Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39501) macilaci78 válasza Pötyi (#39498) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Közben a monitoron látványosan nem történik semmi, még csak post képernyő sincs, tiszta sötét.
...
nincs széteső képernyő-kép - nem szétesett, hanem a káván kívülre esett. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39502) ViZion válasza Pötyi (#39498) üzenetére


ViZion
félisten

AHCI driver, mint írtam. Az ilyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39503) cbmfan


cbmfan
senior tag

erő van csak ész nincs...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39504) DJGABI válasza cbmfan (#39503) üzenetére


DJGABI
addikt

szinte látom magam előtt [link] :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#39505) ViZion válasza cbmfan (#39503) üzenetére


ViZion
félisten

csak simán ki kell mosni belőle, akkor megjavul. Vagy WD40... az jó. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39506) Speed® válasza cbmfan (#39503) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Uhh..gratula innen is.

(#39507) #04441088 válasza Pötyi (#39492) üzenetére


#04441088
törölt tag

Mi ezzel a baj?
Nekem jól jönne. Gép benyom. Cigi + kávé. Aztán reggeli, elszaladni postára, mire visszaérek működik is. :DDD

(#39508) ViZion válasza #04441088 (#39507) üzenetére


ViZion
félisten

jah... :DDD
Anno nyomdában dolgoztam, összehívták az embereket, mert a cigi az rossz. Elmegy vele sok idő. Jót röhögtem, mondjuk én munkaidőben ritkán dohányzom, de fura volt az egész. Ez a probléma? Az egyik jó grafikus gépe meg olyan lassú volt, h tényleg elment kávézni, amíg betöltött egy komolyabb állomány. És nem dohányzott, de az órabére a duplája volt azokénak, akiket dorgáltak a cigi miatt. Ja, az nem számít, h 8 órából 2,5-ben a homokórát nézi? OK.

Kicsit másik topikba ajánló [link], nem akartam ide is a képeket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39509) planbmokus válasza ViZion (#39508) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az egyik üzletláncnál, ahol üzletvezető helyettesként voltam, reggel power on -> KV lefőz -> bejelentkezek a gépen-> gyors budi -> távoli asztal kapcsolat be -> cigi -> utána ki tudtam nyitni a kasszát...
Laza 20-25 perc volt, ha épp nem frissített a gép.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#39510) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Eheti termés:
- Oktatás van, az oktatóterem foglalt, mert másik tanfolyás lett oda szervezve. Segáz, egy tárgyalóba kipakolunk laptopokat, aztán hajrá. Első etap lemegy flottul, öröm, bódottá. Második turnus jön, user beszól: én ezzel az izével (fordítok: tapipad) nem tudom és nem is akarom irányítani a gépet... Megj.: ha ennyire utál tapizni, remélem, nem okostelefonja van...
- Új ember esetén amikor a helpdesk rendszerünk userekre tartozó részét ismertetem, mindig elsütöm azt a poént, hogy "Az első lépés az, hogy eldöntsük, igényről vagy hibáról van szó, mert akkor ennek megfelelően kell az igénybejelentés vagy a hibabejelentés gombra kattintani. Sajnos nem mindig sikerül a helyes kategóriát kiválasztani..." Friss user, akit én oktattam le és hangosan heherészett ezen képest volt az imént igényként bejelenteni, hogy a monitorával gondok vannak...

(#39511) macilaci78 válasza SityiSXT (#39510) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igénye van egy gondtalan monitorra. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39512) wolfman válasza SityiSXT (#39510) üzenetére


wolfman
veterán

Mert igényli, hogy javítsd meg!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39513) ViZion válasza SityiSXT (#39510) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem nem adtad jól át a tananyagot. Kellene vmi kommunikációs képzés Neked... ;] :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39514) Pttypang válasza SityiSXT (#39510) üzenetére


Pttypang
veterán

Hiba az nála nincs, hiszen tegnap még ment.

Everybody lies.

(#39515) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#39516) shteer válasza TaaT (#39515) üzenetére


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#39517) ViZion válasza TaaT (#39515) üzenetére


ViZion
félisten

...mehet apróra! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39518) Gyuri27 válasza TaaT (#39515) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jézus ereje. A gonosz köztünk jár ismét. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#39519) *Ropi* válasza TaaT (#39515) üzenetére


*Ropi*
félisten

JNC = Jó Nagy Cumi? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39520) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Tudom, hogy ezek a tápok csúcsxarok, de elmesélek egy sztorit (így kívülállóként, offtopikban).

Adott volt egy ház, ahol az egyik szobában a gány villanyszerelés miatt nuku védőföldelés volt az aljzatokban. Volt egy egy ilyen táppal szerelt 1.8as cerka, mellé semmi extra, kvázi irodai gépnek volt árusítva egy hipermarketben (ez is ugye...). Működött szépen évekig ilyen körülmények között is.

Aztán került egy újabb (használt) számítógép, a másik mellé, ami már játékokra is "alkalmas" volt, szignifikáns előrelépés volt a régiséghez képest - mind a három. Ugyanis sorban jött sorban egy másik socket 478, utána két fajta socket 754 is.

És hogy miért jött sorba három másik? Azért, mert minden lapot egyenként 4-6 hónap alatt sorban megzavart a földeletlen környezet. Csak a lapokat "szerencsére", a többi alkotóelem (a már akkor is alsó-középkategóriás videókártyák, háttértárak, processzorok, memóriák) működött utána is.
Ezekben pedig nem ilyen rossz tápok voltak, hanem FSP, Corsair típusúak (nem is egy, hiszen volt, hogy géppel jött a táp is). Sőt egyik gépnél be volt iktatva egy szünetmentes táp is. A hibajelenség mindig az volt, hogy indításkor venti pörög, jel sehol, memória/videókártya/tápcsere nem segített a helyzeten.

Ezek után derítettem ki, hogy mi volt a hiba fő forrása - nem az én gépeim voltak, később jöttem a képbe.
És az ugyanarra a rendszerre dugott vargáné-irodaigép még azután is ment vidáman, hogy kikerült a használatból - és természetesen a villamos rendszer cserélése után már a későbbi gépek is bőven működőképes maradtak több éven keresztül (holott mind használt volt).
Az a kukába való táp a gyengusz gépet még úgy is el tudta látni delejjel, hogy veszélyeztetett környezetben működött.

A gonosz nyelvek szerint az is lehet, hogy irigységből rontotta el az újabb gépeket :D

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#39521) -=RelakS=- válasza TaaT (#39515) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

The power of Christ compels you!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39523) bullseye válasza moha bácsi (#39522) üzenetére


bullseye
addikt

:)

Azért főkekecként érdekelne, hogy a hirdetett sebesség van meg mint aláírt, vagy kisebb betűs vállalt minimum?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#39524) pető bá' válasza bullseye (#39523) üzenetére


pető bá'
őstag

A modem ON->router->laptop konnektálás sebessége szerintem nincs szerződésben rögzítve. A többi nem számít az ügyfélnek..

"... and I hope you have a great day!"

(#39525) wolfman


wolfman
veterán

Ezt meg hogy?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39526) Gyuri27 válasza wolfman (#39525) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vagy minden le van fújva pl lakkal. Vagy a közeg nem vezeti az elektromosságot. Vagy varázslat, mágia. Én erre szavazok. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#39527) oriic válasza wolfman (#39525) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ásványi olaj.

Live-Die-Respawn

(#39528) solena válasza oriic (#39527) üzenetére


solena
tag

Ez nem ásványi olaj, hanem a 3M cucca: Immersion Cooling with 3M(TM) Novec(TM) Engineered Fluids Ha jól értettem, valami vízféle (hallás utáni angolból nem vagyok túl jó). A 9gag linken a táblán egy pillanatra látszik a felirat, hogy a 3M folyadékát használják.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#39529) #33253120 válasza Gyuri27 (#39526) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jaja... Idehaza is van valahol egy kis cég, akik speciális impregnálással foglalkoznak. Nem nagyon találom a cikket róluk, de valami kis faluban vannak, és talán többek között a ZTE beszállítói. A cikkben a portán egy akváriumban ketyegett 24/7 egy RPI... :)

[ Szerkesztve ]

(#39530) oriic válasza solena (#39528) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Olajjal láttam ilyet én csak, de hiszek neked. :R

Live-Die-Respawn

(#39531) macilaci78 válasza wolfman (#39525) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Házi barkács topikban jött fel nem olyan rég. Olyan 1000+€ értékű speciális folyadék van abban az akváriumban. Nem desztillált víz, mert hamar szennyeződne és vezetne, az alkohol viszont gyorsan párolog.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39532) shteer válasza macilaci78 (#39531) üzenetére


shteer
titán

Meg az alkoholt ugye nem pazaroljuk

..szerintem jónak tűnik

(#39533) TaaT válasza shteer (#39532) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#39534) solena válasza oriic (#39530) üzenetére


solena
tag

Én is csak olajjal láttam ilyet. Csak a buborékok viselkedése nem olyan volt, mint olaj esetén (olajban a buborékok látványa olyan "smooth"-élmény, a vizes vizes jellegű folyadékokban a bubik kissé "szögletesebbek"), ez tette gyanússá a folyadékot, és lestem utána:)

Persze nem kizárt, hogy valami olajféle, ennyire azért nem néztem utána, csak az megmaradt a videóból, hogy a narrátor külön kiemeli, hogy ez nem (ásványi) olaj:) (vagy baromira félrehallottam:DDD)

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#39535) -=RelakS=- válasza solena (#39534) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gondolom nem minden olaj folyik majdnem mézszerűen nehezen, pláne nem a forráspontja környékén ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39536) Pttypang válasza moha bácsi (#39522) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem vagyok kiszallos, de ez teljesen megszokott sztori. Aki szerint 15 meterre a kertben nem jon a gigabit a wifin, az a legjobb..

Everybody lies.

(#39537) solena válasza -=RelakS=- (#39535) üzenetére


solena
tag

Valóban, de pl., az étolaj buborékjai olyan 180 Celsius környékén kezdenek "vízszerűen" viselkedni, az meg nem éppen az a hőfok, amit szívesen látnék egy hőmérőn:D

Egyébként most kicsit utánajártam. A 3M már az ötvenes évek óta foglalkozik ilyen folyadékokkal, legfeljebb más célból. Találtam náluk egy pdf-et, ami ezzel foglalkozik, és a második oldalon hoz egy példát, hogy mit is használnak: 3M™ Novec™ 7100 Engineered Fluid boils at 61°C (142°F). Ez a cucc magyar oldalon is fellelhető: 3M™ Novec™ 7100 Elektronikai Folyadék. Itt megnézve az anyagot (metoxi-9-fluoro-bután (C4F9OCH3)), ez alapvetően halogenizált alkohol (ha jól értelmezem kissé megkopott kémiai tudásommal).

Szóval, nem olaj, hanem megbolondított alkohol:) (ha nem lőttem nagyon mellé)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#39538) ViZion válasza solena (#39537) üzenetére


ViZion
félisten

ööö... nem tudom mit találtál, de a videón nem ez van. Egy német modder (a legjobbak közül) már használja. drága, kicsivel szobahő felett forr, aztán ez egy hűtött felületen lecsapódik és lecsöpög, mint a hőcsőben. [link] van ennél részletesebb, de nem találom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39539) Bucsi13 válasza ViZion (#39538) üzenetére


Bucsi13
tag

Az első perc környékén személyesen der8auer szájából hangzik el a "3M Novec" kifejezés, solena jó infót talált, a megfelelő subredditek is kitárgyalták már párszor :)

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#39540) wolfman válasza solena (#39537) üzenetére


wolfman
veterán

De egy ilyen "aquárium' megtöltéséhez gondolom nem egy nem kettő ilyen üvegnyi folyadék kell.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39541) ViZion válasza Bucsi13 (#39539) üzenetére


ViZion
félisten

Abban a videóban amit anno láttam -másik konfig volt, kiállításra- a folyadék nem 61°C-on forrt (valami 30 akármennyire emléXem), ezért gondoltam, h ez más. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39542) Sethdobaloah válasza ViZion (#39541) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

mert ebből az anyagból van 34 fokos is.

...csak én vagyok helikopter?

(#39543) Mercutio_


Mercutio_
félisten

NA boltosok, jól pörög a BF?:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39544) cbmfan válasza Mercutio_ (#39543) üzenetére


cbmfan
senior tag

az lehet, de ez már kevésbé :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39545) ViZion


ViZion
félisten

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39546) Gyuri27 válasza cbmfan (#39544) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ebbe még döglött állat sincs koma. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#39547) qqcqqc válasza Gyuri27 (#39546) üzenetére


qqcqqc
őstag

Csak egy kis por a múlt évezredből. :)

(#39548) wolfman válasza Gyuri27 (#39546) üzenetére


wolfman
veterán

Na de tényleg. Semmi különös. Ez itt a viharsarokban tök elfogadott, hogy emberek nem takarítják a 20 éves konfigjaikat.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39549) *Ropi* válasza wolfman (#39548) üzenetére


*Ropi*
félisten

1 éves Asus lapos.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39550) Pttypang válasza wolfman (#39548) üzenetére


Pttypang
veterán

A p35 ds3l giga lapos asztalimnal mar inkabb bele se merek gondni az eletkorba :D

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.