Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) sith7 válasza aDM|RaL^ (#7299) üzenetére


sith7
nagyúr

Az opciók/gameplay részben van egy Disable Windows key funkció
Itt tiltottam le én is

"Protoss cigánykodások "
Ezt meg se hallottam ;] ;] ;]

(#7302) izomhod válasza Djuree (#7280) üzenetére


izomhod
senior tag

15-öt? az 1 giga rammal együtt számok rá 15-öt, de az nagyon max;)

(#7303) FefeeX válasza izomhod (#7302) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor a medium helyett inkább a minimum grafikára számíts... :(

(#7304) aDM|RaL^ válasza Djuree (#7296) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

: ))

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#7305) KrAt


KrAt
veterán

Az viszont boldogságos, hogy a játék rendesen kihasználja a 3870X2 mindkét magját, közel 100%-on :)

(#7306) FefeeX válasza KrAt (#7305) üzenetére


FefeeX
veterán

öröm ét bódottá :R :DD

[ Szerkesztve ]

(#7307) emmm válasza FefeeX (#7297) üzenetére


emmm
senior tag

Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul, de azt akartam írni, hogy az első részben volt 200 a limit, és itt nem tudtam, hogy van-e még ilyen.
800 egység lehetett, ha olyan multit indítottál az 1-ben, ahol a saját csapatodnak adhattál meg négy különböző slotot. Így ha pl. 4 terrant választottál, akkor 800 terran egységed is lehetett; vagy egyszerre három különbözőt, és a negyedik meg az egyik fajta kétszerese (pl 2*terran, 1 zerg és 1 protkó). Csak a nevét nem tudom, mi volt, de egészen biztosan lehetett ilyet csinálni a játékban (sőt, szerintem, ha a 800 egységből volt protkód is, a Dark Archonnal lehetett volna még 200 egységed plusszba). Mi legalábbis, tesómmal multiztunk így, én 800 zerg egységgel (emlékszem, vagy 9 teljes csapat Guardiannal betámadtam, mindegyik külön billentyűn...kb. fél percig tartott a bázisát lerombolni, meg fél perc múlva el is pusztult az egész csapat). Na pár csapat teljes értékű Ultraliskkel elképesztően lehetett irtani. :D

(#7308) FefeeX válasza emmm (#7307) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát nem tudom, szerintem az valami mod lehetett, mert emlékszem, ahol multiban próbáltunk ketten egy csapatot irányítani (ugye csicskánként 1 ember lehet, tehát 4 ember lehet egy csapat) - és ha mind terran, akkor nem ad külön slotot, hanem ketten egy 200as poolt kezeltek összesen. Vagy én nem találtam meg az ilyen részt a játékban, nem elképzelhetetlen, de nem hinném, hogy így lenne. Szerintem valami mod volt...

(#7309) Arhquis válasza emmm (#7307) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Na pont emiatt van supply limit, hogy ne C&C style kinek van ezer tankja legyen a meccs, hanem legyen cap, és azt okosan használd ki.

(még mielőtt megköveznek az C&C-sek, személy szerint imádom azt is :))

(#7310) emmm válasza FefeeX (#7308) üzenetére


emmm
senior tag

Nem, ez teljesen eredeti játék volt, mod nélkül. Egyébként jófelé keresel, pontosan, amikor ki lehetett választani, hogy egy csapatot többen is kezelhetnek, abban mentünk, csak ugye ketten: így mindkét fél 4-4 csapatot választhatott ki magának, ami fejenként 800 egység.

(#7309) Arhquis

Igen, nagyon szerettem azt is, csak sajnos mindig kifagyott a játék (hiába volt LAN), mert túl sok egység volt a pályán. :D Két-három képernyőnyi tank, repülő már sok volt neki :D

[ Szerkesztve ]

(#7311) oxox válasza Angelo69 (#7233) üzenetére


oxox
addikt

ment pm

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#7312) FefeeX válasza Arhquis (#7309) üzenetére


FefeeX
veterán

CnC multiban sajna nagyon kicsik a mapok, bár régen szerettem/tük infó órán egymás ellen nyomni, azért a TA és a SC ebben a témában klasszikusabbak :)
TA 500 egységes limit, ami épületekkel együtt volt annyi, de az 500 az per fő és 500 darab volt :) Más szellemiséget kívánt meg a játék :)

[ Szerkesztve ]

(#7313) Djuree válasza Arhquis (#7309) üzenetére


Djuree
félisten

cossacksban meg akár 10.000 egységed is lehetett és volt is sokszor :C ;]
mekkora csaták voltak ott...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7314) Arhquis válasza FefeeX (#7312) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Persze, teljesen más a dolog. Sosem felejtem el, én szerettem/szeretem a Generalst, és egy ismerősöm nagy arccal kihívott, hogy na gyere, és majd ő megmutatja...

... kigyártottam 4 helit, meg két raptort (air force general), és kimicróztam szegényt. Annyit mondott: "hát, ezt a stratégiát sem ismertem még" :D

(#7315) mistixx


mistixx
tag

Jó emberek hol a búsban lehet megtalálni a 3 számjegyű char kódot?
Mentségemre legyen mondva, hogy többmit egy hete megvan a játék és az első 6 single pályát és 2 AI elleni multit sikerült lenyomnom... egyszerűen vagy időm nincs vagy a tetves net megy el és nem tudom achi-ra nyomni a single-t :O

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#7316) FefeeX válasza Arhquis (#7314) üzenetére


FefeeX
veterán

Én is a nyugalmasabb építgetősebb típus voltam, de a SC megtanított :) Ettől függetlenül, ha a partner is vevő rá, én most is inkább ezt a stratégiát követem... :)

(#7317) nofi válasza mistixx (#7315) üzenetére


nofi
őstag

rámész az "add friends" gombra a főmenüben és ott mutatja a tied

Xbox GT: nozsolt

(#7318) LucifeI2 válasza aDM|RaL^ (#7283) üzenetére


LucifeI2
őstag

Nekem is mindig az az első, hogy kiszedem a Windows gombot a billentyűzeteimről. De mint már írták is, Starcraft 2-ben ki lehet állítani a Windows gombot és az alt+tabot. :K

(#7319) emmm válasza FefeeX (#7316) üzenetére


emmm
senior tag

Jómagam is ez a típus vagyok. :U

(#7320) Arhquis válasza FefeeX (#7316) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Ez még a mai napig zavaró tud lenni számomra. 1v1-ben feljebb lévő ligákban megy a folyamatos csihi puhi kötöszködés, és a folyamatos odafigyelés. Aztán elkezdtünk haverral 2v2-őt. Ő még nemrég kezdte a játékot, és bronz ligába kerültünk. És egy csomószor azért buktuk el a meccset, mert én úgy játszottam, hogy bármikor jöhet az early harrashment, meg az exp piszkálás, de nem, mert már carrierekkel jöttek, meg thorokkal, én meg cseszhettem az addig megépített egységeimet. Ráadásul felborítja az egész dinamikádat. Mondjuk ez az én bénaságom, de ezt is meg kell szokni.

@mistixx: a profilképed fölé viszed az egeret.

(#7321) zsole84


zsole84
senior tag

Szerintetek integrált hd 4200-zal fut a játék?

(#7322) Djuree válasza FefeeX (#7316) üzenetére


Djuree
félisten

én mindig így játszok, ezért is vagyok szar SC-s multiban :DDD sosem támadok csak ha van már egy nagyobb seregem. nem tudok egyszerre jól támadni meg védekezni is. vagy az egyiket csinálom vagy a másikat, külön-külön mindkettő jól megy, de egyszerre nem :(
ezért sem játszottam még egyetlen 1v1-et sem, úgyis megverne mindenki :O majd esetleg single után nekikezdek 1v1-ezni is, de addig nem...

azt az early rush csellendzset próbálta már valaki? hogy kéne azt megcsinálni? elég vicces hogy félig építem meg a barackot és már jön vagy 6 ling, pedig egyből elkezdek építkezni :U :W

azért az vicces hogy a gépet hogy el lehet kapni DT-kel. egyedül a zerget nem, mert ott az overlordok észrevsznek. se a protnak se a terrannak egy darab detektora sem nagyon szokott lenni. legalábbis hard szinten....

zsole84: nem hinném :( talán ha van elég memó meg proci akkor minimumon elmegy...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7323) zsole84 válasza Djuree (#7322) üzenetére


zsole84
senior tag

Konfig az adatlapomon.-4830.

(#7324) Djuree válasza zsole84 (#7323) üzenetére


Djuree
félisten

hát sztem minimumon elmegy. de mielőtt megveszed ki kéne próbálnod egy vendég kóddal...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7325) zsole84 válasza Djuree (#7324) üzenetére


zsole84
senior tag

Gondoltam hátha van, aki alaplapi kártyával játszik. De köszönöm a válaszod.

(#7326) Arhquis válasza Djuree (#7322) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Az early rusht mindig kb. 1 perc híján bukom, hogy meglegyen a gold.
Egyszerre meg ritkán kell támadni és védekezni 1v1-ben, mert a fő seregeddel mindig cirkálsz a mapon, és szurkálod az ellenfeledet, meg keresed az expeid. A mainedre általában elég pár védő egység.

(#7327) Konflikt válasza aDM|RaL^ (#7304) üzenetére


Konflikt
addikt

pff, lol ez a kep :D
mar fent tobben, tobb sw-es megoldast is irtak, biztos ez (volt) a legegyszerubb megoldas? :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7328) Darth_Revan válasza zsole84 (#7325) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tudtommal a hd 4200 nem rendelkezik saját memóriával, e miatt szerintem low-on is játszhatatlanul akadna.

(#7329) aDM|RaL^ válasza Konflikt (#7327) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Tudom, olvastam sokszor : )

Már rég úgy van kikapcsolva, viszont ezek mind régiek, UT-ban nem lehetett kikapcsolni, registryben ok, de néha azért használtam volna, olykor tollal nyomtam be őket. : )

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#7330) Konflikt válasza aDM|RaL^ (#7329) üzenetére


Konflikt
addikt

ocsemmel kezetfoghattok.. o is pusztitotta a billenyuzeteket. bar o inkabb nemes egyszeruseggel a laban szokta kettetorni:D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7331) Djuree válasza Darth_Revan (#7328) üzenetére


Djuree
félisten

van neki 4GB memója, majd abból elvesz annyi vram-ot amennyi kell neki :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7332) FefeeX válasza emmm (#7319) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, akkor majd játszhatunk pár meccset egymással :) Hétvégén ráérek, minimum 2 órás kampányok után :) Mert nálam az az első :)

(#7333) FefeeX válasza zsole84 (#7321) üzenetére


FefeeX
veterán

szerintem fut. Ha jól tudom, annak már van dedikált memóriája, és mintha a tesztek alapján is hozná az x1600 szintet - ebben az esetben minimumot kihúzhat.

Djuree: sajna a DDR sokkal lassabb a GDDR-nél, főleg, ha az adatátvitelt is figyelembe vesszük, ennek ellenére egy próbát szerintem megér.

kabalthenbk: nemnem, ott az achi az, hogy öld meg a lávával. Tehát csald bele és a láva nyírja ki... Csak akkor bugos, ha kiírja, hogy megszakadt a kapcsolat a szerverrel. De olyankor mentesz előtte, azt majd onnan előhívod, ha aktuális lesz. (ha van megint kapcsolat)

[ Szerkesztve ]

(#7334) nofi


nofi
őstag

Az achievementes rendszer még elég gyerekcipőben jár a blizznél ahogy látom. Első körben normalon játszom a campaignt de már most nem adott meg egy-két acsit...pl. öljem meg normalon a brutalisket a lávás pályán. Végülis nekem mindegy, mert úgyis nekimegyek majd még egyszer, de azért ha a komolyabbaknál is ilyen bugos akkor nem árt vigyázni :(((

Xbox GT: nozsolt

(#7335) Arhquis válasza nofi (#7334) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Kis segítség. Nem a rendszer rossz, te olvastad félre.

Kill the Brutalisk with lava in "The Devil's Playground" mission on Normal Difficulty.

Tehát le kell kite-olni low groundra, mielőtt jön a láva, és a lávával kell megölnöd. És megadja, nekem is megadta. :)

Szerk.: akit érdekelnek a küldik achiement-jei, azok nézzenek el ide:
Vigyázat, erősen SPOILERES oldal!!!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7336) Djuree válasza FefeeX (#7333) üzenetére


Djuree
félisten

én sem lávával öltem meg és nekem megadta :K de úgy tudom az az acsi szövege hogy csak simán nyírjam ki :U

mod: akkor tényleg lávás. érdekes. én simán kinyírtam és nekem megadta :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7337) Arhquis válasza Djuree (#7336) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Az fura. Van side quest, hogy öld meg, de azzal csak azt adja meg, hogy minden küldit csinálj meg a mapon. ha neked láva nélkül adta meg, na akkor az tényleg bugos.

(#7338) nofi válasza FefeeX (#7333) üzenetére


nofi
őstag

Jogos...akkor csak dühömben félreolvastam :C

Xbox GT: nozsolt

(#7339) FefeeX válasza Arhquis (#7335) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért azt egyébként 3szor újra kellett töltenem, mert a szemét mindig visszafordult, ha egy egységgel kite-oltam... Egy csoport meg túl hamar megölte... De aztán sikerült :)

(#7340) mistixx


mistixx
tag

Köszönet a válaszadóknak! :R

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#7341) Arhquis válasza FefeeX (#7339) üzenetére


Arhquis
aktív tag

TAKTIKAI SPOILER :)

A rámpán sorba állítottam vagy 8 marine-t, meg egy marát, és egy másik marával elkiteoltam a rámpa széléig. Aztán a "kicsike" végigsétált a népeken. Valszeg a marine-eknek nem tetszett, hogy vágóhídra mentek, de mindent az achievementért XD

(#7342) Djuree


Djuree
félisten

na ezt a bonus küldit nem vágom :W

melyik az az utolsó pálya ami előtt még be lehet hozni? van valami char amit említenek, de az hanyadik pálya, nem tudom melyik az, vagy inkább mi a neve?

most az a pálya jön nekem ahol kerrigen 3 tornyot rombol szét és nekem előtte el kell érnem a tornyokat. ez előtt a pálya előtt be lehet még hozni a bonus mapot? mert akkor megcsinálom még1x a bonus mapos pályát ahol a tekercset fel lehet venni...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7343) Arhquis válasza Djuree (#7342) üzenetére


Arhquis
aktív tag

The Final missions can be played after completing Maw of the Void. Note that you cannot return to play any missed missions after starting this mission line. You can access all played missions through the mission log though.

Final 1: Gates of Hell

Tehát ha jól olvasom, amíg nem kezded el a gates of hell-t, addig visszamehetsz. Viszont ha egyszer végigtolsz egy missiont ahhoz ezután is vissza tudsz menni. Legalábbis ezt írják.

(#7344) Thome válasza zsole84 (#7325) üzenetére


Thome
addikt

Simán elfut low beállításokkal, maximum felbontáson!

(#7345) emmm válasza Djuree (#7336) üzenetére


emmm
senior tag

Francba, nekem este nem adta be, pedig kinyírtam. :D Majd legközelebb...

(#7346) emmm válasza FefeeX (#7332) üzenetére


emmm
senior tag

Benne vagyok, nekem inkább a vasárnap lesz jobb, mert szombaton szülinapi bulira megyünk :D

Upsz, ez a két hozzászólás lehetett volna egy is, bocsi. :W

[ Szerkesztve ]

(#7347) L4D1K


L4D1K
őstag

Aki a zavvi-rol rendelte a játékot, kb mikkora kapta meg? Múlthét kedden reggel rendeltem meg, illetve már aznap meg is jött a visszaigazolás emailben h elküldték. Ennyire komolyan kell venni a 10 munkanapot? :U Sajnos még ma sem jött semmi, virágboltit meg nem akarok szerezni annak a tudatában h valahol úton van a játék.

# ANTAL Tuning #

(#7348) zsole84


zsole84
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

(#7349) nofi válasza emmm (#7346) üzenetére


nofi
őstag

Vasárnap én is beszállnék ilyen türelmesebb multiba ha akartok bővülni (pl. 3v3) :U

Xbox GT: nozsolt

(#7350) emmm válasza nofi (#7349) üzenetére


emmm
senior tag

Oké, ha nem lesz ilyen egyből-lerohanós, még kezdő vagyok a neten :D Addig megnézem, milyen a Zerg, mindig imádtam velük játszani.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.