Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) urbanjozsi válasza sutszi (#250) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Természetesen még megpróbálom majd higgadtan, egy reset után.
Közben elkezdtem olvasni erről az openwrt dologról....................
Addig értem, hogy rakjuk fel a firmware-t. És innen se kép se hang :) "Elindítjuk a putty programot" :F
Tehát, ha gyári fw-vel nem sikerül normális tempót kihozni belőle, akkor lesz egy eladó routerem :)

(#252) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom mit olvasol, és hol, de alap esetben nem kell semmi PuTTY! Az csak spéci dolgokhoz kell, a normál router funkciókra van webes felület, a neve LuCI!

[ Szerkesztve ]

(#253) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#252) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Kerestem a vargalex fw-ről lépésről-lépésre telepítést de azt Én nem találtam.
Viszont találtam openwrt telepítést itt: Telepítés

Azt akarod mondani, hogy a firmware upgrade után, a böngészőből elérhető felületen keresztül lehet beállítani a routert, és ezt a felületet hívják LuCi-nak?! Azaz ez automatán települ az fw-vel.

Ha nem jól gondolom, akkor lassan eret vágok :D

(#254) ajani válasza urbanjozsi (#253) üzenetére


ajani
aktív tag

Igen, így van. Nem kell semmi extra program hozzá, vagy linux ismeret. Még magyarul is tud a vargalex firm!

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#255) urbanjozsi válasza ajani (#254) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Oh köszi!
Te egyből azt raktad rá, és minden faxa?

(#256) ajani válasza urbanjozsi (#255) üzenetére


ajani
aktív tag

Igen. Csak addig volt rajta a gyári szoftver, amíg kipróbáltam, hogy megy-e a router. Eddig is vargalex firmjét használtam (ezúton is hála neki :R ) egy 1043-as routeren, de ott nem ment minden ilyen simán. Itt egyelőre minden szuper (kopp-kopp - még csak 10 órája megy)

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#257) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Letöltöd a 3600-ra való vargalex build-et innen!

openwrt-ar71xx-generic-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.5.bin

Ezt követően átnevezed valami rövid névre ezt a file-t, mondjuk legyen firmware.bin! Betallózod a gyári fw webes felületén, és feltöltöd!

(#258) contaxg válasza Intruder2k5 (#257) üzenetére


contaxg
veterán

2 hét után visszaraktam a gyári firmwaret, mert elméleti tudás nélkül számomra kezelhetetlen. Már ott kezdődtek a bajok, hogy minden belépéskor felhívta a figyelmem a root jelszó beállítására, de ezt végül soha nem endgedte/tette meg. A gyári cucc (lekopogom) simán megy, kezeli azt kb 7-8 eszközt rendesen, akadás nélkül amiket rábíztam és számomra ez a legfontosabb.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#259) Intruder2k5 válasza contaxg (#258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván, ha Neked elég a gyári, akkor azt kell használni! :)

(#260) contaxg válasza Intruder2k5 (#259) üzenetére


contaxg
veterán

Igen, mert nekem fut mellette egy HP Microserver is.. De annyira kuka vagyok az egészhez, hogy nem bírom beállítani a no-ip-t rendesen... :B Beloggolok, minden OK. Viszont amikor a forwardingnál meg akarom adni a szerver IP címét és ehhez hozzárendelni a 80-as portot a következő üzenetet kapom: "Error code: 25002
The port of the virtual server is conflicting with that of the remote web management." :F

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#261) Intruder2k5 válasza contaxg (#260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az üzenet azt jelenti, hogy a forwardolni kívánt portot a router remote management-je használja, vagyis a távoli eléréshez ez van beállítva! Javaslom utóbbinál cseréld le valami más portra, és akkor nem lesz ilyen üzenet! Elvileg bármit beállíthatsz ami szabad, de az általában használatos másodlagos webszerver portszámok a következők...

88, 8080, 8081, 8888

(#262) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

tiszteletem mesterek
valak segíten szájbarágósan,hogy a samba megosztást hogyan lehet beállítani mert total commanderben valami szörnyű lassú a másolás még kábelen is.
vagy nem tudom hogy ezen a samba segít-e egyáltalán
most sima hálózati meghajtókánt van csatolva betallózással...
illetve a minidlna,mennyivel lenne jobb az asus r3 oplayhez?
segítséget előre is köszönöm
mivel melóhelyen vagyok így a luci felület jelenleg angol és csak ddns-n érem el a luci-t
:R

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#263) bence111


bence111
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap vettem egy 3600-as rootert, és hozzá egy wd 2 tb-os winyót. Segítségeteket szeretném kérni. Ha rádugom a vinyót, nem ismeri fel. Gyári fw van rajta, nem módosítottam. Az lenne a kérésem, hogy mitől lehet az, hogy nem ismeri fel? Próbáltam pendrive-al tökéletesen felismerte. A vinyót megformáztam ntfs-re, fat32-re, most formázom ext3-ra, és eddig semmi.

Nem találtam olyan információt, hogy mekkora méretig támogatja?

Vagy egyáltalán a gyári fw-vel működik-e ekkora vinyó?

Segítséget előre is köszönöm.

Bence

(#264) Kicsirics77 válasza bence111 (#263) üzenetére


Kicsirics77
veterán

külső tápos a vinyó?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#265) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A baj az, hogy a Hálózati helyekből betallózva is a Samba-t használod, tehát azzal, hogy felcsatolod hálózati meghajtónak semmit sem nyersz!

(#266) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#265) üzenetére


Kicsirics77
veterán

értem de akkor miért ilyen tetű lassú a másolás?
van hogy az 5 megát sem éri el
elég idegesítő pl ha egy 40-45 gb blu-ray húzok át a rácsatlakoztatott vinyórol
vinyóval minden ok mert simán esb házban laptopról 19-24 mega a sebesség
ezt tegnap teszteltem
illetve a routerre külső tápos usb3 ház van dugva

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#267) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez jó kérdés! Nem lehet, hogy az adott file nagyon töredezett? Próbáltál több dolgot is másolni? Mind ilyen? Az, hogy PC-n milyen gyors, egy dolog... Akármilyen gyors is a routered, itt mindig annak a procija lesz a gyenge láncszem!

(#268) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#267) üzenetére


Kicsirics77
veterán

teljesen mindegy hogy .iso vagy mp3 az 1 gb körüli fájlokkkal nincs nagy gond de azért egy filmnél már ami 10 gb fölött van kissé zavaró
persze értem én hogy az legy a gyenge láncszem csak azt hittem valami beállítási gond lesz
egyébként a fullhd is akad hálózaton keresztül ha az oplay-en nézem de csak az 1080 a 720 megy szépen.
upnp az mi mert láttam a router menüben ilyen opciót illetve az oplay-en is van upnp.

#269: igazándiból ezt most vettem észre
anno a 1043-nál nem vettem észre ezt mert ott olyan 35 perc volt egy 45 gb körüli fájl

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#269) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, és az még kimaradt, hogy eddig jó volt? Vagy ezt most raktad össze?

Az UPnP az automatikus port nyitást intézi, tehát ha egy alkalmazásnak szüksége van forwardolt portra, támogatja az UPnP-t, és az mindkét eszközön be is van kapcsolva, akkor nem kell neked vesződni a forwarddal, azt elintézi a szoftver! Ez egyrészt jó, mert kényelmes és nem mellesleg csak addig van nyitva a port amíg az valóban szükséges, másrészt pedig nem jó, mert így nem kontrollált a portnyitás folyamata, és bármi nyithat portot a háttérben!

[ Szerkesztve ]

(#270) bence111 válasza Kicsirics77 (#264) üzenetére


bence111
csendes tag

Egy 3,5 -es wd vinyó, külső táppal ilyen külső házba belerakva.

http://www.speeddragon.com/index.php?controller=Default&action=ProductInfo&Id=152

(#271) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#269) üzenetére


Kicsirics77
veterán

értem ez akkor már tiszta
és a minidlna?

#270:
akkor próbáld meg azt hogy rá van dugva és ujraindítod a routert és a vinyót is.
fel kellene ismerni neki utánna.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#272) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem használok DLNA-t, de tudtommal az sajnos semmilyen sebességbeli előnyt nem jelent! Esetleg NFS-el tudnál lényeges előrelépést elérni, ami a Samba-hoz képest akár 30-50%-al is gyorsabb lehet, de egyrészt nem tudom, hogy az O'Play támogatja-e, másrészt az OpenWrt-s konfigjában én egész biztosan nem tudok segíteni!

De vsz itt más gond lesz, mert igen furcsa lenne, ha nem tudná a 1043 sebességét sem! Vagy a mount opciókkal lesz gond - gondolom nem formáztad a HDD-t a webes felülettel -, vagy nem tudom... Ezzel inkább keresd majd Alex-et!

[ Szerkesztve ]

(#273) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#272) üzenetére


Kicsirics77
veterán

NFS=NTFS?
mert az nem nagyon preferálnám open wrt alatt
egyébként te mit használsz
tomato vagy dd-wrt
ott milyen sebességek vannak?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#274) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#273) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

NFS = Network File System!
Ez nem a HDD-n lévő filerendszerre utal, hanem a Samba, és az FTP mellett egy harmadik megosztási forma!

Én Tomato-t használok, de ASUS RT-N66U-n! A sebességek olyan 12-18MB/sec közt mozognak, írás, olvasás, samba, ftp tekintetében!

[ Szerkesztve ]

(#275) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#274) üzenetére


Kicsirics77
veterán

megint okosabb lettem
vajon a tomato rámegy a 3600-ra?-->sajna nem hinném nem találtam rá utalást.
mert ha ilyen sebességeket lehet elérni másolásnál és ftp-n is akkor lehet rápróbálnék..
gondolom angol nyelvű

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#276) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#275) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem megy rá, a Tomato csak BroadCom alapú routereket támogat! Igen, angol nyelvű, mint a legtöbb - rendszergazdai - dolog a számítástechnikában!

(#277) bence111 válasza Kicsirics77 (#271) üzenetére


bence111
csendes tag

Sajnos nem oldotta meg a problémát, de ha rádugtam egy 2,5 es samsung 650 Gb os vinyót, azzal működött.

Nem lehet hogy a 2 terra kicsit sok neki?

(#278) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#276) üzenetére


Kicsirics77
veterán

közben megtaláltam a wikipedia-n én is ezt
azért köszönöm

nekem személy szerint most jelen pillanatban 500 gb samu van rajta(2,5") és külső házban amit külső tápos
de volt rajta 1 tb sima 2,5" és azzal is ment
lehet a 2 tb sok már neki.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#279) Intruder2k5 válasza bence111 (#277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem már itt a fórumon is láttam valakinél 3TB-os HDD-t a routeren! Persze nem ebben a topikban, mert ezt csak 2-3 napja figyelem, és nem gyári firmware-el...

(#280) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Én is beszálltam a körbe tegnap megrendeltem a 3600-t remélem hamar megjön (digistreet)
Arra gondoltam mi lenne ha valaki aki nagyon keni vágja ezt az openwrt-t(vargalex 1.1.15) csinálna egy leírást lépésről lépésre mit hogyan lehet telepíteni( torrent dlna ftp beállítás,linkekkel honnan lehet letölteni) meg ilyesmik amik segítenék a kezdőket mint pl:Én.
Esetleg otthon csinál egy videót lépésről lépésre és rögzítené és azt feltenné valahova :B
Tudom nem szokás ilyen hamar 1.hozzászólást szerkeszteni de biztos vannak még rajtam kivül akiknek ez jó lenne.
A vendégem lenne egy sörre vagy kettőre. :R

[ Szerkesztve ]

(#281) Intruder2k5 válasza xigris (#280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit felsoroltál, az mind a firmware része, nem kell utólag telepíteni! A konfigurálásról nem lehet videót csinálni, mivel gondolom neked más ftp felhasználók kellenek, más mappákat akarsz megosztani, más sebességbeállításokat szeretnél, etc...

(#282) vargalex válasza Kicsirics77 (#266) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem megy közben viszonylag nagy sebességgel a transmission?

Alex

(#283) xigris válasza Intruder2k5 (#281) üzenetére


xigris
őstag

szia!
akkor ezek szerint a torrentet meg a dlna-t nem kell külön telepíteni,lehet egyből használni?
nem is arra gondoltam,hogy személyre szabottam,de egy nagy általánosságban mire figyeljen oda az ember

[ Szerkesztve ]

(#284) Kicsirics77 válasza vargalex (#282) üzenetére


Kicsirics77
veterán

A feltöltés szokott olyan 190-260 kb/s lenni ha leàllitom a transmissiont max 1-2 mb/s amit nyerek tc-ben

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#285) Intruder2k5 válasza xigris (#283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell külön telepíteni! Végigcsinálod Alex útmutatását a blogjából, beállítod a HDD-t a beépített webes felülettel, aztán működik!

(#286) xigris válasza Intruder2k5 (#285) üzenetére


xigris
őstag

:R :R

(#287) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

win7 NFS fájlrendszer csatolása:
start menü-->vezérlőpult-->programok-->programok és szolgáltatások-->windows szolgáltatások be- és kikapcsolása-->majd itt megkeres az NFS bejegyzés és pipa minden jelölő négyzetbe.
ha végzett akkor kilép és win7 reboot.
NFS telepítése a routerre:
ssh-val belépsz a routerre és a parancssorban kiadod a következő parancsot:
akár vi akár nano kinek melyik fekszik jobban
és a nano-t preferálom
nano /etc/exports --> enter
ekkor bejön a nao felület és az /etc/exports fájl szerkeszthető lesz
a /mnt után ezt kell beilleszteni "/mnt 192.168.1.0/24(rw,sync,no_subtree_check)"
természetesen macskakörmök nélkül.
majd ha ez megvan akkor control+O(mentés)
control+X(kilépés a nano-ból)
ezekután a parancssorban kell a következő parancsokat kiadni:
így egymás után sorban:
. /etc/init.d/portmap start
. /etc/init.d/portmap enable
. /etc/init.d/nfsd start
. /etc/init.d/nfsd enable
ha ez is megvan akkor elméletileg semmi más teendő nincs mint a total commanderben a hálózati megható csatolása menüben szépen bepötyögni a
\\192.168.1.1\mnt sort és ok.
ezzel csatolva is van az NFS és lehet böngészni az mnt mappát.
figyelem a reboot után csak így lehet elérni már a routerre csatlakoztatott külső meghajtót.
intézőben és böngésző ablakban is megy(firefox)
ha valami kimaradt akkor pótolom.
Lehet helye lenne ennek az #1 hzs.-ben.
Köszönet vargalex-nek a segítségért :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#288) vargalex válasza Kicsirics77 (#287) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A lényeg kimaradt az elejéről. A telepítés:

opkg install nfs-kernel-server

Illetve ilyen eléréssel szerintem ugyan úgy a samba-t használja. Kipróbálhatod, ha leállítod a samba-t, mi történik. Az NFS mountolása windows-ról (legalábbis XP-ről a Windows Services for UNIX Version 3.5 telepítése után):

mount \\192.168.1.1\mnt *

[ Szerkesztve ]

Alex

(#289) Kicsirics77 válasza vargalex (#288) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igaz a telepítés az tényleg kimaradt
a sebesség az most így stabil 12 mb/s másolással tc-ben és ftp-n is
fogadjam el hogy ennyi a teteje?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#290) vargalex válasza Kicsirics77 (#289) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Még nyomozom, hogy miért nem gyorsabb a 3600/4300 ilyen szempontból, mint az 1043ND. Lehet, hogy valami hálózatkezelés a kernelben.

Alex

(#291) Kicsirics77 válasza vargalex (#290) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Rendben majd figyelem a topikot.
Esetleg az Nfs csomagot és a függőségeit bele tehetnéd a buildbe,gondolom az a pár kb. Nem oszt nem szoroz :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#292) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért jó lenne, ha másoláskor ránéznél a top paranccsal a routerre, hogy valóban az NFS dámon van-e terhelve, és nem a samba?

(#293) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
A tegnapi "pofára esésem"(by Intruder2k5 :D )után újra itt vagyok.
Reseteltem a routert, és újra állítottam mindent kézzel.
Működik a net, a sebesség is nagyjából rendben, vifi van, az erősségét hagyjuk :)
Kölső 60GB HDD csatlakoztatva, router látja, hálozati meghajtóként csatlakoztatva, látom intézőből, TC-ből.
Másolás: 4792kbyte szerintem lassú, de majd egy hozzáértő megmondja.
A megosztott filmek mappát a Samu TV-m felismeri, de a benne lévő mkv.-t ismeretlennek látja :F

A legnagyobb hiba: ha a routert kihúzom, majd kis idő elteltével visszadugom a konnektorba(áramszünetet szimulálva) akkor nincs net! Csak akkor van ha belépek a routerbe, és rebootolom. Akkor helyreáll az internet.
Lehet, hogy ez azért van, mert a MAC címet kézzel kell beírnom, nem pedig klónoznom??? Valószínű, hogy egy régebbi gépemmel van beregisztrálva a UPC-hez?
Javítsatok ki ha rosszul gondolom.

Összegezve: egyel bentebb vagyok mint tegnap :)

Kérdés: a javasolt vargalex fw-vel, kiküszöbölhetőek-e a fennti problémák:
- áramszünet utáni ujraindulás?
-hálózaton mkv lejátszás?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#294) vargalex válasza urbanjozsi (#293) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az UPC-nél nincs már MAC azonosítás, egyszerűen áramtalanítsd a modemet, és a routert is. Majd indítsd a modemet és ha elindult, akkor a routert.
DLNA képes eszközöm nincs, de a Samsung TV-k állítólag nem szeretik a gyári firmware-ban található uShare-t. A buildemben lévő miniDLNA-val nincs gondjuk.

Alex

(#295) urbanjozsi válasza vargalex (#294) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Szia!
Értem. És az újraindítások után nyomjak mac clone-t?

(#296) sutszi válasza Kicsirics77 (#289) üzenetére


sutszi
veterán

Ez a sebesség milyen helyzetben jön? Routerre van kötve a HDD, és Wifi-n csatlakozol rá a géppel? 2.4 vagy 5Ghz?

Csak érdekel. Nem gondolom, hogy ettől függne.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#297) Kicsirics77 válasza sutszi (#296) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Routeren a hdd a gép meg lan kábelen van ami itthon van.Wifi kapcsolatnál tisztában vagyok vele hogy lassabb a titkosítás miatt is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#298) sutszi válasza Kicsirics77 (#297) üzenetére


sutszi
veterán

Ejha...akkor még rosszabb mint gondoltam.
A gép gigabiten lóg, a hdd meg USB2.0(480Mbit) Azért egy 20-25 elvárható lenne.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#299) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az UPC-nél nincs már MAC azonosítás

Akkor minek is?

(#300) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#299) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Akkor ezt egy egyszerű nem-nek veszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.