Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Pubszon válasza Kendek (#2850) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam picit sem fogja a belső hálót.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2852) Kendek válasza Pubszon (#2851) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igazad van, teszteltem én is, és most már nincs kihatással a belső hálózat sebességére! Úgy tűnik, hogy időközben ezt a problémát sikeresen kijavították. :C
Ugyanakkor tényleg bug-os, mert hiába állítok be 200/20-as internetes letöltési/feltöltés sebességet, a speedtest.net-es mérés szerint 20/20-ra lett lekorlátozva.

<-ƘƘ->

(#2853) Pubszon válasza Kendek (#2852) üzenetére


Pubszon
veterán

A letöltési korlátozás nem jó, mert ha 70-et állítok be 7 lesz belőle.
Esetedben 200-at állítasz be és 20 lesz belőle.
A tizedére csökkenti.
A feltöltés jó. Ezek szerint szoftveres, mert ha jól tudom, neked 2600 van.

Nekem ez azért van beállítva, mert kell a prioritás miatt.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2854) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Tölthető az 1.2.3-as firmware harmadik javítócsomagja, az Update 3. A kiadási megjegyzések szerint pár hibát javítottak benne. Nálam a router azonnal fel is dobta, szóval már meg is ejtettem a frissítést.

<-ƘƘ->

(#2855) Sanya válasza Kendek (#2854) üzenetére


Sanya
nagyúr

nálam is feldobta, frissítem is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2856) snakeY


snakeY
újonc

Sziasztok!

Körülbelül 1 hete vásároltunk 2600AC routert, mert sajnos az előző megadta magát. AP-ként van beállítva, mert van ugye egy alap Telekomos routerünk is, onnan kapja mindenki az IP-t, stb. Viszont elég érdekes anomáliák bukkantak fel a router csere után és ezzel kapcsolatban szeretnék útbaigazítást, esetleg valaki járt-e hasonló cipőben.

Körülbelül 10-15 méterre ülök a routertől, de a 2.4GHz-es wifit egyáltalán nem látom mobilról, míg az 5GHz-es wifit néhol látom, de nem stabilan. Maga a router viszonylag központi helyen van, pont ott ahol az előző is volt és avval ilyen probléma nem volt. A házban fa falak találhatóak, így gondolom ennek se kéne leárnyékolni a jelet. Amire először gondoltam, hogy esetleg a konyhai berendezések árnyékolnák a jeleket, de ezt az cáfolja, hogy ha bekapcsolom a Telekomos router wifijét, akkor gyengén, de látom a szobámból, pedig egy picit távolabb is van az a router. Ma frissítettem Update 3-ra, de ugyanez a helyzet.

Esetleg valami tipp?

(#2857) Kendek válasza snakeY (#2856) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az SRM-ben a Wi-Fi Connect -> Kábel nélküli alatt lehet állítani a 2,4 és az 5 GHz átviteli teljesítményét, ez mindkettőnél legyen Magas értéken. Itt gyakorlatilag a rádió sugárzási teljesítményéről van szó, ami minél nagyobb, annál távolabbra ér el a jel.
Magyarországon hivatalosan 13 csatornája van a 2,4 GHz-es Wi-Fi-nek, de ha külföldről vásároltad a telefonodat, akkor elképzelhető, hogy a felső kettőt (12 és 13) nem látja. Ha a környéken nincs konkurens jel, akkor én a 11-es csatorna kézi beállítását tudom javasolni. Azt minden látja, és a megfigyelésem szerint ezt szórja a legnagyobb teljesítménnyel.
A másik, hogy ez a router külső antennákkal rendelkezik, és ezek helyzete befolyásolja a jelsugárzás irányát. Ha nem megfelelően vannak pozicionálva, akkor már rövidebb távon is elveszhet a jel.

<-ƘƘ->

(#2858) snakeY válasza Kendek (#2857) üzenetére


snakeY
újonc

Igen ezekkel már én is szórakoztam, de nem változott semmi. Magason van mindkét rádiónál, a csatornák automatikusan vannak, de ha kézzel át is raktam, akkor se lett jobb. Itt megjegyezném, hogy WiFi Analyzer appal nézegettem a teljesítményt, és az azt mutatta, hogy mindig az éppen aktuális csatorna a legterheltebb és jobb lenne ha az AP más csatornát használna, sajnos nem vagyok szakértő így nem tudom ez így rendben van-e.

Az előző kommentemből kimaradt, de az előző router is 4 antennás volt, ugyanígy dual band, de alacsonyabb kategóriás. Ugyanazon elvek alapján lett beállítva a 2600AC mint a régi router, de egyelőre picit csalódottak vagyunk ilyen szempontból. Azt se tartom kizártnak, hogy pont egy hibás példányt fogtunk ki.

(#2859) Kendek válasza Kendek (#2854) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valamilyen oknál fogva eltávolították a 8017-3-as frissítőcsomagot, most már nem lehet letölteni. Ami problémáról tudok, hogy felmerült mostanában az a Threat Prevention csomaggal kapcsolatos. Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de ezek szerint lehet, hogy visszavonták ezt a frissítést.

<-ƘƘ->

(#2860) eszakas


eszakas
senior tag

Üdv.
RT1900ac ruterem van a "Rendszer/Rendszeradatbázis" automatikus frissítése be van kapcsolva és még sem frissíti automatikusan. Kézzel kell mindig elindítani. Ez másnál is így van vagy csak én nem állítottam be valamit jól?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2861) Sefter válasza eszakas (#2860) üzenetére


Sefter
veterán

amennyi frissítést vissza vonnak, örülj neki, hogy nem automatikus...

Psn ID: sefter_hun

(#2862) eszakas válasza Sefter (#2861) üzenetére


eszakas
senior tag

Erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2863) Sefter válasza eszakas (#2862) üzenetére


Sefter
veterán

ja, bocs, azt hittem a rendszer frissítésekre.. :B

Psn ID: sefter_hun

(#2864) Kendek válasza eszakas (#2862) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam frissíti automatikusan, de késleltetve és nem is teszi fel mindegyiket. Van amelyikre naponta többször is jön, ezeket nem is lenne célszerű folyamatosan feltenni, mert csak degradálná a belső eMMC memóriát.

<-ƘƘ->

(#2865) eszakas válasza Kendek (#2864) üzenetére


eszakas
senior tag

Köszi, hát majd akkor továbbra is kézzel frissítem :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2866) Pubszon


Pubszon
veterán

RT1900ac, SRM 1.2.3 update 3.
Köttettem 300/75-ös optikai netet és ha a forgalomvezérlés engedélyezve van, 130Mbps felett a CPU túlterhelődik és elérhetetlenné válik a router és elmegy a net.
Forgalomvezérlés ha kikapcsolva, meg sem kottyan neki.

Másnál van esetleg ilyen?
Safe Access van, más csomag nincs.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2867) Kendek válasza Pubszon (#2866) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A forgalomvezérlés letiltja a CTF-et, vagyis a Broadcom NAT-gyorsítását. Szóval javasoltabb inkább mellőzni e funkció használatát az 1900-as esetén.

<-ƘƘ->

(#2868) Pubszon válasza Kendek (#2867) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
A 70-es net mellett nem volt ilyen gond, azt még bírta. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2869) Tamarel válasza Kendek (#2859) üzenetére


Tamarel
senior tag

This update has been recalled on Oct. 1 owing to several issues about traffic reports and scheduling of automatic updates, restart, and Wi-Fi password rotation.

(#2870) Pubszon válasza Tamarel (#2869) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezért nem csinálta meg automatikusan a havi forgalmi statisztikát...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2871) rsf válasza Pubszon (#2868) üzenetére


rsf
senior tag

Olyan 300-ig bírja.. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2872) Pubszon válasza rsf (#2871) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam 130 felett nem bírta.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2873) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Létrehoztam a Shell In A Box telepítőszkriptjét is, ha valakit érdekelne. Lényegében ez egy böngészős terminálemulátor, és alapból a router-be lehet bejelentkezni vele. WebVPN-en keresztül [kép1] [kép2] biztonságosan, és szinte bárhonnan használható, és ahol tiltva van, ott is lehet SSH-zni. Munkahelyemen használom, szerintem nagyon frankó cucc. :)

<-ƘƘ->

(#2874) Tamarel válasza Tamarel (#2869) üzenetére


Tamarel
senior tag

Az automatikus frissítés beállítása elveszett, aki nem figyel update 3-on fog maradni.

(#2875) Pubszon


Pubszon
veterán

Nem tudni, hogy az 1.2.3 update 3-ra mikor jön ki javítás?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2876) Kendek válasza Pubszon (#2875) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Erről sajnos nincs még infó, mindenesetre jól kicsesztek pár felhasználóval akik mostanában szerettek volna Mesh hálózattal bővíteni. Gondolom azért csak próbálnak sietni vele, de inkább teszteljék alaposabban.

<-ƘƘ->

(#2877) Pubszon válasza Kendek (#2876) üzenetére


Pubszon
veterán

Hát igen.
Én a forgalomfigyelés jelentéseit használta, de ugye az sem működik automatikusan.

Legalább az update 2-t adnák ki update 4 néven, még mindig kevesebb gond volt vele...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2878) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy a lets encrypt tanúsítvány automatikusan frissüljön?
Synology.me -s dns mait használok.

(#2879) gyugyo79 válasza twingo16v (#2878) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elvileg automatikusan fog. Legalábbis amikor úgy működik ahogy kitalálták.

(#2880) Tamarel válasza Kendek (#2876) üzenetére


Tamarel
senior tag

Hard reset után is update 3-on marad, szóval se előre se hátra nem tudunk menni...

(#2881) Pubszon válasza Tamarel (#2880) üzenetére


Pubszon
veterán

Muszáj várnunk. :(
Én is nézem naponta a frissítést.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2882) Pubszon


Pubszon
veterán

Semmi hír még a javító frissítésről? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2883) Kendek válasza Pubszon (#2882) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nemrég írta a support, hogy jelenleg még nincs meghatározott határideje a kiadásának. Elég szerencsétlen amúgy a dolog, sokan panaszkodnak a kialakult helyzet miatt. Kellemetlen mikor az ember megvásárolja a kiegészítő Mesh router-eket, aztán azokat nem lehet használatba venni.

<-ƘƘ->

(#2884) Pubszon válasza Kendek (#2883) üzenetére


Pubszon
veterán

Arról nem is beszélve.
De az én problémám is zavaró egy ilyen drága eszköz esetében, ami egyébként nem olyan nagy gond mint az.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2885) Pubszon


Pubszon
veterán

Itt már megjelent az Update 4!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2886) Kendek válasza Pubszon (#2885) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, és bár a router nem jelzi, de tölthető [link] és kézzel megoldható a frissítés. :)

<-ƘƘ->

(#2887) Pubszon válasza Kendek (#2886) üzenetére


Pubszon
veterán

Már meg is csináltam. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2888) Tamarel válasza Kendek (#2886) üzenetére


Tamarel
senior tag

2.4Ghz-nél eltűnt a 13as csatorna kiválaszthatósága és ma reggel nem látta a telefon az 5Ghz-t egy ideig... jöhet az update 5.

[ Szerkesztve ]

(#2889) Kendek válasza Tamarel (#2888) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam RT2600ac-n továbbra is elérhető és kiválasztható a 13-as csatorna, és az 5 GHz kapcsán sem vettem észre semmi különösebbet. Annyi, hogy a Threat Prevention-t megint újra kellett telepítenem, hogy normálisan működjön, de azóta jó.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2890) Tamarel válasza Kendek (#2889) üzenetére


Tamarel
senior tag

Eddig a közepes 2.4 és a magas 5ghz-s teljesítmény egyaránt -37dB körül volt, ez esett most -50re az 5ös esetében (laikusoknak: ez 1/20adot jelent).

Jó hír, hogy az intelligens csatlakozás most jól működik, bekapcsolás után se változnak a mért értékek és így a lefedettség sem csökken.
Eredetileg csak a support válaszáig terveztem bekapcsolni, de így akár maradhat is.

(#2891) i4s


i4s
tag

SRM 1.2.3-8017 Update 4 utan - a mobil DS Router 1.2.6-251 app- iOS 13.1.3 alatt nem tudja frissiteni az SRM update info-t. Elozo SRM verizional (update 3) meg mukodott.
Gondolom majd javitjak. Browser-en (szgep) keresztul mukodik hibatlanul.

(#2892) Tamarel válasza Tamarel (#2890) üzenetére


Tamarel
senior tag

Eddig bírta az intelligens wifi, 5Ghz-n tizedére esett a sebesség. Reboot oldotta csak meg.

A bejelentett hibán az ügyfélszolgálatos meg fogalmatlan, nem halad az ügy sehova.

(#2893) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni Smart Wan beállításával kapcsolatban.
Adott egy 1900-as router, egy telekomos és egy ups-s internet (mindkettő fix ip-s) .

Már nem először fordul elő, hogy az elsődleges UPC-s internet lehal, de úgy, hogy a fizikai kapcsolat nem szakad meg, hanem valami szolgáltatás vagy eszköz kiesik az internet szolgáltatás láncolatából és emiatt nem megy a UPC-s internet szolgáltatás, de a vonali kapcsolat élő marad, az IP címek is élnek, mégis megbénul a net.

A router nem veszi észre, hogy nem egy a net és ezért nem terhel át a telekomos netre. Mit és hogyan kellene beállítani, hogy a synlogy router érzékelje a szolgáltatás kiesését? Jelenleg gyári beállításokon van, de lehet állítani ugye egy csomó dolgot a diagnosztika menüben.

Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogyan működik jól a dolog?

What else?

(#2894) Kendek válasza ATM_automata (#2893) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Smart WAN alatt az interfész ellenőrzésénél be tudod állítani. Ha nem éri el az adott weboldal(aka)t, akkor átvált.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2895) ATM_automata válasza Kendek (#2894) üzenetére


ATM_automata
őstag

igen, erre már én is rájöttem. be van állítva, mégse vált át...esetleg valamit még be kell állítani, vagy máshogy kell beállítani. Be van rakva a bix.hu és a 8.8.8.8 is.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#2896) Kendek válasza ATM_automata (#2895) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

IP-címet ne rakj be csak webeset, pl. google.hu. Ugyanis ha a szolgáltató névszerverével van a gond, akkor azt így nem érzékeli. De amúgy előfordulhat, hogy nem jól működik az érzékelés, és akkor azt tudom javasolni, hogy fordulj a Support-hoz (mivel ezt mi nem tudjuk megjavítani).

<-ƘƘ->

(#2897) ATM_automata válasza Kendek (#2896) üzenetére


ATM_automata
őstag

Rendben, köszönöm. Írtam nekik. :R

What else?

(#2898) Tamarel válasza Tamarel (#2892) üzenetére


Tamarel
senior tag

A rendszer / területi beállítások részről esett ki az országbeállítás. Üres volt, vissza kellett írni.
13as csatorna és a hiányzó 5Ghz-s dB-k is visszajöttek.

[ Szerkesztve ]

(#2899) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Érdekességképp csináltam egy kis sebességtesztet.
Intel 9260 Wi-Fi kártya van a notimban, ami 2x2-es és 5 GHz-en tudja a(z egybefüggő) 160 MHz-es csatornaszélességet. Ez így elvileg 1,73 Gbps elméleti maximális sebességet jelent, ami ugye a gyakorlatban jelentősen kisebb szokott lenni.
Egy NAS-ként használt, vezetékkel bekötött RPi4-en lógó SSD-ről húztam le öt darab ~2 GiB-os fájlt. Először vezetéken keresztül másoltam át a RAM-ba ezeket, majd ugyanezt Wi-Fi-n, kb. 5 méterre a router-től. Az eredmények jól mutatják, hogy gyakorlatilag vezeték nélkül is hozza ugyanazt a sebességet mint gigabites kábellel. :)

Vezetékes teszt / Wi-Fi teszt

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2900) Pubszon válasza Kendek (#2899) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez igazán baráti sebesség. :)
Ennyit tuti nem, de gyakorlatilag nem sokkal kevesebbet tudna az RT1900ac is szerintem.
Milyen notiba van ez a kártya?
Iperf3 tesztet tudnál csinálni? :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.