Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#251) tlac válasza gs20 (#249) üzenetére


tlac
nagyúr

Újabb mail, válasz megint nem volt. Erre március 13.án felhívtam őket, 10 percig tartatták velem a telefont aztán azt mondták majd visszahívnak. Nem hívtak. Viszont másnap hívott a futár h engedjem be, meghozta a cuccot. A gond csak annyi hogy ekkor kb 150km-re voltam az albitól

ezeket velem is eljátszották garizatatásnál...
e-mailre csak nagy ritkán válaszoltak, ígéretük ellenére nem hívtak vissza, futár érkezéséről nem értesítettek...

(#252) Solten


Solten
addikt

Többször rendeltem tőlük, olcsók/korrektek... :K

Saor Alba

(#253) Ariadne válasza Jégkokó (#250) üzenetére


Ariadne
őstag

Lehet, hogy nem mindenki lakik a fővárosban? ;) Lehet, hogy nem szórakozásból nem ment be személyesen? :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#254) Solten válasza Ariadne (#253) üzenetére


Solten
addikt

:DDD

Saor Alba

(#255) Arnoux válasza Jégkokó (#247) üzenetére


Arnoux
tag

meg is néztem elsőre mindent a helyén találtam aztán második szétszerelésre lett csak meg az a bedugatlan kábel. Tök mind1 mostmár, rohadt jó a gép szal jó vétel volt :))

(#256) Arnoux válasza tlac (#251) üzenetére


Arnoux
tag

Bezzeg mikor iet kérdeztem mailben, h meg lehet-e úgy rendelni, hogy péntekre hozzák a cuccot, akkor 3 percen belül válaszoltak.:DDD

(#257) Calibos válasza Jégkokó (#247) üzenetére


Calibos
addikt

Aki a hardver össze illesztéshez kevésbé ért az honnan tudja hogy mi hova való?! Sok olyan felhasználó van aki windowshoz jól ért de az elektronika nem megy neki. Tényleg nincs igazad :(

[ Szerkesztve ]

(#258) Jégkokó válasza Calibos (#257) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát azért egy laikus ember is meglátja ha ki van húzódva egy táp vagy egy sata vagy más kábel. Legalábbis szerintem elégggé egyértlmű.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#259) Ariadne válasza Jégkokó (#258) üzenetére


Ariadne
őstag

Mindenki magából indul ki. Nekem nem lenne egyértelmű, hova is kellene visszatenni, meg igen sok embert ismerek, akiknek szintén nem. Sőt valószínű a PH!-t nem látogató emberek túlnyomó többségének gondot okozna megoldani ezt.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#260) gs20 válasza Jégkokó (#250) üzenetére


gs20
tag

Talán azért, mert 200km-re lakom tőlük :(((

Solten:
Addig korrektnek tűntek, míg nem kellett gariztatnom

Arnoux:
Hohó, mielőtt rendeltem, írtam nekik valamit, nekem is 5 percen belül jött a válasz. Csak a hozzáállásuk pöppet megváltozott miután már nem arról volt szó hogy náluk hagyom-e a pénzemet, hanem nekik kellett volna valamit tenni. Addig foglalkoznak veled míg leteszed a pénzt, utána le vagy sz..va :(

E=MZ²

(#261) gs20 válasza tlac (#251) üzenetére


gs20
tag

Na akkor ezt veled is eljátszották :( De gondolom te sem esel többet abba a hibába, hogy tőlük vásárolj. Én csak abban bízom, hogy minél többen utána fognak nézni milyen egy bolt ez, és ennek eredményeképpen majd szép csendben eltűnik a süllyesztőben ez a "csodálatos" bolt :((

E=MZ²

(#262) Solten válasza gs20 (#260) üzenetére


Solten
addikt

"Addig korrektnek tűntek, míg nem kellett gariztatnom"

Ez a webshopok "rákfenéje" a garanciális-probléma. :(

Saor Alba

(#263) davids83


davids83
csendes tag

Én el tudom képzelni, mint ahogy a kolléga hozzászólása is tükrözi, nem gondolkodtok, hanem egyből nekik estek, így persze hogy nem nyalják ki a s*ggeteket!! Te kedves lennél azzal, aki valami olyannal esne neked, amiről nem is te tehetsz?
A kábelek kicsúsznak, ez van... vannak alaplapok, ahol adnak egy egybeépített csatlakozót, ezeket a szervízben összeszereléskor tilos volt ráraknunk, mivel könnyen lecsúsznak..
Amúgy ilyen a számítástechnika, minél olcsóbb, annál sz@rabb.. Ha pedig gépet veszel otthonra, illene tudni, hogy mi micsoda, nem csak játszani meg nyúzni.. szerintem a saját hibátok, ha nem tudtok alapvető dolgokat, vagy legalább valami ismerős lenne a haverjaitok között, aki vágja a témát.. legvégső esetben pedig, minden alaplaphoz jár egy szép kis LEÍRÁS, kell hogy legyen benne MAGYAR változat is.. ha meg még az is túl bonyolult, akkor jó barátod a Google (vagy az alaplap honlapja), de ha ez sem segít, akkor ha jól tudom a pcworld oldalán van egy VIDEÓ, hogy hogyan kell összerakni egy komplett gépet... ENNYI!!!
Én sem úgy születtem, hogy zseni vagyok, de az élet megtanította, hogy mit hogyan kell, vagy egyszerűen utána olvastam.. bonyolultnak tűnik, de hamar belejössz!
Egyébként: az első nyári gyakszimon kb. 15 évesen elém raktak pár alkatrészt, építsem össze a gépet.. erre én: "hááát de én ezt nem tudom hogyan kell ám, ,még sosem csináltam ilyet..", a főnök meg hozzámvágta az alaplap leírását "nesze", és nekem kellett összeraknom...
Tanúlság: szerezz egy ismerőst aki ért hozzá, és ne összeszereléssel rendelj.. én tudom, mert mikor 15-20 gépet kell összerakni pl, akkor hibázik az ember, ez van, de ha te otthon egy gépet raksz össze, és az a sajátod, akkor valószínű nem fogod elhibázni..
Szóval a lényeg: előbb gondolkodjatok, és utána szidjatok másokat, mert lehet hogy vissza kell szívni, ahogy a kolléga is! :)

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az...

(#264) Ariadne válasza davids83 (#263) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze, aki maga szereli össze, annak meg jönnek a számtech üzletek gond esetén azzal, hogy "miért nem szakemberrel szereltetted össze, biztos rosszul volt összerakva". Nem jó ez nekik sehogy, ha bele akarnak kötni, bele fognak, tudod, nyuszika meg a sapka esete...
És továbbra sem értem, miért kellene mindenkinek érteni a gép szereléséhez. Hadd lehessek már szimplán felhasználó, arra van a számtech bolt, hogy majd ők ismerik a hardveres szerelgetős dolgokat, arra tartjuk őket. Tudok pöpec ingatlan adásvételi szerződést írni, mégsem várom el, hogy magától tudja ezt legalább egy kicsit mindenki más is, mert hát ugye ez egy szakma. :U

mod: Általánosságban beszéltem, nekem személyesen nincs ilyen gondom hálistennek, gondosan válogatott és összeszerelt a gépem, házilag. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#265) davids83 válasza Ariadne (#264) üzenetére


davids83
csendes tag

Nem kell értened, ha nem akarsz, de ez olyan dolog, hogy manapság már nem tudod elrontani.. a gyártók fejlesztők próbálják kizárni az "emberi hülyeség" tényezőt, úgy oldják meg a dolgokat, hogy minél kevesebb esélyed legyen elcseszni.. de ha még így sem tetszik, akkor is kizárt, hogy valaki az ismerőseid közül (család, rokonok, haverok) ne értene hozzá..
Márpedig abba nem köthetnek bele ami kielégíti a "rendeltetésszerű használat" elméletét.. ha elolvasod a leírást, és az alapján összerakod figyelmesen, akkor nem hibázhatsz!!! Erre hivatkozhatsz is, mert azt azért kapod, hogy elolvasd, és ennek alapján összeépítsd!
Lehet hogy tudsz ingatlan adásvételi szerződést írni, de ez olyan dolog, hogy elvárod hogy a ember, akinek csinálod, az alapvető dolgokat tudja pl egy szerződésről (mit kell tartalmaznia, milyen formalitásai vannak stb.. ezt már középsuliban tanítják). Ez olyan mint az adóbevallás: én nem értek hozzá, de ha meg kéne írnom a sajátomat, valószínűleg utána néznék és meg tudnám írni (apám helyett).. de mivel ő jobban ért hozzá, inkább rá bízom.. jövőre már úgyis nekem kell!

Ami ami, az az...

(#266) Solten válasza davids83 (#263) üzenetére


Solten
addikt

Ebben is van valami, a legtöbb esetben a balf@sz user a főbalf@sz, ugye az "emberi tényező"... :DDD

Saor Alba

(#267) adalbert1 válasza davids83 (#265) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez a nem tudod elrontani azért vicces kijelentés... ;] Nálunk a cégnél az egyik területi képvieslőnek még egy ps2-es egér bedugása is gondot okozott a laptopjába, el is deformálta a csatit az egéren... Meg a számtech boltosok memoárjai című topicban is vannak olyan történetek, hogy memória fordítva beleeröltetve, procinak a pasztája mindenhova szétkenve, stb...
Tehát aki nem ért hozzá az még mindig jobban jár, ha összerakatja valakivel a konfigot.

ariadne. "miért nem szakemberrel szereltetted össze, biztos rosszul volt összerakva". Erre meg csak annyit, hogy attól hogy egy boltban dolgozik valaki már szakembernek számít? Ezzel arra akarok rámutatni, hogy jópár helyen biztos max. egy érettségije van a boltban dolgozó gépeket összerakó embernek is -ettől függetlenül tegyük fel hogy nagyon profi benne-, akkor ő sem szakember.

(#268) AMD Power válasza adalbert1 (#267) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan. Én is össze tudok rakni egy gépet. Nem nehéz. De mivel én nagyon türelmetlen vagyok sohasem szerettem csinálni. Ezért van az ,hogy a mostani gépemet mikor megvettem ott rakták össze előttem a boltban.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#269) davids83 válasza adalbert1 (#267) üzenetére


davids83
csendes tag

Na ezaz, ha annyira hülye hozzá akkor nézzen utána.. énis dugtam már be pl din dugót fordítva anno, szét is csesztem a Commodore64-ünket! :D
Szóval ha minden kötél szakad, és tudja az illető hogy egy vasgolyót is el tudna rontani, akkor bízza arra az ismerősre, vagy rokonra.. de amúgy ez olyan dolog, hogy minek neki laptop, ha egy egeret sem tud jól bedugni.. aki PC-t vagy laptopot használ, annak azért kötelessége az alap fogalmaknak utána nézni, hogy legalább azokat vágja.. pl akkor a töltőt se tudja bedugni? :)

Ami ami, az az...

(#270) tlac válasza davids83 (#263) üzenetére


tlac
nagyúr

A kábelek kicsúsznak, ez van... vannak alaplapok, ahol adnak egy egybeépített csatlakozót, ezeket a szervízben összeszereléskor tilos volt ráraknunk, mivel könnyen lecsúsznak..

a képen a power led éppen fordítva van bekötve...

én tudom, mert mikor 15-20 gépet kell összerakni pl, akkor hibázik az ember, ez van

ezek szerint az (alapos) teszt is kimaradhat

(#271) Ariadne válasza adalbert1 (#267) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez konkrét példa volt, van, akinek ezzel próbálják visszadobni a cuccát, hogy "nem garanciális", mert nem "szakember" szerelte be. Ezért írtam.

Egyébként meg továbbra is fenntartom, hogy tudhatok számítógépet kezelni akár magas szinten is függetlenül attól, hogy az alkatrészek összerakásához nem értek. Ezért forrdulnak az emberek számtech üzlethez, hogy azok rakják össze.
Én magam is úgy vagyok, hogy mivel barátom szereli össze meg szét a gépeket ezer éve, ezért bár felhasználóként azért nem vagyok kezdő, és felismerem az alkatrészeket, de egy belső csatlakozót már nem tudnék a helyére tenni, mert nem tudom, hova kell. Őszintén szólva egyáltalán nem is érdekel, de gép attól kell. Tehát ha úgy jönne ki a lépés, én is összeszerelve vennék gépet, és elvárnám az üzlettől, hogy ha megfizetem, tesztelve és minden csatlakozóval a helyén hozzák ki. Mivel ezért fizettem...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#272) djcapaporc


djcapaporc
csendes tag

Sziasztok!

Én is most vettem náluk egy acer notebookot, de gáz van vele mert sípol. Nem garanciára szném hanem hogy adják vissza a lóvét (úniós törvény szerint 8 napon belül kötelesek fizetni). Játszott már le velük valaki ilyen meccset?

Köszi

Üdv Cápaporc

(#273) lúzer válasza djcapaporc (#272) üzenetére


lúzer
veterán

mi sípol?
hangszóró v. más

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#274) djcapaporc válasza davids83 (#269) üzenetére


djcapaporc
csendes tag

David ha kell nekem van még commodor64 full extrával :)

(#275) djcapaporc válasza lúzer (#273) üzenetére


djcapaporc
csendes tag

Sztem a képernyő...

Az egyik tvnk is így sípol magas frekvencián...

Acer 5720as

[ Szerkesztve ]

(#276) Ariadne válasza djcapaporc (#272) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem uniós, magyar. De ha tényleg laptopot akarsz, és egyébként jó lenne, akkor azért inkább ne a pénzre menj rá, szerintem. Megteheted, jogod van hozzá (ha neten/telefonon rendelted), de az előzőeket elolvasva (meg a Garancia kérdés topikot, ott is épp most volt ilyen panasz rájuk) nem hiszem, hogy egyszerű lenne velük. Hmmm, sajátosan próbálják értelmezni a jogszabályokat. Mondhatnám azt is, hogy kamuznak...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#277) djcapaporc válasza Ariadne (#276) üzenetére


djcapaporc
csendes tag

A gáz az, hogy amit kinéztem más laptopot az nem náluk van. Ezért kéne a lóvé. Egy toshibát sasoltam ki remélem az jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#278) tlac válasza djcapaporc (#275) üzenetére


tlac
nagyúr

vedd lejjebb a frekvenciát :D

Egy toshibát sasoltam ki remélem az jobb lesz.

olyanokat is árulnak

Ariadne:

sípolást sem biztos, hogy könnyű elintézni garancián belül

[ Szerkesztve ]

(#279) Ariadne válasza tlac (#278) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez igaz. Ha viszont nyolc nap, akkor jó ha tényleg benne van, gyorsan és főleg személyesen kellene megpróbálni intézni a dolgot. Sajnos hiába van ez a szabály, ami kötelező, sajnos sok cég nem ismeri vagy nem akarja ismerni. Garancia kérdés topikban tudunk még mondani pár dolgot, hogy biztosítsa be magát.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#280) lúzer válasza tlac (#278) üzenetére


lúzer
veterán

nem garancia, 8 nap jog "csak" úgy
azért erre kíváncsi vok

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#281) djcapaporc válasza tlac (#278) üzenetére


djcapaporc
csendes tag

De ilyen tipus nincs: Toshiba Satellite A200-1N2 és ez ráadásul akciós az usanotebooknál...

[ Szerkesztve ]

(#282) Ariadne válasza lúzer (#280) üzenetére


Ariadne
őstag

#276-ban linkeltem a jogszabályt. Ehhez nem kell, hogy bármi baja legyen. De garanciális igénnyel is felléphetne, ez a nyolc munka(!)nap alatt szabad választás, melyikkel akar élni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#283) lúzer válasza djcapaporc (#281) üzenetére


lúzer
veterán

neten rendelted és kaptad?
8 nap csak akkor igaz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#284) tlac válasza lúzer (#280) üzenetére


tlac
nagyúr

nem 8 nap, hanem 8 munkanap ;)

(#285) djcapaporc válasza lúzer (#283) üzenetére


djcapaporc
csendes tag

Igen neten. Ha pampognak mellékelem a jogszabályt. Akkor csak meghátrállnak :F

(#286) lúzer válasza Ariadne (#282) üzenetére


lúzer
veterán

nem is vitattam, sőt írtam hogy ne keverjük garanciális problémával
de azért kíváncsi vagyok!
hogy jópofát vágnak és vissza a kesst

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#287) Ariadne válasza lúzer (#286) üzenetére


Ariadne
őstag

OK, én értettem félre. :R

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#288) djcapaporc válasza lúzer (#286) üzenetére


djcapaporc
csendes tag

Holnap írok nekik majd tudósítok, hogy mit reagáltak. Jó éjt, Sziasztok.

(#289) tlac válasza djcapaporc (#285) üzenetére


tlac
nagyúr

Akkor csak meghátrállnak

nem igazán...

De ilyen tipus nincs: Toshiba Satellite A200-1N2

attól még, hogy nincs listán, lehet tudnak hozatni

(#290) lúzer válasza djcapaporc (#288) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem mély kuss...

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#291) davids83 válasza tlac (#270) üzenetére


davids83
csendes tag

Valóban fordítva van, a netről szedtem a képet, de nem az a lényeg! :)
Hát, a teszt és az önellenőrzés meg is van, de ugye minden késve érkezik késésben vagyunk, hát néha elmarad, de arról pl nem tehetsz, ha összeszerelés és tesztelés után csúszik ki, mert ugye megeshet, és nem vesszük észre... nekem a volt főnököm pl állandóan siettetett, szóval alapos tesztre lehetőség sem volt, hiba esetén persze jöttek a seggberúgások, de sztem így nem voltak jogosak! :)

Ami ami, az az...

(#292) davids83 válasza Ariadne (#271) üzenetére


davids83
csendes tag

Ez kb olyan, mint mikor jogsit csinálsz.. a vezetés mellett van műszaki része is a vizsgának! Tehát kicsit ahhoz is kell konyítani, legalább hogy mi hol van a kocsiban...

Ami ami, az az...

(#293) davids83 válasza djcapaporc (#274) üzenetére


davids83
csendes tag

:D Nem kell köszi, unokatesóméknál még megvan a mienk azt hiszem.. persze meg lett javítva mindkétszer (egyszer én a din-nel, másszor tesóm égette ki a hang-chipjét).. szóval sokmindent megélt, de még tuti menne! :)

Ami ami, az az...

(#294) Owerlord válasza davids83 (#293) üzenetére


Owerlord
tag

CSütörtökön vettem egy DVD írót, kb 5 percig ha voltam a boltban :) Pedig tele volt emberrel.Tudni kell h hova menjen az ember.Kasszás csajszi,aztán oda az árukiadohoz,amelyiknél a legkisebb sor van :) Ennyi :) :C

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#295) HUN]Repa válasza djcapaporc (#288) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

"Az iPon Computer Kft. csak olyan terméket értékesít, amelynek ára a pénzpiaci értékesítő által nem irányítható ingadozástól függ, ennek alapján értelmezi a 17/1999. (II. 5.) Korm. rendeletet, a távollévők között kötött szerződésekről, melyet a vevő vásárláskor elfogad. Az iPon Computer Kft. készletet nem tart, a beszerzéseink minden esetben az aktuális valutaárfolyam függvényei. Az áraink csak az adott időpontban leadott rendelésekre vonatkoznak, és folyamatosan változhatnak."

A 8 munkanap igy rájuk sztem nem vonatkozik !!!

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#296) Ariadne válasza HUN]Repa (#295) üzenetére


Ariadne
őstag

Vonatkozik, bár ezt láthatólag nem szeretnék. A jogszabálynak ez a rendelkezése az értékpapírokra vonatkozik ugyanis. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#297) HUN]Repa válasza Ariadne (#296) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Linkelnéd ezt a dolgot ?? érdekelne nagyon ez a téma... köcce előre is ! :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#298) Ariadne válasza HUN]Repa (#297) üzenetére


Ariadne
őstag

#276-ban linkeltem. Maga a jogszabály nem ír többet róla, de ettől függetlenül még abszolút tévesen próbálják értelmezni, mert nem értenek hozzá, és feltételezem ügyvédjük sincs. Vagy legalábbis nem beszélik meg vele ezeket a dolgokat...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#299) lúzer válasza Ariadne (#298) üzenetére


lúzer
veterán

ha igaz lenne, pillanatonként változnának az árak, ahogy a forint-dollár árfolyam változik

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#300) Ariadne válasza lúzer (#299) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, no meg minden termékre érvényes lenne, ami külföldről származik. :) Bár nem mondom, bevezethetnék. Világpiaci helyzettől függően néha özönlenének a vásárlók. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.