Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#1051) HUN]Repa válasza MarKoo (#1050) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Faja !! Memoriát cserélni tudsz ?

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#1052) MarKoo válasza HUN]Repa (#1051) üzenetére


MarKoo
őstag

Másik processzorral megy, meg van memória bőven. Most másik alaplapban készülök kipróbálni a procit. :U

(#1053) Shad0w


Shad0w
senior tag

Juhú, megjött a router. Kicsit megijedtem amikor nem ment a wifi, de a laptop újraindítása után már jó lett. Remélem nem kell többet garifutározni. :)

(#1054) HUN]Repa válasza MarKoo (#1052) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Na akkor cask nem az alaplap volt a rossz :)

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#1055) HUN]Repa válasza Shad0w (#1053) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Király akkor megére azt a pár telefont ;) :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#1056) dangerzone válasza HUN]Repa (#1055) üzenetére


dangerzone
addikt

Küldök egy privit Tomi, mivel sikerült ide beírnom ,amit eredetileg privátban akartam .Szóval a hsz-t kitöröltem, és írtam ilyen értelmetlen szöveget.
Szóval privi..:D

[ Szerkesztve ]

(#1057) HUN]Repa válasza dangerzone (#1056) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

RePümár ment is !

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#1058) 04ahgy válasza HUN]Repa (#1057) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nade Repa, a hozzászólásokat egyben is meg lehet tenni. Ezt még valaki hozzászólásvadászatnak hiheti. :D :P :B ;) :K

Tlac, most nekem lesz kérdésem. De privátban küldöm el, ha nem gond.

Egyébként szokatlan béke és nyugalom honol az iPonos topikban.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1059) bazso29


bazso29
aktív tag

Bő két hete adtam be szervizbe egy gyári hibás vga-t. Azt mondták elküldik tesztelni, 1-1.5 hét mire lezajlik. Egy hete hívtam őket, azt mondták majd szólnak ha megvan, azóta semmit nem hallottam róla. Nem tudom kire haragudjak, lehet nem az Ipon a hibás, hanem ahova elküldték, de hihetetlen, hogy egy alapból rossz kártyát ennyi ideig tart kicserélni. Ezt a kártyát garanciacserében adták újként, de valószínűleg a szervizbe szállítás közben sérült meg, mert oem-ként kezelnek mindent. Előtte egy 3D alatt néha hibázó karit adtam be, azon valóban volt mit tesztelni, érdekes módon 1 hét alatt lefutott az egész ügy.
Ahova külditek a hardvereket tesztelni, ez is egy Iponos hely vagy megy vissza a gyártóhoz? Esetleg nem lehetne megsürgetni a dolgot? :U

- A kedvenc szuperhősöm: Ultrium -

(#1060) tlac válasza HUN]Repa (#1057) üzenetére


tlac
nagyúr

na érkezett is egy kis izgalom (az ez alatti hozzászólás), amit éppen már hiányoltál :D

(#1061) Shad0w válasza Shad0w (#1053) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ööö, ugye mondtam vmi olyat, hogy lesz egy pár hetes teszt üzem, de ezt elég nehéz kivitelezni ha állandóan eldobja a netet...
Firmware frissítve van, nem hivatalosat nem tettem rá, itt a PH-n meg nem válaszolnak ilyen kérdésekre, szal akkor tőletek kérdezem, hogy van vmilyen megoldás a dologra? Azabaj, hogy így hiába küldeném vissza (mondjuk nincs is sok kedvem hozzá), akkor se tudnátok napokig üzemelni, hogy mikor dobja már el a netet. Ötleteket várok, köszönöm.
szerk.: Linksys WRT54GL

(Miért van az, hogyha az embernek papírja van a hálózati ismereteiről akkor sehogy se működik a hálózat körülötte?! Tököm televanmár)

[ Szerkesztve ]

(#1062) 04ahgy válasza Shad0w (#1061) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Figyelj. Ha már a nap intervallum az, ahogy a hiba jelentkezik, az már messze nem az eszköz hibája. Főleg, hogy más firmware-rel is. Állítsd élére, fújjon be a résein ventilátor, ilyesmi.

Nekem itthon Fon routerem van, ez speciel atomérzékeny a tápfeszültség ingadozására. Villog rajta minden lámpa, mintha kommunikálna, de nem kommunikál. Tehát a probléma csalóka.

Ráadásul ugyanúgy WRT alapú a firmware-je, mint a legtöbb Linksys-nek. De ez itt, ebben a topikban már nagyon OFF-nak minősül...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1063) Csaba_20_ válasza HUN]Repa (#956) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Tudomásom szerint megkaptátok a megfelelő kontaktot a témában, de még csak meg sem kerestétek. Talán egyértelműbb lenne minden, ha legalább beszélnétek vele. :U

(#1064) Shad0w válasza 04ahgy (#1062) üzenetére


Shad0w
senior tag

Az a baj, hogy első nap ment tök jól, utána második nap 10 percenként eldobta a netet, régi router gond nélkül ment órákat után visszadugtam ezt és megint dobálta a netet. Namind1 akkor játszok vele, csak rájövök majd, hogy mitől van (idővel mindig rájövök :) ). A készülékház csak egy hangyafasznyit melegszik, de azért megpróbálok vmit a hűtéssel is.

(#1065) Csaba_20_ válasza 04ahgy (#1062) üzenetére


Csaba_20_
őstag

04ahgy írta:
Figyelj. Ha már a nap intervallum az, ahogy a hiba jelentkezik, az már messze nem az eszköz hibája. Főleg, hogy más firmware-rel is. Állítsd élére, fújjon be a résein ventilátor, ilyesmi.

Miért kizárt, hogy az eszköz hibája?

(#1066) 04ahgy válasza Csaba_20_ (#1065) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem kizárt, természetesen, de leggyakrabban máshonnan eredeztethető. Lentebb pedig már 10 percet ír, az viszont megtöbbszörözött valószínűséggel lehet eszköz.

A mélyvizes topikba is nézz már be, és oszd ki az offolókat, meg a mennyit fogyaszt emberkéket. Meg az elbírja-e... :D Hányingerem van, az első hozzászólásban beígért erős moderáció meg sehol. [link] :O

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1067) Shad0w válasza Csaba_20_ (#1065) üzenetére


Shad0w
senior tag

Azvolt a baj, hogy elsőre nem fejeztem ki magam rendesen, tehát a hiba fenn áll, hogy 10 percenként eldobálja a netet, de csak néha jön elő. első nap ment tökéletesen, tagnap dobált és ma csak egyszer dobta el, de ezt betudom a szolgáltatónak. A topicjában más is jelezte, hogy ezt csinálja a sajátja, decsak most jött rá válasz sok nap után ezért tettem fel itt is a kérdést, hátha a garisok már belefutottak ebbe egy visszahozottnál és tudják már a választ, mert eléggé típushibának tűnik nekem (most már). Namind1, majd tesztelem és ha sehogyse tudom megoldani akkor visszaküldöm, de azért megpróbálok legalább az okára rájönni.
Na talán most már mindenki érti :) .

(#1068) 04ahgy válasza Shad0w (#1067) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez egy nagyon pontos meghatározás volt, bárcsak minden garanciális ügyfelünk ilyen részletesen írná le a hibát...

Jó tesztelést, és ha nem jutsz zöld ágra, akkor fogunk még a routereddel találkozni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1069) szumo válasza Shad0w (#1067) üzenetére


szumo
senior tag

Nem akarom még én is jobban szét OFF olni a dolgokat, de ha a T csoporttól veszed a netet, akkor van 75% rá, hogy ott a hiba. Barátnőmnél három rooter után moderált fellengzős hangban 1ó30p beszélgetés után, a rooter soha többet nem dobta el a netet, addig pedig napi 8-10x is. Kollégámnál már csak 47p-et beszélgettem velük, és másnap csodák csodájára megjavult, azóta nincs gondja a netnek, pedig időnként rákérdezek.

Mégegyszer mindenkitől bocs az OFF-ért.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1070) Shad0w válasza szumo (#1069) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nem a T csoporttól gyün a net.
De jobban már nehéz lenne szétoffolni, amúgyis pang a topic.. :)

(#1071) 04ahgy válasza Shad0w (#1070) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jah, Repa is már a korábbi hozzászólásában valami igazi kihívás jellegű garis ügyfelet várt... Nem akarok persze itt vészmadárkodni, és kívánom ne teljesüljön kérése. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1072) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Lenne 1 kérdésem.Melyik árat kell fizetni a webshop vagy az eredeti árat?Ha az üzletben veszem át az árut akkor tényleg másnap mehetek érte,bármit rendelek?

A logikában semmi sem véletlen!

(#1073) HUN]Repa válasza hoby36 (#1072) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Szia ! Ami az oldalunkon van azt 90%-ban másnapra tudjuk neked biztosítani , az ár az a megrendeléstől függ nem az átvétel modjától , ha weben keresztül rendeled meg de személyes átvételt választasz akkor a piros árat kapod meg! Ha e-mailben vagy telefonon rendelsz akkor van a fekete (eredeti ár) ! :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#1074) hoby36 válasza HUN]Repa (#1073) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm.

A logikában semmi sem véletlen!

(#1075) Chaser válasza HUN]Repa (#1073) üzenetére


Chaser
titán

Nézegettem nálatok vga-kat, pontosan az asus és GB 4670 érdekelne, de 2 év gar van feltüntetve, a gyártó 3-at ad rá, ahol néztem kiskereket ott is 3 van..ez most elírás lenne vagy tényleg 2 év garral adjátok őket, ha igen mért? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1076) Gyuri27 válasza Chaser (#1075) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert a nagykerben annyit adnak rá. Szemétség, de ez nem az i büne. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#1077) Chaser válasza Gyuri27 (#1076) üzenetére


Chaser
titán

Csak az iponnak adják 2 évvel, a többieknek 3-mal?:) Vagy az ipon egy, a többiek számára nem hozzáférhető helyről vásárol?

szerk: lol:D nem lőttem ki a primeot, már meleg van benn, de csak 53 fok a proci:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1078) HUN]Repa válasza Chaser (#1077) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Úgy van ahogy Gyuri27 írja ! Valahol meg csak 1év van rá ! Ha neked fontos a 3év akkor vedd meg ott ahol annyival adják ! :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#1079) Gyuri27 válasza HUN]Repa (#1078) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na azér van megoldás. Gondolom van másik nagyker is. Mert azért nagy szemétség a gari idő lefele redukálása. Ill vállalhatnátok jelen esetben 2+1 év garit. 2-t ad a nagyker a maradék egy évben meg probléma esetén ti kiküldhetnétek a gyártóhoz (user költségére) ha a tulaj ezt akarja. Merr ugye sokan nem beszélnek és írnak megfelelően angolul.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1080) Chaser válasza HUN]Repa (#1078) üzenetére


Chaser
titán

Nincs gond azzal se, ha 1 év van rá, csak tükrözze az ár:)..ha 3 év garral x termék 25k, akkor 1 évvel legyen 18, és nem szólok. Na mind1, a GB még esélyes:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1081) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Helló!

Van Samsung Spinpoint F1 1TB-tek ( én nem láttam az oldalon, de lehet, hogy csak vak vagyok... ) ? Ha igen mennyiért? Köszi előre is! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1082) tlac válasza Gyuri27 (#1079) üzenetére


tlac
nagyúr

Ill vállalhatnátok jelen esetben 2+1 év garit. 2-t ad a nagyker a maradék egy évben meg probléma esetén ti kiküldhetnétek a gyártóhoz (user költségére) ha a tulaj ezt akarja.

ez elég szerencsétlen megoldás lenne
ennél sokkal kényelmesebb megvenni ott, ahol megadják a max gart

(#1083) Gyuri27 válasza tlac (#1082) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja komplett gép vásárlásakor pl a vga-t máshol venni. :F

Amd - Radeon - Ryzen

(#1084) tlac válasza Gyuri27 (#1083) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor másik márkát, hátha arra megadják a teljes gart
de ne hogy már még azért is fizessek, hogy az én pénzemből küldjék ki, hiszen már egyszer fizettem plusz összeget, na meg ez a gyártói csere elég sokáig is eltarthat

ne itt folytassuk

[ Szerkesztve ]

(#1085) Kobe


Kobe
veterán

iponnak van valami boltja, vagy egyéb megoldása személyes átvételre ? Van egy termék, ami elég jó áron van, és gondolom ők még be is tudnák szerezni, vagy épp van nekik, de annyira nincs jó áron hogy a 2,5 K futárt mág rádobjam mert annyiért helybe is megkapom :)

(#1086) szumo válasza Kobe (#1085) üzenetére


szumo
senior tag

Van boltjuk, csak előző nap rendeld meg a terméket, mert nincs raktárkészletük.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1087) mindfreak válasza BioNiCMaN (#1081) üzenetére


mindfreak
őstag

(#1088) BioNiCMaN válasza mindfreak (#1087) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ezeket én is megtaláltam, de:
az elsőnél nem láttam az F1-et kiírva...
a második 5400-et pörög...
a harmadik pedig raid-es

nekem a sima F1 kellene. :K

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1089) tlac válasza BioNiCMaN (#1088) üzenetére


tlac
nagyúr

tudtommal a terrás mind f1-es
tehát az 1. kell neked

(#1090) Shad0w válasza BioNiCMaN (#1088) üzenetére


Shad0w
senior tag

Most végiglapoztam a samsung oldalát és csak az F1-es szériában van 1 TB-os merevlemeze. Szal sztm az első link lesz a te vinyód. Vagy nem tom. Ha kétségeid vannak (miért ne lennének...) és itt akarod megvenni sztm telefonon kérdezd meg.

szerk.: pedig csak egy kicsin múlt, hogy én írjam be előbb... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1091) BioNiCMaN válasza tlac (#1089) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

tlac & Shad0w!

Köszi mindkettőtöknek! :R

Nem mindkettő töknek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1092) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

'reggelt T. IPONosok!

A napokban vett ismim egy MSI GX720 laptopot, hozzám került telepítésre.
MemTest rendben volt, de 4 fajta oprendszerbe is beletört a bicskája (XP SP2/SP3, Vistax86/x64). Mind a négy ott feküdt meg, ahol a lemezről történő másolás után megy a fileok kicsomagolása\helyrepakolása.
Az XPk kékképernyősek, a Vistáknál a vinyóvisszajelző LED ütemesen pislákol, az egér akadozik és ennyi. Szerintem a vinyóval lesz valami gond, de futtassatok majd le egy full Memtestet, hátha (nekem nem volt türelmem, 4GBon 2 óra alatt is csak 35%ig jutott, igaz hibátlanul).
Valószínűleg ma megy be vele, tegnap délután adtam vissza neki. Remélem hamar orvosolható lesz a probléma, nem 2Ftos vas ugye..elég szomorú, hogy ennyi pénzért ezt kapja aki MSIre szavaz :o

(#1093) vati


vati
senior tag

Sziasztok, iPon-osok!

Vettem egy Codegen 400W tápos házat nálatok kb. 10 hónapja.
Most -erősen úgy tűnik- behalt a tápegység része, ezt szeretném gariztatni.

Elegendő, ha csak a kiszerelt tápot viszem be a számlával?
A ház jó, és nem akarok mindent kirobbantani belőle ha nem muszáj, és annak a csomagja is nagyobb...

Ha beviszem a tápot, beméritek hogy tényleg rossz, kaphatok ott helyben egy másikat?
Egy -esetleg ráfizetéses- minőségi cserének örülnék a legjobban.
A mostani táp -kinézet alapján- olyan, mint ez.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1094) tlac válasza vati (#1093) üzenetére


tlac
nagyúr

ha a számlán egy tételként szerepel a ház és a táp, akkor szerintem kénytelen leszel a házzal együtt bevinni, de nem vagyok iponos
(és reménykedj, hogy más nem ment tönkre)

(#1095) HUN]Repa válasza vati (#1093) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Szia elég a táp , de a garjegyed hozzd magaddal ;) ! :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#1096) HUN]Repa válasza HUN]Repa (#1095) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

A mai napon kibővítettük a termék kínálatunkat :R :R

http://www.ipon.hu/webshop/group/mobiltelefon/1361/

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#1097) bobsys


bobsys
addikt

Akko egy szep pirospontot adnek az iponnak.
Tegnap bevittem hozzajuk a gepemet, mert az alaplapon nem mukodott a hangkartya (gept itt vettem ph-n hasznaltan)
Megneztek es hat bizony fizikai serules van a lap szelen (par vezetek at lett nyesve, jol latszik)
Ettol fuggetlenul atvettek volna garanciaba azzal, hogy a gyarto majd kuld egy masikat valamikor, de hatarido nelkul hisz fizikai serules van rajta. Nem adtam le a laport, mert a regi gep mar megy a szuloknek igy felajalnottak egy PCI hangkartyat nagyon korrekt aron (ennel jobb aron nem is lehetne)
Szetszedtek a gepet, ujrapasztaztak a procit, osszeraktak a gepet es tuti biztos miatt bekapcsoltak es szinten megneztek, hogy tuti nics-e hang az alaplapi csatlakozon.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1098) Pitterix


Pitterix
őstag

Végre én is rátaláltam erre az iPonos topicra!!!! :K
Köszönöm a gyors szállítást (samsung dvd író és WD 500GB vinyó). Az író működik, a vinyóval egyenlőre küszködök, mert nem akarja látni a gépem....pedig állítólag telepítve lett az új hardver.....BIOS-ban is ott van, mégsem látom..... :F
De majd csak lesz valahogy.....:)

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1099) jasszer válasza HUN]Repa (#1096) üzenetére


jasszer
senior tag

Most már annyi mindent árultok hogy simán felvehetnétek motoros futárnak... :U

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#1100) nike_ válasza HUN]Repa (#1096) üzenetére


nike_
addikt

Ez már tényleg nem semmi :R Nálatok már szinte mindent meg lehet venni ami műszaki cikk :D

ps: Ezek független telefonok ugye? Ja, és miért csak 1 év gari van rájuk? Csak a bolt vállal rá? (Vagyis a nagyker bocs)

A Nokia E65 feketénél léci javítsátok ki a képet, mert az nem az... :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.