Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) ajani


ajani
aktív tag

Miért van az, hogy ha g+n-re állítom a 802.11 módot, akkor az xbox360S nem tud csatlakozni a routerre? Megőrülök már tőle :F A g+n nem azt jelenti, hogy egyszerre csatlakozhatnak g-s és n-es eszközök is?

Amúgy szépen megy a router. Most próbáltam, hogy párhuzamosan néztem egy 1080p-s mkv-t, és futtattam 4 torrentet, minden gond nélkül. Vagyis ez így nem igaz, mert egy pillanatra leugrott az ubuntus lenovo x220 a wifiről, de miután a kapcsolat újraéledt (1-2mp) ment tovább a lejátszás.

Próbáltam másolási tesztet is kábelen: 11/10 MB/s olvasás/írás volt stabilan - bár csak 400 megás fájllal próbáltam.

Már csak az xbox-ot kellene belőnöm. Ötlet?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#502) mandras81


mandras81
senior tag

No, maga a firmware install szuperül ment, de mondjuk ezután megakadtam... Hogy tudom pl. Total Commander-ben felvenni egyszerűen, hogy lássam pl. a letöltési mappát (transmiision\done)?

(#503) suste válasza suste (#500) üzenetére


suste
veterán

Egyébként sosem értettem miért vesz valaki AP-t vagy extendert?
A router ugyan annyiba kerül, vagy még olcsóbb, és többet tud .....vagy nem??? Valaki javítson ki,ha hülyeséget beszélek!

(pl: a 1043 vagy a 3600 tud lenni AP, Repeater,Switch is. Egy valamire nem jó: papírnehezéknek, mert Alex feléleszti:)) )

[ Szerkesztve ]

(#504) Intruder2k5 válasza mandras81 (#502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Windows parancssorba...

net use z: \\192.168.1.1\mnt\hdd\transmission\done

(#505) vargalex válasza ajani (#501) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs XBox-om, de többek között nálam is és több ismerősnél is g+n módban megy a router (nálam D-Link DIR-825, illetve TP-Link TL-WDR4300, ismerősöknél TP-Link TL-WR1043ND/TL-WDR3600/Netgear WNDR3700 vegyesen, mindegyik OpenWrt-vel). Minden gond nélkül kapcsolódnak a notebookok n-en, míg a telefonok g-n.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#506) mandras81 válasza Intruder2k5 (#504) üzenetére


mandras81
senior tag

Na itt kezdődik a probléma, mert csak egy Android-os tabletem van... :))

(#507) Intruder2k5 válasza mandras81 (#506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ITT keresgélj! Konkrétabban nem tudok segíteni, nem használok Androidot! De talán egy ilyesmi fog kelleni Neked...

[ Szerkesztve ]

(#508) suste válasza mandras81 (#506) üzenetére


suste
veterán

Androidra is van TC, és van hozzá LAN plugin....

(#509) vargalex válasza mandras81 (#506) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Androidon a Total Commander nem tudom, hogy tudja-e, de pl. az ES File Explorer File Manager tud Samba-hoz csatlakozni.

Alex

(#510) mandras81 válasza Intruder2k5 (#507) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszi, de ha jól látom, akkor a linked Android vs Windows, nekem pedig Android (linux) vs linux kellene, ha nem tévedek.

Leszedtem a TC ftp plugin-ját, csak elakadtam az adatok megadásánál (Szerver neve:port\könyvtár; felhasználónév; jelszó). Vagy nem ilyen egyszerű?

Vargalex #509: akkor kezdjük az alapoknál. A Samba mire jó? Nekem eddig az jött le, hogy Win alatt médialejátszás, meg úgy áltamában Win alatt használják, de ezek szerint nem...

[ Szerkesztve ]

(#511) ajani válasza suste (#508) üzenetére


ajani
aktív tag

+1 nekem is így megy!

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#512) Intruder2k5 válasza mandras81 (#510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Samba a Windows filemegosztás Linux-os megfelelője! Alapvetően a Windows-os klienseknek lett kitalálva, de Androiddal is tudsz hozzá csatlakozni!

(#513) suste válasza mandras81 (#510) üzenetére


suste
veterán

nem az ftp plugin kell neked, hanem mint írtam a LAN plugin!!!!

(#514) mandras81 válasza suste (#513) üzenetére


mandras81
senior tag

És műkszik! :C

Örök hála nektek, ne mondjatok le rólam! :R

(#515) nyikszi válasza mandras81 (#510) üzenetére


nyikszi
őstag

TC -> meghajtónál kiválasztod a Hálózat-ot és ott elő kell jönnie az OPENWRT-nek (is). Rákatt, majd bejön a root mappa, kiválasztod amelyik neked sokszor kell, pl. transmission, majd felső részen a "*"-ot (mappalista) megnyomod és ott az aktuális mappa hozzáadása, nevet adsz neki és kész.

Egy kép és pirossal megjelöltem a lényeget:

Lassú voltam!? :) Lényeg, megy.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#516) Intruder2k5 válasza nyikszi (#515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ráadásul Androidon! :)

(#517) nyikszi


nyikszi
őstag

Miért nem látom a wifi 5 GHz-es részét? A laptop tudja, de nem látja. Vagy hogy kellene működnie? A Luciban letiltottam a 2,4 GHz-est, de így se látja :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#518) Intruder2k5 válasza nyikszi (#517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyáltalán aktív az 5GHz-es rádió?

(#519) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

A 2,4-es és az 5GHz-est lehet egy névvel, és jelszóval elnevezni, vagy külön kell nevesíteni őket?

[ Szerkesztve ]

(#520) Kicsirics77 válasza urbanjozsi (#519) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lehet de jobb ha külön neve van mert úgy nem kevered össze a jelszó persze lehet ugyanaz...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#521) golfnyeres válasza suste (#500) üzenetére


golfnyeres
tag

Hűha, ez elég bonyolultnak látszik. Az utolsó router helyébe nem mehet az AP ?
Hétvégén kapok kölcsön egy nagyobb erősségű antennát, remélem ezzel megoldódik a problémám, mert ha nem akkor vezetékezés marad hátra, hacsak megértem amit Te javasolsz.

(#522) nyikszi válasza Intruder2k5 (#518) üzenetére


nyikszi
őstag

Szerintem igen:

Általános 802.11bgn vezeték-nélküli vezérlő (radio0)
Csatorna: 11 (2.462 GHz) | Bitráta: ? Mbit/s
[Jel: 0 dBm / Zaj: -83 dBm]
0%
SSID: OpenWrt | Mód: Master
BSSID: 64:70:02:AA:B8:33 | Titkosítás: WPA2 PSK (CCMP)


Általános 802.11an vezeték-nélküli vezérlő (radio1)
Csatorna: 40 (5.200 GHz) | Bitráta: ? Mbit/s
[Jel: 0 dBm / Zaj: -86 dBm]
0%
SSID: OpenWrt5 | Mód: Master
BSSID: 64:70:02:AA:B8:34 | Titkosítás: WPA2 PSK (CCMP)

Belépve:

Mód: Master | SSID: OpenWrt5
BSSID: 64:70:02:AA:B8:34 | Titkosítás: WPA2 PSK (CCMP)
Csatorna: 40 (5.200 GHz) | Adóteljesítmény: 15 dBm
Jel: 0 dBm | Zaj: -86 dBm
Bitráta: 0.0 Mbit/s | Ország: HU

A laptop csak az openrwrt-t látja, az openwrt5-öt nem. Toshiba Satellite C660-as és elolvastam, tudja az 5 GHz-et.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#523) suste válasza golfnyeres (#521) üzenetére


suste
veterán

Pedig nem bonyolult
-az 1-es router a mostani routered, ami ugye wifin szórja a netet
-a 2-es router lenne egy új router, ami valahol olyan helyen lenne ahol még erősebb a jele az 1-esnek, de könnyen bekábelezhető a szobádba
-a 3. router lenne a szobádba, és ez vezetéken kapná a netet a 2-tól, és szórná a netet egy 1-estől eltérő wifi csatornán, és így nem gyengítené azt.

A 3. router helyébe mehet az extender,ha tudja, amit leírtam -nem ismerem az extendereket, nem tudom milyen portok vannak rajta, meg hogy mit tud a szoftverük.

Ott a buktató, hogy találsz-e megfelelő helyet a 2-esnek. És ezt csak te tudod kitalálni, mert mi nem rendelkezünk helyismerettel.
Most még az is eszembe jutott, hogy a 2.-3. közötti kábelt is ki lehet kerülni, ha a 2-es és 3-as router-ben 2db wifikártya van (pl ugye a 3600), mert akkor az egyiken vesz a másikon ad, és ott sem zavarják egymást.
Természetesen ez a kapcsolat lehet az 1-es és 2-es között is, de ha 5Ghz-ről beszélünk, akkor érdemesebb ott alkalmazni, ahol a két eszköz közelebb van egymáshoz. Ebben az esetben a 2.-3. között meg lenne a hagyományos 2,4Ghz.

Azt nem tudom hogy létezik-e olyan router és mennyibe kerül, amelyikben 2db 2,4Ghz-es kártya van.
Esetleg építesz magadnak egyet valami olcsó minipc-ből.....ez a sokadik verzió:) -ez megint csak az extender helyett lett volna jó, mert akkor 1 plusz eszközzel megoldódott volna a problémád.
Na a végére lehet jól megbonyolítottam:)

[ Szerkesztve ]

(#524) vargalex válasza nyikszi (#522) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan milyen Wifi van a notebook-ban? Mert ha nem látja, akkor bizony nem tudja az 5GHz-et, vagy le van tiltva a driver-ében.

Alex

(#525) Kicsirics77 válasza vargalex (#524) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ez kb olyan lehet mint az asus x51 laptopokra írja hogy van bluetooth aztán mégsincs mert le van tiltva...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#526) vargalex válasza Kicsirics77 (#525) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az a helyzet, hogy a legtöbb notebook esetén azonos típusszám mellett annyiféle variáció létezik (felszereltség), mint égen a csillag.

Alex

(#527) Kicsirics77 válasza vargalex (#526) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezért írtam én is amit írtam

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#528) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Tudom nem ide tartozik de hátha
Felraktam a webrevert firmwaret tp-link 741nd v4.0-ra de most csak villognak a ledek de semmire nem reagál,ilyenkor mizu?

(#529) Kicsirics77 válasza xigris (#528) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hosszú reset?
vagy megpróbálhatod azt hogy a hálókártyának beállítasz fix ip címet
pl:192.168.1.2
255.255.255.0
és telnettel megpróbálod elérni.
utánna ha sikerül akkor egy kis gugli és ujra élő.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#530) xigris válasza Kicsirics77 (#529) üzenetére


xigris
őstag

Volt hosszú reset pingre nem reagál a gép azt írja ki nincs hálózatikábel bedugva olvastam hogy van valami amivel fel lehet éleszteni de nem találom.

(#531) Kicsirics77 válasza xigris (#530) üzenetére


Kicsirics77
veterán

most írtam de előtte tedd failsafe-be
bedugod a routert a hálózati áramra csatlakoztatott tápba és mikor először felvillan a sysled akkor kell megnyomni a reset gombot erre gyorsan kell majd villognia a lednek
ha nem így tesz akkor nincs failsafe be
addig próbálgasd míg nem sikerül tánna tudod telnettel elérni
legalábbis a 3600-as routernél így sikerült a hétvégén.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#532) nyikszi válasza vargalex (#524) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Broadcom 802.11n van benne. És nincs letiltva, legalábbis szerintem, mert a driverben minden állíthatót átnyálaztam, de nem volt ilyen benne.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#533) vargalex válasza nyikszi (#532) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez, hogy Broadcom 802.11n nem sokat mond. Pontos típus kellene! Többek között ezért is írtam, hogy ahány gép, annyi féle felszerelés. Mert pl. itt kifejezetten Atheros WiFi-t írnak.

Alex

(#534) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Esetleg valaki csinált már RADIUS-os VPN kapcsolatot? Ezt hogy kéne elkezdeni?
Elvileg RADIUS serverem van a NAS-ban. VPN-t szeretném a routeren keresztül. A RADIUS meg LDAP-ból venné a usereket és ez azonosítaná a routert.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#535) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Akkor kell extroot is gondolom mert telepiteni kell az openvpnt meg valami radius plugint az openvpn-hez.
Jól mondom ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#536) nyikszi válasza vargalex (#533) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Ezt írja ki az eszközkezelő, feltettem az AIDA-t, de az is ugyanazt írta ki :(

Toshiba Satellite C660-12R:

Toshiba Satellite C660-12R specifikáció

Vezeték nélküli adatátvitel Kompatibilitás : Wi-Fi®
Hálózati támogatás : 802.11b/g/n
Gyártó : Broadcom®
Vezeték nélküli átvitel : Vezeték nélküli hálózati vezérlő
Gyártó : Broadcom®
Vezeték nélküli átvitel : Bluetooth® 2.1 + EDR

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#537) rrunner


rrunner
csendes tag

Ha extroot-ot konfiguralok a 8081-es porton futo formazo es particionalo external utility-vel az USB-re dugott diszkre, fog futni a routerem, ha elromlik a diszk vagy lehuzom?

(#538) Intruder2k5 válasza rrunner (#537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Újraindítás után alapbeállításokkal igen!

(#539) rrunner válasza Intruder2k5 (#538) üzenetére


rrunner
csendes tag

Tehat nem ott fogja tarolni a jelenleg a routerre telepitett modulokat?
Jol ertem, hogy biztonsagosabb volna egy USB HUB-bal az egyik portba betolni egy pendrive-ot az extroothoz es a nyomtatot, a masik USB-be meg egy USB HDD-t, de nem azon tarolni az extroot fajlrendszeret? Vagy ez tokmindegy?

(#540) Intruder2k5 válasza rrunner (#539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, a telepített csomagokat az extroot-on tárolja, a flash-ben erre nem is nagyon van hely, vagy legalábbis nagyon korlátozottan! Működő rendszer alól extroot-ot tartalmazó lemezt kihúzni nem lehet, még szabályosan sem! Ebből a meggondolásból, ha időnként le akarod akasztani róla, akkor mindenképpen érdemes egy külön pendrive...

(#541) rrunner válasza Intruder2k5 (#540) üzenetére


rrunner
csendes tag

Koszi.
Sajnalom, mert 3 csomagot kene feltennem meg egy kb 100kB-s scan server guit. A vargalex image szepen felfert, kizarolag a szkenneles miatt kene boviteni. A pendrive-os megoldas plane USB HUB-bal nem tunik tul elegansnak. Mindenesetre ma este igy nem esek neki. :(

(#542) tzol


tzol
tag

Hali! Fel szeretném rakni a vargalex féle FW-t. Jól értem, hogy ez csak annyiból áll, hogy a router webes felületén System Tools/Firmware Upgrade-nél kiválasztom a letöltött file-t? Túl egyszerűnek tűnik ahhoz, hogy igaz legyen :)

(#543) Intruder2k5 válasza tzol (#542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel nem is igaz! Előbb át is kell nevezni, mert az eredeti neve túl hosszú, és a gyári fw elkapar miatta...

(#544) tzol válasza Intruder2k5 (#543) üzenetére


tzol
tag

Köszi a gyors választ!

Mit értesz az alatt, hogy elkapar a gyári FW? Azt gondolom később vissza tudom rakni a gyári FW-t hasonló módon ha valami gondom támad.

(#545) Intruder2k5 válasza tzol (#544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt, hogy ezzel a névvel...

openwrt-ar71xx-generic-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.5.bin

nem tudod flashelni, mert hibára fog futni! Nevezd át mondjuk firmware.bin névre, és már mehet is fel! Igen vissza tudod tenni...

(#546) tzol válasza Intruder2k5 (#545) üzenetére


tzol
tag

Köszi szépen! A hétvégén fel fogom rakni!

(#547) Intruder2k5 válasza tzol (#546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, azt hittem, hogy most... :)

(#548) csivit


csivit
csendes tag

Tulaja lettem egy ilyen masinának, és megnyúztam mit is tud sebességre. Azt hiszem nem fogom visszavinni a boltba :))

A nyúzást eredeti firmware-el, az Iperf programmal, 60 másodperces futási idővel végeztem

GBit port -> Gbit port között : 315 Mbit/sec
Ez csalódás volt minimum egy 600 Mbitre számítottam.

Az alábbi méréseknél a router és végpont között 2 méteres távolság volt

Gbit port -> TL-wN751DN : 45 Mbit/sec (Windows 7 alatt)
Ez egy ilyen olcsó kártyától egész jó erdmény.

Gbit port ->TL-wN751DN alatt : 9 Mbit/sec ( Windows XP alatt) :Y
Ezen dobtam egy hátast, mert csak az oprendszer vátozott, semmi más. Ez a kártya Win7 alatt sokkal jobban megy. Szerintem a driver probléma lehet.

Gbit port ->Intel Pro Wireless 2200 BG kártya 21 Mbit/sec ( Windows XP-vel )
Érdekes módon ez a kártya viszont nagyon jól teljesített XP alatt. A régi routeremmel XP alatt ~ 10 Mbit-et hozott.

Gbit port -> Atheros AR5700UG USB stick : 18 Mbit/sec (Windows 7)

Windows XP-vel Intel Pro Wireless 2200 BG -> TL-wN751DN, Windows 7-el : 13 MBit/sec
Ez is tanulságos nekem. Ez alig valamivel több mint amit a régi routerem tudott.

Az alábbi méréseknél a router és végpont között kb 6 méteres távolság + 2 vékony téglafal volt

Gbit port - TL-wN751DN Windows 7 alatt eredeti antennával : 29 Mbit/sec
Gbit port - TL-wN751DN Windows 7 alatt 5 dBi-s omni antennával : 33 Mbit/sec
Ez szerinten nagyon jó! Én legalábbis meglepődtem rajta.

(#549) Tamarel


Tamarel
senior tag

Sziasztok.

Tényleg ennyire rossz a gyári firmware?
2.4es hálózata nagyon instabil, pár percig megy csak laptopról és andoridos telefonról is, utánna teljesen befagy. Vagy kliens oldali wifi ki-be kapcsolás vagy router áramtalanítás után lesz csak jó újra.
Mind a két elérhető szoftverrel próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#550) szjoci


szjoci
őstag

Akadt egy kis gondom: vargalex féle fw van fent, próbálgattam a témákat. Véletlenül sikerült kitörölnöm azt a témát ami éppen be volt állítva, és most nem tudok belépni a router webes felületére (HTTP 500 Belső kiszolgálóhiba). Hogyan lehetne orvosolni a dolgot? Valamint az is érdekelne hogy hogyan tudom a gyári fw-t visszarakni, ha esetleg muszáj lenne?

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.