Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#51) Avicularia válasza Jégkokó (#50) üzenetére


Avicularia
veterán

ha neked ugyanolyan a 7900GT és a 7300GT amit adtak kölcsönbe,akkor egészségedre.

engem feszélyezett ,hogy 1 hónapja nem tudok játszani és húzták volna a cserét még tovább

(#52) Chandler


Chandler
senior tag

nekem is mondjuk hogy pozitív tapasztalatom van velük
rendeltem egy 300 W-os FSP tápot, aztán jött az email hogy megrendeltem stb
ez votl tegnap, ma felhívnak hogy mehetek érte
bemegyek, mondom hogy ezt a tápot rendeltem, erre ők, hát olyanunk nincs
de hát rendeltem, jólvan, mondják odaadják a 350 W-osat 5760 ft-ért a 6400 ft helyett
szóval végülis jól jártam mert ez csak 400 ft-al volt drágább mint a 300 W-os

(#53) Ariadne válasza TomiBone (#45) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem, kérdezd csak meg őket telefonon vagy mailben. Már nincs jogszabályi lehetőségük, hogy eldöntsék a kereskedő-vásárló vitát, csak tájékoztathatnak a jogaidról. Vidéki fogyvédelemnél előfordulhat, hogy ''spontán'' kiszállnak bírságolni, hallottam ilyenről, és ez tök jó, de sajna a fővárosban erre ''nincs idejük'' (konkrét idézet...), mert annyira sok az előre tervezett ellenőrzés. Evvan...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#54) Ariadne válasza Jégkokó (#50) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, nézzük csak:
- 15 napos javításra törekvés - helyett eleve 21 napra ígéri és 4 hétig nem teljesíti
- csökkentett áron akar beszámítani
- plusz el akarja hitetni, hogy ez így szabályos
- aztán ''hirtelen'' talál egy többé-kevésbé megfelelőt
Hmm...

A kulcsmondat szerintem ez:
Nem értem, asztalcsapkodás nélkül miért nem lehet megoldani egy ilyen helyzetet?
Költői kérdés, sajnos...

Azért nem csak fikázni tudok üzleteket, jó tapasztalataim is vannak, csak nem sok helyen. Ami azért szomorú, pedig én próbálkoztam...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#55) szandro


szandro
aktív tag

Hello!

iPon-nál valaki már vette igénbe ezt a garanciafutár szolgáltatást?
Ugyanis csütörtökön írtam nekik egy emailt hogy szeretném igénybe venni, láttam, hogy pénteken semmi válasz az emailre elküldtem mégegyszer...Hát most várok és nagyon remélem, hogy kedden már ott lesz azemail fiókomban a levél az iPontól...

(#56) Kriza


Kriza
őstag

Részlet az Alien Computers weblapjáról:
''Felhívjuk tisztelt ügyfeleink figyelmét, hogy az ''IPon Computer'' nevű társaság regisztrálta az ''aliencomputer.hu'' domain nevet. Ezzel a szánalmas módszerrel, a vevők megtévesztésével próbálnak maguknak több vásárlót toborozni. Ezúton jelezzük, hogy semmi közünk hozzájuk.'' :Y :C

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#57) nemi


nemi
tag

Végén mindenki a Mistralban fog vásárolni.

(#58) DNS_65 válasza Kriza (#56) üzenetére


DNS_65
senior tag

Ez azért nagyon durva :Y :)

(#59) adalbert1 válasza Kriza (#56) üzenetére


adalbert1
veterán

És tényleg az ipon oldala jön be rá... :Y
Ami meg vicc, hogy sok termék olcsóbb mint az alien computersben.

(#60) szatocs


szatocs
őstag

Én most vettem szeptember elején tőlük vagy 8 cuccot. Egyetlen problémám volt, hogy az egyik termékere a honlapon garinak 10 év volt megadva, a garpapíron meg 5. Mail - t írtam, és küldték is a javított garpapírt. Eddig korrektek, nagyon jó eddig a véleményem róluk, tényleg jók az áraik, és ami miatt nekem nagyon bejönnek, az a garanciafutár, mivel nem pesti vagyok. Állítólag telefon vagy mail, és már jönnek is a hibásnak vélt termékért, és ha nekem van igazam, akkor térítés mentesen intézik az egészet. Ha meg mégsem rossz, akkor így jártam:)

=== Szatocs ===

(#61) szatocs válasza Kriza (#56) üzenetére


szatocs
őstag

Valóban az jön rá:) De szerintem erre egy bolt gondolhatna, mert vannak más oldalak is, amelyikek több módon is elérhetőek, szóval ez részben az aliencomputers sara. Viszont az ipon felől is elég érdekes, ám annál érthetőbb lépés volt ez:)

=== Szatocs ===

(#62) szatocs válasza Jégkokó (#50) üzenetére


szatocs
őstag

Szerintem mindenhol kell adni cserekártyát. Nem?

=== Szatocs ===

(#63) nemi válasza adalbert1 (#59) üzenetére


nemi
tag

Diktál a magyar állam, üzletben mindent szabad.(Verseny meg értünk folyna elvileg.)

(#64) adalbert1 válasza nemi (#63) üzenetére


adalbert1
veterán

Amig nekem mint fogyasztónak nem származik károm az ilyen húzásokból, addig semmi bajom velük, gyilkolják csak egymást a cégek, számtech cégből úgyse lesz senki monopol helyzetben Magyarországon (vásároltam már mindkét cégnél, egyikkel se volt semmi gondom eddig, persze garanciális ügyet még egyiknél se kellett intéznem).

(#65) szatocs válasza adalbert1 (#64) üzenetére


szatocs
őstag

Ezt gondolom én is, és ugyanígy vagyok a vásárlás részével is:) Garanciális problémám nem volt még eddig egyikükkel sem, mi több, egyiküktől kapott termékkel sem. Nem is vágyom meghibásodásra:)

=== Szatocs ===

(#66) Kriza válasza adalbert1 (#64) üzenetére


Kriza
őstag

Iponnál személy szerint nem vettem még semmit, csak kollégámnak ajánlottam, aki tápot meg VGA-t vett ott.
Aliennél viszont már vettem jópár dolgot (egér, HDD, PSU, Alaplap, nemsokára DVD-RW) és eddig korrektnek tűnnek. Ráadásul soxor nagyon-nagyon jó áruk van. :C :R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#67) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Az Aliennél én is vettem már vga-t, de a hozzá nem értés az amximálisan megnyílvánul. Egymás kezébe adják a melót.
De attól függetlenül néha jó árak vannak.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#68) nemi


nemi
tag

Amugy én idáig a legolcsobb bolt amit láttam az a Lord Computer ([link]), én majdnem mindent náluk veszek és szerintem budapest legolcsobb boltja.
iPon se tünik rossznak, se az Alien :)

(#69) szatocs válasza nemi (#68) üzenetére


szatocs
őstag

Nem minden téren. A monitorok tényleg nagyon jó áron szoktak lenni, de VGA, winchester, meg ilyenek. Hát van nála jobb ár. De az is jónak tűnik. Attól eltekintve, hogy onnan még semmit nem vettem:D

=== Szatocs ===

(#70) Balus


Balus
tag

Én ma kaptam meg a videokártyámat reggel fél nyolckor, amit két nappal előtte este rendeltem. Tehát 1 nap. Ha hozzáteszem, hogy Miskolcon nem is találtam ilyen kártyát...

Korrekt volt a cég....

(#71) Onton


Onton
csendes tag

azt az alien-es domain név dolgot leszámítva,mi a véleményetek az Ipon-ról? Most készülök online rendelni tőlük VGA-t,garit hogy szokásuk intézni?

(#72) g@bo válasza nemi (#68) üzenetére


g@bo
nagyúr

a lord nagyker is. saját beszerzés, laza haszon. eléggé megöli a többi kiskert...

(#73) g@bo válasza Mr.Grincs (#67) üzenetére


g@bo
nagyúr

60-70 ropiért keresnek eladókat, milyen hozzáértést vársz? :U :DDD

(#74) Scorpion


Scorpion
tag

Hi.

Nekem is volt garis ügyem velük.
500wattos FSP táp. Egy idő után néha-néha lekapcsolt a gép. Nem tudott elég áramot adni a ketyere. Vmi meghibásodott.
Bevittem. Átvették. Bevizsgálták. Kicserélték. A gép lekopogom, azóta megy.
Egyelőre nincs negatív tapasztalatom.

(#75) Svas


Svas
csendes tag

Hi mindenki,
Én egy ATI X1950XTX-et vettem tőlük kb egy éve, gyárilag hibás lehetett mert kb 2-3 boot után elszállt a kari, futár jött érte, vitte, megnézték és ha jól emlékszem 2-3 nap múlva
küldték az újat a régi dobozában. Azzal már nem volt probléma természetesen.
Elég pozitív hozzáállást tanúsítottak, nem akadékoskodtak semmin stb. :D

''By all means let's be open-minded, but not so open-minded that our brains drop out." (Richard Dawkins)

(#76) zsámoly


zsámoly
tag

Tapasztalatom az iponról?

Legutóbb memóriát vettem náluk.Úgy nézett ki a dolog hogy leadtam a rendelést egy 1Gb Kingston 800Mhz mem-ra.Valami kavarodás miatt Kingmax érkezett hozzájuk, én nem csináltam belőle nagy ügyet így átvettem. Közben az egyik srác szépen átírta a garancialevelet.A 36 hónapos garanciát 60 hónaposra, és még ő kért elnézést :DD
Hát ez egy ilyen hely(ilyen jó hely :) )

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#77) perempe


perempe
addikt

Más cég is kínál a garanciafutárhoz hasonló szolgáltatást? Vidékről szeretnék vásárolni...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#78) perempe


perempe
addikt

up

* Brahms: 4. szimfónia *

(#79) perempe


perempe
addikt

up

* Brahms: 4. szimfónia *

(#80) szatocs válasza perempe (#77) üzenetére


szatocs
őstag

Másikról én nem tudok, én tőlük rendeltem. Eddig nem kellett garanciafutárt alkalmazni, remélem nem is kell...:)

=== Szatocs ===

(#81) tlac válasza perempe (#77) üzenetére


tlac
nagyúr

azt nem tudom, viszont ők is csak egy alkalomra vállalják, csak azt elfelejtik megemlíteni

(#82) szatocs válasza tlac (#81) üzenetére


szatocs
őstag

Na, erről nem tudtam, hogy csak egy alkalomra... De ha több alkatrészt vettél? És ne adj isten 2 hibásodik meg ebből különböző időpontokban? Alkatrészenként egyszer, vagy összesen, rendelésenként?

=== Szatocs ===

(#83) tlac válasza szatocs (#82) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem annyiszor érvenyesítheted a garifutárt, ahányszor fizettél házhozszállítást
tehát rendelésenként

pl.
tehát most meghalt a tápegységem és az alaplapom is, mindkettő egyszerre, minkettőt ugyanakkor vettem (égési sérülés van mindkettőn)
elvitte a futár őket, új tápegységet héten kapok, elvileg (alig hiszem el, hogy 1 hónap után sikerült elintézni...)
ha egyszer vmi csoda folytán az alaplapot is cserélnék, akkor megint jön a futár, de azt már fizetnem kell
ha a két alkatrészt egyszerre hozná, akkor persze az ingyen lenne (de örülök, hogy már végre kapok is vmit, így inkább nem várok a lapra...)

(#84) Jégkokó


Jégkokó
veterán

A mulltkor hallotam egy történetet egy idióta kretén gyerektől, vett az iponba alaplapot meg procit és a lap 1 hét után elszállt.Visszavitte és azt mondták neki, hogy 2 héten belül le fogják gariztatni. Aztán 1 hét mulva a hülyegyerek már nem bírt magával, és azzal jött hogy most már elkezdi a cég rossz hírét kelteni, mert miazhogy miazhogy miazhogy.
Majd telefonált , és természetesen másnap meg is kapta az uj lapját.
Hát én egy ilyen kretén embernek tuti nem cseréltem volna ki a lapját, had főjjön csak a levében :W

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#85) szatocs válasza tlac (#83) üzenetére


szatocs
őstag

Érdekes dolgok ezek:) Na, ne legyen senkinek semmi baja semmivel, és akkor nem is lesz baj sem:D

=== Szatocs ===

(#86) tlac válasza szatocs (#85) üzenetére


tlac
nagyúr

igen és akkor még garanciára sem lenne szükség :D

Jégkokó:
ezzel mit akartál mondani?
hallotam egy történetet egy idióta kretén gyerektől ...

(#87) Jégkokó válasza tlac (#86) üzenetére


Jégkokó
veterán

Azt, hogy ilyen ember akinek ennyi agya van, és nem képes megérteni, ha 2 hetet mondanak akkor 2 héten belül várja, hogy történjen vmi .Nem pedig 1 hét után a cég rosszhírét keltse.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#88) domby


domby
csendes tag

Én most vettem náluk 2x2gb DDR2 ramot. Hétfőn rendeltem, és hétfő 7kor már át is vehettem. Gyorsak, olcsóak. Mi kellhet még?

(#89) Ariadne válasza domby (#88) üzenetére


Ariadne
őstag

Szabályszerű garanciális ügyintézés például. :DDD Ahol gondok vannak, ott nem az eladáskor szoktak kijönni ezek, hanem akkor, amikor baja van a cuccnak...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#90) dragonfx


dragonfx
veterán

Szerintem a lord és az alien is jó bolt....legalábbis én pzozitiat tapasztaltma eddig gariügyben...áraik jók...
Az ipont akartam próbálni de aztán enm lett semmi belőle mert amit épp kartam nem volt...amugy jó áraik vannak és nagyon nagy a kínálat egy próbát megér...szerintme ők az e-connect utódjai....ő értük kár jó hely volt.. :O
De árakban szerintem a readyt nem übereli semmi tény kicsit nehézkesek és várni kell sokat, de aki árra megy onnan vesz...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#91) tlac válasza dragonfx (#90) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet az volt épp a szerencséd, hogy nem volt, amit kinéztél...

[ Szerkesztve ]

(#92) dragonfx válasza tlac (#91) üzenetére


dragonfx
veterán

nem olvastama végig a topikot csak eddigi tapasztalataim alapján leírtam amit tudok, mér volt itt olyna akit nagyon átbaxtak? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#93) tlac válasza dragonfx (#92) üzenetére


tlac
nagyúr

itt a topikban főleg jó vélemények vannak, de azok többnyire arról szólnak, hogy gyorsak voltak, jó áron, meg segítőkészek...

az én problémám a garancia topikban van leírva (#1167-től kezdődik és közel a végéig tart) és még mindig nincs megoldás (és eltelt egy hónap)

(#94) dragonfx válasza tlac (#93) üzenetére


dragonfx
veterán

aha olvastam..milyen 2 cucc volt?
Azé necces ilyne választ mondani...erre max.fogyasztóvédelem tesz pontot...de hogy lehet egy tápot meg lapot rosszul összerakni/beszerelni?..süket melléduma...rizsa...
nem akarják cserélni..amugy sajna ez tény amin égés nyom/fizikai sérülés van szinte sehol nem cserélik...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#95) tlac válasza dragonfx (#94) üzenetére


tlac
nagyúr

ha tovább olvasod a topikot, akkor mindenre választ kapsz ;)

(#96) uborka666 válasza tlac (#95) üzenetére


uborka666
csendes tag

Igazabol vegigolvastam az egesz topicot, es Te vagy az egyetlen aki elegedetlen, mert a szetegett alaplapodat es tapodat nem vettek vissza garanciara... Hat nem tudom, szerintem nincs olyan hely ahova egett dolgot viszel, akkor az garancias, talan az egyetlen ilyen termek a szunetmentes tapegyseg. Erdekes modon rajtad kivul mindenki elegedett volt a garanciaval, talan az egyetlen dolog, hogy a 2 het az 2 het.

Szoval igazabol nem ertheto ez a nagy elegedetlenseg, foleg hogy butasagokat is irsz, mint hogy garanciafutart csak egyszer lehet kerni.. Sajnos ezt sajat tapasztalatbol mondom, anno egy Inno videokartyaval nem nyultam a joba, de a masodik csere utan MSI lett. Annyiszor kersz ahanyszor elromlik a termek, ez az egesz lenyege, bar persze mindenki jobban orul ha egyszer sincs ra szuksege.

Ennyit szerettem volna hozzatenni, vitatkozni nem szeretnek ezen, nincs kozom az ugyhoz, csak nem szeretem az egyoldalu hozzaszolasokat.

ui.: most olvastam hogy az egett tapodat kicsereltek... es az alaplappal is kuzdenek, hogy elintezzek, ahelyett hogy elbol elhajtottak volna... Hat nem tudom, nekem mas a tapasztalatom a szamtek cegekkel, pedig egy ideje epitek gepeket :-)

[ Szerkesztve ]

(#97) tlac válasza uborka666 (#96) üzenetére


tlac
nagyúr

ezek szerint nem voltál elég figyelmes
igen van olyan hely, ahol a égett dolgokat is cserélik
a fizikai sérülés önmagában nem jelent garancia vesztést

mikor szóba került a garanciáztatás, első kérdése az volt a boltnak, hogy igénybe vettem-e már a garanciafutárt, mivel, hogy ezt csak 1 alkalommal lehet, ezt nem én találtam ki, gondolom pénzért utána is lehet a futár költségének megfizetésével

Ennyit szerettem volna hozzatenni, vitatkozni nem szeretnek ezen, nincs kozom az ugyhoz, csak nem szeretem az egyoldalu hozzaszolasokat.

viszont az ipon-hoz szerintem van...

ui.: most olvastam hogy az egett tapodat kicsereltek... es az alaplappal is kuzdenek, hogy elintezzek, ahelyett hogy elbol elhajtottak volna...

a tápot csak "papíron"
a lapért meg inkább csak én küzdök

[ Szerkesztve ]

(#98) uborka666 válasza tlac (#97) üzenetére


uborka666
csendes tag

Ott is kicsereltek ahogy latom :-) De 100 hozzaszolasbol ket panasz, foleg a tied, erosen vitathato, de meg igy is jo arany, mindenesetre nem egy mistral.

Most hivtam fel oket, kicsit ram ijesztettel, de csak felesleges panik keltes volt szerencsere, tobb garanciafutar is ingyenes, igy logikus. Vmilyen Gyorggyel beszeltem egyebkent, o a garancias, hivd nyugodtan.

Iponhoz annyi kozom van mint a tobbihez, vasaroltam mar sok helyen, egyedul az extrem digitalnal volt garis problemam, ami sokaig tartott, az aquanal, lordnal, iponnal nem, csak itt a legkenyelmesebb ez a futaros intezes. Bar szerencsere eleg keves problemas hardverbe futottam bele, meg elegge vigyazok a cuccokra, igy nem szoktam oket leegetni /ahova lehet, ajanlok egy szunetmentes tapot, nalam is van/. Mint otlet, ha van biztositasod, akkor erre fizet a biztosito, olyan mintha elazna.

(#99) tlac válasza uborka666 (#98) üzenetére


tlac
nagyúr

melyik része az erősen vitatható?
én úgy gondolom, ha van egy termékre garancia, akkor az elvárható, hogy a garanciát is tudjam is érvényesíteni és nem mindenfélét kitalálni (kivéve, ha bizonyíttatják, hogy nem rendeltetésszerűen használtam)

továbbá az ipon féle garanciális feltételek is eléggé vicces, több ponton a fogyasztó hátrányára tér el a jogszabályokban megfogalmazottaktól, mistral hasonló pontokba már belebukott...

tobb garanciafutar is ingyenes, igy logikus.

ha tényleg így van, akkor elnézést

Iponhoz annyi kozom van mint a tobbihez

az érdekes, mert majdnem minden hozzászólásod az ipon reklámozásáról szól és nem csak itt a ph-n

(#100) uborka666 válasza tlac (#99) üzenetére


uborka666
csendes tag

Az, hogy szetegeted a gepedet, ami mindenhol garanciavesztessel jar, igy az iponnal is, ennek ellenere ok jo fejek veled, es a tapodat mar ki is csereltek, az alaplapoddal pedig a gigabyte-hoz fordultak egybol harcolni, ugy, hogy at sem kellett volna venniuk egyiket sem, ennek ellenere Te folyamatosan fikazod oket, hogy milyen gonoszak. Ha nem erzed a visszassagot az elozo mondatban, akkor lelked rajta.

Ha jol tudom nem lehet reklamozni, szerintem nem is tettem.

Reszemrol lezarva a dolog, cselekedj ahogy jol esik.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.