Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39451) Out válasza wolfman (#39428) üzenetére


Out
addikt

Idézet egy ősi kínai informatikával foglalkozó könyvből: "Szegény Hókuszpók mindig mellé fog, aztán persze mérgesen morog"

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#39452) Pttypang válasza wolfman (#39448) üzenetére


Pttypang
veterán

De ha megveszi, akkor mar nincs vele dolgod :D

Everybody lies.

(#39453) macilaci78 válasza wolfman (#39450) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szóval ezeknél a problémáknál hol is hibáztam én? - A megoldás kulcsa nem a problémák, hanem az ügyfelek helyes megválasztásában található meg. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39454) wolfman válasza macilaci78 (#39453) üzenetére


wolfman
veterán

Első körben nem is volt probléma, ezért is bátorkodtam segíteni megint. De nem nekem van problémám, hanem nekik, csak meséltem, hogy úgy érzem és látom, hogy megint megy a matek fejben és mostantól a spórolás.

Csak mondjuk az emberek, ha tudnák, hogy ennek a pénznek a sokkalta sokszorosát be tudja nyelni az IT szektor és akkor még mindig nem megy FullHD 60FPS-el minden.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39455) Mercutio_ válasza wolfman (#39450) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott hibáztál, hogy túllépted a megrendelő által meghatározott keretet:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39456) winfos


winfos
tag

Ez most érkezett :D

(#39457) *Ropi* válasza winfos (#39456) üzenetére


*Ropi*
félisten

'Sztakq... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39458) wolfman válasza winfos (#39456) üzenetére


wolfman
veterán

Az ott lent egy a CPUknál is használatos oldallapos tölcsér?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39459) LamerGyuri válasza winfos (#39456) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Női tulajdonos? :U
...volt párom javított MINDENT ragasztószalaggal.. :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#39460) winfos válasza wolfman (#39458) üzenetére


winfos
tag

Az bizony az :D Van itt minden, ez már nekem is durva volt, azért is osztottam meg :)

Egyébként nagypapi gépe, unoka szereli :D

(#39461) -=RelakS=- válasza LamerGyuri (#39459) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

de basszus...
Szigetelő szalaggal pl egy dolog.
De ez az a barna szörnyűség, amit ha leszedsz, mindenhol nyomot hagy :Y

Illetve egy idő után szeret a ragasztóanyaga elporladni

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39462) azbest válasza winfos (#39456) üzenetére


azbest
félisten

postás? Az ő nemzeti színvilágukat és ragasztószalagjukat használja :D

(#39463) wolfman válasza winfos (#39460) üzenetére


wolfman
veterán

De ki van vágva a gép alja a levegőnek vagy azt nem tartották fontosnak és a venti szívta a nagy semmit? Pontosabban az oldalsó pár mm-es részen amit tud.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39464) winfos válasza wolfman (#39463) üzenetére


winfos
tag

Természetesen nincs kivágva alul :)

(#39465) ViZion válasza winfos (#39464) üzenetére


ViZion
félisten

Körberaknám nikecellel, hangszigetelés címen és mehet vissza. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39466) szakalistvan válasza wolfman (#39463) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Távtartónak van bent,a csavar helye is le van ragasztva.Nekem kifejezetten tetszik a megoldás:)

(#39467) maláj válasza wolfman (#39428) üzenetére


maláj
őstag

esküszöm, mostmár én fogok neked kérvényezni 1 avatar cserét a megfelelő "szaktopikban" :DDD

pl. ezt majd megphotoshoppolják a kollégák :K

(#39468) wolfman válasza maláj (#39467) üzenetére


wolfman
veterán

Nem kell, kösz!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39469) #33253120 válasza winfos (#39456) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szép, mint egy traktor. :D

(#39470) Pttypang válasza wolfman (#39468) üzenetére


Pttypang
veterán

Szegény ember, mindig csak szekalnak, akarmit irsz :N

Everybody lies.

(#39471) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Az élet nagy igazsága?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39472) TaaT válasza -=RelakS=- (#39471) üzenetére


TaaT
veterán

So true.

Give them hell Ukraine!

(#39473) planbmokus


planbmokus
senior tag

Hónap kérdése:
-Adott a nappalimban egy 55"-os TV, amin van felvevő funkció. Ha azzal felveszem a filmet, azt le tudom játszani a hálószobámban lévő 40"-oson is, vagy azt a 15"-t le fogja vágni a kicsi?

Öt perce csak ülök és bámulok magam elé....

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#39474) opr válasza planbmokus (#39473) üzenetére


opr
veterán

Ezen most felrohogtem, ez mar nem is siman hulye, ez mar a kovetkezo szint. :DDD :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39475) cbmfan válasza planbmokus (#39473) üzenetére


cbmfan
senior tag

neee.... ez honnan?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39476) MBazsee válasza planbmokus (#39473) üzenetére


MBazsee
tag

Vegyen mellé egy 15"-os laptopot vagy TV-t és a fennmaradó részt azon le tudja majd játszani! :DDD

(#39477) ViZion


ViZion
félisten

Vicces. De amúgy ott fog bukni a történet, h ált. az ilyen készülékek mindenféle saját formátumba mentenek, amit másikon nem tud lejátszani. Legalábbis nálam ez volt a helyzet a set-top-box kütyüvel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39478) planbmokus válasza cbmfan (#39475) üzenetére


planbmokus
senior tag

Közép-Dunántúl...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#39479) macilaci78 válasza ViZion (#39477) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Biztos, hogy a formátum volt egzotikus és nem másolásvédelemmel kínálta meg a szolgáltatói STB? Én simán el tudom képzelni, hogy gyártón, OS-en belül legalábbis több TV-típus is le tudja játszani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39480) ViZion válasza macilaci78 (#39479) üzenetére


ViZion
félisten

set top box volt és a formátum volt egyedi. Átvittem PC-re, semmi nem játszotta le. Beszéltem a szervizessel is, nekik van lejátszó SW PC-re, de nem adják ki, így lehetett csak forgalmazni a boxot. De ez 10 éve volt, nem tudom, h mi van most, főleg az okos TV-ben miket használnak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39481) ollie válasza ViZion (#39480) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Manapság a védelem miatt csak azon a tv-n játszható le a felvétel, amin fel lett véve, tehát még egy másik ugyanolyan modell sem fogja lejátszani.

***

(#39482) wolfman válasza macilaci78 (#39479) üzenetére


wolfman
veterán

Nekünk van egy asztali DVD felvevőnk amiben van HDD. Ez képes szép fasza minőségben felveni tévéből, de annyi lehetőséged van hogy vagy megnézed a felvételt a HHDről vagy kiírod DVD-re és ha jól emlékszem utóbbi után is csak az adott készülékben fogod tudni megnézni, máshol nem. Arról meg ne is álmodj, hogy a HDDn található formátum bármivel is kompatibilis lenne. Szóval a funkció megvolt, csak a szabványokba fostak bele szokásosan.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39483) ViZion válasza wolfman (#39482) üzenetére


ViZion
félisten

Nem a szabványokba, hanem ez a másolásvédelem... Mondjuk a TV műsorok a torrentek és az online film legnagyobb motorja. Ennyi reklámmal akkor is letöltöm/online nézem, ha épp azt a filmet adják. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39484) -=RelakS=- válasza ViZion (#39483) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg a retek klub nem vágja ki a véres jeleneteket, hogy az akármilyen kaszabolós akciófilm mehessen 12-es karikával :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39485) wolfman válasza ViZion (#39483) üzenetére


wolfman
veterán

Ennyi reklámmal akkor is letöltöm/online nézem, ha épp azt a filmet adják.

Ennyi, mert nem reklámot akarok nézni, hanem műsort/filmet.

(#39484) -=RelakS=-: Meg a retek klub nem vágja ki a véres jeleneteket

Egyik kedvencem, amikor kb. 7-8 éve leültem megnézni az Alien 2-t és konkrétan szinte jelenetek maradtak ki a filmből úgy hogy késő este ment és 18-as karikát kapott. Na de hol vannak már azok a 90-es évekbeli TV3-as idők, amikor a Született Gyilkosokat lenyomták este főműsoridőben VÁGATLANUL!? :D Kaptak is 48 óra adásszünetet érte.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39486) Gondwana válasza wolfman (#39482) üzenetére


Gondwana
addikt

Az a kütyü addig volt kizàròlagos az ìrott DVD-je lejàtszàsàra, amìg a menüjében nem vàlasztottad ki a Finalize funkciòt...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#39487) macilaci78 válasza -=RelakS=- (#39484) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Asszem, egy Die Hard filmet vágtak 23 perccel rövidebbre, mint a DVD-kiadást és annál még nem volt rendezői változat...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39488) azbest válasza -=RelakS=- (#39484) üzenetére


azbest
félisten

Lehet a nélmet verziót veszik át... ott is durva a cenzúra. Annó emlékszem, hogy a német tévében 15 perccel rövidebb volt a szintén német, de svájci csatornához képest a Starship Troopers, mert minden jelenelet kivágtak, ahol meghalt valaki :DDD

(#39489) wolfman válasza azbest (#39488) üzenetére


wolfman
veterán

Mert ebben a verzióban mindenki túlélte, csak elszaladtak vagy kimentette a felcser. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39490) ViZion válasza azbest (#39488) üzenetére


ViZion
félisten

de hát az akkor már egy másik film. Szerintem. Ezért is nézem rendezői változatban, ha vminél van. Sokszor a mozi korhatár vagy a kiadó miatt vágnak, később meg kiadják a rendezőit is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39491) Pttypang válasza -=RelakS=- (#39484) üzenetére


Pttypang
veterán

Sose felejtem el, mikor elkezdtem online khhm.. forrasokbol megtekinteni a filmeket, mennyi jelenet volt amit nem lattam mikor korabban tvben neztem, nevetseges egyszeruen.

Egyebkent miutan a szolhaltatoi ugyfelszolgalatokra befuto hivasok tekintelyes szazaleka az, hogy az emberek elvaltottak a bemenetet a tv-n, ne remenykedjetek.. :)

Everybody lies.

(#39492) Pötyi


Pötyi
őstag

Szakmázzunk egy kicsit!

Mit szóltok egy olyan géphez, ami stopperrel mérve 54 perc alatt bootol be! Az egységsugarú júzer bejön reggel, benyomja a gombot, a zöld led elkezd villogni, de a CTRL+ALT+DEL megjelenéséig majd' egy óra kell! Közben a monitoron látványosan nem történik semmi, még csak post képernyő sincs, tiszta sötét. Néha-néha ciripelő vinyó, nem kerreg folyamatosan. Amikor végre-valahára feláll a rendszer, utána teljesen jól működik, nem akadozik, nincs homokóra.

Se a HD Sentinel, se a scandisk nem jelent egy szem bad sectort se!

HP 5850, 2 géga ram, Win7 SP1

Kábé egy hete kezdődött a jelenség, korábban normális sebességgel indult.

QNX is cool!

(#39493) DeFranco válasza Pötyi (#39492) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ami stopperrel mérve 54 perc alatt bootol be!

hát ehhez elég lett volna egy napóra is :DDD

(#39494) Gyuri27 válasza Pötyi (#39492) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor az előzményekben meg kell nézni egy hete merre járt vagy mit töltött le.
Mert azért vannak veszélyes zergeporesz oldalak is! :DDD

Amúgy mindig ez a rohanás meg hamariság. Nem is értem. :N

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#39495) Ry0K3N válasza Pötyi (#39492) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Ennyi idő kell hogy feltöltődjenek a a kondik :DDD

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#39496) ViZion válasza Pötyi (#39492) üzenetére


ViZion
félisten

Hát én két felé venném a dolgot. Live linuxal teszt, h esetleg nem HW dolog-e, memtest, de szvsz az már kibukott volna. Utána ideiglenesen csinálni egy partíciót, vagy másik vinyó és friss winnel rálesni. Tutira vmi driver dolog. AHCI drivert meglesném, az okozhat ilyet. Rettenet AMD driver lecserélte mindig, persze nem volt jó a lapomhoz, restart után halál. Mire rájöttem, h VGA driver is cseréli... bakker. Nah. ez a tippem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39497) oriic válasza Pötyi (#39492) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"mérve 54 perc alatt bootol be!"

88-nál lehet időugrást csinálna már. :DDD

Live-Die-Respawn

(#39498) Pötyi válasza ViZion (#39496) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát de nem fagy le! Nem fosik maga alá, nincs kék halál, nincs széteső képernyő-kép! Nincs memhiba! Ha elindult, utána tök jól működik, teljesen jó sebességgel! Csak az elindulással van gond! Ez benne a sárkányos! H. Irén boot cédéjével csináltam egy-két tesztet, scandisk, memtest, de ott minden rendben volt.

QNX is cool!

(#39499) azbest válasza Pötyi (#39492) üzenetére


azbest
félisten

54 alatt be? Nekem tegnap vagy egy óra volt, mire kikapcsolt :)
Hiába ssd és gyors gép, de a win10 valamit teleptett még a háttérben. Nem túl közlékeny, hogy csinál valamit, de idővel befejezi. Persze ezen a gépen még nem állítottam be, hogy csak akkor telepítsen, amikor engedélyezem, ne pedig amikor kedve tartja.

(#39500) Speed® válasza Pötyi (#39498) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valamelyik HDD/ODD lesz a ludas tippre, húzogasd le sorban őket és kiderül. Anno egy PIO módba ragadt eszközzel tapasztaltam hasonlót.
X atkák sorozatba befért haver Z68 Giga lapja is..IGPnek 2x4GB RAM lett cserélve 2x8ra, ordenáré akadozás desktopon is, az egér 5cm/s tempóban haladt kb. Solution: 512MB->448MB RAM beállítás az IGPnek..miközben dVGA adja a képet, tehát inaktív az IGP. Kb. fél nap alatt jöttem rá :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.