Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Érdeklődnék ha jól értem akkor ebben benne van az ip alapú korlátozás ezt nem lehetne beletenni a vargalex féle fw-be? :R

(#1402) ajani válasza SteveBeard (#1400) üzenetére


ajani
aktív tag

Beállítások > Rendszer > Hangkimenet - itt nézelődj, hogy jó eszköz van-e beállítva. Illetve gond szokott lenni az is, hogy az xbmc nem módosítja a rendszer hangerőt, ami akkor volt beállítva, amikor a program elindult. Hangosítsd fel a rendszerhangerőt, és úgy indítsd az xbmc-t. Milyen oprendszeren használod? Érdemes feltenni a 12.1-es verziót, most adták ki pár napja.

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1403) ajani válasza xigris (#1401) üzenetére


ajani
aktív tag

+1 Ez nekem is megérne pár üveg sört. Mivel openwrt alapú mindkettő, szerintem megoldható lenne - bár amennyire én értek hozzá, akár lehet pont fordítva is :))

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1404) xigris válasza ajani (#1403) üzenetére


xigris
őstag

Gondolkodom,hogy fel kéne rakni rá a transmissiont rá lehet telepíteni és meglenne amit szeretnék ip alapú sávszélkorlát és a torrentezés de várjuk meg a mestert mit mond rá

(#1405) CaNNa3IS válasza PiEm-14B (#1399) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:R

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#1406) suste válasza xigris (#1404) üzenetére


suste
veterán

igaz nem próbáltam még ki ezt az fw-t, de nekem jobban teszene, ha le lehetne cserélni a felületet Luci-ra
olyan érzésem van, hogy igaz meg van oldva az IP/MAC szerinti korlát, viszont egy csomó minden sokkal macerásabban konfigurálható (TM, miniDLNA, extroot, stbstb)

[ Szerkesztve ]

(#1407) xigris válasza suste (#1406) üzenetére


xigris
őstag

Igen gondolom a többi meg nehezebb ezért lenne jó ha a mester nyilatkozna mert csak ez hiányzik a vargalexből

(#1408) SteveBeard válasza xigris (#1407) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mennyire működik jól az ip/mac sávszélesség korlátozás. Régebben, más routeren, amikor próbáltam beállítani, nem igazán akart összejönni. Néha korlátozta, néha nem, elég rapszodikus volt a működése. Itt viszont az interfész alapú korlátozás tökéletes.

Steve

(#1409) suste válasza SteveBeard (#1408) üzenetére


suste
veterán

Az interfész/QOS-es dolog szerintem is tökéletes!
Nekem mondjuk eleve a vendég hálók miatt van csak korlátozás, de akár gépenként is be lehetne állítani, legfeljebb egy kicsit tovább tartana. Persze nem 50 kliensre:).
Az lenne a szép, ha lenne olyan ami dinamikus. Mert a Gargoyle is fix ugye? Gyári FW-ben milyen?

(#1410) xigris válasza SteveBeard (#1408) üzenetére


xigris
őstag

Nekem nincs összehasonlítási alapom mert eddig csak gyárit használtam azon jól ment

(#1411) SteveBeard válasza xigris (#1410) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Akkor azóta ez is fejlődött. Nekem egyébként pont a dinamikus nem működött jól a gyáriban.
Ha jól tudom, Alex már régebben megírta a sávszélesség korlátozó szkriptet, csak a LuCI felület hiányzott hozzá.
De valami nem stimmelhetett, mert soha nem került be egyik firmware-be sem.

Steve

(#1412) Intruder2k5 válasza suste (#1406) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a csere érdekes lenne, mivel pont, hogy csak a webes felület a különbség! Ezen Gargoyle van, amazon meg LuCI...

(#1413) suste válasza Intruder2k5 (#1412) üzenetére


suste
veterán

Jó lenne ha csak a felület lenne más...
De ha így lenne, akkor gondolom már Alex is belerakta volna az ip/mac szerinti sávszél korlátot....

(#1414) Intruder2k5 válasza suste (#1413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig ez így van... Szerintem a Gargoyle akár utólag is telepíthető, miután levakarod a LuCI-t! Csak gondolom be kell állítani neki a forrást, ahol elérhető...

Az lenne a jó, hogy külön portra feltenni a Gargoyle-t, egy másikon meg maradna a LuCI! :)

[ Szerkesztve ]

(#1415) gyugyo79 válasza suste (#1413) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vagy ha van kedved vele foglalkozni és nem kell webes felület akkor van leírás és example a network traffic control beállításaira az openwrt oldalán .

(#1416) vargalex válasza Intruder2k5 (#1414) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Gargoyle a webes felületen kívül tartalmaz még egyéb dolgokat is. Többek között pl. a sávszélesség korlátozást/quota kezelést végző C-ben írt daemon-t.

Alex

(#1417) Zuglói


Zuglói
csendes tag

Sziasztok, most egy kicsit megakadtam, mert a hozzászólásokban mindenki csak annyit írt, hogy felcsatolta az usb-re dugott hdd-t, de hogy pontosan mit csinált, és utána mit irt be win7-be, hogy hálózati helyként megjelenjen, arról nem sok szó van.
A router gyári softjával nem volt probléma, a windows látta mind a két partíciót, de tv nem ismerte fel a fileket. A Vargalex firmware segítségével gondoltam segítek neki, de most már én sem láttom a vincsesztert. Ha segítenétek, hogy hogyan tovább, megköszönném! :C

(#1418) Kicsirics77 válasza Zuglói (#1417) üzenetére


Kicsirics77
veterán

total commander--> hálózati meghajtó csatolása :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1419) Zuglói válasza Kicsirics77 (#1418) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Köszi, de a tc is csak annyit lát, hogy openwrt\mnt és abban 304k szabad az576k-ból.

(#1420) Kicsirics77 válasza Zuglói (#1419) üzenetére


Kicsirics77
veterán

wtf?
megformáztad a vinyót a 192.168.1.1:8081-en swap+ext4-re?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1421) Zuglói válasza Kicsirics77 (#1420) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Igen, az első lehetőséget választottam: 1. Creating 2 partitions (without extroot)

Disk /dev/sda: 200.0 GB, 200048565760 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 24321 cylinders, total 390719855 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0xc31f90b0

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 2048 264191 131072 82 Linux swap / Solaris
/dev/sda2 264192 390719854 195227831+ 83 Linux

Ez lett az eredménye. (SAjnos nekem semmit nem mond)

(#1422) Kicsirics77 válasza Zuglói (#1421) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezy így teljesen jó

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1423) Zuglói válasza Kicsirics77 (#1422) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Köszi, azért alakul!?
Most már az mnt-ben látok két könyvtárat, az egyikhez nincs jogom (lost+found), mig a másikban (transmission) különböző könyvtárak vannak. Ezeket törölhetem vagy átnevezhetem szabadon?
Esetleg még egy partíciót tudok létrehozni?

(#1424) Kicsirics77 válasza Zuglói (#1423) üzenetére


Kicsirics77
veterán

isten ments hogy bármelyiket töröld vagy átnevezd
a transmission torrent kliens oda fog tölteni
sem átnevezni sem törölni nem tudod és nem is ajánlott

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1425) Zuglói válasza Kicsirics77 (#1424) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Az nem lett volna gond, mert olyat nem használok, de akkor milyen könyvtárba tegyem a zenéket- képeket?

(#1426) Kicsirics77 válasza Zuglói (#1425) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tudsz létrehozni is winscp-vel vagy ssh konzolon
de ha a transmissont nem használod akkor a transmisson/done könyvtárba pakolhatod

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1427) vargalex válasza Zuglói (#1425) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a formázó teljesen végigfutott, akkor tudsz létrehozni könyvtárakat a /mnt-n.

Alex

(#1428) Zuglói válasza vargalex (#1427) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket, úgy néz ki, hogy alakul a rendszer, de azért félek tőle, mert nem tudom, mikor mit csináltam, és hogy újra meg tudnám csinálni, vagy ha valamit változtatni kellene, meg merjem-e tenni?

(#1429) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali
a héten megjön a tp link 3600 router az isminek.
Hogyan kell beállítani a menüjét normálisan?
[link]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1430) Intruder2k5 válasza Bálint85 (#1429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mit jelent neked a normálisan? Például alap esetben is normálisan van beállítva!

(#1431) TIT válasza Bálint85 (#1429) üzenetére


TIT
veterán

Azért érdemes a Wps-ki/Dos protection-be és attól függ van-e 5ghz-et tudó eszköz,mert ha nincs az is lehet off.-Dmz is lehet-off.
Elrejtheted a hálózat nevét is,router jelszót is érdemes megváltoztatni.

(#1432) Zügynök válasza vargalex (#1427) üzenetére


Zügynök
tag

Szia Alex!

Pár napja nem akarózott menni a transmission, írtad, hogy az egészet újra kellene kezdeni a 3600-oson. Nos akkor nem igazán értettem, de tegnap elölről felraktam mégegyszer. Most - nem akarom elkiabálni - jó, úgyhogy igazad volt, köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#1433) Bálint85 válasza TIT (#1431) üzenetére


Bálint85
senior tag

[link]

jó ha be van állítva a 2,4 Ghz és az 5 GHZ.
és le is akarom kódolni a wifit.
tűzfal nekem nem kell routerba, mert csak belassul tőle az internet, lassabban jönnek be az oldalak.
mert itt a környéken van 6 wifi kapcsolat aztán honnan tudom majd ,hogy bezavarják az enyémet?

- Dual Band Selection menüpont -> Concurrently with 2.4GHz and 5GHz (802.11a/b/g/n) kell tenni ilyenkor?

- Wireless Settings 2,4 Ghz -> Channel Width - > 20, 40 , Auto kell tenni, mitől függ?
-> Channel -> 1,2,3..... vagy Auto maradhat?
-> Enable SSID Broadcast /ki kell pipálni?/
-> Enable WDS Bridging /ki kell pipálni?/
->Wireless Security - > itt melyikre kell tenni, hogy jelszót be tudjak írni? /Recommended maradhat, csak számokkal lehet lekódolni vagy betűkkel is?/

Bandwidth Control Settings -> Line type -> ADSL vagy Other kell tenni? /kábel internet van/ és alatta milyen számokat írjak be? / Egress, Ingress/

WPS, DMZ, Dos protection ezek mik?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1434) Zuglói


Zuglói
csendes tag

Sziasztok,
megint kellene a segítségetek, mert a számítógép bekapcsolásakor nem látja a felcsatolt meghajtót, a luciba sem enged belépni, a következő üzenetet írja ki a bejelentkezés után:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute function dispatcher target for entry '/'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/sauth.lua:87: Session data invalid!
stack traceback:
: in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

A router ki és bekapcsolása megoldja a problémát, de gondolom ez nem így lett tervezve!?
Mit és hogyan kellene beállítanom a gondok megszüntetéséhez?

(#1435) TIT válasza Bálint85 (#1433) üzenetére


TIT
veterán

Nem lassítja a tűzfal a netet és jó ha van,dmz-automatice nyit portot,dos protection egy támadási forma,wpsnél magától felkapcsolódnak a kütyük a routerre de le van írva jobb oldalon minden a router menüjében.

(#1436) szjoci


szjoci
őstag

Nem tudom hiba-e vagy ennek így kell-e lennie:
vargalex v1.1.7-et használok és ha 2,4GHz-es wifi 1-4 csatornáján a HT módot 40Mhz-re (második csatorna alatta) állítom, akkor csak kliensként képes üzemelni a wifi. Ennek így kell működnie?

Valamint a WMM módot érdemes bekapcsolni? Eddig nem tapasztaltam se előnyét se hátrányát jelenlétének, pedig 2 wifis mediaplayert is használunk.

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#1437) Billu válasza szjoci (#1436) üzenetére


Billu
aktív tag

[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#1438) szjoci válasza Billu (#1437) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm, így már érthető a számomra 40MHz és 2. csatorna alatta/felette fogalom is. Pedig eskü hogy rákerestem (wikin is), de ezt nem találtam meg!

Üdv,
Joci

(#1439) Bálint85 válasza TIT (#1435) üzenetére


Bálint85
senior tag

Channel Width - > 20, 40 , Auto kell tenni, mitől függ?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1440) vargalex válasza Bálint85 (#1439) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A klienstől. De 40 MHz-en (vagy Auto-n) sincs semmi gond.

Alex

(#1441) Zuglói


Zuglói
csendes tag

Sziasztok, most már látom mind a két partíciót a windoson, de nem enged semmit sem rámásolni, mert valamilyen engedélyt kér, de én kitől kérjem?

(#1442) vargalex válasza Zuglói (#1441) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mivel formáztad a HDD-t?

Alex

(#1443) Zuglói válasza vargalex (#1442) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Szia, nem a beépitettel, hanem a gparteddel, mert kellene a két partíció, és a Tieddel csak egyet tudtam csinálni.(Mármint olyat, amire sok minden ráfér)

(#1444) vargalex válasza Zuglói (#1443) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor csak jogot kell adni az adott könyvtárra:

chgrp -R users /csatolasi_pont
chmod -R g+w /csatolasi_pont

Alex

(#1445) Zuglói válasza vargalex (#1444) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Ez jól hangzik, csak kérlek mondd meg, hogy hová írjam?
Csatolási pont pl: /dev/sda2

(#1446) vargalex válasza Zuglói (#1445) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt SSH-n, vagy LuCI-ban a parancs futtatása ablakban kellene futtatni.
Most akkor a partíciókat még nem mountoltad (a csatolási pontoknál)? A /dev/sda2 az eszköz, a fentebb írt parancsokhoz a csatolási pont kell!

Alex

(#1447) Zuglói válasza vargalex (#1446) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Vagyis csak /mnt kell írnom?

(#1448) vargalex válasza Zuglói (#1447) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha oda csatoltad, akkor igen.

Alex

(#1449) Zuglói válasza vargalex (#1448) üzenetére


Zuglói
csendes tag

És ez sokáig tart egy 1 tb hdd-n amíg megcsinálja, mert nagyon pörgeti a vincsesztert, és nem enged semmit sem csinálni?

(#1450) vargalex válasza Zuglói (#1449) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az csak attól függ, hogy mennyi adat van rajta. De elvileg nem kellene, hogy túl soká tartson.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.