Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) PNP válasza suste (#3000) üzenetére


PNP
őstag

volume1 az a partícióra vonatkozik, nem? Default név, nem szerkeszthető.
Storage Sharing-nél csak annyit tudok eldönteni, hogy Start vagy Stop.
Ahogy FTP, Media Server-nél is, csak ott még a megosztandó mappát kell kiválasztani.

Windows 7 Network listájában a Media Devices részben szerepel a router, ahol ugye rákattintva a Media Player nyílik meg, illetve a Network Infrastructure résznél is szerepel, de ott nem tudok vele mit csinálni.
DD-WRT-nél megjelent a Computer résznél, ahol rendesen böngészhető volt a tartalma, illetve Total Commanderben is látszódott a Hálózat résznél. Na ez stock firmware-nél nincs így.

(#3002) suste válasza PNP (#3001) üzenetére


suste
veterán

rendesen kevered a dolgot
1: a Mediaserver az a DLNA megosztás, persze hogy TC vagy más fájlkezelő nem látja
2: a Storage sharing az meg teljesen más, és ezt lehet felcsatolni a windowsban (TC-ben vagy máshol)
3: és az FTP meg megint más, és máshogy éred el

szóval mind a 3-at konfigurálnod kell a gyári fw-ben (is), ha kell valamelyik

ha sima wines fájlmegosztás kell, akkor a Storage sharing kell neked, amit elindítasz, és a winben felcsatolod a megosztási névnek megfelelően (szerintem ez lesz a gyárinál a volume1)

de ezt csak elméleti síkon mondom, mert sose próbáltam a gyárin:)
valaki erősítsen meg, aki így használja

(#3003) suste válasza suste (#3002) üzenetére


suste
veterán

na megnéztem az emulátorokat, és a 1043-asra emlékeztem, ott lehet konfigurálni a megosztást
nem is értem hogy a 3600-ban miért herélték ki:(
viszont akkor is van megosztási név az tuti, csak valahogy rá kéne jönni mi az amit alapból beállít a gyári fw, és azzal fel lehetne csatolni
próbáltad volume1-gyel csatolni?
TC-ben ha kimész a hálózatokhoz, akkor ott nem látszik a router? Tplink néven vagy bárhogy? Alatta csak látszana a megosztás........

(#3004) suste válasza suste (#3003) üzenetére


suste
veterán

szép volt Tplink:

a Storage sharing fülnél jobb oldalon ez a szöveg van:
"On this page, you can view volume and share properties such as share name, capacity, used space, and free space, etc. "

Csak a lényeget hagyták ki:). Megosztási név sehol nem szerepel.

Arra kiváncsi lennék, hogy akik gyári FW-t használnak, azok hogy oldották ezt meg.
Én a "volume1" vagy "Volume1" -re tippelnék, de írhatna valaki, hogy nála hogy megy......

[ Szerkesztve ]

(#3005) woodworm válasza suste (#3004) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem is csak a keresés segít, a TP-Link ezt írja:

Suitable for: TD-W8968, TL-WDR3600, TL-WDR4300, TL-WR1042ND, TL-WR1043ND, TL-WR2543ND, TL-WR842ND

You can access the USB Storage by the following steps:

For Windows Users:Windows XP:
Go to Start > Run
Input \\tplinklogin.net in the dialog box.
Click OK

Windows Vista/7:
Go to Start
Type “run” in the search box
Open the run application
Input \\tplinklogin.net in the dialog box.
Click OK

Gondolom mennie kellene a hálózati meghajtó csatolásának is.
Egyébként az emulátorhoz viszonyítva változott a 1043-as menüje is a későbbi fw-k esetében, lehet ugyanúgy lebutították, mint a többinél.

[ Szerkesztve ]

(#3006) suste válasza woodworm (#3005) üzenetére


suste
veterán

én meg ezt találtam:
[link]
tehát tényleg volume1 lesz a megosztási név
ezt jól elbénázták a tplinknél......nem csak nem konfigurálható (már ez nagyon gáz szerintem), de még csak nem is látszik sehol a megosztási név...
de jó, hogy nem próbálkoztam a gyárival:)

(#3007) sutszi


sutszi
veterán

Na, ma végre felteszem a vargalex fw-t.

Tehát gyári fw felületén betallózom, és ok? (md5 check megvolt)
Lefrissíti majd a 192.168.1.1 címen be tudok lépni a Luci-ba?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3008) suste válasza sutszi (#3007) üzenetére


suste
veterán

így, ahogy írtad
ha nem eszi meg a gyári fw a betallózásnál a vargalex-et, akor le kell rövidíteni a fájlnevet
deha jól emlékszem, a legújabb 1.1.7 verziónál már ez sem kell, mert eleve rövidebb a fájlnév

(#3009) anonym011


anonym011
csendes tag

pár napja én is vettem egy ilyen típusú routert.
Kapásból feltelepítettem rá a vargalex Openwert-jét mert a torrentezés miatt vettem ezt a típust.Adott hozzá egy Toshiba 500 Gb-os HDD.
A beállítások nagy része megtörtént és mondhatni működik is, de mégis van pár dolog ami nem tetszik:

Ha a laptopomról akarok a HDD re kimásolni fájlokat wifin keresztül, a max. sebesség 1 - 1,2 Mb/s.
a HDD formázása megtörtént ext4-re.
A laptopom: fujitsu siemens amilo li3710. Régi darab netán ez okozhatja a problémát?
Van egy új, de nem csúcskategóriás Lenovo G570-es laptom, erről kb. 2 Mb/s-et tud
Openwrt felületén a vezeték nélküli részen csak a 2,4 Ghz-es rádión van jel, az 5 Ghz-n semmi sincsen, illetve a routeren sem villog a jel, hogy ott forgalom lenne.
Így néz ki: http://imagerz.com/QE5OWUtvAwMCU15LRQVR
Internet sebességem 1,2 Mb/s amivel stabilan tudok HDD-re tölteni.
Nézegettem neten USB wifi stickeket, amikhez már írva van a 2,4-5 Ghz tartomány. Egy ilyen megoldaná a problémát?

A másik probléma az, hogy gondol egyet és a gépen bontja a kapcsolatot és az istennek se tudok újracsatlakozni. Ha viszont visszaviszem abba a helységbe ahol a router szórja a jelet automatikusan visszajön egy idő után. ( 2-3 méterről van szó).
Ez is a laptopban számlájára írható?

(#3010) Intruder2k5 válasza anonym011 (#3009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez az 1-2MB/sec másolási sebesség kábelen értendő?

(#3011) anonym011 válasza Intruder2k5 (#3010) üzenetére


anonym011
csendes tag

nem. a HDD a routerre van kötve és a gépről indítottam egy másolást wifin keresztül.

(#3012) Intruder2k5 válasza anonym011 (#3011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az OK, hogy a routerre van kötve, de ez esetben lehet a WiFi is a probléma okozója! Jó lenne mérni egyet UTP kábelen is, mielőtt nekiesel tovább keresni a talán nem is létező hibát!

(#3013) anonym011 válasza Intruder2k5 (#3012) üzenetére


anonym011
csendes tag

rádugtam a kábelt 6,5 Mb/s másol

(#3014) Intruder2k5 válasza anonym011 (#3013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az sem sok, elvileg lehetne majd kétszer ennyi is, de már klasszisokkal jobb, mint WiFi-n! A mérés közben nem ment torrent letöltés, DLNA, vagy egyéb olyan alkalmazás, ami erősebben terheli a routert?

(#3015) anonym011 válasza Intruder2k5 (#3014) üzenetére


anonym011
csendes tag

1 feltöltés megy a HDD-ről. semmi más. Illetve engedélyezve van a DLNA, de nem használja egy eszköz sem.
Megállítottam azt az egy seedet is, de ugyan annyi.

(#3016) suste válasza anonym011 (#3013) üzenetére


suste
veterán

rendszerlog nincs véletlenül tele DMA hibával?
gondolom csak "G"-s wifi van a régi laptopban, tehát egy újabb (N-es) minipci vagy usb wifikártya sokat segíthet, főleg ha 5GHz-eset veszel

(#3017) PNP válasza suste (#3003) üzenetére


PNP
őstag

Kár érte, érzem, hogy ebből OpenWRT lesz mégiscsak, de nem értek linuxhoz, meg úgy általában a hálózathoz sem, ijesztő a felülete leginkább.

Azt meg tudná nekem nézni valaki, hogy wifin milyen sebességgel lehet másolni usb hdd-re? Egy több gigás filet másolok épp, úgy néz ki, hogy 2MB/s lesz az átlaga. Nem kevés ez?

[ Szerkesztve ]

(#3018) anonym011 válasza suste (#3016) üzenetére


anonym011
csendes tag

rendszerlogot hol érem el, és hogy tudom törölni?
Ez orvosolná a problémámat?
http://www.pcland.hu/shop+TP-Link-TL-WN821NC-300M-Wireless-USB-adapter-atheros--USB-bolcso-TL-WN821NC_85432_670624

(#3019) Intruder2k5 válasza anonym011 (#3018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Orvosolni egész biztos nem fogja a log törlése, esetleg megtudtok belőle valamit...

(#3020) suste válasza PNP (#3017) üzenetére


suste
veterán

megpróbáltad a \\192.168.0.1\volume1 -gyel felcsatolni TC-ben?

nekem olyan 3-5MB-tal megy, de én csak 144Mbit/s-en, 1db csatornán csatlakozom, ha engedélyezve van a 2. csatorna (300Mbit/s), akkor szerintem tud többet is, de ehhez kell ugye a megfelelő wifi kliens is
kábelen, gigabiten megy 8-10MB is

(#3021) PNP válasza suste (#3020) üzenetére


PNP
őstag

Milyen kliens az, amelyik mindkét csatornán fent van egyszerre? Van egy dual band stick-em, de csak egy sávot tud egyszerre használni. Ha nálam ennyivel lassabb, akkor a jelerősségben keressem a különbséget?

TC-ben hogy kell felcsatolni? Ha beírom a \\192.168.0.1\volume1-et, akkor nyit egy explorer ablakot, ugyanúgy, mintha Win+R-be írtam volna.

(#3022) suste válasza anonym011 (#3018) üzenetére


suste
veterán

luci/állapot/rendszernapló

nem törölni kell, hanem itt látható ha van valami hiba, pl az említett DMA dolog, ami a wifi szakadozásra, instabilitásra utal
a linkelt USB-s wifi segíthet, ha DMA hiba van, de igazán csak akkor lesz nagy javulás, ha nincsen túl sok wifihálózat a közeledben, mert ezek nagyon bezavarnak
ezért lenne jobb az 5GHz-es wifi, de azzal meg az a baj, hogy csak kisebb a hatósugara, tehát ha messzebbre viszed a klienst, akkor meg azért fog leesni az átviteli sebesség
a legrosszabb az, hogy ez mindenkinél, mindenhol más és más, totál egyedi, ezért csak kisérletezgetéssel tudsz biztosat

(#3023) suste válasza PNP (#3021) üzenetére


suste
veterán

a 2. csatornát a routerben is be kell állítani, ráadásul alapból csak akkor engedélyezett, ha nincsen zavarva a 2. csatorna valamelyik környező wifi által (openwrt alatt ez is kikerülhető)

TC:
felső menü, hálózat/hálózati kapcsolat, Meghajtó: betüjel, Mappa: "\\192.168.0.1\volume1" (feltéve hogy a router 192.168.0.1)

(#3024) PNP válasza suste (#3023) üzenetére


PNP
őstag

De jó, köszönöm! :R (TC)

Kliens oldalon mi kell a 2. csatornához?
Routernél megy mindkét freki, a csatornákat aszerint választottam ki, hogy mit nem használnak a környezetemben.

OpenWRT fog kelleni nekem?
Amit szeretnék:
- két gép között megosztani tartalmakat (usb hdd)
- ftp szerver kifele
- saját egyszerű, statikus honlap, első körben egy majdnem üres index.htm

Ezekhez gondolom nem ártana fix IP sem, (amire meglévő domain név mutatna), no-ip.com-on regisztráltam, de ez sem teljesen világos, hogy mit is állítsak be, hogy ez megújuljon rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#3025) suste válasza PNP (#3024) üzenetére


suste
veterán

nem érted:)
nem a 2 külön freki (2,4GHz -5GHz) adja a 2csatornát (ez már a 600Mbit lenne, amire a neve is utal a routernek), hanem mind 2 frekvencián van több csatorna, és pl a 2,4-es wifi résznél engedélyzni kell a 40MHz-et, és meg kell adni hogy a meglévő csatornához képest felfelé vagy lefelé 4-gyel tegye a 2. csatornát.....gyári fw-ben nem ismerem a wifi részt, de gondolom ott is van valami ilyesmi állíthatóság
így ha megy mindkét csatorna, és a kliens wifid is tudja (N), akkor meg lesz a 300MBit/s, ha csak N-lite a wifikliens, akkor csak 150Mbit/s
ugyan ez 1 csatornán 150/75 lesz csak

a windows most milyen kapcsolatsebességet mutat?

[ Szerkesztve ]

(#3026) PNP válasza suste (#3025) üzenetére


PNP
őstag

Változó értékeket mutat (?), mondjuk 216-300 Mbps
WirelessNetView maximum értéknek 300-at ír.
De most próbaképp 2.4 GHz-en vagyok, úgy rémlik, hogy eddig 5GHz-en 144 Mbps-t írt.

Ugyanakkor a másolás továbbra is lassú, kb 1.7 MBps. Ha nem lenne fal a router és a vevő között, akkor felmenne érezhetően?

[ Szerkesztve ]

(#3027) suste válasza PNP (#3026) üzenetére


suste
veterán

144Mbit/s-en is mennie kellene gyorsabban (hiszen nálam is gyorsabb)
gondolom a vinyón NTFS van
az openwrt alatt (pl vargalex) meg Ext4-et használunk, amivel szerintem gyorsabb minta a gyári+NTFS
az biztos, hogy openwrt alatt csak Ext4-gyel érdemes próbálkozni....szóval ezzel is számolj (formázás)

(#3028) PNP válasza suste (#3027) üzenetére


PNP
őstag

Ha áttérek rá, akkor GParted-del formázzam meg az egészet egy darab ext4 partíciónak, vagy kell más is (swap pl)? Illetve ha ugye szeretnék honlapot, ftp-t, egyéb megosztást, ezek külön partíción legyenek, vagy mehet egybe?

(#3029) suste válasza PNP (#3028) üzenetére


suste
veterán

vargalexben van saját formázó, jobb ha azzal csinálod, az csinál swap-ot és extroot-ot is (több tárhely a programoknak), és felcsatol mindent a helyére
ezzel kezd az ismerkedést: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3030) anonym011


anonym011
csendes tag

Nem hiszem el. 2-3 méterre vagyok a routertől, csak másik helységben van, nyitott ajtóval és bontja a kapcsolatot mintha nem lenne jel. Kicsit közelebb viszem a gépet és visszakapcsolja. Régi ruteremmel még a pincébe meg az udvaron is neteztem. Ezzel meg a másik szobába se. 3 kapcsolatot lát a gépem, ez ennyire zavarja az enyémet??
Rádió jel: 45 % és szinte mellettem van a router.
Zaj: -95dBm
Itt egy print screen:
http://imagerz.com/QE5OWktvAwMCU11EQAVQ
Ilyen beállítások vannak a 2.4 Ghz tartományban.

Ennyire szar lenne a laptop wifi vevője?
Vagy túl jó hozzá a router?

Külső USB wifi stick megoldaná a jelproblémát+ adatátviteli sebességet?

(#3031) PNP válasza suste (#3029) üzenetére


PNP
őstag

Még stock firmware-en vagyok, kihoztam a routert a helyéről, hogy menézzem, nem a fal zavar-e be, és nem :(
Közvetlen rálát a kliensre, pár méterre van tőle, és továbbra is 2 MB/s a maximum, amivel írni tudok a HDD-re. (Volt ez 200 kB/s is az előbb, abszolút mélypont, aztán lehúztam a winchestert, és újra bedugtam. De ez még mindig nagyon messze van attó, amit tudnia kellene.

(#3032) Kicsirics77 válasza anonym011 (#3030) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Állíts csatornát manuálisan vagy országot válts.Nálam 00world

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3033) PNP válasza PNP (#3031) üzenetére


PNP
őstag

Megnéztem még pár módon, eddigi sebességek:
- bármelyik gépről wifin keresztül router-re kötött HDD-re feltöltés: max. 2 MB/s, de sokszor jóval kevesebb
- kábelen keresztül router-re kötött HDD-re feltöltés: 3.2 MB/s
- két gép közötti másolás (Homegroup): 3.5 MB/s

(a PC-re kötött HDD gyors, biztos, hogy nem azzal van a baj)

(#3034) chab7 válasza PNP (#3031) üzenetére


chab7
addikt

Nekem stock firmware-ről vargalex firmware-re váltással iszonyat sokat javultak a dolgok. ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#3035) mzolcsi


mzolcsi
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a 1.1.5 mennyivel kevesebb mint a 1.1.7. verzió? Természetesen a changelog-t megnéztem, és amit látta az az, hogy a kernel verziója 3.3.8 -> 3.7.4. Ezzel stabilabb? Valamint transmission is nagyobb verziójú, de ez nem lényeges mivel NAS-t használok. Igazából van egy kernel modul amit nem tudok lefordítani a 3.7.4-s kernel alatt és a 3.3.8 alatt már megvan.
Pillanatnyilag a 1.1.7-s Vargalex van fent, gondolom nyugodtan lehet "downgrade"-elni 1.1.5-re?

Üdv: Zoli

(#3036) suste válasza mzolcsi (#3035) üzenetére


suste
veterán

én 1.1.5-öt használok és teljesen meg vagyok elégedve vele
az 1.1.7-ben a kernelen kívül csak finomítások történtek, pl a webkamera kezelés luciból
a TM, meg miniDLNA szolgáltatások bármikor felfrissíthetők a legújabbra (ha elfér, de ott az extroot ugye)
de én még a beépítettet használom mindegyikből, nagy megelégedéssel, hiszen ezekben sincsen nagy előrelépés

(#3037) Plehboj


Plehboj
tag

Wifi ügyben kezdem feladni a harcot. A gyári firmware-val ezerszer stabilabb+gyorsabb a netkapcsolat
mint a vargalex 1.1.7-el (trunk-ot még nem próbáltam, de nem hiszem, hogy változna). Már tekergettem az adóteljesítményt 1-20-ig minden állásba + az országkódokkal is szórakoztam, de ugyanúgy szakadozik
már 2 szoba távolság esetében is, gyárival meg atom stabil ott is. Feltételezem az openwrt-és wifi driver
nem 100%-as, de ha van valakinek más 5lete azt szívesen várom.
.

(#3038) suste válasza Plehboj (#3037) üzenetére


suste
veterán

azt megnézted hogy a gyári melyik csatornára áll be, amint satbil,és azt állítottad be a vargalexben is
már a 1043-as routernél is az volt, hogy a gyári fw-vel jobb volt a kapcsolat, vagy legalábbis ritkábban jött elő a DMA hibajelenség, viszont sűrűn kifagyott
próbáltad több klienssel, vagy másik wifivel (pl USB-s, vagy pc-ben PCI)

(#3039) PNP válasza chab7 (#3034) üzenetére


PNP
őstag

De ez normális stock firmware-nél? Most 1 MB/s-al írok wifin keresztül a HDD-re.
Ez utalhat hibás routerre? Tehát van olyan, hogy amúgy működik elvileg minden, csak épp a lemezkezelése lassabb, mint kellene.

(#3040) suste válasza PNP (#3039) üzenetére


suste
veterán

ilyenkor amikor másolsz, akkor a kapcsolati sebesség mekkora?
csak azért kérdem, hogy zárjuk ki a wifi hibáját....

(#3041) Plehboj válasza suste (#3038) üzenetére


Plehboj
tag

Jelen tesztemnél a gyári fw-ben és vargalex-ben is auto-ra állítottam a csatornát, de korábban próbálgattam fix csatikat is, de jelentős különbség nem volt egyiknél sem (ugyanúgy szakadozott vargalex esetében).
A kliens egy hétköznapi N-es androidos telefon ez utóbbi esetében nem hiszem, hogy bármit állítani lehetne
vagy kellene.

(#3042) suste válasza Plehboj (#3041) üzenetére


suste
veterán

és csak telefonnal tesztelted?
kipróbálhatnád valamilyen másik klienssel is (tablet, pc, laptop)
nálam is volt 2 telefon, amiket nem szeretett a Tplink....

vargalexben a logot nézted?

(#3043) PNP válasza suste (#3040) üzenetére


PNP
őstag

Függetlenül a másolástól, ugyanúgy a szolgáltató általi maximum: 26/1.5 Mbps

(#3044) PNP válasza suste (#3040) üzenetére


PNP
őstag

Megvan, mit *tam el. DD-WRT factory revert firmware-je a legrégebbi gyári firmware-en alapul, a következőben gyorsítottak az USB sebességén. Most a legfrissebb van fent, így kb. 5.5 MB/s.

[ Szerkesztve ]

(#3045) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tudnátok linkelni egy kezdőknek szóló leírást transmission és dlna beállításhoz?

Van egy 2.5" -ös vinyóm usb 3.0-ás házban, illetve 60mbites net, ebből szeretnék max 45mbitet torrentre elkülöníteni, a többit meg rendes netezéshez használni, ez mennyire életképes?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3046) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Megoldható valahogy ezzel a routerrel, hogy már meglévő wifi hálózatot kibővíteni?
Azaz 1 emelettel lejjebb lévő wifi jelet kéne erősítenie:)
A gyári fw-ben nem találtam(vagy csak elkerülte a figyelmemet) de costum fw-ben van ilyen funkció? A régi routerem tudta, de az már beadta a kulcsot:S

Előre is köszi a választ!

Üdv.:
pacman789

(#3047) Aflamin válasza pacman789 (#3046) üzenetére


Aflamin
tag

Megoldható, kulcsszó: WDS
Van a gyáriban is Wireless Functions alatt !

[ Szerkesztve ]

(#3048) naattila


naattila
tag

sziasztok
olyan gondom van,hogy nem látom a 5ghz wifit.
a 2.4 működik szépen,de a másik nem.
mit csináltam rosszul? valamit nem állítottam esetleg be?

one+ 64GB fekete

(#3049) Aflamin válasza naattila (#3048) üzenetére


Aflamin
tag

Van olyan wifi-s géped ami 5 GHz-en is müxik?
talán itt.

[ Szerkesztve ]

(#3050) anonym011


anonym011
csendes tag

openwrt alatt hogyan kell beállítani a nyomtatást? Engedélyeztem, de ha nyitok egy word-ot és nyomtatni akarok azt írja, hogy nyomtató leválasztva. Canon MP 160-as nyomtató.
Eredeti fw-vel már működött, de most hogy open-re váltottam így már nem. mit kell még hozzá telepíteni?

Eszköz:/dev/usb/lp0
interfész: wan
port: 9100

ezek a beállítások vannak jelenleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.