Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38501) E.Kaufmann válasza customer114 (#38500) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezért 16 tonnás betontömb jár :DDD , a Moszad már keveri is a betont ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38502) lezso6 válasza E.Kaufmann (#38501) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az még mindig jobb, mint 16 tonna fekete szén. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38503) tserrof77


tserrof77
senior tag

...azaz amikor kiborulunk... :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#38504) Balinov válasza lezso6 (#38502) üzenetére


Balinov
félisten

azert nem kell azt a 16 tonna betont lefitymalni ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38505) Melack válasza lezso6 (#38502) üzenetére


Melack
veterán

Iron Maiden zenél majd concrete számot a süllyedésnél?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38506) macilaci78 válasza Melack (#38505) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minden bokasüllyedésnél?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38507) #33253120 válasza E.Kaufmann (#38501) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha a fórumon szereztek tudomást arról a hozzászólásról, akkor tuti föccer intézi az ő betonjukat is.
;]
És abból viszont nincs menekvés. :)

(#38508) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ideillő napirajz, mikor a júzer gépe már vonakodva fogadja a leütött billentyűket, pedig csak ki kéne rázni a billentyűzet tartalmát? :Y :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38509) Pötyi válasza -=RelakS=- (#38508) üzenetére


Pötyi
őstag

Már néztem délelőtt... Minden rendszergazda ilyen hegyomlás Grószberger alkatú?

Micsoda sztereotípia...

:DDD

QNX is cool!

(#38510) -=RelakS=- válasza Pötyi (#38509) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy orosz rendszergazda :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38511) #33253120 válasza Pötyi (#38509) üzenetére


#33253120
törölt tag

Antirendszergizda testalkat... :D

(#38512) föccer válasza Balinov (#38504) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem bizony. Bár aki lefitymálja, azért nem kicsit lehet perverz.

Igen, betonról van szó,megjelenek. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38513) #21346560


#21346560
törölt tag

(#38514) -=RelakS=- válasza #21346560 (#38513) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Fenyegetik azt a "disznó" rendszergazdát? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38515) pycur válasza -=RelakS=- (#38514) üzenetére


pycur
tag

Áh, csak kapott egy fél disznót mert a gyerek gépére rátette a GTA6-ot :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#38516) -=RelakS=- válasza pycur (#38515) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pedig az csak egy Altair 8800 volt? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38517) Klaus Duran válasza #21346560 (#38513) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Infó tanár is azt mondta szóbeli előtt hogy a szerverszobába vigyem a féldisznót. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#38518) Out válasza Klaus Duran (#38517) üzenetére


Out
addikt

Disznólkodtatok?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#38519) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Új emberkét felvették, kisírt magának egy laptopot. Kapott egy szép HP ProBook 640 G2-t. Erre most sír, hogy neki külső monitor kell, mert a laptop kijelzőjét nem látja jól. Minek akkor a laptop? :F

(#38520) opr válasza SityiSXT (#38519) üzenetére


opr
veterán

Regi cegnel en is ugy dolgoztam, hogy laptop + 2db kulso monitor.
Kicsivel kesobb meg ugy, hogy ket desktop workstation + 4db laptop, meg osszesen tokom tudja hany monitor, de az mar tenyleg beteg volt. :DDD
Szoval, en nem ertem mi a problema ezzel, szerintem rengetegen dolgoznak laptop + kulso monitor komboval. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38521) Klaus Duran válasza Out (#38518) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Jobb jegy.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#38522) -=RelakS=- válasza SityiSXT (#38519) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Annak, hogy magával vihesse, ha nem a saját helyén kell a cuccaihoz hozzáférnie?
Ha ez a cégnél nem fordul elő, akkor bocs :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38523) Mercutio_ válasza SityiSXT (#38519) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tárgyalóba macerás cipelni az asztali PC+monitort ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38524) *Ropi* válasza Mercutio_ (#38523) üzenetére


*Ropi*
félisten

A bányászni készülő cégeknél erre vájárlesz hálózatot használnak. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38525) DeFranco válasza Mercutio_ (#38523) üzenetére


DeFranco
nagyúr

már nálunk is távoli elérés van a lokális gépre, ha kell valami. több értelme van, mint a laptopozásnak, ha egyébként külső tárgyalások nem nagyon vannak.

(#38526) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Alapvetően azt nem értem, hogy ha adott user tudja, hogy nem látja a kisebb képernyőt (14"), akkor miért kér laptopot? A hordozhatóság megint nem érv, mert ha tárgyalásra megy, akkor ott majd látni fogja jól ugyanezt a képernyőt? Asztali géphez 24"-os monitort adunk, azzal nem lett volna gondja. És ha már itt tartunk: az okostelefonjával akkor mi a helyzet? Azt hogy kezeli? Kapott monitort amúgy tegnap, egy zsír új 24"-est.
Nekem mondjuk mindegy, mindenkinek megvannak a hóbortjai - azon viszont picit kiakadtam, hogy annyira telesírta valamelyik kollégájának a fejét, hogy az egy másik irodából nyúlt neki egy 20"-ast (mindezt mindazok után, hogy amikor munkába állt kb. két hete, mondtuk neki, hogy kapni fog monitort, csak még a rendelésünk nem érkezett meg). Finoman fegyelmezve közöltem velük, hogy ezt így azért nem kellett volna (legalább szóltak volna nekünk).

(#38527) Mercutio_ válasza DeFranco (#38525) üzenetére


Mercutio_
félisten

A "már" elhagyható ;]

A megbeszélések 70%-a belső egyeztetés nálunk, és a megbeszélés során dolgozunk az anyagokon. Ellenben a hálózat "néha" megfekszik, szóval a rutinosak elsődlegesen a lokális gépre dolgoznak, aztán másolják fel a közös meghajtóra az anyagokat.

Külsősökkel folytatott tárgyalásokra is előkészített doksikat visz az értelmesebb aminek már megvan a váza, csak a konkrét döntések/megállapítások adatok kerülnek bele, + ha nem tervezett esemény/felvetés van azt kell beleírni, rögtön nyomtatható, helyszínen mindenkivel aláíratható.

SityiSXT: Tárgyalóban van projektor, vagy 40"-os megjelenítő amire rádugod a notit és azon dolgozik közösen a team.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38528) Mackósajt válasza SityiSXT (#38526) üzenetére


Mackósajt
senior tag

"A hordozhatóság megint nem érv, mert ha tárgyalásra megy, akkor ott majd látni fogja jól ugyanezt a képernyőt?"

Nem mindegy, hogy az idő 20%-ában kell használnia a kis képernyőt vagy mindig. Az se nyilvánvaló, hogy ugyanarra használja a gépet, amikor a helyén van, mint amikor hordozza.

(#38529) opr válasza SityiSXT (#38526) üzenetére


opr
veterán

Szerintem sokat segitene ezen a dilemman, ha leirnad, hogy mit dolgozik a munkatars, es hogy jogos-e ahhoz a munkahoz a hordozhatosag. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38530) axioma válasza SityiSXT (#38526) üzenetére


axioma
veterán

En 17-es monitorral kertem a laptopot, ami viszonylag ritkan de akkor nagyon muszaj hogy laptop legyen; plusz egy monitorom van fuggolegesben. A kollegak akik asztalin vannak, jellemzoen ket monitorral, igy annyira nem kirivo az igenyem. Napkozben a kod stb. megy a nagy monitoron, kenyelmesebb, es a levelezes, tool tesztfutasa stb. a kisebben - annak ugyis a valos felhasznaloi is kell hogy laptopon jol lassak. Mindezt en mar kulonbozo dioptrias szemuvegekkel kell kezeljem, az autovezetesre jo mar nem alkalmas a monitorok tavolsagara. A mobilom kicsi (4.7), de azt joval kozelebb tartom, szemuveg nelkul lathatora. Bonusz hogy otthonra kicsi sajat gepre, jellemzoen olben tartva egy harmadik szemuveg a jo...

(#38531) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Én mostanában kezdem megérteni a szétszedhető laptopokat.
15"-os UHD laptopom van, ami azért jó, mert ha egy pdf rajzot megnyitok, akkor minden légypiszok tisztán látszódik. Csakhogy ezt inkább tabletként kézben tartva lenne kényelmes nézni, nem laptopra rögzített monitorként.

És még valami: monitoros tévés topikokban szokott menni a szájkarate, hogy minek akkora felbontás, összeolvadnak a pixelek. Nos, ami program hajlandó normálisan skálázódni Windows 10-en (Firefox pl, az MS Office meg pont nem :Y ), hát azon a betűket egy gyönyörűség olvasni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38532) azbest válasza DeFranco (#38525) üzenetére


azbest
félisten

az sem mindig sima... szívtunk azzal, hogy partnert nem akarták felengedni saját hálózatra és helyette egy szeparált, vendég wifi rendszerre generáltak belépési adatokat.
1. probléma: a notiáról istennek nem akart menni az enterprise wifire kapcsolódás, valami win/driver bug miatt. Egy órát tököltünk vele, mire sikerült (új hozzáférés, hátha az a baj... valami workarund a hálózat felvételére)
2. miután kapcsolódni sikerült, kiderült, hogy a vendég hálózaton kifelé is mindent szűrnek. Saját céges vpn-jükre sem tudott felkapcsolódni. Úgyhogy, itt adtuk fel és léptettük fel a saját befolyás alatt álló hálózatra.

Ugyanez pepitában. A külföldi partnernél azt mondták a kollégák, hogy a vendég wifiről nem megy a vpn-ezés. Külön, erre felkészülve csináltam 80-as portos alternatívát. De helyben csak kiderült, hogy mégis megy az trükk nélkül, csak rosszul tudja a rendszergazdájuk. :D

(#38533) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Jogtanácsos az illető. Ennél közelebbit, hogy mit, mikor és hol csinál, nem tudok. Az én szempontomból mindegy is, csak furcsálltam, hogy ha laptopot kért és első nap meg lett neki mondva, hogy monitort majd akkor kap, ha befut a megrendelt szállítmány, miért nem tudott addig a laptop saját képernyőjén dolgozni. Ha ennyire számít neki a képernyőméret, akkor a laptop nem áll össze, mert ha itt az irodában nem jó, máshol se feltétlenül lesz az szerintem. Bár adtatok egy-két olyan szempontot, ami jogos, ergo valahol így azért már megértem.

(#38534) cbmfan válasza opr (#38520) üzenetére


cbmfan
senior tag

valahogy így nézett ki a dolog?

egyébként Serial Experiments Lain-nél betegebb animét nem nagyon láttam.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#38535) opr válasza cbmfan (#38534) üzenetére


opr
veterán

Kb.
Az egy vicces idoszak volt, ethereum/smart contract halozat proof of concept-et fejlesztettem a cegnek, es az egyreszt nem kis falat teljesen egyedul (plane hogy senki nem volt a kozelben sem, aki ertett volna hozza akarcsak egy kicsit is), masreszt virtualis gepekkel nem az igazi, ugyhogy minden laptopon volt egy kicsi program, ami egy valamilyen eszkoz mukodeset "emulalta", mondjuk egy beleptetokaput, vagy kartyaolvasot, vagy valamit, meg volt egy nagyon leegyszerusitett rendszer, hogy ezek egymasra tamaszkodva mukodjenek halozaton kuldott/fogadott parancsok alapjan, illetve bejott meg a kepbe a privat blockchain ethereum alapokon egyeb dolgokra. Jah, es persze erre az egeszre kaptam ket honapot.

Ez a tipikus elfelejtettek szolni rola, hogy lehetetlen, ugyhogy megcsinaltam eset volt.
Aztan mikor kesz lett, es kozoltek, hogy igen, orulunk, nagyon fasza, projektrol egyebkent ezuton leveszunk, es egy masik csapat fejleszti a valos projektet valos gepekre a tied alapjan, Te meg kezdj legyszives el egy masik r&d projectet, mellesleg a beigert fizuemelest ugyan megkapod, de leghamarabb juliusban, merthogy ceges policy, hogy csak akkor lehet adni (volt ez marciusban), akkor egy mosollyal az arcomon felmondtam a picsaba. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38536) ViZion válasza *Ropi* (#38524) üzenetére


ViZion
félisten

"vájárlesz"
OK, ezért remélem bannolnak... ez nagyon dúúúva :W :D

Bosszúból: gémerek hogy nevezik az abortuszt?
spawnkill

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38537) *Ropi* válasza ViZion (#38536) üzenetére


*Ropi*
félisten

A második színesbőrű akit bannoltak, Ban2 nemzetiségű volt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38538) adax01 válasza SityiSXT (#38526) üzenetére


adax01
tag

Akkor miért nem kért egy 17 es laptopot azon látna mindent rendesen. :DD :W

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#38539) 5teve válasza *Ropi* (#38537) üzenetére


5teve
senior tag

mennyetek má' a 3.14csába. kiköptem a sörömet.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#38540) adax01 válasza *Ropi* (#38537) üzenetére


adax01
tag

Ohh mamámm!! :W

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#38541) *Ropi* válasza adax01 (#38540) üzenetére


*Ropi*
félisten

És az a vicc benne, hogy abban a pillanatban találtam ki. :D Tudom: menjek inkább aludni... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38542) adax01 válasza *Ropi* (#38541) üzenetére


adax01
tag

Le ejtettem a laptopomat majdnem nevetés közben. :D :DD

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#38543) ViZion válasza adax01 (#38542) üzenetére


ViZion
félisten

Szerencséd van. Ha az ájfonod esett volna le, most SIRI csend lenne... :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38544) #33253120 válasza ViZion (#38543) üzenetére


#33253120
törölt tag

:)

(#38545) adax01 válasza ViZion (#38543) üzenetére


adax01
tag

A 17 es acerem ejtettem le majdnem.
Hála istennek nincs aifonom. :D

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#38546) *Ropi* válasza adax01 (#38542) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bocsesz... :B :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38547) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

És én még be sem köptem egyetlen fárasztó szóviccet sem :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38548) adax01 válasza 5teve (#38539) üzenetére


adax01
tag

Jéé nini Píitagorasz. :DD +Sör

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#38549) Balinov válasza -=RelakS=- (#38547) üzenetére


Balinov
félisten

Ne fogd vissza magad, a mai napnak már úgyis lőttek :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38550) *Ropi* válasza ViZion (#38543) üzenetére


*Ropi*
félisten

Felemelte az iVagyLövök gépfegyvert, erre SIRI csend lett.

;] :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.