kapcsolni, de pontosat a keresőben találsz hogy hol és mit kell átírnod hozzá!

(#1739) Tamarel válasza chab7 (#1732) üzenetére


Tamarel
senior tag

Pedig nekem is ilyen volt és hardverhiba lett. Tetejébe egy idő után teljesen megállt a wifi.
Ha másik géppel is ugyanazt csinálja vidd gariztatni.

(#1740) kaciokos válasza Bubukain (#1736) üzenetére


kaciokos
őstag

Én a PC-m elején levő brutális kék LED-et először alkoholos filccel dolgoztam meg, az nem sokat segített, így kivágtam egy kis kerek darabot sima A4-es írólapból, és celluxxal eléragasztottam. :) Bár feltételezem, te nem ilyen megoldásra gondolsz. :)

(#1741) TIT válasza chab7 (#1728) üzenetére


TIT
veterán

Bátor vagy,hogy csak úgy felraktad az új fw-t mert UN verziókra jó,gondolom neked nem az van.

(#1742) chab7 válasza TIT (#1741) üzenetére


chab7
addikt

Most ez van rajta:
Firmware Version: 3.13.31 Build 130320 Rel.55761n
Hardware Version: WDR3600 v1 00000000

Minden működik rendben, egyedül ez a laptopommal való időnkénti wifi kiesés van meg, ami viszont távoli szomszéd netjére rácsatlakozva nem jelentkezik, tehát azt sem mondhatom teljes biztossággal, hogy a laptop a szar, de azt sem hogy a router, hiszen egyelőre más rácsatlakozott eszközöknél nem megy el a wifi.
No de most már meg kell várjam hogy a laptoppal rendelkező ismerősök megjöjjenek aztán jön a tesztelés.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1743) akaido válasza Tamarel (#1726) üzenetére


akaido
addikt

Köcce szépen. :R
Létrehoztam egy illet:
192.168.0.100 - 192.168.0.108/21/TCP
egress:0(min) 1548(max)
ingress:0(min) 26274(max)

Esetleg még további szabályokra ötletet?

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#1744) chab7 válasza chab7 (#1742) üzenetére


chab7
addikt

Tanácstalanság a köbön.
Másik laptoppal kipróbálva, azon nem tűnik el a wifi jel és nem szakadnak meg a live streamek vagy hangbeszélgetések sem akadoznak. Thát csak az én laptopommal csinálja a jel eltűnést, de csak ez a hálózat mert másikra fellépve nem jön elő ez a jelenség.
Na most légy okos Domokos. Mi a túró lehet a baj?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1745) Pr3s válasza chab7 (#1744) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Laptop wifi kártya drivere is lehet rossz, lehet hogy nem a gyárit használod, hanem a microsoft által ajánlottat, be tud kavarni, vagy lehet a wifi chipset nem egyezik a routerrrel, igaz ezt még 3600-asnál nem írta eddig senki, de hát nem lehetetlen.

(#1746) chab7 válasza Pr3s (#1745) üzenetére


chab7
addikt

Linux alatt microsoft driver? Lehet. Ehhez nem értek, de úgy tudom a linux kernelben benne vannak a szükséges driverek, eddig egyedül debain alá kellett külön betenni.
Inkább az utóbbi lesz, de az újabb firmwarrel is rossz sajnos amibe pedig azt írták valami ilyesmi javítva lett :(
Muszáj leszek még egy vargalex féle firmware-el is próbálni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1747) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy pár hónapos WDR3600-as routerem, és ma tapasztaltam olyat hogy a telefonom iPhone 4 többször is eldobta a wifi jelet, amikor azon keresztül vittem volna át adatokat a gépemre. Telefon nem is mutatta a wifi jelet, hanem szimplán 3G. De ez így össze vissza. 4-5x csinálta eddig.

Illetve tesómnak se mindig van wifi. Az lenne a kérdésem hogy mit érdemes tennem szerintetek, vagy mi lehet a gond? Kertes házról van szó, szóval nem belváros ahol millió jel van. Illetve más wifi jelet nem is érzékelek, így kizártnak tartom hogy összekavarodik egy másikkal.

Tipp esetleg, aki már tapasztalt ehhez hasonlót?

Ja és amikor eldobja a wifi jelet, telefonról megpróbálok csatlakozni, maga a telefon látja a routert, viszont amikor rányomok hogy kapcsolódás, akkor kiírta hogy nem tud ehhez az eszközhöz csatlakozni.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1748) aicon


aicon
senior tag

Gondoltam lecserélem a 1043ND-t erre a routerre, de az itt olvasott wifi gondok elbizonytalanítanak....
Pedig egész jónak tűnt első látásra...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1749) TIT válasza aicon (#1748) üzenetére


TIT
veterán

Nekem semmi gondom a wifivel pedig tele vagyok szomszéddal :)

(#1750) kali válasza aicon (#1748) üzenetére


kali
legenda

nem kell aggódni, a problémák jelentős hányada beállítási, ellenoldalas...stb probléma.

jozsi252; szia, ellenőrizd, hogy milyen csatornán megy a wifi szórás, mert a mobiltelefonok - és sok más egyéboldal - nem szeretik a szélsőséges csatornákat!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.