Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) nyikszi


nyikszi
őstag

Ma reggel nem volt net :( Mi a fene, mondom, lehúztam a routert, gépre fel és van net. A routert nem érem el SSH alól se és a szokásos 192.168.1.1 címen se. Semmit nem ír, a hálózati kapcsolatnál csak annyit ír, hogy nem beazonosított hálózat. Gondolom vihetem vissza a routert. Viszont ami érdekes, hogy a miniDLNA-n keresztül a WD TV Live látja a HDD-t. Volt reset, mit tehetek még?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#602) rrunner válasza nyikszi (#601) üzenetére


rrunner
csendes tag

En is pont tegnap jatszottam WDTVLive-val es DLNA-val. Valahogy a WDTV ragaszkodik ahhoz amit egyszer mar latott, probalgattam az ushare-t is meg a miniDLNA-t is, de hiaba kapcoltam ki az ushare-t, a WDTV tovabbra is ugy latta, hogy ott van, reggelre elmult.
Viszont en a kovetkezot szeretnem megoldani: Nem a teljes USB HDD-t szeretnem DLNA-n hirdetni, csak egy konyvtarat. Megis hiaba irom at a Media Directories-t /mnt/MediaServer-re (mondjuk az volna az a konyvtar) megs a teljes torrent download konyvtarat hirdeti. (Es ugy latom ha valamit megvaltoztatok, mint az elejen irtam, a WDTV "kesobb" veszi eszre a valtozast, ez nem segit megerteni az egyes parameterek mukodeset.
Valami tipp?

(#603) nyikszi válasza nyikszi (#601) üzenetére


nyikszi
őstag

Sikerült, a másik topicban, segítettek.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#604) ajani válasza nyikszi (#603) üzenetére


ajani
aktív tag

Ja, az a topic jobban pörög...

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#605) mandras81 válasza tzol (#600) üzenetére


mandras81
senior tag

Nekem az volt a gond, hogy fordítva dugtam be az utp-t...

Viszont, egy egyszerű avi-t sem játszik le a tévé, azt írja, hogy ismeretlen fájlformátum. Nektek megy minden? Mkv is, pl.?

(#606) suste válasza rrunner (#602) üzenetére


suste
veterán

ha valamit változtatsz a beállításokon, akkor szerintem indítsd újra a miniDLNA szolgáltatást (rendszer/rendszerindítás), és ne csak a mentés alkalmazást nyomd meg
persze először mentés alklamazás, és aztán újraindítás

ugyan ez lehetett az ushare-rel is
ott meg le kellett volna állítani az ushare szolgáltatást, és akkor tuti nem látta volna semmi

[ Szerkesztve ]

(#607) rrunner válasza suste (#606) üzenetére


rrunner
csendes tag

A miniDLNA service leallitasa is eleg. Viszont az egesz /mnt (benne /mnt/transmission) megosztasra kerul, hiaba probalom a /mnt/MediaServer-re korlatozni.

(#608) nyikszi válasza rrunner (#602) üzenetére


nyikszi
őstag

A későbbi észhez téréshez, annyit tennék hozzá, hogy nekem is alig látott most valamit a WDTV, de van benne egy eszköz újraindítás és már látja a miniDLNA-t. Az hogy mit lát a router felől, azt nem próbálgattam, mert feltettem kérdésként, hogy jelszóval levédve mi lenne, de valaki azt írta, hogy már próbálkozott de sikertelenül.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#609) suste válasza rrunner (#607) üzenetére


suste
veterán

akkor próbáld meg azt, hogy leállítod, majd kitörlöd az adatbázis és log fájlt, átírod az elérési utat, és utána indítod
ilyenkor tuti, hogy nem oszthat meg mást ,csak amit te beállítottál
újragenerálja az adatbázist, ami megfogja kicsit a routert, ezt várd meg mielött nekiállsz próbálkozni vele

(#610) rrunner válasza suste (#609) üzenetére


rrunner
csendes tag

Megtortent. Be is olvasta amit kellett. Egyelore amit azota odamasoltam azt nem veszi eszre.
A log szerint ha adatbazis nelkul indul, akkor szkennel, de a minidlna leallitas/ujrainditasra nem. Lehet eroszakolni egy szkennelest valahogy?

(#611) rrunner


rrunner
csendes tag

minidlna -R egyelore hibat jelez, pedig ugy lehetne eroltetni. Nem mintha nem automatikusan es periodikusan varnam a rescan-t. :)

(#612) mandras81


mandras81
senior tag

Feliratokat kezeli a minidlna, vagy ne is álmodjak róla?

(#613) suste válasza mandras81 (#612) üzenetére


suste
veterán

kezeli
szokásos fájlnév egyezés kell, és ugyan abban a mappában legyen

(#614) suste válasza rrunner (#611) üzenetére


suste
veterán

Értesítési intervallum: 900

ez az amire várnod kell:)

(#615) rrunner válasza suste (#614) üzenetére


rrunner
csendes tag

Atallitottam 60-ra, de semmi.
Egyebkent szinte mindegy, mert most ott tartok, hogy ugy kerulnek at a neznivalok a minidlna altal megosztott konyvtarba, hogy az omlesztett transmission konyvtarbol hard linket csinalok, amihez ugyis be kell ssh-zni a routerre, maximum kitorlom az adatbazist is, ha mar arra jarok. :(

[ Szerkesztve ]

(#616) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Eddig minden gond nélkül tudtam nyomtatni, de pár napja a nyomtatás felénél mindig leáll a folyamat, hiába indítottam újra a routert :(

(#617) suste válasza rrunner (#615) üzenetére


suste
veterán

hát én nem bonyolítom túl az életem, mert nekem a TM mappája a miniDLNA mappája is egyben
elindítom a letöltést pc-n vagy telón, aztán meg este, vagy másnap leülök a tv elé és megnézem:)

(#618) rrunner válasza suste (#617) üzenetére


rrunner
csendes tag

Megis megy ez, ahogy megkrealom a linket (amiota a trukkodet megcsinaltam az adatbazistorlessel, soft link is jo, nem csak hard link) ott figyel a DLNA-ban a cucc. Sokkal jobb, mint sok10gigas fajlokat masolgatni. :)

(#619) suste válasza rrunner (#618) üzenetére


suste
veterán

mint írtam, én eleve nem értem a másolgatást meg az áthelyezgetést, mert szerintem felesleges
én még az ideiglenes mappát is letiltottam
egyszerűen a TM-ben meg van adva egy mappa ahova letölt, és ugyan ez a mappa meg van adva a miniDLNA-ban mint médiakönyvtár
ennyi:)

(#620) hudyfiu válasza suste (#619) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Azért ha elkezd tölteni egy avit és ráereszted a tv-t nem biztos hogy jó vége lesz....
Legalább az ideiglenes átnevezéses automatizálást érdemes bekapcsolni.

(#621) suste válasza hudyfiu (#620) üzenetére


suste
veterán

na azért az elég nagy hülyeség, ha valaki elkezdi nézni az éppen töltött filmet:)
ha meg másik filmet kezdessz el, azzal semmi baj nincsen

(#622) hudyfiu válasza suste (#621) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Elég nagy hülyeség de sose tudhatod mikor kezdi el valaki nélküled böngészni a filmeket tv-n, pont elindítja amit töltesz a haverod miközben leszaladsz egy jó hideg sörért és már azt sem tutod mit csinál a router meg a tv :D

(#623) mandras81 válasza hudyfiu (#620) üzenetére


mandras81
senior tag

Erre való az incomplete mappa, nem? Hogy a done-ba csak a teljesen letöltött cuccok kerüljenek.

Más: nekem még mindig nem megy a felirat. Nem kell semmilyen plusz beállítás, nektek behúzta magától? :F Azért gondolom, hogy minidlna beállítás lehet, mert a tablet-en ugyanúgy nincs felirat...

[ Szerkesztve ]

(#624) nyikszi válasza suste (#619) üzenetére


nyikszi
őstag

Én azért helyezném át és adnék is jelszót, mert nem szeretném, ha a Kisfiam elkezdene nézni egy krimit vagy valami thrillert. Egyelőre tudom kontrollálni, de ha nagyobb lesz, akkor leszek gondban ilyen téren.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#625) hudyfiu válasza mandras81 (#623) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Igen ez a logikusabb csak írták hogy nem használják...
Erre írtam hogy legalább akkor az átnevezést érdemes bekapcsolni.

(#626) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

üdv uraim
ftp user beállítása a routerre dugott hdd-n saját mappával és belépési névvel jelszóval.
hogyan kezdjek neki?
ja és nem hátrány ha csak a saját mappáját látja mást nem
gondolom ez a mappa tulajdonságainál kell majd állítani.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#627) mandras81 válasza hudyfiu (#625) üzenetére


mandras81
senior tag

Bocs, ez elkerülte a figyelmem.

(#628) hudyfiu válasza mandras81 (#627) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Semmi gond, én sem értem a gondolat menetüket :)

(#629) suste válasza mandras81 (#623) üzenetére


suste
veterán

a feliratot 1.0.23-1 óta támogatja a miniDLNA, szóval azzal nincsen baj az tuti
úgy csinálod ahogy írtam? fájlnév egyezés, ugyan az a mappa?
Samu tv-n még van egy felirat ki/be kapcsolás ha jól emlékszem, bár ez mintha alapból engedélyezve lenne......

(#630) mandras81 válasza suste (#629) üzenetére


mandras81
senior tag

Persze, egy helyen vannak, ugyanaz a fájlnév. Eddig is így csináltam mindenhol, szóval nem hiszem, hogy ezzel lenne a gond...

Már csak ez hiányzik a boldogságomhoz, illetve az, hogy WIFI-n szaggat a 720p. Gondolom a sávszél miatt, pedig általában ilyen -50 dBa a Signal, -80 dBa a Noise, 39-39 MBit az RX mega a TX (ha jól tudom, ezek a fontos számok), tehát kb. 5 megával kellene jönnie az adatnak belső hálón, ehelyett pedig kb. csak párszáz kbyte...

[ Szerkesztve ]

(#631) vargalex válasza Kicsirics77 (#626) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Első körben így. Persze lehet még finomítani, attól függ, hogy mit szeretnél csinálni. (Egyik topictársnál pl. olyan igény volt, hogy az egyik felhasználó csak egy bizonyos mappát lásson, ne tudjon kijönni belőle, olvasni és feltölteni tudjon, de törölni ne (még a saját maga által feltöltött anyagot sem). Természetesen ez is megoldható.).

Alex

(#632) Kicsirics77 válasza vargalex (#631) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha visszaérek melóhelyre megsasolom,a lényeg az lenne,hogy csak azt a mappát lássa és csak letölteni tudjon,a többi dolgot managelem saját magam.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#633) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Gyári firmwarenél az ftp-mit állítsak be hogy írni is tudjak rá a jogokat kiadtam írásra olvasásra de semmi, van amit nem enged törölni sem :R

[ Szerkesztve ]

(#634) xigris válasza xigris (#633) üzenetére


xigris
őstag

Megoldódott :K
Most már csak azt írja ki az avira a samsung tv,hogy nem támogatott fájlformátum amúgy a gépről simán lejátsza :F

[ Szerkesztve ]

(#635) xigris válasza xigris (#634) üzenetére


xigris
őstag

Sziasztok lehet olyan hohy a gyári médiaszerver nem kompatibilis a tv-vel? Samsung d5000 nem smart
Az mp3-ra mpeget ír a tv az avira video/x-msvideo-t :R
Lehet csak a vargalex a megoldás vagy esetleg valami más ötlet?

(#636) vargalex válasza xigris (#635) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nincs DLNA képes eszközöm, de Samsung TV-vel a 1043ND-n is ugyan ez volt a probléma a topictársaknál.

Alex

(#637) xigris válasza vargalex (#636) üzenetére


xigris
őstag

Köszi akkor a vargalex firmware megoldja ezt a problémát ha jól gondolom ott tudok lanonként korlátozni vagy hogy tudok ip alapján korlátozni?

(#638) Kicsirics77 válasza vargalex (#636) üzenetére


Kicsirics77
veterán

egy apróság
a fájlt azt gondolom nano alatt szerkesszem majd amikor a usereket hozzá akarom adni az ftp-hez
mert amit linkeltél leírást abban van valami hogy a luci alól is lehet szerkeszteni .

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#639) vargalex válasza Kicsirics77 (#638) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Természetesen szerkeszthető LuCI-ban:

Alex

(#640) mandras81 válasza vargalex (#639) üzenetére


mandras81
senior tag

Bocsi, hogy mégegyszer bemásolom, de kicsit átfogalmazom a kérdést:

"Már csak ez hiányzik a boldogságomhoz, illetve az, hogy WIFI-n szaggat a 720p. Gondolom a sávszél miatt, pedig általában ilyen -50 dBa a Signal, -80 dBa a Noise, 39-39 MBit az RX mega a TX (ha jól tudom, ezek a fontos számok), tehát kb. 5 megával kellene jönnie az adatnak belső hálón, ehelyett pedig kb. csak párszáz kbyte..."

Egyébként, n-es a "kártya" a tabletben.

Szóval, arra lennék kíváncsi, hogy normálisak a fenti adatátviteli értékek (költői kérdés, azért gondolom, hogy nem), és hol kellene keresnem a probléma forrását, ha nem azok?

(#641) Kicsirics77 válasza vargalex (#639) üzenetére


Kicsirics77
veterán

majd kiverte a szemem de nem vettem észre :DDD
na majd ha hozzáfogok akkor kérek majd segítséget a jogosultságokhoz. :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#642) vargalex válasza mandras81 (#640) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom a tabletben lite n-es kártya van, azaz 150 Mbps-re képes. Ennél szerintem olyan 60-70 Mbps hasznos sebességre lehet számítani. Mik a WiFi beállításaid?

Alex

(#643) mandras81 válasza vargalex (#642) üzenetére


mandras81
senior tag

Most fejből írom, ezért a megnevezések nem biztos, hogy pontosak lesznek:
WPA2-PSK a titkosítás
11-es csatornán megy (kikisérleteztem, itt a legjobb a vétel)
20 MHz - ennek nem jut eszembe a neve
21 dBa - ennek sem
811.g+n-re van állítva

Meg, amit már lentebb is írtam.

Kihagytam valamit?

[ Szerkesztve ]

(#644) vargalex válasza mandras81 (#643) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Esetleg próbáld meg 40 MHz, második csatorna alatta módban. Igaz, 150 Mbps-es Wifinél nem kellene, hogy számítson.

Alex

(#645) Claude Leon válasza vargalex (#644) üzenetére


Claude Leon
senior tag

150-esnél épp számít a 40Mhz (20-on csak 65-73 Mbit kapcsolat fér át)
300-as is 20Mhz-cel csak 150-en megy ( 2x2-ben )

(#646) hudyfiu válasza Claude Leon (#645) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Alátámasztom...
1 órája a létező összes kapcsolattal csatlakoztam a routerre mert nem ment 300Mbitet sehogy.

Mondjuk már nem ide tartozik de csak egy rohadt wifi kártya tiltás kellett de még az sem volt jó neki hogy kapcsolóval kikapcsoltam.
Nem értem de legalább most megy.

(#647) mandras81 válasza vargalex (#644) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszi! Így már nem szaggatnak a videók! :))

A felirat behúzása még mindig nem sikerül. Ha külön megnyitom mellè, akkor megy, de magától még egy lebutított fájlnévhez sem hajlandó hozzátenni. Fene se érti, hogy másnál miért megy... :F

(#648) Tamarel válasza Claude Leon (#645) üzenetére


Tamarel
senior tag

20mhz-n 65mbit, ennek megfelelően 2x2ben 130mbit.
A 2x2 elsősorban a jel stabilitásán segít, a sebességhez nem ad valami sokat.

(#649) Claude Leon válasza Tamarel (#648) üzenetére


Claude Leon
senior tag

(#650) Tamarel válasza Claude Leon (#649) üzenetére


Tamarel
senior tag

Tudnál linkelni képet, amin látszik hogy 73on vagy 135ön megy? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.