Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40351) wolfman válasza Mercutio_ (#40308) üzenetére


wolfman
veterán

Visszakanyarodok picit.

Stockfotó lényege a figyelemfelhívás nem a hitelesség, erre elkezdjük elemezni egy szakmai topikban mennyire állná meg a helyét a valóságban.

Erről az jut eszembe, amikor az alul semmi c. filmben elkezdték nézni a Flashdance-t, hogy abból tanulják a táncmozdulatokat. Film kezdő képsoraiban a csaj bemegy a gyárba és ott ő egy hegesztő, leül hegeszteni. Egyik csávó (volt gyári munkások) meg rögtön:
- B@zmeg. Nem jó a varrat!
- Maradj már! Nem ez a lényeg.
- Dehát elb@ssza a hegesztést.
- Nem tudnál inkább a tánc részére koncentrálni?
- De hát hogy tanuljak egy olyan filmből, amiben már ez se csinálják jól?

a szöveg nem pont ez, de a lényeg a lényeg. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40352) wrongduke válasza Pötyi (#40334) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Hogy mondanád másképp: Bács-Kiskun megye székhelyén rendezett gyorsítótár-'becéző'-találkozót?

Cache-ke-meet. Így értelmet nyer, hogyan jött létre a DOOM-ból ismert Cyberdemon.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#40353) DeFranco válasza wrongduke (#40352) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az ciberedemizson volt csak romero épp akkor is a makk hetessel adagolta a porcukrot az üvegasztalon amikor diktálták neki a karaktereket.

(#40354) pycur


pycur
tag

Fragged by Romero! :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#40355) PR0JECTNR56 válasza DeFranco (#40353) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Te jó ég. :D

(#40356) #33253120 válasza DeFranco (#40353) üzenetére


#33253120
törölt tag

:C

(#40357) wrongduke válasza DeFranco (#40353) üzenetére


wrongduke
aktív tag

:R
Én arra gyanakodtam, hogy a bélyeggyűjteménye bővítése közben találták ki, de ezt a lehetőséget is felteszem a táblára.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#40358) ViZion válasza wolfman (#40351) üzenetére


ViZion
félisten

Belekötnék...
Nyugi, már múltkor is akartam, de akkor ugrottam egy nagyot. Stock fotó lényege, h eladják. De ha gagyi, akkor max meme lehet, amiből nem lesz píz. Szal. sokkal nincs beljebb, ha beszélnek róla, ő meg fizette a modellt, a világítás, eszközök, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40359) wolfman válasza ViZion (#40358) üzenetére


wolfman
veterán

van egy Stockfotós csaj, akinek "követem" a munkásságát. Értsd úgy, hogy felismertem már pár szakma űzése közben. Volt már Call Centeres, elektronikai üzlet eladó, vegakaja plakát arc, boldog családanya stb.

Áh, közben ki is derítettem, hogy Ariane-nek hívják. :) Talán a Tesco-nak is volt arca egy időben.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40360) Mercutio_ válasza wolfman (#40359) üzenetére


Mercutio_
félisten

1000arcú ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40361) MBazsee válasza wolfman (#40359) üzenetére


MBazsee
tag

Ő még a Microsoftnak is volt reklámarca. :)

(#40362) cbmfan


cbmfan
senior tag

bzmg :W

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#40363) tonyrulez válasza cbmfan (#40362) üzenetére


tonyrulez
őstag

fake

4 8 15 16 23 42

(#40364) -=RelakS=- válasza cbmfan (#40362) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Windows 14? Blah, xahr, nekem volt már Windows 95-öm is

;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40365) Silεncε válasza -=RelakS=- (#40364) üzenetére


Silεncε
őstag

Cöhh, nekem meg Windows 2000... :P

(#40366) -=RelakS=- válasza Silεncε (#40365) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:C
A fene sem gondolkozott az NT vonalban :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40367) cbmfan


cbmfan
senior tag

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#40368) DeltaPower válasza cbmfan (#40367) üzenetére


DeltaPower
őstag

ME után az XP jött és tényleg kemény volt mint a beton :)

Egyébként a win10-nek nem kellett volna használhatónak lennie? Korábban asztali vonalon minden második Windows volt a használható, 3.1-ok 95-szar 98-ok me-szar xp-ok vista-szar 7-ok 8-szar 10-megint szar.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#40369) -=RelakS=- válasza DeltaPower (#40368) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

10, mint szar? Itthon is, és az előző cégnél is szélsebes volt rá a váltás. Új cégnél vagyok jelenleg, csak Windows 10-et látok. Nem mernék hirtelen megesküdni rá, de talán még a beépített rendszereinken is az fut.

Persze, mindkét cégnél volt rendes felügyelet, szóval nem csak úgy hipp-hopp, jött a MS-tól a frissítés, csak hogy elqrja a gépet :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40370) quailstorm válasza DeltaPower (#40368) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez csak egy sztereotípia és mém. W95 miért volt szar? Melyik W95 a több tucat féle releaseből?
98 volt kb. a létező legrosszabb valaha, csak az emberek nem ismerik, csak a 98SE-t.
2k-t kihagytad a listából, az is már volt otthonra, de éppen már az NT4.0 is.
Vista nem szar volt, hanem early access :DDD Meg nem voltak megfelelő vasak alá. Mai napig a Vistával megalapozott NT6-ot gyűrjük.
8 után volt egy 8.1, az is külön build, egyik se volt rossz, csak a UI-t tervezték félre. De stabilitásban meg szolgáltatásban előrelépés volt. Arról már nem maradtam le mint a Vista korai időszakáról.

10-nél meg a rolling release és az eszetlen management, meg a software as a service a legfőbb gond, és ez nem is fog változni már.

Ja és a könnyes szemű XP nosztalgia se az SP0 SP1-nek szól, hanem legalább SP2. Annyi erővel meg már a Vista is jó, csak addigra ott volt már a 7, mire SP2 Vista élesedett.

[ Szerkesztve ]

(#40371) -=RelakS=- válasza quailstorm (#40370) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"eszetlen management"

Eddig hányótoknak gyűlt meg a baja a Skype 8-al, és hogy csak rendszergazdai jogosultságokkal hajlandó akár egy frissítést is telepíteni Windows 10-en? :W
Persze, a MS fórumán a "segítség" félrebeszél, a Skype for Windows 10-ről meg majd még kiderül, hogy mennyire használhatatlan.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40372) quailstorm válasza -=RelakS=- (#40371) üzenetére


quailstorm
nagyúr

öööö, unokatesómmal átálltunk Matrix chatre riottal, saját homeserverrel
én erőszakkal 7.46-ot használok amíg lehet
munkahelyen meg rágom a fülüket hogy matrix chat matrix chat

kb ennyi a véleményem a Skype 8-ról

mindezt úgy, hogy ~2006 óta vagyok aktív skype user... és 2009 óta minden nap

[ Szerkesztve ]

(#40373) #21346560 válasza -=RelakS=- (#40371) üzenetére


#21346560
törölt tag

Meghánytuk-vetettük a kérdésedet, hogy hányónknak... :DDD

(#40374) TaaT


TaaT
veterán

Nálunk bent a cégnél még xp van, P4-el. ;] :O :(((

Give them hell Ukraine!

(#40375) -=RelakS=- válasza #21346560 (#40373) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Már megint HÁNYattatott sorsa lesz a topiknak? Jajjistenkém :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40376) ollie válasza DeltaPower (#40368) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A win10 az eddigi legjobb windows.

***

(#40377) Silεncε válasza DeltaPower (#40368) üzenetére


Silεncε
őstag

Azóta Windows 10-et használok, hogy a 10240 még Insider volt (sőt, régebbóta). Ez alatt megfordult kb 20 gépen volt szerencsém használni, vegyesen asztali meg laptop (sőt, 2 tableten is). Munkahelyen és otthon is. Olyan problémám nem volt még vele, ami nagyon súlyos lett volna. Igen,vannak hülye dolgai, de ez van, semmi sem hibátlan. BSOD-ot még nem láttam win10-en (pedig a legfrissebb hardver is 4th gen i5). Semmi pénzért nem mennék már vissza se win7-re se 8.1-re

(#40378) quailstorm válasza Silεncε (#40377) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem i5-3317u-n volt néhány random BSOD, közvetlen indítás után, nem nagyon értem miért, a dump semmi értelmeset nem hozott ki.
De alapvetően nekem az erőszakosság a bajom vele meg a kompatibilitás megszüntetése, átalakítása. Egyik W10-ben még van Windows Mobile eszközközpont, következőben nincs, ugyanez USBAudio2-vel, vagy bizonyos droid emulátorokkal (bár azon túllépett a fejlesztés szerencsére).
UWP része így 1803-ban kezd kinézni valahogy legalább.

Amúgy meg nekem mindegy az OS. W10-ben ami W10 és használom, az a naptár outlook beépülés, bár alig-alig, meg UWP appok, mint az MS to-do, OneNote vagy Posta, esetleg a Unitys speedtest, meg már játék.

Munkahelyen W7 van és igazából amire használom mindegy, lehetne tőlem 8.1 is, XP azért nem, mert azon nem megy a Visual Studio 2017 meg a TIA Portal V13.

[ Szerkesztve ]

(#40379) Silεncε válasza quailstorm (#40378) üzenetére


Silεncε
őstag

Igazából én is így vagyok vele, majdnem mindegy az OS. Most éppen win10-ről írok, de az előző kommentet Ubuntu 18.04 + i3wm alól küldtem. Programozáshoz megint majdnem mindegy, Angular mindenhol van, VS Code is, meg g++ is ha azt akarnám. Java szintén (ha nagy ritkán előfordul), Python szintén. macOS-en kívül bármilyen rendszert szívesen használok (a macOS-nél idegesít, hogy agyon van csicsázva, minden izeg-mozog animált, ezt win10-nél is első dolgom volt kikapcsolni, az i3wm meg nem erről híres :D )

(#40380) DeltaPower válasza quailstorm (#40370) üzenetére


DeltaPower
őstag

Win95 teljesen véletlenszerűen képes volt öngyilkos lenni, még a többi kiadáshoz képest aránylag stabilnak mondható osr2 is. Egy áramszünettől vagy véletlen resettől úgy meg tudott feküdni, hogy reinstall kellett.
98 már egy fokkal stabilabb volt, az SE egész tűrhető. ME egy hulladék volt, ugyanúgy magától össze tudott omlani mint a 95. 2k-t errefelé nem nagyon használtak otthon, konkrétan 2 emberről tudok összesen. Vista a baromi gépigénye miatt inkább techdemo mint oprendszer. 8.0 totál elhibázott volt az UI miatt, 8.1 egy fokkal jobb, úgyhogy azt nyúztam is bő másfél évig, de nem voltam elégedett vele.
A win10-nél aláírom hogy stabil, de a telemetria, a kényszerített frissítés, a sokáig csak világító fehérben létező UI, a felhasználói kontroll lecsökkentése stb. miatt nem tartom egy jó oprendszernek, pedig már az 5. service pack-jellegű nagyfrissítésnél tartunk.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#40381) quailstorm válasza DeltaPower (#40380) üzenetére


quailstorm
nagyúr

95-öt 98FE-t én élesben akkoriban nem használtam, de a 95-öt masszívan bepótoltam utólag, nem volt vele gondom, első 95-ömet tartalmazó vinyóm még meg van, remélem megy is (250MB). (az 3 alaplapcserét élt túl)
De értelemszerűen nem releváns.

Ellenben a 98FE az semmire se volt jó nekem, mert a 98SE-n megszokott cumók nem mentek, cserébe összefosta magát.

Igen a 2K meg az NT nem itthon ment igazán. Itt XP-től ugrottak rá a népek az NT vonatra.

Az meg a plusz, hogy a W10 se mindenkinek stabil, topicját olvasva nagyon megosztó rendszer és tálca-startmenütől kezdve millió anomália van vele. Nekem pl. a hálózati fájlmegosztás szokott össze vissza működni, nem működni.

[ Szerkesztve ]

(#40382) DeltaPower válasza quailstorm (#40381) üzenetére


DeltaPower
őstag

98FE-t egyetlen gépen használtam, azon semmiféle módon nem volt hajlandó települni az SE.
Win10-en nekem a wifi és a bluetooth működik elég rapszodikusan, de annak is örülnöm kell hogy egyáltalán működik, samsungék nem igazán hajlandóak egy 7 éves laptophoz friss drivereket kiadni. A tálcán odaragadó ablak-előnézetek, belépőképernyő nem-érzékelése, váratlan belassulások, intvga-dvga váltás anomáliái már meg se lepnek :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#40383) -=RelakS=- válasza quailstorm (#40381) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, enyémmel is telepítés óta van anomália, csak büdös lusta vagyok újratelepíteni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40384) Mercutio_ válasza DeltaPower (#40382) üzenetére


Mercutio_
félisten

7 éves laposon minek a w10-et erőltetni? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40385) cbmfan válasza Mercutio_ (#40384) üzenetére


cbmfan
senior tag

tegnap bolhán talált Celeron D procis, 2 Giga memóriás gépen volt 64 bites Win10...

próbáltam mozigépen anno, indulásnál külső winyó nélkül összefosta magát, lehetett újratelepíteni. ment vissza Ubuntu...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#40386) DeltaPower válasza Mercutio_ (#40384) üzenetére


DeltaPower
őstag

2 gépem van összesen, a melóson csak megszokott, bevált oprendszer lehet, 99% rendelkezésre állással, vagyis win7. Viszont haladni kell a korral és szokni az új dolgokat, mert előbb-utóbb muszáj lesz átállni, ezért van a notin win10, azzal lehet kísérletezni és nem baj ha összeroskad. A következő upgrade-nél (zen2) majd a melós gép is átáll win10-re.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#40387) #33253120 válasza Mercutio_ (#40384) üzenetére


#33253120
törölt tag

Asus X54H, i3 2330M, Adata 128 ssd-vel, 4G rammal, köszöni szépen jól van a W10 Developerrel. Még 1-2 virtuális gépet is bír. De persze nem erőmű. :)

(#40388) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Jó hír az Office 365 előfizetőknek? Mostantól 6 személyhez lehet kötni, és korlátlanul lehet telepíteni.

Amit nem értek, az az, hogy egyszerre 5 eszközön lehet egy előfizetéssel bejelentkezni. Akkor miért lehet 6 személyhez kötni? Aztán majd jön Vér István, hogy nem működik a sz@r, pedig csak 5 családtag épp cicás .docx-et szerkeszt? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40389) wolfman


wolfman
veterán

Nekem annyi gondom van eddig a Win10-el, hogy mikor megjelent és felraktam a gépemre, az Audigy 2Zs hangkarim-ra nem volt működő driver. Pontosabban felraktam a korábban használtat és az 5.1-emet folyton visszaállította sztereo-ra. Minden boot után beállítani, hogy a kimenet az nem 2.0, hanem 5.1 vaze! Ez meg se oldódott, inkább cseréltem.

A másik hibám, hogy azóta vettem egy régebbi DELL Studio XPS 1640-es lapost, ebben 2.1 hangszóró van. Win7-el működik, Windows8.1-el működik, de Win10-el csak és kifejezetten sztereo-ban hajlandó működni ez a mocsok. Fellapoztam a teljes netet, de semmi félmegoldás se segített. nem tudom mire vélni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40390) TaaT válasza wolfman (#40389) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy ez a minden boot után visszaáll valami más beállításra dolog, a driver többszöri feltelepítésével nálam megoldódott. Mondjuk igaz hogy minden nagyobb frissítés után megint elkúródott. Meg nálam csak annyi volt a gubanc hogy a hangerő nem 20%-on volt indításkor hanem 30%-on. De a legkomolyabb hogy amióta beb@szott a villám és tönkrement a videókártyám, minden rendben van a hangkártyával. :DDD :O

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#40391) -=RelakS=- válasza TaaT (#40390) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Miközben tönkretette a ménkű a videókártyádat, megigazította a hangkártyát? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40392) F.E.K.. válasza -=RelakS=- (#40391) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Isteni javítás --> vágjunk oda, attól megjavul! :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#40393) Top cat válasza -=RelakS=- (#40391) üzenetére


Top cat
őstag

Ez már csak így megy. Isten az egyik kezével elvesz, a másikkal ad :D

(#40394) qnadam válasza quailstorm (#40381) üzenetére


qnadam
veterán

anno (18 éve! :O ) a 2000-et nagyon szerettem, de lehet hogy főleg azért, mert a 98se után hihetetlen stabil volt.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40395) Gondwana válasza qnadam (#40394) üzenetére


Gondwana
addikt

Valami oka talàn lehet, annak, hogy a 2000-ből adtak ki Warship-editiont hajòvezérlésre. Picit több ez, mint egy WinPE. :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#40396) pycur válasza qnadam (#40394) üzenetére


pycur
tag

És még feltelepült fat32 fájlrendszerre is. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#40397) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40398) Speed® válasza *Ropi* (#40397) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hirtelen vicces..kár, hogy a defrag nem így/jól működik. Sosem értettem mi értelme, nem rendezi egymás mellé az összetartozó adatokat, konkrétan még jobban is szét tudja tördelni. Nem minden a kerületi sebesség növelésével járó szekvenciális tempóelőny, a késleltetés mérhetően növekedhet, végeredményben akár rosszabb is lehet, mint előtte volt. Szerencsére SSDkkel nincs ez a gond már.

(#40399) -=RelakS=- válasza Speed® (#40398) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azért a régi, lassú vinyóknál nem ártott, ha egy fájlt nem 20 különböző helyről kellett összekotornia a rendszernek.
Talán a Win98 kezdte, hogy a vinyó elejére összeszedte az általa fontosnak ítélt dolgokat, hogy gyorsabban induljon a rendszer, emiatt szerintem az eleje a vinyónak durván szét lett barmolva. A rendszerindításhoz nem szükséges fájlokat utána viszont ugyanúgy összegyűjtötte fizikailag egy helyre. Az, hogy esetleg van több fájl, ami összetartozik egy program szempontjából, az sosem érdekelte a töredezettség mentesítőket szerintem, a lényeg, hogy a fájl maga legyen egy kupacban.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40400) cbmfan


cbmfan
senior tag

bontottam gépeket, egyikben ez fogadott:

azt nem értem, hogy a táp és flopi átvágásának mi értelme volt...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.