Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) kzsocca válasza J00hnny (#8247) üzenetére


kzsocca
csendes tag

A JBL 9.1 van. Mondjuk nekem azért feltűnő, mert közvetlen a fejemnél van a hangszóró, csak oda tudtam tenni, mert fal előtt van a kanapé. Arra gondoltam még hátha valami zavar van az erőben, elég sok okos kütyü csatlakozik a wifire mindenfelé a lakásban.

(#8252) Blaise válasza J00hnny (#8249) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, közben végigolvastam azt a thread-et...

Ahogy látom nincs tökéletes választás, mindegyiknek van valamilyen bugja (hang kihagyás, pattogás, stb.), egy tagnak Q90-el is volt gondja a B7-es LG TV-vel.

Meg vagyok lőve, egy 17nm-es nappaliba nem tudnék/akarnék elheylezni egy fullos Atmos hangszóró szettet+erősítőt, de soundbar oldalon egyelőre kevés jó alternatíva van.

[ Szerkesztve ]

(#8253) Danex


Danex
addikt

Alapzajt a zajos 230as hálózat is okozhatja gondolom, még lehet próbálni esetleg a ház többi pontján is.

(#8254) J00hnny válasza Blaise (#8252) üzenetére


J00hnny
aktív tag

én most az uj LG 2020-as soundbar-jàra vàrok.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8255) J00hnny válasza kzsocca (#8251) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Bàrmi lehet. Nekem ez a statikus zaj késöbb igen zavaro pattogo zajjà vàltozott, én akkor küldtem vissza a Q90-et.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8256) aerosmith válasza J00hnny (#8238) üzenetére


aerosmith
őstag

link van?
N950 is kapott updatet?

(#8257) J00hnny válasza aerosmith (#8256) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Az N950-et nem tudom, de a Q90 nél a SmartThings app-ban jelenik meg.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8258) bigsee


bigsee
addikt

Üdv! Talán még nem kérdeztem itt, tudtok olyan soundbart (megoldást), hogy a TV-ből kijövő jelet tudjam fülesen (vezetékes) is hallgatni. A TV egy Samu alap 80-as, amin csakis digitális kimenet (optikai, valamint HDMI) van. Most egy PC 2.1 hangfal (DAC-on) van rákötve, hogy este nyugiban tudjak fülessel TV-zni. A gond ezzel az, hogy a hangerő olyan "közepes", alig hallom úgy, hogy a hangfal fel van tekerve maxra.

Ahogy néztem, a soundbarok mind csak bemenettel (AUX, BT) vannak ellátva, klasszikus kimenet nincs...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#8259) J00hnny válasza bigsee (#8258) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Lehet neked inkàbb ilyenre lenne szükséged soundbar helyett. :F

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8260) Tachion86


Tachion86
tag

Sziasztok!
Vettem egy Sony HT-RT3 hangprojektort. Azért ezt, mert 5.1-es és vannak sorround hangszórói. Sajnos azonban ezekből nem jön ki hang, bármit is próbálok lejátszani... Az LG tévémre van rákötve, próbáltam optikán, HDMI-n és bluetooth-on is. Plex-ről 5.1-es filmeket és Youtube-ról 5.1-es teszthang-videókat próbáltam, illetve letöltöttem egy 5.1-es tesztvideót amit pendrive-on feldugtam a tévének. De a hátsó hangszórók nem szólalnak meg sehogy.
Kellene valamit beállítanom vagy rosszl csinálok valamit?

(#8261) Tachion86 válasza Tachion86 (#8260) üzenetére


Tachion86
tag

Ha a "clearaudio" módba kapcsolom akkor szólnak a hátsók végre. De nem tudom hogy ennek így kellene-e működnie: elindítottam egy 5.1-es teszthangot és amikor mondjuk a jobb hátsó hangszóróbó kellene hogy szóljon a hang akkor a jobb elülsőből is szól. Hasonlóképp amikor a bal hátsónak kellene szólnia akkor a bal elülső is szól. Így kell ennek működnie?

(#8262) J00hnny válasza Tachion86 (#8260) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Szia, nem ismerem ezt a terméket, de szerintem "CLEARAUDIO+" üzemmodban a sztereó hangot játssza minden hangszóróbol.

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8263) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Sztereó hangrednszer /klipsh rp160, hk 980, teac ud 501/ helyett keresnék soundbart.
A hangfal erősítőt cserélné,dac marad,zenét fülesen hallgatok.
Amit szeretnék,több csatornás mozi hang,háttér sugárzók nem feltétlen.
Látom hogy ezek már sok hangszóróval varázsolnak.
200K körnmyékén keresnék.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8264) Danex válasza Tachion86 (#8261) üzenetére


Danex
addikt

TV-n a hangkimenet bitfolyam vagy átengedés stb módra van állítva? Nem tudom LG-nél hogy nevezik pontosan.

(#8265) aerosmith válasza Tachion86 (#8260) üzenetére


aerosmith
őstag

Ez alapján nézd meg a TVden a hangbeállításokat.

(#8266) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Vettem egy használt (6 hónapos) Samu HW-K335 2.1 soundbar-t. Szeretném megérdeklődni hogy az esetlegesen ittlevő tulajok (e-tulajok) tapasztaltak-e olyat hogy adott hangerőnél néha hangosabb néha halkabban szól beavatkozás nélkül?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8267) myl


myl
csendes tag

Sziasztok,

Nem tudom mennyire off topic, de abban kérném a segítségeteket, hogy szerintetek egy Sonos Beam-et mennyire célszerű egy IKEA FJÄLLBO jellegű TV szekrénybe beletenni?

Ugyanis a közeljövőben venni akarok egy 55”-os LG C9 OLED TV-t, és mellé egy Sonos Beam-ben gondolkozok, viszont a TV jellegzetessége, hogy a gyári állvány miatt elég alacsonyan ül, és nem fér elé/alá a soundbar úgy, hogy ne lógjon bele a képernyőbe. Éppen ezért a jelenlegi tervem az, hogy a fent említett ikeás szekrénybe tenném, viszont mint laikus olyan aggályaim vannak, hogy akármennyire rácsozott a szekrény ajtaja és oldala, az rontani fog a hangon ahhoz képest mintha csak simán, magában lenne a soundbar mindenféle blokkolás nélkül. Plusz a szekrény közepén van egy vékony oszlop, és mivel ennek a soundbarnak a közepén pont van két hangsugárzó ezért emiatt sem vagyok benne biztos, hogy ez a setup ideális lenne.

Tudom, már mondjátok magatokban, hogy a logikus lépés a TV falra felfúrása lenne, de mivel albérletről van szó, ezért nem akarom szétfúrni a falat, plusz valahogy sosem jöttek be nálam a falon lévő TV-k, így mondhatjuk, hogy ez nem opció. :)

Mivel nem tudom eldönteni, hogy ez valóban rontana az élményen vagy sem, ezért a ti tanácsotokat kérném, hogy szerintetek ennek a fajta megoldásnak lesz hátránya, vagy pontosan ugyan úgy fog szólni, mintha a TV előtt/alatt lenne a soundbar?

Előre is köszi a segítséget :R

(#8268) Funthomi válasza myl (#8267) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Helló!

Ezt a fajta TV állványt/bútorcsaládot én is néztem és az IKEA honlapján véleményként írta vki, hogy a rácsozása miatt egyfajta Faraday-kalitkaként működik, emiatt letettem róla, pedig nekem is tetszett =/

YOLOska

(#8269) aerosmith válasza myl (#8267) üzenetére


aerosmith
őstag

Audiofilek egyik aranyszabálya, hogy zárt polcba, szekrénybe nem teszünk hangsugárzót mert kiszámíthatatlan mit tesz a hangzással.

(#8270) myl válasza Funthomi (#8268) üzenetére


myl
csendes tag

Igen, ezt én is pont most olvastam reggel, és azon gondolkoztam ha mégis emellett az állvány mellett döntenék, akkor lehet az lenne a megoldás, hogy nem szerelném fel az ajtókat, amivel a kérdéses akusztikai probléma egyik része meg is oldódna, viszont attól még ott lennének az oszlopok, és továbbra se tudom hogy azok bezavarnának-e a hangzásba. :F

De amúgy nagyon köszi, hogy jelezted! :R

(#8271) Danex


Danex
addikt

Újra van raktáron a media markt-nál a SWA-9000S, enyémet fel is adták már, szóval jövőhéten össze tudom majd hasonlítani a 8500S-el

(#8272) myl válasza aerosmith (#8269) üzenetére


myl
csendes tag

Értem, nagyon köszi a választ!
És az mennyiben befolyásolja a hangzást ha a soundbar előtt van az állvány oszlopa?

Hogy könnyebb legyen elképzelni, például ha egy ilyen állvány középső polcán lenne a soundbar, vagy a már említett FJÄLLBO állvány középső polcán? (Utóbbinál úgy, hogy az ajtók le lennének szerelve.)

(#8273) Funthomi válasza myl (#8270) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Szívesen :) Én úgy gondolom csak maga az oszlop nem zavarna be vagy nem jelentősen. Egyébként szívesen veszem, ha megosztod a tapasztalatod vele kapcsolatban felszerelt ajtóval és/vagy anélkül, akár privátban :)

YOLOska

(#8274) aerosmith válasza myl (#8272) üzenetére


aerosmith
őstag

Ha ez a Beam akkor pont középen van egy csipogó de a nagyokat nem befolyásolja.
Ha az egy üveglap középen akkor készülj arra hogy be fog rezegni.

[ Szerkesztve ]

(#8275) Danex válasza aerosmith (#8274) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy pont a magas frekvenciának fontos a direkt jól irányított "rálátás" ha jól tudom.

(#8276) aerosmith


aerosmith
őstag

Na tegnaptól rendelhetőek Angliában az új soundbarok.
Ahogy néztem a T sorozat már kint van (400,420,450,550), a Qból viszont csak az alját adják (60T, 70T, 800T) a 900T, 950Tről semmi hír. Helyettük rendelhető még a Q80R, Q90R.

Úgy látom Samsung.hu-n is fent egy pár Medimarktos linkekkel valódi raktárkészlet nélkül. T sorozat egy sincs.
Q70T 230e
Q800T 300e
5.1.x-esből csak a régiek vannak itthon is. :U

(#8277) palik


palik
csendes tag

Sziasztok!Van valakinek tapasztalata a Monitor Audio ASB-10-es soundbarral?
https://www.monitoraudio.com/en/support/past-products/soundbars-subwoofers/asb-10-active-soundbar/
a Magnat sbw250-et gondoltam rá lecserélni
Egyébként van olyan aki a magnatot lecserélte más soundbarra?

(#8278) J00hnny válasza aerosmith (#8276) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Ha jol tudom az uj Q sorozatrol màr lekerült a Harman logo, illetve mind csak kompatibilis Samsung TV-el egyutt lesz igazàn hasznàlhato, hiszen ezek a bàrok màr bevonjàk a TV hangszoroit is a jàtékba. Nekem ez nem lesz sehogyan sem nyerö, hiszen nincs SAMSUNG TV-m, föleg nem kompatibilis.

"A Q800T Hangprojektor szinkronizálódik a Samsung TV-vel, együttesen létrehozva a magával ragadó hangot. Egyesíti és javítja a hangot a hangsor elülső-, oldalsó- és főhangszóróin, valamint a TV-készülék hangszóróin keresztül, amely új szintű akusztikus belemerülést biztosít."

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8279) aerosmith válasza J00hnny (#8278) üzenetére


aerosmith
őstag

Csak a Q sorozatú TVkkel csinálja ezt és csak ha akarod. Plusz két hangszórót ad hozzá, de anélkül is tudja amit kell.

(#8280) aerosmith


aerosmith
őstag

Amúgy kijött az uj Sonos Arc. Playbart és Playbaset váltja le.
114cm széles, 8,7cm magas, 11,6cm mély, 11 hangszóró a barban, Sonos S2 platform, eARC, ATMOS, Sonos' Trueplay, Alexa+Google, Wifi, beépített infra repeater, nincs benne mélynyomó és úgy látom nem tud DTS:X-et. Hangkonfigurálás csak iOSes mobillal.

900EUR SHIPSFAST kóddal ingyenes kétnapos szállítás Június 10 után.
Bassládával 1700EUR
Bassládával és két satelittel 2100EUR.
Wallmount kit 70EUR

(#8281) J00hnny válasza aerosmith (#8280) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Igényes cuccnak néz ki, egy SUB-al pàrositva el tudnàm képzelni a nappalimban. Kàr hogy sehol sem lehet kiprobàlni juniusig.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8282) Marko_ válasza aerosmith (#8280) üzenetére


Marko_
tag

Biztosan nagyon fasza szett, na de ennyiért...

(#8283) SZKEBE75 válasza SZKEBE75 (#8263) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A segítséget még mindíg szívesen venném. :R

Sikerült közelebb kerülnöm a dologhoz,egy 3.1-es megoldás lenne a legoptimálisabb ami fejleszthető még szatelitekkel..Az sem gond ha olcsóbb.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8284) #52221184 válasza Tachion86 (#8260) üzenetére


#52221184
törölt tag

A Youtube-ról letöltött video csak sztereo!!!
Valószínüleg a TV-ből nem jön ki csak sztereo hang neked. Azt kell beállítani.
A Sonyt ha "standart"-ra állítod, akkor úgy fog szólni,amilyen jelet kap(már ha tudja dekódolni), DTS,DD, stb.

(#8285) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Soundbar ásárlás előtt állok,de olyan sok a kínálat,hogy inkább kérdezek :)
Max ar 200 ezer ft de ha kell még némi összeg tudom pótolni :)
Milyen projektorok jöhetnek szóba ami ajánlott,segítő válaszokat előre is köszönöm :R

(#8286) SZKEBE75 válasza espi38 (#8285) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

ez nagyon baba,q80

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8287) espi38 válasza SZKEBE75 (#8286) üzenetére


espi38
őstag

a mélynyomó kicsinek tűnik csak 8" :)
sajnos nálam ez a hang ide oda cikázás nem fog bejönni,mert egy nyitott konyha+nappaliba lenne .
Most adtam el a házimozi rendszeremet mert nem fért el a szett :(

(#8288) aerosmith válasza espi38 (#8287) üzenetére


aerosmith
őstag

Nagy samuknál mindegyik 8as sub.
Q80R-t mondtam volna én is de ha nem érdekel a plafonralövés (Atmos, DTS:X) és újat akarsz akkor Q800T.
Vagy hallgasd meg a JBL Bar 5.1eket. Ez pont 200 a nem levehetős 160.

(#8289) espi38 válasza aerosmith (#8288) üzenetére


espi38
őstag

melyik a jobb soundbar a JBL közül?

(#8290) Danex válasza aerosmith (#8288) üzenetére


Danex
addikt

A levehetősnél én azt olvastam, hogy a soundban végéről kvázi lóg egy kicsit lefelé a két hangszóró mert nem pontos az illeszkedés, illetve a surroundokat nem lehet a rajtuk található USB-vel tölteni miközben működnek (ha valaki nem szeretne mindig visszarakni a soundbarra.

(#8291) Danex


Danex
addikt

SWA-8500 vs SWA-9000 méretei

(#8292) espi38


espi38
őstag

melyik jobb soundbar [samsung ] vagy [JBL] ,egyébként nem vágyom erre a dolby atmos hangzásra ugyanis,nincs olyan eszközöm ami ezt lejátszaná továbbítaná,kb 30 nm a helység ahova szeretnék egy soundbart

(#8293) aerosmith válasza Danex (#8291) üzenetére


aerosmith
őstag

ezekkel egy bajom van hogy nincs bennük felső sugárzó és nem találtam olyan samsungot amivel így az 5.1.2ből 7.1.4et csinálhatnék.

(#8294) #52221184 válasza espi38 (#8292) üzenetére


#52221184
törölt tag

Az írásodból úgy olvasom,hogy nem kell mindenféle Atmos,stb. (ami egy soundbarnál csak amúgy is mű dolog), de jó nagyot és szépen szóljon. A Sub mindenképp vezeték nélküli legyen,és annak a helyét ha megleled,jól fog szólni. Nekem Sony HT-xf 9000, van, de sokáig kerestem a Sub helyét,mire migtaláltam. Volt ahol max-ra kellett tekerni, most meg majdnem a minimumon van a tv nézéshez. Csak akkor teszek rá többet,ha jó hangminőségű film megkívánja.

(#8295) aerosmith válasza espi38 (#8292) üzenetére


aerosmith
őstag

Ha Samsung TVd van én Q80at venném. Ha más, akkor jó választás lehet a JBL is. Olcsóbb, viszont 13 driver helyett csak 5 van benne, de az összteljesítménye 370W helyett 550W (már ha ez számít). Igazából nem egy kategória a 2.

(#8296) espi38 válasza aerosmith (#8295) üzenetére


espi38
őstag

Igen jól mondjátok, nekem nem szükséges a dolby atmos és társai dolog, mert mint már írtam nincs olyan eszközöm ami ezt a hanganyagot letudná adni.
Egy samsung 8as szériájú tvm van és az egyben a lejátszó is.
Viszont azt nem tudom, ha egy dolby atmos filmet játszik le ha egyáltalán lejatszik, hogy adná le a soundbarnak vagy elég ha a projektor megkapja a pl. DTS hangot akkor dolby atmos hangokat fog kiadni magából?
A JBL 550W elvileg teljesítményű csak ezt nem írják sehol, hogy ez RMS vagy zenei, mert a Samsungnál viszont írjak hogy 370 W RMS, mert azért nem mindegy a dolog
A Samsungban tettszik az hogy annyi hangszóró van biztosan jól szólhat, de hát az ára ezért nagyon magas.
Egyenlőre az biztos hogy vezeték nélküli mélynyomós szettet veszek és ennyi, egyenlőre tanácstalan vagyok, :W

(#8297) Danex válasza espi38 (#8296) üzenetére


Danex
addikt

Atmos hangot szerintem sehogy, bár a samsung soundbar pont a héten kapta meg az eARC támogatottságot, tehát ő már képes lenne fogadni az ARC hdmi csatlakozáson az atmos jelet, de a SamsungTV-k talán csak idéntől kapták meg az eARC-t nem?

Amúgy nálam panelban egy 19m^2-es szobában van a Q70 soundbar, kb 3-3.2m-re és a 100as hangerőből 16-18 körül járatjuk, mert felette szimplán már túl hangos lenne.

(#8298) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Valakinek van-e személyes tapasztalata a Polk Audio MagniFi Mar SR 5.1-el? Házi mozira lenne használva egy LG 65B9-el. Tényleg "jó" a tárhangzása?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8299) TOZOLI72 válasza Danex (#8297) üzenetére


TOZOLI72
csendes tag

A HW-Q90R tényleg megkapta néhány napja az eARC támogatást amivel a tv felől a DTS:X és Atmos tudna áramlani, de sajnos ezt még pont a samsung Q sorozatú tv tulajok nem élvezhetik (így én sem), mert a TV szoftvere még nem adja az eARC-t.

TV: Samsung QE55Q85RATXXH
Soundbar: Samsung HW-Q90RWWB-1010.5

Ezek a soundbar verzióinformációi frissítés után:
M-0128.0
B-1010.5
H-0051.0
FD-0040.0
W-0240.0
S-0136.0
RR-0136.0
RL-0136.0

Ha valaki hasonló cipőben jár akkor a samsung fórumait ajánlom pl:
https://eu.community.samsung.com/t5/Audio-Video/1010-5-Firmware-Update-for-hw-Q70R-hw-Q80R-hw-Q90R-Soundbars/td-p/1716942

(#8300) espi38 válasza Danex (#8297) üzenetére


espi38
őstag

Akkor elég lehet a q70 és széria is hangzás ügyileg😁
Jbl felé jobban hajlok mert az a 25cmes mélynyomó amit adnak hozzá, az nem piskóta és 300W leadására képes, nem tudom a Samsung mélyládái milyen teljesítményüek.?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.