Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38651) netpeti98 válasza E.Kaufmann (#38650) üzenetére


netpeti98
addikt

Eléggé hányatott sorsa van mióta a Mozilla meg akart tőle szabadulni.
2016-ban három lehetséges lehetséges "új otthon" merült fel a projekt számára: Software Freedom Conservancy, The Document Foundation (ez felelős a LibreOffice fejlesztéséért) vagy maradnak Mozilla Alapítványnál.

Végül a Mozilla Alapítványnál maradtak. Részletesebben itt írnak a dologról: A Mozillán belül függetlenedik a Thunderbird
Az utolsó bekezdés alapján, ha valami probléma lenne a Mozilla Alapítványos együttműködéssel, akkor önállóan folytatnák, nem csatlakoznának más alapítványokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#38652) E.Kaufmann válasza netpeti98 (#38651) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kár, pedig egy egységesebb arculattal és jobb integrációval ütős LibreOffice jöhetett volna létre, így az egyik csak egy félkarú óriás a másik meg egy félszemű órás.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38653) ViZion


ViZion
félisten

Sajnos a TB használhatatlanság határát súrolja. nekünk cégnél is ez lett, mert a rendszergizdának könnyebb volt IOS után ide importálni, mint outlook-ba. Rengeteg hiba van, sok napi szinten előjön. Kezdve az el-eltűnő levelektől a lemaradó, felcserélt csatolmányokig, sőt, volt már, h CC-t is cserélt magától, bár újabban ez már megszűnt, talán a csatolmányokat is jobban kezeli. Széteső formázás, okádékul kezeli a html leveleket, etc... Keresője vicc, LO ezért is jó lenne, abban durván sokkal jobb a kereső még excelnél is, ahogy formázásban is. evvan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38654) E.Kaufmann válasza ViZion (#38653) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na pont ez az, a LO Writer megjelenítő és szerkesztőmotorjával sokat lehetne dobni a TB-n, valamint egyszere frissülne, nem kellene külön fejlesztőbanda, ahogy az Outlook-nál is volt régebben Word integráció, mostanában nem tudom, hogy oldják meg, de gondolom, közösek ott is az alapok (Word-Outlook).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38655) lezso6 válasza E.Kaufmann (#38650) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nem mondtam, hogy baj. Bár, ha a szépség szubjektív, akkor lehet belőle baj. ;] S a szép kód nem zárja ki az gyors is legyen. Csak ugye telibe szokták xarni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38656) brd válasza E.Kaufmann (#38650) üzenetére


brd
nagyúr

Az agyonoptimalizált kódokban könnyebb bennehagyni a hibákat , réseket. kioptimalizálják a mindennapos use-case-kre, de ha valami váratlan jön, lehet kinyílik pandóra szelencéje, legalább is az adott rendszeren.

Erre lenne hivatott a tesztelés. ;) A programozó megmondja, (szerinte) mit kellene csinálnia a program(rész)nek, a tesztelő pedig megkeresi az olyan paramétereket, amelyekkel nem azt csinálja (de azt kellene). :)

The only real valuable thing is intuition.

(#38657) E.Kaufmann válasza brd (#38656) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem, erre lenne való a megfelelő (rendszer)tervezés és programozás, a tesztelés már csak a legvégső mentsvár, ami vagy bejön, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38658) brd válasza E.Kaufmann (#38657) üzenetére


brd
nagyúr

Értem, megfelelő tervezéssel hibátlan működésű programok jönnek létre. Oké... :U Láttál te már programozót?

The only real valuable thing is intuition.

(#38659) lezso6 válasza brd (#38656) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Alapvetően egyébként arra próbáltam célozni, hogy a #38646-ban taglalt okok miatt a legtöbbeket nem érdekli az optimalizáció. Nem arról van szó, hogy nem eléggé optimalizálnak, hanem hogy egyáltalán nem veszik figyelembe a sebesség nevű tényezőt. Telibexarják.

Ma ez a véglet a divat. Nulla optimalizáció, de szép kód. Manapság ezt nyomják mindenhol, hogy majd a hardver megoldja. Pedig ez ugyanúgy rossz koncepció, mint az agyonoptimalizált, de rendkívül csúnya kód. Van az a kategória, ahol áttekinthető, de eközben optimalizált is. Ezt hívják minőségi kódnak. Csak ugye ez drága...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38660) -=RelakS=- válasza lezso6 (#38659) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hogy lehet egy egyszerű "Hello World" programot, ami a napszaknak megfelelően köszönt, úgy elbonyolítani, hogy csak hosszas elemzéssel értsd meg, mit csinál :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38661) tserrof77


tserrof77
senior tag

...legyen végre egy kis ON is...

Szőke csaj be.
-Helló, TUNER-t szeretnék nyomtatóbaaa!!!
-Szia! Milyen nyomtatóba kellene?
-Hát olyan lézeres... (...jaj...) :U
-Hát, van egy pár fajtám. De a nyomtató vagy a TONER számát meg tudod mondani?
-Mindegy, adjál valamilyent, ha nem jó, visszahozom és kicseréled úgyis!
-Nem. Pont ezért kérdeztem, hogy vagy a nyomtatóm vagy a toner száma kellene. Különben is, utána hogy adjam el a bontott tonert?
-Az már legyen a te dolgod. Akkor adsz?
-Sajnálom, de így nem...
-...micsoda kiszolgálás!!! sértődöttem elviharzik.
:W :W :W

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#38662) lezso6 válasza -=RelakS=- (#38660) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, ez egy nagyon jó példa. Nagyon sokszor találkoztam azzal, hogy valaki szerint az az optimalizáció, ha rövid a kód. Ez ugy még igaz is lehetne, de sokaknak ez kimerül rövid változónevek meg a röhejesen kevés whitespace használatában. :DDD :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38663) lezso6 válasza tserrof77 (#38661) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mit képzelsz magaról? Hát első a vevő, őt kell kiszolgálni. Körbe kell nyalni. Szánalmas kapzsi szemét vagy. :(( :P :DDD ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38664) 1tom válasza tserrof77 (#38661) üzenetére


1tom
tag

Az ilyeneket kellene agy helyen lőni. Majd végig próbálgatja a kínálatot... Az ehhez hasonlóan gondolkodóknak miért nem szakadt bele a feje az anyukájába anno...

[ Szerkesztve ]

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#38665) brd válasza lezso6 (#38659) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, így a végfelhasználónak nem annyira jó, erősebb HW kell, vagy lassú a program, de ezzel a módszerrel lehet gyorsan működőképes programokat készíteni, csapatban, viszonylag olcsón. Aztán újabb pénzeket leakasztani az optimalizálásra. ;]

The only real valuable thing is intuition.

(#38666) axioma válasza lezso6 (#38662) üzenetére


axioma
veterán

codegolf (minimalis karakterszammal helyes output), volt egy versenyen egyszer meglepetesszeruen egy ilyen feladat, annak kapcsan lattam eletemben eloszor perl-t...azert, bar nem kodolnek abban a stilusban, volt par reszletmegoldas ami nagyon tetszett.
Az atalakitosdi a videoban nekem addig nem fajt kulonosebben, mig az int tombbol stringet nem csinalt. Az mar a kinlodas resze, es onnan kezd minden kodolasi szabvanybol kimaszni....

(#38667) pycur


pycur
tag

(#38646) lezso6: ez lefedi az elméleteimet. Köszönöm. :D
A manapság csinált kapkodás és utó-patch mellett kész csoda hogy készülnek működőképes programok. :D
Még a telefonokkal is eljátszották pár éve, hogy kijött egy új firm rá, sok usernek leküldték, lusták voltak tesztelni a gyártónál, aztán a panaszok alapján megjavították.
Na én ezért nem frissítem azt ami jól működik, mert azt nem lehet megjavítani. :) Csak új buta opciókat beletenni amik több hülyeséggel áldják meg, vagy még hibát is okoznak a működésében. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#38668) E.Kaufmann válasza brd (#38658) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amikor csak a tükörbe nézek, pl

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38669) *Ropi* válasza lezso6 (#38663) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Körbe kell nyalni."

Csak ha nőből van, utána jó eséllyel kedvesebb lenne. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38670) tserrof77 válasza *Ropi* (#38669) üzenetére


tserrof77
senior tag

Tudom, Lezso poénnak szánta, de ilyenkor, 18 év pult mögött eltöltött idővel bennem is megszakad valami... hogy segítsek, ha nem hagyja?? És még Ő aláz meg engem... :U :O :W

...710-es alkatrész esete?!?!?

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#38671) lezso6 válasza tserrof77 (#38670) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondolom nem ez az első, csak most szakadt el a pohár meg törött el a cérna. Hülyékkel dolgozni nem hálás feladat, főleg ha ki kéne őket szolgálni. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38672) macilaci78 válasza lezso6 (#38671) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Ügyfélnek mindig igaza van! :o Ha nincs igaza, akkor ő bizony nem ügyfél. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38673) brd válasza E.Kaufmann (#38668) üzenetére


brd
nagyúr

No' és mindig hibátlan funkcionalitású programot készítesz?

The only real valuable thing is intuition.

(#38674) E.Kaufmann válasza brd (#38673) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mert ki csinál? Attól még lehet törekedni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38675) #33253120 válasza E.Kaufmann (#38657) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az a módszer megvan amikor először a tesztet írják meg? :)

(#38676) *Ropi* válasza tserrof77 (#38670) üzenetére


*Ropi*
félisten

Online árajánlatkérésekkel nekünk kicsit könnyebb a helyzetünk, mert az árajánlatkérő form úgy kezdődik, hogy hiányosan kitöltött űrlapra nem tudunk válaszolni (első szűrő). A második szűrő a megszólítás: ha a nevünkön szólít, akkor vette a fáradtságot, hogy valóban megnézze a képeinket és tudatosan választ (bár kaptunk már olyan kezdetű levelet, hogy "Kedves István!" úgy, hogy engem sem úgy hívnak, a másik fél pedig lány :D). Ha jobb esetben "Tisztelt hölgyem / uram!", rosszabb esetben "Tisztelt fotós!", még rosszabb esetben semmi, akkor gyaníthatóan 32 kollégának elküldött körlevél, aminek az eredményeit Excel táblába gyűjti és abból mazsolázza ki a legjobb ár / érték arányút / legolcsóbbat. A harmadik szűrő maga a levél: tartalom és stilisztika legyen egyben, ha pusztán formai és tárgyilagos akkor kap egy kedves "már van programunk aznapra" jellegű választ mert nem egymást keressük, ha viszont kedves hangvételű az extra piros pontot jelent. :) Ha valami miatt érdekes a megkeresés akkor megkérjük, hogy hívjon fel telefonon, hogy a kérdéses részletet tisztázhassuk: ebből látható, hogy mennyire veszi komolyan. Stb...

Mindezt azért írtam, mert nálunk is előfordulnak olyan ajánlatkérések, amire miután válaszoltunk se kép se hang - ugye igyekszik az ember mindenkinek kedvesen és információ dúsan válaszolni - ez idő-, és energiapazarlás (hogy utánanézzen a dolgoknak). 1-2 eset még nem a világ vége, de a felpörgetett internetes kommunikáció korában már jelenség szintjén lehet beszélni róla: 10-ből csak 1-2 korrekt annyira, hogy válaszol abban az esetben is ha nemleges a válasza.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38677) E.Kaufmann válasza #33253120 (#38675) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

TDD? Meg. Attól még érdemes átlátható kódot írni szimplán gyors helyett. Nem vagyok én sem Assembly huszár, és nem is fizetnek azért, hogy optimalizáljak, egy informatikai mindenes vagyok. Megy a program? Akkor jól van. Nem lesznek állmatlan éjszakáim, ha kicsit jobban lefogja egy lekérdezés az adatbázist, vagy megakad az UI, de azért amit tudok és van idő rá, korrigálok.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38678) lezso6 válasza E.Kaufmann (#38677) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Még mindig nem zárja ki egymást az áttekinthető és a gyors. Csak jelenleg az utóbbi nem szokott szempont lenni, mert túl drága.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38679) E.Kaufmann válasza lezso6 (#38678) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezt írom, engem sem fizetnek meg azért. Amúgy meg ha lassú, legalább van még egy érvem a gép és szervercserékre :D amit azért 5 évente illene egy komolyabb cégnek, bármit mondanak a vérpisták.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38680) ViZion válasza *Ropi* (#38676) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, a stílus maga az ember, tartja a mondás. Nálunk is bevezettem anno a sablonokat, amiket használniuk kell a kollégáknak a levelezésben. Sokaknak most is nehéz, van, aki nem hajlandó odaírni, h XY úr, mert az ciki, vagy nem tudom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38681) azbest válasza brd (#38658) üzenetére


azbest
félisten

A programozó szakma felhígult, a legtöbbnek már barátnője is van. Néhány programozó lány is van és nekik is van barátnőjük. Csoda, hogy nem tudnak koncentrálni? :DDD

(#38659) lezso6
a mindenféle framework használata is betesz a teljesítménynek. Általában a mindenre is jó rendszernek marha nagy overheadje van és esetleg még olyan jó is, mint ami mindenre jó. Persze vannak kivételek. Meg cége és csapata is váltogatja, hogy egyáltalán van-e igény a szép kódra. Van, hogy csak összehánynak valamit és lassú is meg csúnya is. Amíg a teljesítmény eléri a szükséges minimumot, addig nem fizet érte senki, hogy optimalizálják vagy csinosítsák.

(#38682) *Ropi* válasza ViZion (#38680) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az alapvető etikett / netikett formulák is kikopnak a fiatalabb korosztályokkal arról nem is beszélve, hogy a legtöbben abszolúte nem tudnak a saját korosztályukon kívüli társaságban viselkedni. A kommunikációs protokollok mellett olyan alapvető dolgok sincsenek meg sokuknál, hogy pl. melyik evőeszköz mire való egy többfogásos terítéknél. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38683) Out válasza ViZion (#38680) üzenetére


Out
addikt

Engem az kifejezetten bosszant, ha úrnak szólítanak. Nem vagyok úr és sosem leszek. Honnan jött egyáltalán ez az "etikett", hogy mindenki úr/hölgy?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#38684) E.Kaufmann válasza Out (#38683) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Engem a tegezés zavar. Nem mindig, de pl amikor állok sorba valahol 30+ évemmel az előttem lévőt még magázzák, aki nem is biztos, hogy van még negyven, engem meg letegeznek. Megint más, ha eleve a céges policy a tegezés, de így, picit olyan lekezelő érzés.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38685) Out válasza E.Kaufmann (#38684) üzenetére


Out
addikt

Én meg pont, hogy elvárnám, hogy mindenki tegezzen, pedig már 40+-os vagyok :D Számomra kényelmetlen ez a magázódás/önözés a kommunikációban.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#38686) E.Kaufmann válasza Out (#38685) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jó, persze, de amikor az előtted lévőt Úrnak nézik, téged meg nem, az zavaró. Az se volt jó, mikor az előttem lévőre még mosolygott a hölgy a gyöngyösi gyorsétkezdében, énrám meg fapofával bámult. Pedig nem a telefonszámát kértem, csak két tiramisut meg szűz mochítót :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38687) *Ropi* válasza E.Kaufmann (#38686) üzenetére


*Ropi*
félisten

A szűz mochító volt a baj. :DDD

Egyébként mi is jobban szeretünk tegeződni (vicces is lenne egy esküvőn végig magázódni a párral - volt már 65 éves vőlegényünk, a menyasszonya pedig 46: velük is simán tegeződtünk úgy, hogy ők ajánlották fel, mert az idősebb joga felajánlani), persze a megfelelő tisztelet megadása mellett: sokkal dinamikusabb és gördülékenyebb így a kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38688) DJGABI válasza E.Kaufmann (#38686) üzenetére


DJGABI
addikt

amikor teszkóban a diákmunkás lemagáz a huszon évemmel :O

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#38689) Utka válasza *Ropi* (#38687) üzenetére


Utka
tag

+1 ! (szűz) :K
(#38683) Out Az a helyzet, hogy a zEiket nem jött. Az van. ;]

Amúgy a magázódós- szüzességemet 18 évesen vesztettem el, amikor egy ~16 éves forma lány megkérdezte: "Megmondaná merre van a ...?" Azóta nem zavar :D

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#38690) E.Kaufmann válasza DJGABI (#38688) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ott az a policy.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38691) Pttypang válasza macilaci78 (#38672) üzenetére


Pttypang
veterán

Hibas.

Helyesen:
Az ugyfelnek mindig igazat adunk.

Az, hogy kozben esetleg elmagyarazod neki, hogy az eg zod, o pedig megkoszoni es elfogadja, mas teszta.

Everybody lies.

(#38692) Mercutio_ válasza Out (#38685) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert vén vagy és a magázás erre emlékeztet:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38693) Out válasza Mercutio_ (#38692) üzenetére


Out
addikt

20 évesen is a magázás ment, akkor is vén voltam már ;]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#38694) *Ropi* válasza Utka (#38689) üzenetére


*Ropi*
félisten

18 évesen 28-nak néztek, 28 évesen meg 18-nak...Ki érti ezt? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38695) Utka válasza *Ropi* (#38694) üzenetére


Utka
tag

:Y :))

:C Jessz!

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#38696) Pttypang válasza *Ropi* (#38694) üzenetére


Pttypang
veterán

ja, mikor betippelnek 30-nak a huszonévemmel.. hüp hüp

Everybody lies.

(#38697) F.E.K.. válasza Pttypang (#38696) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Szerencsésnek érzem magam, általában 30-32 évesnek tippelnek, a maximum tipp 34 év volt. :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#38698) *Ropi* válasza F.E.K.. (#38697) üzenetére


*Ropi*
félisten

És mennyi vagy valójában? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38699) Utka válasza *Ropi* (#38698) üzenetére


Utka
tag

25
:DDD

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#38700) cbmfan


cbmfan
senior tag

harmincas éveim vége felé tartok, de őszülő hajam miatt mindig negyvenesnek néznek. ez van :D

és 38700 :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.