Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) libus válasza vargalex (#1350) üzenetére


libus
őstag

PC-re örökké fullon jöttek le a torrentek! :K
A router viszont nem hozza ezt a sebességet! :(
Már próbáltam többször is, hogy ugyanazt leszedtem PC-re is, de PC-re mindig fullon jött le! :K

A 3600-ommal wifin egy másik routerhez vagyok csatlakozva! A 3600-al kábelesen csatlakozik a PC.
Azért kábelesen, mert wifin feleződne a sebesség... :)
Ha elindítok egy sebességtesztet, hozza is a maximumot (kábelesen csatlakozva).

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#1352) libus válasza vargalex (#1350) üzenetére


libus
őstag

Megvan!
Rossz helyen állítgattam. :B
A transmissionba állítgattam csak, és nem a webes felületen.
Itt meg 1000-re volt állítva a letöltési korlátot.
A puffert is feltettem 4mb-ra, és a partner korlátot 100-ról levettem 80-ra, és most elég stabilan jön le a torrent 1300-1500KB/s-al. :K

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#1353) SteveBeard válasza libus (#1352) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Ha semmi másra nem használod a routert jó lehet ez a beállítás, de ha mást is akarsz, ezekkel a paraméterekkel tuti behal.... ;]

Steve

(#1354) Kicsirics77 válasza SteveBeard (#1353) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nálam sem hal be pedig van egy vendég háló amit a szomszéd használ meg még ftp hozzáférés is...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1355) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Mit állítsak és hogyan hogy menjen az ftp ???
Gyári az fw.
Már izzadok, de nem megy, nem sikerül...
Leírnátok.
Pendrivot szeretnék távolról elérni ....
Köszi.

(#1356) SteveBeard válasza Kicsirics77 (#1354) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Ok!
Messziről jött... na mindegy. :DDD
Nekem, ha fullon megy a letöltés és valaki át is akar másolni egy filmet a gépére, vagy valami nagyobb állományt, már nagyon belassul minden, ha nem is hal meg. De dobálja wifit stb. Vagy esetleg valaki tv-t akar nézni vagy a kamera éppen felvesz. De ha csak torrent és mellette más nem használja a hdd-t, akkor nincs gond, de ezt mondtam az előbb is. Éjszakára, mikor tutira senki nem használja a routert nekem is feljebb van tolva a letöltés.

Steve

(#1357) Kicsirics77 válasza SteveBeard (#1356) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sem kamera sem tv nincs rajta csak gépek meg telefonok,ha meg másolni akarok akkor persze nem megy a letöltés,lehet elbeszéltünk egymás mellett kissé...
azt hittem arr érted hogy a router hal le teljesen,mert nálam max a másolási sebesség esik vissza de akkor max bekapcsoloma torrenten a sebesség korlátozást addig.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1358) SteveBeard válasza Kicsirics77 (#1357) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Igen, félreértettük egymást, előfordul ;)
Itt elég sokan használjuk a rendszert és nem ülök állandóan itthon, hogy tudjam ellenőrizni, tehát az állítgatós módszer nem működik.
:R

Steve

(#1359) Kicsirics77 válasza SteveBeard (#1358) üzenetére


Kicsirics77
veterán

max megteszem távolról ha nem vagyok otthon :DDD de akkor meg csak az ftp-t használom vagy az ismerősöm ftp-zik és leveszem a sebességet neki,hogy tudjon másolni...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1360) suste válasza libus (#1352) üzenetére


suste
veterán

több ember tapasztalata azt mondja, hogy a pufferrel nem hogy nyersz, hanem veszítesz
szóval ne emeld, hanem inkább csökkentsd le 1-re, vagy 0-ra
teszteld le, de eddig mindenkinek kisebb load-ot hozott a 0 beállítása.....

és a max partner korlátot is jobban visszaveheted szerintem, mert már 20-30 emberrel simán eléred a max sebességedet, szóval az 50 is tuti jó lesz, és kevesebb lesz a terhelés.....

[ Szerkesztve ]

(#1361) libus válasza suste (#1360) üzenetére


libus
őstag

Oké, kipróbálom! :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#1362) hmzs


hmzs
csendes tag
LOGOUT blog

Tisztelt vargalex!

Egy aprócska gondom akadt: szeretnék valami elegáns shell-es megoldást a routerre, ami figyeli, hogy történt-e wan ip változás.
Wdr3600-as router, OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 firmware. Írtam egy kis scriptet, ami figyeli hogy van-e használható wan ip - digi pppoe, ritkán várni kell akár félpercet is -, és ha igen, akkor wget-el kérést küld egy webszervernek, ami letárolja az ip-t. (Ez csak a dinamikus ip miatt szükséges, tudom hogy van dyndns, meg kismillió egyéb megoldás, de akad bérelt webszerver, és így nem függök mástól)
Nem vagyok linux guru, de a scripre egy hivatkozást berakni az rc.local-ba azért megy. Így bootoláskor le is fut, de ip változást nem tudom hogy kellene figyelni. Cron eszembe jutott, szegényes fantáziámban körvonalazódott egy sleepes végtelen ciklus is, de nem tudom mi a szép megoldás.
Olvasgattam a témában, de vagy elhagyott a kereső tudományom, vagy tényleg óriásira nőtt az openwrt téma, mindenesetre nem találtam számomra használható infót. Meguntam, és lusta is vagyok már pár nap után, így gondoltam kérdezek a szakértőtől. Nem feltétlenül konkrét megoldást kérek - bár ha bonyolult sh kell hozzá, akkor igen -, csak fogalmam sincs hogy kell elindulni, vagy egy végtelen ciklus mennyire terhel.

Van itthon egy hp n40l is, azon 10 percenként lefut a script, így legrosszabb esetben ~10perc után tudom az aktuális ip-t. Azért a szerveren és nem a routeren, mer így weben az utolsó frissítés időpontjából a szerver elérhetőségét is látom. Tehát ennyire feltaláltam magam, együtt is tudok élni a jelenlegi megoldással, csak a kisördög nem hagy nyugodni :)

Segítségét előre is köszönve:
HMZs

(#1363) Intruder2k5 válasza hmzs (#1362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár nem vagyok vargalex, de addig is, amíg Ő előkerül, egy kis iránymutatás! Vagy esetleg egy másik hasonló...

[ Szerkesztve ]

(#1364) hmzs válasza Intruder2k5 (#1363) üzenetére


hmzs
csendes tag
LOGOUT blog

Szia Intruder2k5!

Ez gyors volt :). Elsőre már ez is segítség, bár számomra nem derült ki ebből egyértelműen, hogy mi is számít wan interfész indulásnak, de majd megnézem.
Köszönöm!

HMZs

UI: mi a keresés titka, hogy én ezeket nem találtam?

[ Szerkesztve ]

(#1365) vargalex válasza hmzs (#1362) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Itt egy konkrét megvalósítás, igaz ez e-mailt küld róla.

Alex

(#1366) Intruder2k5 válasza hmzs (#1364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez már majdnem az ami neked kell, hiszen a második script lényegében ugyanaz, csak ott nem url-t hív meg webszerverről, hanem email-t küld IP változás esetén!

szerk.:
Ha nem tudod mit keresel, akkor valóban nehéz... Én most az "ifup" kifejezésre kerestem, na de ugye így könnyű, hogy tudom mit keresek! :)

Ezen kívül másik topikban vannak, tehát ott kell keresni! :)

[ Szerkesztve ]

(#1367) hmzs válasza vargalex (#1365) üzenetére


hmzs
csendes tag
LOGOUT blog

Szia vargalex!

Bosszant, hogy a linkelt hozzászólásra halványan emlékeztem, kerestem is, de nem találtam meg.
Köszönöm neked és Intruder2k5-nek is!

HMZs

UI: tudom a másik topik jobban pörög, kerestem én már mindenhol, gugli is pörgött sokat, de az még messzebbre vitt csak...

[ Szerkesztve ]

(#1368) ubid


ubid
őstag

SziasztoK!

A napokban vettem egy ilyen routert.
Egy kis gondom akadt vele :

dyndns cím van neki beállítva a NAS-omra, hogy kívülről el tudjam érni azt is.
Viszont random "ledobálja" magáról. Tehát dyndns címen nem elérhető, viszont pl a routert kívülről ekkor is el tudom érni.
Ez mitől lehet ?

-.-

(#1369) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Srácok, ha nem jön be a luci, mit tudok csinálni?
Van net, de a luciba nem enged be, illetve be sem jön.
Ezt egy hirtelen áramszünet után produkálta.
S.O.S!!

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#1370) Intruder2k5 válasza Rascally81 (#1369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

reboot megvolt? Futó programok közt ott van az uhttpd?

(#1371) Rascally81 válasza Intruder2k5 (#1370) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Megvolt már egy párszor..
Nem tudom mi indul és mi nem, az biztos, hogy mikor beírom az ip-t bejön a fekete képernyő, felül ez van írva :LuCI - Lua Configuration Interface és ennyi
amúgy egy sd kártya volt particionálva 512overlay/128 swap-ra

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#1372) Intruder2k5 válasza Rascally81 (#1371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Másik böngésző? Cache ürítés?

(#1373) Rascally81 válasza Intruder2k5 (#1372) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Semmi!!Próbáltam másik böngészővel.
Esetleg, hogy tudnék lucin kívül csinálni egy hard resetet?
Vagy esetleg a gyári FW-t feltenni

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#1374) Intruder2k5 válasza Rascally81 (#1373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A reset gombbal! :)

Nyomd 5+ mp-ig, amíg a router újra nem indul...

(#1375) Rascally81 válasza Intruder2k5 (#1374) üzenetére


Rascally81
aktív tag

hiába nyomom, nem indul újra.

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#1376) Intruder2k5 válasza Rascally81 (#1375) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik vargalex build van rajta?

Csináld meg ezt, annak mindenképpen mennie kell!

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_1105-1105.html

Amúgy meg húzd ki belőle a memóriakártyát, és akkor elvileg lesz egy szűz rendszered... Indítsd el anélkül!

[ Szerkesztve ]

(#1377) Rascally81 válasza Intruder2k5 (#1376) üzenetére


Rascally81
aktív tag

1.1.7
Hogy lehet hard resetelni luci nélkül?

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#1378) Intruder2k5 válasza Rascally81 (#1377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1379) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Valaki aki gyári fw t használ leírja hogy a banatba kell működésre bírni az ftp-t?
Racsatlakoztatott pendrivot szeretnék elérni távolról.

(#1380) Intruder2k5 válasza pusi1981 (#1379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1381) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Légyszi segítsen aki tud!

Még egy "apró" gondom lenne a routeremmel ( TP_LINL WR3600 )
Van egy NAS-om otthon amit szeretnék mindenhonnan elérni, ezért van mellé egy dyndns címem, ami be van konfigolva a routerbe rendesen.
Egy ideig el is érem, azonban gondolom hogy van egy apró netszakadás vagy bármi más, ami miatt megváltozik az IP, vagy valami ilyesmi, és a dyndns felé ezt nem jelenti le a router, ezért egy idő után már nem érem el sehogy sem...
A routert viszont igen (a dyndns címen), amit ha újraindítok akár távolról, akkor ismét elérhető lesz a NAS a dyndns en keresztül is...
Erre tud valaki valami megoldást? vagy egyáltalán hogy mi lehet a gond ?

A Firmware -t most frissítettem leg a legújabbra amit a TP_LINK oldalán találtam, viszont szerintem csak rosszabb lett az egész... mert ha eddig elértem mondjuk 2 órán át, akkor most már csak 10 percig megy....

Valaki segítsen ! Köszi!

-.-

(#1382) Tamarel válasza ubid (#1381) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ha a routert eléred dyndnssel, de a nas-t nem, akkor nem a dyndnssel van a probléma.
A nas dhcp címe rögzített? Milyen port van átirányítva?

(#1383) ubid válasza Tamarel (#1382) üzenetére


ubid
őstag

Szerintem igen. Bár nem igazán értek a hálózatokhoz.
A következő beállításokat végeztem el.

NAS fix ip címét beállítottam, majd a NAS admin felületén bekonfiguráltam a dyndns címet.

Át a routerbe, ott port triggering nas admin felületére ( 250-es port )
- DHCP address reservation - nas Mac címe összekötve a NAS fix ip címével

Majd a routerbe is bekonfiguráltam a dyndns-t.

-.-

(#1384) pusi1981 válasza Intruder2k5 (#1380) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Köszi de ez sem segít :)

Egyszerűen nem megy ...

(#1385) vargalex válasza ubid (#1383) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A dyndns frissítést csak az egyik eszközön konfiguráld (célszerű a routeren).

A 250-es portot viszont a Forwarding->Virtual servers oldalon továbbítsd, nem kell Port triggering.

Alex

(#1386) ubid válasza ubid (#1383) üzenetére


ubid
őstag

Egy érdekes észrevételem van.

DMZ-nél beállítottam a NAS ip címét, amikor ezt elmentem és enable-re rakom, akkor utána kb 15 másodpercig elérhető lesz a NAS is a dyndns címen... majd utána már nem...
Amikor átrakom a DMZ-t disable-d re, elmentem, majd újra enable-re és megint elmentem, akkor ismét elérhetővé válik 15 másodpercre kb...

ez mitől lehet ? Egyáltalán nem értem én ezt...

-.-

(#1387) vargalex válasza ubid (#1386) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Egyszerű lehet a válasz: a NAS befrissíti a dyndns-be a routertől kapott (és így belső) IP címét.

Alex

(#1388) ubid válasza vargalex (#1387) üzenetére


ubid
őstag

Hm. És ezt a problémát hogyan küszöbölhetném ki ? :)

A NAS IP címe statikusra van állítva, és még össze is van kötve a MAC címével, hogy biztos mindig azt össze neki...

Köszönöm a segítséged.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#1389) vargalex válasza ubid (#1388) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Így.

Alex

(#1390) ubid válasza vargalex (#1385) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm szépen a segítséged!

Így már úgy néz ki, hogy működik ;)

-.-

(#1391) CaNNa3IS válasza pusi1981 (#1384) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

usert létrehoztad és engedélyezted neki az ftp-t?
portforward be van állítva 21-22 ftp-sftp ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#1392) tzol


tzol
tag

Sziasztok!

A drámai szituáció:
Vargalex féle build van a routeremen és a winchester hozzáadásakor az /overlay és a /root közül a /root-ot bővítettem ki a winchesterrel.

A bonyodalom:
Működik is rendesen minden, azonban nagyon zavar a winchester hangja. Van valami olyan megoldás a belső tárhely megnagyobbítására, ami csak szükség esetén használja a külső tárhelyet és így le lehet azt kapcsolni?

Olyan megoldás is érdekel, ami csak ritkán ír a külső tárhelyre. Ez esetben egy pendrive-val egészíteném ki a rendszert és a winchester csak mint back-up server és NAS műkösne.

Tudtok ötletek adni, irányt mutatni, hogy merre felé keresgéljek, hogy legyen extroorom, de ne kelljen hallgatnom a winchester zúgását?

Köszönöm!
Zoli

(#1393) SteveBeard válasza tzol (#1392) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
A pen az jó megoldás, nekem is azon van a rendszer az egyik USB-n. A swap és a háttértár van HDD-n a másik USB-n, természetesen egy aktív hub-on keresztül, mert van még sok egyéb eszköz...

Steve

(#1394) ajani válasza SteveBeard (#1393) üzenetére


ajani
aktív tag

Én is így használom, nekem is bevált! :C

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1395) pusi1981 válasza CaNNa3IS (#1391) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Usert hol kell állítanom és engedélyezni neki az ftp-t?
A portforwardot se tudom hol tudom állítani a router menüjében...
Csak találgatok egyenlőre...

Usert az USB settingsen belül az user accountba kell létrehoznom és engedélyeznem az ftp-t?
Ill a portforwardot a forwarding menü virtual servers részénél kell beállítani a 21-22 ftp-sftp-t???

(#1396) ajani


ajani
aktív tag

Már 6 napja ment gond nélkül a router (nálam valamiért ez nagy szó, mert eddig 4-5 naponta fagyott a wifi része), de ma reggel megint összerogyott...
Épp a Forma-1-et néztem a laptopomon (Ubuntu 13.04 & XBMC 12.1 & tvheadend) amikor is elment a hang (később kiderült, hogy csak én állítottam el, de ez már nem fontos) A lényeg az, hogy gondoltam kipróbálom a hangot egy samba-n megosztott videóval is, de nem látta a routeren lévő samba megosztást az xbmc. Na, gondoltam, próbáljuk DLNA-n, de az sem ment. Mindeközben wifi-n, szépen hasított a net.
Bejelentkeztem a router felületére, ahol a státusz lapon minden info üres volt. Nyomtam egy resetet a menüből, de nem reagált rá a router.
Router ki-bekapcs után minden fasza megint :F
Mi lehetett ez? Mitől feküdt meg?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1397) CaNNa3IS válasza pusi1981 (#1395) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

portforward - virtual server igen
usert igen az usb alatt

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#1398) CaNNa3IS válasza pusi1981 (#1395) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

á bocs port forward nem kell ha a routeren lesz az ftp

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#1399) PiEm-14B válasza CaNNa3IS (#1294) üzenetére


PiEm-14B
csendes tag

Köszi a segítséget.
Végül az segített, hogy ezeket állítottam be:
anonymous_enable=YES
allow_writeable_chroot=YES
anon_root=/mnt/anonymous
És anonymous-t beírtam user list-be.
Ahogy te is írtad, először refused volt kapcsolódásnál.
Le is vettem az írás jogot a mappáról, de nem volt elég szép így az élet.
Ezen viszont sokat szívtam, mire megértettem, hogy mi is a baj. Végül az segített, hogy a vsftpd manualjában megtaláltam ezt:
"anonymous_enable: Controls whether anonymous logins are permitted or not. If enabled, both the usernames ftp and anonymous are recognised as anonymous logins."

Az volt a baj, hogy defaultban a vargalex buildben az ftp felhasználó van csak, elvileg azzal kéne ftp-zni, viszont ha bekapcsoltam az anonymous-t, akkor mindig ugyanúgy viselkedett mindkét user. Vagy mindkettő bármit tudott csinálni, vagy semmit sem, márpedig én azt akartam, hogy az ftp-nek mindent lehessen. Végül csináltam egy új ftpadmin usert, akit betettem users group-ba, amiben eddig az ftp és a samba is benne volt, viszont az ftp-t kivettem a csoportból. Most az ftpadmin az owner-e az összes mappának, és a mappák usernek rwx, groupnak rwx, többinet rx. Így Windóz alól sambával mindent tudok csinálni, FTP-n keresztül az ftpadminnal is, és az anonymous is szépen működik read only-bal.

Szóval még egyszer köszi a segítséget :R , mert megadtad a kezdőlökést :C , csak ezzel a user/group dologgal szívtam, mire rájöttem, hogy mi a baj, meg meg is tudtam csinálni, mert nem vagyok egy linux guru. :)

(#1400) SteveBeard válasza ajani (#1396) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Látom használod az XBMC-t. Nekem most sikerült beüzemelnem, de nincs hang.
Nem tudod mi lehet a gond? VLC-vel tökéletes.

Steve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.