Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) kellerman


kellerman
tag

Megjött a Q70t és 9000s páros, most fogok nekiállni összerakni. A hátsókhoz adtak egy wireless adapter, erre is szükségem lesz, mert ez type-c-s , a soundbaron meg micro usb van, vagy csak régebbi típusokhoz kellett?! :F

(#9652) Mauzes válasza kellerman (#9651) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát a wireless adapter veszi a hangot a soundbartól, de szerintem wireless módon, és hangfalkábellel adja tovább a hátsó párnak. Vagy valamit nem értek.

(#9653) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

Ha valamit érint, akkor a Samsung SWA 8500s hátsó szett most 24990 az emagnál.

(#9654) Mauzes válasza pauliboy23 (#9653) üzenetére


Mauzes
őstag

Az nagyon jó ár, szerintem hamar kifut, vegye gyorsan, aki akarja.

(#9655) da. válasza Sys85 (#9648) üzenetére


da.
tag

kösz a választ, megnézem amiket javasoltál.
mikrofon fórumtárs kínál eladásra egy Philips HTL2183B 3.1 -t, erről van valakinek tapasztalata?

köszönöm

(#9656) kellerman válasza Mauzes (#9652) üzenetére


kellerman
tag

Közben már sikerült összeraknom, de nem kellett hozzá.

(#9657) shark300 válasza Sys85 (#9648) üzenetére


shark300
tag

"Igazából felesleges is lenne,hiszen a nagy felbontású hangoknál ezen az árszinten nem lennél előrébb."

Nekem a sima ARC esetében opcionális szájszinkron miatt kellett. Eléggé elcsúszott egymástól a hang és a kép, és sehogyan sem tudtam összelőni.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#9658) kellerman


kellerman
tag

Egy kérdés, Q70T + 9000s együtt még nem valódi 5.1 (5.1.2)nem?
Tud valaki teszt hangot amivel normálisan ki lehet próbálni, Dolby Atmost is?

(#9659) kellerman válasza pauliboy23 (#9653) üzenetére


kellerman
tag

Én most vettem meg a9000s-t, talán az utolsók egyikét. :)

(#9660) shark300 válasza kellerman (#9658) üzenetére


shark300
tag

"Tud valaki teszt hangot amivel normálisan ki lehet próbálni, Dolby Atmost is?"

https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#9661) Helmoras


Helmoras
őstag

En is megrendeltem vegul a q60t egy 8500s komboval, remelem meg jön és jó lesz :), 125 lett a vége.

(#9662) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok, kinéztem egy Yamaha YAS 207-et, viszont több értékelő leírta hogy bár nagyon jól szól, halk férfi mély hang / beszéd amikor nincs háttérzaj észrevehetően kapcsolgatja a mély ládát. Nem tudom user error volt-e és megoldható lett volna a forrás hangerőt feltolni, a soundbarét pedig lejjebb venni.

Találtam egy leakciózott YAS 209-et, 115e, ami 207 ár kb. Ez egy lélektani határ is mert ennél többért már rendes házimozit kezdenék össze ollózni. Viszont nem szeretnék vesződni, kábelezni, erősítőket vadászni/próbálgatni. Szóval nincs rá szükségem.

Van ami jobb / ajánlottabb a YAS 209-nél hasonló áron?

(#9663) Phatuum


Phatuum
friss újonc

Sziasztok! Lehet, hogy rossz helyen teszem fel a kérdést, de talán tud valaki segíteni.

Nemrégiben beszereztem egy Rampage 33351 rms-311 Shard 2.1 hangfalszettet.
PC-hez szeretném használni (alaplap gigabyte ga-z390 gaming x) tudtommal mindent a helyére kötöttem. Igazából jön egy jack a hangfalból amit az alaplapomban az out-ba dugtam és elvileg ennyi. Szól is, de csak a bal oldal és a mélynyomó. Már próbáltam a vezérlőpultban és a Realtek Consolban mindenféle megoldást találni de csak nem akar összejönni. A hangfalak mindegyike működik, mert bluetootról szól ahogy kell. Tudna nekem valaki erre valami megoldást mondani?
Előre is köszönöm szépen! :)

(#9664) Sys85 válasza Phatuum (#9663) üzenetére


Sys85
veterán

Próbáld ki,hogy telefonra dugva szól e.Ha igen,akkor az alaplapi csatival van valami,ha nem szól akkor viszont a hangszettel (kábel mondjuk).
Cserélhető rajta a 3,5mm-es kábel,vagy fix?Cserélhető esetén ha telóval sem szól,akkor egy kábelcsere is megpróbálható.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9665) Phatuum válasza Sys85 (#9664) üzenetére


Phatuum
friss újonc

Nem fix a kábel, már próbálkoztam cserével is de ugyan az a helyzet. Most próbáltam 3,5mm-es jack és telefon kombóval, de ugyanúgy nem szól a jobbos. Érdekes mert telefon + bluetoothról tökéletesen működik. Esetleg megoldás lenne, ha bluetooth-ot teszek a gépbe és úgy használom a hangfalakat?

[ Szerkesztve ]

(#9666) Sys85 válasza Phatuum (#9665) üzenetére


Sys85
veterán

Megoldás lehet,de én inkább gariztatnàm (már ha van rá).
Ha nem garis,akkor a BT lehet a megoldás.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9667) Gino20


Gino20
őstag

Ha valakit esetleg érdekel van itt most samu HW-Q80R is [link] . Ezzel kiegészítve [link] 200-ból nagyon jó kombó

(#9668) xmad


xmad
őstag

Jbl bar 2.0 soundbarról mi a velemeny?
A tv hangszóróinal akarok egy jobb hangzast

(#9669) aerosmith


aerosmith
őstag

sziasztok tud valaki helyet ahol lehet kapni 10 méteres HDMI 2.1 kábelt? 8K tévéhez.

(#9670) Gino20 válasza aerosmith (#9669) üzenetére


Gino20
őstag

Nem tudom mi lehet a reális ár egy 10m-es HDMI 2.1 kábelért, de itt lehet kapni [link]

(#9671) Sys85 válasza xmad (#9668) üzenetére


Sys85
veterán

Én csak hallottam szólni,a tv hangszóróinál fényévekkel jobb.
Ha csak annyi a keret,akkor én ajánlom.
Nekem az elődje volt (JBL Boost TV).
Tiszta magasak,jó dialógus értés,dinamikus hang,meglepő mélyek (fizikát ez se tudja átverni,nem fog subos mélyre lemenni,de van basszusa és mély tartománya),persze a méretéhez képest,házat nem ezzel fogsz bontani. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9672) Sys85 válasza aerosmith (#9669) üzenetére


Sys85
veterán

Kábelvilág.hu
Nedis,Delock,Unitek kábelek.
Nekem minden kábelem innen van (Unitek,10m,igaz 2.0,nem 2.1),jó és minőségi kábelek.
Hogy hosszban van e,annak nézz utána.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9673) aerosmith válasza Sys85 (#9672) üzenetére


aerosmith
őstag

sajna nincs nekik

(#9674) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Estét mindenkinek 🌛
Adott egy Samsung Q82r tv, HDMI arc al rakotve egy Samsung hw Q90r soundbar, a Soundbarba HDMI 2be dugva egy PS4 slim. PS azt írja,a tv nem támogatja a Hdr,pedig elvileg a soundbar támogatja a Hdr és Hdr+ szabványt is.Soundbaron a legfrissebb verzió van,Smarthingsel frissítve.
Mi lehet a probléma?
Próbálta már valaki ezeket így együtt?

[ Szerkesztve ]

(#9675) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Vennék egy Yas 207-et. Annak milyen az eredeti távja? Több féle képet láttam. Vagy van több féle ( pl évjárat szerint)
Írták hogy vannak ismert hibái, mik azok, mire kell figyelni?

(#9676) Sys85 válasza mexel (#9675) üzenetére


Sys85
veterán

A gyári táv lent.
Egy hibájáról tudok csak beszámolni.
Kb 10-15 bekapcsból 1x nem kapcsol be sub a bar-ral együtt.
Ilyenkor egy ki-bekapcs segít.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9677) mexel válasza Sys85 (#9676) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Ez a bekapcsolósdi elég idegesítő lehet.

(#9678) Sys85 válasza mexel (#9677) üzenetére


Sys85
veterán

Mivel naponta 1x kapcsolom be nem annyira.
Így legrosszabb esetben is 1,5 hetente 1x csinálja.
Amúgy van olyan,hogy hetekig nem csinálja,én együtt tudok élni vele.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9679) mexel válasza Sys85 (#9678) üzenetére


mexel
veterán

Ha sikerül ma vennem egyet kiderül ez mit csinál.

(#9680) Vastika válasza static00 (#9601) üzenetére


Vastika
tag

Helló!
A lemezjátszó "bakelit" lemezjátszó?
Mert azokhoz szinte mindig kell még egy korrektor (a hifi erősítőkben, ha van lemezjátszó bemenetük, akkor van beépítve) , illetve előerősítő is: a hangszedőről nagyon alacsony jelszintű jel jön le, és a lemezen a mélyek erősen vágva vannak, hogy ne legyen akkora kanyar a barázdákban ;-) , azokat vissza kell állítani (RIAA korrektor)
Ha nincs beépítve ilyen a lemezjátszóba, akkor csak egy nagyon halk cincogást fogsz hallani, hasonlót ahhoz, mint amit füllel is hallhatsz a hangszedőhöz közel hajolva lejátszás közben ;-)
Üdv: Vasti

(#9681) mexel válasza mexel (#9679) üzenetére


mexel
veterán

Na nem sikerült venni

[ Szerkesztve ]

(#9682) Luissimo válasza mexel (#9677) üzenetére


Luissimo
veterán

Nálam nemcsinálja :Y

(#9683) mexel válasza Luissimo (#9682) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Mindegy nem vettem mert nem volt egészen igaz ami a hirdetésben volt.

(#9684) xmad


xmad
őstag

sajnos a JBL rendelésem visszamondták..., nincs már több

ugyan annyiért lenne ilyen.

ezt ismeri valaki?

Samsung HW-T420/EN 2.1

(#9685) da.


da.
tag

sziasztok,
amennyiben nem érzem fontosnak, hogy legyen komolyabb basszus (nem nézek akciófilmeket, nem játszom, nem hallgatok hangosan zenét), de azért nyilván néha jól jöhet... melyik lehet jobb választás?

- JBL Bar Studio 2.0
- Samsung HW-T550
- Sony HT-S350 2.1
- valami más 60-ig?

egyáltalán lehet ezek között jelentős különbség? simán lehet, hogy túlgondolom ezt a témát (ahogy minden műszaki cikkel teszem sajnos :) ).
természetesen nem várok tökéletes hallgatási élményt, arra van más. :)

A JBL mélynyomó nélkül kerül annyiba, mint a másik kettő mélynyomóval.
Tényleg annyival jobb a közép és magas tartomány, amennyivel drágább?

Mit gondoltok, szemétség 2 kütyüt rendelni és amelyik kevésbé tetszik visszaküldeni? :U

köszönöm

(#9686) Voice24 válasza da. (#9685) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tudom, merre laksz, de ha van a közeledben Euronics, egy próbát megér: [link]

(#9687) da. válasza Voice24 (#9686) üzenetére


da.
tag

köszi! érdekes, hogy ezzel nem találkoztam eddig. sajnos nincs a környéken Euronics, pedig érdekes lett volna.
na de nem vergődök ezen tovább, rtings reviewra és samsung t550 vs sony s350 összehasonlításra hagyatkozva samsung hw-t550 lett belőle.

(#9688) Vastika


Vastika
tag

Sziasztok!

Elnézést, ha már volt róla szó - rákerestem, de nem találtam.

Erősen gondolkodok egy Sondbar vásárlásán, de nem vagyok benne biztos, hogy az kell nekem, úgyhogy kérdezek ;-)

Amit nem tudok: ha olyan Sondbar-t veszek, ami csak egy doboz (sztereó), maximum egy mélynyomóval kiegészítve, az - a tévétől HDMI-n kapott - 5.1-es hangot lekeveri rendesen a két csatornájára?

Mert a problémám: rendszeresen nézek filmeket a tévém beépített médialejátszójával, a saját hangszóróit hallgatva, de sokszor a párbeszédek nagyon halkak, alig érthetőek, miközben a zene, effektek stb. meg üvöltenek. Arra gyanakszom, hogy a tévé nem keveri le a filmek 5.1-es hangját sztereóra, ezért pl. a center csatorna elveszik, holott eléggé fontos lenne, hogy meglegyen...

Ha vennék valami egyszerű Soundbar-t, az megoldaná a problémámat? Pl. egy ilyenre gondoltam:

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_jbl-bar-20-aio-blk-ep-soundbar-1305937.html

A leírásában mindenféle reklámmaszlag ott van, csak az nem, hogy mit fog csinálni az 5.1-es hanggal???

Üdv: Vasti

(#9689) Sys85 válasza Vastika (#9688) üzenetére


Sys85
veterán

Elvileg az általad linkelt soundbar normálisan keveri le sztereóra a sokpontegyet,plusz a JBL-ekkel nem szokott gond lenni.
Nálam a Yamaha YAS207 is gond nélkül megoldja,de ez nem azt jelenti,hogy mindegyik ilyen.Hatékonyságuk elég változó,de magasabb árkategóriában általában nem szokott gond lenni.Persze a legjobban a dedikált center csatornás soundbarok szólnak.
Mint mindig,most is azt javaslom,hogy online vedd meg (akár személyes átvétellel is),akkor van 14 napod a visszaküldésre ha mégsem tetszik.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9690) Vastika válasza Sys85 (#9689) üzenetére


Vastika
tag

Köszönöm a választ!

Tegnap még nézegettem, mik vannak, és arra jutottam, hogy persze, jó az ilyen kis 2.0 kütyü... De még jobb a 2.1 , és még annál is jobb a 3.1 ;-)

A legjobb persze az 5.1 lenne: de a nappalink olyan, hogy a kanapé szinte teljesen az egyik falon van, a tévé meg a másikon. Akkor már gondolom olyan kellene, amit "kalibrálni" is lehet, mert ha a hátsó hangszórók a fülem mellett vannak, az elsők meg majdnem 4 méterre, az nem túl ideális. Túl sokat viszont nem akarok költeni a dologra, mert sok éve elvagyok a tévé hangszóróival: a túl nagy minőségugrás lehet, hogy sokkot okozna ;-)

Még nézegetem egy kicsit a kínálatot, aztán majd kiderül.

(A múltkor voltam a MM-ban, valami 130€ volt a linkelt kis JBL akcióban: a hölgy, aki megmutatta, hogy szól figyelmeztetett is, hogy már csak pár darab van nekik ilyen áron, ha kell, vigyem, mert pillanatok alatt elviszik. Aha, gondoltam, peeeersze, marketing szöveg ;-) Hát nem az volt... A weboldalukon nem is volt jelezve ez az akció, azóta is 178€ Így jártam...)

Üdv: Vasti

(#9691) mexel


mexel
veterán

Találtam itthon egy USB-s bluetooth eszközt, ami a pc-be dugva működik. Látja az LG SK5-ös soundbart, de nem csatlakozik simán hanem kiírja hogy adjam meg a hangeszköz pin kódját. Mi lehet a pin kódja az LG-nek? Vagy valami más a hiba? Telefonos csatlakozásnál ilyet nem kér

(#9692) mexel válasza mexel (#9691) üzenetére


mexel
veterán

Megvan, 0000 a pin kód.

(#9693) FireFox1996 válasza mexel (#9692) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

0000 vagy 1234 szokott lenni.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9694) levis4


levis4
tag

Van egy Samsung UE55MU8002 tv és egy Samsung HW-R550 hangprojektor. Szeretném, ha együtt szólnának a tv meg a projektor, mert a projektornak sajnos kevés a magas hangja. Ezt elvileg a tv menüjében (többszörös audio kimenet) lehetne állítani, de azt írja a tv a funkció nem elérhető. Bluetooth-on van összekötve a két eszköz. Esetleg valami megoldás lenne erre a problémára?

(#9695) Sys85 válasza levis4 (#9694) üzenetére


Sys85
veterán

Megválaszoltad magadnak a kérdést,pontosabban azt,hogy miért nem működik a funkció:
"Bluetooth-on van összekötve a két eszköz."
Válts kábelre,lehetőleg hdmi-re.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9696) xmad


xmad
őstag

megérkezett a Samsung T420

nem vagyok elájulva tőle, a mélynyomó az erőteljes basszust ad, de a soundbar szerintem egyáltalán nem szól tisztán, kissé doboz hangú is.. egy kicsit csalódás.. egy újabb indok hogy csak JBL.t vegyek legközelebb.

akkora dobozba bele raktak 2 kicsi hangszórót és ennyi.. nem vitték túlzásba....

(#9697) Sys85 válasza xmad (#9696) üzenetére


Sys85
veterán

Sajnos az olcsóbb 2.1 soundbaroknál ez szinte mindig probléma (ritka kivétellel).
Legtöbbször még a mély is dobozos,plusz általában gondjuk van a sokpontegy sztereóra lekeverésével is (dialógusok halkabbak).
Ha szép lenne a hangja minden frekin az olcsóbbaknak,akkor hogyan vennék rá a vásárlókat a drágábbak megvételére?
Az alacsony árral a legtöbb esetben nem csak funkcionalitásban kapsz kevesebbet,hanem hangban is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9698) xmad válasza Sys85 (#9697) üzenetére


xmad
őstag

ja ez igaz, a mélyhangzást nem érzem dobozszerűnek.

mi az olcsóbb kategória? mondjuk egy 50-60 ezres JBL is dobozhangú?

(#9699) Sys85 válasza xmad (#9698) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem JBL SB250-hez volt szerencsém 2 hónapig pár éve (~80 körül volt akkor).
Nekem annyira nem tetszett.
Magas és középtartománya hellyel-közzel elfogadható volt,de a mélyétől a falra másztam.
Kontrollálatlan volt,kissé zúgós.Ráadásul hátsó reflexes,ami egy kisebb szobában az elhelyezhetőség miatt cumi (ha közel van a falhoz,a visszaverődés bizonyos frekvenciákon kiemel,ha messzebb rakod akkor meg útban van a sub).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9700) Vastika válasza xmad (#9696) üzenetére


Vastika
tag

Én még csak keresgélésben vagyok (nálam ez hónapokig tarthat ;-) , nem egyszerű, ha az ember nem úgy van vele, hogy akkor ide a legjobbat.

Találtam olcsó Sony 5.1-es kütyüt, amiben úgy láttam, olyan kis ovál hangszórók voltak csak, amilyen a tévében is van: magas hangszóró sem volt mellette. Biztosan állati jó hangja van... Kb. mint a tévének, megtámogatva némi brummogással.

Az a baj, hogy a Youtube-on egy rendes tesztet sem találtam, nem is értem, miért nem szűrik a tartalmakat valamennyire?! Boldog-boldogtalan "tesztel", aztán annyi a videó, hogy jobb esetben csak beszélnek arról a valamiről, amit hallani kellene, rosszabb esetben meg az "összehasonlító tesztben" összevágják pár termék gyári reklám videóját. A harmadik lehetőség meg hogy bekapcsolják, szól, de egy vacak telefonnal veszik fel, hogyan szól rajta a tuc-tuc, mert ugye tuc-tuc zenét hallgatni vesznek az emberek ilyet a TV mellé...
Más hangcuccoknál az ember azért talál videókat, amit tisztességes mikrofonnal, esetleg binaurálissal vettek fel, és egy fejhallgatóval visszahallgatva elég jól kiderül, hogy milyen hangja van az adott akárminek.
Elmenni pl. a MM-ba, és meghallgatni őket, az sem nagyon megy: a bemutatószobában nem fogják összerakni a 60.000 forintos 5.1-es cuccot, hogy ha nem veszem meg, akkor meg csomagolhassák vissza ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.