Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39201) -=RelakS=- válasza cbmfan (#39200) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És az gépelés közben nem kattogott, hanem szavalta, hogy "Zsolti a béka"? :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39202) Pttypang válasza #33253120 (#39198) üzenetére


Pttypang
veterán

Billemen mar semmilyen betu sincs mar, akkor en mit fogok igy kezdeni...

Egyebkent meglepodok mindig, az egyetemen, infos szakon mennyire keves ember van, akinek mutatok pl egyangol feliratos kepet es felfogja, mi van ra irva. Tenyleg ijeszto.

Everybody lies.

(#39203) macilaci78 válasza cbmfan (#39200) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Írás közben én sem szoktam a billentyűzetet nézni. Gépeléskor már sajna más a helyzet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39204) ollie válasza -=RelakS=- (#39196) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nincs a billentyűzeten magyar ékezetes betű, akkor furcsa elvárni, hogy ékezettel írjon valaki.

***

(#39205) -=RelakS=- válasza ollie (#39204) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Miért is?
Be lehet állítani magyar kiosztást amerikai angol billentyűzeten is. Az íÍ kerül hülye helyre, minden más működik pont ugyanúgy.
Amúgy meg ha a töki tényleg csak magyarul beszél, és erre még büszke is, akkor pláne fura, hogy nem használ ékezeteket.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39206) cbmfan válasza -=RelakS=- (#39205) üzenetére


cbmfan
senior tag

akkor írjon rovásírással. ja hogy azt sem érti? akkor milyen szittya magyar az ilyen?

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39207) ollie válasza -=RelakS=- (#39205) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért, mert hosszabb idő úgy írni.

***

(#39208) -=RelakS=- válasza ollie (#39207) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, ha valakinek mindegy, hogy szarnyalás, vagy szárnyalás, csak mert gyorsabb leírni :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39209) bullseye válasza -=RelakS=- (#39205) üzenetére


bullseye
addikt

alt_gr+j

kb. 20 éve US billentyűzetem van, egyrészt mert a játékok kiosztása miatt könnyebb volt így, másrészt nagyon szeretem azt a darabot, amit 10+ éve kaptam. :) Nem igazán okoz gondot vagy időkiesést, amíg nem kell nagyon spéci karaktereket keresni, mint a kapcsos zárójel.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#39210) -=RelakS=- válasza bullseye (#39209) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha meg nagyot akarsz, <AltGr>+<I>

Tudom, haragudtam is erre, mert már itthon is a magyar billentyűzeten elkezdtem így gépelni :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39211) axioma


axioma
veterán

Na igen, de engem ugy tunik eddig elviselnek igy, hogy angol billkiosztason gepelek (ha muszaj pl. hivatalos level, megeroltetem magam, de pl. a banknak hibabejelentest mar nem feltetlen, ha emailben megy).
Az angol kiosztas meg mint alap kell, mert rohadt szar ugy programot irni, hogy nincsenek meg az alapveto zarojelek a helyukon (shift nelkul), plane pluszban a ; meg az idezojel.
Igaz, nem melymagyarkodom es nem allitom hogy nem is tudnek.

(#39212) -=RelakS=- válasza axioma (#39211) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem is fura volt kb 10 éve átszokni magyarra, de ;, *, [], {}, minden könnyen elérhető, csak szokni kell :) Pont ugyanúgy, mint kezdőként az angolt.
Szopacs akkor van, ha pl @-ot kéne gépelned, de valami köcsög szovtver kisajátítja az <Alt><Ctrl><V>-t, ezért kukac helyett mindig az a program bukkan fel :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39213) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#39212) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Basszus, hazudok... az már 20 éve volt :Y

#VenMarha

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39214) cbmfan


cbmfan
senior tag

klatty

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39215) -=RelakS=- válasza cbmfan (#39214) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39216) Mercutio_ válasza cbmfan (#39214) üzenetére


Mercutio_
félisten

15-80-ig a kommentek:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39217) axioma válasza -=RelakS=- (#39212) üzenetére


axioma
veterán

Hat, konnyen az lehet, de alt-gr-rel szorakozni nem lehet rendes gepelesi sebessegben... mar a java {}-i is zavarnak, hogy shift-es, mert azt nem egeszen szabalyosan csinalom, ezert jobb a python :)
A zarojelek pontosan eggyel odebb csusztatasa meg kulon remalom. Nekem. Foleg mert olyat programban es muszaj ekezettel magyar szovegben is irok.

(#39218) scarabaeus válasza axioma (#39217) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Én is épp ezt csinálom, programsorokat angol nemzetközire állítva, ahogy évtizedek alatt megszoktam, és egyszerűen jönnek elő a jelek, a literálokat pedig magyarra visszaváltva, a kettő közt automatikusan áll át a kezem; tudom, hogy hogyan érhetőek el a magyarról az írásjelek, de azok kényelmetlenek. Aztán ha előjön a többi nyelv, jönnek a hacsekek, egyebek repülőékezettel. Mondjuk a kiterjesztett ASCII 128-255-ből elérhető magyar ékezetes betűk Alt-kódjai máig mennek, ha szükség nem is nagyon van rájuk, igaz, ugyanígy és ugyanennyi haszonnal mennek a C= VIC20 hang- és színregiszterei is :) )

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39219) #33253120 válasza -=RelakS=- (#39199) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ehhh.... Na most én a láma mondjam neked, hogy te már láttál billentyűzetet, de vannak olyanok akiket a gombok megléte is zavar?

(#39220) #33253120 válasza Pttypang (#39202) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azt ne mond, hogy szitázatlan Das Keyboard amin pihen az ujjad fórumozás közben....

(#39221) -=RelakS=- válasza #33253120 (#39220) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ahogy én értem, szitázott az. Legalábbis gyárilag az volt, de lekopott :DDD

Amúgy meg méghogy a gombok zavarják a népet. Van 2mm káva a telefonon: pfújderondacarazegész... :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39222) Pttypang válasza #33253120 (#39220) üzenetére


Pttypang
veterán

(#39221) -=RelakS=- nyert, lekopott az szépen, kifényesedet, meg egyéb nyalánkságok, de nem találom az utódját, ami elférne az asztalon.
[link]
Vennem kéne talán egy ugyanolyat...?

Everybody lies.

(#39223) wolfman válasza cbmfan (#39214) üzenetére


wolfman
veterán

:D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39224) axioma válasza scarabaeus (#39218) üzenetére


axioma
veterán

Jaja, nalunk egy dolgot kell (ekezetes) magyarul vezetni [a kodban meg verziokezeloben jo az ekezet nelkuli komment]: a story.txt-t; na annyi ekezetet en is alt+kod-dal irok be, inkabb mint valtani:) Amugy ami me'g hala'lom, amikor nem lehet pl. datumot begepelni a numpad-on, mert az ott levo pont az nem pont, hanem nemzeti tizedes... a sajatjaim at vannak allitva a nemzetkozi beallitasoknal, es igy jo a szamologepben is, excelnel szamkent is, egyeb helyen datumnal meg ip-cimnel is, de excelben a datumot persze ilyenkor nem lehet beirni... a francert nem lehet ezt jol megoldani.

(#39225) Sethdobaloah válasza axioma (#39224) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

mondjuk én mint megrögzött wines ezt sosem értettem. ALT+SHIFT vált a 2 kiosztás között, és aszerint gépelek, hogy épp mi van kiválasztva. És az van kiválasztva ami épp logikus.
Ha percenként 5x kell váltani, az sem zavaró. Legalábbis gyorsabb mint ascii karakterkódokat ütögetni :)

...csak én vagyok helikopter?

(#39226) ViZion


ViZion
félisten

Cégnél 3. napja trottyon van a számlázás. Elszállt ismét a szeró, mentést vmi augusztusit tudtak visszahozni. Sokadik leállás idén, érthetetlen, h mi az oka (win server, köszi) és érthetetlen, h nincs napi mentés. Hopp, várjunk csak, exkolléga ezzel szívott, h automatikusan mentsen. Én segítettem neki, pedig nem ez a dolgom, de hát evvan. A részletekre nem emléXem, felhívtam. Műxik a script ma is, csak ugye ehhez én nem férek hozzá. Mondom az illetékesnek, h hol keresgéljenek. Mappa megvan, fájlok vannak, a script OK. Akkor mi a hiba?
A mentés is a szerón van, ua. HDD, persze külön mappa, ez már biztonság ám!
OK, én ennyit tudtam kideríteni, többit oldjátok meg, ha ilyen balfékek vagytok. Nekem számlázni kell, küldeném az árut, tulajnak a bevétel kell -számla nélkül roppant kevesen fognak utalni.

Ekkora amatőröket bakker... :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39227) biker válasza ViZion (#39226) üzenetére


biker
nagyúr

OMFG :) :W :W :W :W :Y :Y :Y :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39228) wolfman válasza ViZion (#39226) üzenetére


wolfman
veterán

Olyan mintha kihúznád a fuldokló embert a süllyedő hajóra.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39229) pycur válasza SP4C3 (#39191) üzenetére


pycur
tag

Én pont nemrég tettem fel egy win10-et de a telepítés utolsó fázisában megkérdezte hogy letöltöm-e az új telepítőt, ami 4 gb és felteszem újra? Azt mondtam neki, hogy kösz de sietek, majd máskor. :D (volt ilyen opció hogy később). Aztán jól kilőttem az update servicet, ne szivasson a hülyeségeivel. Tegnap egy win8-as géphez hívtak, nem megy...ja bekapcs. Tőt...frissítések telepítése, nem sikerült, visszaállítás, az se sikerült, újrapróbálkozás, és kezdte előröl. Valami 3/27000. szám volt odaírva, de elvette mielőtt lefotóztam volna :D .
Na ezért nem frissíttetem. Nem sokszor jár így, de én még élő embert nem láttam akin a frissítés segített volna. :)

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#39230) macilaci78 válasza pycur (#39229) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 4 GB-os nekem is megvan, vasárnap telepítettem újra 2016 júliusi builddel. Letölti, frissíti, hibára fut, újraindul az előzővel.
Újratelepítés előtt meg a folyton be nem teljesülő frissítések és a hibára futó visszaállítások végtelen ciklusa tette ki uptime nagy részét.

Mivel lehet kilőni a frissítést? És mivel lehet rendszer visszaállítási pontot létrehozni Win10-ben?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39231) Out válasza macilaci78 (#39230) üzenetére


Out
addikt

Ez nálam egy Lenovo T500-as laptopon volt 1 hete. Biosban letiltottam a switchable graphic card-ot és csak az Intel chipet engedélyeztem. A telepítés ezután sikeres lett.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#39232) CJ4567 válasza -=RelakS=- (#39205) üzenetére


CJ4567
veterán

Tudtommal vannak olyan kiosztású angol billentyűzetek, ahol van hely az íÍ-nek.

No Sana No Life

(#39233) shteer válasza CJ4567 (#39232) üzenetére


shteer
titán

International layout-on van (ISO), ANSI-n hiányzik

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#39234) r4z válasza CJ4567 (#39232) üzenetére


r4z
nagyúr

Van, az az ISO, vagy EU angol, a hosszu bal shiftes pedig az ANSI, avagy US angol.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39235) axioma válasza CJ4567 (#39232) üzenetére


axioma
veterán

A fizikailag 101 gomboson jobb hijan a 0-ra tudjak tenni, akkor meg az nincs csak valami varazsmodon, az me'g macerasabb. Szoval inkabb a 104-es kiosztas es ilyenkor - ha bent vagyok - nyulok at a kulon billrol a laptopera csak ezt leutni, ha nem jon elobb a kezemre az alt-161 :)

[ Szerkesztve ]

(#39236) TaaT válasza macilaci78 (#39230) üzenetére


TaaT
veterán

"Mivel lehet kilőni a frissítést? És mivel lehet rendszer visszaállítási pontot létrehozni Win10-ben?"

Nekem a Win10 frissítés mindig elkúrta a hangkártya (X-Fi Titanium) driveremet (minden újra indítás után Game Mode-ba állt át), neten találtam valami leírást, állítgattam a registry-ben ezt azt, azóta feldobja hogy frissítések elérhetőek, én meg kinyomom a picsába. Azóta nem frissítettem 1x sem.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#39237) brd válasza axioma (#39224) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. a SharpKeys-ben kényelmesen át lehet map-elni, hogy az a gomb ugyanazt küldje a programok felé, mint a sima pont, így területi beállítástól függetlenül pontot ír (From: 00_53, To: 00_34).

The only real valuable thing is intuition.

(#39238) macilaci78 válasza Out (#39231) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez bejött. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39239) axioma válasza brd (#39237) üzenetére


axioma
veterán

Kosz, ennyire nem vagyok benne, meg fogom nezni. Rajottem, hogy nekem az yz-csere nelkuli magyar bill miatt ugyis van egy map-elom amikor magyarra van allitva, megnezem lehet hogy abban is meg tudom oldani (valami winxp ota megmaradt, ismerostol kapott csomag, most is jo).

(#39240) cbmfan


cbmfan
senior tag

valaki hívott előbb, hogy közös ismerőstől kapta meg számomat, lenne állásajánlata. bő lére eresztette, röviden ennyi:

- munkaidő hétköznap 9-19, szombat 10-18, vasárnap 10-16
- 6 hónap próbaidő
- első évben 10 fizetett szabadnap (próbaidő alatt nincs), utána évenként plusz 5
- fizetés bruttó 130 ezer, de ez már kiemelt, mert tudja, hogy régóta foglalkozom számítógépekkel

kiröhögtem embert... ez még viccnek is gyenge volt.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39241) ollie válasza cbmfan (#39240) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Munkavégzési hely: Zimbabwe?

***

(#39242) opr válasza cbmfan (#39240) üzenetére


opr
veterán

"első évben 10 fizetett szabadnap (próbaidő alatt nincs)"
Ez igy kapasbol illegalis szerintem. :U
A probaido alatt nincs resze is, meg a foallas melle osszesen 10 szabadnap/ev is. Legalabbis foallas melle ebben szinte biztos vagyok, a leirt munkaido minimum foallasnak szamit, ha meg nem annak van bejelentve, akkor meg aztan plane.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39243) cbmfan


cbmfan
senior tag

ha hetente fizetne ennyit elgondolkodnék rajta. de non-stop melóért havi ~90k azért meredek.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39244) macilaci78 válasza cbmfan (#39240) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Próbaidő alatt joga van a szabadnapkérelmet elutasítani a munkáltatónak, de a próbaidőre járó szabadnapokat akkor is ki kell adnia próbaidő után.
Heti 7 nap, 64 óra munkaidő a szokásos 40 helyett. Órabérben is 733 Ft a minimum nettó, az 187.648 Ft nettó egy átlagos februári hónapban.
Ha még csak meg sem nevezte volna az elkövetőt, akkor egy munkaügyi jogásszal konzultálva előtte (ingyenes) aláírom a szerződést, még nedves tintával a NAV-nál fel is jelentem, meg aznap fel is mondok.

Te régóta foglalkozol a szakmával, ő egy percig se legyen munkáltató. Ez tényleg hülye... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39245) Intelligencs válasza cbmfan (#39240) üzenetére

Es mi lett volna a melo, lomis gepeket kellett volna GTA5 futtatasra alkalmas allapotba hozni? ;)

The Amiga, Born a Champion

(#39246) cbmfan válasza Intelligencs (#39245) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem, valami sufniboltot kellett volna vinni. inkább keressen egy madarat vagy vérpistikét

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39247) ViZion válasza cbmfan (#39240) üzenetére


ViZion
félisten

Szimpi a cég, kirakhatnád a tel. számát... ;] :D
Több illegális dolog is van itt. 6 hó próbaidő elég extrém, főleg ezen a téren, ahol max 1 hónap és kiderül, h mit tud. Munkaidőre nem is reagálok, én megkérdeztem volna, h akkor ebédidő 11-14-ig tart? Vasárnap is fain, azért erre is van szabályozás, nem lehet folyamatosan hétvégén is. Szabik megint vicc, kár is említeni. Fizetés még 4 órásba elmenne, de ennyi órára... majd vmi frissen szakközépből kikerült kölök bevállalja, utána meg hisztizik a kedves munkaadó, h meglopták, átverte, etc...

Voltam anno (pre-email időkben) olyan helyen, ahol kérték az önéletrajzot, majd beszélgettünk és mondta a fizut, feltételeket... mondom köszi, ennyiért és így nem. Visszakértem az önéletrajzot, mert nem is szeretném, h keressenek majd. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39248) maláj válasza cbmfan (#39240) üzenetére


maláj
őstag

ez valami poén lehetett :DDD

(#39249) Zolás válasza cbmfan (#39240) üzenetére


Zolás
addikt

Már csak az a kérdés, hány ilyen jólelkű ismerősöd van még?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#39250) Silεncε válasza cbmfan (#39246) üzenetére


Silεncε
őstag

Ez az ismerősöd nem valamelyik haragosod volt véletlenül? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.