Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38401) #33253120 válasza azbest (#38398) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert az újakban van gyerekzár, és minél gagyibb, annál használhatatlanabb tőle.

(#38402) TaaT válasza DeFranco (#38400) üzenetére


TaaT
veterán

Én mondjuk egy ilyet vettem a kiírt ár feléért [link] occó kínai de teljesen meg vagyok vele elégedve.

Give them hell Ukraine!

(#38403) DeFranco válasza TaaT (#38402) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, mi is meg voltunk elégedve az occó kínaival amíg egyszer a vasaló kihúzásakor kicsit meghajlott a fázis réz-sínje és beleért a védőföldbe. volt nagy pukkanás meg kijött belőle az éltető füst.

ilyen kis cuki, látod? egy ceruzaelemet nem engednék azokra a tyúkbelekre meg arra az odaköpött forrasztásra, nem hogy 230-at.

home/somogyi meg külön jóság, nem egy terméküket tiltotta már be a fogyasztóvédelem mert súlyosan életveszélyesek voltak. jók ezek :)

aztán jobb híján vettünk düwi kultúrt. az legalább próbál úgy csinálni mint ha rendes anyagból lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38404) *Ropi* válasza DeFranco (#38403) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem ezt a sínösszeéréses tűzijátékot egy APC SurgeArrest E10 játszotta el (elöregedett benne a műanyag és letörtek a fülek, amik a síneket tartották).

Jut eszembe: olyan, jó minőségű elosztót tudna linkelni valaki, amin egyenként kapcsolhatók a kimenetek?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38405) Gézengúz válasza *Ropi* (#38404) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tescoban szokott lenni 2200ft körül 6-os.

Hosszú évek óta használom, nincs vele gond.

Így néz ki.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38406) *Ropi* válasza Gézengúz (#38405) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez jó, köszönöm! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38407) SP4C3 válasza DeFranco (#38403) üzenetére


SP4C3
veterán

A török gyártmány is ilyen (báris a foglalat, kábel nélkül). Phos ruganyos, gumis mûanyag, meg hajszálvékony lemezek jellemzik.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#38408) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Wolfman álarcát megkaptam, pedig istibizi mindent megtettem, hogy elkerüljem... :DDD
Anyám egy HP-Compaq gépet nyüstöl pár éve már, amit egy munkahelyi selejtezésen csórtam neki. Ez Vistával jött, én meg akkor anno nem bántottam, "jó lesz az még neki!" felkiáltással. Csakhogy a Google keresztbetett pár hete/hónapja, mert megaszonta, hogy Chrome-ot ő márpedig nem támogat Windows 7-nél régebbi picipuha ablakozós rendszert. Emiatt meg egy-két weboldal beintett neki, hogy nem biztonságos, meg régi, meg miegymás. Sebaj, raktam fel Firefoxot, hogy akkor egy kicsit bírja ki azzal, aztán kitaláljuk, mi legyen hosszabb távon a megoldás. Sajna nem jött be, anyám és a tűzróka nem igazán tudott barátságot kötni egymással. No jó, kap egy Win10-et, elvileg bírnia kéne a gépnek (Core2Duo proci, 4 GB RAM). A Win10 telepítő viszont nem akarja az igazságot: nem igazán akar elindulni a gépen, bármit csinálok (a pendrive maga bootollható, el is indul, csak megjelenik a flat perspektivikus ablakocska, és onnan se előre, se hátra, se "körbegyöngyös" tekerés). Hupsz, akkor 8.1-gyel próbálkozok. Eredmény ugyanez. Win7-et már inkább nem raknék rá, mert az se húzná olyan sokáig - végül lett egy Linux Mint, csak hát a linuxos Skype kanyarban sincs a Windowsoshoz képest... Mindegy, egyelőre marad neki ez, én meg csak egy kicsit voltam az álarcban...

(#38409) Armahun válasza SityiSXT (#38408) üzenetére


Armahun
addikt

Tiltsd le a biosban a flopyt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#38410) SityiSXT válasza Armahun (#38409) üzenetére


SityiSXT
őstag

Le van. A soros port is.

(#38411) SP4C3 válasza SityiSXT (#38410) üzenetére


SP4C3
veterán

Pedig mennie kell, én faternak egy e4500+2gb ddr2 és Radeon X550-re hánytam fel a 1607-es buildet. Ez 13-14 éves rendszer volt. Alaplap P5PL2...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#38412) shteer válasza SityiSXT (#38408) üzenetére


shteer
titán

Hagyományos DVD-ről telepítés se megy?

..szerintem jónak tűnik

(#38413) DJGABI válasza SityiSXT (#38408) üzenetére


DJGABI
addikt

én ilyen gépre még simán w7-et raktam. mondjuk inkább a megszokás miatt (mmint nem részemről, hanem anyám részéről)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#38414) Speed® válasza SityiSXT (#38408) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ne UEFIs, hanem hagyományos MBRes telepítőt csinálj rufusal, mennie kellene.

(#38415) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Köszi mindenkinek a segítő szándékot, de csak egy napom volt erre a feladatra. DVD-t nem próbáltam, mert üres lemezem nem volt, pünkösdhétfőn pedig kihívás és időigényes lett volna szerezni. A telepítő pendrive-ot is próbáltam MCT-vel és Rufusszal létrehozni, de nem akarta az igazságot. A húgom laptopján viszont perfektül ment. Mindegy, egyelőre jó lesz ez neki így, kb. egy hónap múlva új kísérlet, ezúttal DVD-vel akkor.

(#38416) Ry0K3N válasza #21346560 (#38343) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Én ezt egyetemen csináltam meg geoinfón. Lescreeneltem egy rendszer hibaüzenetet és betettem háttérnek. Arról persze nem tudtam hogy azt a gépet szokták használni prezentálásra mert oda szépen elér a vetítő kábele. Én meg csak csak szerényen szóltam a profnak ne próbálja meg leokézni a hibaüzit mert az a háttér. :DDD

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#38417) pycur


pycur
tag

Jajj tesó segíjjél mán, már a kopasz megnézte de nem ismeri fel a monitort a gép....
[link]

Aha... :D
Alaplap teszter szerint 1 számot kiír és megáll, a tesztkód szerint display error message.
Ha kivettem a vga-t be se kapcsolt a gép, 1 pörrenés után instant off. Bios reset nem segített.
Kuka.... :D

[ Szerkesztve ]

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#38418) F.E.K.. válasza pycur (#38417) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Gondolom eddig ment, nem is nyúlt hozzá senki... :D

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#38419) pycur válasza F.E.K.. (#38418) üzenetére


pycur
tag

Nem, tegnap még működött és egy usb-s bill bedugása okozott kékhalált, azóta nem ad képet, szerintük...

Szerintem meg amióta ez így volt bekötve.
Főleg hogy ott a kábel végén valamiért 2 dugó is van, az egyiket nem sikerült beledugnia, így megpróbálta a másikat ami félig ráment, nem baj majd csak feles sebességgel fog menni... :D
És azt nem sikerült rádugni, ami belevaló lett volna, emez csak így félig megy rá, teljesen sehogy sem. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#38420) DeltaPower válasza pycur (#38417) üzenetére


DeltaPower
őstag

még van aki trilliant használ azután hogy kivették belőle a skype támogatást? :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#38421) pycur válasza DeltaPower (#38420) üzenetére


pycur
tag

Én skype-al használom azóta is. :)
Van egy verziószám hacked skypekit dll-em ami kb örök életű, mert csak verziószám alapján nem enged be.
Az msnel ugyanezt csinálták amikor a régebbi verziók újabbat kezdtek követelni, csak azt egyszerűbb volt mókolni a reshackerrel. Átütöttem a fájlinfók közt a verziót 8.0-ról 28.0-ra és egy jódarabig nem kért frissítést :D
A skypekitet és a skypeot ha ezzel mókolom akkor az exe indítás után összecsuklik...
Bár az elmúlt 1 évben a skype üzenetek nagyon pingeni kezdtek, először csak félórás késések, most már fél napos késések is vannak, így az csak másodlagos benne, de a faxbúkot nagyon jól viszi.
És a black cobalt kék skinnel olyan mint az msn volt 7.0 idején :D
[link]

Ja amúgy ma MS küldött egy üzenetet hogy a win10 alatti összes rendszeren kukázzák a skypeot júli 1-től.
Important: You will no longer be able to use Skype on older Windows devices and TVs

Learn about which devices will no longer be supported. We’ve noticed that you are, or previously were, using Skype on Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, Messaging app for Windows 10 Mobile, Windows RT or a TV. We’re sorry to inform you that we will be permanently retiring these versions of Skype. As a result, after July 1, 2017, you will no longer be able to sign in to these versions of Skype.

Érdekes, hogy a nagykorú winxp-t nem merik kukázni, de a pár éves win phone és tv appokat simán :D

[ Szerkesztve ]

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#38422) quailstorm válasza pycur (#38421) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ugyan most már van külön XP-s build a Skype-ból, de alapvetően ugyanaz van az összes Windowsra az UWP-s szenvedésen kívül, tehát API váltásig nincs oka az XP megszűnésének.
Igazából csak azt nézik honnan jön a pénz meg az előfizető.

(#38423) ViZion


ViZion
félisten

Ismerősök zöme már csak FB-t és vibert használ. OK, nem releváns minta, de szvsz a facebook szép lassan vezető lesz ebben. Fura. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38424) quailstorm válasza ViZion (#38423) üzenetére


quailstorm
nagyúr

VoIP, group video chat, rendes file sharing peer-to-peer. Erre se az FB se a Viber nem jó, Viber asztali klienséről mostanában azt nem hallottam hogy működik.

Akinek kicsit több kell, mint hehehe kiskutya, szívecske matrica, sőt, ezt látni se akarja, annak a mostani Skype nagyon is jó. Előre félek az elbarmoló frissítéstől, amivel behozzák azt a sok retket. (amúgy nálam is a Skype ismerősök azok 2010-ben meg 2007-ben meg azelőtt is Skype userek voltak...)

[ Szerkesztve ]

(#38425) -=RelakS=- válasza pycur (#38421) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az érdekes lesz, mert melóban mostanában dobjuk a Jabbert a Skype for Work-ért (vagy hogy hívják), és Win 7-et használunk :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38426) ViZion válasza quailstorm (#38424) üzenetére


ViZion
félisten

Nem mondom, h jobb/rosszabb, egyiket sem használom. (régen volt messengerem, meg skype is, de már nem kell). Csak ami most a "trend", az a FB, átlag usernek elég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38427) pycur válasza -=RelakS=- (#38425) üzenetére


pycur
tag

Elírtam az elején, nem PC Win10 alatt, hanem mobil eszközös WP10 alatti eszközöket dobatnak ki az userekkel, ami amúgy szerintem teljesen indokolatlan kötsögség a részükről. Mert ha működik miért ne működhetne. Legfeljebb ne legyen rá több frissítés, de működjön amit úgy hagytak. Legyen új verzió, ami a régi eszközre ne legyen hajlandó felmenni, de promózza be magát, hogy az új verzióban legyenek olyan vonzó újítások, ami miatt önként váltanak a népek az új eszközre.
De mivel ilyet nem tudnak kitalálni inkább a forced megoldás mellett döntenek. Kötelező legyen újat venni, de az ilyen általában más gyártó felé irányul aki nem csinál ilyen hülyeségeket....
Látod a trillian skype is működik azóta is, mert nem bántják, csak kitiltottak x verziószámot, amit a pc verzióval is szeretnek eljátszani. Pl pár hónapja a 7.2 és alattiak repültek.

[ Szerkesztve ]

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#38428) Elemental


Elemental
addikt

Nem lehet szkennelni, nagyon gyorsan kellene, menjek nézzem meg.
Szkenner parancsikonra nem reagál. Ránézek a nyomtatóra, "pc nyomtatás - nincs papír". Teszek be papírt, befejezi a nyomtatást, majd elindítom a szkennert :)

(#38429) customer114 válasza Elemental (#38428) üzenetére


customer114
senior tag

:D

Ülünk az elöl az irodába, nyomtató elkezd magától nyomtatni pár oldalt, kis idő után még 3x ugyanazt kinyomja. Pár perccel rá jön a telefon, hogy hátul az irodákban nem nyomtat a nyomtató, nekünk működik-e? :D

(#38430) macilaci78 válasza customer114 (#38429) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy hónapja nyomtattam már Szegedről Pécsre, mire valakinek feltűnt, Nyíregyházán... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#38431) ollie válasza macilaci78 (#38430) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ó, én szerte a világon tudnék nyomtatni a budapesti irodánkból. :)

***

(#38432) Pttypang válasza ollie (#38431) üzenetére


Pttypang
veterán

Életcélok. :DDD

Legszebb, mikor a raktáros programban elütik a számot, lehagynak egy számjegyet és lazán kiküldi nyomtatóra, hogy akkor most egy helyett 650000 adatlapot nyomtasson ki.

Everybody lies.

(#38433) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, bocsi az OFF-ért, de nektek boltosoknak van ezzel sok tapasztalata.
Hűtőpaszta. Egy ismerősömnek rakok össze egy gépet, tipikusan az az ember aki nem ért hozzá és addig használja míg el nem romlik, karbantartás eszébe se jutna. Azaz míg széjjel nem száradna a paszta és túl nem hevülne a gép. Van nekem MX4 pasztám de azt úgy tudom egész hamar szárad, viszont a natúr fehér szilikon paszta ha jól tudom szinte örök életű úgymond és ilyenem is van. Ezzel kapcsolatban van valami meglátásotok?

(#38434) Pttypang válasza kmisi99 (#38433) üzenetére


Pttypang
veterán

Fact, a fehér szilikont használtuk az autoiparban is, ott elég ritkán nyúlnak hozzá bármihez, hogy újrakenjék, pláne, ha össze van préselve és ragasztva. Hajrá.

Everybody lies.

(#38435) azbest válasza kmisi99 (#38433) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom milyen teljesítményű gép, de valószínűleg a natúr pasztádnak a hőátadó képessége töredéke az mx4-ének. Egyébként sem azt a cél, hogy folyékony legyen, hanem, hogy vezesse a hőt. Szóval inkább mx4. Az sem szárad ki fél-1 év alatt. A gyártó akár 8 évet is ír rá.

Ha pedig telerakodik retekkel a hűtő, teljesen mindegy, hogy mivel van pasztázva. A karbantartást nem pótolja semmilyen csoda.

(#38434) Crytec210
Gyanítom az autoiparban nem jellemző, hogy 50-100W-ot kelljen elvezetni egy körömnyi felületről, szóval ott mások az igények.

[ Szerkesztve ]

(#38436) Darkness válasza azbest (#38435) üzenetére


Darkness
aktív tag

+1

MX4 -et használok. az első esetben 4+ évig ment a gépem egy pasztázással 7/24 -ben (100% terhelés mellett). mikor szétszedtem, akkor is könnyű volt letakarítani. nem száradt ki.
Egyszóval, MX4....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#38437) TaaT válasza Darkness (#38436) üzenetére


TaaT
veterán

Az MX2 nekem viszont gyurma lett kevesebb mint egy év alatt. [link] Bár azt elismerem a hőfokokon ez nem igazán érződött.

Give them hell Ukraine!

(#38438) pycur


pycur
tag

Ezekről a szavakról a megboldogult Geforce MX2(00) és 4(00) jutott eszembe. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#38439) *Ropi* válasza Darkness (#38436) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is kb. 4 vagy 5 éve vettem egy 20 grammos MX4-et és még mindig hibátlan ami jön belőle.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38440) ViZion válasza pycur (#38438) üzenetére


ViZion
félisten

MX440 magic vagy ilyesmi volt az első "komoly" VGA-m... lol. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38441) cbmfan válasza ViZion (#38440) üzenetére


cbmfan
senior tag

milyen volt? van egy tucat különböző, nosztalgiázhatsz ha akarsz :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#38442) Pttypang válasza azbest (#38435) üzenetére


Pttypang
veterán

Generatorokban es inditomotorokban?
Esetunkben errol van szo, en is azt a pasztat hasznalom, pedig par eve megvan. Nekem mukodik :D

Everybody lies.

(#38443) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Egy női hölgy ismerős FB-járól:

"Szexuális felvilágosítás 2017.

- Anya, én nem értem ezt a méhecskés felvilágosítást, meg ezt a gólyás hülyeséget, és az sem tiszta, hogy miért nem mehetek diszkóba!
- Na, ide figyelj, kisfiam te egész nap csak a számítógép előtt ülsz, megpróbálom elmagyarázni úgy, hogy te is megértsd:
Mint minden fiúnak neked is van egy pendrájvod, amivel nagyon jól el lehet szórakozni. Egyelőre tanácsolnám a single player módot, majd ha 18 éves leszel, akkor jöhet a multi player. Kerüld a fizetős szolgáltatásokat, nagyon jó demójuk, de soha nem lesznek a tieid.
A lányoknak van egy usb portjuk amibe pont bele illik a te pendrájvod. Vigyázz, csak biztonságos portot használj, mert a vírusok nagyon veszélyesek!
Ha meg véletlenül letöltesz valamit, akkor örökre csak azt a számítógépet használhatod és 9 hónap múlva lesz egy ipad minid. Vagyis nem egy sajátod, hanem egy közös, amit akkor is közösen fogtok használni, ha már nem is egy helyen laktok.
A lányokon vannak még további csatlakoztatási lehetőségek, de ezeket inkább haladóknak találták ki, és ezeket komoly tűzfalak védik. Elképzelhető, hogy első alkalommal szoftveresen lefagysz, de ez természetes.
Probléma lehet még a túl gyors letöltés is, de majd belejössz. Ne lepődj meg, de nem csak pendrájvok léteznek, van akinek nagyobb harddiszkje van, de olyan is akad akinek csak SD kártyája, esetleg mini SD kártyája, mint apádnak.
Vigyázz, a diszkóban nehogy bele tegyenek valamit az italodba, mert akkor jön a kék halál, megsérül a memóriád és akkor mindenképp újraindítást igényelsz.
És amíg újra indulsz, addig bármi megtörténhet, ne feledd rajtad is van néhány usb port! Ha esetleg önszántadból is használnád a portjaidat, akkor se aggódj, egyszerűen csak fordítva vagy bekötve.
No para, mi akkor is fogunk szeretni apáddal, ráadásul akkor profi módon fogod tudni kezelni a grafikai szoftvereket. Most pedig húzzál a szobádba és tanulás helyett ne a számítástechnikai oldalakat nézegesd!"

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38444) SunyaMacs válasza *Ropi* (#38443) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Kiszállok a zinternetből

(#38445) macilaci78 válasza SunyaMacs (#38444) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt még mindenképp olvasd el!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#38446) customer114 válasza macilaci78 (#38445) üzenetére


customer114
senior tag

ejj.. kérem vissza azt a 4 másodpercet az életemből!

(#38447) azbest válasza customer114 (#38446) üzenetére


azbest
félisten

olyan gyors volt az adatátvitel? ;]

(#38448) SunyaMacs válasza macilaci78 (#38445) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

asd

(#38449) customer114 válasza azbest (#38447) üzenetére


customer114
senior tag

Most volt PH-s cikk a héten, hogy a magyar mobil net a leggyorsabb az EU-ban. (Csak elfelejtették hozzá tenni, hogy nincs rajta senki az árak miatt, azért ilyen gyors.) :D

(#38450) shteer válasza customer114 (#38449) üzenetére


shteer
titán

Havi 6k a korlátlan netes előfizetésért sok?

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.