Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) contaxg válasza CaNNa3IS (#100) üzenetére


contaxg
veterán

Én nem érzem szükségét egyenlőre mivel egyszerű net megosztásra használom folyamatosan 7-8 eszköz kiszolgálására.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#102) tjsz válasza CaNNa3IS (#97) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Nekem van egy 1043-asom és egy 3600-asom is. A 3600-as jobb, gyorsabb, 2 USB portja van, a 1043-ason a Luci alig akart bejönni, ha éppen letöltött egy torrent-et. A 1043-ason próbáltam olyat, hogy egy passzív USB hub-ra rakni egy hdd-t és egy pendrive-t, de a hdd már felpörögni sem tudott..... Konkrétan egy Samsung hordhozható hdd-vel tapasztaltam ezt. A 3600-asom pedig most 2 hdd-t hajt meg minden gond nélkül: egy Iomega-t és egy Samsung-ot. OpenWrt vagy Vargalex firmware-t érdemes felrakni ha torrentezel, ha speckó dolgokra szeretnéd felhasználni, de a finomhangolásuk egy kis időt fog igénybe venni. Ugyanakkor nem is veszed észre, hogy a finomhangolással te is tanulsz egy csomót, ami bármikor jól jöhet.

Üdv: Szabi

[ Szerkesztve ]

(#103) krealon válasza tjsz (#102) üzenetére


krealon
veterán

"A 1043-ason próbáltam olyat, hogy egy passzív USB hub-ra rakni egy hdd-t és egy pendrive-t, de a hdd már felpörögni sem tudott....."

Engedd meg, hogy felvilagositsalak!
A szabvanyos USB port altal szolgaltatott taparam 500mA. Hozzateve, hogy a tapfeszultseg 5V, adodik, hogy 2.5W teljesitmeny nyerheto ki egy USB csatlakozobol a szamitogepen (routeren, notebookon).
Egy mobil winchester a teljesitmenyszukseglete 2 - 2.5W, igy kozvetlenul a szamitogepbe dugva altalaban mukodik.

Egy kulso tapegyseg nelkuli USB HUB az energiaszuksegletet az szamitogepbol szerzi, ugyanakkor a benne levo elekronika is fogyaszt valamennyit, igy a (tipikusan 4) kimeneti USB csatlakozonak lenyegesen kevesebb aram marad, mint amennyi bekerul a HUB-ba. Ezek utan nem csoda, ha szerencsetlen HDD az elegtelen talalas miatt nem tud elindulni. Ez nem a rendszer hibaja, hanem a felhasznaloje, aki passziv HUB-bal akar mobil winchestert hajtani.

(#104) equilibrius1


equilibrius1
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nemrégiben vettem egy 3600as routert, és a következő problémával szembesültem: (Gyári firmware-t használok)

A routerre dugott Samsung külső vinyó sajátossága, hogy x idő elteltével, ha nincs aktivitás, lekapcsolja magát. Ilyenkor azokon a gépeken, ahol elvileg elérném a tartalmakat mediaszerver kapcsolódással, kiürül a megosztás, eltűnik a mediaszerverben megosztott összes mappa, mintha unmountoltam volna a hálózati eszközt. Megoldható, hogy a router "felélessze a vinyót" DLNA kapcsolódás esetén?
Továbbá bosszantó hiba, hogy futó média server esetén bár a Samsung LCD TV-m látja, hogy a TPlink nevű eszközön DLNA megosztás van, és a megosztott fájlok és mappák is tallózhatóak, a TV nem képes lejátszani a fájlokat, helyette " nem támogatott médiaformátum" hibával kidob minden fájltipus esetén. (Ugyanez a helyzet a wifin keresztül kapcsolódó allshare klienset használó tabletnél is) A fájlok terészetesen a vinyó direktbe tv-re kötése esetén ill. pc-ról allshare mediaszerverrel továbbítva vígan működnek.

Az lenne a kérdésem, hogy ezek a "problémák" sajátosságai-e a routernek/gyári firmware-nek, vagyis nem is fogja tudni a rákötött USB-s vinyóról DLNA-n TV-re kitolni a médiafájlokat, vagy csak elmulasztottam valamilyen beállítást?

A Vargalex féle build telepítésével megoldódnak-e ezek a problémák? Sajnos nem ismerem a minidlna-t és az egyéb klienseket, amelyeket az openwrt-re lehet rakni!

Mivel egyáltalán nem rendelkezem semmilyen linuxos alapismerettel, a forumban adott tippek a telepítéshez szintén nehezen értelmezhetők számomra, ezzel kapcsolatban a következőkben kérem a hozzáértők segítségét:

Jól értem, hogy a router gyári kezelőfelületén a firmware frissítés menüpontban lehet beolvasni a letöltött custom bin filet, és onnan egy kattintással felmegy a custom fw?

Az Open wrt elindulása után a "LuCi" kezelőfelületen vissza is lehet állítani a gyári firmware-t, tehát optimális esetben nem kell bűvészkedni parancssorban?

Vargalex oldalán olvastam, hogy ellenőrizzük a checksumot, azonban fogalmam sincs, hogy mit mivel kell összevetni (a letölthető md5sum filenak még kiterjesztése sincs)

A gyártói legfrissebb firmware esetében akkor most kell-e megvagdosni a bin filet factory reset előtt, vagy mehet luciból közvetlenül, módosítás nélkül?

Az NTFS fájlrendszerben formázott, és 98%ra teletöltött vinyót egy kattintással lehet mountolni, vagy formázni szükséges előtte extre? Szükséges egyénileg szkriptet írni az automountra?

Ha mindeközben valami félrecsúszik és brickelem a routert, akkor gyári gari ugrik?

Köszönöm a segítséget!

(#105) CaNNa3IS válasza equilibrius1 (#104) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

nem hiszem, hogy egy routerben dlna képes hardver lenne.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#106) Zol77 válasza CaNNa3IS (#105) üzenetére


Zol77
aktív tag

akkor olvasgassál még egy kicsit a témában.

(#107) Sebiferi válasza Zol77 (#106) üzenetére


Sebiferi
tag

:))

Domoticz

(#108) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

:DDD egy link jobban esett volna, hamár reagáltál.
Olvasgattam egy kicsit de nem találtam. Ha szépen megkérlek belinkeled amit tudnom kéne, hogy ne rajtam nevessen mindenki. Kösz

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#109) Sebiferi válasza CaNNa3IS (#108) üzenetére


Sebiferi
tag

[link]

Domoticz

(#110) tjsz válasza krealon (#103) üzenetére


tjsz
senior tag

Meg a "Lower power consumption due to less components" Samsung reklámoké is. Mondjuk egy sima pc-n meg működik.

[ Szerkesztve ]

(#111) vargalex válasza tjsz (#110) üzenetére


vargalex
Topikgazda

PC-n a passzív USB HUB-ba dugva egy pendrive társaságában?

Alex

(#112) vargalex válasza equilibrius1 (#104) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Itt válaszoltam.

Alex

(#113) contaxg válasza vargalex (#112) üzenetére


contaxg
veterán

Emlékeim szerint a szerveremen futó Vortexbox-ot sem "látta" rendesen a Samsung TV, bár a könyvtárstruktúrát felismerte és rendesen ki is listázta.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#114) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék az FTP beállításaiban, sajnos nem sikerül létrehozni a kapcsolatot :F
[link]

(#115) tjsz válasza vargalex (#111) üzenetére


tjsz
senior tag

Igen, működik.

W7-ben: lemez 1 és 2.

[ Szerkesztve ]

(#116) tjsz


tjsz
senior tag

Valaki esetleg tud segíteni?

- van valami utility, amivel parancssorból meg lehet nézni, hogy adott hdd le van-e állítva vagy sem? (#71)
- openssh-sftp-server beállításról hol találok doksit? (#70)
- a syslog logrotate nálam nem megy. Mi lehet a gond? (#68)
- a syslog külső eszközökről nem fogad log-ot. Valami tipp?
- az NTP server funkció nem működik belső lan-os eszközökre. Ötlet? (#73)

Előre is köszönök minden segítséget! :R

(#117) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Másnak is megáll 20 dBm-nél a tx power 2.4 ghz-en, és 19 dBm-nél 5 ghz-en? Nem mintha kevesleném, így is messzebbről látszik, mint a 1043-mas 23dBm-en, csak a kíváncsiság hajt.

(#118) Sebiferi válasza Kris87 (#117) üzenetére


Sebiferi
tag

Mit értesz az alatt, hogy megáll? Nem tudod nagyobbra tenni, vagy lefagy ha nagyobbra teszed?

Domoticz

(#119) Kris87 válasza Sebiferi (#118) üzenetére


Kris87
aktív tag

27-ig skálázza a lehetőségeket a luci, de 20 feletti értékre nem áll rá attól függetlenül, hogy mire van állítva. Szóval engedi nagyobbra tenni, nem fagy le, de nem alkalmazható a beállított érték.

(#120) Sebiferi válasza Kris87 (#119) üzenetére


Sebiferi
tag

Kipróbáltam.
Nálam lehet feljebb tenni és alkalmazza is.
Beállítások:
HT mód: 40MHz, második csatorna alatta
Országkód: HU - Hungary

Domoticz

(#121) Kris87 válasza Sebiferi (#120) üzenetére


Kris87
aktív tag

Így sem. :)

(#122) Sebiferi válasza Kris87 (#121) üzenetére


Sebiferi
tag

Tényleg! Ott nekem is 20dBm van!

Domoticz

(#123) Kris87 válasza Sebiferi (#122) üzenetére


Kris87
aktív tag

Bezony. De nem gáz, így is sokkal erősebb, mint a 1043 max-ra húzva, gondolom a két 5 dBi-s antenna jóféle rajta.

(#124) Sebiferi válasza Kris87 (#123) üzenetére


Sebiferi
tag

Szerintem is sokkal jobb.
Majd jön Alex és megmondja, hogy miért nem lehet feljebb tenni.

Domoticz

(#125) vargalex válasza Sebiferi (#124) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi

A firmware-ban engedélyezve van a WiFi TX power egészen 27 dBm-ig (HU, illetve US country code esetén). Ha ennek ellenére kisebb értékre áll be, az csak annyit jelent, hogy a routerben található WiFi eprom-ban lévő korlátozások lépnek életbe.

Alex

(#126) Sebiferi válasza vargalex (#125) üzenetére


Sebiferi
tag

Köszönjük! :R

Domoticz

(#127) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Most készülök venni egy ilyet.Indultam 1043-ról,aztán 2543 és lett ez,remélem az 560Mhz-es proci és a 128mb ram elég jónak számít.Nem tudom van-e jobb?
Mind a 2 sávot(2,4 és 5Ghz)be érdemes kapcsolni laptophoz vagy elég az egyik?
Gondolom együttesen nem adódik össze és lesz 600Mbites wifim,hanem külön külön 300-as.
Az fura,hogy a 2543-as gyengébb mégis 450-es.

(#128) Claude Leon válasza TIT (#127) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De összeadódik a két 2x2,és 600-as wifid van, csak nem hiszem, hogy talász hozzá klienst, ami egészben kihasználja, de szimultán 2.4 és 5 Ghz kliensek elvannak vele. A 2543 pedig igaz, hogy 3x3, de csak szimlán vagy ez, vagy az.

(#129) TIT válasza Claude Leon (#128) üzenetére


TIT
veterán

Köszi ez jó hír,főleg,gy erősebb mint a 2543-as.
Kérdés a laptopok mennyire viszik az 5Ghz-t?

(#130) vargalex válasza TIT (#129) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ez csak a laptopban található WiFi kártyától függ.

Alex

(#131) sutszi


sutszi
veterán

Érdekelne mi az általános vélemény és tapasztalat erről a routerről. Van aki már hosszabb ideje nyúzza és elégedett vele?
Van esetleg olyan "betegsége" amiről tudtok?

Előre is kösz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#132) hudyfiu válasza sutszi (#131) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Kb. hetente állítok be 1-1 ilyet ismerősöknek.
Sztem kb 25-30k tól vannak másik gyártóknak olyan ami felveszi ezzel a versenyt.

Persze csak vargalex fw-t teszek mindenhova.

Senkinél nem volt még semmi probléma.

Viszont nem nagyon lehet kapni, rendelni ilyet szval ha valahol látsz polcon gyorsan vedd meg mert ha kifogynak lehet nem lesz vagy 2 hétig sem.

Én még arra gondolok hogy az ára is emelkedni fog.
Ár/Értékben túl jó a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#133) TIT válasza vargalex (#130) üzenetére


TIT
veterán

Helló!
Azt honnan tudom?Adatlapján nem találtam,max only 5Ghz-re rakom a routert aztán kiderül :)
Realtec rtl8188ce toshiba satellite laptop.

(#134) vargalex válasza TIT (#133) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elvileg csak a 2,4 GHz-et tudja. Ráadásul, ha jól látom, akkor 150 Mbps-es.

Alex

(#135) TIT válasza vargalex (#134) üzenetére


TIT
veterán

Köszi,akkor a 3600-os felesleges is ill.időtállóbb.

(#136) Sebiferi válasza sutszi (#131) üzenetére


Sebiferi
tag

Én már kb. egy hónapja nyúzom - 1043-ast váltott le.
Nem lehet elmondani a különbséget, mert olyan sok!
Az egyetlen nyűgöm vele mostanában, hogy 2-3-4 naponta a TM egyszerűen megszűnik futni, a log-ban semmi nincs.
Újraindítom és megint megy napokig.
De ezen kívül eszméletlen gyors és stabil. (Vargalex 1.1.5 { természetesen :) })

Domoticz

(#137) Kicsirics77 válasza Sebiferi (#136) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nekem megszünt ez a hiba egy külső tápos merevlemezhàzzal.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#138) sutszi


sutszi
veterán

Köszi, mindkettőtöknek. Akkor úgy néz ki tényleg ez lesz...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#139) SteveBeard válasza sutszi (#138) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Több, mint egy hete használom, én is 1043-ról váltottam.
Rengeteg mindent futtatok a routeren és teljesen stabil.
Az erősebb proci is biztosan számít, de igazán jelentős különbség a négyszeres mennyiségű ram.
Szerintem nem fogsz csalódni benne. Az ára meg hihetetlenül alacsonyan van, most.

Steve

(#140) sutszi válasza SteveBeard (#139) üzenetére


sutszi
veterán

Az árán eléggé megakadtam, hogy mennyire jó...
Úgy indultam neki még pár hónapja, hogy kéne valami "gyors" router....de akkor valahogy túl sok volt a drágaság, meg a hülyeség. Pedig csak egy 300+300-as 2,4-en és 5Ghz-en szimultán működni képes darabot kerestem. Az 1043-ast azért vetettem el mert némi időtállóságot is szerettem volna...

Aztán valamikor pár hete bukkantam rá, és nem hittem a szememnek...papíron minden szép és jó..majd némi parkolás után a napokban újra körülnéztem, ezért is kérdeztem meg itt, hogy mi a tapasztalat.
Örülök a pozitív tapasztalatoknak... :)

Mennyi ideig tart a vargalex féle firmware config-olása?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#141) Sebiferi válasza Kicsirics77 (#137) üzenetére


Sebiferi
tag

A vinyó külső tápos házban van.

Domoticz

(#142) Sebiferi válasza sutszi (#140) üzenetére


Sebiferi
tag

Természetesen attól függ, hogy mennyi mindent akarsz beállítani.
Szerintem 5-10 perc. Ha a vinyót a beépített felülettel formázod az még egy kis plusz idő.

Domoticz

(#143) SteveBeard válasza Sebiferi (#136) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Létezik olyan script, ami a cronból indítva, a beállított időpontokban, mondjuk 30 percenként, leellenőrzi hogy fut-e az adott program, ha nem, akkor újraindítja. Ha érdekel leírom...

Steve

(#144) sutszi válasza Sebiferi (#142) üzenetére


sutszi
veterán

Mi a helyzet újraindítás ügyben? Nem szeretném hetente/havonta restartolni, mert enélkül beáll...
néhány havonta már nem zavar....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#145) Sebiferi válasza sutszi (#144) üzenetére


Sebiferi
tag

Nekem még egyszer sem kellett újraindítani lefagyás miatt.

Domoticz

(#146) Sebiferi válasza SteveBeard (#143) üzenetére


Sebiferi
tag

Köszönöm - érdekel!
Írd le légy szíves.

De igazából az érdekelne, hogy miért áll le! Én már csak ilyen vagyok - törekszem a tökéletesre. :)

Domoticz

(#147) SteveBeard válasza Sebiferi (#146) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Engem is zavar, de nem tudok rájönni miért áll le pl az 1wire eszközözöm.
Már a 1043-nál is csinálta, tehát ez nem a router hibája.

Cronból időzítem a futását.
Forrás: http://asusrouterforum
Az eredetit egy helyen módosítani kellett, mert nem OpenWrt-hez készült.
Természetesen a Tm-hez a megfelelő helyeken át kell írni.

#!/bin/sh

PROGRAM="/opt/1wire" # Az ellenőrizendő program
INIT_COMMAND="owfs -u /opt/1wire" # A program indítóparancsa
LOGDIR="/opt/logs/1wire" # A logfile-ok helye

mkdir -p $LOGDIR
LOGDAY=$(date +"%Y-%m-%d")
LOGFILE=$LOGDIR/check_program_$LOGDAY.log
touch $LOGFILE
NOW=$(date +"%Y.%m.%d %H:%M:%S")
ps -- ef | grep -v grep | grep $PROGRAM
if [ $? -eq 1 ]
then
echo "$NOW $PROGRAM not running, restart!" >> $LOGFILE
rm -rf /opt/1wire # Ez csak az 1wire-hez kell
mkdir -p /opt/1wire # Ez csak az 1wire-hez kell
$INIT_COMMAND
else
echo "$NOW $PROGRAM running!" >> $LOGFILE
fi

[ Szerkesztve ]

Steve

(#148) Sebiferi válasza SteveBeard (#147) üzenetére


Sebiferi
tag

Köszönöm!
Kipróbálom.

Domoticz

(#149) deblaci


deblaci
csendes tag

Szeretnék venni egy routert de elbizonytalanodtam.
Ebben a tesztben azt hozták ki hogy a 3600 jobb! mint a 4300.
http://uk.hardware.info/reviews/3423/7/tp-link-tl-wdr3600-and-wdr4300-review-two-shades-of-black-test-results-10-metres

Most ez tényleg így van vagy valamit elrontottak a tesztelők?

(#150) Kicsirics77 válasza deblaci (#149) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nyilvàn nem véletlen ez lett a teszt eredménye,biztos azok hibàztak akik teszteltek ;]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.