Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38601) 5teve válasza wolfman (#38596) üzenetére


5teve
senior tag

rossz ember vagy és meg fogják venni. :D

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#38602) wolfman válasza 5teve (#38601) üzenetére


wolfman
veterán

Az elmúlt egy hónapban ugrásszerűen megnőttek, a kihasználatlanság miatt eladó AMD VGA-k! :D Mondjuk vicces is lenne kiírni, hogy haszonszerzés céljából. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38603) ViZion válasza wolfman (#38602) üzenetére


ViZion
félisten

Mi páran bele mertük írni, hogy a jelen gazdasági helyzetben eladó. El is vitték, annyi. Már a bányában van szegény, viszont az árából vettem pár hasznos dolgot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38604) -=RelakS=- válasza wolfman (#38602) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azt nem úgy szokták írni, hogy kihasználtság miatt? ;]

Amúgy meg ha nem lila az áramköri lapja, akkor értéktelen :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38605) azbest válasza ViZion (#38603) üzenetére


azbest
félisten

a bányába, mi? Csúnya gonosz hófehérke :D

(#38606) -=RelakS=- válasza ViZion (#38603) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

-blablabla, túl drágák manapság a VGA-k...
-A VGA-K A BÁNYÁBAN DOLGOZNAK!

Fiatalkorúak Sopánkodjanak ide, hogy értsék :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38607) F.E.K.. válasza -=RelakS=- (#38606) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Értem... szóval öreg vagyok... azt is értem... :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#38608) -=RelakS=- válasza F.E.K.. (#38607) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

31 éve kezdtem az iskolát... vénf@sz, na! :D

Az 1999-ben születettek egy része már nagykorú. Feel old yet?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38609) shteer válasza -=RelakS=- (#38600) üzenetére


shteer
titán

135-ért eladhatnád nekem ;]

..szerintem jónak tűnik

(#38610) -=RelakS=- válasza shteer (#38609) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mondjam, vagy mutassam? :P :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38611) F.E.K.. válasza -=RelakS=- (#38608) üzenetére


F.E.K..
senior tag

1999? Háát, 2001-ben szereltem le mint sorkatona (szakazvezetőként amúgy ;) ), szóval... izé...:)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#38612) Mercutio_ válasza F.E.K.. (#38611) üzenetére


Mercutio_
félisten

'93...:Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38613) cbmfan


cbmfan
senior tag

ezt a sok öregedő kockát :DDD bár én is vészesen közelítek negyvenhez...

katonaságot megúsztam, alkalmatlan voltam :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#38614) tserrof77 válasza cbmfan (#38613) üzenetére


tserrof77
senior tag

...én is "E"-s voltam (1. tip cukorbetegség) de azért behívtak és végig csináltatták velem az egész hülyeséget. Orvosi vizsgálatnál a doki (egyébként jelenleg pont a kezelőorvosom) beszól, de így: - Maga mi a rossebet keres itt? - Hát, kérem szépen, azt én is szeretném tudni... de legalább elb@szt@m egy nap szabimat még '99-ben... :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#38615) -=RelakS=- válasza cbmfan (#38613) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én meg valahogy kibekkeltem addig, amíg az egész bohóckodást megszüntették :DDD

Ja, hát aki anyjának vannak ismerősei a helyi katonaságnál :D Mondjuk az egész városban, mivel pénzintézetben dolgozott :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38616) Jazzos válasza tserrof77 (#38614) üzenetére


Jazzos
tag

E mint ellenség? ;]

(#38617) Pötyi válasza Jazzos (#38616) üzenetére


Pötyi
őstag

Woody Allen eü kategóriája volt az, hogy háború esetén túsznak jó lesz...

:DDD

Sok vén fasz, negyvenes informániákus...

Jó, én is 42 vagyok, de azzal nyugatom magam, hogy ez a végső válasz az élet, a világmindenség, meg minden kérdésére... (ALT + 42)

:DDD

QNX is cool!

(#38618) Pötyi


Pötyi
őstag

Jut eszembe, szervezzünk sörözést a Nemzetközi Rendszergazda Nap alkalmából?

Minden év július utolsó péntekje! Itt van a nyakunkon!

QNX is cool!

(#38619) Melack válasza Pötyi (#38618) üzenetére


Melack
veterán

De end-userek észre ne vegyék, mert akkor live help desk session lesz belőle :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38620) macilaci78 válasza Melack (#38619) üzenetére


macilaci78
nagyúr

IP-címre kell meghirdetni, úgyse találnak oda! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38621) ollie válasza macilaci78 (#38620) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És a 128.0.0.1-es címen lesz megtartva a buli?

***

(#38622) E.Kaufmann válasza ollie (#38621) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem hét az a nyóc?
[link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38623) macilaci78 válasza ollie (#38621) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az biztos, hogy a 255.255.255.0 útba esik. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38624) ViZion


ViZion
félisten

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38625) -=RelakS=- válasza ViZion (#38624) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezzel a Firefox nem tud micsinálni :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38626) Melack válasza -=RelakS=- (#38625) üzenetére


Melack
veterán

Vivaldi sem :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38627) ollie válasza E.Kaufmann (#38622) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem nyóc.

***

(#38628) #21346560 válasza -=RelakS=- (#38625) üzenetére


#21346560
törölt tag

IE sem! ;]

(#38629) ViZion


ViZion
félisten

webp formátum, ez ilyen gugli dolog. FF 2016 óta tervezi a támogatását... lol.
A többi meg... ehh. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38630) TaaT válasza ViZion (#38629) üzenetére


TaaT
veterán

Maradjunk a jó öreg jpg, png, gif stb formátumoknál, azokat mindenki tudja élvezni. :)

Give them hell Ukraine!

(#38631) -=RelakS=- válasza TaaT (#38630) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ki emlékszik még a .pcx képekre? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38632) aprokaroka87 válasza ViZion (#38624) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hehe egy 10 ezer forintos Androidos telefonon ez megy
Opera mini böngészőben.

Ha eladom egyszer ezért felszámolhatok mondjuk +500 forintot? :)

(#38633) #33253120 válasza aprokaroka87 (#38632) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én sem értem, az S7+Chrome simán hozza. De 20 perc múlva otthon leszek, majd onnan ráérek sírni ha nem megy. :D

(#38634) aprokaroka87 válasza #33253120 (#38633) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy néztem
Android 4.0 óta natívan támogatott a webp.

Én le is tudtam tölteni és a gyári galéria app is betöltötte.

(#38635) pycur


pycur
tag

De mi a búbánatnak kell erőltetni egy új formátumot?
Csak azért hogy azt csak az új progik ismerjék(mert kötelezően ismernie kellesz egy idő után hogy működőképes maradjon) ezáltal a régi megszokott jó gyors progijaidat cserélheted le az új lassú szarokra, amik miatt vehetsz új gépet hogy használható sebessége maradjon....
Ki van ez találva....sajna....
Gondolj bele, egy mai 8 magos gépen, 3ghz-es intel i7 procival vagy hasonlóval, egy word97 vagy valami akkori cucc 20ms alatt bejönne. Csak az nem lenne buli, mert többé senki se venne új gépet... :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#38636) DeFranco válasza pycur (#38635) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondolom te is csak arra használod a wordöt hogy kinyomtasd hogy "a csengő elromlott kérem kopogni" 12-es ariallal

mert akkor tényleg elég a '97 és az el is indul neked ~20ms alatt

(#38637) salaud válasza pycur (#38635) üzenetére


salaud
aktív tag

Mert az új formátum ~azonos képminőség mellett 20%-al kisebb méretet eredményez, azért.
Ha te tárhely szolgáltató lennél, melyiket preferálnád? Vagy ha forgalomkorlátos mobilnet használó vagy, melyiket preferálod? Nem minden informatikai fejlesztés van ellened ám. Amúgy meg emlékszel még a jpg előtti időkre? Mond valamit az, hogy .tga? 1 320*240-es fotó 1 floppy-a fért el, és nem raw volt... :D

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#38638) ViZion válasza DeFranco (#38636) üzenetére


ViZion
félisten

így van, sok új funkció is bekerült, akinek erre nincs igénye/szüksége az nagyon jó notepad variánsokat találhat. Az új képformátummal sincs baj, főleg, h a régieknél kisebb, biztonságosabb, jobb képet tárol.

itt egy link jpg vs. webp, szerintem van értelme: [link]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38639) brd válasza ViZion (#38629) üzenetére


brd
nagyúr

A másfél éves Opera 12.18 is meg tudja mutatni, ennyit a többi böngészőről. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#38640) Utka válasza ViZion (#38624) üzenetére


Utka
tag

Maxhton is mutatja. (Kici kinaiaknak isz látják! ;] )

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#38641) pycur


pycur
tag

Nem hiszem hogy azokkal a párszáz kilókkal sokat nyernek, ha mellé feltöltögetnek egy csomó videót is.
A fényképezők amúgyis jpg-be fognak lőni, még sokáig... :D
Előbbi eszmefuttatásom alatt azt értettem, hogy a korábbi progik a korábbi cpuk sebessége miatt nagyon gyorsra voltak megcsinálva, hogy használhatóak legyenek.
Ma nem igazán ez van előtérben. Ha nem megy/tölt elég gyorsan akkor van jobb gép, vegyél azt szindróma van.
Egyértelműen vannak hasznos újítások az új progikban, bár beletrafáltál. Jelentésekhez és egyszerű dolgokhoz az office 2000 lemezem használom, és űbergyors. Amire kell azt tudja. Betűtípus, szín, méret, wordart, formázás, elhelyezés, ez pont elég.
Nem azt mondtam, hogy nem kellenek új progik, új funkciók, hanem hogy a fejlesztő rendszereket ha rendbeszednék, akkor gyorsabb progikat is lehetne írni. Mint régen, amikor talán a nélkül írták a progikat, önerőből, kevés sablonból, kevés kódból.
Elég furcsa hogy egy 1 ghz-es gépen régen tudtam netezni, ahogyan kellett, a letöltés sebességét most ne vegyük bele(főleg a tárcsázós netét), de hogy ma egy friss firefox/chrome megakaszt egy 2 magos 2 gb ramos gépet, ami sokszor gyorsabb az akkorinál, vagy kb ugyanazt a netezési élményt hozza. Nem lehet rajta úgy tekerni, mint pl. a telón a menüt, olyan simán....
Az optimalizálatlan oldalak indokolatlanul nagy sávszélt fogyasztanak el pl. A port.hu régen 1,6 mb-ban letudta nekem hozni a 12 csatorna műsorát 1 napra, most 10 megát tölt csak hogy bejöjjön az oldal, és szaggat a 4-5 nap közti váltáskor, többet nem is mernek bele programozni hogy mutasson, mert egyszerűen nem működne jól...
A másik meg a bloggerek, akik a fényképezőből kimásolt képet közvetlenül feltöltik és linkelik az oldalukra 400x300 méretre összepréselve, egy 3-4 megás 3000-es felbontású képet. Ezzel jó nagy terhelést adva mindennek...fölöslegesen....
Mindegy, ez a személyes véleményem, én ezt tapasztaltam meg. :)

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#38642) ViZion válasza pycur (#38641) üzenetére


ViZion
félisten

netezés gyorsítása pár lépésben:
1. alapos host file tiltás, combos listák vannak a neten, én ezt használom: [link] (oldal közepén van több kombó)
2. böngésző kiegek: adblock, ghostery
3. fentiek frissítése és alapos blokkolás. Minap egyik dúúván lassú oldalnál feltűmt, h nem is reklámokat, hanem iframe-okat nyitogat... letiltva mind. Ami nagyon zavar, az megy hostba is.

Régen egy jkátékra, progira sokkal több időt fordítottak. Ma már ez nincs így, inkább legyen majd patch -ha lesz-, vagy durvább gépigény, kész. Spórolnak, ez van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38643) netpeti98 válasza ViZion (#38642) üzenetére


netpeti98
addikt

Általában ezek között a listák és kiegészítők között szokott lenni átfedés. A uBlock Origin a megfelelő listákkal kiváltja az összeset. ;)
Ha kevés lenne, vagy kellene részletes script blokk, akkor mehet mellé a uMatrix, bár ez több konfigurációt igényel.

Gépigény szempontjából is jobb választás a uBlock, jobban van optimalizálva mint az Adblock, és a Ghosteryt is feleslegessé teszi.

[ Szerkesztve ]

(#38644) DeFranco válasza pycur (#38641) üzenetére


DeFranco
nagyúr

word.

ebben teljesen igazat adok, egyetértek.

(#38645) ViZion válasza netpeti98 (#38643) üzenetére


ViZion
félisten

Ha megnézted volna a linket... ez az egyik legnagyobb kombinált host lista. Adblock marad, pár kattra kiveszem ami még zavar, külön listákat nem töltök oda, felesleges (ABP-nél van ilyen, ennél nem is tudom, h van-e, vagy csak az alap lista van).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38646) lezso6 válasza pycur (#38641) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mára sajnos rájöttek arra a cégek, hogy olcsóbb erősebb hardvert venni, mint a szoftverfejlesztőt megfizetni az optimalizált kódért. A szoftverfejlesztők meg rájöttek, hogy egyszerűbb szép kódot készíteni, mint gyorsat. A programozási nyelv fejlesztők meg arra jöttek rá, hogyan lehet még nagyobb pokollá tenni a szoftverfejlesztők életét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38647) netpeti98 válasza ViZion (#38645) üzenetére


netpeti98
addikt

Az Adblock alapból az EasyList listát használja. A uBlock is az EasyListet használja alapból, plusz más listákat.

Amit írtam elsősorban a kiegészítőkre értettem, nem vontam kétségbe a host lista hatékonyságát. Anno a Firefox topikban is visszatérő probléma volt az Adblock erőforrásigénye, ezért ajánlottam helyette a uBlockot, ami takarékosabb, nyílt forráskódú, és igény szerint jobban konfigurálható.

[ Szerkesztve ]

(#38648) ViZion válasza netpeti98 (#38647) üzenetére


ViZion
félisten

értem :K Nálam erőforrás-probléma vagy ilyesmi nem jött elő. Cégnél sem, ott FF van, meg chrome. Egyedül a thunderbirdet kellene törölni, forráskóddal együtt az egész univerzumból...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38649) netpeti98 válasza ViZion (#38648) üzenetére


netpeti98
addikt

Hát igen, sajnos eléggé elhanyagolták a TB-t. :( Bár komolyabb gondom nincs vele, de ráférne egy kis modernizálás.

[ Szerkesztve ]

(#38650) E.Kaufmann válasza lezso6 (#38646) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az miért baj, ha "szép" a kód, már ha átláthatóbb, egyértelműbb és jól dokumentált jelenti a szépet. Az agyonoptimalizált kódokban könnyebb bennehagyni a hibákat , réseket. kioptimalizálják a mindennapos use-case-kre, de ha valami váratlan jön, lehet kinyílik pandóra szelencéje, legalább is az adott rendszeren.

netpeti98:
Én azt hiányolom, hogy nem karolta fel és integrálta a Libreoffice. Vagy ez valami titkos paktum a picipuhával, hogy nem csesztetik a Libréseket, ha nem raknak bele levelezőt? Esetleg a Mozilla és a Libre közössége van fasírtban?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.