Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#616) DarkChild


DarkChild
senior tag

Nos, beléptem én is a tulajok népes táborába - végül is a kisebbik (1900-as) készülék mellett döntöttem. Szerintem az én minimalista igényeimet ez is ki fogja tudni szolgálni és pár órás használat után úgy látom, nem lesz gond a sebességgel. (Most éppen másolok az USB-n rákötött vinyóról gőzerővel + mellette megy a Download Station, igaz, csak két fájllal és a proci és RAM terhelés is 40-50% körül van, egész jól bírja.)

De, volna azért 1-2 gondom:

1) A DIGI ONT-ja (ZTE F668) ugyanazon az IP-n (192.168.1.1) csücsül, amire a router is bejelentkezett, így elég nehézkes elérni a készüléket. Az ONT ugye DHCP-vel adott neki egy 192.168.1.3-as címet, szóval a böngészőből most így érem el, de holnap már lehet más IP-t kap. A http://find.synology.com/ nem találja egyáltalán a készüléket, kiírja, hogy nincs a LAN-on Syno router. Szóval hogyan lehetne valami fix címet hozzárendelni? QuickConnectnél meg akartam adni egy azonosítót, de folyamatosan "Hoppá, hiba történt" üzenettel utasít el.
2) A Csomagkezelési központ sem működik, "a szerver foglalt" üzenetet kapok mindenre. (A Download Stationt a weboldalról szedtem le és manuálisan telepítettem.) De itt valami lokális gond lehet, ami akadályozza a csatlakozást, úgy érzem.
3) A működési módnál melyiket kellene kiválasztanom? Igazából a DIGI ONT-re ugye nincs nagy ráhatása a usernek, mivel időnként távolról lefrissítik, aztán elszállnak a beállítások, így abba nem is nagyon nyúlnék bele. Ráadásul a 2.4GHz-s sávot meghagynám annak és a Syno-t csak 5GHz-re állítanám be (mivel az ONT másik helyiségben van, így egyenletesebb lenne a lefedettség a házban). Szóval melyik működési módot kellene beállítanom, hogy együttműködjön az ONT-vel? (Most vezeték nélküli AP-n van és erős a gyanúm, hogy ez is okozhatja a fentebb említett hibákat.)

Bocs, hogy hosszú lett és köszönet a tippekért! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.