Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) dejo60 válasza Intruder2k5 (#1200) üzenetére


dejo60
csendes tag

Köszi. Ezt értem. csak én korábban pl. úgy állítottam be, hogy a 8739-es porton fogadja el csak a web-es bejelentkezést. Ez egy minimális védelem a jelszó mellé. De az a router eredeti firmware-ben is meg a DD-WRT-ben is egy lehetőség volt. Itt nem találok ilyet.

(#1202) sutszi


sutszi
veterán

Megjött ma a router. Eddig arra volt időm, hogy gyorsan a gyári szoft alatt összerakjam a hálózatot.
2,4Ghz | 40Mhz | n mode meg minden ilyesmi maxon... Két Intel 4965 wlan kártyával csatlakozott gép egymás között max 3,5Mb/s-et produkált. Ez normális? Én kb 10 Mb/s körül vártam.
A csatorna nincs túlterhelve csak én vagyok rajta a környéken. Igaz 1 és 6 között jópáran osztoznak...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1203) hudyfiu válasza sutszi (#1202) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Először is a 4965 tudja az 5ghz-et szval jobban jársz azzal sztem...
Amúgy meg nézd meg a routeren a wifi résznél milyen sebességgel kapcsolódik a kártya a routerre.
Nekem is ilyen kártyám van és van amikor meghülyül.
Múltkor pl csak az segített ha a hálókártyáknál letiltottam aztán engedélyeztem a kártyát.
300Mb-et tudja szval valami biztos hogy nem jó.

(#1204) sutszi válasza hudyfiu (#1203) üzenetére


sutszi
veterán

Na most egyrészt jó hülye voltam, mert valamiért azt hittem a 4965 nem ismeri az 5Ghz-et...Akkor majd kirpóbálom ezt is.
A routeren a wifi résznél nem találok sebesség adatokat... Van ugyan Statistics de ott csak Received/Sent packets van...
Wifi kártyán egyébként a legfrissebb kiadott driver van..
Csináltam egy letiltás, engedélyezést.
Semmi változás 3500kbyte/s fölé nem hajlandó menni...
A gépen a kapcsolati adatoknál 120-144Mbps-ot ír a kapcsolat sebességére...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1205) vargalex válasza sutszi (#1202) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az Intel 4965agn 2.4 GHz-en nem tudja a 40 MHz-es csatornaszélességet, csak 20 MHz-et. Azaz 150 Mbps-nél nagyobb kapcsolati sebességre ne számíts. Ellenben 5 GHz-en tudja, ott megy a 300 Mbps.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1206) Pjoe69 válasza tomi7711 (#1197) üzenetére


Pjoe69
tag

Hát, ha elég figyelmesen olvasol...
Az általad linkelt oldalon az OpenWrt fülnél ez az első mondat:
"send us an e-mail to get test API key"

Ez megvolt?

(#1207) sutszi válasza vargalex (#1205) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi az információt. :R

Viszont továbbra sem értem, hogy a valós sebesség miért marad el ennyire...30Mbps amit wifi to wifi át tud nyomni a router mellett kb 60cm-es távolságra? Én azért a 100Mbps-et vártam volna....Nem értem?! :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1208) vargalex válasza sutszi (#1207) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nos, megnéztem a sebességeket. Nem volt 2 WiFi-s eszközöm, így az egyik oldal a GoFlex Net-em volt gigabiten csatlakoztatva, a másik oldal a notebook Intel 4965AGN-el.

2,4 GHz-en (130 Mbps kapcsolati sebesség):

[gavarga@GoFlex ~]$ iperf -c 192.168.22.63 -i 1
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.22.63, TCP port 5001
TCP window size: 16.0 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[ 3] local 192.168.22.200 port 53772 connected with 192.168.22.63 port 5001
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0- 1.0 sec 9.38 MBytes 78.6 Mbits/sec
[ 3] 1.0- 2.0 sec 9.38 MBytes 78.6 Mbits/sec
[ 3] 2.0- 3.0 sec 8.50 MBytes 71.3 Mbits/sec
[ 3] 3.0- 4.0 sec 8.62 MBytes 72.4 Mbits/sec
[ 3] 4.0- 5.0 sec 9.38 MBytes 78.6 Mbits/sec
[ 3] 5.0- 6.0 sec 9.38 MBytes 78.6 Mbits/sec
[ 3] 6.0- 7.0 sec 9.50 MBytes 79.7 Mbits/sec
[ 3] 7.0- 8.0 sec 8.62 MBytes 72.4 Mbits/sec
[ 3] 8.0- 9.0 sec 8.75 MBytes 73.4 Mbits/sec
[ 3] 9.0-10.0 sec 9.12 MBytes 76.5 Mbits/sec
[ 3] 0.0-10.0 sec 90.8 MBytes 75.9 Mbits/sec

5 GHz-en (300 Mbps kapcsolati sebesség):

[gavarga@GoFlex ~]$ iperf -c 192.168.22.63 -i 1
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.22.63, TCP port 5001
TCP window size: 16.0 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[ 3] local 192.168.22.200 port 53720 connected with 192.168.22.63 port 5001
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0- 1.0 sec 13.9 MBytes 116 Mbits/sec
[ 3] 1.0- 2.0 sec 17.8 MBytes 149 Mbits/sec
[ 3] 2.0- 3.0 sec 18.0 MBytes 151 Mbits/sec
[ 3] 3.0- 4.0 sec 15.6 MBytes 131 Mbits/sec
[ 3] 4.0- 5.0 sec 16.2 MBytes 136 Mbits/sec
[ 3] 5.0- 6.0 sec 15.1 MBytes 127 Mbits/sec
[ 3] 6.0- 7.0 sec 17.8 MBytes 149 Mbits/sec
[ 3] 7.0- 8.0 sec 17.8 MBytes 149 Mbits/sec
[ 3] 8.0- 9.0 sec 16.6 MBytes 139 Mbits/sec
[ 3] 9.0-10.0 sec 14.1 MBytes 118 Mbits/sec
[ 3] 0.0-10.0 sec 163 MBytes 137 Mbits/sec

Alex

(#1209) tomi7711 válasza Pjoe69 (#1206) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Igen megvolt. De ettol fuggetlenul nem vagom, hogy mi is az pontosan... :-) Fizetos lenne a cucc?
Amugy 4-5 nappal ezelott kertem a kulcsot es nem kuldtek...

(#1210) Kicsirics77 válasza vargalex (#1208) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szia
jelenleg 1.1.5 van fent a 3600-ason
és a transmission 2.71-1
namost van-e arra lehetőség,hogy minden megmaradjon de a transmission az régebbi legyen mondjuk 2.42 vagy 2.50?
nem véletlen kérdezem ezt de itt nem részletezném...
privátban ha kiváncsi vagy rá akkor ott leírom. :R

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1211) Youme


Youme
csendes tag

Sziasztok!

A 3600-as kistestvérének, a 3500-as topikban ha lenne olyan aki segíteni tudna soros port ügyében, azt megköszönném:

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wdr3500/friss.html#msg6

[ Szerkesztve ]

(#1212) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, lenne pár elméleti kérdésem, ami már csak nyáron lesz számomra aktuális (leköltözöm pár hónapra falura, ott nincs net, max havi 500mb mobilnet, ami semmire nem jó), és nem vagyok egyáltalán jártas a témában.

Vargalex féle openwrt van fent, és majd futtatnék rajta torrent klienst rácsatlakoztatott hdd-re.
Olvasom, hogy partíciónálni/formázni kell, nem maradhat a jelenlegi ntfs rendszer?
Azt olvastam, hogy távolról elérhető a router és lehet menedzselni (új állomány hozzáadása/törlése), viszont a meghajtó le és visszacsatolása is megoldható távolról?
Ne pörögjön mindig a vinyó. :D
Illetve ftp letöltésre is be lehet állítani?
Teszem azt, van egy linkem, ahonnan kéne vmi, és letöltetem a routerrel?

Remélem nem kérdeztem annyira nagy hülyeségeket. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1213) tomi7711 válasza Pjoe69 (#1206) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Közben megérkezett a kulcs. Ez a program nagyon durva... :)

(#1214) sutszi válasza vargalex (#1208) üzenetére


sutszi
veterán

Üdv,

1.teszt 2,4Ghz ( 110-140Mbps kapcsolati sebesség): 30-35Mbit/s

Ma délután átraktam az 5Ghz-re mindkét gépet
2.teszt 5Ghz ( 300Mbps kapcsolati sebesség): 65-70Mbit/s

Ezek az értékek gyanúsan a várt értékek fele körül alakulnak...Szerintem valami konfig probléma lesz.

Továbbra is wifi to wifi. Ja és gyári 3.13.17 Build 120508 Rel.45884n firmware van rajta. Ez még a legelső gyári azóta van két új kiadás is. A legújabb verzióval is futok egy kört...

Ha a gyári szoftverrel sikerül tesztelnem a router-t, hogy minden jól működik rajta akkor hétvégén rákerülhet a vargalex 1.1.7.
Tudnál mondani néhány szót arról mi a különbség a gyári és az általad összerakott firmware között?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1215) ajani válasza tomi7711 (#1213) üzenetére


ajani
aktív tag

Lehet IP címenként külön állítani a beállításokat, vagy minden csatlakoztatott gépre érvényesek a beállítások?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1216) vargalex válasza sutszi (#1214) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A 2,4 GHz-en mért adatokról inkább nem nyilatkozom, de az 5 GHz-es értékek szerintem teljesen normálisak. Ugyanis a 65-70 Mbps a router WiFi-jének ugye már 130-140 Mbps-t jelent (mindkét klienst annyival szolgálja ki), ami erősen a gyakorlati sebesség felső határa 300 Mbps esetén.

Alex

(#1217) tomi7711 válasza ajani (#1215) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Ugy nezem, hogy globalisan ervenyes minden halozatban levo gepre. Viszont lehet idoziteni.

(#1218) sutszi válasza vargalex (#1216) üzenetére


sutszi
veterán

Üdv

Köszi ismét. :R

Azért most meglepődtem...Rákapcsolódom mondjuk 6 eszközzel és szépen leskálázza a sebességet 6-od részére?! Ugyan nem túrtam fel a n-s szabvány részleteit korábban, de ezen most azért meglepődtem...Én úgy gondoltam, hogy azért ha nem is végtelen számú kliensnek de legalább néhány számára szimultán tud ennyit nyújtani...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1219) vargalex válasza sutszi (#1218) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Számomra az a meglepő, hogy ezen meglepődtél. :) Ez is csak egy interface, mint bármelyik másik. Ennek is a maximális átviteli sebessége definiált. Gondolom egy 100 Mbps-es LAN porttal rendelkező PC-től sem várod el, hogy legalább néhány másik eszközt kiszolgáljon szimultán 100 Mbps-en. Vagy ahogyan a notebookodtól sem várod el, hogy több AP-hez csatlakozzon szimultán 300 Mbps-en. Pedig abban is és a routerben is egy normál (akár azonos) WiFi chip kapott helyet.

Alex

(#1220) Zügynök válasza vargalex (#1219) üzenetére


Zügynök
tag

Szia Alex!

Vettem egy ilyen routert, most szeretném feltenni rá a Te firmwarodat. Úgy tűnik, Te meg tudnád válaszolni a számomra fontos kérdést; nevezetesen amikor feltettem, ezt követően rádugnék az USB portjára egy ilyet

http://www.chieftec.eu/en/accessories/external-raid-box/ceb-2235s.html beledugott 2,5 Terrás HDD-vel és

azt szeretném, hogy mint külső drive működjön, pontosabban, látsszon az összes gépről, lehessen rá írni, olvasni és az új firmware BT kliense erre dolgozzon. Meg lehet ezt csinálni, működne szerinted?

Üdv.:
Zambelly

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#1221) Kicsirics77 válasza Zügynök (#1220) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igen meglehet csinálni minden gép látni fogja csak csatolni kell hálózati meghajtónak és a torrent oda fog tölteni
elolvas értelmez majd beállít és használ majd örül

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1222) Zügynök válasza Kicsirics77 (#1221) üzenetére


Zügynök
tag

Köszönöm,

én attól tartok, hogy ez a rádugott készük nem egy külső drive, hanem egy külső RAID, ez nem gond?

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#1223) Intruder2k5 válasza vargalex (#1183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy inkább olyan magas a valuta árfolyam mostanában, hogy így már jelentősen változik az ár / érték aránya! Lehet inkább nem hoznak be addig, amíg 300+ az euro! :)

[ Szerkesztve ]

(#1224) Kicsirics77 válasza Zügynök (#1222) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Az látod lehet mert nem néztem meg milyen külső lemezt akarsz rákötni,de Alex majd megmondja,hogy menni fog-e vele de gondolom ha belső formázóval csinálod akkor jónak kell lenni,de várd meg Alex kartársat!

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1225) vargalex válasza Zügynök (#1222) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gyaníthatóan az eszköz már "belül" lekezeli a RAID funkciókat és csak egy USB-s eszközként látszik a router számára. De biztosra csak egy próba után derül ki. A manual-ját olvasgatva legfeljebb 2 HDD-t fog látni a router, ha Dual Mode-ban használod. Persze sok értelme nincs, ha a tárolókapacitás növelése a cél 2 HDD-vel, akkor inkább JBOD, vagy RAID0 módot kell választani.

Alex

(#1226) sutszi válasza vargalex (#1219) üzenetére


sutszi
veterán

Üdv,

Most, hogy így végigvezetted teljesen világos...és logikus is. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1227) Zügynök válasza vargalex (#1225) üzenetére


Zügynök
tag

Szia, ha már "belül" lekezeli a RAID funkciókat és egy USB eszközként látja a router, akkor tudom használni a RAID eszköz összes lehetőségét feltehetőleg, jól értem? Túl azon, hogy a puding próbája az evés..... Csak most szeretném megvenni és azon filózok, hogy mit vegyek a routernek külső tárnak? Egy 2 TB-s hdd már most kevés...

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#1228) vargalex válasza Zügynök (#1227) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem igen, az összes RAID funkciót tudod használni, amit az eszköz támogat. Persze biztos nem lehetek benne...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1229) Kicsirics77 válasza vargalex (#1228) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szia!
lenne egy kérdésem Mester,a csomaglistádban megtalálható az rtorrent,ennek van valami felülete mint a transmission-nak vagy ez tisztán csak konzolos vagy egyáltalán hogy lehet telepítés után elérni?
Válaszod előre is köszönöm :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1230) vargalex válasza Kicsirics77 (#1229) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az rTorrent-nek alapban csak konzolos felülete van, ráadásul nem is daemon, így screen-ben szokás futtatni. Webes felület (rutorrent) utólag telepíthető hozzá valamilyen php modullal rendelkező webserver alá (pl. lighttpd). Természtesen több frontend is létezik, köztük windows-ra telepíthető is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1231) PiEm-14B


PiEm-14B
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam valakitől kölcsönbe egy WDR4300-ast, amin ez a fw van: OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342
Nemsokára vissza kell adnom és úgy tervezem, hogy WDR3600-ast vásárolok helyette, azért kérdezek itt.

Tehát feltettem egy USB-s winyót a routerre és a webes felületen partizionáltam. Megy rendesen a torrent, a samba, vsftpd is az ftp felhasználóval és jelszóval. Azt szeretném, hogy anonymous-szal is lehessen kapcsolódni (kívülről és belülről is) de akkor csak egy almappát lásson az /mnt -n belül, azt is csak olvasni tudja. Ehhez miket kellene beállítani.
A nyilvánvaló beállításokat megtettem már:
anonymous_enable=YES

Ezt is próbáltam pl:
no_anon_password=YES
anon_root=/mnt/anon
Továbbá ezekkel is játszottam:
#anon_world_readable_only=YES
#nopriv_user=ftp

De egyik sem hozott eredményt, mindig ezt kapom:
[R] 220 (vsFTPd 3.0.2)
[R] USER anonymous
[R] 530 Permission denied.

Előre is köszi!

(#1232) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Lehet vajon több transmissiont futtatni?
Külön kezeljen bizonyos torrenteket.

(#1233) vargalex válasza hudyfiu (#1232) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elvileg igen. Az init script a /etc/config/transmission-ban lévő összes transmission config-ot feldolgozza és annyi példányban indítja. Persze a felületről csak az elsőt tudod szerkeszteni.

Alex

(#1234) hudyfiu válasza vargalex (#1233) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Kipróbálom, csak így akkor nem zavarna a sok régi torrent ha külön futna.

(#1235) vargalex válasza hudyfiu (#1234) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Annyit kell csinálnod hozzá, hogy a config file-ban a jelenlegi config-ot megduplázod. A másodikban átállítod a könyvtárakat és természetesen az RPC port-ot.

Alex

(#1236) hudyfiu válasza vargalex (#1235) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Átmásoltam...
Config nevét átírtam, portot átírtam, tűzfalban hozzá adtam mert kívülről vagyok most de semmi.
Mappát mondjuk még nem írtam át.

Ja és csak 1 példányban fut a top-ban

[ Szerkesztve ]

(#1237) vargalex válasza hudyfiu (#1236) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

De ugye egyetlen config file-ban van az egész? A második bejegyzésnek is

config transmission

-nak kell lennie! Mert csak ezekkel foglalkozik az indító script. Illetve mögé írhatsz még egy saját nevet, ha szeretnél (de nem kötelező), azaz így:

config transmission masodik_peldany

Alex

(#1238) hudyfiu válasza vargalex (#1237) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Igen, egyben van.
Most már próbáltam parancssorból indítani egy külön fájlból + a settingset is átírtam egy másik mappába a transmission mappából.

Így van másik process de nincs webes felület.

[ Szerkesztve ]

(#1239) vargalex válasza hudyfiu (#1238) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A port-ot átírtad a második config-ban? Mi most pontosan a transmission configod?

Alex

(#1240) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Megvan...
Elírtam az elérést...
Parancssorból indítva külön transmission mappát kreálva és a settingset átírva megy.

/usr/bin/transmission-daemon -g (új mappa elérése)

Köszi!

(#1241) vlevi


vlevi
nagyúr

Én is valami ilyesmi routert keresek. Pontosabban valami routert, ami a mostani 54Mbitesnél gyorsabb, és esetleg a nyomtatót megoszthatnám rajta.
Ha tényleg tudok nyomtatni hálózaton keresztül a routerre, akkor hajlandó lennék többet fizetni. A 3500 és a 3600 között mi a fő különbség? Csak az 1 vagy kettő USB port? Hardveresen, firmware ügyben ugyanaz?
Azért vagyok tanácstalan, mert ha a nyomtatómegosztást nem tudom rendesen belőni (Canon LBP2900 nyomtatóm van), akkor nekem felesleges tizenezer forintért routert venni, bőven elég az 5000Ft-os is. Sőt, a sebességet leszámítva megfelel a mostani is.
File megosztási, torrentezési dolgokról egyelőre nem is álmodok, de ha azt is sikerülne rendesen összeröffenteni, az csak hab lenne a tortán.
Elsősorban a gyári fw-ben gondolkodok, a mostanival is kínlódtam sokat, mire a tomato beröffent, inkább nem kínoznám magam.

[ Szerkesztve ]

(#1242) vargalex válasza vlevi (#1241) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A két router között annyi a különbség, hogy a 3500-on 1 USB port van, illetve csak 100 Mbps-es portok (LAN és WAN is).
Ha olcsóbb megoldást keresel, akkor még a TP-Link TL-WR842ND, illetve a TL-WR1043ND jön szóba. De ezek jóval gyengébbek. (Azzal a különbséggel, hogy a TL-WR1043ND-nek gigabites portjai vannak.)

Alex

(#1243) vlevi válasza vargalex (#1242) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi!
Nagyjából én is erre számítottam, hogy az 1USB port a különbség. A csigabites háló hiánya fel sem tűnt, de mivel csak egyetlen eszköz, az asztali gép van vezetéken rákötve, ezért az szinte lényegtelen.
Azért érdekel nagyon ez a hálózati nyomtatás dolog, mert ha nem tudja, akkor egy harmadennyibe kerülő router is bőségesen elég nekem.

De jó lenne tudni, hogy mi a helyzet ezzel a nyomtatás dologgal? ??

A 842-t nézegettem én is, de azt vagy elmebeteg áron adják (10 körül), vagy nincs raktáron. Pedig nemrég még az iponnál is valami 7ezer alatt áron volt. pcx-nél meg nincs 842. Csak 841. Az is igaz, hogy a 841 alig több, mint 5ezer.
1043-at is nézegettem, de az meg már alig-alig olcsóbb, mint a WRD3500
(pontosítok. Drágább kb ezressel, az árgépen). Igaz, hogy csigabit, meg 3 antenna, de ebből csak az a lényeg számomra, tudok-e valamelyikkel nyomtatni a Canon LBP2900 nyomtatómmal? Bocs, ha valakinek ez idegeire megyek ezzel a kérdéssel, és ezt hajtogatom állandóan, de tényleg ennyi lényeges különbség számomra egy 5000 és egy 12000Ft-ba kerülő router között.
A mostanin is van USB, arra is azt írták, hogy persze, tud nyomtatót, csak az nem derült ki annakidején, hogy ja, persze, van vagy ötféle nyomtató, amit hajlandó kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#1244) TIT


TIT
veterán

Attól,hogy 1 gép van rákötve még kevés lehet a 100mbit,főleg ha 80 vagy 120 mbites neted van.

(#1245) vargalex válasza vlevi (#1243) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen routered van jelenleg? Lehet, hogy azzal kellene valamit kezdeni inkább, ha egyébként neked megfelel.

Alex

(#1246) vlevi válasza vargalex (#1245) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asus WL520GU.
ez csak b/g router, a sebességének növelésére semmi esély.

(#1247) Intruder2k5 válasza vlevi (#1243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"csak az nem derült ki annakidején, hogy ja, persze, van vagy ötféle nyomtató, amit hajlandó kezelni."

Azt azért nem mondanám, hogy 5 féle... Nem mellesleg az esetek többségében a nyomtató hibás, ha nem lépes ilyen fajta üzemre! A RAW protokollt ismeri, kezeli? Ha adott nyomtatóval ilyen problémáid vannak, akkor elég valószínű, hogy más egyéb ilyen környezetben sem fog működni! Hiába lesz az bármilyen firmware, és bármilyen router... És a router nem kezeli a nyomtatót, a driver továbbra is a pc-n van! Ha Samba-n lenne megosztva a nyomtató, az más helyzet lenne, de akkor kellene neki driver is a routerre!

[ Szerkesztve ]

(#1248) vargalex válasza vlevi (#1246) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem a sebessége miatt kérdeztem. Ha az alatt nem megy a nyomtatód (gondolom alternatív firmware-val próbáltad), akkor semmi garancia nincs rá, hogy máson működésbe hozható. Bár itt pl. cups-ot javsolnak.

Alex

(#1249) Intruder2k5 válasza vlevi (#1246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Beállításhoz segédlet van ITT, ha így nem megy, meg lehet próbálni LPR protokollal is!

De ha már TP-LINK (és OpenWrt) topik, megjegyzem, hogy a segédlet ahhoz is megfelel! :)

(#1250) vlevi válasza Intruder2k5 (#1247) üzenetére


vlevi
nagyúr

EZekkel tisztában vagyok. Már persze utólag okosodtam ki én is a témában. A Canon LBP2900 egy ún. CAPT drivert használ, és ezen szokott elpusztulni a dolog.
Elvileg a TP-LInk honlapján a printer compatibilitási listában ott van az LBP2900 (és még rengeteg nyomtató), de már nem merek ilyesmiben biztos lenni.
Régebben, amikor az ASUS routernek (utólag) jobban utánanéztem, akkor még, hát, ha nem is ötféle, de nagyon kevésfajta nyomtató volt felsorolva.
Olvasgattam rengeteget, és nem nagyon akart senkinek sem sikerülni a WL520GU-val a normáis nyomtatás, akármilyen firmware-t próbált. Aztén le is tettem a dologról.
De mostanában felmerült a router csere, mert gyűlnek itthon a g-s hálózatnál jóval gyorsabb eszközök, okosteló, táblagép, akármi, és ennek okán talán megint belevágnék ebbe a nyomtatós kérdéskörbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.