Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) 용 Bob válasza whitezo88 (#7897) üzenetére


용 Bob
senior tag

Linkelés előtt, vissza sem néztem a replayt, hát elég low player volt, sokkal hamarabb eldönthettem volna a mecccset.

Azért meglepett a kis "megkerülős" lövő csellel. :D

Jók ezek a repper fiúk, frankón lehet vele molesztálni az ellent, early gameban.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#7902) Thome válasza Archanon (#7900) üzenetére


Thome
addikt

Jövőhét kedden megtudom mondani... :)

(#7903) whitezo88 válasza 용 Bob (#7901) üzenetére


whitezo88
nagyúr

annál viccesebb mikor mass reaperrel darálod be a játékost, 10-15 db és mire észreveszi h bejöttél már nincs command centere meg parasztja. már lenooboztak ezért engem :D

(#7904) 용 Bob válasza whitezo88 (#7903) üzenetére


용 Bob
senior tag

azsszéép :) bár, ha velem csinálnák meg, nem biztos hogy ki tudnám védeni, mert akárhol be tud szinte jönni a bázisra.
Nem tudom mi lenne az ellenszer, ha egyáltalán számítok ilyen támadásra..

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#7905) whitezo88 válasza 용 Bob (#7904) üzenetére


whitezo88
nagyúr

lesd meg :) [link]

(#7906) kovsol


kovsol
titán

toltunk kis 2v2 -t gold liga lett belőle de placmenten úgy kaptunk ki, hogy levertük a két srácot és újra beadta őket erre ott meg ők nyertek :((( na mind1 mert végig platina liga elejét dobálta be és sikerült elrontani a statot 4-4 re :U de ezek még ráhangoló mérkőzések voltak, látszott a végén már nem kellett volna erőltetni azt a pár mérkőzést, mert egyikünk se koncentrált kellőképpen

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7907) föccer


föccer
nagyúr

He-he. A 7 insane elleni FFA-ra még miindig működik a bétában megismert taktika. Ajánlom a lvás pályát. Ott van sziget. A meetgrinder, meg hasonló archivmentekkel együtt kb 7-8 archit lehet begyűjteni vele :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7908) sith7 válasza kovsol (#7906) üzenetére


sith7
nagyúr

Úgy látszik, ez ma egy ilyen nap mindenkinek :U

(#7909) kovsol válasza sith7 (#7908) üzenetére


kovsol
titán

lehet tolok fel egy TPvTP mérkőzést, elég kiegyensúlyozott volt nem olyan lealázom téma, de gyorsan meglesem van-e még értékelhető mérkőzés, mert olyannak nincs értelme ahol nem egy szinten van a két csapat

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7910) kovsol


kovsol
titán

raktam fel három mérkőzést kettőben terran voltam egyben protoss, ahol zerg voltam ott meg reaper rusholtak én meg zergling és banling nagyon sima win inkább fel se rakom

May the Force be with you!

(#7911) sith7 válasza kovsol (#7909) üzenetére


sith7
nagyúr

Este lesz időm, megnézem

(#7912) Archanon


Archanon
őstag

Vigyázat, kicsit lehet spoiler veszély!:) Bár talán annyira nem...
Ilyen volt benne? Nem emlékszem rá... Meg Swann is még egész máshogy néz ki, más hanggal... :)
Egészen más volt a single is béta állapotban még... :) Omg Matt, szegény... Az új arc szimpatikusabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7913) whitezo88


whitezo88
nagyúr

na végre meglett az insane FFA, kirepültem a szigetre és 3/3as battlecruiserrel megöltem a maradék két játékost, bár a protoss vagy 15 voiddal jött de én jöttek ki jól, aztán gyártotta az immortalokat utána, nemtom miért...

(#7914) kovsol válasza whitezo88 (#7913) üzenetére


kovsol
titán

én most buktam el 2x is :((( kiszúrt az egyik a szigeten és folyton baszkurált közben a másik elterjedt az egész térképen és mire levertem az egyik bázisát már ott volt fullra felhúzva egy másik és ömlesztette a unitokat

May the Force be with you!

(#7915) iSonic válasza Archanon (#7912) üzenetére


iSonic
addikt

Hát ezeket a videókat rendesen kivették belőle :D

(#7916) kovsol


kovsol
titán

jó a terran egy no skill op race, vicc kategória maradjunk annyiban, és a csoda mass marin emberek meg se állnak platina ligáig az a vicc

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7917) whitezo88


whitezo88
nagyúr

megint platinásat adott be 1v1, én még mindig silver40... nem értem. az h goldot adna ok de 2 ligával feljebb? és már zsinórba 3x.

(#7918) kovsol válasza whitezo88 (#7917) üzenetére


kovsol
titán

nekem is ugyan ez van, mást nem kapok csak gold és platina és szerinte a platinás csak kicsit volt erősebb nem is sima favered ehh

May the Force be with you!

(#7919) whitezo88 válasza whitezo88 (#7917) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mondjuk nyertem, 1x tudott támadni aztán hellion+mara kombóval kivégeztem.
REPLAY

(#7920) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Egy 2v2 meccshez, mit érdemes esetleg lentebb venni a graphicba, hogy ne legyen gond egy nagyobb összecsapásnál.

Illetve ki milyen ATI drivert használ, én ezt a 10.71-et raktam, amiben elvileg van anisothoph filter az SC-hez, de nem vagyok benne biztos, hogy így megy a legjobban, nagy ritkán megakad :F

Ha vki válaszol annak köszi előre is!

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#7921) sith7 válasza 용 Bob (#7920) üzenetére


sith7
nagyúr

+ 2 Gb Ram , és egy mondjuk 3 Ghz - es proci ; 2 vagy 4 magos, és akkor a 4v4 se fog akadni

[ Szerkesztve ]

(#7922) iSonic válasza sith7 (#7921) üzenetére


iSonic
addikt

hát igen eléggé proci és ram igényes :F

(#7923) 용 Bob


용 Bob
senior tag

A jó k***va életbe, 3.-ra kapok ki, ráadásul bronzligába sorolt. :(((
Kicsit elbíztam magamat az elején 2 win-el

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#7924) Djuree válasza kovsol (#7916) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, elég unbalanced ez így még :(
igaz én is ezt nyomom,mert csak így van esélyem :DD habár egy jó zerg vagy prot simán kivédi :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7925) Thome válasza Djuree (#7924) üzenetére


Thome
addikt

...avagy lealáznak a g*cibe 2v2-ben ezzel a taktikával... :D

(#7926) iSonic válasza 용 Bob (#7923) üzenetére


iSonic
addikt

majd felvered magad ;)

(#7927) kovsol válasza 용 Bob (#7923) üzenetére


kovsol
titán

én most toltam egy 5-0 4v4 randomot platina liga, mi lesz ott már most félek :B szerencsére 5 ből 4x zerg voltam és a jó öreg mutalisk szopatás még megy úgy néz ki ;]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7928) sith7 válasza kovsol (#7927) üzenetére


sith7
nagyúr

;] :U

(#7929) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nyomtam 2 1v1et. ugye silver 26. voltam. első meccs T ellen barrack rusholni akartam, nem jött be, ügyesen microzott. maradtam 26. aztán jött 1 zerg, próbált 2x is banelingezni de visszavertem aztán gyűjtöttem egy sereget és bedroppoltam hozzá egy 4 transportos MMM golyót, aztán ennyi volt. és mi történt? promote to GOLD 3.!!!! :F utóbbi játékos szintén platinás volt...

[ Szerkesztve ]

(#7930) oxox


oxox
addikt

Mi a tökömmel lehet látni a rejtett egységeket????????????????

szivatnak orrba szájba.....

pl. a zergek elkezdik ontani rám az egységeket, és baromira nem mutat a radar semmit....csak megjelennek a bázisom közepén....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#7931) kovsol válasza oxox (#7930) üzenetére


kovsol
titán

milyen fajjal?

Terrannál: a légvédelmi torony látja őket és a Raven nevű légi egység és a főépület scanje is
Protoss: a cannonok látják és a Sentry
Zerg: a légvédelmi torony és az átalakított overlord vagyis az Overseer

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7932) Archanon válasza oxox (#7930) üzenetére


Archanon
őstag

Elvileg bármilyen detector látja őket... Terranoknál a missile turret, raven, vagy a scannelés. Tornyot érdemes legalább 3at rakni szerte a bázisba, szerintem. Főleg az SCVkhez. Protossnál van photicanni, observer... zergnél overseer, meg légvédelmi trutyi. Mással nem hinném, hogy látod őket.

[elkéstem. :DDD ]

kovsol: A Sentry is detector? No, legalább tanultam is valamit.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7933) kovsol válasza kovsol (#7931) üzenetére


kovsol
titán

sry elírtam, de most ébredtem épp fel és a sentry helyett observer -t akartam írni

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7934) Archanon válasza kovsol (#7933) üzenetére


Archanon
őstag

Akkor mégse tanultam. :O

Protinál én mindig vittem magammal observert, csak jól el kell bújtatni az ellen detectorjai elől. Ha kiszúrják... De 2-3 járőröző observer is jól jöhet a bázis környékére, igaz, csak ha győzzük gázzal.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7935) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Remélhetőleg hétfőn nekem is lesz már sc2 :) Most tanulmányozom a honlapot, melyik egység ellen mi a jó. Mire megjegyzem :DDD

(#7936) whitezo88 válasza oxox (#7930) üzenetére


whitezo88
nagyúr

azt hogy?
1)roachcsal bemászik, mert csak az tud föld alatt menni
2) nydus worm, de az meg ilyen teleport féle, nem cloak.

(#7937) föccer válasza whitezo88 (#7936) üzenetére


föccer
nagyúr

Az infesztorok is tudnak a föld alatt mászkálni, és pluszba az infeszted marinkat is tudja onnan szórni. A másik megoldás, hogy overlord transzporttal beviszi az egységeket egy kevésbé látható helyre. Vagy olyan sarokba teszi a nydust, ahol nem veszed észre.

Mondhatni a lehetőségek tárhaáza végtelen. Bár a legvalószínűbbb a róócs. Az ellen meg igazán nem nehéz védekezni. Vagy le kell falazni, mert az épületek alatt nem tudnak elmászni, vagy ki kell rakni egy turretet, meg egy kicsit odén 2 tankot ostrom módban, oszt jóccakát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7938) whitezo88 válasza föccer (#7937) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ha már proxyzás, tegnap felb.tam magam. 2v2 gold, terran ellent rajtakaptam h barrackot épít a bázisom mellett odamentem scvkkel és nem tudtam sebezni csak kb 15öt, mert átmozgott a munkás felülre és nem tudtam targetolni, marine meg még nem volt.. és ezért nyertek.

(#7939) föccer válasza whitezo88 (#7938) üzenetére


föccer
nagyúr

Én, ha ilyet látok, akkor gyorsba ledobok 2 clawert. Amire beér az első 4-5 maris harassolni, addigra lejönnek+megérkeik a királynő is. Csak utánna izomból kell csinálni a dronokat, mert a -2 drone a clower miatt nagyon visszafogja a termelést...

A P cannon rusht mégegyszerűbb fogni. Persze, nem lehet minden pályán olyan könnyen csinálni, de azért megy :) Ha látod az első pylont/cannonokat, akkor ledobod a creepet, és máris nem tudja bántani a bázist/dronokat. Utánna meg lehozol 10 bannelinget, és már fel is számoltad a proxy bázist :) Nem rég volt "szerencsém" egy csúny beépítésre. Persze 3 db zerglingen meg a queen-en kívül nem tudott mást elkapni, és azokat is csak azért, mert későn próbáltam kiszedni aprobját... No nem baj, lehoztam a mutákat, oszt onnantól végevolt a bázisának. 0 income-mal meg nehéz nyerni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7940) Archanon


Archanon
őstag

Ehhe.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7941) whitezo88


whitezo88
nagyúr

csináltam egy gyors statot 1v1ben, főleg terrannal voltam 1-2x voltam z v p.
T Z P ellen
Win 1 6 5
Loss 5 1 2

érdekes. zerggel kevesen tudnak játszani, de a T meg op?

(#7942) 용 Bob válasza oxox (#7930) üzenetére


용 Bob
senior tag

Engem a Brood Loard-al szivattak, nagyobb a range, mint a missile turretnek, meg köpte szépen a marinjaimra azokat a kis bizbaszokat, nem jut eszembe a neve, 6-7 dbal kicsinált, mert nem volt olyan egységem, aminek nagyobb lett volna a range, mint 9. Ráadásul a lebegőszigetes pálya volt... az meg az én hibám, hogy inkább földön akartam megverni.

De tény, hogy levegőben nem a Terran az úr.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#7943) Gabás válasza 용 Bob (#7942) üzenetére


Gabás
addikt

Vikingnek 9-es hatótávja van, és a broodlordok nem is tudják támadni, na ki fog nyerni ilyen esetben:D

(#7944) Djuree válasza Thome (#7925) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7945) sith7 válasza 용 Bob (#7942) üzenetére


sith7
nagyúr

Ilyen nincs, hogy ez , vagy az a földön, vagy a levegőben a király; mindennek van ellenszere

(#7946) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Kipróbáltam magam 2v2-ben, szerintem simán nyerhettünk volna, ha jön velem a span támadni, mert szerintem jókora túlerőben voltunk, 15-20 percben, meg szerintem már korábban is, de nem jött velem, megállt a pálya közepén :(((

És persze megint air-ből verttek el, egy observert is átküldhetett volna haversrác....

Tanulság: legközelebb televágom a bázisomat turret towerrel :(((

Íme

Microval még gondban vagyok ha már 4-5 tipusú egységem van :F

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#7947) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Írták a Blizz fórumán, a replay opcióit, elvileg bele lehet tekerni a meccs bármely szakaszába, nekem előre nem ugrik a csuszka, csak gyorsítva tudom nézni, vki tudja esetleg hogyan lehet egyből mondjuk a meccs közepére tekerni?

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#7948) Ant@ válasza whitezo88 (#7929) üzenetére


Ant@
senior tag

Most olvasgattam a ligákról és azt írták ,hogy az ellenfél keresésnél nem számít melyikben vagy csak az aktuális formát nézik. Szóval simán előfordulhat az ,hogy a placement meccseket elszúrod és beraknak bronz ligába, utánna meg folyamatosan nyered a meccseket egyre erőssebb ellenfelek ellen és egyszercsak egy ligával feljebb kerülsz.

(#7949) sith7 válasza 용 Bob (#7946) üzenetére


sith7
nagyúr

Ezért nem szabad random társsal menni :N

(#7950) whitezo88 válasza Ant@ (#7948) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tényleg így lehet mert megint platinát adott be, azt is megvertem :D (soksok stalker ellen soksok marauder)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.