Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Intruder2k5 válasza vadászcsiga (#4000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy médialejátszóval viszont működőképes a dolog, és egy kicsit olcsóbb mint a TV!

(#4002) Neoka válasza vadászcsiga (#4000) üzenetére


Neoka
aktív tag

TV-t most nem szeretnék cserélni emiatt.

ha a DVD lejátszós opció nem működik, akkor egy mediaplyer-es cucc megoldhatja a bajom?

(#4003) suste válasza Neoka (#3999) üzenetére


suste
veterán

Ahogy látom, nagyon alul vagy informálódva a DLNA-val kapcsolatban, ezért nézd meg a DLNA-s fórumot.

1: Vagy tudja a TV-d a DLNA-t,és akkor valamilyen hálózati adapter van benne (vezetékes vagy/és wifi), és akkor le tudja játszani a routerre csatlakoztatott HDD-n lévő médiákat.
2: Vagy veszel a TV és a router közé egy médialejátszót, ami megoldja a kódolást és HDMI-n elküldi a TV-nek.
Itt variálhastz is, hogy a HDD-t a routerre dugod vagy közvetlen a médialejátszóra (DLNA esetleg SAMBA, vagy USB)

(#4004) vadászcsiga válasza Intruder2k5 (#4001) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hétfőn vettem egy ilyen tvt azért voltam ilyen lelkes :DDD

(#4005) Neoka válasza suste (#4003) üzenetére


Neoka
aktív tag

igen ezt jól látod. :) és elég finoman fogalmaztál ezen a téren a tudásommal kapcsoltban. :)

köszi a tippet.

Hát most emiatt nem vennék tv-t, akkor marad a médialejátszó.

(#4006) suste válasza vadászcsiga (#4004) üzenetére


suste
veterán

DLNA-s TV + miniDLNA + transmission a legkényelmesebb variáció a filmnézésre:)

(#4007) vadászcsiga válasza suste (#4006) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Stimmt, ez a felállás most nálam tv ügyileg :K

Mondjuk a tallózás macerás de biztos meg lehet változtatni. Van ugye 4 mappa (browse folder, music, video, pictures) amik tartalmazzák az összes kép, video stb fajlt ami a HDD-n van, ami nem 3 db fájl ugyebár. Jobban szeretnem ha a valódi mappákban lehetne keresni ami konkrétan a vinyón van, úgy mint ha FTP lenne beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#4008) suste válasza vadászcsiga (#4007) üzenetére


suste
veterán

az a browse folder
az pont úgy keres, mint a PC, mappákat lát
én is ezt használom
meg bevezettem, hogy minden hónapban új mappát kezdek a TM-ben (2013.01/02/03/stbstb)
így elég könnyű kezelni szerintem

(#4009) vadászcsiga válasza suste (#4008) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nálam abban minden mappából 6 db van

[ Szerkesztve ]

(#4010) doberman válasza Neoka (#4005) üzenetére


doberman
senior tag

vagy építesz egy HTPC-t, az már tud csatlakozni a routerre... vagy veszel egy olyan hdmi-s "tv okosító bigyót"...

8lnu

(#4011) suste válasza vadászcsiga (#4009) üzenetére


suste
veterán

az nem tul jó megldás a TV-től
nálam simán csak bedobja a mappákat egyesével

[ Szerkesztve ]

(#4012) vadászcsiga válasza suste (#4011) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A kép nem tv-ről van, ott van a bal felső sarokban: iPad
Nem az eszköz fontos, ha DNLA-n érem el a HDD-t akkor így néz ki a browse folder.
Nem lehet valahogy újra szkenneltetni?

(#4013) sasreti


sasreti
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek mit kell beállítanom ahhoz, hogy meg tudjam osztani a rádugott pendrive-ot?
Először formáztam a vargalex formázójával, de után akármit állítottam be nem sikerült működésre bírnom. :(

[L:/dl/upc/2013-10/18/206367_cszu9mrrhzl4icro_03.jpg](IMG:/dl/upc/2013-10/18/206367_cszu9mrrhzl4icro_03.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#4014) hramon94 válasza sasreti (#4013) üzenetére


hramon94
tag

csatolási pont ott is /USB legyen szerintem:)

(#4015) tzol


tzol
tag

9 hónapja van meg a router és a mai volt a harmadik alkalom, hogy egy áramszünet vagy újraindítás után elfelejti a beállításokat, de még azt is, hogy egy pendrive-on van extroot partíciója.
Ez már gyakoribb annál, mint amit a véletlenre foghatnék. Mi okozhatja mindezt? Már kezd elegem lenni ebből és szeretném tudni, hogy tudok-e tenni valamit ellene.

(#4016) suste válasza tzol (#4015) üzenetére


suste
veterán

Csak 1 pendrive van?
Nem az van, hogy indulásnál felcserélődnek a meghajtók?

(#4017) tzol válasza suste (#4016) üzenetére


tzol
tag

Van egy winyó is. Valami most nagyon nincs rendben. Egyrészt meg van cserélve a két usbs eszköz (sda és sdb), de ugyanakkor az fstab is megváltozott, mert most nincs a winyóra vonatkozó utasítás benne, csak az extroot partíciók. A másik furcsaság, hogy legutóbb átírtam az fstab-ot úgy, hogy UUID alapján mountolja az eszközöket, és így nem cserélődhettek volna fel az usb-s eszközök. Szóval vakarom a fejem, mert nem áll össze a kép, hogy mi is történhetett.

(#4018) vargalex válasza tzol (#4017) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az fstab nem változott meg, csak jelenleg a flash-ban található /etc/config/fstab tartalmát látod. Míg legutóbb valószínűleg a pendrive-ot találhatót írtad át. Szóval elég, ha most beállítod az extroot-ot UUID alapon (a flash-ban tárolt fstab-ban ezt elég) és újraindítás.

Alex

(#4019) sasreti válasza hramon94 (#4014) üzenetére


sasreti
csendes tag

Mármint pontosan hol is, mit is? :)
Vargalex formázója elvileg megcsinálta volna az egész folyamatot nem?
Ott az 1. Creating 2 Partition (without extroot) opciót választottam.

(#4020) sasreti válasza sasreti (#4019) üzenetére


sasreti
csendes tag

Odáig sikerült közben eljutnom, hogy a "Csatolási pontoknál" a csatol fájlrendszernél megjelent a felsorolásban a meghajtó, és a hálózati név alatt (USB) is elérem, látom is a tartalmát, de írni nem tudok rá.
(a swap-nak felcsatol meghajtónak nem kellene látszani a "csatol fájlrendszernél"?)

(#4021) tzol válasza vargalex (#4018) üzenetére


tzol
tag

Szia Alex!

Köszi a tippet! Nekem úgy tűnik, hogy az extroot-on lévő beállításokkal történt valami, mert amikor nincs extroot, akkor van netem,

Amit eddig néztem:

1. Ha be van kapcsolva a winchester is (eredeti állapot):
-villog a csillag led, de nem ég a wifi led
-nincs net se wifin, se kábelen
-de a routerre be tudok lépni wifin ssh-val
-a routerről tudok weboldalakat pingelni
-LuCi nem érhető el
-extroot és a winchester fel vannak mountolva

2. Ha a winchester ki van kapcsolva (más lesz a pendrive neve {sda, sdb helyett}, így nem tudja felmountolni az extroot partíciókat)
-nincs extroot
-de van net :)
-Mást nem is néztem meg ebben az állapotban :(

3. uuids fstab átmásolva a flashbe (ugyanaz az eredmény a winchester állapotától függetlenül)
-wifin be tudok jelentkezni a routerre ssh-n keresztül
-a pendrive-on lévő extroot partíciókat uuid-s fstab alapján felismeri
-de továbbra sincs net
-villog a csillag led, de nem ég a wifi led
-ugyanakkor a routerről tudok pingelni weboldalakat
-LuCi nem érhető el

dmesg kimenetében nem találtam error-t vagy warning-ot, de a vége érdekes:
[ 41.560000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
[ 42.020000] eth0: link down
[ 42.040000] device eth0.1 entered promiscuous mode
[ 42.040000] device eth0 entered promiscuous mode
[ 42.570000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
[ 42.580000] br-lan: port 1(eth0.1) entered forwarding state
[ 42.580000] br-lan: port 1(eth0.1) entered forwarding state
[ 44.580000] br-lan: port 1(eth0.1) entered forwarding state
[ 50.980000] device wlan0 entered promiscuous mode
[ 51.420000] br-lan: port 2(wlan0) entered forwarding state
[ 51.430000] br-lan: port 2(wlan0) entered forwarding state
[ 53.430000] br-lan: port 2(wlan0) entered forwarding state

Szeretném, ha minden működne úgy, mint korábban anélkül, hogy elölről kezdeném a telepítést és a beállítást. Hogy folytassam a hibakeresést? Mit ellenőrizzek még le?

Köszi!
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#4022) vargalex válasza tzol (#4021) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom a pendrive-on sérült a filerendszer, ezért legalább ellenőrizni kellene. Ha nem megy és adsz privátban hozzáférést, akkor este szívesen ránézek. Ehhez minden nélkül kellene indítani a routert, hogy legyen net. Majd ha elindult, csatlakoztasd rá a pendrive-ot és a HDD-t is.

Alex

(#4023) ka64


ka64
tag

Sziasztok!

Van egy Xerox nyomtatóm, ami kompatibilis a TL 3600 routerrel (szerepel a kompatibilis nyomtatók listáján).
Segítséget szeretnék kérni, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy a routerre kötve tudjam használni.
A routeren minden gyári. A printserver be van kapcsolva (online a státusza), a nyomtatót rádugtam az USB portra. Azt vártam, hogy a win8-as laptopon a nyomtatóknál meg fog jelenni, de nem. hogyan tovább?
Tudom van keresés funkció meg minden, de még is szívesen venném, ha valaki néhány pontban összefoglalná a teendőket.

Köszönöm:
ka64

(#4024) tzol válasza vargalex (#4022) üzenetére


tzol
tag

Szia Alex!
e2fsck -v -f -c /dev/sda2 -vel néztem meg a partíciót, amin az extroot van. Nem találja a badblocks programot, valamint azt mondja, hogy a fájlrendszer módosítva lett (de nem tudom, nem-e az e2fsck módosította-e; Nem tudom, hogy mit jelent az Updating bad block inode).

Hogyan tovább? Mit jelentenek ezek az információk? Elméletileg van journal a filerendszerhez (a -f kapcsoló nélkül le se futott az ellenőrzés, csak visszaírta a program, hogy a partíció clean), gondolom elméletben abból vissza lehet állítani egy korábbi állapotot.

root@OpenWrt:~# e2fsck -v -f -c /dev/sda2
e2fsck 1.42.4 (12-June-2012)
sh: badblocks: not found
extroot: Updating bad block inode.
Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes
Pass 2: Checking directory structure
Pass 3: Checking directory connectivity
Pass 4: Checking reference counts
Pass 5: Checking group summary information

extroot: ***** FILE SYSTEM WAS MODIFIED *****

620 inodes used (1.89%)
0 non-contiguous files (0.0%)
0 non-contiguous directories (0.0%)
# of inodes with ind/dind/tind blocks: 0/0/0
Extent depth histogram: 564
8195 blocks used (6.25%)
0 bad blocks
1 large file

495 regular files
68 directories
0 character device files
0 block device files
0 fifos
0 links
48 symbolic links (48 fast symbolic links)
0 sockets
--------
611 files

(#4025) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#4009) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A DLNA-n mindent 6x-osan megjelenítő mappákra senkinek nincs ötlete?
Annyi érdekesség van hogy múltkor valamiert úgy gondoltam hogy az egyik mappát atírom kisbetűvel kezdődőre, na az csak egyszer szerepel a felsorolásban. Viszont ez sem a megoldás mert vegyesen van kis es nagybetűs mappa is.

(#4026) sasreti válasza sasreti (#4020) üzenetére


sasreti
csendes tag

Visszaraktam a gyári firmware-t. Itt minden ment elsőre szenvedés nélkül, és gyorsabb a wifi-lan, lan-lan másolási sebességem is.

(#4027) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#4025) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A megoldás a lehető legegyszerűbb: at kell írni egyenként minden mappat újra, akar ugyanarra ami előtte volt.

(#4028) vargalex válasza sasreti (#4026) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A lan-lan sebesség biztosan nem változhatott, mivel mindkét firmware esetén csak a switch-en megy forgalom ilyenkor.

Alex

(#4029) suste válasza vadászcsiga (#4027) üzenetére


suste
veterán

Akkor lehet hogy csak minidlna adatbázissal van bajod.
Próbálj meg egy rescant.

(#4030) krealon válasza ka64 (#4023) üzenetére


krealon
veterán

Hogy gyari firmware-rel tudj nyomtatni a TL-WDR3600-asra kotottt nyomtatora, kell telepiteni a Win8-as gepre egy "TL-WDR3600_V1_USB Printer Controller_Utility"-t.

[ Szerkesztve ]

(#4031) vadászcsiga válasza suste (#4029) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Luciban hol?

(#4032) Zirowe válasza suste (#4029) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Egyébként számomra ez az egész minidlna zavaros.

Csak az egyik tv támogatja a dlna-t, az azzal való könnyebb használat végett kapcsoltam be párszor, de mindig csak baj volt vele.
Az a tv alapból nem támogatja a dts, m2ts (de a ts-t igen, tehát elég egy átnevezés ilyenkor), iso és a komolyabb dolgokat, de sima ac3, 720p/1080p filmek és sorozatrészek mennek rendesen.

Ehhez képest dlna-val simán lejátszhatatlannak jelölt csomó filmet, amit egyénként lejátszana+zavarosan jelenítette meg a könyvtárstruktúrákat és még a scannelés sem ment rendesen, szóval én végülis hagytam a fenébe az egészet, mert csak feleslegesen terheltek a routert.
Szerencsére a mediaplayeremnek (r6s) bőven elég, hogy hálózatban megosztva elérhető a vinyó, szóval neki nem kell dlna.

Ami mondjuk érdekelt volna, az a mobil (htc one) tartalmának kilövése tv vagy mediaplayerre, ezt elvileg dlna-val lehetett volna megcsinálni (tehát úgy, hogy a telóról nyomom a tartalmat és váltok amit talán a lejátszóeszköz kiválasztással lehet megcsinálni, nem pedig úgy, hogy a céleszköz tallózza be a telefont és azon választok), viszont ez a mai napig nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4033) ka64 válasza krealon (#4030) üzenetére


ka64
tag

Először is köszönöm a választ. Időközben végigolvastam a forum nyomtató beállítással foglalkozó hozzászólásait és azok alapján feltelepítettem a utilityt, de nyomtatni mégsem sikerült. A win8 nem találja meg a nyomtatót. Kézi beállítással felviszem, kikapcsolom a kétirányú kommunikációt, de a nyomtatás nem működik. Elküldöm nyomtatóra a fájlt, a queuban meg is jelenik, de néhány perc elteltével jön az üzenet, hogy nem sikerült kinyomtatni.
Ka64

(#4034) suste válasza vadászcsiga (#4031) üzenetére


suste
veterán

Luciban:
rendszer/rendszerindítás, minidlna leállítás
Pc-n TC ben a minidlna mappában (vagy ahova irányítottad) kitörlöd a logot és az adatbázist.
Ha nem engedi, akkor próbáld meg átnevezni a minidlna mappát.
Ezután rendszer/rendszerindítás, minidlna indítás.
Elindul az adatbázis készítés, lépj ki a luciból, várd meg amíg leesik a load 1 alá.

(#4035) suste válasza Zirowe (#4032) üzenetére


suste
veterán

A DLNA mindíg kevesebb media fajtát támogat, mint a közvetlen USB-s lejátszás.
Ennek senki sem örül, de ez van. Én ezt elfogattam, és visszafelé gondolkodom, olyat töltök, amit megeszik a DLNA.
Ráadásul ha van médialejátszó, akkor meg hülyeség lenne pluszban SAMBA mellett a DLNA-t is beüzemelni.

A másik átküldéses dologra csak azt tudom mondani, hogy nálam hibátlanul megy tabletről és mobilról is, igaz elég keveset használom ezt a lehetőséget, és nincsen köze ugye a router minidlna-hoz (csak akkor ha telefonról akarnám indítani a minidlna-val megosztott filmet a tv-re, de ez meg sokkal egyszerübb a tv távirányítóval).

(#4036) vadászcsiga válasza suste (#4034) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Működik, annyi a hátrány hogy az átnevezett mappát nem engedi kitörölni, de annyi baj legyen. Lehet hogy egy reboot segítene

(#4037) suste válasza vadászcsiga (#4036) üzenetére


suste
veterán

Mappák már csak 1szer szerepelnek?

SSH-n próbáltad már törölni a régi mappát?

(#4038) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Olyat nem tud ez a router hogy vezetek nélkül kapcsolódik egy másik routerhez ugyanazon a hálózaton? Napokban fizettem elő a UPC-nél digitális csomagra amihez kaptam egy uj modemet ami egyben egy vez.nélkuli router is amit letiltottam mert ugye minek kettő, de most hogy vettem egy smart tv-t kellene hozza vagy 15 méter UTP kábel egyik szobából a másikba. Ha viszont a fenti lehetőség állna elég lenne az a fél méteres amit hozza adtak.
Vagy ez hülyeség?

suste
Igen koszi. Nem próbáltam meg mert nem tudom a megfelelő parancsot. Útvonal: /mnt/minidlna

[ Szerkesztve ]

(#4039) cimp válasza vadászcsiga (#4038) üzenetére


cimp
senior tag

Én ez alapján csináltam.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4040) suste válasza vadászcsiga (#4038) üzenetére


suste
veterán

Már sokszir írtunk itt a repeater módról, keress vissza.
Tud csak kliens is lenni, és akkor csak vezetéken ad netet....

SSH-n belépsz, "mc" enter, majd megkeresed a mappát és kitörlöd mint pc-n tc-ben.

(#4041) vadászcsiga válasza suste (#4040) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Klassz, koszi mindkettőtöket :C
Hihetetlen mélységek vannak ebben a vargalex fw-ben

(#4042) KMT válasza KMT (#3984) üzenetére


KMT
addikt

Na visszatértem a teszteléshez. Modemből közvetlenül volt 80-85 Mbit/s, ugyanazt a kábelt a routerbe dugva (wifi off), már csak 40 Mbit/s. Ugye az nem lehet, hogy a router kábelen ennyit tud?! Cat5 kábel lehet hunyó (ezzel volt összekötve a modem és a router)? Erre 100 Mbit/s-ot írnak. Vagy ez csak elméleti, és jobb kábel kell? :F

[ Szerkesztve ]

(#4043) sanzi89 válasza KMT (#4042) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez csak elméleti sebesség. Minimális költség beszerezni egy Cat5e kábelt, így erősen ajánlott.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4044) Intruder2k5 válasza KMT (#4042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen hosszú volt az a kábel? Gondolom nem 80-100 méter... 1-2 méteren egész biztos nem lehet szűk keresztmetszet! Ettől függetlenül persze ajánlott a cseréje újabb szabványra!

[ Szerkesztve ]

(#4045) KMT válasza sanzi89 (#4043) üzenetére


KMT
addikt

Akkor jó, köszi. Nem is a költség miatt, csak most gondoltam rá, hogy eddig esetleg rossz helyen kerestem a hibát.

(#4044) Intruder2k5
Szerintem kb 0,5 m van "becsomagolva a két eszköz közé. De ne mondjatok ellent egymásnak. :)

(#4046) sanzi89 válasza KMT (#4045) üzenetére


sanzi89
addikt

Gond biztos nem lesz belőle, ha Cat5e kábelt használsz. :K

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4047) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Reseteltem a routert mert összekutyultam kicsit a rendszert, viszont az előzőleg ext-re formázott HDD-hez nem férek hozzá. Lehetséges hogy újra kell formázni? Lehet úgy hogy az adatok megmaradjanak ha egyáltalan megmaradtak? :F
Windows természetesen nem ismeri fel :W

(#4048) sutszi válasza KMT (#4042) üzenetére


sutszi
veterán

Igazából ezeken az apróságokon keresztül fog kiderülni, hogy pontosan miért nincs meg nálad a sebesség...Lépésenként haladva. Ha megvan a Cat5e kábel és továbbra sem megy át a sebesség...
Na az már gáz...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4049) Radist


Radist
csendes tag

Sziasztok!
Én is vettem egy WDR3600 routert. (gyári firmware-vel használom)
A kérdésem az lenne felétek, hogy az USB-re dugott HDD-n a Média szerver beállításban megosztottam egy mappát, melyben sok almappa, illetve file van. Sajnos az almappáknak/file-oknak csak egy részét lehet látni a PC-n és mobilon is.
Van valamilyen korlát a megosztható mappa/file számra? Sajnálnám, ha ezen nem lehetne változtatni, mert így nagyon korlátozottak akkor a lehetőségek.

Más: Tudnátok javasolni windows-ra olyan programot, mellyel látom a médiaszerveren a mappákat is, mert a Media Player ömlesztve jeleníti meg a fájlokat, ami szerintem használhatatlan több ezer file esetén.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#4050) suste válasza vadászcsiga (#4047) üzenetére


suste
veterán

ha nem csináltál mentést amikor még nem volt széttúrva, akkor sajnos minden beállítást (amit a vargalex formázó elvégzett) kézzel kell megcsinálnod
az adatok ott vannak a HDD-n, és nem kell elveszíteni őket
kérdés, hogy volt extrootod a HDD-n, vagy pendrive-on?
ha nem volt, akkor egyszerűbb a helyzet, mert csaksimán felcsatolsz mindent a rendszer/csatolási pontoknál (hozzáadás, ext4, /mnt, stbstb, attól függ miket állítottál át...)
utána az írási jogokat kell beállítani...ez már linux parancssoros :(

ha volt extroot, akkor még bonyolultabb a dolog, de vagy itt vagy a 1043-as topicban megtalálod a leírást

Ha kész vagy,akkor mindenképpen csinálj mentést!!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.