Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) suste válasza Intruder2k5 (#1500) üzenetére


suste
veterán

köszi!
mc-ben lefuttattam, szépen megcsinálta amit kell
remélem az időzítés is rendben lesz...

(#1502) vargalex válasza ajani (#1497) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem futott, de ez mindegy, mert a LuCI csak a config file-val foglalkozik.

Alex

(#1503) tzol válasza Csirke (#1486) üzenetére


tzol
tag

Nálam abc sorrendben helyezi el a filmeket (bár mint az előbb kiderült én egy másik eszközön használom és így lehet, hogy a verzió is más).
A megoldást nem tudom, de a minidlna nem csak openwrt-s progi és ugyanúgy kell beállítani a paramétereit a minidlna.conf-ban az összes eszközön, így nyugodtan keress rá a neten: Itt pl azt írják, hogy a Pana nem tudja kezelni, de még van remény: http://sourceforge.net/tracker/?func=detail&atid=1121516&aid=3598451&group_id=243163

[ Szerkesztve ]

(#1504) tzol válasza suste (#1499) üzenetére


tzol
tag

A minidlna automatikusan újra scanneli a megosztott könyvtárakat. (inotify-ra keress rá!) Elméletileg ez teszi be a listába az új fájlokat. Ez nem oldja meg a problémádat? Én nem tudom, hogy ez megoldás-e de azt várnám, hogy ez újrakészíti az adatbázist...

(#1505) Csirke válasza tzol (#1504) üzenetére


Csirke
tag

inotify be van állítva nálam, az új file-okat rendben be is teszi az adatbázisba, a törölteket ki is veszi, csak a könyvtárbejegyzés marad meg: (null) (de talán az sem mindig?).

www.solarplan.hu

(#1506) Csirke válasza tzol (#1504) üzenetére


Csirke
tag

Valami ilyesmire jutottam én is. A minidlna beállításai között nem találtam olyasmit, ami megoldaná a dolgot. Logikusabb is lenne a kliens oldali megoldás. Lehet, hogy tényleg a pana tv a hunyó. :(
Azért más módon meg lehet kerülni a problémám (módosítom a létrehozás dátumát), szóval ezért még nem vágom fel az ereimet! :D

[ Szerkesztve ]

www.solarplan.hu

(#1507) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Kedves Nagyérdemű!

Egy hete nálam is egy ilyen masina dorombol, de még nem volt túl sok időm foglalkozni vele. A fórum felét már átolvastam, de még 1-2 dolog nem teljesen világos számomra, így tőletek várnék megerősítést illetve válaszokat az alábbiakra:

- Ha Samsung okostévémről szeretném látni a routerre dugott merevlemezt, akkor le kell cserélnem a gyári firmware-t mondjuk a Vargalex-félére, ami tartalmaz miniDLNA szolgáltatást.
(- Ha az ominózus merevlemez 2,5"-s laptopvincsi külső házban, akkor elvileg a router meg tudja hajtani, de előfordulhat, hogy mégsem.)
- Azt már értem miként tudom feltenni a Vargalex-féle firmware-t és ha jól értettem a Luci nevű dolog egy grafikus felület, amin be lehet állítani a routert. (kvázi mint a gyári felületeken)
- Ha jól értem, ahhoz, hogy rendesen működjön a merevlemez megosztás, meg kell formáznom a vincsit a firmware-be épített formázóval.
Kérdéseim:
Mi a különbség az extroot és az extroot nélküli formázási opció között? Mire jók ezek? (néha előfordulna, hogy elcipelem a routertől a vincsit máshová)
Ez a formázó "leformáz" vagy "átformáz"? Értem ezalatt, hogy ami most a vincsin van adat, elveszik vagy megmarad?
Ha megvan ez a formázás, akkor a PC (Windows intéző, Total Commander) hogyan látja a meghajtót? (esetleg egy screenshot valakitől?)
Ha gépről futtatok torrentet (nem a routerről), akkor tudok a routerre dugott vincsire letölteni illetve onnan vissza?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#1508) suste válasza tzol (#1504) üzenetére


suste
veterán

inotify alapból be van állítva, de mint csirke is írta, a törlésnél van gond
a kitörölt média mappája megmarad az adatbázisban, és a tv "null" néven mutatja is
ez 10 null mappa után már elég macerássá teszi a keresést
szóvala inotify csak frissíti az adatbázist, nem csinálja újra (hála isten, mert durva lenne, ha minden 15 percben leterhelné a routert mint állat)

nekem a nemrég beírt script teljesen megoldja a problémát, max lehet, hogy visszább veszem az időzítést, és nem 3 havonta, hanem 2 havonta fog teljes adatbázis törlést csinálni.....majd kiderül az első periódus után...

Alex! Ezt nem lehetne beletenni a miniDLNA luci felületébe egy + lehetőségként?
Szerintem sokan használnák. Legfeljebb alapból inaktiv lehetne.És mondjuk kil ehetne választani 1,2,3 4, stb havi újragenerálást.

(#1509) suste válasza Stefi_dzsi (#1507) üzenetére


suste
veterán

- a gyári fw is tartalmaz DLNA klienst, csak pont a Samu tv-k nem igazán szeretik ezt (ushare - egyébként ez is bent van a vargalex fw-ben), szóval érdemes ez miatt váltani
nekem is samu van, és jól működik a miniDLNA
egyetlen kis hibája, amiről pont most beszélgetünk, hogy az usahre-rel ellentétben ez saját adatbázisból dolgozik, és a médiák törlésésnél bent marad a mappa....olvass visza kicsit

-a gyári külső vinyókkal nem szokott gond lenni, de a vinyó+ház-as verziókkal igen (persze nem minden esetben), ezért azt szoktuk ajánlani, hogy akkor legyen külső tápos a ház

-igen, a Luci egy webes felület, hasonlóan a gyárihoz

-igen, erősen ajánlott a belső formázó használata, de ez teljes formázást csinál, minden adat elveszik, és nem NTFS lesz hanem EXT4 (így win alatt macerás a kezelés: ext2fs)
-az extroot esetében a rendszer a vinyóra kerül, és így sokkal több hely lesz a + proramok telepítésére
ha csak az alapfunciók fognak kelleni,akkor elég a swap + ext4 verzió extroot nélkül
formázás után csak fel kel csatolni a pc-n mint hálózati meghajtót, és márlátja is
ezekből kiderül, hogy nem igazán érdemes lerántogatni a routerről a vinyót
ha extroot van, akkor meg TILOS (win alól se húzod ki a "C" meghajtót)

az egész fw cserének a legnagyobb előnye, hogy nem a pc-n kell torrentezni, hanem a routeren
állati kényelmes lesz tőle a filmnézés:
torrent fájl letölt -> betölt a routeren futó kliensbe -> router vinyóra lejön a film -> miniDLNA megosztja a filmet a hálózaton -> tv közvetlen lejátsza a routerről
tehát pc csak addig kell amíg elindítod a letöltést, de mondjuk ez mehet okostelefonról is ugye....

(#1510) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Csak óvatosan vegyetek ilyen routert!!!
A wifi része egy kalap sz@r. :(
A jelét már kb.5 !!! méterre nem lehet fogni. :O Jelzem ott ahol egy ősrégi TP-Link wr642G jelét még erősen lehet fogni !!! :DD
Kérdezem antenna csere segíthet rajta???? Ha igen milyenre cseréljem a gyárit??? :F

(#1511) sutszi válasza pusi1981 (#1510) üzenetére


sutszi
veterán

Sem a vételi problémát sem a híg barna állagot nem tapasztaltam...Nálam fekete kéken világít és jó a jelerősség.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1512) Csirke válasza pusi1981 (#1510) üzenetére


Csirke
tag

Érdekes, most is tizenplusz méterre vagyok tőle, de lent a pincében is megy egy gép, az meg monolit vasbeton födémen keresztül, kb. 6-7 méteres távolságból fogja a jelet, és másol 4-5 MB/sec sebességgel.
Szóval olyan nagyon rossz nem lehet.

www.solarplan.hu

(#1513) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Akkor mi lehet a megoldás?

Hozzáteszem hogy csak a tabommal van így ...
De azt valahogy nem szereti. Más eszközöket ki-kiszolgál de már ott is van jelvesztés szépen. És ez valóban 4-5 méterre értendő.
Panelben értendő a dolog 1+2 feles a lakás.
Ezt azért csak kikéne szolgálnia.
Meglepődtem és bevallom idegesítő hogy a régi routerem ki tudta szolgálni a tabomat a napaliban a mostani wdr3600-as meg NEM.
Antenna csere megoldást jelenthet?

(#1514) sutszi válasza pusi1981 (#1513) üzenetére


sutszi
veterán

Bár tudok olyat mondani aki nem feltétlenül értene egyet ezzel...de én azért javasolnék valamit.

Androidra van a Wifi Analyzer. Megnéztem melyik csatorna szabad a környéken és oda állítottam be. Szerencsére volt ilyen. Egy csomóan gyengítik egymást nálam az 1-es és 6-os csatornák között.
Próbáld meg talán találsz nem túl zsúfolt vagy akár üres csatornát.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1515) pusi1981 válasza sutszi (#1514) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Már túl vagyok rajta... Ez volt az első amit megnéztem.
Totál szabad csatornát használ a 11-est.

(#1516) sutszi válasza pusi1981 (#1515) üzenetére


sutszi
veterán

Az előző is ezt használta?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1517) pusi1981 válasza sutszi (#1516) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Még azt megnézem ...

Nem!!!
Az a zsúfolt 6-ost :)))

Átálítom arra hátha ...

Nos, átálltam a zsúfolt 6-os csatira és tökéletes lett.

Nem értem...de mindegy az a lémyeg hogy jó!!! :))

Köszi a tanácsot!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1518) sutszi válasza pusi1981 (#1517) üzenetére


sutszi
veterán

Nincs mit. :)

Valószínűleg az lehet a gond ami egyébként sok Sony telefon tulajdonost is érintett. Hogy 10-es feletti csatornákat nem szereti némely mobilkészülék. Pedig a szabvány az szabvány, de hát a gyártók sokszor nem úgy gondolják.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1519) pusi1981 válasza sutszi (#1518) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Pedig pont azért állítottam át a tiszta csatira hogy tökéletes legyen a vétel.
Erre tessék...
Fene se gondolta volna,hogy ez a baj.
Örülök hogy most már megy :)

(#1520) Stefi_dzsi válasza suste (#1509) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Köszönöm a választ. Tegnap próbaképpen frissítettem a gyári szoftvert, hátha barátságba kerülnek a tv-vel, de nem jártam sikerrel, így jön a Vargalex-féle firmware. Viszont akkor előbb le kell mentenem a vincsi tartalmát máshová.

(#1521) brumi1024 válasza sutszi (#1514) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyébként sokszor érdemesebb a zsúfolt 1-es, 6-os vagy 11-es csatornára tenni a routert, mint közé, mert 2.4 ghz-en ez a három csatorna amelyek teljesen függetlenek, és nem fedik egymást. A többivel a szomszéd wifikkel szúrtok ki. [link]

(#1522) sutszi válasza brumi1024 (#1521) üzenetére


sutszi
veterán

Ha zsúfolt csatornákra teszem akkor abból milyen előnyöm illetve hátrányom származik?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1523) brumi1024 válasza sutszi (#1522) üzenetére


brumi1024
veterán

A csatornaszélességet(20/40mhz, ugye a 300mbites elméleti max csak 40-en megy át, ami két nem fedő, azaz 2 db egymástól 4 távolság lévő csatorna) a wi-fi szabvány szerint 2.4 Ghz-en csak auto vagy 20mhz-es módra lehetne állítani. A gyári firmware azt hiszem így is teszi, a vargalex féle buildben már lehet kényszeríteni a 40mhz-et, de ez sokszor csak ront a helyzeten az interferencia miatt. Ha mondjuk vagy egy 40mhz-re beállított router a 3-as csatornán, mert mondjuk az "üres", és a második csatorna kötelezően felette van(7), akkor ha valaki a környéken az 1-estől a 9-esig használ routert, már zavarja az átviteledet és kikényszeríti a visszaállást 20mhz-re.
Viszont, ha a router elsődleges vagy másodlagos csatornája ugyanaz, mint a szomszéd router elsődlegese vagy másodlagosa, akkor mivel tudnak "kommunikálni" ezért engedélyezett és használható a 40mhz-es mód.

Itt az előző linkemnek a második fele ezt érdemes lehet elolvasni.

Illetve itt pedig egy cikk a wifi helyes beállításáról.

(#1524) sutszi válasza brumi1024 (#1523) üzenetére


sutszi
veterán

Nálam egyébként pont az a helyzet, hogy 1,6,11 rogyásig van. A többi tök üres. Egy 4-es van még.
Én meg ráültem a 9-esre.
Bár futólag olvastam át a linkelt odalakat, de ha jól értem akkor ez így jó is. A lényeg, hogy a 40Mhz-et kellene kerülni...
Csak azt nem értem, hogy akkor miért készítik így a termékeket, hogy 300Mbit...bla..bla. Amikor lényegében két konkurens wifi totál leamortizálja egymást ezen a beállításon.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1525) brumi1024 válasza sutszi (#1524) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát igen, 2.4-en a 300mbit nem nagyon működik, maximum családi házas övezetbe(ezért van szerencsém). Az 5 ghz erre egyelőre a megoldás, de az sem sokáig az ac eszközök elterjedtével.

(#1526) TIT


TIT
veterán

A gyári fw-n is be lehet állítani 40Mhz-re!

(#1527) sutszi


sutszi
veterán

Gyári firmware-t használok. Szeretném megosztani egy WD MyBook II-n lévő adatokat a routeren keresztül. Szerintem most NTFS-re van formázva.

Megoldható ez így újraformázás és más fájlrendszer választása nélkül?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1528) ajani válasza sutszi (#1527) üzenetére


ajani
aktív tag

igen

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1529) Stefi_dzsi válasza Stefi_dzsi (#1520) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Még egy kérdés ötlött fel bennem a router-merevlemez-okos TV triumvirátus témakörében:
Azt el lehet érni, hogy a routerre dugott vincsire létrehozott partíciót használja a TV a műsorrögzítésre (PVR)?
Ha igen, a firmware-be épített formázóval tudok partíciót létrehozni a PVR-hez?

Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalta?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#1530) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Végre, ma este áttérhetek a WDR3600 használók táborába. Szép volt, jó volt a 1043, de kinőttem.
Remélem benne sem csalódok. Egyből megy rá a vargalex féle 1.7.
Viszont egy-két kérdésem lenne:
FW frissités miatt ez is elszáll néha, mint a 1043?
Ha igen, akkor mivel lehet feléleszteni?

Előre is köszi a választ!

(#1531) suste válasza Stefi_dzsi (#1529) üzenetére


suste
veterán

ehhez inkább tv fw hekkelés kell, mint router hekkelés
meg kell oldanod, hogy vagy samba-t vagy nfs-t lássa tv, és hogy írjon is oda
ha feltudod csatolni mint ál USB-seszközt, akkor nyertél
samsungnál elvileg van megoldás (samigo - all extensions), de nekem valamiért nem akart összejönni a samba csatolása:(
valamiért nem találta meg a hálózati meghajtót.....

(#1532) Stefi_dzsi válasza suste (#1531) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Köszi, akkor bele sem kezdek. Akkor már egyszerűbb rendszeresíteni egy gyors pendrive-ot a TV-hez.

Ráadásul, ha jól tudom, az ES szériánál a Samygo nem is működik.

(#1533) kaciokos


kaciokos
őstag

Sziasztok!

Torrentezésre alkalmas routert keresek, és egy másik fórumon ezt ajánlották. Viszont hallottam olyan véleményeket, miszerint a torrent letöltés sebessége (gondolom a voszonylag gyenge hardware miatt) elég lassú. Megosztanátok ezirányú tapasztalaitokat? Köszi.

Kaci

(#1534) Kicsirics77 válasza kaciokos (#1533) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lassú????
nemtudom hol hallottad ezt mert nekem 10 mega folyamatosan a torrent lefelé és 2 mega felfelé úgy hogy nincs szabályozva a sebességeg a kliensben.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1535) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy mi a különbség a TP-LINK TL-WDR3500 és WDR3600 között?

(#1536) hcs57 válasza katalin888 (#1535) üzenetére


hcs57
őstag

100

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1537) katalin888 válasza hcs57 (#1536) üzenetére


katalin888
aktív tag

Ez vicces...,de gondolom azt akarod mondani, hogy nem sok vagy tevedek? :P

(#1538) vargalex válasza katalin888 (#1537) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt akarja mondani.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1539) szjoci


szjoci
őstag

Lehet hülye kérdés, de a routerrel lehetne egy mezei usb-s webkamerát működtetni úgy, hogy egy ftp szerverre vegye fel az anyagot? Megoldható, vagy inkább ip kamerába gondolkozzak?

Üdv,
Joci

(#1540) vargalex válasza szjoci (#1539) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Megoldható. Vagy akár a routerre kötött HDD-re (pendrive-ra) is mehet a felvétel.

Alex

(#1541) szjoci válasza vargalex (#1540) üzenetére


szjoci
őstag

Le tudnád írni nagyjából ennek a menetét? A te fw-d van fent, mit kell tennem hogy működjön?

(#1542) Bici válasza vargalex (#1540) üzenetére


Bici
félisten

Hú, ez engem is érdekelne.

Ilyen routeren gondolkodom, de úgy éreztem, hogy nem bírná el az igényeimet. Én 3db webkamerát szeretnék működtetni. Ez megoldható? A motion-t használnám e célra.
Persze, mellette menne a letöltés, és minimális forgalmú web, ftp, sql szerver is, valamint proxy-ként is működne belső és külső háló felé.

Ez még beleférne szerinted? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1543) vargalex válasza szjoci (#1541) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha folyamatos stream kell, akkor wget-el szedhető le az mjpg-streamer által biztosított URL-t használva.
Ha elég csak bizonyos időközönként szeretnéd az aktuális képet lementeni, azt akár beállíthatod az általam készített LuCI oldalon is.

Alex

(#1544) vargalex válasza Bici (#1542) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Természetesen a motion csomag is elérhető. Az általad leírtak megvalósíthatók, kérdés mekkora igénybevételnek lesz kitéve. Több 100 MB-os adatbázisok kezelése, esetleg full table scan-al megterhelőek lehetnek az USB-s HDD miatt (is).

Alex

(#1545) kaciokos válasza Kicsirics77 (#1534) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi az infót. Szerintem be is ruházok a kicsikére. :)

(#1546) Bici válasza vargalex (#1544) üzenetére


Bici
félisten

A felhasználás a következő lenne:
- 3db webkamera képének rögzítése mozgás alapján, illetve weben megosztása
- net megosztás (ip, url szűrés) 80/25 Mbit
- proxy kifelé és befelé kevés forgalommal
- torrent 24/7
- ftp minimális forgalommal
- web szerver kevés forgalommal (csak néha akarok elérni egy-egy file-t, és teszt oldalakat akarok hosztolni, illetve ide lenne beágyazva a kamera képe)
- Perl vagy PHP progi használati statisztikát rögzítene egy SQLite, vagy MySQL adatbázisba

Az atom / brazos topikban azt mondták, hogy ehhez egy desktop proci kell, mert a brazos / atom proci kevés ezekhez.
Ezért picit csodálkozom, hogy egy 560Mhz-es MIPS proci elbírná. :U
Ne érts félre, nem kételkedem, csak nem értem. :B

Üdv.: Bici

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1547) sutszi válasza Bici (#1546) üzenetére


sutszi
veterán

Az architektúra időnként sokat számít...Bár jelen esetben ez nem valószínű, hogy igaz...

Egyébként szerintem ott hasalna el a terved, ha ezeket az igényeket kb egyidőben kéne a routernek kiszolgálnia...akkor lehet, hogy zavar keletkezne az erőben...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1548) kaciokos válasza vargalex (#1543) üzenetére


kaciokos
őstag

Huhh, megnéztem az oldalad, király. :) Nem nyalás akar lenni, de gratula. :)

(#1549) Bici válasza sutszi (#1547) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, tehát azt mondod, hogy nem menne egyszerre? Kár.
Esetleg érdemes úgy próbálkozni, hogy lemondok a webes kiszolgálásról?
Csak net megosztás URL szűréssel, torrent és 3db kamera?

Sejtem, hogy nehéz megjósolni, hogy mit bír el a készülék, de addig nem merem kipróbálni, amíg egyértelműen azt mondjátok, hogy esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1550) vargalex válasza Bici (#1546) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem tudom, hogy ki mondta, de a leírt feladatra szerintem egy Atom/Brazos PC több, mint elég. Sőt, ha valóban kevés forgalom van a proxy/ftp/web szerver esetén (illetve a statisztikai adatokból úgy gondolom, hogy az adatbázisnál is), akkor szerintem a router is elég erre. Persze attól is függ, hogy torrentnél/ftp-nél mit vársz el tőle.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.