Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38801) ViZion válasza customer114 (#38800) üzenetére


ViZion
félisten

de szerencsére a korábbi 114 darab reged maradt. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38802) Adamis válasza #33253120 (#38796) üzenetére


Adamis
őstag

Kíváncsi voltam, ismerőseim mit szólnak a bolthoz. Mindenki azt mondta, hogy marha jó ötlet. A feleségem egyetemi végzettséggel és középvezetőként azt mondta, hogy simán bemenne! Nem az a cicababa fajta...

(#38803) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Amennyiben elfogadtok egy infót a vita lezárásához, akkor ha jól tévedek, Tamás felesége elméleti fizikus. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38804) 5150head


5150head
senior tag

Hú de jó hogy van ez a topik, majd hozom a szaftos sztorikat. Most hirtelen a mai sírva röhögős:
Kolléga ajánl egy drónt egy kedves vásárlónak:
Eladó: És a hatótávja kb 2 km.
Vevő: És felfele is?
:C

(#38807) tserrof77 válasza 5150head (#38804) üzenetére


tserrof77
senior tag

Neem! Felfelé 4km, mert lefelé magától, áram/üzemanyag nélkül lejön! :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#38808) Utka válasza opr (#38795) üzenetére


Utka
tag

opr,, köszönöm, hogy megóvtál egy BAN-pozitív hozzászólástól :R

Amúgy meg : :Y

* Megtudtam mi is az a "SJW"
* Tanultam - lezso6 jóvoltából - két három új szót, ezzel magasabb szellemi/erkölcsi dimenziók nyíltak meg előttem!
- femináci / libbant
- genderfasizmus
* Megtudtam, hogy a görög eredetű axioma mostani értelmezése "saroktétel" de eredeti jelentésben
annyit tesz: tekintély.
.. és a tekintélyt nem megkövetelni kell valamilyen érdemnek tekintett tulajdonság alapján, hanem ki kell érdemelni.
* megdöbbentem, hogy nemsokára talán félve és szégyenkezve kell kimondani a néger, cigány, zsidó szavakhoz hasonlóan, hogy NŐ; FÉRFI

Utka
.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#38809) -=RelakS=- válasza Utka (#38808) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A nő-férfi dologgal lehet, hogy már most van baj

Amúgy az axioma nem "alaptétel", amit nem kell bizonyítani, hanem ki van jelentve? (nem emlékszem a pontos megfogalmazására matematikából, fizikából)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38813) axioma


axioma
veterán

Mielott a nick-emen kezditek elesiteni a nyelveteket, azt en kvazi ugy kaptam matekos mivoltam miatt, es csak rajtam ragadt. Nem akarok se alapigazsagokat kimondani se tekintelyt kovetelni, plane nem ilyen nyakatekert modon. De most mar annyira sok helyen hasznalom, hogy lecserelni sem szeretnem.

(#38814) -=RelakS=- válasza axioma (#38813) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Mielott a nick-emen kezditek elesiteni a nyelveteket,"

Erre nem is figyeltem, hogy axioma a nickneved :DDD
Nem is nagyon értettem, hogy jött szóba :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38815) opr válasza axioma (#38813) üzenetére


opr
veterán

Azt erzed, hogy miutan kikerted magadnak a nok lenezeset, ezzel a hozzaszolassal sikerult utalni ra, hogy minek gondolod a ferfiakat.
Amennyire en latom, senki nem akart nick-en gunyolodni, pont ugy, mint ahogy senki nem elezte rajtad a nyelvet... Oszinten szolva meg peldat se lattam a PH!-n olyan szinten gyerekes viselkedesre, hogy valakit a nickje miatt cikizzenek, pedig azert sokszor sullyed eleg melyre a szinvonal. Ennek ellenere sikerult leirnod ezt a hozzaszolast.
Ez mar nem az elso legbolkapott, rosszindulatu feltetelezesed, mikozben kikered magadnak, sot, felemlegeted, hogy volt mar, hogy veled szemben igy viselkedtek. Ami persze szinten helytelen, csak eppen ezen felhaborodni, es kozben pontosan ugyan ugy viselkedni ha lehet, kicsit meg rosszabb. Szoval most ott tartunk, hogy haragszol emberekre azert, mert ugy viselkednek, mint Te, csak mindezt a magas lorol lefele nezve teszed.
Mielott jon a (jogos) valasz, hozzateszem, hogy en sem vagyok kivetel. Sot, konkretan az egesz vilagon senki, max kevesbe, es komolyabban kepmutato emberek vannak elkepzelt erkolcsi felsobbrenduseggel megaldva.

Konkretan ez a vicc jutott eszembe a hozzaszolasodrol:

Megy a nyuszika az erdőben a Medve háza felé és hangosan gondolkodik:

- Milyen szép dolog a barátság, nekem nincs porszívóm, a Medvének van, biztos kölcsönadja egy órára...
Bár, a múltkor is, amikor elkértem a fűnyíróját, mintha dörmögött volna valamit maga elé...
És amikor tegnap visszavittem a fűnyírót, olyan mogorva volt...
Lehet, hogy irigy ez a Medve? Oda se fogja adni a porszívóját, amilyen rosszindulatú...

Közben odaér a Medve házához, belöki az ajtót és bekiabál:
- Tudod, mit Medve? Baszd meg a porszívódat!

szerk.:
ui.: Es a nicked egyebkent konkretan kurv@ jo, ha emiatt barki cikiz, az egy barom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38816) axioma válasza opr (#38815) üzenetére


axioma
veterán

1. tenyleg abba akarom hagyni...
2. nem ertem, miert gondolod rolam azt, amit lathatoan gondolsz, nem a ferfiakkal van bajom, csak - a megjegyzest tevo nemetol fgtl - a nem relevans megkulonboztetessel
3. en meg mar miota latom lopnam az alairasodat:)
4. pont van Medve becenevu baratom, de a viccet magat mar elotte par parameterrel felcserelve ismertem...

[ Szerkesztve ]

(#38817) opr válasza axioma (#38816) üzenetére


opr
veterán

1. Ok, jogos, hagyjuk inkabb, amugyis nagyon OFF, plane itt.
2. Mert en sem vagyok kulonb, azert. :DDD
3. Nyugodtan, En is loptam, egy kocsmaban hangzott el egy jo baratom szajabol, azota szalloige lett.
4. Igen, van ebbol ezer fajta verzio. :)

:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38819) DeFranco


DeFranco
nagyúr

annyira baromi jó lenne, ha szorulna belétek némi tolerancia és elfogadás a másik, vagy éppen a másik hülyesége iránt. akár igaza van szerintetek akár nincs.

úgy könnyű toleránsnak lenni, hogy 80%-ban egyetértek valakivel, meg könnyű abból kiindulni hogy én vagyok a kiszabott orákulum aki most jól bekommenteli a világ szigmon növekvő sorrendbe rendező elvét az dolgokrul és személyekrül.

a világ ilyen. van aki általánosít és igaza van, mert nagy tömeggel van dolga és ez a nyerő taktika, van aki ezt kikéri magának teljes joggal mert ő a büszke kivétel és ténylegesen járna neki a prekoncepció mentes elbánás és egyébként mindenki követ el hibákat mert fejetlen csirkeként rohangálunk a rendelkezésre álló időt másfeles szorzóval beterítő feladatok között és se idő se lehetőség se kapacitás az állandó döntési faállításra. plusz felesleges a fáradság mert az emberek jó része korlátolt barom és az ember idővel belefárad.

de ettől itt még egy szedett-vetett közösség van és kijárna a tisztelet egymás felé hogy próbáljuk komolyan venni és jól megfontolni amit a másik mond ha már egyszer fogjuk azt a durva billentyűzetet és írunk valamit ki a fejünkből bele a lezsolandba, meg magunk felé hogy tiszteljük annyira a saját magunkat hogy nem zsigeri szinten reagálunk a fényre meg a hőre hanem igyekszünk megütni egy szintet vitában és intelligenciában egyaránt.

unalmas már napok óta olvasni ezt a hátvágánygázreszelést kocsmatoposzokról.

(#38820) Out válasza DeFranco (#38819) üzenetére


Out
addikt

Én egy répaorrú hóember vagyok és kikérem magamnak, hogy korlátolt baromnak neveztél és természetesen várom a bocsánatkérésedet!

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#38821) DeFranco válasza Out (#38820) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te az emberek jó része vagy? ;]

(#38822) Pttypang válasza DeFranco (#38821) üzenetére


Pttypang
veterán

Az olvadekony resze

Everybody lies.

(#38823) Melack válasza Pttypang (#38822) üzenetére


Melack
veterán

És 100%-ban újrahasznosítható :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38824) qnadam válasza 5150head (#38804) üzenetére


qnadam
veterán

egyébként nem hülye kérdés. phantomokban van felfelé 500 méter limit, de régebbiekkel jóval magasabbra is lehet menni. ezen kívül ha pont fölötted van a gép, az antennák nagyon nem ideálisan állnak egymáshoz képest. tehát felfelé nem annyi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38825) azbest válasza lezso6 (#38793) üzenetére


azbest
félisten

" hülyének vannak nézve a nők, akik valójában független, erős egyéniségek."

ez általánosítás és előítélet :D Mindenkinek joga van hülyének lenni vagy nem érteni valamihez :D

És ezt hozzád fordulva mondom, nem axioma felé nézve ;]
"Szerinted egy ilyen uzletbe egy nem muszaki erdeklodesu jogasz vagy egy muszaki erdeklodesu no bemegy? Mert szerintem nem..."
Már miért ne menne be. Van aki kifejezetten rózsaszín cuccokat keres és néha nehéz átlagos boltban beszereznie. Nameg néha lehet jól esik, ha egyenrangú fél helyett inkább körberajongják és minden kérdését kérését lesik.

A fehérnemű bolton sincs vita, hogy miért van, ahová más színű és nőknek szánt dolgokat visznek csak.

Szerintem az SJW-vel az a baj, hogy a saját szabályaikat sem tartják be, ha átlagemberrel kerülnek szembe. Elvárják, hogy mindneki hozzájuk alkalmazkodjon. Valójában csak figyelemre éhes személyiségzavarosak a first world problémáikkal. És ez nem a nemi identitásuk vagy stílusuk, hanem a hozzáállásuk kapcsán látszik igazán.

(#38826) *Ropi* válasza Utka (#38808) üzenetére


*Ropi*
félisten

A "libbant" az nem a hibbant (tyúk) libával génmanipulált verziója? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38827) TESCO-Zsömle válasza *Ropi* (#38826) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem inkább a liberalizmushoz lesz köze. Azaz a szélső-bal radikálisaihoz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38828) Utka válasza *Ropi* (#38826) üzenetére


Utka
tag

:C

*Ropi*
jessz!! ;]
Elsőre én is erre asszociáltam!! :DD

TESCO-Zsömle
Pedig én úgy olvastam a zInterneten, hogy az SJW pont a szélső-bal liberális alapokon nyugszik.
(Vagy libériás bal-szélsőn??! :F Bocsánat! :R )
Így elég mókás szitokszó egy SJW beállítottságú hsz-ban.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#38829) *Ropi* válasza TESCO-Zsömle (#38827) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem szeretek politizélni, ezért nem is asszociálok ilyenekre. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38830) Pötyi


Pötyi
őstag

Minden év júliusának utolsó péntekjén - idén tehát ma - van a Nemzetközi Rendszergazda Nap!

:)

Délután egy sörözés? Valaki? Hm?

QNX is cool!

(#38831) ViZion válasza Pötyi (#38830) üzenetére


ViZion
félisten

gyertek el, van sör!

...meg pár nm szigetelőanyag, amit a falra feldobnánk. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38832) 5150head válasza qnadam (#38824) üzenetére


5150head
senior tag

Ja neem, ez ilyen kisebb drón, tuti annyit tud oldalra mint felfele, őszintén még a 2 km-ben se vagyok biztos (sőt) és az emberünk se volt hozzáértő.

(#38833) tsiga18


tsiga18
tag

(#38834) kisi válasza tsiga18 (#38833) üzenetére


kisi
aktív tag

Beteg :D

(#38835) TESCO-Zsömle válasza kisi (#38834) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha mi megöregszünk, mi leszünk majd így az akkori MediaMarkt kaliberű eladókkal...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38836) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Van itt valaki nagyobb hazai üzletláncból? (iPon, Aqua, stb)

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38837) macilaci78 válasza TESCO-Zsömle (#38836) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van. Nincs mit. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38838) TESCO-Zsömle válasza macilaci78 (#38837) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kéne egy kis help, if possible.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38839) macilaci78 válasza TESCO-Zsömle (#38838) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem ismerem az illetékesek hozzáállását. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38840) TESCO-Zsömle válasza macilaci78 (#38839) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm a segítséget...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38841) bucihost


bucihost
senior tag

mai arany köpés, "Lakatos Pikácsutól":
- Ez itt telefon csináltatás?

:Y :F

(#38842) Necro Phil


Necro Phil
csendes újonc

Egyik mai emil a sok közül:

"nemrég vásároltam egy HUAWEI tabletet ismerős beüzemelte, de itthon valahogy mivel gyakorlatlan vagyok, valahogy törölve lett belőle minden párommal próbálkoztun ujra beüzemelni, sajnos sikertelenül, kérdésem Önök vállalják-e ezt a hibát helyreállitani, ha igen személyesen elvisszük ezért a válaszban pontos cimet kérek. üdvözlettel várom válaszukat."

Ebből mindent megértettem és tudok, kifogásolhatatlan választ tudok küldeni. Ja telefonon is hívtak, ugyanezt ledarálták, célzottabb kérdésre használható válasz esélytelen. Mély sóhaj, hozzák be. Remélhetőleg nem olyankor amikor én vagyok :DDD

"Kyria örök, és elpusztíthatalan...!"

(#38843) ViZion válasza Necro Phil (#38842) üzenetére


ViZion
félisten

Ez gyakorlatilag a "valamit kiírt a gép, nemtommit, leokéztam" hiba modern változata lehet. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38844) Necro Phil válasza ViZion (#38843) üzenetére


Necro Phil
csendes újonc

És ez még csak a jéghegy csúcsa, kora reggel gépet beüzemelve :O
De remélhetőleg jól áttoltam őket holnap-holnaputánra, én akkor egy nagyon nagy, nagyon páncélozott járművet fogok csatába vezetni, és le..a@ő'á :D (be kell törni az új fiút ;] )

"Kyria örök, és elpusztíthatalan...!"

(#38845) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Az eheti WTF díj annak a HP ProDesk gépnek jár, ami most jött vissza a szervizből.
Történt ugyanis, hogy user panaszkodik, hogy a gépe nem nyitja meg a cég intranetes oldalát, a Google Mapset meg még pár oldalt. Mikor odaballagtam, kiderítettem, hogy a https-t használó oldalakkal van a gond. Gépcsere, ezt meg elvittem tovább piszkálni. A hálózatról telepítés simán megvan, viszont a https oldalaktól böngészőtől függetlenül dob egy hátast. Kézi DDOS-szal (F5 ütemes nyomkodása) néha magához tér, de ez sovány vigasz. LAN driver frissítés - eredmény ugyanez. Totál szűz és frissen letöltött Win10 - eredmény ugyanez. Pendriveról bootolt Linux Mint - eredmény ugyanez. Itt már azért felszaladt a bal szemöldököm is a jobb mellé... Email a szerviznek (hibaleírás: https oldalakat nem nyit meg a gép OS-től függetlenül), pár óra múlva csörög a telefonom: a szervizvezető úgy diszkréten érdeklődik, hogy miféle marhasággal próbálom őt etetni. Elregélem fenti ténykedéseimet, majd közlöm vele, hogy jobb híján azt a konklúziót voltam kénytelen levonni, hogy ez biza hardver, és nem, még nem ittam aznap semmi alkoholtartalmút (pedig akkor még nem volt ennyire meleg), a tudatmódosító szerekkel meg már leálltam. Gép másnap el, pár nap múlva jön vissza: a munkalap szerint procit kellett cserélni, mert valamelyik utasításkészlet lyukra futott folyamatosan... :Y Ezt is kipipálhatom, már ilyet is láttam... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38846) ViZion válasza SityiSXT (#38845) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt úgy sem hiszi el senki... :U Mint a vidéki bácsi pesten az állatkertben a zsiráf előtt: ilyen állat nincs. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38847) quailstorm válasza SityiSXT (#38845) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pontosan milyen proci volt? Hadd tanuljunk mi is, ne csak szórakozzunk. Amúgy igen kemény sztori.

[ Szerkesztve ]

(#38848) azbest válasza SityiSXT (#38845) üzenetére


azbest
félisten

ó, és milyen igaz. Tényleg szokás hardveresen gyorsítani, hogy ne egyen annyi nyers teljesítményt [link]

És így, konkrétan be is ugrik, hogy például raspi kapcsán keresgéltem a neten, hogy vajon a 3asba került 64 bitet is tudo soc-ban van-e aes gyorsítás, mert opcionális, és például openvpn is tudhatja használni. De azt hiszem nincs abban :)
De alapból nekem sem ugrott volna be, hogy a procira gondoljak. Mégsem olyan hülyeség thinkpadeknél a teszt ami pár hetente látom hogy fut és kipróbálja a procit.

[ Szerkesztve ]

(#38849) #33253120 válasza SityiSXT (#38845) üzenetére


#33253120
törölt tag

Itt voltam. (Kereső kulcsszó magamnak.)
Amúgy a tényleg jó lenne tudni, hogy mi volt a lap, proci páros.

[ Szerkesztve ]

(#38850) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Hétfőn megnézem és itt publikálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.