Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) VeryByte válasza vargalex (#2000) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszönöm a választ.
Hétvégén megnézem OpenWRT-vel.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#2002) Kroni1 válasza vargalex (#1997) üzenetére


Kroni1
veterán

Gondolom a kettő közül amúgy inkább az ETX4-et érdemes használni ugye?
Még egy olyan kérdés, hogy az ugye megoldható, hogy a külső HDD-n egy partició lesz Ext4-es és egy kicsi másikat meg FAT32-nek meghagyok? Bár nem olyan fontos de jó lenne..

(#2003) vargalex válasza Kroni1 (#2002) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, ext4-et érdemes használni. Természetesen több partíció is használható (akár a FAT32 is felcsatolható), de mire lenne jó ez neked?

Alex

(#2004) Kroni1 válasza vargalex (#2003) üzenetére


Kroni1
veterán

Csak van egy 25GB-os FAT32 particióm, amivel a PC-ről másolom a játékokat néha az XBOX360-ra, sajnos a box más particiot nem ismer fel..

Hát most azért örülök, hogy nem vettem NAS-t, az én elvárásaimat egy ilyen router is ki fogja elégiteni sztem.. Még vacilálok a 825 és a 3600-as TP-Link közt, lehet h mégis beérem majd az olcsóbb TP-link-el, aztán meglátjuk. Ha meg tudod akkor nézni majd az USB sebességet nagy fájlokkal a 4300-ason akkor ird majd meg légyszi, ha nincs nagyon lemaradva a D-Linkhez képest akkor vszleg TP-t veszek majd.

(#2005) ajani válasza suste (#1987) üzenetére


ajani
aktív tag

Be van állítva, hogy 1.1-es aránynál lelőjje a megosztást.

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#2006) vargalex válasza Kroni1 (#2004) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha jól tudom, XBOX360-on lehet Samba megosztást mountolni, így nem is kell átmásolni semmit. De azért erről várj valakitől egy megerősítést, vagy cáfolatot (esetleg járj utána).

Megnéztem TL-WDR4300-on a sebességeket. Ha kell, vannak képek is, de azzal nem terhelném most a postot.

Samba olvasás: 12731 KB/s
Samba írás: 15131 KB/s
Ftp olvasás: 13583 KB/s
Ftp írás: 8528 KB/s

Mindezt a saját 1.1.7-es build-emmel (semmit nem állítottam rajta), illetve egy 1 TB-os WD Elements-el mértem. Lehet, hogy valamit még optimalizálni kellene, mert én egy kicsit keveslem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2007) Kroni1 válasza vargalex (#2006) üzenetére


Kroni1
veterán

Én azt furcsálom kicsit h a samba olvasás lassabb mint az irás, de nem értek hozzá, csak ilyet még nem láttam. Gondolom a 3600-as is kb. ennyit tud, mert ha jól tudom ua. a hw kivéve hogy a 4300 wifije többet tud.

Amúgy szerintem ezek nem olyan rossz adatok, ahogy nézegettem a legütősebb routerek se tudnak ennél sokkal többet, ebben a netgear és a linksys csúcs rúterei a legjobbak talán, azok közt van pár ami 20-30MB/s felett tud..

(#2008) suste válasza vargalex (#2006) üzenetére


suste
veterán

én is úgy tudom, hogy xbox360-on is megy a SAMBA:
[link]

(#2009) vargalex válasza Kroni1 (#2007) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, a 3600 ilyen tekintetben azonos. Valóban nem olyan rossz, de ahogy írtam a másik topic-ban a DIR-825 ftp-n pl. 22-24 MB/s olvasási sebességet tud.

Alex

(#2010) Macika66


Macika66
addikt

WDR4300-asom van, legújabb márciusi ROM-mal, viszont egyszerűen nem tudok kívülről csatlakozni FTP-n a rádugott USB vinyóra.
A serveftp-s kapcsolat jó, jelzi is, de egyszerűen nem tudom, hogyan tudnám elérni mondjuk mobilról az USB-s vinyót.
Ez előtt egy Linksys N610 V1.0-m volt (ill. van is még, csak akkor adom el, ha bejön ez a TP-Link), annál ment simán a dolog.
Itt most meg vagyok lőve.

Van, akinek sikerült rácsatlakozni kívülről?

(#2011) Kroni1 válasza vargalex (#2009) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát igen, talán az fog dönteni, hogy mekkora a keret rá. Ha lesz pénzem akkor a D-Linket venném, de lehet, h egyenlőre kipróbálom a TP-t hátha az is elég lesz nekem.

Most azon gondolkodom, h mivel rá lesz kötve állandó jelleggel az 500GB-os 2.5" HDD-m majd a routerre, és arra fognak menni a filmek, letöltések, amiket majd néha át akarok tenni a notimra is, így leginkább nem is USB-n fogok másolgatni majd hanem wifin, úgyhogy akkor meg kb. mindegy is lesz az usb-s sebesség..

(#2012) sutszi válasza vargalex (#2006) üzenetére


sutszi
veterán

Ez milyen Samba verzióval készült? 3.xxx? Lehet hülyeséget kérdezek, de lehet frissíteni 4-re?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2013) mprrpm


mprrpm
tag

Szevasztok!

Tökéletesen működött vargalex-es firm-el a rendszerem (torrent, samba, ftp)
Volt egy áramszünet azóta nem montolja fel a winyón levő /dev/sda3-at.
Viszont a swap és /dev/sda2 felcsatolódik és látszik is.
Linuxhoz nem értek, nem tudom merre induljak el...?

[ Szerkesztve ]

MPETYA

(#2014) vargalex válasza mprrpm (#2013) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem lehet, hogy csak check-eli a filerendszert? Nem látszik az e2fsck a process-ek között?

Alex

(#2015) mprrpm válasza vargalex (#2014) üzenetére


mprrpm
tag

nem fut, sőt 10 perc tétlenség után le is kapcsolja a vinyót

[ Szerkesztve ]

MPETYA

(#2016) Intruder2k5 válasza mprrpm (#2015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor le kellene futtatni, és megpróbálni utána egy reboot-ot!

e2fsck /dev/sda3

[ Szerkesztve ]

(#2017) vargalex válasza mprrpm (#2015) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

log-ban sem látszik semmi?

Lehet, hogy éppen az a baj, hogy sérült a filerendszer és nincs engedélyezve az ellenőrzés a mount-nál. Viszont így nem tudja mountolni (ha automatikusan ellenőrizné, akkor valószínűleg tudná).

Alex

(#2018) mprrpm válasza vargalex (#2017) üzenetére


mprrpm
tag

May 10 17:24:08 TP-LINK-ROUTER user.notice fstab: e2fsck (/dev/sda3): mnt: The filesystem size (according to the superblock) is 60885550 blocks
May 10 17:24:08 TP-LINK-ROUTER user.notice fstab: e2fsck (/dev/sda3): The physical size of the device is 60885549 blocks
May 10 17:24:08 TP-LINK-ROUTER user.notice fstab: e2fsck (/dev/sda3): Either the superblock or the partition table is likely to be corrupt!
May 10 17:24:08 TP-LINK-ROUTER user.notice fstab: e2fsck (/dev/sda3): mnt: UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALLY.
May 10 17:24:08 TP-LINK-ROUTER user.notice fstab: e2fsck (/dev/sda3): (i.e., without -a or -p options)
May 10 17:24:08 TP-LINK-ROUTER user.notice fstab: e2fsck (/dev/sda3): Warning! Uncorrected errors.
May 10 17:24:08 TP-LINK-ROUTER user.notice fstab: Mount enabled for /dev/sda3 but it doesn't have a defined mountpoint (target)

ez lenne az...?

ha lefuttatom parancsból akkor is hasonlót ír és nem csinálja meg az ellenőrzést

MPETYA

(#2019) vargalex válasza mprrpm (#2018) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, ez az. Kézi futtatásra mit ad?

Alex

(#2020) mprrpm válasza vargalex (#2019) üzenetére


mprrpm
tag

e2fsck 1.42.4 (12-June-2012)
The filesystem size (according to the superblock) is 60885550 blocks
The physical size of the device is 60885549 blocks
Either the superblock or the partition table is likely to be corrupt!
Abort<y>?

putty-val csináltam.

MPETYA

(#2021) vargalex válasza mprrpm (#2020) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

És ha n-el válaszolsz az abort-ra? Hátha kijavítja a superblock hibát.

Alex

(#2022) mprrpm válasza vargalex (#2021) üzenetére


mprrpm
tag

Abort<y>? no
mnt contains a file system with errors, check forced.
Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes
Pass 2: Checking directory structure
Pass 3: Checking directory connectivity
Pass 4: Checking reference counts
Pass 5: Checking group summary information
mnt: 23/15228928 files (0.0% non-contiguous), 1283431/60885550 blocks

ennyit csinált...majd reboot és nem csatolja föl

MPETYA

(#2023) VeryByte


VeryByte
őstag

Hi Alex!

Szenvedek itt egy WDR4300-assal.
Probléma: 2db stiuck-kel kellene megoldanom a net-et.
Feltettem a firmware-edet, utána gondoltam usb-mudeswitch, usb-modeswitch-data, luci-proto-3g, kmod-usb-serial.
Csak az a bajom, hogy kevés a hely. Na akkor extroot kéne. Jól gondolom?
Erre van valami jó leírás?
Namost, ha az egyik USB port-ba egy USB hub-ot tolok, és abba megy az extroot pendrive-ja, meg mondjuk az egyik stick, az működhet?

Nincs valakinek egy OpenWRT/3g jó leírása? Az OpenWRT-s eléggé kusza.

G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#2024) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!
Hogy kell beállítani,hogy a router az igazi ip-t mutassa ne a 192.168....stb?
Oldalak az igazit látják,viszont a játék nem.

(#2025) vargalex válasza VeryByte (#2023) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

3G beüzemelés gyerekjáték, ha ismeri a stick-et a rendszer.
Ha kevés a hely, akkor csak az extroot játszik. Természetesen USB HUB-al bármilyen kombinációba mehet.

Alex

(#2026) vargalex válasza TIT (#2024) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem a router "mutatja" az IP-t, hanem a játék közli a local IP-jét. A játék leírásában kellene megnézni, hogy mit lehet (kell) beállítani.

Alex

(#2027) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

En is egy ilyen torrent router-t szeretnek csinalni itthonra es mivel nem sok infot talaltam, ezert megszeretnem kerdezni, hogy ezzel is ugy megy-e mint a TL-WR1043ND eseten, hogy lecserelem az FW-t a vargalex :R altal keszitettre es utana ugyanazokat a dolgokat latom mint a 1043ND eseten? Megtalaltam a LOGOUT-os irasat es ugye ott a tamogatott eszkozok kozott ott van, tehat a ket router ugyanugy fog mukodni azzal a kulonbseggel, hogy a WDR3600-ban tobb memoria van es 5Ghz-es wifi.

Koszi elore is a segitseget!

(#2028) kaciokos válasza ryger (#2027) üzenetére


kaciokos
őstag

Én pontosan így használom, és bár 1043-asom nem volt, szerintem ugyanazt fogod látni.

[ Szerkesztve ]

(#2029) ryger válasza kaciokos (#2028) üzenetére


ryger
aktív tag

Koszi, erre voltam kivancsi, mert ahoz rengeteg leiras van es ha valahol elakadnek legalabb lenne hol utana olvasni a dolgoknak mielott kerdeznem kellene. :D

Koszonom a valaszod!

(#2030) kaciokos válasza ryger (#2029) üzenetére


kaciokos
őstag

Nincs mit. :-) Ja, és még plusz annyi fontos különbség van, hogy a 3600-asnak erősebb a procija, szóval a torrent is gyorsabb lesz kicsit.

(#2031) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a routerrel, ezért hozzátok fordulnék segítségért.

Van egy telefon szolgáltatónk, ami VOIP-os TP-LINK adapterrel segíti a telefonálást.
Mielőtt lecseréltem volna a routert az előtt a külföldre telefonálás simán ment.

Nemrég lecseréltem a routert és azóta külföldre lehetetlen telefonálni, mert pár másodperc után szétkapcsol.

Hívtam már a szolgáltatókat is, akik belnéztek a routerbe és azt mondták , hogy minden rendben, a megfelelő portok nyitva vannak rajta.

Esetleg tudna valaki segíteni hogy mit nézzek meg ? vagy mi lehet a gond ?

-.-

(#2032) ubid


ubid
őstag

Egyébként úgy tapasztaltam,hogy nem valami stabil ez a router.... sajnos...

Sokszor szokott szakadni az internet... nem értem igazából hogy miért... de nagyon dühítő... legújabb firmware van rajta...

Valakinek szokott lenni hasonló problémája ?

-.-

(#2033) suste válasza ubid (#2032) üzenetére


suste
veterán

gyári szoftver van rajta?
használja valaki itt a gyárit?:)
annyi rossz tapasztalata volt már mindenkinek a 1043-assal, hogy aki idekerül, azok már eleve váltanak (Vargalex/Gargoyle)........

(#2034) sutszi válasza suste (#2033) üzenetére


sutszi
veterán

Én gyárit használok. Nincs vele gondom...Előfordult már, hogy megállt, de kb 1-2 ilyen alkalom volt pár hónap alatt..

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2035) Avicularia


Avicularia
veterán

Én is gyárit használok. Néha mintha akadozna a NAS elérése, illetve a ps3 le szokott szakadni róla, de az már az előző routerral is ezt csinálta, szóval szerintem ez a probléma nem a router számlájára írható.

(#2036) VeryByte


VeryByte
őstag

Szia Alex!

Csinálnám az extroot-ot egy WDR4300-on, de kicsit elakadtam.
Van egy 4GB ext4-es pendrive-om, amit lát is a /dev/sda1 alatt.
Nézem közben az OpenWRT extroot wiki-t, és ez alapján a kérdés, hogy pivot overlay módszer legyen, vagy a Te build-ed támogatja a pivot root-ot és legyen az?

Vagy ez az egyszerű példa működhet?
mount /dev/sda1 /mnt
mkdir /tmp/cproot
mount --bind / /tmp/cproot
tar -C /tmp/cproot -cvf - . | tar -C /mnt -xvf -
sync ; umount /mnt
umount /tmp/cproot

Majd pedig ez az fstab-ba
config mount
option target /
option device /dev/sda1
option fstype ext4
option options rw,sync
option enabled 1
option enabled_fsck 0

Köszi,
G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#2037) vargalex válasza VeryByte (#2036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, jónak tűnik. Persze a pivot overlay is ugyan olyan jó, mint a pivot root.

Alex

(#2038) VeryByte válasza vargalex (#2037) üzenetére


VeryByte
őstag

Alex,

kösz a segítséget, így most 1 stick-kel működik, majd kíváncsio leszek 2 esetén mit csinál. :-)

vb

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#2039) Tamarel válasza suste (#2033) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nekem is gyári és a 1043as is gyárin megy még. :)
A célhardver híve vagyok...

(#2040) stefi68


stefi68
addikt

Holnap jön meg a WDR3600-as.

Egyelőre gyári firm-el szeretném használni, de érdekel a Vargalex féle megoldás is.
Gyűjtöm az infókat hozzá, tudtok segíteni pár jó linkkel?

Leírások érdekelnének ezzel kapcsolatban.
Néhány kósza infóm van a témáról, de az alapoktól kezdeném.

Torrentezésre mennyire lehet használni?
A hozzákapcsolt NTFS vinyót képes kezeni, így hálózati háttértárként használható?
Torrentezéshez úgy tudom más formátumú partíció kell. Több és többféle szerkezetű partíciót tud kezelni egyszerre?

Annak idején elég jól le lettem hurrogva a "Milyen routert..." topikban azzal, hogy torrentezésre NAS való, nem router. Melegszik, meg csak pár torrentet képes kezelni, stb..... :F

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2041) Intruder2k5 válasza stefi68 (#2040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

OpenWrt - vargalex build

Kezel NTFS HDD-t, akár ext-el együtt is, de az NTFS lassabb, és sokkal jobban terheli a routert! Ext4 is olvasható Windows alatt egy utólag telepített program segítségével, de a routerről megosztott HDD-ként használva erre sincs szükség, simán látja a Windows! Szóval tisztázni kellene, hogy mi a gondod az ext4-el...?

Vannak a milyen routert topikban, akiknek csak a lehurrogás jut eszükbe, ha a routeren torrentezést meghallják! Én anno írtam erről néhány sort oda...

(#2042) stefi68 válasza Intruder2k5 (#2041) üzenetére


stefi68
addikt

Vargalex logout blogjára rátaláltam már.

Az írásod elég jónak tűnik, esti olvasmányként majd előveszem. Köszi! :R

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2043) ubid


ubid
őstag

Igen... én is a gyárival használom egyenlőre... de gondolkozok, hogy átállok vargalex-re...

Folyamatosan szakadozik le róla a net... Pedig a routerig eljön még akkor is.. csak valahogy routeren nem jön át... nem értem...

Valaki tapasztalt ilyen gondot ? Érdemes átállnom vargalex-re? hátha megoldaná a problémát ?

(Vagy bőven garis még a router és visszaküldhetem... )

-.-

(#2044) ubid


ubid
őstag

Az előzőhöz kiegészítésként :
Lehetséges, hogy amiatt dobálja a netet, hogy több virtual server van felvéve, hogy a NAS-omat kívülről is el tudjam érni dyndns címen ?

Vargalexben gondolom virtual servereket ugyan ugy be tudom állítani igaz ?

-.-

(#2045) krealon válasza ubid (#2044) üzenetére


krealon
veterán

Azt remelem figyelembe veszed, hogy a nyitott portokat a netes scenner robotok megtalaljak es altalban brute-force modon ra is szoktak probalkozni.
Lehetseges, hogy emiatt (elarasztas) szakadozik a net ( a hasznos adat nem fer be a "droton" ).

(#2046) ubid válasza krealon (#2045) üzenetére


ubid
őstag

Értem, ezt nem tudtam. És mi a teendőm ezzel? Töröljek ki a virtual serverek közül? Ez segíthet?

Egyet ki tudtam törölni...
Most így néz ki :
250es port - NASnak
9001es port - NAS nak (TM)

5060-5057 es port -voip miatt szolgáltató nyitotta
16384-16482 es port - voip miatt szolgáltató nyitotta

[ Szerkesztve ]

-.-

(#2047) ubid


ubid
őstag

Egyébként úgy szakad meg a net, h sokszor csak a 3-4 . uujrainditasra indul el... Sőtt, van, h nem is elég a router ujrainditas, hanem a net kábelt is ki kell húzni a routerből, és csak utána indul el...
Ez nagyon nem jó így, kérem aki tud próbáljon segíteni, mit próbáljak meg...

-.-

(#2048) doberman válasza ubid (#2047) üzenetére


doberman
senior tag

hát, az itt fellelhető topiklakók közül elég kevesen használnak gyári firm-et. (nekem is csak addig volt fenn míg betallóztam a Vargalex mester által buildelt openwrt-t....

egy dologban biztos vagyok: megbízhatóbb...
(ha netalán tényleg "támadják" a portokat, Alex firm-je 5 sikertelen próbálkozás után bannolja a forrás ip-t..,
kb 3x több kapcsolat kezelésére alkalmas, portforwardot -nálad virtual server- készíteni pofon egyszerű, rengeted szolgáltatás - természetesen csak ha akarod, követhető logolás és még sok-sok mindenféle földi jó..
DE: kicsit "felfedezőnek" kell lenni, ez linux.. olvasni kell -illik hozzá. itt a fórum, rengeteg segítő emberrel, és ha használod a fórum keresőjét szinte mindenre találsz megoldást. ja azt még nem is említettem : magyar nyelvű webes adminisztrációs felület - bár a "lelke" is elérhető putty-ból. kalandra fel... irány az openwrt... :-) )

- mert megérdemlem -

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#2049) ubid válasza doberman (#2048) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm!

Valószínűleg meg fogok próbálkozni vele. Bár mivel nekem NAS-om van, amin ugye fut a TM, media server . stbstb... Ezért nem igen fogom ezeket a funkciókat használni.
De bízom benne, hogy stabilabb lesz.

A telepítésről mit kell tudnom?
Csak betallózom a letöltött anyagot és tádááám ? :)

-.-

(#2050) suste válasza ubid (#2049) üzenetére


suste
veterán

Ha vargalex alatt is eldobja a netet, akkor tuti hardverhiba. Visszarakod a gyárit simán a menüből (csak nem boot-ost enged feltenni). És mehet gariba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.