Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#601) Sish válasza tlac (#600) üzenetére


Sish
tag

Tudod ki vette észre hírtelen... Látom téged is elintéztek :F

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#602) adalbert1 válasza Sish (#599) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmmm, ez elég érdekes...
Más kérdés, hogy így utólag leverni a futárcégen vagy az iponon a dolgot szerintem elég esélytelen lesz.
Esetleg Ariadne (remélem jól írtam a nevét) tud majd valami okosat mondani, a jogban eléggé otthon van.

(#603) tlac válasza Sish (#601) üzenetére


tlac
nagyúr

beszéltél már velük?
ha igen, mit mondtak?

(#604) Sish válasza adalbert1 (#602) üzenetére


Sish
tag

Köszi! Felhívtam a garanciáztató srácot pár percel azután hogy kinyitottam a dobozt és állítólag nem ő intézi a futárokat hanem a munkatársa... aki jelenleg nincs bent de meg fogja kérdezni... Hát kíváncsi leszek rá...

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#605) Sish válasza tlac (#603) üzenetére


Sish
tag

Na beszéltem megint a sráccal és több mint valószínű hogy a futárok nyúlták le a vidikarit... A kapunk alsó része téglából van és rátette a futár amíg aláírtam a nyüves papírját aztán egyből rohant a kocsihoz és kétszáttal a gázra tapostak... De hát ez már bukott ügy lesz mert tuti hogy elpasszolták a cuccot azóta... Az iponosok "állítólag" beletettek mindent... és most hogy így jobban szemügyrevettem ezt a csomagolást hát tuti hogy ezt megbolygatták...
ugyanis az egyik oldalán le van celluxozva, de eddig még sose celluxozták hanem szinte ráégetik azt a fólia szerű valamit...

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#606) Ariadne válasza Sish (#605) üzenetére


Ariadne
őstag

Na amit a futár (vagy az Ipon?) csinált, az legalábbis szabálysértés. Ha az értéke 10k felett van, és nyilván így van, akkor már bűncselekmény... :(((

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#607) tlac válasza Sish (#605) üzenetére


tlac
nagyúr

:(

Ez egy cserélt kártya volt? Tehát teljesen új?
Arra gondolok, hogy nem maradt ki véletlen vhol (nagyker, ipon) a dobozból a kártya?

Ariadne:

felette van (kb 25k)

(#608) finest válasza Sish (#605) üzenetére


finest
őstag

Elég kilátástalan helyzet...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#609) adalbert1 válasza Sish (#605) üzenetére


adalbert1
veterán

Na jól gondoltam, hogy Ariadne tisztába teszi a jogi oldalát a dolognak. :)

Ezzel az egésszel már eleve az a probléma, hogy tudnád bebizonyítani, hogy kinél tűnt el a kártya?

Mindenesetre a futárszolgálat nevét akár priviben is megírhatnád, még véletlen se rendeljek olyan helyről, ahonnan ők szállítanak (nekem elég, ha a gyanúja felmerül). Hirtelen nem találom az ipon honlapján, hogy melyik céget alkalmazzák.

Szerk.: ill. így utólag azt is nehéz lenne bizonyítani, hogy nem érkezett meg hozzád a kártya, hiába van úgy.

[ Szerkesztve ]

(#610) Sish válasza tlac (#607) üzenetére


Sish
tag

Nem cserélték ki mert nem találtak hibát és ez igaz lesz mert tényleg nem vidikari a gáz. (sztem) Az értéke ennek 40ezer volt 3 hónapja még és még most is meghaladja a 10 ezret.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#611) Calibos válasza Sish (#610) üzenetére


Calibos
addikt

hát ez tényleg kilátástalan ügy...max egy hazugságvizsgáló tudna pontot tenni a história végére!
Hogy a futárok lenyúlják az árut, erről még nem nagyon halottam.

(#612) tlac válasza Sish (#610) üzenetére


tlac
nagyúr

tehát az ipon biztosan nem egy bontatlan kártyát küldött, hanem a tiedet vissza

ugyanis az egyik oldalán le van celluxozva, de eddig még sose celluxozták hanem szinte ráégetik azt a fólia szerű valamit...

akkor viszont ezt nem értem...

adalbert1:

gls

(#613) Sish válasza adalbert1 (#609) üzenetére


Sish
tag

Hát elég hülyeség az hogy én lopjam el a saját videokártyámat amit már ki is fizettem és annak is nagyon örültem volna ha ma már nem a fos régi gépemmel kinlódnék, hanem az újal... Örülök én még annak is hogy van lyuk a seggemen...

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#614) Sish válasza tlac (#612) üzenetére


Sish
tag

Tuti hogy azt küldték vissza mert amikor megkaptam még 3 hónapja akkor a dobozát véletlen megszakítottam és ugyanott van a szakadás mint volt. Amúgy a szomszéd is látta hogy milyen sietősek voltak mert pont kint cigizett vagy mi.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#615) tlac válasza Sish (#614) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor mégis miért lenne lefóliázva?

szomszéd is látta hogy milyen sietősek voltak mert pont kint cigizett vagy mi

semmit nem jelent, szinte mindig sietnek...

(#616) adalbert1 válasza Sish (#613) üzenetére


adalbert1
veterán

Én nem is mondtam, csak pl. simán jöhetnek majd ezzel is, lévén így akarsz extra lóvét kicsikarni belőlük.

Amúgy ha a futárszolgálatos srácok voltak, akkor meg gratula a GLS-nek is, hogy ilyen trógereket alkalmaz... Ugyan nem tudom mennyit kereshetnek, de ha az olcsóbb munkaerő megéri azt, hogy az image-ükön ekkora kár essen... :F

(#617) Sish válasza tlac (#615) üzenetére


Sish
tag

:D Mi most egyről beszélünk? XD Van a videokártya doboza (amit megszakítottam) és külön becsomagolják egy neylonba és ez volt celluxozgatva. Ha nem teszik rá azt a szart akkor kicsúszik a videokártya.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#618) Sish válasza adalbert1 (#616) üzenetére


Sish
tag

Tudom hogy te nem mondtad ezt csak elég köcsög vádaskodás ha ezt a képembe vágják az iponosok.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#619) tlac válasza Sish (#617) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet nem egyről beszélünk
nyílván celluxozva van és nem égetnek rá fóliát neked

(#620) Sish válasza tlac (#619) üzenetére


Sish
tag

töltök fel képet mindjárt

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#621) Sish válasza tlac (#619) üzenetére


Sish
tag

[link]
van 1 doboz meg az a másik fedőlap
[link]
ez a csomagolás (az a szürke csomagolópapírt még én tettem rá amikor elküldtem a másikat tették ők (gonolom nem vették teljesen ki hanem csak kicsúsztatták a fedőlapból a dobozt aztán vissza)
[link]
így néz ki összerakva
[link]
itt szakadt meg még régen
[link]
ez meg a belseje amin a szivacs van

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#622) tlac válasza Sish (#621) üzenetére


tlac
nagyúr

azt hiszem leesett, hogy mire gondolsz

tehát azt a csomagolást mondod, amit a futárszolgálat rakott rá (nem azt, amit a gyártó a dobozra szokott), és ez volt celluxozva?

[ Szerkesztve ]

(#623) Sish válasza tlac (#622) üzenetére


Sish
tag

igen igen! Arról beszélek

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#624) Sish válasza Ariadne (#606) üzenetére


Sish
tag

Mi a szabálysértés? Nem figyeltem.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#625) Sish válasza adalbert1 (#616) üzenetére


Sish
tag

Hát hallod a postások becsületesebbek mint ezek... Ha megnézed a honlapjukat láthatod hogy minden alól ott van a kibúvó... Szégyen...

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#626) tlac válasza Sish (#625) üzenetére


tlac
nagyúr

egyáltalán nem biztos, hogy a futár lopta el... (legalábbis én nem egy ilyen kis értékű kártyát lopnék el, annál többet ér a becsületem :D )
szerintem vki elfelejtette belecsomagolni

(#627) Sish válasza tlac (#626) üzenetére


Sish
tag

Hát én nem tudom mit csináltak, de nagyon nem tetszik ez a dolog nekem, és ha nem jutnak semmire hétfőig akkor a fogyasztóvédelemhez fordulok...

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#628) finest válasza Sish (#621) üzenetére


finest
őstag

Jé, az ágyadon a huzat ugyan olyan mint nekem...

Szerintem a futárosok folyton sietnek, nem hiszem, h ők lopták ki a motyót. Ennek ellenére írhatnál egy panaszlevelet a futár céghez, hátha mégis gínúba került már az a futár.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#629) Chaser válasza Sish (#610) üzenetére


Chaser
titán

1xű, virítasz 3 tanút és kész, a vga nem volt a dobozban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#630) Sish válasza finest (#628) üzenetére


Sish
tag

:DD Hát igen... Amúgy épp most írom.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#631) Sish


Sish
tag

Most látom, hogy ez le van mérlegelve! Amikor éntőlem vitték oda van írva, hogy 1,1 kg.
Ezt visszafele is mérlegelniük kellene nem igaz?

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#632) Sish válasza Sish (#631) üzenetére


Sish
tag

"A GLS General Logistics Systems a felvett csomagokat automatikusan mérlegeli, a mért súlyt elektronikusan rögzíti, ezáltal lehetővé teszi a küldemények teljességének ellenőrzését."

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#633) Sish válasza Sish (#632) üzenetére


Sish
tag

Viszont az érdekes hogy amikor visszahozták akkor 0 kg van ráírva :Y

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#634) tlac válasza Sish (#633) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor úgy tűnik szerencséd van
szerintem erre már lehet építeni

(#635) Sish válasza tlac (#634) üzenetére


Sish
tag

Ha minden igaz azért írnak rá 0 kg-ot a GLS-nél, mert nincs meg 1 kg. Tehát az ipon hibázott és nem ők...

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#636) finest válasza Sish (#633) üzenetére


finest
őstag

Aszem ennél méllyebbre már nem süllyedhet az Ipon, szkenneld be a két szállítólevelet, hadd okuljon mindenki!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#637) adalbert1 válasza Sish (#635) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmmm, akkor úgy tűnik az iponnál hibázhatott valaki. Ezúton is elnézést a GLS-es futároktól.

(#638) Sish válasza adalbert1 (#637) üzenetére


Sish
tag

A számból vetted ki a szót.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#639) adalbert1 válasza Sish (#638) üzenetére


adalbert1
veterán

"Na beszéltem megint a sráccal és több mint valószínű hogy a futárok nyúlták le a vidikarit..."

Írtad a 605-ben. Már csak azt kellene tudni, hogy a GLS-nél a 0 kg mikor kerül megállapításra. :F Mert mielőtt lemérték, azelőtt is kinyúlhatták.
Ha meg az iponos gyerek kurta el, akkor vagy nagyon feledékeny, vagy ennyit ér a becsülete. :(

(#640) Sish válasza adalbert1 (#639) üzenetére


Sish
tag

És szerinted az ipon magára vállalja, hogy ők hányták el? Szerintem sz@rt se nézett ő körül, hogy a kollega tényleg beletette e a kártyát. Na nem baj ha hétfőn se lesz meg nekik akkor be fogok keményíteni... Nem hagyom hogy megússzák, akár az ipon volt akár a futár!
mod: az is lehet ahogy mondod, hogy azok szedték ki akik csomagoltak, de ha így van akkor elég amatőrök... kiszedni a kártyát és aztán lemérni...

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#641) Sish válasza adalbert1 (#639) üzenetére


Sish
tag

Már az is haladás, hogy be tudom nekik bizonyítani hogy tényleg nem én loptam el. De nem hiszem hogy ezt bárki is lenyúlta. Ahogy tlac is írta, többet ér a becsületük mint, hogy egy ilyet ellopjanak.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#642) 04ahgy válasza Sish (#641) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kiderült már, mikor ír a GLS 0kg-ot a csomagra?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#643) Sish válasza 04ahgy (#642) üzenetére


Sish
tag

Ha nem éri el az 1 kg-ot

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#644) 04ahgy válasza Sish (#643) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Értem. Nem hinném, hogy az Ipon csinálna ilyet, én arra tippelek, hogy valahol "alsóbb szinten" történt az ominózus malőr. Szigorúan szerintem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#645) Sish válasza Sish (#643) üzenetére


Sish
tag

Nem! Rosszul mondtam.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#646) Sish válasza 04ahgy (#644) üzenetére


Sish
tag

Igaz.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#647) 9CS


9CS
senior tag

Jelenleg az én monitorom is Ipon garancia intézés alatt áll. Most a szokásos menetrend szerint alakulnak a dolgok. Mivel bevittem a monitort csütörtökön, amikor is azt mondták mivel korán értem be, még ma tovább tudják küldeni, mivel helyben nem tudják megvizsgálni a hibát. TV tuner nem működik rendesen, és ott nincs kábel TV... a helyzet pedig azért szokásos, mert (úgy tűnik) természetesen nem szóltak vissza hiába ígérték, hogy mi lett. Sőt mikor felhívtam őket, még ki voltak akadva, hogy hát vagy pénteken vagy hétfőn majd értesítenek, mint mondták. Igen csakhogy a szervizes megígérte, hogy még aznap szól mi lett, mivel még a 3 nap nem telt el a vásárlás óta, így nem a javításra kell várni, hisz ha rossz akkor csere. Csak ezért aggaszt kicsit a dolog, mert nehogy az legyen, hogy javítják (ahova beküldték ott idő volt rá), majd azt mondják hogy semmi baj nem volt.

Most ezt beírom, mert nem lehet tudni mi lesz a vége, és akkor majd kiderül, hogy egy jó vagy egy rossz ponttal gyarapszik az Ipon.

Eddig még semmi gondom nem volt velük, egyetlen garis problémámat is remekül intézték (pedig már lett tőlük véve ez-az). Azóta meg tele ez a topik negatívumokkal, most kiderülhet, hogy romlanak e. Igaz ez a telefonos visszahívás akkor sem ment gördülékenyen, de attól függetlenül is 2 nap alatt elintézték.

[ Szerkesztve ]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#648) euchi válasza Sish (#641) üzenetére


euchi
aktív tag

Mázli, hogy a mérlegelés miatt támadhatóak, mert okkal hiszik, hogy te tüntetted el kártyád. És még mielőtt te, vagy bárki más felháborodna, ki is fejtem, hogy miért:

Már megvitattuk a 9600GT totyikban, hogy a BSOD gyári hiba, és elég sok ilyen kártyát vittek vissza az Ipon-nak az utóbbi időben. A te kártyádat vagy nem tesztelték megfelelően, vagy nem is akarták cserélni. Sztem mostanra már tudják az Ipon-osok is, mi az a BSOD, és azt is, hogy nem egyszerű kiszűrni az ilyen kártyákat. Néha több órás játékteszt kell, nem elég lefuttatni a 3Dmarkot(mert az vígan fut rajtuk). Úgyhogy inkább nem is szarakodnak ilyesmivel. :(((
Szumma szummárum, most azt hihetik, te bosszúból kitaláltad ezt, hogy aztán kapj egy új VGA-t.

Azonban ha papírod van róla, hogy ugyanaz a cucc fogyott egy kilót a visszaúton, lesz kártyád az tuti. :K Csak ne régit kapd vissza, mert azzal nem sokra mész. :DDD

A történetnek van egy fontos tanulsága:
LEGKÖZELEBB NE VÁSÁROLJ AZ IPON-TÓL! ;]

(#649) euchi válasza euchi (#648) üzenetére


euchi
aktív tag

mod: És még azt is hihetik, hogy SLI-t akarsz féláron. :D

(#650) Sish válasza euchi (#648) üzenetére


Sish
tag

Állítólag tesztelve lett játékkal is (Company of Heroes). De én nem tudom meddig játszottak vele. Hogyha a vidikari rossz akkor 1 óra is elég bőven. Amúgy ez még annyi más hiba lehetne, hogy fel se tom neked sorolni.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.