Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40051) ollie válasza ViZion (#40036) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit csinál a ctrl+h az excelben? :DDD

***

(#40052) DeFranco válasza ollie (#40051) üzenetére


DeFranco
nagyúr

seek and destroy

izé... keresés és csere

(#40053) ViZion válasza ollie (#40051) üzenetére


ViZion
félisten

...előzmények törlése. Rendkívül hasznos :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40054) szumo


szumo
senior tag

Először is szervusztok!
Visszatértem (mint a bumeráng)!

(#40033) wolfman
Én azonnal intéznék egy megbeszélést mindkét ügy miatt a főnökkel, mert a végén még te leszel a hunyó.
Ha próbaidős akkor meg főként!

(#40043) cbmfan
Én szoktam mondogatni mindenfelé, hogy három év és utána minden bekapcsolás egy ajándék. Valamint már egy jó ideje nincs az az isten, hogy LGA775 vagy kortársa AMD foglalatú gépekkel foglalkozzak. Ha egy olcsó plédobozban volt akkor réges rég megvetemedett. Adsz neki egy kis hőt extrába, aztán az lesz amit előttem leírtak (minden leszel csak ember nem).

S csak hogy jól szórakozzatok, nagymamám 94. életévét betöltötte, van laptopja, tabletje és nem fél az okostelefonjáról viber-en a legrosszabb időpontokban hívogatni :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#40055) DeFranco válasza szumo (#40054) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó egészséget neki :K

(#40056) macilaci78 válasza -=RelakS=- (#40045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én simán átvenném, "gyere vissza holnap", majd visszaadom érintetlenül, hogy "a diódák kicserélve. 500 Ft lesz." ;]

szumo: na, vele se húznék ujjat! :C

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40057) oriic válasza -=RelakS=- (#40045) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt néztem én is. Kondira gondolhatott? :F

Live-Die-Respawn

(#40058) Akybron válasza oriic (#40057) üzenetére


Akybron
aktív tag

Éppen lehetnek diódák a képen.

A step-down konverterek (proci tápellátás) egyik jellemző felépítése a 1 tekercs 2 FET 1 dióda (fázisonként).
Tokozásra lehetnek egyformák.
Megvan az esély, hogy tényleg diódát akar cserélni, de nem nagyon szoktak elromlani.

A kép elég homályos, de én is inkább látok rossz kondit (2 egyértelműen púpos), mint diódát.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#40059) cbmfan válasza Akybron (#40058) üzenetére


cbmfan
senior tag

kondenzátorok pupultak/megfolytak, csak rosszul írta.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#40060) Shad0w válasza wolfman (#40033) üzenetére


Shad0w
senior tag

(#40061) szumo


szumo
senior tag

K 1:02
mi az a PCH dioda?
ő a legmelegebb az aida szerint

Ezt üzenetbe kaptam! Az óra nálam 24h kijelzésű!
Nem válaszoltam rá.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#40062) pycur


pycur
tag

A nap legszebb mondata: Kérdeztem egy általános iskolást, hogy ismeri e a nintendós játékokat(NES és társai).
Válasz: igen, szokott velük nosztalgiázni.
Aha 12 évesen nosztalgiázol a 20-25 éves játékokkal :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#40063) wolfman válasza pycur (#40062) üzenetére


wolfman
veterán

Igazából a nosztalgia szó jelentésével nincs tisztában.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40064) opr válasza wolfman (#40063) üzenetére


opr
veterán

Szerintem meg tulgondoljatok. Siman lehet, hogy ~8 evesen valakivel (pl faterjaval, altalanos iskolas haverjaval, stb) jatszott ilyenekkel, aztan meg mar nem. Akkor 4 evvel kesobb 12 evesen is tud 25 eves jatekokkal nosztalgiazni. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40065) Pötyi válasza pycur (#40062) üzenetére


Pötyi
őstag

Ezen a héten is volt olyan kalandom, hogy csütörtök délután lehoz a pénzügyi igazgató szeretője egy laptopot és annyit mond, hogy húzzak rá 64 bites ringyózt, mert 8 géga ram van benne. Lehetőleg tizest. Vállat vonok, what me worry, van ilyen imidzsem. Röpke másfél-két óra alatt fent is van, csacsi-ragyi, minden céges pénzügyi elemző szoftver naprakészre frissítve. Mire végeztem, addigra vége volt a munkaidőnek, ezért a visszaadás péntek reggelre tolódott. Másnap reggel felviszem a laptopot. Mosolyogva átadom. Első kérdése az, hogy na és ez akkor működni fog neki otthon is az otthoni wifijével? Szemöldököm felfut a homlokom közepére, arcomra fagy a mosoly. Jaaa, mondom, hát arről nem volt szó, hogy ez neked olyan használatra kell! Meg hogy haza is vinnéd! Akkor egy másik, kifejezetten arra a célra összeállított imidzset használtam volna, mert van olyanom is! Csak w10+office, azt szevasz. Egyedileg beaktiválva, mert a céges gépekhez van egy volume licensz szerver a hálózaton. De ezt MONDANOD KELLETT VOLNA a száddal. Mivel nem adtál kellő mennyiségű információt, ezért én a rendelekésemre álló infó alapján úgy véltem, hogy belső használatra kell, mint a cég háromszáz gépe, úgy általában. (Plusz a wifi BIOS/UEFI szinten letiltva, de mondjuk ez a legkevesebb, mert az húsz másodperc alatt visszakapcsolható.)

Ilyenkor az ember lassan számol háromig, mély levegőket vesz, próbál megnyugodni, leküzdeni a stresszhormont, meg az ideget. Különböző lehetséges jövőket képzeltem el, egyiken a nő fején szétvert laptop, a másikon a seggébe állítva az élével, de ezt gyorsan elvetettem, mert még élvezte volna, azt meg én nem akartam ezek után, hogy jól érezze magát. De aztán felmértem az erőviszonyokat, sajnos túl erős hátszele van, mint már korábban ráutaltam, az egyik góré kezelgeti a baját Rudon cseppekkel.

Nyelek egyet. Semmi gond mondom, máris megyek és újrahúzom a _másik_ imiddzsel. De ez neki most kéne, mert már most indulna vidékre a hétvégére és vinné is. Hát b+, te voltál a hülye tegnap délután, akkor nehogy már én kapkodjak és én érezzem rosszul magam a te fasságod miatt! Nyitottad volna ki tegnap a szád! Ilyenkor mindig egy félóráig lájt kólát iszom a büfében, csak hogy lenyugtassam az idegeimet. Hadd várjon a laptopjára addig is! Komolyan mondom, az erek kidagadtak a halántékomon, annyira ideges voltam. Hát hogy neki eszébe se jutott, hogy az másfajta windóz. A tök felesleges munkáról nem is beszélve.

QNX is cool!

(#40066) quailstorm válasza opr (#40064) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pontosan. Ha én ezen kezdtem a gépezést 6-7 éves koromban és az az Accolade GP-t a Prince of Persiat meg a Prehistorik-ot jelentette, akkor nekem ugyanúgy nosztalgia. Hiába volt már P4 korszak vastagon, mikor én a 486-ot toltam.

(#40067) atok666 válasza Pötyi (#40065) üzenetére


atok666
őstag

Nem kotekedesbol, de neki tudnia kene, hogy mast installalsz “hazahordos” gepre, meg mast a csak a cegben hasznalatura? Tudja, h kulonbozo installacioid vannak elokeszitve a ket esetre?

Atok

(#40068) Mercutio_ válasza Pötyi (#40065) üzenetére


Mercutio_
félisten

300+ gép felügyelete mellett és VIP-pozis ügyfélnél default lenne a milyen célra lesz használva és hol ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40069) wolfman válasza atok666 (#40067) üzenetére


wolfman
veterán

Na nem kell aggódni, egy infósnak amúgy is csak pár kattintás a teljes beállítás A helyzetből B-re. Mitnekiaz.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40070) pycur válasza opr (#40064) üzenetére


pycur
tag

Hát, szerintem ami 3-4 éve volt az még annyira nem nosztalgia. Én nekem legalább 10 év az ami után úgy tudok valamiről nyilatkozni. De lehet hogy én vagyok lassú. :P

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#40071) opr válasza pycur (#40070) üzenetére


opr
veterán

Esetünkben 4 év a teljes eddigi életének a harmada, a "tudatos életének", amiről emléke is van meg minimum a fele.
Plusz pl érettségi találkozó is 5 év után van, aztán akkor is nosztalgiázik az ember, szóval szerintem nem kell ehhez olyan sok idő, hogy nosztalgiának lehessen hívni. Vagy ha tavaly nyáron volt 1-2 hónapod egy nagyon jó kis csajjal, arra is visszagondolhatsz mosolyogva, az is nosztalgiázás szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40072) Pötyi válasza Mercutio_ (#40068) üzenetére


Pötyi
őstag

Azért nem tettem fel neki szájbarágós kérdéseket, mert a pénzügyi osztályon használnak pár laptokot, úgy általában. Bent, a melóhelyen, nem hazahordva. Teljesen jogosan hittem azt, hogy ezt a példányt is bent akarják majd használni. Az a pár személy pedig, aki eddig haza akarta hordani a céges laptokját, az korábban oda tudta böfögni nekem ezt az információ-morzsát és azok a másik imidzset kapták.

Hidd el, tanultam az esetből, mostantól meg fogom kérdezni még a felhasználó kedves édesanyjának segg-köb-fogatát is, csak hogy biztosra menjek.

Tanulság? Az nem sok van. Csak annyi, hogy szóból ért az ember. Igen, én is rákérdezhetnék. De akár ő is mondhatná magától!

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#40073) bullseye válasza Pötyi (#40072) üzenetére


bullseye
addikt

"Igen, én is rákérdezhetnék. De akár ő is mondhatná magától!"

No és melyikőtök kefél igazgatóval? :D

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#40074) Pötyi válasza atok666 (#40067) üzenetére


Pötyi
őstag

Akár tudhatná is, mert van olyan kolléga, aki magától észrevette, hogy a hazahordós gépeken nincs fent az EMIR rendszer, meg csekély, nyolcszáz dollár értékű, eredeti Adobe Cloud, meg a netbankos kliensprogik ikonja, rákérdezett és én bólintottam, hogy jól látja. Azért nincs, mert másfajta az imidzs. Igaz, óriásplakáton kihírdetve nincs a dolog, de te hátulról, fordított logikával közelíted meg a dolgot, te a rendszergazdák álláspontját támadod és a júzerek pártját fogod ezzel a provokatív kérdéssel.

:DDD

Arra próbálok rávilágítani, hogy az ember elvárná az alapvető információkat a felhasználóktól, hogy jó döntéseket hozzon, de lófaszt se kap, emiatt rossz döntést hoz, ami neki jelent plusz munkát. Megkönnyíteni az életet a munka. Pedig a jószág igazán megtisztelhetne azzal, hogy magától odaböfögi ezeket az alap információmorzsákat.

QNX is cool!

(#40075) Pötyi válasza bullseye (#40073) üzenetére


Pötyi
őstag

De én attól nem esek hasra, ha egy inas lábú, lapos mellű negyvenes nőt az egyik kisfőnök kefél, mert én meg a nagyfőnökkel járok teremfocizni és sörözni. Nyilván tudomásul veszem és az agyam megfelelő részén eltárolom ezeket a ki-kivel-kefél kontaktinfókat, már csak a céges KRESZ és diplomatikus politika miatt is, de vagyok olyan régi bútordarab a zéerténél, hogy én már leordíthatom egy könyvelő haját. Még ha a kisfőnök keféli, akkor is.

:DDD

QNX is cool!

(#40076) Mercutio_ válasza Pötyi (#40075) üzenetére


Mercutio_
félisten

mert én meg a nagyfőnökkel járok teremfocizni és sörözni
Vagy szarul passzolsz, vagy túl sokat iszol, különben ilyenkor nem te raknád újra a rendszert csak intenél a padavanodnak;]

btw végeredmény szempontjából te döntöd el mi a fontosabb: az erkölcsi "győzelem" vagy a felesleges meló.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40077) Elemental válasza Pötyi (#40075) üzenetére


Elemental
addikt

"... nőt az egyik kisfőnök kefél, mert én meg a nagyfőnökkel járok ..."
Egy pillanatig mást vártam ;]

(#40078) Mercutio_ válasza Elemental (#40077) üzenetére


Mercutio_
félisten

Járnak.
Ennyi.

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40079) Pötyi válasza Elemental (#40077) üzenetére


Pötyi
őstag

KBF

:DDD

QNX is cool!

(#40080) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Mit is vár az ember egy Kínai szandáltól... :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40081) negyedes válasza Pötyi (#40065) üzenetére


negyedes
addikt

nalunk ha elhangzik az hogy surgosen, azonnal kell laptop/win ujrahuzas/barmilyen problema megoldas ticket nelkul akkor kb fel 1 napot var a luzer. ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#40082) wolfman válasza negyedes (#40081) üzenetére


wolfman
veterán

Nekem ebben az évben február végéig nem is volt csak SOS feladatom. Valahogy minden mocsokfontos volt. Ezzel csak az a baj, hogy döntsem el én, hogy melyik SOS feladat a fontosabb a másiknál, melyik várjon a másikra. Én rendszerint 2 megoldást szoktam eszközölni. Egyik amikor nem érdekel melyiknek van szűkösebb határideje, beérkezési sorrend van. A másik amikor idebasznak 5 dolgot, majd amelyik számomra az egyszerűbb, azt csinálom meg előbb, hogy legyen hely az asztalomon és környékén.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40083) pető bá' válasza wolfman (#40082) üzenetére


pető bá'
őstag

'Amikor minden sürgős, akkor semmi sem sürgős...'

"... and I hope you have a great day!"

(#40084) ViZion válasza pető bá' (#40083) üzenetére


ViZion
félisten

Az a sürgős a legjobb, amit úgy hoznak, h szarakodott már hetek óta, de tegnap el sem indult, ma meg kellene...
De van olyan polgár, akivel a 4 napos szünetre beszéltük, h hozza a laptopot. Nem ért még ide. Biztos jobban lett.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40085) Silεncε válasza ViZion (#40084) üzenetére


Silεncε
őstag

Másnak is vállalsz távgyógyítást? :D

(#40086) ViZion válasza Silεncε (#40085) üzenetére


ViZion
félisten

Igen. Átutalás, Paypal, Bitcoin is OK, de pénzenergiát is elfogadok. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40087) DJGABI válasza ViZion (#40086) üzenetére


DJGABI
addikt

grabojov számsor esetleg? :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#40088) wolfman válasza ViZion (#40086) üzenetére


wolfman
veterán

Pénzenergiát? Távolsági gerincműtét esetleg? :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40089) ViZion válasza wolfman (#40088) üzenetére


ViZion
félisten

nah, erre rápróbálok... tedd a derekad a monitorra! :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40090) DeFranco válasza ViZion (#40089) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elölről vagy hátulról kéred? ;]

(#40091) Silεncε válasza DeFranco (#40090) üzenetére


Silεncε
őstag

Mindegy, csak lazulj el, mert ha erőlködsz, abból baj lehet ;]

(#40092) -=RelakS=- válasza ViZion (#40084) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ismerős... Project manager: "sürgős, azonnal, stb" megcsinálod, bent rohadsz sötétig. Elküldöd. Két hét múlva kérdezed, hogy hol a válasz a vevőtől. Akkor küldi tovább, látod, mert cc-ben benne vagy...

Új munkahely, új IT. Már márciusban létrehozták a fiókomat, úgyhogy ma 122 olvasatlan levél fogadott. Cirkuszolás (cirkusz jegy), ilyen olyan szabály módosítások, stb, ennek is a nagy része szemét.
Aztán volt ott olyan, hogy ha valami One Drive-on megosztott cuccnak néz ki, így meg így kezeld, ha nem biztos, IT-nek szól, hogy nem veszélyes-e. Mindez egy pdf-ben.
Pár levéllel később:

Szeretnénk pontosítani az előző levélben leírtakat. Az a level, amit az IT közösről küldtünk ki és tartalmaz egy PDF csatolmányt az NEM az adathalász dokumentum. A PDF-et kérlek mindenki nyugodtan nyissa meg és olvassa el.

Ehh, mondom, bash.hu-ra keveredtem? :D (próbáltam a helyesírást is visszaadni, figyelni kellett :DDD )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40093) ViZion válasza -=RelakS=- (#40092) üzenetére


ViZion
félisten

Mi is szoktunk röhögni az adathalászokon, néha elég meggyőzőek amúgy.
Minap jött OTP-s, fordítós, de elég jó minőségű szöveggel. De jönnek elég relevánsak is, adjunk árat a csatolt doksikra... .jar vagy zipelt exe és hasonlók. De átlag Gizikék egy részét simán megvezethetik, szal. egy ilyen figyelemfelkeltő mail nem rossz ötlet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40094) -=RelakS=- válasza ViZion (#40093) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az rendben van, csak ez a megerősítő e-mail nagyon tetszett, hogy "gyökér, az előző nem adathalász, hanem figyelmeztető e-mail, nyugodtan nyisd meg!"

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40095) wrongduke válasza -=RelakS=- (#40094) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Mi konkrétan évente kötelezve vagyunk 1-1,5 órás (munka mellett 5-6) online oktatásra, hogy milyenek is ezek az adathalászok és mikkel próbálkoznak.
Nem rég volt egy kötelező oktatás és amit küldtek levelet 100%-ban megegyezett azzal, ami ellen tanítanak minket (instant spam, kiváltképp, hogy oktatás ;] ), még az igazoló link is kamunak tűnt. 2 héttel később küldtek egy normálisan megírt, megfogalmazott és egyértelműen átlátható, igazolható levelet, hogy az előző sem volt kamu.
Most már fel kellett álnom, hogy behúzzam az elba**ott dolgokhoz a strigulát, mert ülőmagasságban és az alatt elfogyott a hely.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#40096) wolfman válasza wrongduke (#40095) üzenetére


wolfman
veterán

Nekünk is volt ez. Állami cég rulz. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40097) TaaT


TaaT
veterán

Nekünk kiküldték a jelenléti ívet hogy részt vettünk ilyenen, állami cég rulz.

Give them hell Ukraine!

(#40098) pycur válasza ViZion (#40084) üzenetére


pycur
tag

Engem kb 3 hete megtalált egy ismerősöm egy régi céges pc géppel, hogy jaj ez lassú szar, tegyem már át neki a progiját egy másik gépre ami van neki, hátha az gyorsabb. Azon folytatnák a raktárkészlet kezelését.
Mindezzel este 20:30-kor hívott hogy holnap már szeretné használni reggel.
Aha persze... :D
Na majd holnap Délután megnézem munka után, hogy mi van.
....
Hát az van hogy egy 11 éves gépet kéne egy 10 évesre frissíteni. Majdnem 1 órámba volt mire felmértem a 2 gépet, hogyan kapcsolnak be, melyik progit kéne áttenni, stb...
Mondtam neki hogy mi a pálya és ez így nem igazán lenne gyorsabb.
Gó computer bolt, ők adnak jó pénzért jó gépet, a 35 ezres 4 szálas cpus, 4 giga ramos verzióst szoktam ajánlani a népeknek, eddig nem panaszkodott rá senki.
Azt mondta jó akkor legyen, megrendeli.
Múlt héten véletlenül láttam az utcán, kérdeztem mi a helyzet a géppel? Azt mondta meg van rendelve, a héten jön.(Azon a héten.)
Máig nem keresett... :D
Ha egy vállalkozásnak gondot okoz 35e ft kifizetése az már nem igazán a nyereség csúcsán áll....

[ Szerkesztve ]

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#40099) Out válasza pycur (#40098) üzenetére


Out
addikt

Szerintem csak simán nem akart megbántani azzal hogy azt mondja neked, "Te nem értesz hozzá, a szomszéd Pistike (11 éves) 30 perc alatt megcsinálta"

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#40100) azbest válasza pycur (#40098) üzenetére


azbest
félisten

"Ha egy vállalkozásnak gondot okoz 35e ft kifizetése az már nem igazán a nyereség csúcsán áll...."

Rosszul látod. Munkaeszközre, felszerelésre, nyersanyagra minden fillér számít, nem szabad költeni. Ellenben mondjuk kirepülni kurvázni egy másik ország piroslámpás negyedébe és céges kártyával fizetni, na az természetesen elfogadható kiadás minden hónapban ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.