Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) sattak


sattak
csendes tag

Nem tudom már melyikőtök kereste, de a lengyeleknél elvileg van motul gear 300. Mondjuk nem olcsó.

(#12602) Qru válasza sattak (#12601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En! Koszi! Link?

#nincsbennetarcsi

(#12603) sattak válasza Qru (#12602) üzenetére


sattak
csendes tag

https://www.4turbo.pl/transmission-oil-motul-gear-300-75w90,3,26120,13834
Innen már rendeltem cuccot, korrekt.
Subarak - Subaru Parts Store Europe. Części do Subaru.
Innen még nem. Nem látszik a készlet.
Próbáld ki őket.

(#12604) Qru válasza sattak (#12603) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Thx! :R

#nincsbennetarcsi

(#12605) sattak válasza Qru (#12604) üzenetére


sattak
csendes tag

Járj szerencsével :)

(#12606) Qru válasza sattak (#12605) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Koszi!

#nincsbennetarcsi

(#12607) czanga válasza Qru (#12600) üzenetére


czanga
őstag

Gyerekkori barátom apukája Ivanics-nál szervizes, és nagy guru. Nyilván nem Subaruban, de mondta, hogy persze segít abban is amiben csak tud. Hozzá viszem azokat a dolgokat otthonra, amiket én nem tudok megoldani. Van csápos emelője is, plusz ami kellhet, és nyilván nem ingyen van a dolog (időbe telt amíg elkezdett elfogadni pénzt :D), de benne megbízom annyira, hogy rá merjem bízni az autót. SKF csapágyak kb 13k/db, mindkét oldalt jó lenne cserélni ha tud segíteni benne. Nyilván itt a préselés benne van, ha van hozzá szerszáma, akkor sima liba. Tippelekkb 50k. Nem tudom, majd kiderül. :)

(#12608) Qru válasza czanga (#12607) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem veszes arban egyaltalan. Sot...

#nincsbennetarcsi

(#12609) Omli85 válasza czanga (#12607) üzenetére


Omli85
őstag

Van olyan sajnost amit nem lehet préselni. Ahogy nézem nekem a Legánál is aggyal cserélős a csapágy. Ha oda kerül majd kiderül, hogy valamilyen módon szétszedhető e de az beszédes, hogy gyárilag is csak aggyal együtt van a csapágy cikkszámozva és utánygyártottba se hozza máshogy. Persze más tíusnál lehet máshogy vagy.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#12610) Qru válasza Omli85 (#12609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Errol jut eszembe nekem a Bardi-nal volt agyas kalandom. Gumis ferden kapatta ra az anyat a kerekcsavarra es megkulde nyomikulccsal. Na az persze el is tort. Elmegyek a Bardiba kene 1 db kerektocsavar. Haat az aggyal egyutt van csak nem lehet cserelni kulon. Oke, ulj le egyes. Atmentem az EF-hez, persze hogy kaphato darabra is...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12611) czanga válasza Omli85 (#12609) üzenetére


czanga
őstag

GC8/GF8 téren ha jól vagyok tájékozott cserélhető külön, és kauffer is (lementett alvázszámos keresés) hoz csapágyat, és most a google-ben is találtam. Persze ha aggyal együtt lenne az sem gond, csak akkor drágább lesz az alkatrész.

(#12612) Parci válasza Qru (#12593) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nesze, tekerj vissza 150-et az órán és megvagy picipénzből :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12613) Lacerta válasza Parci (#12612) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Hű.
Ennyiért vajon mi minden lehet benne sz*r...? :)

(#12614) Parci válasza Lacerta (#12613) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondanám, hogy a váltó, de az 3 misiért is lehet szar... :U (reméljük, hogy nem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12615) Lacerta válasza Parci (#12614) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Az árból kiindulva nagyon nyilvánvaló disznóság lehet, ami a megtekintéskor azonnal kiderül. :D

(#12616) Qru válasza Parci (#12612) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van benne meter az tuti.

Igaz ez foldszintes de ezen akad meg a szemem: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12617) Parci válasza Qru (#12616) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez öregebb és végtelenszer többet futott a tiédnél, nem? ezen felül még jobban leér az alja, de legalább belül szűk is :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12618) Qru válasza Parci (#12617) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen es meg gyengebb is. Elengedtem. OBK vagy Fori kellene.

Esetleg XV...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12619) Omli85


Omli85
őstag

Bemutatkozott az új Subaru Impreza [link]

Hát olyan semmilyen lett véleményem szerint. :(

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#12620) Parci válasza Omli85 (#12619) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eléggé... ford focus + opel akármi :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12621) Qru válasza Omli85 (#12619) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mar az elozo is az volt. Sot mar az enyem is az igazabol. A hawkeye ota nem alkottak maradando formatervet.

#nincsbennetarcsi

(#12622) Parci válasza Qru (#12621) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tiéd még azért nem rossz. de foresterből is az enyém (meg lacertáé) az utolsó csini ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12623) Qru válasza Parci (#12622) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a kovezkezo kisse szogletesebb is tetszik. Meg a 2014-tol gyartott OBK.

#nincsbennetarcsi

(#12624) Parci válasza Qru (#12623) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az outbackek mind dögösek szerintem :K

a 2013 utáni forester is csinos, de unalmas formaterv, én inkább látom ilyen cicásított, populáris kinézetűnek, mint izgalmasnak. ha mellérakok egy t31 nissan x-trailt, akkor ugyan látszik, hogy a nissan korosabb, na de végtelenszer dögösebb

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12625) Qru válasza Parci (#12624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a legjobban az tetszik ami Jorusnak is van.

#nincsbennetarcsi

(#12626) Omli85 válasza Qru (#12621) üzenetére


Omli85
őstag

Egyetértek az volt az utolsó valahogy kinéző Imprezza az újabbak nekem special nem tetszenek. Újabb OBK mondjuk nekem is adja majd 10 év múlva talán lesz is rá keret alighasználtan :D...

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#12627) Parci válasza Omli85 (#12626) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, lesz keret... egy prius 5-re ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12628) Qru válasza Omli85 (#12626) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dragak. Es az baj hogy csak a csumpi 2.5i motor van bele amivel azert nem gyuri fel a flasztert maga alatt... :D

#nincsbennetarcsi

(#12629) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

A család bővülése miatt gondolkozunk, hogy a mostani Volvo S60 autónkat lecserélnénk valami sokkal családbarátabb történetre. Eddig 2010 körüli 5 ajtós Toyota RAV4-ben gondolkoztam, de már jó ideje látok itt, a 7. kerületben egy RED-XXX rendszámú Subarut az ablakom alatt, és a régi szerelem (az álmaim autója egy WRX STi) feléledt bennem, és elgondolkoztam, hogy esetleg egy Forester vagy Outback vonalon elindulnék körbenézni, mert ezek is tetszenek alapvetően, ezért gondoltam, hogy próbálnék némi kis információt szerezni, hogy melyiket érdemes venni, miket érdemes nézni, stb.
Az igények:
- mivel sokat autózunk, főleg hosszú távokat, ezért mindenképp dízelben gondolkozom,
- kizárólag automata váltós jöhet szóba,
- mivel megyünk néha terepre fotózni is, ezért gondolkoztam a Forester-Outback vonalon, mert ahogy néztem, az talán bírja még ezt a felhasználást is.

Ami kérdéseim felmerültek így kezdésnek a topik összefoglaló megnézése után:

1. Mennyire megbízhatók a dízel Subaruk?
Régen nagyon sok rosszat olvastam róluk, és hogy "csak" benzinest szabad venni, a boxer dízel kuka?
2. Mennyire megbízható az automata váltó ezekben az autókban? Milyen gyártmányú automata váltó van bennük? Mennyit bírnak, illetve ha gond van velük, van rá szervíz, van ilyen jellegű tapasztalat?
3. A szervíz mennyire húzós? Van hozzájuk azért alkatrész?
A Volvo az néha embertelenül drága, azért nem is szeretnék azon a vonalon maradni, mert pl. egy 150 ezer forintos féltengely cserétől majdnem kihullott a hajam, miközben egy Toyotánál ez harmadából, negyedéből megáll.
4. Álmodhatok-e ilyen extrákról, mint napfénytető, ülésfűtés, tempomat, esetleg parkolássegítő rendszer, esetleg tolató kamera, bt kihangosító, Apple Carplay?
5. Van esetleg olyan kereskedés, ahol érdemes körbenézni, vagy olyan kereskedő, aki külföldről hoz be az igényeknek megfelelő autót, ha úgy van?
6. A Forester és az Outback mennyire bírja a terepet? Ajánlott ezekkel oda mászkálni?

Köszönöm a válaszaitokat előre is! :R

www.brczart.hu

(#12630) Qru válasza deathtania (#12629) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Euro6-os dizel mar oke elvileg es az Euro 5-ben is javitva lett par konstrukcios hiba. De sajnos/szerencsere a nincs sok tapasztalatom a dizelell. GB-on van boxer diesel csoport oda erdemes lenne benezned.

Evjaratot nem irtal de ha nem ozonviz elotti peldany akklr a sajat CVT valtojuk van benne. Ha cserelve volt benne az olaj rendszeresen akkor nagyon tartosak.

Volvo szint, ritkan romlik el.de akkor sokat ker egy tomegmarkahoz kepest.

Igen az ujabbak mar rendesen extrazottak.

Hahu es Subaru csoport az igazan jok ki sem kerulnek sokszor a szabad piacra.

#nincsbennetarcsi

(#12631) CB válasza Parci (#12622) üzenetére


CB
senior tag

Ezt kikérem magamnak! :D

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#12632) Qru válasza deathtania (#12629) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Terepet birjak, tartos hasznalatra van tervezve az awd rendszere. Szoval kb csak a hasmagassag lehet korlatozo tenyezo meg a terepszogei de a hajtas az birja.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12633) CB válasza deathtania (#12629) üzenetére


CB
senior tag

4. Álmodhatok-e ilyen extrákról, mint napfénytető, ülésfűtés, tempomat, esetleg parkolássegítő rendszer, esetleg tolató kamera, bt kihangosító, Apple Carplay?

Tudtommal minden EU Forester napfénytetővel jön. Nélküle nincs.
Talán az ülésfűtés, tempomat is alapfelszereltség.
Parkolás segítő a Foresterekben nincs, utólag lehet beszereltetni, de van bele "eredeti Subaru". Hogy ez mitől eredeti, azt nem tudom, minden esetre az enyémbe tettek hátra plusz pénzért eredeti színben radart. Csak csipog, a rádió kijelzőjével nem működik együtt. Tolató kamera a 2013-tól alap a foresterekben.
Apple carplay csak 2021-től van a Subarukban.
Outbackról nem tudok nyilatkozni, annyira nem követtem. Asszem csak a Sport változatól volt napfénytető bennük.
Általános felhasználásra a CVT váltó egy álom, csak az olajcserére kell vigyázni. Bár ez igaz az összes automatára. A 150 LE-s változat nem egy kapkodó idegbeteg, de napi használatra bőven elég. Még nem volt rá szükségem, de tudtommal a Subaru alkatrészek sem olcsók.
Az enyém egyébként 2018-as 2.0-ás benzines Platinum Forester.
Én csak hosszútávra használom, 7,4 az átlag a computer szerint. Városban, főleg télen a 15-20 litert is mutat a computer. Dízelt én nem mernék venni.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#12634) Parci válasza CB (#12631) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak irigykedem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12635) Qru válasza CB (#12633) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ulesfutes csak elol szeria. Amugy tupontos amit irsz. :K

#nincsbennetarcsi

(#12636) Lacerta válasza deathtania (#12629) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Dízelből az Euro 4-est kerüld, mint a leprát, meg az Euro 5-ös elejét, mert az is pont ugyanolyan sz*r.
2010-es modellévtől lényegesen javult a helyzet ( alvázszámból derül ki a modellév ).

Dízelből nem tudok automatáról, de újabbakban lehet, hogy van már olyan is.
Amelyikben van, az Fuji Heavy Industries gyártmány. :)

Alkatrész van, utángyártott is, nem olcsó, cserébe ritkán kell.

A napfénytető majdnem alap, de svájci importosból láttam anélkül. Ugyanezek közt sok a tetősín nélküli változat is. Ülésfűtés, villanyos mozgatású tükör, tempomat tudtommal nem alap ( SH Foresterről beszélek ), de a mezítlábasnál egyel nagyobb felszereltségben már talán benne van. Kamera/radar is akad, nem felszereltség része, hanem lehetett azzal is rendelni.

Terepet bírja, a Fori jobban, az Outback kb. ugyanolyan magas, de nagyobb a tengelytávja, és elöl-hátul a kinyúlása, úgyhogy azt könnyebb odaverni, meg nem annyira ügyesen fordul. Egyébként azzal sem fogsz elakadni.
Nekem a Forival eddig leginkább az volt a gondom terepen, hogy összeb*sszák az ágak a fényezést. Meg egyszer, hogy egy olyan ótvar ördögszántásra keveredtem, hogy hiányzott a felező, mert egyesben forgott a motor kb. 1000-et, és még mindig rémisztően gyorsnak tűnt a tempó. :)

[ Szerkesztve ]

(#12637) CB válasza deathtania (#12629) üzenetére


CB
senior tag

Még azt tudom írni az előzőkhöz, hogy Foresterben a középső visszapillantó kézi. Bármilyet veszel, nincs elektromosan sötétedő.
Bluetooth szerintem a 2013-tól alap.
Alap viszont, hogy mindennel is bővíthető a Forester. Tehát utólag lehet bele fényre sötétedő tükröt tenni, tolatóradart, napszemüveg tartót, dupla kipufogót, meg minden fajaságot.
Olyan mint egy LEGO. szuper dolgokat gyártanak hozzá.
Csak a képzeleted szabhat határt. Persze nem olcsó, de egyedi.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#12638) Lacerta válasza CB (#12637) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nekem gyárilag is van benne napszemüveg tartó. :)

(#12639) Qru válasza CB (#12637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez igen, itt aztan van minden. :C

#nincsbennetarcsi

(#12640) Qru válasza Lacerta (#12638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neki az eggyel ujabb Fori van mint neked.

#nincsbennetarcsi

(#12641) Lacerta válasza Qru (#12640) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Tudom, de azt álmomban sem gondoltam volna, hogy abban már extra lett. :Y
Pokolra minden kígyóbőr cipős LEAN managerrel. :(((

[ Szerkesztve ]

(#12642) Qru válasza Lacerta (#12641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem a fenyre soteted tukor is meglepett, hogy az nincs benne. Usa-ban meg garazsajtonyito is van integralva bele.

#nincsbennetarcsi

(#12643) CB válasza Lacerta (#12641) üzenetére


CB
senior tag

Az EyeSight miatt nem fért el a tetőkárpitba a napszemüveg tartó.
Persze, ha nagyon akarták volna, biztosan megtalálják a módját.
Az újabb modellben már megoldották.
A fényre sötétedő tükör USA modellekben sem volt benne, külön kell megvenni a szettet, amit a vevő kérésére beletettek.
Gyárilag ki van építve a csatlakozó, csak rá kell dugni.
A magasabbra pozicionált Outbackban benne volt/van.
A fényre sötétedő tükröt a legújabb Foresterbe már betették, ha jól emlékszem egybe integrálták az automata fényszóró kapcsolgató kamerával.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#12644) Lacerta válasza CB (#12643) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Az EyeSight miatt nem fért el a tetőkárpitba a napszemüveg tartó.
Persze, ha nagyon akarták volna, biztosan megtalálják a módját.

A régi napszemüvegtartó nem fért volna el.
A belső tér elemeit - ahogy észrevettem - generációkon át használják spórolásból. Ilyenek pl. a kabin a lámpák is. Nálad már nem adta ki. Mondjuk lett volna módja az elegánsabb kezelésnek is.

(#12645) sattak válasza Lacerta (#12644) üzenetére


sattak
csendes tag

Ez a gond, régen a subaru nem a napszemcsitartóról szólt. Hanem a brutalitásról, a hangról, a vezetési élményről. Ez jól kikopott mára. Nyilván nem leszek, vagyok, szimpatikus, de ha ez így megy tovább, a márkának annyi. Már most is annyi, szerintem. Besorolódik egy unalmas kategóriába, s csak régi sikerei lökik előre valameddig. Kár ezért.

(#12646) czanga


czanga
őstag

Legutóbbi baráti cars and coffee jellegű eseményen már összesen három csigás-csillagos jármű is volt. (az enyémmel együtt) :)

(#12647) MasterMark válasza czanga (#12646) üzenetére


MasterMark
titán

Jópofa lehet, volt tervezve itteni találkozó is, csak aztán nem jött össze idén sem. :DDD

BTW, láttam twitteren mókoltál az ablakkal meg a támasztóival. Azt leírod hogy csináltad meg? Nekem szerintem rosszul rakta össze valaki mert szét van karcolva az ablak. De nekem a vízlehúzó is karcolja nem csak a támasztó cuccok.
Ha fel van húzva az ablak akkor eléggé feszül, ha meg lent van akkor lötyög az ajtóban. Van erről valami, hogy hogy kéne beállítani hogy ne karcolja szét? :DDD

Bontóztam üvegeket meg lehúzót meg olyan támasztó vackokat, de nem mertem még hozzányúlni.

Switch Tax

(#12648) Qru válasza sattak (#12645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azert "puhultak el", mert az atlagember erre vagyik. Nem a rofogo-durrogo fapados autokra. Pont akkor mennenek csodbe ha tovabbra is azt az iranyt kovetnek. Es igy, higyba Toyota tarstzlajdonos a cegben aligha fog egyhamar eltunni a paicrol.

#nincsbennetarcsi

(#12649) Qru válasza czanga (#12646) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Popec! Az itteni talalkozo meg szervezes alatt. Talan jovore... :D

#nincsbennetarcsi

(#12650) sattak válasza Qru (#12648) üzenetére


sattak
csendes tag

Jó. De vannak nem átlagemberek. Nem jobbak, nem rosszabbak.. A toyota azért kidob egy gr-t....nyilván van pénze rá. Belefér a kvótába. Értem ezt is.. A subaru anno egy volt mcreával.... Valahol valamit követni kellett volna. Értem én, co2 kvóta, de....a seat meg tudta csinálni, cupra....ki vesz manapság új subarut? Tényleg, ki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.