Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39851) scarabaeus válasza wolfman (#39846) üzenetére


scarabaeus
őstag

"ezután nézem tele a lomtár, ezt is töröltem"
Tizensok éve egyszer valakinek a gépénél én is megtettem, aztán szólt, hogy tartott abban nem törlendő dolgokat is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39852) shteer válasza scarabaeus (#39851) üzenetére


shteer
titán

A konyhai kukában sem tartunk fogyasztásra szánt ételt. ÍJ.

..szerintem jónak tűnik

(#39853) wolfman válasza scarabaeus (#39851) üzenetére


wolfman
veterán

Nem is igazán értem a lomtár értelmét, dehát van. Amúgy rákérdeztem, hogy törölhetem-e, lehetett, mert ugye neki se kellett belőle semmi, csak pakolgatott oda nem shift+del-el.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39854) DeFranco válasza wolfman (#39853) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elvileg van/lehet egy meghatározott maximális mérete, és ha hagyod akkor (elvileg, nem próbáltam, alapból az ujjamban van a shift-del volt már ebből bajon) jól működik, mert ad egy puffert és közben nem is eszi meg a rendszered.

az egy más kérdés, hogy mint a windowsban sok mindent, hagyni kellene működni és nem beleturkálni. mostanra csodálkoztam rá arra igazán, hogy a win7 mennyire egy kezes és előzékeny rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#39855) -=RelakS=- válasza DeFranco (#39854) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, meg lehet adni, mekkora lehet a maximális mérete, és ha meggondolod magad, kitúrhatsz belőle fájlokat. Persze, amíg a maximális méretet el nem éred, mert akkor végleg kukázza a legrégebbieket.
Ha nagyobb fájlt akarsz törölni, mint a lomtár mérete, be is szól, hogy ez nem fér oda, azonnal megy az enyészetbe.

Shift-Del-re akkor szoktam rá, mikor feltűnt, hogy hosszú percekig töröl a rendszer egy sokfájlos mappát. Persze, mert nem törölte, hanem a lomtárba mozgatta, az meg sokkal tovább tartott. Nem tudom, hogy mi értelme, de kb olyan érzés volt, mintha a lomtárba mozgatást nem egy fájlbejegyzés átírásával, hanem a teljes fájl mozgatásával oldotta volna meg. Már nem emlékszem, hogy Win98, me, vagy xp volt a tettes.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39856) SP4C3 válasza -=RelakS=- (#39855) üzenetére


SP4C3
veterán

Azthiszem, hogy tömöríti a kukába dobott file-okat, nálam már sok sok éve ki van kapcsolva a kuka, még a shift-et sem kell nyomnom, ha törlök valamit, akkor azt törölni is akarom. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39857) pycur


pycur
tag

Ha már lomtár...
Nem tudjátok vajon telepítés után miért a lomtár az egyetlen ikon az asztalon? Elég szar hogy 1. boot után az első dolgom a kukába vezet és onnan nyitom meg a D meghajtót....
A mégújabb dili: a lomtár minden meghajtón automatikusan bekapcsol, és az alapértelmezés szerint nem kérdezi, hogy akarod e tör(vényes feleségedül....janem) törölni a fájlt? Delete gomb és a fájl/ikon eltűnt...
A lomtárat miért nem lehet globálisan beállítani mint régen?...

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#39858) solena válasza pycur (#39857) üzenetére


solena
tag

A billentyűparancs az egyik legjobb dolog a világon (nekem gyorsabb, mint egérrel hadonászni): Win+E, és bent vagy a Sajátgépben:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#39859) SP4C3 válasza pycur (#39857) üzenetére


SP4C3
veterán

kuka jobbclick properties, alul pipa be, kész.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39860) adax01


adax01
tag

Kedves pc boltosok hátha tudtok nekem segíteni.
Tudnátok segíteni nekem, meg tudnátok e mondani hogy a képen látható pozíciókba értkű ic és kondenzátor való vagy egy olan képet küldeni amiről letudom olvasni az ic meg a kondi típusát.
Egy Gigabyte Gigabyte R7 260X WF2 OC 2GD kártyáról lenne szó.
Köszönöm előre is a segítséget. :R

Amúgy a kártya működik csak hibázik emiatt.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#39861) LamerGyuri válasza adax01 (#39860) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#39862) Spet válasza adax01 (#39860) üzenetére


Spet
addikt

Keresd fel a megfelelő videokártyás topikot, és ott is tedd fel a kérdésedet, ott szerintem hamarabb kapsz választ.

Illetve készíts egy távolibb képet is a hiányzó darab helyéről. Mert így kutathatják majd az emberek, hogy egyáltalán melyik oldalról is van szó első körben.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#39863) adax01


adax01
tag

Én azért ide tettem fel ezt a kérdés mert itt a boltosok közül hátha valakinek a kezébe kerül egy ilyen kártya.
De az jó ha valamelyik boltosnak csak egy ilyen kártya van a keze ügygében GV-R726XOC-2GD mert ennek is ugyan az van a hát oldalán csak nekem sajna nincs a birtokomban egy ilyen kártya.
A bekarikázott részről hiányoznak ezek az alkatrészek.
Az U501-es pozícióban lévő ic-nenek a száma tehát ami az ícre rá van írva az érdekelne elsősorban.
A C501 es pozícióban lévőkondenzátornak az smt kódja kéne meg esetleg hogy mi az értéke hogy hány pikofarados az az pf-es van hány nanofarados az az nf-es.
Mind kettő hiányzik a piros és a kék körrel meg jelölt területen belülről.

A Piros körrel valamint azon belül a piros nyilakkal körbe jelölt területen belülről hiányoznak ezek az alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#39864) -=RelakS=- válasza adax01 (#39863) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az nem tudom feltűnt-e, hogy van egy marék másik hasonló méretű kondenzátor és ellenállás a környékén, amiről pont annyi az információ a képed alapján, hogy létezik.

Amúgy meg ha korábban volt ott valami, mégis, hogy a fenébe esett le? Ha meg nem is volt ott semmi korábban, akkor lehet, hogy nem is kell. Ha megnézed, van még ott jó pár üres forrasztás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39865) adax01


adax01
tag

Ez a kártya ugyan az a gyártó ugyan az a tipus mint az enyimé de erről sajnos nem bírom kiolvasni az ic számát.
A piros köráltal bejelőltem hogy ott látható .

De ez nem az én tulajdonom nem nálam van ami itt a képen látható.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#39866) macilaci78 válasza adax01 (#39865) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aprón adj fel hirdetést, hogy ilyen típusú kártyát keresel, kérsz képet, majd közlöd, csak érdeklődtél. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39867) azbest válasza adax01 (#39865) üzenetére


azbest
félisten

ahogy neten láttam a referencia elrendezésű kártyákon is mintha ugyanaz lenne az a rész

(#39868) adax01 válasza azbest (#39867) üzenetére


adax01
tag

Igen én ezt jól tudom milyen tipusu ic való oda én nem a pozíciójára vagyok kíváncsi hanem arra hogy mi van az ic felületére írva am ez egy 5 lábú ic az u501 az a pozíciója neki.
Én aziíc felületére írt számra vagyok kíváncsi hogy eltudjak menni venni egy olyan íc-t.
U az ic t jelöli a t a tranzisztort az r az ellenállást jelöli .
Smt vel meg elektronikával foglalkozok már régóta meg számítástechnikával is nem csak felhasználói szinten.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#39869) cbmfan válasza adax01 (#39868) üzenetére


cbmfan
senior tag

esetleg pl. ebayen keresel egy ugyanilyet és rákérdezel eladónál? normálisabb biztos segít.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39870) razorbenke92 válasza adax01 (#39868) üzenetére

Az U501 nem a pozíciója, hanem az ID-ja.

A kondiról pedig: Hiába van bárkinek ilyen kártyája, smt kondikon nincs felirat. pF nagyságrendet kiforrasztás nélkül nem fog senki megmérni, normál eszközökkel még kiforrasztás után sem.

Keríts egy service manualt szerintem.

Esély még abban lehet, ha elviszed valami vájtszemű szakinak. Azok a körülvevő alkatrészek alapján megmondják, hogy az ott milyen feladatot lát el. Ezután rákeresel azora a sot-23 5pin IC-kre, amik ezt a feladatot látják el. Kiválasztod a legmagasabb értékeknek megfelelőt, és beforrasztod.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#39871) wrongduke válasza wolfman (#39841) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Ez és a másik hozzászólásaid alapján kicsit tudat hasadásosnak érzem magam. :DDD

A "smucig haver, gigászi igényekkel, hozzá nem értéssel" nekem is pipa, valamint a pixel-kocka (minecraft), C-t szemetelő is meg van...

Én az AMD X3 full configomat árultam 50-ért annó mikor cimbora előkerült. (Már 1 hónapja válogattam neki alkatrészeket, hogy 100k-ba beleférjen.) Mondtam neki, neked haveri alapon odaadom 30-ért, de én a helyedben kimaxolnám a 100-at mert az igényidnek az a gép kell. Nem, nem, elég lesz az enyém is, nekem is milyen jól ment... 4 hónap után minden játék kapott annyi grafikai patch-et amivel már LOW szinten is 20 FPS max. Ezért is akartam megválni a géptől és figyelmeztettem erre is.

A minecraft-os gyerek rekordja 5 Mb szabad hely a C-n.
Felszabadítás:
- Ccleaner: ~7 Gb
- Minecraft: ~5 Gb !!!
- Defrag nem is volt.

Nem te vagy a nappalos mikor én az éjszakás? Vagy nem én vagyok a nappalos mikor én az éjszakás... :DDD

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#39872) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ki vállalja?

Tudom, itt nem programozók vannak, hanem boltosok.
Meg wolfman :DD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39873) Zozzant válasza -=RelakS=- (#39872) üzenetére


Zozzant
addikt

Tipikus, kitaláltam, hogy más mit csináljon meg! :D

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#39874) Zolás válasza -=RelakS=- (#39872) üzenetére


Zolás
addikt

Wolfman a varázsló, aki telepíti a szükséges programokat...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#39875) SP4C3 válasza Zolás (#39874) üzenetére


SP4C3
veterán

Találtam is róla egy képet akcióban:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39876) Pötyi válasza adax01 (#39860) üzenetére


Pötyi
őstag

Akartam már korábban kérdezni, hogy honnan tudod ezer százalékig biztosan, hogy pont annak a basznak a hiánya miatt hibázik a kártya?!?

QNX is cool!

(#39877) -=RelakS=- válasza Pötyi (#39876) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"annak a basznak a hiánya miatt "

:C
Már jó kedvem van egy gyökér miatt, de ez végleg kikészített XD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39878) Zolás válasza SP4C3 (#39875) üzenetére


Zolás
addikt

Nincs rajta a kedvenc álarca, tudod ez egy enyhén mazo varázsló, nem ilyen kis szürke hétköznapi. 😈

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#39879) adax01 válasza Zolás (#39874) üzenetére


adax01
tag

Hókusz pókusz csiribú csiribá támadj fel . :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#39880) gs20 válasza adax01 (#39879) üzenetére


gs20
tag

Neeeem, azt úgy kell, hogy:

MMÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚKODJ!!!!!!!
:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#39881) Melack válasza gs20 (#39880) üzenetére


Melack
veterán

Majd nyomatékosítod, hogy "ha nem működsz b+ eladlak elektromos hulladéknak te tömegtermelt kínai sz@r b+", hisz tudjuk, hogy a gépeknek is lelke van :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#39882) ViZion válasza Melack (#39881) üzenetére


ViZion
félisten

...ezzel semmit nem érsz el. :(
...nem érti, hiszen kínai! :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39883) Gondwana válasza ViZion (#39882) üzenetére


Gondwana
addikt

如果你不工作b +我把电子垃圾卖给你,你就是大规模生产的中国sz@r b +

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#39884) TESCO-Zsömle válasza Melack (#39881) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem sokéig volt gondom egyik korábbi gépemmel. Minden gond elmúlt és 3 évig hibamentesen üzemelt, miután elhelyezésre került a gép közvetlen közelében egy kalapács és egy tekercs szemeteszsák. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39885) #33253120 válasza TESCO-Zsömle (#39884) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ügyes. A gép is ember... :D

(#39886) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Uraim, egészen véletlenül porosodik egy Asus Hyper M.2 x16 adapter valamelyikőtöknél a polcon? Az ünnepek után bekopognék érte. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39887) pycur


pycur
tag

Én inkább elmondom az év síktudású r1-ét. :D
Feltelepítettem egy gépre a nyomtatót, de nem volt a helyszínen épp a készülék, mondtam neki, hogy később csak be kell dugni, és használni. Oké.
Később hív: bedugta a nyomtatót, de nem történt semmi, nem tud nyomtatni, meg lát valami ablakot hogy eszköz csatlakoztatása de azt nem tudja bezárni.
Telefonba sokat nem tudtam erre mondani, de megkérdeztem a következőt:
- Start menü, beállítások, nyomtatók, ott mik vannak?
- Fax, meg pdf izé, meg hp officejet
- Na de akkor ott van a nyomtató?
- Nincs
- Na de akkor honnan olvasod a nevét?
- Nincs ott
-.....
Hát jó....
Odamentem később. Ő megtalálta a HP ikont az asztalon aminek eszköz hozzáadása a neve. Arra bejött a nyomtató kereső HP driver és valóban se X se mégse... de 1 pipa van, hogy most nem tudom csatlakoztatni, utána továbbenged.
Ezek után megnéztem a nyomtatót a listában, mégiscsak ott volt...
Jó, nyomtassuk wordből, fájl, nyomtatás, ottvan a nyomtató, oké, nyomtat...
Háát ő.... oké, működik.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#39888) F.E.K.. válasza pycur (#39887) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Kontrázok... :D

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#39890) Silεncε válasza F.E.K.. (#39888) üzenetére


Silεncε
őstag

Hogy ilyenkor mennyire örülök, hogy programozóként nagyon ritkán kell az ügyfelekkel foglalkozni :W

(#39891) wolfman


wolfman
veterán

Valamelyik héten betalált kolléga, egy önjelölt IT és elektrotechnikus zseni, hogy ami monitort mi kiselejteztünk, az neki milyen jól jött (LCD). Hazavitte, szerzet hozzá kábelt és csak annyi volt a baja, hogy nem volt jó a háttér világítása. Na de ő egy led szalagból kiszerelte a ledeket és beszerelte (vagy magát a ledszalagot már nem tudom) a monitor háttérfényének és most tökéletes. Igaz nem lehet külön állítani, mert fix, de most nagyon szép képe van.
Nem akartam megérteni, gyors "dolgom akadt" és továbbálltam.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39892) Zolás válasza wolfman (#39891) üzenetére


Zolás
addikt

Lesz az még itt hirdetve, egyedi pwm mentes ledes háttérvilágítással.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#39893) macilaci78 válasza wolfman (#39891) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy fizikus ismerősöm szakdolgozata interaktív tábla volt. Egy írásvetítőre fektetett egy kibelezett LCD monitort, az írásvetítő adta a háttérvilágítást. UV-érzékelő érzékelte a speciális kesztyűn az ujjvégeket, és UV-lézerrel jelölte ki a képernyő sarkait, amin belül történt az érzékelés.

Szóval a zseni ötlete is működhetett akár.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39894) DJGABI válasza wolfman (#39891) üzenetére


DJGABI
addikt

nem annyira földtől elrugaszkodott ötlet, a helyi mindenes szervizes nekem is ezt a javítási módot ajánlotta a döglött háttérvilágításos monitoromra.... de inkább nem kértem belőle. az azért nem tud olyan egyenletes fényt, nem?

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#39895) Atapi válasza wolfman (#39891) üzenetére


Atapi
senior tag

évekkel ezelőtt egy monitoromat javítottam én is így (inverter trafó hibás volt, nem ccfl, de nem tudtam hozzá szerezni alkatrészt), ledszalag ment a fénycső helyére, oszt jónapot. kicsit macerás szétszedni a panelt, de egyébként a végeredmény elfogadható. ha megfelelő a led szalag színhőmérséklete és elég sűrűn vannak a ledek, akkor kellően homogén háttérfényed lesz, otthonra elmegy (egy designer lehet, hogy észrevenné a különbséget a színekben, nekem nem tűnt föl).
most néztem, kicsikínaiak már ezerötszáz körül árulnak olyan replacement kittet, amihez egy fényerő szabályzót is kapsz a ledszalagok mellé. munkás a javítás, de ha valakinek van ideje, vagy szeret bütykölni kikapcsolódásként, akkor nincs ezzel semmi baj, működik a dolog.

(#39896) wolfman válasza Atapi (#39895) üzenetére


wolfman
veterán

Nem vetettem el a kivitelezést, hogy lehetetlen, inkább az embertől ez a munka elég idegen. Mármint a munka nem, csak a végeredmény sikere. Nekem egyszer meg kellett volna szereljen egy hőlégkeveréses sütőt, még mamámé volt, csak valami elromlott benne és leveri a biztit. Elvitte, visszahozta, hogy kész. Ugyan úgy leveri a biztosítékot csak nem azonnal, hanem 10mp-el később. Mikor jeleztem, hogy ez még így nem jó, azzal jött, hogy cseréljünk kismegszakítót, mert kicsi. Nem is lenne ezzel baj, ha nem 16A-es lenne már így is, valamint mamámnak az ezer éves hálózaton szar kábelekkel sosem volt baja.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39897) F.E.K.. válasza Silεncε (#39890) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Megértem... Szerencsére ezek az ügyfelek nem engem fárasztanak, van arra egy helpdesk csapat ;]

De a ticket rendszerben lehet "érdekes" dolgokat láni...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#39898) opr válasza F.E.K.. (#39897) üzenetére


opr
veterán

Valasz:
Kedves xy!
Koszonjuk az ertesitest. Mivel szamunkra az ugyfelek bolgodsaga a legfontosabb, termeszetesen segitunk.
Az uj jelszava: _E:>V1=,Q]K:}2,I]Z|"sh\J
Eletbe lepes ideje: holnap reggel 8.

Amennyiben megis meg ohajt probalkozni a jelszovaltoztatassal, kerjuk mar a "jelenlegi jelszo" mezobe a fenti jelszot irja.

Tovabbi kellemes napot es biztonsagos biteket kivanunk!

:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39899) thesound válasza opr (#39898) üzenetére


thesound
őstag

De az új jelszót szigorúan képként csatolva.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#39900) ollie válasza thesound (#39899) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És captcha stílusú képben biztonsági okokból, hogy nehogy egy robot kiolvashassa.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.