Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40801) Silεncε válasza qqcqqc (#40799) üzenetére


Silεncε
őstag

De mégis milyen hülyeség már, hogy az elvitelesnek más az ÁFA-ja? Mire fel?

(#40802) macilaci78 válasza Silεncε (#40801) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A helyben fogyasztás egy szolgáltatás, kedvezményesebb áfával, az elviteles pedig termék a normál 27% áfával.
Le kellett volna sztornózni a helyben fogyasztós sütiket, megírni az 1 helyben fogyasztós és 1 elviteles számlát, mellé a jegyzőkönyvet. Mindezt nagy pörgés közepette úgy, hogy közben még a K. Vevő a füledbe lihegi, hogy halaggyá, me mén a busz!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40803) Silεncε válasza macilaci78 (#40802) üzenetére


Silεncε
őstag

Na mostmár ezt is tudom :W

(#40804) Pötyi válasza Silεncε (#40803) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát igen, mert amikor pld. a mekbörgerbe bemész, ott is az az első második kérdés, hogy helyben, vagy elvitelre? Az első kérdés az az, hogy Miben segíthet? - amire én már ösztönösen azt válaszolom, hogy semmiben, inkább legyen szíves vegye fel a rendelésem... :DDD Szóóóval, ha az elején kell döntened arról, hogy helyben, vagy elvitelre kéred, akkor ezt borítod fel, ha később meggondolod magad. Túl sok a macera, amikor egy a kasszánál már kifizetett és asztalhoz kikért, de meg nem evett Rákóczi túrós miatt kell sztornózni egy blokkot, mert az elvitelnek más az ÁFA tartalma.

QNX is cool!

(#40805) Sethdobaloah válasza macilaci78 (#40802) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Mondjuk, ha mar kiraktak az asztalra en fellebbeztem volna. Legkozelebb meg ha beleharapott es a maradekot elcsomagoltatja, akkor csak 9x%-rol kell kiallitani masik szamlat?

...csak én vagyok helikopter?

(#40806) thesound válasza Sethdobaloah (#40805) üzenetére


thesound
őstag

Abszurdisztán.

Bemegyek a Lipótiba a kakaóscsigámért, megkapom a papírtasakban, majd az ott kirakott széknél és asztalnál elkezdem a zacsiból falatozni. A következő emlékképem, hogy az ott dolgozó elkezdi kicsavarni a kezemből a csigát, hogy... :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#40807) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Amit írtam, csak a különböző áfa bevezetése után volt egy darabig. Az adóhivatal is rájött, hogy elég "vicces" a helyzet, így egy későbbi jogértelmezés szerint ez már nem így van.
De azért örülök, hogy mindenki felfogta a helyzet abszurditását. És külön köszönet korrektorunknak, aki megadta a jogértelmezést. :C

(#40808) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

A lúdlábtortákon meg a kakaós tekercseken behajtják majd amire lusták.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#40809) ViZion válasza BlacKSouL (#40808) üzenetére


ViZion
félisten

Én is úgy érzem, h jelenleg ez a legnagyobb probléma az országban. Le kell csapni a piacon a nénikre, adózzanak a répájuk után. Üssenek rajta az éttermeken, akik elvitelre is a helyi áron számolnak -nálunk is ez megy, két ár, de egy. És a bugyiboltban is, h a zokniról nem ad blokkot. Ha ezek megvannak, akkor hátra lehet dőlni, mindenki boldog... ;] :DDD
Azért megnézném egy ilyen stadionra mire mennyit tudtak számlázni, de ott gondolom minden IS rendben van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40810) wolfman válasza ViZion (#40792) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, ez sajnos tapasztaltuk mi is. Ravatalozó használati díj, terítő tisztítási díj, ásóamortizációs díj és ezek nem viccek!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40811) macilaci78 válasza wolfman (#40810) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ásóamortizáció... Apám 20 éve ugyanazzal az ásóval ássa minden évben a 700 m2-es kertet... :W

Tényleg egyszerűbb lenne: temetés: 20k/m^3+ÁFA, mvm: 4 m^3. Benne van 1 óra terembérleti díj, minden további megkezdett fél óra +10k/30perc+ÁFA.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40812) #33253120 válasza macilaci78 (#40811) üzenetére


#33253120
törölt tag

Enyémet meg ellopták idén a ház mögül. :(

(#40813) Littoral válasza #33253120 (#40812) üzenetére


Littoral
aktív tag

Ez az amortizáció... Nem folyamatosan kopik el, hanem egyszerre.

(#40814) Mercutio_ válasza Littoral (#40813) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tervezett avulás;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40815) Pötyi


Pötyi
őstag

Nemrég temettük egy családtagunkat, a számlán esküszöm még a lélekharang is fel volt tüntetve. Ezer-valahányszáz Ft. Amikor vége volt a szertartásnak és megindult a végső menet a sírhoz, direkt figyeltem, hogy elkongatják-e? (Megvolt...)

QNX is cool!

(#40816) cbmfan


cbmfan
senior tag

anyám temetése hamvasztással 400k volt. nézem számlákat, egyéb szolgáltatás 55k. kérdem mi ez? irodában nem tudta megmondani senki, de ha nem fizetem nem adják ki anyám hamvait. temetés után jött hozzám pap, mondja a szokásos sajnálkozó dumát, végül nyújtja felém kezét, és mondja, hogy intézzük a szokásosat. én kezet fogtam vele és elköszöntem... ha már egyszer megkapta beszédért a pénzt, még ráadást is akart? hihetetlen...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#40817) lezso6 válasza cbmfan (#40816) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én 10 éve azon akadtam ki, hogy a műanyag, kb éthordós doboz jellegű urnáért 30k-t számoltak fel.

Másik "vicc": szüleim szlovén határnál laknak, az nagypapám hamvai a BP-i temetkezési irodában, temetés az ország másik felén. El kéne intézni a temetést, de anyám nem tud szabadságot kivenni, apám pedig összezúzta a lábát, így nem tud vezetni. Gondolná az ember, hogy akkor utal mindenkinek és az urnát jó pénzért elszállítják. Hát a lónak a fff... ...fáját. Az urnát legfeljebb a benne lévő hamvakkal meg postán (!!!) adnák fel, de tökmindegy, mert csak készpénzzel lehet fizetni mindenkinél, a helyszínen. WTF. Úgyhogy jöhetett a B terv. Jó, persze, egyszer kell eltemetni valakit, de gyász a négyzeten ez a helyzet, hogy nem lehetett normálisan megoldani.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40818) wolfman válasza lezso6 (#40817) üzenetére


wolfman
veterán

Készpénzzel helyszínen? Ez nem törvénytelen egy kicsit? Vagyis rettenetesen? És miben kellett fizetni, cipős vagy nokiás dobozban? :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40819) cbmfan válasza wolfman (#40818) üzenetére


cbmfan
senior tag

amíg kapsz számlát róla nem...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#40820) DeltaPower válasza cbmfan (#40816) üzenetére


DeltaPower
őstag

Mikor anyám meghalt, mentem intézni az ilyenkor szokásos dolgokat. Egy vidéki kórházban halt meg, be kellett vinni a ruháját, jó sokat kellett várni a folyosón, aztán odajött egy fickó és közölte hogy neki adjam át a ruhát és fizessek tizenXezer forintot "előkészítési költségre". Mondtam hogy rendben, amint hozza róla a számlát vagy nyugtát, azonnal. Erre aztán rendesen elkezdte húzni a száját, de végül bő 20 perc után előkerült egy számlával, 1 db tétel "kegyeleti szolgáltatás" szerepelt rajta, de így legalább nem zsebre ment.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#40821) macilaci78 válasza cbmfan (#40816) üzenetére


macilaci78
nagyúr

egyéb szolgáltatás 55k. kérdem mi ez? irodában nem tudta megmondani senki - az adóhivataltól is meg kellett volna kérdezni. :(((

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40822) azbest válasza cbmfan (#40816) üzenetére


azbest
félisten

az a kemény, hogy a pap nem ad és nem is adhat számlát, mert "hitéleti cselekmény" jogilag és nem szolgáltatás. Az egyház nem adózik.

(#40823) Pötyi válasza azbest (#40822) üzenetére


Pötyi
őstag

Az két külön dolog, hogy kér/kap érte pénzt ÉS ha kap, akkor kell/nem kell adóznia utána. De most ne menjünk bele relációanalízisbe...

:DDD

QNX is cool!

(#40824) ace05


ace05
senior tag

Helló!

Ismertek szeged vagy annak környékén valakit aki alaplap javítással foglalkozik ?

(#40825) SP4C3 válasza ace05 (#40824) üzenetére


SP4C3
veterán

Alaplapon mit lehet javítani? Kondicserén kívül?!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40826) tonyrulez válasza SP4C3 (#40825) üzenetére


tonyrulez
őstag

Pl. CPU foglalatot, csatlakozókat?

4 8 15 16 23 42

(#40827) SP4C3 válasza tonyrulez (#40826) üzenetére


SP4C3
veterán

CPU foglalatot lehet, ha csak görbült tűket kell helyreigazítani, de ha komolyan sérült azt újra kell ültetni/reball, azt meg már csak nagyon ritkán éri meg.
csatlakozót még lehet cserélni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40828) Elemental


Elemental
addikt

Beüzemeltem egy routert, kaptam érte egy tisztított tyúkot. :)

(#40829) TaaT válasza Elemental (#40828) üzenetére


TaaT
veterán

Erről ez jutott eszembe. :DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#40830) SP4C3 válasza TaaT (#40829) üzenetére


SP4C3
veterán

:DD

(#40828) Elemental - És még én panaszkodtam, mikor cserébe 2 deci mézet kaptam. ;]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40831) Top cat válasza SP4C3 (#40830) üzenetére


Top cat
őstag

Jobban örültél volna ha ezt kapsz érte ? :DDD

(#40832) azbest válasza ace05 (#40824) üzenetére


azbest
félisten

a szegedi topicban mindenki Old Fox -ot szokta ajánlani pécével kapcsolatos forrasztásos témában.

(#40828) Elemental
Bözsi néni, fel kéne szerelni egy csengőt, mert így hiába hoztam meg a tyúkot ;]

[ Szerkesztve ]

(#40833) SP4C3 válasza Top cat (#40831) üzenetére


SP4C3
veterán

Na az is elôfordul néha, de aztán legközelebb én szoktam viszonozni. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40834) ViZion válasza Elemental (#40828) üzenetére


ViZion
félisten

Ez jó bótvót. Nekem a tisztított tanyasi futókakasaim 1400 Ft/kg áron keltek el, és ez nem drága. Ha tápos volt, akkor is min. 1000-1200 Ft/kg, elvileg 2,5 kg kellett, h legyen, korrekt fizetség.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40835) Elemental válasza ViZion (#40834) üzenetére


Elemental
addikt

Kb 3000 ft volt az értéke. 1100/kg, a tisztítás 400 ft.
Azért tudom, mert azóta
már rendeltem tőlük, annyira király sült készült belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#40836) 5teve válasza Elemental (#40835) üzenetére


5teve
senior tag

beetettek.

szó szerint. :D

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#40837) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Kész. Kiégtem. Vírusos memória.

[link]

(#40838) SP4C3 válasza Gézengúz (#40837) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha rátüsszent egy influenzával fertôzött egyed, akkor lehet vírusos a memóriamodul. Vagy feltaláltak valami áramtermelô scriptet és fesz alatt tartja a modult a virus... :C ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40839) wolfman válasza Elemental (#40828) üzenetére


wolfman
veterán

Aztán mikor elmentél boltba vásárolni, te is azzal fizettél tovább?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40840) Top cat válasza Gézengúz (#40837) üzenetére


Top cat
őstag

Pár éve még én is röhögtem volna rajta de ma már bármi elképzelhető :D

Mért ne lehetne rajta gyárilag flashmemória egy huncut kis programmal ;]

(#40841) pycur


pycur
tag

Megtalált 2 user is, hogy segítsek rajtuk.
Az első azzal, hogy segítsek már neki, mert nem ad képet a gép...
Hozott a kezében egy cpu hűtőt, egy egyedi jó nagyot. Mellette külön volt a ventillátora. Azt mondta, nem tudja rátenni.
Nézem, 1 mp alatt visszaadtam a gépet a kezébe:
A cpu tokot úgy ahogy van letörték a lapról, csak egy tüskekupac emlékeztetett rá.
Sajnálom hogy nem fotóztam le, olyan gyorsan adtam vissza hogy nem volt eszembe. :D

A másik pedig hogy szerzett egy új gépet és a régiből fel kéne újítani. Ez már logikailag ellentmond mert a régiből miként tervezte az újat felújítani?

Na nézem az új gépet.
Egy 2003-as sulinet matricás gép.
Valami amd cpu, 2x512 mb ddr1 ram.

Kérdem én hogy ez az új?
Igen....
A régivel mi van?
Az ott van ram nélkül, fekszik magában.
Az legalább valami am2-es gép, ddr2 és ddr3 memóhellyel. De így az sem ment.
Szóval nem lett felújítva az új régi gép.
Bár bekapcsolt, betöltött egy xp-t, de még a lan driver is hiányzott belőle. Így maradt. Szerintem az meghalna ma a neten, youtube használatakor meg bőven... :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#40842) aprokaroka87 válasza pycur (#40841) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán a 240p vagy 360p youtube még menne, bár az is necces :D

de amúgy semmi értelme nem lenne.

(#40843) Silεncε válasza pycur (#40841) üzenetére


Silεncε
őstag

Egyik haver engem is betalált nemrég. Vett egy komplett gépet valami 10k-ért és mondta, menjek el újrarakni. A ZH-k miatt mondtam, hogy nem érek rá, de küldött képet. Annyit bírtam kihámozni, hogy valami lga775 Gigabyte lap meg IDE csatlakozós HDD. Mondom neki, ezzel a lendülettel ki is dobhattad volna az ablakon a 10k-t. De neki csak netezni meg jutyúbra kell, nem kockulni. Mondom, ez valszeg meghal jutúb alatt. De higgyem el, jó lesz az. Mondom oké, te értesz hozzá, nem én. Végül egy másik haver ment el újrarakni, az utolsó infóm az volt, hogy a win7 nem volt hajlandó bootolni rajta... Mondtam neki, hogy legközelebb kérdezzen meg, lehet hogy értek hozzá és tudok segíteni, hogy ne basszon ki az ablakon pénzt

(#40844) opr válasza Silεncε (#40843) üzenetére


opr
veterán

"De higgyem el, jó lesz az."
En erre szoktam azt mondani, hogy:
"Jaaaa, hat miert nem szoltal, hogy ennyire ertesz hozza? Akkor ram itt igazabol semmi szukseg nincsen, amugy is dolgom van, orulok, hogy megoldotott, grat az uj gephez, jo szorakozast!"

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40845) Gyuri27 válasza Silεncε (#40843) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azon még egy win 7-nek el kellene indulni. Még ha valami régebbi 945 is a chipset.
Nem mondom, hogy erőmű de facéra meg óvatos jútúbra meg böngészni elmegy az.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40846) shteer válasza Gyuri27 (#40845) üzenetére


shteer
titán

Neked kellene az összes ilyen kukázott-nyugdíjazott hardvert beüzemelni a júzereknél - házhozmenve, 3 nap szállás és élelem a fizetség mellé :D

..szerintem jónak tűnik

(#40847) pikszel válasza Silεncε (#40843) üzenetére


pikszel
őstag

Nekem dolgozik itthon egy GA-EP43-UD3L, Core 2 Duo processzorral (E7500 (2.93 GHz » 3.6 GHz)), Radeon HD 6450 GPU-val, 8 GB RAM-mal és egy 128-as SSD-vel. Köszöni szépen, nagyon jól van. Semmi gondja a YouTube-bal, de a 3ds Max-szal se sok. ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#40848) Gyuri27 válasza shteer (#40846) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szoktam.
Anyunak is hasonló gépe van. Erre volt pénz.
Kapott egy 32 bites wint meg 2 giga ram ide hdd oszt csók.
Ami kell elmegy rajta.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40849) DJGABI válasza pikszel (#40847) üzenetére


DJGABI
addikt

jaja, 775 közepe teteje még azért elmegy. anyámnál is hasonló dolgozik, e8600. (#40848) Gyuri27 nekem mondjuk kitétel volt a 4 giga ram. mondjuk múltkor elé ültem, egy ssd rohadtul nem ártana bele

következő lépcsőnek valami g2020-as vasat néztem, de annyival az se izmosabb. legközelebb csere sztem akkor lesz majd ha a 2500-as konfigok ára beesik ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#40850) shteer válasza Gyuri27 (#40848) üzenetére


shteer
titán

Nem a tiédről van szó, hanem más kukázott hulladékjáról - P4-et úgyis imádod :)

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.