Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Helyes! :)

(#302) nyikszi válasza Kicsirics77 (#287) üzenetére


nyikszi
őstag

Ezt én is kipróbálnám, de a jelenlegi rendszerem attól még fog menni, nem csesz el semmi extroot-ot, igaz?

"figyelem a reboot után csak így lehet elérni már a routerre csatlakoztatott külső meghajtót."

Ez csak arra vonatkozik, hogy TC-ben hálózati mappaként lehet elérni. Jól értelmezem? Főleg Alextől kérdezném. Mert nekem is elég lassúcska, max. 5MB/s-cel másol.

Másik kérdésem, hogy ftp usernél meg lehet adni, hogy egy bizonyos tárterületnél nagyobbat ne használhasson? Mondjuk max. 10 GB és ha az betelik, akkor valami hibaüzenetet kiír neki?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#303) Kicsirics77 válasza sutszi (#298) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Pontositanék az usb az 3.0,szóval még annál is rosszabb.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#304) Kicsirics77 válasza nyikszi (#302) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem nyertem vele semmit sebességben :(

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#305) sutszi válasza Kicsirics77 (#303) üzenetére


sutszi
veterán

:(
Gyári firmware-el tesztelted, hogy mennyit tud?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#306) Kicsirics77 válasza sutszi (#305) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gyári kb 2 percig volt rajta mivel a 1043-al nem voltak jó tapasztalataim,és nem is szándékozom visszatenni a gyárit max ha gariztatni kell...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#307) sutszi válasza Kicsirics77 (#306) üzenetére


sutszi
veterán

Megértem.
Remélhetőleg nemsokára nekem is a birtokomba kerül egy ilyen kis szerkezet. Én idő hiányában először a gyárit fogom belőni. Aztán ha lesz időm akkor kipróbálom a vargalex változatot...meg egyebeket. Bár ha ilyen botrányos sebességet fog produkálni akkor inkább hagyom... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#308) Kicsirics77 válasza sutszi (#307) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gyárival sem fogsz többet elérni szerintem de legyen hozzá szerencséd,feszülten várom majd a teszt eredményeket

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#309) nyikszi válasza Kicsirics77 (#304) üzenetére


nyikszi
őstag

Azt írtad, hogy 5-ről 12 MB-ra ment fel a sebesség. Most akkor nem?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#310) Kicsirics77 válasza nyikszi (#309) üzenetére


Kicsirics77
veterán

de azt írtam
de nem másoltam végig a 45 gb egybe csak elindítottam mert nem volt rá időm
ma megnézem hogy mennyi a sebesség ha végigmásolom a 45 gb egybe,indulásnál 12Mb/s volt a sebesség és mikor leállítottam is annyi volt kb 5-7 gb másolt át ezzel a sebességgel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#311) vargalex válasza Kicsirics77 (#304) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mondom, hogy ez ugyan úgy samba. Mondjuk annak is 10 MB/s felett kellene lennie. Ha adsz privátban hozzáférést, szívesen ránézek.

Alex

(#312) Kicsirics77 válasza vargalex (#311) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szia
elhiszem neked amit mondasz mert nyilván te írtad a firmware-t
adok hozzáférést bár nemhiszem,hogy én állítottam volna rosszul bármit is de megköszönöm ha ránézel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#313) SteveBeard válasza Kicsirics77 (#312) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia!
A 1043-as topikban, pont tegnap rajtam be képeket a másolási sebességekről. 3600-sal készültek, csak eléggé összekeveredik a két topik. (három)

Steve

(#314) Kicsirics77 válasza SteveBeard (#313) üzenetére


Kicsirics77
veterán

láttam a képeket
kb hasonló a helyzet olyan 10-12 Mb/s max. ugyanúgy mint nálad bár én csak a gépre másolást szoktam mérni és nézni
2 gép közt nem néztem de a hétvégén az is megnézem.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#315) vargalex válasza SteveBeard (#313) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azt a hozzászólásodat szerettem volna az előzőben is linkelni, hogy mindenki lássa, hogy nagyjából milyen a normális sebesség, de még mindig csak mobilról vagyok. :)

Alex

(#316) Kicsirics77 válasza vargalex (#315) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezt akartad betenni?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#317) SteveBeard válasza vargalex (#315) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia!
Sajnos én is... Nem lett túl szép, de nagyon siettem, mert el kellett mennem otthonról, de legalább valós, egy napok óta működő rendszerről készült. Csak azt állítottam le gyorsan, amiről tudtam, hogy épp nagyon terheli a HDD-t.

Steve

(#318) vargalex válasza Kicsirics77 (#314) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Amiből kiindult ez az egész, ott azt írtad, hogy szörnyen lassú, még az 5 MB/s-et sem éri el. Milyen sebességet várnál? Olyanról, amit ugyan ezzel a HDD-vel PC-n elérsz, még álmodni sem szabad. :) Nem az USB 2.0 a szűk keresztmetszet, hanem a CPU. Bár az is hozzátartozik, hogy egy minimálissal azért többet várnék, mert az 1043ND-n elérhető sebességnél nem sokkal gyorsabb. Persze jobban terhelhető egyébbel.

Alex

(#319) Kicsirics77 válasza vargalex (#318) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igen az 5 mb/s sem érte el
annyit csináltam tegnap hogy be lett ugye állítva az NFS,de akkor ez ugyanúgy samba-ként van csatolva mint mondtad
csak nem a betallózom megoldással hanem az otthoni hálózaton \\xxx.xxx.x.x\mnt elérési út megadással
illetve a total commanderben átállítottam azokat a dolgokat amit stewe fórumtárs is megcsinált ha jól emlékszem
most 10-12 Mb/s

na mindegy akkor belenyugszom hogy ennyi és nem több a sebesség,majd max ha másolni akarok ról vagy hd filmet nézni akkor leállítom a tm-et is...

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#320) suste


suste
veterán

Ha már sebességről van szó, akkor mondja már meg valaki,hogy a G-s wifinek (54Mbit) mennyi a valós max sebessége kb?
köszi!

(#321) Kicsirics77 válasza suste (#320) üzenetére


Kicsirics77
veterán

olyan 35 mb/s-re tippelnék de ez függ,hogy körülötted milyen és mennyi wi-fi van milyen csatornákon
az 54 mb/s az az elméleti max sebesség

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#322) vargalex válasza suste (#320) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A jellemző sebesség 19 Mbps. A maximum, ami elérhető olyan 22-25 Mbps körül van.

Alex

(#323) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#317) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mik ezek a TC beállítások amiket emlegettek?

(#324) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#323) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia!
Nem tudom, nem én voltam, egy másik stewe lehet...

Steve

(#325) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahhh! :) Köszi!

(#326) sutszi válasza Kicsirics77 (#316) üzenetére


sutszi
veterán

Ez ~70MB/s komoly? Ez min keresztül ment?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#327) Kicsirics77 válasza sutszi (#326) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezt nem én mértem hanem a kolléga
ez 2 gép között a másolás neki
nálam ezt produkálta win7 1gb lan kártya és xp sp3 100mb lan kártya felállással az előbb :(

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#328) SteveBeard válasza Kicsirics77 (#327) üzenetére


SteveBeard
senior tag

két gép között, de a routeren keresztül...

Steve

(#329) Kicsirics77 válasza SteveBeard (#328) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezt produkálta nálam 2 gép között routeren keresztül

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#330) xigris


xigris
őstag

Sziasztok az lenne a kérdésem mennyire megerőltető a routernak ha róla nézek filmet közben egy kis torrent és ip cím alapján bandwitch controll?
Megoldható vagy ez már sok neki?

(#331) hudyfiu válasza xigris (#330) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Sztem bírni fogja.
Torrent szálak korlátozásától függ.
Nekem 2 letöltés és közben filmnézést még bír.
Persze filmtől is függ.

(#332) Kicsirics77 válasza xigris (#330) üzenetére


Kicsirics77
veterán

1080 lehet beröccen már rajta torrent mellett
720 megy simán és ami alatta van az is

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#333) xigris válasza hudyfiu (#331) üzenetére


xigris
őstag

Szerintem a feltöltés a 30kbit/s menne a filmek meg olyan 2gb körüli mkv lenne mind ez egy 1.5tb hdd-ről

Kicsirics77: Köszi szépen max 720p-s filmeket szedek le,hogy ne fogja nagyon a helyet. :R

[ Szerkesztve ]

(#334) hudyfiu válasza xigris (#333) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Vinni fogja de nem a sebesség számít torrentnél inkább hanem a szálak.

(#335) xigris válasza hudyfiu (#334) üzenetére


xigris
őstag

Mennyire lesz érdemes lekorlátozni 5? vagy az már sok
Mert egyszerre 3 lakást fog kiszolgálni igaz ebből kettőnél lesz alatta másik router

[ Szerkesztve ]

(#336) hudyfiu válasza xigris (#335) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Globális talán 100-on van alapból az is jó.

(#337) ajani


ajani
aktív tag

Ha már a sebességnél tartunk nekem is van egy kérdésem, bár nem pont az amiről itt a társalgás folyik:
A nagy router telepítgetés közben észrevettem, hogy az asztali gépem gigabites lan portja valószínűleg haldoklik, mert össze-vissza produkál speedtest/upc.hu eredményeket (kábel jó, laptop, tablet, telefon jó - 99%, hogy a lan port szar).

Van itthon egy TP-Link TL-WN721N-es USB Wi-Fi stickem, amit be is izzítottam, de úgy sem hozza az 50/5-ös sebességet, hogy kb fél méterre van a routertől. Olyan 38-42/5 körül produkál. Irreális elvárás egy 300/150-es kombótól 50Mbit-et elvárni? :F

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#338) krealon válasza ajani (#337) üzenetére


krealon
veterán

"Irreális elvárás egy 300/150-es kombótól 50Mbit-et elvárni? :F"

Igen.
Tekintve, hogy a savszelesseget a legszukebb keresztmetszet hatarozza meg es peldadban ez a 150Mbites linkre kepes adapter. Jobb esetben 40-45Mbit hasznos adat megy at egy 150M-s WiFi linken.
A megadott 74Mbit Sebesség (jellemző) (Mbit/s) N-es kapcsolaton 300Mbites linkre vonatkozik.

(#339) Zol77 válasza xigris (#330) üzenetére


Zol77
aktív tag

Amikor volt nálam ez a router egy napig tesztelés céljából,simán ment egyszerre a rákötött NTFS hdd-ről 2DB 1080P-s film, 2DB divx film , és 1MB/sec -es torrent letöltés. A filmeket smb-n játszottam le,nem dlna-n. Alex féle 1.1.5-ös fw volt rajta Azóta 7,azaz 7 ilyen routert állítottam be a baráti körömben,mindenki elégedetten használja.
A lényeg,veheted nyugodtan,bírni fogja.

(#340) urbanjozsi válasza Zol77 (#339) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Úgy látom meg kell tennem a vargalex firmvare telepítést :-)
Hétvégén nekiállok! Készüljetek :-) :-) :-)

(#341) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

sziasztok
következő kérdésem lenne
a szomszéd megkért hogy osszam meg a netet majd vele.
viszont nekem a routerre van kötve külső hdd a torrent miatt
meg lehet azt oldani,hogy sem intézőben ne lássa sem pedig total commanderben a hálózati kapcsolatoknál?
gondolom valamiféle szűrést kellene beállítani vagy nem tudom?
ötleteket várnék ebben a témában
netezni netezhet amennyit akar,csak a routerre kötött hdd-t nem szeretném hogy lássa.
vagy esetleg fixen beállított sávszélesség még hogy csak a beállított sávszélességet tudja használni.
ötleteket és válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#342) Zol77 válasza Kicsirics77 (#341) üzenetére


Zol77
aktív tag

kikapcsolod a vendég hozzáférést,majd adj meg smb user-t, meg smb jelszót. Nagyjából ennyi.

(#343) Kicsirics77 válasza Zol77 (#342) üzenetére


Kicsirics77
veterán

és ezt hol is találom pontosan?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#344) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

közben meglett a szolgáltatások-->hálózati megosztás fülön
viszont felhasználónevet meg jelszót hol tudok neki állítani???

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#345) Zol77 válasza Kicsirics77 (#344) üzenetére


Zol77
aktív tag

ssh-n belépsz , majd az adduser-el létrehozol egy felhasználót, majd smbpasswd parancsal adhatsz jelszót az előbb létrehozott usernek. A samba nevű user alapból a vendég ha jól rémlik. De azt már kikapcsoltad úgy látom.
Ha win7 alól vagy,és ezután sem működik,akkor itt van Intruder2k5 írása,ezt is csináld meg : [link]

[ Szerkesztve ]

(#346) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Portot,hogy kell nyitni mert a Forwarding/Port triggeringnél nem jött össze :W

(#347) Kicsirics77 válasza Zol77 (#345) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ahha értem már akkor magamnak olyan user és password párost állítok be a sambához amilyet csak akarok és ezzel csak én férek hozzá a routerre kötött hdd-hez
igen a vendég a samba user ezt luci alatt ki tudtam hámozni.
egyelőre jelenleg most hdd sincs rajta és a netem is rossz mert le van adva hibára az invitelnek,majd ha rendbe tették akkor lesz ez aktuális hogy beállítsam
köszönöm a segítséget :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#348) Kicsirics77 válasza Zol77 (#345) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gondolom adduser -S kapcsolóval hozom létre a system user és ez kell nekem

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#349) Zol77 válasza Kicsirics77 (#348) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nem tudom milyen system usert akarsz. Root? A samba-nak külön jelszókezelése van úgy tudom.

(#350) Kicsirics77 válasza Zol77 (#349) üzenetére


Kicsirics77
veterán

simán beírtam az adduser parancsot és nem írtam mögé semmit erre felhozta a kapcsolókat
de ha beírom az adduser felhasználónév
akkor már utánna kérte a felhasználónévhez a jelszavat
akkor mostmár ha ez megvan akkor a samba megosztást jelszó/felhasználónév párossal érem el.
bocs a lámaságért de mostanában nem nagyon foglalkoztam linuxal

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.