Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#751) Sish válasza LucifeI2 (#750) üzenetére


Sish
tag

Nekem még soha nem mondták, hogy fölhívnak majd előtte egy órával. Előző nap mondták, hogy holnap hozzák és ennyi.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#752) Eagle16 válasza LucifeI2 (#750) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem is megérkezett :)

(Úristen mekkora :Y )

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#753) gtomszy válasza amerigo (#747) üzenetére


gtomszy
csendes tag

na hi!
Végre ma felhívtak du. fél 6kor az Ipontól. Répás Tamás kollega. kedvenc email partnerem:) és mondta, hogy holnapután küldik az új kártyát.
Pozitívuzm, hogy megmagyarázta késés okát és bocsánatot is kért.
Mondta, hogy a disztribútornál a érkezési sorrendben vizsgálják a cuccokat és ő is csak telefonálgatni tud nekik sajnos nem nagyon tudja megsürgetni a dolgukat.
Azért az iponosoknak sem könnyű úgy érzem.
Remélem ez a kártya már jól fog szuperálni és nem lesz baja...

(#754) LucifeI2 válasza Eagle16 (#752) üzenetére


LucifeI2
őstag

Én egyből mentem is vele LAN-partyzni :DDD Hatalmas ez a 22-es monitor a 17-es CRT után. :Y

(#755) Sish válasza gtomszy (#753) üzenetére


Sish
tag

Na az jó! Mondtam, hogy cserélik neked ha ennyi ideig náluk van. :) Nem tudom mennyi a dolgozók létszáma, de én is mindig Répás Tamással beszéltem.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#756) NoLF válasza NoLF (#700) üzenetére


NoLF
addikt

tegnap hívtak, hogy a forgalmazó vmint az ipon is letesztelte, és semmilyen problémát nem tapasztaltak a hangrendszerrel, ma bemegyek és meghallgatom, lehet csak a hangkártyám szarolt... :O

önszopatás rulez.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#757) tlac válasza Banzin tanbá (#741) üzenetére


tlac
nagyúr

Még azt hozzátenném, hogy a garanciális emileket a rma@ipon.hu -ra kell küldeni (honlapon nincs fennt). Én nem ezt tettem, így egy napot csúsztam.

biztos örülni fognak a spamáradatnak ;]

(#758) Sish válasza tlac (#757) üzenetére


Sish
tag

Azt meghiszem :DD

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#759) Banzin tanbá


Banzin tanbá
csendes tag

Üdvözlet!

Na elkezdődött. Ma vitte el a futár az alaplapot. Remélhetőleg választ is kapok. Eddig mi a tapasztalat. mennyi idő után kapunk infót a garis dolgokról?

Az emil címet inkább tudja mindenki, minthogy pár levél miatt aggódjanak. Egy spam szűrővel nem gond.

A kolléga nevét meg nem kellett volna ide írni. Mert az iponban dolgozik, neki is jár a névtelenség. Bár lehet, hogy csak én látom így. Mindenesetre én nem szeretném, ha a nevem, a tudtom nélkül körbejárna a neten.

(#760) NoLF válasza Banzin tanbá (#759) üzenetére


NoLF
addikt

én a creative 2.1-emet aug 5-én vittem be, és tegnap (12én) telóztak hogy visszajött a cucc.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#761) Sish válasza Banzin tanbá (#759) üzenetére


Sish
tag

Változó szokott lenni. Van aki már egy hét múlva kap infót a cuccáról és van akinek 2 hét is eltelt. Ez nem csak az ipontól függ hanem a nagykertől is. Egyetértek veled az alábbiakban, de akkor ebbe az e-mail cím is beletartozik.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#762) kulerr válasza Banzin tanbá (#759) üzenetére


kulerr
őstag

Én párszor rendeltem náluk és eddig teljesen meg vagyok elégedve velük..5 hónapja volt egy gariztatásom (Abit deszka) és 3 héten belül megvolt. Tudom h kivárni sok idő de most komolyan van olyan cég ami pár nap alatt gariztat?, nem nagyon hiszem... :R

arról nem is beszélve h nagyon sokszor hívtam zaklattam őket, mégis mindig normálisan kezelték a dolgot... :R vidéki lévén egyszer voltam náluk és le a kalappal ahogy viszonyultak a problémámhoz

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#763) Sish válasza kulerr (#762) üzenetére


Sish
tag

Az a 3 hét még mindig több a 2-nél...

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#764) kulerr válasza Sish (#763) üzenetére


kulerr
őstag

Több, igaz habár a húsvét is benne volt :R ...de a lényegen nem változtat. A kérdés, hogy más kisker általánosságban mennyi időn belül gariztat?(nem a 3 napos cserére gondolok!!), csak az összehasonlítás miatt kérdezem...mert vidéken lakok és itt is kell 2-3 hét ennek...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#765) gtomszy válasza Sish (#755) üzenetére


gtomszy
csendes tag

Újjab probléma, bár lehet, hogy jól jövök ki belőle. Tegnap felhívtak az ipontól, hogy megjött a cserekártya(inno3d gf 9600gt) ,de utolsó darab volt és elég rossz állapotban volt a doboz is.
Ezért kivették a kártyát, kipróbálták és nem is volt jó., úgyhogy abban maradtunk, hogy választhattam egy másikat(asus 9600gt) ami többe kerülne, de a srác elintézi beszerzési áron vagy mi, úgyhogy lehet, hogy rá sem kell fizetni(nagyon remélem). Hát ez a minimum.
Úgyhogy remélhetőleg holnap már hozza is a futár.
de még ma is felhívnak amikor elküldik. Az iponos kollegával már lassan haverok leszünk, annyit beszélünk mostanában- :)

Ennyi problémát egy garanciával,.....

(#766) gtomszy válasza kulerr (#764) üzenetére


gtomszy
csendes tag

Úgy irkáljatok be, hogy azt a fórumot az Iponosok is olvassák nap mint nap.
Egyébként korrekt cég szerintem a gari meg nem rajtuk múlik hanem a disztribútoron. (sajnos)

(#767) kulerr válasza gtomszy (#766) üzenetére


kulerr
őstag

...rendben, és gondoltuk....de most ezt miért is írtad??
Ha nem tűnt volna ki egyébként szerintem is korrekt cég...csak jó tapasztalatom van velük kapcsolatban.
Arra céloztam h sehol nem gariztatnak gyorsabban sztem és nem kellene egyből irogatni össze mindent...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#768) Sish válasza kulerr (#764) üzenetére


Sish
tag

Úgy már más. De amúgy tűrhető ez az idő-.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#769) Sish válasza gtomszy (#766) üzenetére


Sish
tag

Ezt szerintem az ide látogatók 90%-a tudta, hogy az ipon is belenéz a topicba, de köszönjük, hogy megosztottad velünk :DD De remélem mostantól csak jó tapasztalatok lesznek mint a tied is :)

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#770) Banzin tanbá válasza Sish (#702) üzenetére


Banzin tanbá
csendes tag

Üdv!

A cuccut kinézed, regisztrálsz, megrendeled. (A megrendelést érdemes átnézni mielőtt elküldöd, mert lehet rossz termék is benne. Nekem két SATA vinyóval volt, hogy az 500 Gb-osból a kissebb cashe méretűt rendeltem majdnem meg.)
Ha minden jól megy pár óra után visszahívnak és közlik, hogy a cucc megérkezett a nagykerből és másnap adják át a GSL-nek.
A csomag másnapra ér hozzád, arra a címre viszik, amit megadtál szállítási címnek. Lehet ez az otthonod, munkahelyed, 1 km kő a város szélén. Ha nem vagy a megadott helyen a futár telefonál, hogy mikor és hol tudtok találkozni.

A szállítás tehát 2 nap. A időpontot nem lehet kiszámítani előre, mert a futárnak (gondolom) GPS alapján előre kitatlált útvonalat kell bejárnia. 9-től 17 óráigig simán meg kell érkeznie, ha csúszás van telefonálnak.

Amikor megjött a futár mindent át kell nézni, ha sérülés van jegyzőkönyvet írni. Esetleg fényképet készíteni, hogy később tudj mire hivatkozni.

Kb. ennyi. Aztán lehet mondani az imákat, hogy a cucc tökéletes legyen.

(Na fasza, egy régi üzenetre válaszoltam. Sebaj majd aki most akar valamit rendelni legalább tisztában van a dolgokkal.)

[ Szerkesztve ]

(#771) MonsterRS


MonsterRS
csendes tag

Tudjátok az okát annak, hogy akár napon belül is miért vannak árváltozások oda-vissza? A raktárkészlet változását követi a rendszer automatikusan az árazásban is, vagy a dollár/Euro árfolyamok miatt lehet ez?
Ja és nem szeretnék általánosítani persze, meg kis összegekről van szó, csak furcsállom. Konkrétan csak az AMD procik esetében láttam: tegnap délelőtt a 4850e 14160Ft volt, ami délután felment 15 ezer fölé, és most ismét 14281Ft, azaz olcsóbb lett. Ezzel szemben pl. tegnapról mára a 8450 (18 ezer -> 20700Ft) és a 9550 (27830Ft -> 29702Ft) viszont drágább lett.

(#772) kulerr válasza MonsterRS (#771) üzenetére


kulerr
őstag

Pont, mivel nem raktárkészletről dolgoznak változnak az árak elég sűrűn, de egyben ezért is tudnak ilyen jó árakat produkálni :R Gondolom a beszerzési forrás árait követik és igen lehet benn árfolyam ingadozás is.

[ Szerkesztve ]

(#773) KMT


KMT
addikt

Nem tapasznyalat, csak egy kérdés:

A garancia érvényesítéhez kérik a számlát is, vagy elég a garancialap magában is?

(#774) Sish válasza KMT (#773) üzenetére


Sish
tag

Garancia papírt kérik csak. (Rajta van az ára is)

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#775) KMT válasza Sish (#774) üzenetére


KMT
addikt

Én azon nem látok árat.

(#776) HUN]Repa válasza KMT (#773) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Elég a garipapír ;) :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#777) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

június végén vettem náluk RAM-ot. Ma harmadszor mentem vissza, és megint hibásat kaptam. No ez persze nem az ő hibájuk, olcsó húsnak minősített esete (CSX ramok...), de ha holnap sem hajlandóak a pénzem visszaadni, akkor az már fogyvéd..

...csak én vagyok helikopter?

(#778) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Tegnap hívtak, hogy akkor cserélnek, de nem XFX 9600GT-re hanem EVGA 9600GT-re.
1,5 órája (reggel 7-kor) már itt is volt a futár a kártyával.

Futtattam Lightmark-ot, és lefutott, szóval nem BSOD-os.

(Az XFX enyhe OC-s volt, ez meg ref. órajeles, de nem hiszem, hogy sokat fog számítani 1280x1024-ben, árban talán kicsivel több is a sima EVGA a OC XFX-nél. A papír szerint lehet aktiválni 10 év garit az EVGA oldalán :F )

(#779) Sethdobaloah válasza Sethdobaloah (#777) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ma bementem, és visszaadták az árát.
Némi sarcot levontak, de gondolom a mai árból indultak ki, ami magasabb, mint amennyiért vettem, így kb 200 Ft híján pénzemnél vagyok :)

...csak én vagyok helikopter?

(#780) Czimby


Czimby
addikt

Szeretnék vásárolni, de nem tudom, hogy az Ipon vagy az XPC melett döntsek.
Úgy vettem észre, hogy minden probléma megoldódott az Ipon-nál, mégha kicsit lassan is.
Az XPC-ről mi a véleményetek?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#781) Banzin tanbá válasza Czimby (#780) üzenetére


Banzin tanbá
csendes tag

Üdv!

Szerintem mérlegelj! Árak, garancia, szállítás.

Árban az Ipon nekem jobbnak tünt. Ha sok alkatrészt veszel, akkor a sok kicsi sokra megy alapon akár 10 ropit is megtakaríthatsz.

A garanciánál figyelni kell, hogy milyen feltételek mellett vállalják. Ha vidéki vagy Iponéknál működik a garancia futár, ami hozza-viszi a hibás alkatrészt. Nézd meg a másik cég ajáln-e ilyet vagy neked kell felmenni pestre, ami ugye minimum 2 út.

Szállítási határidőt is érdemes megnézni. Valahova kiírják a 2 napot, de 3-4 hét lesz belőle. Egy telefon és ki lehet deríteni, hogy tényleg fedi-e a webshop a valóságot.

(Még az árukészletet is megemlíteném. Sokból nehezebb választani, de találhat az ember más járható alternatívát, mint amihez eredetileg ragaszkodott.)

(#782) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok!
Szeretném elmondani ,hogy 2 nappal ez előtt böngésztem az Ipon honlapját és rátaláltam bruttó 2498Ft-ért egy ASUS M2N SLI Deluxe alaplapra.Nem akartam hinni a szememnek,mivel ennyi pénzért egy ilyen deszkát nem kapni.Gondoltam azonnal megrendelem futárral,de nem gondoltam komolyan,biztos csak elírás történt.kiválasztottam a szokásos szállítási módot és,hogy telefonon értesítsenek.ez nem történt meg.Nem baj, gondoltam.Ma munka közben felhívott a futárcég,hogy ott áll a kapunk előtt és csomagot hozott az Ipon-tól.Megkaptam a deszkát 4900Ft-ért futárraköltségell együtt.Egy zsír új alaplapot kaptam ennyiért.Még most sem akarom elhinni.
Le a kalappal az IPON előtt. :R :R :R

ui.:Ma azért már ugyanez a lap több mint 19k.

[ Szerkesztve ]

(#783) [CS]Blade2 válasza Zadia (#782) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nagy mákod lehetett, mert az a lap egy SLI-s ASUS ráadásul Deluxe, ezek mindig drágák
18K-19K-20K -ért megy ez a típus a boltokban

(#784) Zadia válasza [CS]Blade2 (#783) üzenetére


Zadia
senior tag

Nem ilyen alaplapot akartam venni,de ha már ilyen drágán vettem azért megtartom. :D :D

(#785) MmDorian


MmDorian
őstag

VAlakinek valami tapasztalaz a gariztatásról, ha nem tudom mi a szar, elviszem az egészet (mindent ott vettem, csak a házat nem) megnézik mi van? (az van, hogy 1x föláll a rendszer, egyszer nem)

Boccs a stílusért, de nagyon idges vagyok :W

(#786) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Még nem vásároltam az IPONnál valószinű nem is fookk... de annyit el tudok roluk mondani hogy az udvariasságuk miatt taranak itt és tartani fognak még jóval előrébb is... Udvariasság a nagykerekkel a vevőkkel a szállítócégekkel... ...és bár nem tapasztalatbol mondom de ugy gondolom.. a jo kapcsolataikból adódóan.. minden tőlük telhetőt megtesznek a vevő elégedettségért..

(#787) jasszer válasza MmDorian (#785) üzenetére


jasszer
senior tag

Hasonló cipőben járok, vettem két részletben egy komplett gépre való cuccot, összeraktam, nem megy. Felhívtam őket, azt mondták hogy vigyem be egyben hétfőn, aztán kiderül h melyik alkatrész sáros (sztem lap lesz), remélem van vmi tesztkörnyezetük, hogy kiderüljön. Ami viszont gond lehet: visszaküldik a nagykerhez a cuccot, könnyen lehet h másfél-két hét lesz mire meglesz a cserecucc, bár inkább megpróbálok majd ráfizetéssel egy másik alkatrészt kérni másnapra...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#788) zso73 válasza Blero2 (#187) üzenetére


zso73
veterán

Ez érekelne engem is. A kereső nem dob semmit, csak ezt.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#789) [CS]Blade2 válasza MmDorian (#785) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Próbáltad friss rendszerrel, friss driverekkel?
Mit értesz az alatt, hogy nem áll fel a rendszer? Kiír valami hibaüzenetet?

(#790) Sish válasza MmDorian (#785) üzenetére


Sish
tag

Kicsit bővebben is leírhatnád mert ebből nem sokat tudunk kivenni csak azt, hogy valami nem nyerte el a tetszésedet :))

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#791) nike_


nike_
addikt

Az baj, ha az iPonosok nem telefonálnak a rendelést követő napon? Vagy akkor ez azt jelenti, hogy biztos van raktáron?

p.s: E-mailt se küldtek, csak amikor megrendeltük (a visszaigazolást).

(#792) Eagle16 válasza nike_ (#791) üzenetére


Eagle16
addikt

Én is bejelöltem és mégse hívtak. Ez nem baj, szerintem azt jelenti hogy biztosan van nekik az áruból.

E-mailt akkor küldenek ha átadták a csomagot a futárnak.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#793) nike_ válasza Eagle16 (#792) üzenetére


nike_
addikt

Akkor még nem adták át? :Y

Bár, remélem átadták, apukám e-mailjét adtam meg, ő meg nem nézte délelőtt óta. ;]

[ Szerkesztve ]

(#794) Eagle16 válasza nike_ (#793) üzenetére


Eagle16
addikt

Na akkor meg lehet hogy már el is küldték azt a mailt :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#795) nike_ válasza Eagle16 (#794) üzenetére


nike_
addikt

Kiküldték, köszi! :)

(#796) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Megint elköltözött az iPon. :U

Azért jó kis utat jár be, a DVD-írómat még annó a Kosztolányi Dezső térről hoztam az akkori üzletből. :)

(#797) harylmu válasza Jhonny06 (#796) üzenetére


harylmu
őstag

Hehe. :) Pont egy elég forgalmas helyet sikerült kiválasztaniuk. :D
Voltam bent náluk winchester gari ügybe, nagyon jó az új hely. :K

(#798) nike_


nike_
addikt

Most hozzák a monitort :DD Tegnapelőtt este rendeltem. :)

[ Szerkesztve ]

(#799) kali válasza Eagle16 (#792) üzenetére


kali
legenda

én mindig csak az e-mail útján történő értesítést jelölöm be, de ettől függetlenül állandóan hívnak telefonon is...

(#800) Jhonny06 válasza harylmu (#797) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kinek mi a jó... :)

Nekem pl. a rakpart volt a legjobb, a Kosztolányira egy horrorr kijutni, ez az új hely pedig ugyancsak nem a legjobb helyen van. Persze ez csak attól függ, hogy ki merre jár.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.