Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) jimmy1801 válasza vargalex (#700) üzenetére


jimmy1801
tag

Szia!

Köszi! Akkor ami nem megy, azt nem erőltetjük. Marad a négy mínusz led. Ez is több mint a semmi!
A többivel nagyon elégedett vagyok! A fw és a hw is nagyon jó! Nálam eddig hibamentes! Log-ban sem látszik semmi hiba.
Több mint 6 napja megy folyamatosan.

(#702) szjoci válasza vargalex (#699) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm, már kezdem kapizsgálni a dolgot.

(#703) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Firmwaret frissítenék(5xx-ről 820-ra)a routeren v.1.1 van írva de a webfelületen v.1 a honlapon pedig csak v.1 van.Gondolom ez ua.

(#704) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Az jutott eszembe ha felrakom a vargalexet(wdr 3600-ra) és mögé egy 741nd-t ami a bandwich részt intézi ip alapján akkor a tv fogja látni a vargalalex minidlnat
Persze megadva az átjárót a 2.routerban .
Gondolom ha routerből forwardolok routerra és onnan tovább az is járható út? :R

[ Szerkesztve ]

(#705) Intruder2k5 válasza xigris (#704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben nem vagyok biztos, mert más IP tartományba fog esni...

(#706) Figur10


Figur10
tag

Sziasztok.
Azt szeretném meg kérdezni, hogy a 3600-nak is 2db USB csatlakozása van-e és ha igen aktív hub nélkül elbír-e két vinyot?

(#707) xigris válasza Intruder2k5 (#705) üzenetére


xigris
őstag

Igen én is ezen gondolkodom de ha meg van adva az átjáró akkor sem müködne?
Kipróbáltam lát felfele más ip tartományból is ha meg van adva a 2. routerba az első ip címe mint átjáró.

[ Szerkesztve ]

(#708) Kicsirics77 válasza Figur10 (#706) üzenetére


Kicsirics77
veterán

2 usb van rajta
de aktiv hub nélkül néha egy is leszakad ha nincs külön táp.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#709) mandras81 válasza Kicsirics77 (#708) üzenetére


mandras81
senior tag

Nekem még sosem szakadt le két hét alatt a noti vinyó + külső ház.

A #692-ben említett lassú másolási sebességnek lehet oka az elégtelen tápellátás? Ha egy usb-ről megy aktív hub nélkül, akkor ugyanolyan gyorsnak kell lennie, mint hub-bal, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#710) brumi1024


brumi1024
veterán

Az szerintetek miért van, hogy adott a router és tőle kb 15 méterre a kliens, amin alapvetően jó a jel(60-54 mbit, néha 105, a win szerint), 18-20 mbit/s a net sebessége a 20-ból, de néha fogja magát a kliens és elveszti a jelet. Mindegy milyen kliensről van szó(laptop, tablet, smartphone) mindegyiken jó a jel, majd egy idő után elvesztik. Pár másodperc múlva visszacsatlakoznak, és megy minden tovább. A beállításokkal lehet valami?

(#711) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Na megjött nekem is a tplink 3600 egyelőre eredeti fw-rel megy minden jóval gyorsabb a net vele mint a dlink 635 volt mint kiderült félig halott volt. (menni ment de a wifi gyenge volt de ez kábelessen is sokkal gyorsabb milyen lan kábel kell a gbit kihasználásához.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#712) suste válasza brumi1024 (#710) üzenetére


suste
veterán

ez nagyon hasonlít a 1043-as tplink router egyik fő hibájára......de én 3600-tal még nem találkoztam vele, és nem is olvastam senkitől.....ezért arra gondolok, hogy valami egyedi hardver vagy beállítási hiba lehet.....
gyári FW?

(#713) szjoci válasza brumi1024 (#710) üzenetére


szjoci
őstag

Nálam is jelentkezik ez, de csak akkor ha a ht mód 40Mhz-re van állítva. 20Mhz-en nem volt vele gondom.

(#714) Kicsirics77 válasza Hofeher (#711) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nyóceres egyenes :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#715) nyikszi válasza Hofeher (#711) üzenetére


nyikszi
őstag

Cat5e kábel

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#716) brumi1024 válasza suste (#712) üzenetére


brumi1024
veterán

Vargalex. Kipróbálom a 20mhz-es HT módot, hátha az a ludas.

(#717) brumi1024 válasza brumi1024 (#716) üzenetére


brumi1024
veterán

20 mhz-re véve egyelőre stabil, és nem produkálta a hibákat. De mi a baj a 40-el?

(#718) brumi1024 válasza brumi1024 (#717) üzenetére


brumi1024
veterán

Illetve ha az 5 GHz-es wifit teszem 40 MHz-re akkor az 5-öt támogató eszközeim sem hajlandóak csatlakozni. Ez a router miatt van?

(#719) szjoci válasza brumi1024 (#717) üzenetére


szjoci
őstag

Próbaképp visszaraktam a gyári fw-t, de ott is ugyanezt csinálja (20MHz-en stabil, 40MHz-en dobálja a kapcsolatot).

Más: Ha esetleg a kliens nem támogatná a 40MHz-es HT módot, az miben jelentkezik? Már arra is gondoltam hogy ez lehet a gond. Egyáltalán honnan tudom hogy támogatja-e a készülék ezt a módot? Készülékeim műszaki adatainál nincs semmi erre vonatkozó adat, csak annyi hogy "802.11n Wireless Networking".

(#720) nyikszi válasza szjoci (#719) üzenetére


nyikszi
őstag

Nekem a laptopon a beállításoknál lehet választani és ott kiírja ezt a 40MHz-et is. Nézd meg te is, van-e benne ilyen lehetőség.

Vezérlőpult -> eszközkezelő -> hálózati kártyák, ott a beépített kártyán jobb gomb, tulajdonságok -> Speciális. Ezt a PC-n néztem, így nem tudom ott milyen néven fut ez az érték, de ha nagyon kell megnézem :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#721) SteveBeard válasza szjoci (#719) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Melyik csatornát használod?

Steve

(#722) szjoci válasza nyikszi (#720) üzenetére


szjoci
őstag

Wifin nem csatlakozik hozzá pc, hanem két ASUS HDP-R3 médialejátszó, egy Nook simple touch e-book és egy SE LwW mobil. Mindegyik tudja az n szabványt. Gondolom ha nem lenne ezeknál a 40Mhz-es HT mód támogatott, nem is tudnának csatlakozni.

SteveBeard: 11-est, de mindjárt kipróbálok más csatornát is.

[ Szerkesztve ]

(#723) SteveBeard válasza szjoci (#722) üzenetére


SteveBeard
senior tag

...a "below"-ot állítottad be hozzá?

Steve

(#724) szjoci válasza SteveBeard (#723) üzenetére


szjoci
őstag

igen!

Most látom hogy ki is írja hogy a kliensek milyen módban csatlakoznak a routerhez:

A felső a telefonom, úgy tűnik csak 20Mhz-et tudja, az alsó pedig az egyik mediaplayer.
De most érdekes a dolog: 40Mhz-re állítottam, kikapcsoltam a titkosítást, streameltem egy filmet és nem dobta a kapcsolatot. Visszakapcsoltam a titkosítást, és most sem dobja a kapcsolatot... Nem értem ezt :F

[ Módosította: mukibuci ]

(#725) Hofeher


Hofeher
aktív tag

hogyan lehet megosztani a mobil nettes pendrávot

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#726) brumi1024 válasza szjoci (#724) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem amióta visszaraktam 20 mhz-re normál netezés mellett teljesen jó a kapcsolat, de amint kap egy nagyobb terhelést(letöltés maximális(20mbites) sebességen, torrent, 2 hd videó netről egyszerre) eldobja a kapcsolatot, majd visszacsatlakozik azonnal. Sehol máshol nem csinálja, csak az emeleten, abban a szobában. Egy métert arrébbjövök, kiállok az ajtóba és nem tudom reprodukálni ezt, de még 40mhz-en sem. Csatornából a 7-esen van(itt a környéken a wifik közül van 5-6 11-es, 2-3 6-os meg egy-kettő random, 7-esen nincs semmi). Kíváncsian várom mire juttok, jó lenne ezt megoldani, mert egyébként ezzel a routerrel és a netváltás miatti routeráthelyezéssel végre nem kell használni az extenderem(amit szintén nem lehetett tökéletesen stabilra beállítani, a gyári t-home-os vacak miatt).

Más: mit nem csinálok jól, amiatt hektikusan működik a p910nd printerszerver? Bekapcsoltam a p910nd-t, 9100-as porton hagytam, kikapcsoltam a kétirányú módot(így volt hajlandó működni), és a klienseket ez alapján állítottam be(1 Mac, 3 Win). Majd miután így egyszerűen nem működött, ezt megcsináltam, aztán egy darabig működött a win-es gépek közül kettőn, majd a mac-en is sikerült többszöri nyomtatóhozzáadás után, de másnap amikor újra lettek indítva a gépek megint semmi. Újra beállítottam az egészet, és mára ugyancsak semmi. Mit csinálok rosszul? A nyomtatónak semmi baja, és osztottam már meg egy ilyenen is, szóval nem hiszem, hogy ezen nem lehetne ezt megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#727) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Valaki leírná a ddns beállításokat hogy kell mert nálam nem akar menni a nast kéne kívülről is elérni
előre is köszi

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#728) xigris válasza Hofeher (#727) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Ez engem is érdekelne

[ Szerkesztve ]

(#729) krealon válasza Hofeher (#727) üzenetére


krealon
veterán

Ebben mi az ami nem vilagos?

(#730) Intruder2k5 válasza krealon (#729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben a bal oldali menü, az nem világos! Nálam egész sötétnek látszik... :)

Viccet félretéve, szerintem OpenWrt-ről van szó! Legalábbis xigris tudtommal azt használ...

(#731) nyikszi válasza krealon (#729) üzenetére


nyikszi
őstag

Szerintem meg a password. Csupa sötét pötty :D

Igen, pontosítani kellene a kérdést.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#732) mandras81 válasza xigris (#728) üzenetére


mandras81
senior tag

Én is beneveznék egy Openwrt-s ddns gyorstalpalóra.

Már elérem belülről és kívülről is a LuCi-t, de kívülről nem tudok bejelentkezni, mert nem fogadja el a router felhasználónév/ jelszó párosát, pedig tuti, hogy a helyes kombinálciót ütöm be.

Nyitottam neki portot is a tűzfal beállításai között.

Illetve, azt ftp-n keresztül tudom megoldani, hogy elérjem a router-hez csatlakoztatott vinyót kívülről? Ez lenne a vsftp? Ott mire kell figyelnem a beállításnál?

(#733) xigris válasza Intruder2k5 (#730) üzenetére


xigris
őstag

a ddns az jól megy nekem csak a router mögött álló másik routert nem érem el kivülről de mintha azt olvastam volna,hogy nem is lehet
mandras81:Külön portot nem kell nyitni mert a 443 alapból nyitva nekem simán belép kivülről is a megadott jelszóval.
Az ftp a hdd elérés engem is érdekelne kivülről. :R
a fix ip-n lévő gépeket hol tudom megnézni ki van a hálón (vargalex)

[ Szerkesztve ]

(#734) Kicsirics77 válasza xigris (#733) üzenetére


Kicsirics77
veterán

van ddns hozzáférésed beállítva ?
kívülről eléred a luci felületet?
mert ha igen akkor így tudsz ftp belépni akár böngészőböl is.:
ftp://ddnsnév.ddns.org:2221
most hogy neked changeip vagy akármi más van beállítva az már lényegtele
a felhasználónév:ftp
jelszó:amit beállítottál a 192.168.1.1:8081-es oldalon
remélem sikerül így.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#735) xigris válasza Kicsirics77 (#734) üzenetére


xigris
őstag

Köszi próbálkozom :R
Be van állítva amúgy minden,lehet hogy a munkahelyi proxy tilt?

(#736) Kicsirics77 válasza xigris (#735) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az lehet én mobilnettl tolom onnan megy

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#737) Hofeher válasza krealon (#729) üzenetére


Hofeher
aktív tag

pl. az hogy állandóan login hibára hivatkozik

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#738) mandras81


mandras81
senior tag

Egyik pillanatról a másikra behalt a 2,4-es wifi a router-en, amikor transmit power-t módosítottam. Csatornát váltottam, letiltottam-engedélyeztem a wifi-t, reboot-oltam LuCi-ból a router-t, meg gyományosan is ki-bekapcsolatm, de semmi.

Ezt látom:

(#739) mandras81 válasza mandras81 (#738) üzenetére


mandras81
senior tag

Mégvalamire figyelmes lettem: jelenleg úgy netezek, hogy a régi Asus router-en van összekötve lan porton keresztül a tp-link-kel, és az eddigi 1-200 kb/s-es letöltés r a WDR3600 szolgáltatta a wifi-t) helyett simán hozza a 2 megát, tehát a netkapcsolatomnak megfelelő értéket.

Nagyon nem értem... :F

(#740) hudyfiu válasza mandras81 (#738) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem is ez volt.
Vissza tettem a nem boot-os gyárit azzal meg jó lett pedig előtte még fw nullázás is volt (openwrt)

Ja és 4300 volt de nincs nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

(#741) xigris válasza Kicsirics77 (#736) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Most nézem itthonról belülről elérem kivülről nem mi lehet a gond a 2221 porton próbálom :R

[ Szerkesztve ]

(#742) levi.hungary


levi.hungary
tag

Amíg megérkezik a 3600-asom, kicsit játszanék a TP-Link TL-WR741ND v2.1 routeremmel. Milyen openwrt-t lehet feltenni rá? [link] eszerint v2.1 trunk (r27195). Ez mit jelent? Mi az a trunk? Létezik erre vargalex féle firmware?

[ Szerkesztve ]

(#743) mandras81 válasza hudyfiu (#740) üzenetére


mandras81
senior tag

És próbáltad újrarakni az openwrt-t esetleg? A transmission meg a minidlna hiányozna...

(#744) hudyfiu válasza mandras81 (#743) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Csak egy beépített resetre volt időm mert melóban volt a dolog...
Az nem segített.
Tedd vissza a gyárit aztán mehet vissza az openwrt.

Ez működni fog sztem 99%

Majd valaki megmondja mitől lehetett...
Tesztelni már nem tudom.

(#745) nyikszi válasza xigris (#741) üzenetére


nyikszi
őstag

Valami hibaüzenetet kiír?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#746) nyikszi válasza mandras81 (#738) üzenetére


nyikszi
őstag

Ez jó. De mi a baj? Mert itt semmi hiba nincs. Ha csatlakozol, akkor kezd el mutatni valamit ;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#747) mandras81 válasza nyikszi (#746) üzenetére


mandras81
senior tag

Teljesen igazad van! Az történt ugyanis, hogy a router elfelejtette a wifi jelszavát, és önkényesen beírta az admin felületéét...

De, a furcsaságok itt nem érnek véget. Pár hsz-szel ezelőtt említettem, hogyha a régi Asus routerem csatlakozik lan porton a Tp-link-hez, és úgy netezek, hogy az Asus wifi-jére csatlakozom, de a net kábele a Tp-linkben van, akkor azt tapasztalom, hogy Asus wifi-je (811.1g) felmegy 1,3-1,5 mega/s-ig is, míg ha a Tp-link wifi-jéről veszem a jelet (811.1 g+n 40 Mhz below), akkor az 1-200 k-val szüttyög. Azóta próbáltam 811.1g-ben is a Tp-link-et, meg mindenhogy, de a végeredmény ugyanez. A csatornakiosztás is okés.

Elvileg ennek a router-nek jó a wifi része. Mit csináljak, hogy gyorsabb legyen a sebesség?

(#748) SteveBeard válasza mandras81 (#747) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Milyen messze van az a két router egymástól?

Steve

(#749) mandras81 válasza SteveBeard (#748) üzenetére


mandras81
senior tag

Egymás mellett vannak.

De, ha ha kikapcsolom az Asus-t, akkor is ugyanolyan szar marad a Tp-link átviteli sebessége.

(#750) SteveBeard válasza mandras81 (#749) üzenetére


SteveBeard
senior tag

hmmm? érdekes.. mindenesetre egymás mellett ne használd, "leülteti" egyik a másikat.
Nekem tökéletesen megy, igaz nincs a környéken egy wifis router sem.
Még körbenéznék az inSSIDer-rel...

[ Szerkesztve ]

Steve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.