Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) Marko_ válasza Piftuka (#8496) üzenetére


Marko_
tag

Amelyik soundbar kezeli a DTS:X-et, az a HD Master Audio-t is.
Ilyenből pedig van bőven és nem csak a legdrágábbak között.
Akksis hátsó hangszórókkal én is úgy tudom, hogy csak a JBL rendelkezik. Ha mindenképpen ehhez ragaszkodsz, akkor vegyél egy JBL bar 9.1-et.

(#8502) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A tv-m csatlakozói:

Mivel minden hdmi csatlakozóhoz oda van irva az ARC funkció, ezért mindegy melyikre dugom a soundbart?

(#8503) Sys85 válasza kory24 (#8502) üzenetére


Sys85
veterán

A tv hátulján is mindegyik hdmi csatinál ott az ARC felirat,vagy csak 1-nél?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8504) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Hi,

Régen nem jártam erre, de úy néz ki lassan érik, hogy lecseréljem a mostani hangkeltő (direkt írom így :D) eszközömet.

Nem tudom, hogy létezik-e olyan soundbar, amin lehet úgy rádiót hallgatni, hogy nem telefonról streamelem?

Esetleg ha 100.000 alatt maradna az ára és viszonylag jól szólna (nem kell high end, de azért nem baj ha minél szebbek a hangok amit kiad ).

Próbáltam keresgélni, de általában nincs olyan opció, amivel erre lehetne szűrni.

Köszi :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8505) kory24 válasza Sys85 (#8503) üzenetére


kory24
őstag

Most nem vagyok otthon.
De majd megnézem.

Ha igen, akkor mindegy melyikbe?

Ha csak 1-hez van írva akkor meg egyértelmű persze.

(#8506) Alf25


Alf25
tag

Sziasztok!
Vásárlás előtt állok, HW-Q60R vagy HW-Q70R... nagyon nehezen tudok dönteni, segítsetek. :)

(#8507) SZKEBE75 válasza Alf25 (#8506) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Egy cipőben járunk.

Nekem az tuti hogy a pc-ből a jel elsőre a tv-be fog menni.lényeges a képminőség,még egy AQ carbon hdmi-t meg nem szeretnék venni.

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8508) Alf25 válasza SZKEBE75 (#8507) üzenetére


Alf25
tag

HW-Q60R :
poz: 5.1 (bár ki tudja hogy ez pozitiv), 360W
negativ: nincs atmos, dts-x, wifi, kisebb subwoofer

HW-Q70R:
poz: 3.1.2 (.2 csak Atmos és DTS-x nél müködik?), nagyobb sub
negatív: 330W, drágább...

(#8509) Marko_ válasza Alf25 (#8508) üzenetére


Marko_
tag

Egy biztos, nem a Wattok alapján kell dönteni. :)

(#8510) Sys85 válasza kory24 (#8505) üzenetére


Sys85
veterán

Ha mindegyiken van,akkor mindegy melyikre dugod rá,csak akkor a beállításokban a jó ARC kimenetet válaszd ki.
Mondjuk én még nem láttam olyan TV-t,amin az összes hdmi arc képes,de persze ez nem jelenti azt,hogy nincs ilyen. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8511) Funthomi válasza Alf25 (#8508) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Ha van rá kereted a Q70R-t válaszd, minden téren jobb (Atmos és DTS:X támogatás miatt is).

YOLOska

(#8512) Tamás88 válasza Sys85 (#8487) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Tudtam, hogy valamit elfelejtettem írni. Na szóval az eszköz valóban a tv-re van rákötve, de a hang pc-ről jön (mivel a tv legtöbb részében monitorként funkcionál). Az optikai a pc-hez van kötve. Amit most próbálok, az az, hogy a mintavételezést 48khz-ről 44khz-re vettem, kíváncsi vagyok, hogy így is produkálja-e. A tv-n az spdif beállításnál meg van automatikus és pcm. az optikán meg jön a DD. Amúgy hamarosan úgyis lecserélem egy másik tv-re.

(#8513) Gino20 válasza Sys85 (#8500) üzenetére


Gino20
őstag

Jogos ;)

Alf25: Q70 mélyládája klasszisokkal többet tud. Természetesen Q60-nak sem rossz a ládája, de ízlések és pofonok, meg sok múlhat a helyiség akusztikáján, méretén.
Q60 5.1, de valójában a szélétől kb 20-30cm-el beljebb van 2 apró oldalra irányított hangszóró, aminek a hangjai pici lyukakon van kivezetve, így ennél még talán tökéletes akusztikai szobában sem jönne oldalról a hang szóval óriási csodát ne várj csak a csatornaszámok alapján. Ezek szerintem inkább a virtuális térhangzás miatt szélesítik a hangteret, de Q70-ben van atmos hangszóró is, ami egész élvezetes tud lenni. Kérdés pl mennyire használnád ki. Ha jól látom csak az eredeti hangsávok tudják az atmos-t, vagyis ez jellemzően angol lesz. Q60R / T és Q70R között meg kb 60 ropi a különbség.
Függ a felhasználás helyétől is. Nálam a Q60 nem vált be, mert voltak pontok a nappaliban, ahol teljesen elfogyott a mély. Kisebb, zártabb térben viszont bőven elég lehet és a különbözet egy részéből meg vehetsz hozzá ilyet [link] :) és megvan a valós térhangzás.

SZKEBE75: Pár hsz-el visszább épp a helyes összekötésről volt szó [link] . Q60/70 esetén van HDMI IN és OUT így ezekkel ez kivitelezhető és mivel az SB nem csinál semmit a képpel a TV-n megkapod az eredti képet és hangot és ehhez bőven elég egy pár ezer forintos pl HAMA HDMI

(#8514) Thom!


Thom!
veterán

Sennheiser AMBEO hangprojektor van valakinek?

(#8515) benvolio válasza CharlieDrop (#8504) üzenetére


benvolio
őstag

LG SL6YF

(#8516) CharlieDrop válasza benvolio (#8515) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi, esetleg próbáltad is? :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8517) Sys85 válasza Gino20 (#8513) üzenetére


Sys85
veterán

A Harman Kardon Enchant 1300 egész jó térhatást biztosított még egy nem éppen ideális szobában is.Pl. Jurassic Parknál tényleg mintha hátulról jött volna a Velociraptorok hangja,néztem is egyet. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8518) Alf25 válasza Gino20 (#8513) üzenetére


Alf25
tag

Nagyon úgy erzem, hogy a Q70R a nyerő :)

(#8519) aerosmith válasza Alf25 (#8518) üzenetére


aerosmith
őstag

Miért nem Q60T, Q70T eARCcal Acoustic Beam 2.0val és egyebekkel?

(#8520) Alf25 válasza aerosmith (#8519) üzenetére


Alf25
tag

Ahogy látom a T széria drágább, a Q60T és a Q70T is a gyengébb mélyládával adják. Szerinted még igy is jobb a Q70T mint a Q70R?

(#8521) Alf25 válasza aerosmith (#8519) üzenetére


Alf25
tag

Q60T lehet, hogy valamiben jobb, mint egy Q70R? Áhh egyre nehezebb ez..

(#8522) benvolio válasza CharlieDrop (#8516) üzenetére


benvolio
őstag

Nem, csak emlékeztem, hogy ebben van.

(#8523) Piftuka válasza Marko_ (#8501) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t!

Az a helyzet, hogy nem is értem, miért csak a JBL készített akkus surround hangszórókat...!? :F

Hiszen miért vesz valaki soundbart? Mert helytakarékos megoldást keres.

A "Polk Audio MagniFi MAX SR 5.1" szett, tápkábel-kanóccal beüzemelt hátsó hangszóróit emiatt én nem is tudom értelmezni.

Ha nem zavarna a kábel, akkor dedikált 5.1 hangfalszettet vennék. Pedig a tesz alapján tökéletes lenne házimozihoz. (Igaz, "HD:MA"-t ez sem tud.)

Egyébként használ közületek valaki ilyen szettet? Ismeritek?

"Aquila non captat muscas."

(#8524) CharlieDrop válasza benvolio (#8522) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszönöm :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8525) Marko_ válasza Piftuka (#8523) üzenetére


Marko_
tag

Azért itt csak 1-1 tápkábelről van szó, ez nem ugyanaz, mint bekábelezni egy komplett hm rendszert. :)
Nekem pl. pont nem tetszik az akksis megoldás, hosszú távon csak a problémát látom benne, előbb-utóbb tönkremegy az akku, aztán lehet kábelezni azt is (vagy power bank, de az sem szép megoldás). Ennek max akkor van előnye, ha nincs lehetőség felrögzíteni a hátsó falra, különben úgy sem érdemes mozgatni, ha meg van az optimális helye.

(#8526) Danex válasza Piftuka (#8523) üzenetére


Danex
addikt

Pl nálam sehova se tudtam volna rakni normálisan az akksis hangszórókat.

Valahol meg azt írják, hogy nem jól illeszkedik a soundbarhoz és kicsit lefelé lógnak mikor töltenek.

Bekapcsolt állapotban meg nem lehet tölteni őket, tehát ha már gyengül az akksi akkor muszáj majd megállítani a filmet és tölteni rajtuk.

Én ezeket olvastam róluk.

(#8527) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszi az info-t mindkettőtöknek!

Az a helyzet, hogy a Polk Audio féle megoldás nálam nem előny, mert a szobában egyetlen konnektor van, éppen az ellentétes falon. Abba csatlakozik a tévé, BD lejátszó, stb.

Tehát a két hátsó hangszórójukhoz keresztül kellene húznom 2 hosszabbítót a szobán.

És hasonló okokból lenne jó a vezeték nélküli hátsó hangszóró, mert nem tudom állandóra elhelyezni őket. A jelenlegi hangfalaimat a sok méteres kábelükkel mindig akkor helyezem el két oldalt, amikor filmet nézek.

Utána visszakötegelem a kábeleket és mennek vissza a tévé mellé.

Szóval ezért örültem, amikor olvastam a teszteket a "JBL Bar"-ról. Csak azt nem sejtettem akkor még, hogy ez a megoldás a soundbar-ok között is ennyire "egzotikumnak" számít.

Dedikált erősítő és hangfalszett pedig ilyen kivitelben nem is létezik. :(

Az aksival kapcsolatos megjegyzés jogos, ám nálam jó pár évig nem lenne ezzel probléma, mert nem "házimozizom" napi rendszerességgel, és csak arra használnám.

Hozzátéve, hogy valóban megoldhatná a JBL is, hogy cserélhető aksik legyenek a vonatkozó soundbar szériájukban...

"Aquila non captat muscas."

(#8528) aerosmith válasza Alf25 (#8520) üzenetére


aerosmith
őstag

Hát igen nehéz meglátni a fejlődést a 2020as sorozatban.
Végülis a Q70R is megkapta az eARC frissítést most szóval tényleg jobb vétel lehet ha az ár számít és nem a legújabb kiadást akarod.

(#8529) kory24 válasza Sys85 (#8510) üzenetére


kory24
őstag

Mindegyikhez oda van írva az ARC és valóban szól is mindegyiken(tv-ben csak azt kell kiválasztani hangnál, hogy hdmi hangrendszer, csatlakozó számát nem)

Egyébként egy JBL Bar 2.1 Deep Bass soundbar-ról van szó

Azonban azt nem tudom itt melyiket kell választani?

[kép]

Dolby Digital Plus esetén nincs hang :( (többinél pcm ír a soundbar)
Azért, mert csak sima Dolby Digitalt- támogat a soundbar?
(a "JBL Surround Sound mód" hogy hozható elő?)

Gondolom akkor marad valamelyik többcsatornás, de mi a különbség a sima és az átkötéses között?

[ Szerkesztve ]

(#8530) Alf25


Alf25
tag

Egy kérdés, van valakinek tapasztalata a Q60R és Q70R-nél, hogy menyire működik jól ADAPTIVE SOUND mód ? Tv és filmek alatt ez is kiemeli a párbeszédeket?
Leírás szerint:
"Automatikusan elemzi a tartalmat, és optimalizált hangot ad, valamint alacsony hangerő mellett automatikusan növeli a hangtisztaságot."

Jelenleg egy régi HW-F350-em van, aminél volt egy SMART VOLUME beállítás, ami nagyon hasznos, mivel kiemelte a párbeszdeket. ADAPTIVE SOUND lenne az új SMART VOLUME? nagyon szeretem ezt a funkciót :)
"A hangerőszint szabályozása és stabilizálása hirtelen hangerőváltozások ellen."

Q70R nem támogatja a DRC, mig a Q60R igen... Ezt régen se használtam, és egyáltalán szerintetek okoz valami hátrányt, hogy nincs a Q70R-ben?

leírás:
(Ezzel a funkcióval éjjel ismegtekintheti a Dolby Digital filmeket alacsony hangerővel (Standard,
MAX, MIN).


Köszönöm a válaszokat!

(#8531) Sys85 válasza kory24 (#8529) üzenetére


Sys85
veterán

Tv adással nézted?
Mert arra a Harman Kardon is PCM-et írt,hiába volt a sugárzás elvileg dd.
Rakd többcsatornásra és nézz meg egy filmet is úgy (pendrive,hdd).
Nálam akkor kiírta a dolby-t,vagy a dts-t.
Az LG tv-men automatikuson van a kimeneti kódolás,szól is minden.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8532) kory24 válasza Sys85 (#8531) üzenetére


kory24
őstag

KODI-ban negedélyezni kellett hangtovábbítást és akkor már Dolbyt ír ki.
A HD tv adásnál is dolbyt ír, a standardoknál nem

Azt lehet tudni, hogy sima Többcsatornás és a Többcsatornás (átkötés) között mi a különbség?

Nem veszek észre füllel semmit :)

(#8533) Sys85 válasza kory24 (#8532) üzenetére


Sys85
veterán

Ez egy jó kérdés,nem tudom mit jelenthet annál a gyártónál. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8534) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

LG 32LM6300PLA alá van valami értelmes hangcucc, ami jobb mint a beépített hangszórók? Boltban jobbnak tűnt a beépített hangszóró, mint otthon. Mélye semmi, és a többi hangért is sokat kell az EQ-t tologatni.
Van nekem egy Anker Soundcore Mini monó BT fémházas hangkeltőm, csak az a baj, hogy még töltőről is lekapcsol energiatakarékosság jegyében, nekem annak a minősége egy picivel több hangerővel és egy minimális sztereó hangzással már elég lenne. Szerencsés lenne, ha az optikán keresztül lehetne összelőni, de az is jó, ha a BT-n mindig gyorsan egymásra találnának a TV-vel, kicsi a késleltetés és nem kell mindig bekapcsolni (nem megy alvásba, vagy magától felébred).
Tudtok valami hangeszközt ajánlani, ami megfelel a leírtaknak és 20 k környékén megáll a cédulája?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8535) gertitorpe válasza aerosmith (#8528) üzenetére


gertitorpe
tag

Oh, utánaolvastam egy kicsit ennek a Samsung eARC Firmware frissítésnek. Régóta ígérgetik, én is részben ennek a beígért támogatása miatt választottam a Q90R-t ami azóta is kiváló muzsikál. Örülük hogy kijött.

Ami a frissítést illeti, ha valamit megtanultam az agilis szoftverfejlesztés és rövid termékciklusok világában hogy hacsak nem nagyon sürgős valami miatt érdemes messziről elkerülni az első verziókat. Főleg úgy hogy a gyártók sokszor nem engedélyezik a firmware lefelé frissítését és így tehetetlen vagy amíg nem javítják az újan bevezetett hibákat.

Annak kapcsán jutott ez eszembe megint hogy az AVSForum-on elég sokan írnak pattogó hangról, zajokról miután feltették a frissített eARC kompatibilis Firmware-t.

Ha létezik dolog ami kikergetne a világból akkor az egyik esélyes biztosan 1000 eurós pattogó soundbar.

(#8536) Alf25


Alf25
tag

Megvettem a Q70R-t. Mindenkinek ajánlom. Csodásan szól a régi f350 urán. :R

(#8537) aerosmith


aerosmith
őstag

Megvettem a Q90Rt és két órája azzal szaraxom hogy a sub csak kéken villog és nem hajlandó párosodni a barral.
FWt frissitettem de szarik rá.
Valaki tudja a trükköt?

(#8538) Sys85 válasza aerosmith (#8537) üzenetére


Sys85
veterán

Csak kérdezem.
Így csináltad? [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8539) Marko_ válasza aerosmith (#8537) üzenetére


Marko_
tag

Próbáltad manuálisan párosítani a sub-ot a bar-ral?
Elvileg 5GHz wifi is be tud zavarni neki.

(#8540) aerosmith válasza Sys85 (#8538) üzenetére


aerosmith
őstag

így csak hiába tartom a subon a reset gombot akármeddig nyomva nem villan fel a piros led csak a kék villog folyamatosan

(#8541) aerosmith válasza aerosmith (#8540) üzenetére


aerosmith
őstag

Nem tudom hogy de ki tudtam resetelni és fellinkelni mindet újra most működik.
Most már csak annyi a gond ha lekapcsolom a tévét akkor nem tud ARCon újra csatlakozni...

(#8542) Gino20


Gino20
őstag

Ha valaki JBL BAR 5.1.4, na jó, 9.1-et :) venne vagy 250 környéki kerettel rendelkezne, akkor ez érdekes lehet [link]

(#8543) aerosmith


aerosmith
őstag

Samsung soundbar tulajokat kérdezném, mit hol kell beállítani hogyha bekapcsolom a TVt akkor bekapcsoljon a bar is és ARCra álljon át?

Most minden alkalommal szenvedni kell hogy legyen hang.

[ Szerkesztve ]

(#8544) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nézegetem a soundbar-okat. Ahhoz hogy én vezetékes összeköttetés mellett tudjam állítani TV-ről a hangerőt, mindenképpen HDMI(CEC) kell? Optikát próbáltam egy filléres átalakítóval (tv-n nincs analóg hangkimenet), de ekkor hangerőt nem lehetett állítani. Ezt jól gondolom, hogy nem azért nem ment a hangerő állítás, mert filléres a TOSlink adapter, hanem mert TOSlinken nem is működik a hangerőszabályzás?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8545) Laca19 (a) válasza E.Kaufmann (#8544) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Optikán bizonyos eszközök között működik, más eszközök között pedig nem működik a hangerő állítás.

http://www.diesel.com

(#8546) Gino20 válasza aerosmith (#8543) üzenetére


Gino20
őstag

Samu Q70R TV-n nem kellett állítanom semmit, de TV beállításain belül van olyan, hogy Általános -> külsőeszköz kezelő. Ha találsz valami ilyesmit, ott esetleg érdemes megnézni mi van engedélyezve stb.

(#8547) Laca19 (a) válasza Laca19 (a) (#8545) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Mielőtt megjelenik pár ember, hogy optikai csatlakozónál ez kizárt dolog, nem lehetséges (ugyanis ezt párszor már írtam és ez szokott történni)
[kép]

http://www.diesel.com

(#8548) Sys85 válasza E.Kaufmann (#8544) üzenetére


Sys85
veterán

LG soundbar+LG TV kombónál ment az optikás hangerő állítás,viszont a Harman Kardon Enchant 1300-nál és a Yamaha YAS-207-nél nem.
Típusa válogatja.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8549) Laca19 (a) válasza Sys85 (#8548) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Csak annyit hozzá, hogy nehogy valaki garantáltnak vegye, hogyha LG TV - LG hangeszközzel rendelkezik ott garantált lesz....ott sem tuti, hogy működni fog.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#8550) Sys85 válasza Laca19 (a) (#8549) üzenetére


Sys85
veterán

Amelyik LG soundbaron ott a soundsync a leírásban,elvileg működnie kéne.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.