Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Megjelentek az elso JBL bar 9.1 tesztek:

Techaeris 10/9,5
PCMAG 5/4

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8202) Blaise válasza J00hnny (#8201) üzenetére


Blaise
veterán

1db HDMI bemenet elég karcsú...

(#8203) J00hnny válasza Blaise (#8202) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Igen ez lehet sokaknak a szük keresztmetszet. De mivel tudja a HDMI eARC-ot, szoval tudsz mindent az eARC kompatibilis TV-hez csatlakoztatni, és igy màris elég. :)

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8204) aerosmith válasza Pyro2395 (#8200) üzenetére


aerosmith
őstag

Úgy tudom nem ajánlott cserélgetni. Valaki ha jól emlékszem lecserélte és tök halk, talán nem hajtja ki rendesen?

(#8205) aerosmith válasza J00hnny (#8201) üzenetére


aerosmith
őstag

eARCos TV nincs, meg olyan picikének találom a bart szerintem megvárom a nagyobb Samukat.

(#8206) Danex válasza aerosmith (#8204) üzenetére


Danex
addikt

A nem hajtja ki az hogy lenne lehetséges? Mármint a surround set egy külön egység, csak egy audio jelet kap a soundbartól, minden erősítést a vevőegység végez ami vélhetően a hangszóróhoz van méretezve.

(#8207) Gino20


Gino20
őstag

Samsung Q90-el kapcsolatosan érdeklődnék. Kb 1 hete ilyet használok és egész jó holmi (igaz az N850 szerintem és a durva, hogy párom szerint is :) alap beállításokkal szebben, lágyabban szólt, de most ez nem fontos :) )
A kérdés, hogy tapasztalt valaki olyat, hogy a hátsó surround hangfalakból egy nagyon halk zörej, zúgás hallható? Méterekről nem hallható csak pl ~0-20cm-ig.
Ezt nullás hangerőnél tapasztalom (némítva mivel nem kap jelet a jelenség is megszűnik) és a 100-ig skálázott TV esetén kb 4-es hangerőig csak ,,akadozva" jön meg a hang és felette simul ki, ahol lehet zúg még, de olyankor az már a hang miatt nem hallható. Napi életszerű használatban (nem 4-es hangerőn) abszolút nem hallani, de azért zavar a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8208) Marko_ válasza Gino20 (#8207) üzenetére


Marko_
tag

Meghallgattam én is, minimális sistergés hallható közvetlen közelről, ami eddig fel sem tűnt. Mondjuk nem is érdekel a dolog, ha eddig nem halottam, ezután sem fog zavarni. :) Szerintem engedd el te is a dolgot, jobban jársz. ;)

(#8209) J00hnny válasza Gino20 (#8207) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Szia, nàlam is ez volt, sajnos késobb ez a hang àtment egy nagyon eros pattogo zajba, na az mar nagyon zavaro volt. A Samsung support szerint nem egyedi eset. Visszaküldtem es visszakaptam a pénzem. Most vàrok egy jobb alternativàra.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8210) J00hnny válasza aerosmith (#8205) üzenetére


J00hnny
aktív tag

én ugy tudom az én LG E9 OLED TVmen van HDMI eARC :U

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8211) aerosmith válasza J00hnny (#8210) üzenetére


aerosmith
őstag

bocs lemaradt egy betű "eARCos TVM nincs" :DDD

(#8212) J00hnny válasza aerosmith (#8211) üzenetére


J00hnny
aktív tag

:D

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8213) McReay válasza Gino20 (#8192) üzenetére


McReay
aktív tag

Köszi!

Megnézem, hogy mit sikerül kihozni ezzel.

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#8214) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
A tanácsotokat kérem: nyáron új lakásba költözünk, ahová már kinéztem egy LGC9-es tvt. Eddig úgy gondoltam, hogy veszek hozzá egy Denon AVR-1600-t, amit 2.1 hangsugárzókkal használnánk, mert a az 5.1 viszont nem megoldható. A receiver kell, mert sokat hallgatunk rádiót. Viszont most sokat olvasgattam a soundbarokról és elbizonytalanodtam.
Kérdéseim:
- szerintetek a Denon DHT-S516H soundbar megfelelne a fenti igényeimnek?
- hülyeség a receiverre kötni a soundbart?
Segítségeteket köszönöm, és bocs a tájékozatlanságomért.

(#8215) Blaise válasza Blaise (#8195) üzenetére


Blaise
veterán

Utánaolvasgattam kicsit a Q90-nek. Elég sokan írnak egy bizonyos lip sync hibáról, vagyis hogy nincs szinkronban a kép és a hang. Ez mennyire jelemző? Nincs eARC-os TV-m (LG55OLEDB7V), közvetlenül a soundbarba menne a médialejátszó és az xbox.

[ Szerkesztve ]

(#8216) gertitorpe válasza Blaise (#8215) üzenetére


gertitorpe
tag

Ha jól értettem az internetet ezek a hibák mind abból erednek hogy a TV átkódolja az eredeti ilyen-olyan hangsávot mielőtt kiküldené a barra ARC-on keresztül. Az átkódolás időbe telik és ez okozza a csúszást.

Ha a soundbaron keresztül megy a jel, nem kéne ilyen problémával szembesülnöd.

(#8217) Marko_ válasza Blaise (#8215) üzenetére


Marko_
tag

Elvileg a tv miatt jöhet elő ez a jelenség, ha onnan kapja a jelet a bar. Nálam a lejátszóból megy a hang direktben a soundbarba, sosem tapasztaltam ilyet. Igaz optikai bábelen a tv-ről sem.
Egyedül a youtube-nál van némi hang csúszás, de az tutira a tv-m miatt van.

(#8218) AXisBOLD válasza ForRedGlory (#8199) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ha a működésében nincs gond, szerintem ne foglalkozz vele. alig látszik.

Aurea mediocritas

(#8219) Gino20 válasza Marko_ (#8208) üzenetére


Gino20
őstag

Ha nem romlik tovább val ez lesz, mert amúgy TV nézős, zenehallgatós pozícióból tényleg nem hallható vagy talán futok egy kört a szervizzel.

J00hnny: Hát ez nem hangzik túl jól :( . Esetemben ha ez nem romlik tovább, akkor marad. Én nem igen tudok egyenlőre jobb alternatívát. (JBL Bar 9.1 lehet hamarosan elérhető lesz, de nekem a 3.1 nagy csalódás volt hangzás és hangok tekintetében is, így Én val sosem vennék olyat :) )

Amúgy van itt olyan Q90 tulaj, akinek teljesen zörejmentes a hátsó surround hangfalai?

(#8220) Blaise válasza gertitorpe (#8216) üzenetére


Blaise
veterán

köszi, ha jól értem akkor probléma lehet, hogyha a tv-n lévő Netflix appból filmeznék?

(#8221) ForRedGlory válasza AXisBOLD (#8218) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Persze, alig látszódik, de engem zavar. Ezt a 4-5000 Ft-ot meg rászánom és kikalapáltatom a szervizzel. :D Majd ha elvittem és kész, feltöltöm, hogy milyen lett.

(#8222) Gino20


Gino20
őstag

[HW-Q80R]
Ha esetleg valaki 150-200k közötti hangprojektorban vagy épp Q80-ban gondolkodna.
Elég jó vétel :)

[ Szerkesztve ]

(#8223) Subimp


Subimp
tag

8214-es hozzászólás nem aktuális már, megtaláltam a választ.

(#8224) Funthomi válasza Gino20 (#8222) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Valóban :) Én a Q70R-re várok, hogy legyen jobb árban, de eddig sehol nem láttam :(

YOLOska

(#8225) Gino20 válasza Funthomi (#8224) üzenetére


Gino20
őstag

[Q70] Vagy mi számít jó árnak? :)

(#8226) aerosmith válasza Gino20 (#8222) üzenetére


aerosmith
őstag

Ha lehetne hozzá kapni olyan hátsó hangszórót ami felfelé is sugároz, meg is venném. :K

(#8227) Funthomi válasza Gino20 (#8225) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Igen ez jobb ár, nézegetve hol mennyiért van láttam korábban. De mivel nem sürgős venni várok hátha lesznek kuponnapok stb. és akkor még kevesebből is megoldhatom :D Btw Emagról ilyen drágább műszaki cuccot amúgy sem szívesen vennék. :N
De köszi a linket! :)

YOLOska

(#8228) Gino20 válasza aerosmith (#8226) üzenetére


Gino20
őstag

Nem mondom, hogy gyenge cucc lenne a Q90, mert tényleg ütős, de azért csodák nincsennek és 350-et szerintem abszolút nem ér, így a linkelt Q80 + pl SWA9000 hasonlót fog hozni és megállhat 240 környékén. Persze most lehet megköveznek és jönnek hsz-ek, hogy az swa sehol sem q90 szatellit, de gyanítom nincs valós összehasonlítás. HW-N850 SWA-8500-al is nagyon ütős volt (Q90-em csak azért lett, mert korrekt áron tudtam szerezni). Talán egy picit halkabbak voltak a szatellitek (az SWA9000 már lehet ezt is orvosolná a nagyobb teljesítmény miatt), de lényeget abszolút megteremtette, vagyis a térhangzást, az atmost meg akár a Q90 esetén is inkább úgy kell elképzelni, hogy nem csak horizontálisan szélesedik ki a hangkép, hanem vertikálisan is (Q80-nak is vannak felső hangszórói), így tényleg baromi élvezetes, de azért nem a plafonról potyog az eső :) (szerintem)
Természetesen senkit nem akarok semmire rábeszélni ;) ez csak az én véleményem / tapasztalatom.

(#8229) AXisBOLD válasza ForRedGlory (#8221) üzenetére


AXisBOLD
addikt

persze én is ilyen vagyok, de igyekszem leszokni róla. használva van, előbb utóbb meg fog látszani rajta.
de ezt a pár ezret megéri rákölteni, 75k-s cserét egyáltalán nem.

Aurea mediocritas

(#8230) mester778


mester778
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy belépő kategóriás soundbarban mit ajánlanátok Samsung TV-hez? Példák amikben gondolkodok:
- LG SJ2 2.1 [link]
- Samsung HW-K335 2.1 [link]

Elsősorban film nézésére kéne, normálisabb 2.1 hangzáshoz.

Köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#8231) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Szemezek egy Yamaha YAS-209-cel, van valakinek tapasztalata ezzel a típussal?
Árban jobban megfelelne egy YAS-207, de külföldi vélemények szerint volt valami tervezési hibája, ami miatt alacsony hangerőn a mélynyomó nem kapcsolt be, és akár egy egy mondat közben is hol ki volt emelve a mély hol nem.

Esetleg valami más ebben az ársávban, amit érdemes megnéznem? Nem szeretnék 100-120k-nál (250-300 font) többet költeni rá.

Előre is köszönöm

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#8232) Danex


Danex
addikt

Na Emag-on akciós a SWA-8500 30napos visszaküldéssel. Ha közben megérkezne a mediamarktos SWA-9000 legalább össze tudom hasonlítani őket :U

(#8233) aerosmith válasza mester778 (#8230) üzenetére


aerosmith
őstag

90e alatti kategórában szerintem bármit választhatsz mert lényegében nem fogsz különbséget érezni. Ennyi pénzért tényleg nem nagyon kapsz mást csak pár hangszórót egybedobozolva meg egy mélynyomót. Én olyat vennék amilyen tévém van.
Ha nem kell külön sub akkor meghallgatnám a JBL Bar Studio 2.0-t még esetleg.

(#8234) mester778 válasza aerosmith (#8233) üzenetére


mester778
csendes tag

Szia!
Köszi a segítséget. Ez alatt pontosan mit értesz hogy “Én olyat vennék amilyen tévém van”? Samsung?

Egyébként mindenképp olyanban gondolkodnék amihez van külön mélynyomó.

[ Szerkesztve ]

(#8235) aerosmith válasza mester778 (#8234) üzenetére


aerosmith
őstag

samu

(#8236) Totis


Totis
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE55KU6000W-s tv-m. Szeretném kicsit teltebbé tenni a hangzást. Nagyjából egy 35nm-es szobában lenne ami nappali-konyha. Ide néztem igazából 3 eszközt is. A hangprojektor későbbiekben a tv-vel együtt a falra fog kerülni. Reményeim szerint. Olyan 40-50-ig bezárólag nézelődtem.
Ezeket néztem ki:
- JBL Bar Studio 2.0
- Samsung HW-K335 2.1
- LG SJ2 2.1

Van még a Xiaomi illetve Blitzwolf-nak is, de itthon drágák. Ahogy olvastam előzetesen, a Samsung ajánlottabb mint az LG. Viszont első körben a JBL-t találtam meg. Nem kell plusz mélynyomó, ha ez a kis JBL azért annyit le tud adni, hogy legyen plusz élmény. 2 kisgyerekkel néznénk mesét és nem túl hangosan.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:
Totis

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#8237) Totis


Totis
aktív tag

Bocsi, JBL gyanánt ezt néztem ki: [link]
Ez tetszik. Bár kicsinek tűnik a többihez képest.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#8238) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok, ma néhàny 2019 es Samsung Soundbar (Q70, Q80, Q90)megkapta végre az eARC update-t. Kivàncsi lennék hogy egyéb hibàkat is javitottak e vagy csak ezeket a new features-eket adtàk hozzà:

NEW FEATURES

- EARC functionality is enabled
- Test tone
- Now in the sources appeared TV SPEAKERS

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8239) J00hnny válasza Totis (#8237) üzenetére


J00hnny
aktív tag

En a helyedben biztos meghallgatnàm ezt a JBL-t is: JBL BAR 2.0 ALL-IN-ONE

Igaz kissé dràgàbb mint a kereted, de szerintem megérné a felàrat.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8240) Danex válasza J00hnny (#8238) üzenetére


Danex
addikt

Nekem már meg is jött, bár nincs earc eszkozom.

Test tone-t merre találom? Egyszer mint ha már belefutottam volna

(#8241) Blaise válasza J00hnny (#8201) üzenetére


Blaise
veterán

Közben megnéztem alaposan ezt a JBL 9.1-et, elég szimpatikus, szinte minden tesztben dícsérik, már itthon is lehet kapni 300k körül.

Ami nem teljesen világos, bocs ha alap dolgot kérdezek:
Nincs a jelenlegi TV-men eARC, csak sima ARC (LGOLEDB7V), ebben az esetben a tv-n futó Netflix appból átmegy sima ARC-on a Dolby Atmos hang?

Ha a JBL HDMI bemenetére rákötném az Xboxot vagy a Dune Pro 4k lejátszót az simán vinné az Atmost ugye?

(#8242) kzsocca válasza Blaise (#8241) üzenetére


kzsocca
csendes tag

Nekem E8-as oled tévém van és a tv netflix appnál csak 5.1 hangot mutat, atmost nem. Shield van rákötve a jbl-re, onnan szépen lejátszik atmost netflixen és atmos/dts:X-et is Kodival.

Viszont ha xboxot is akarsz rákötni azzal még lehetnek gondok. Legalább 2 ember azért küldte vissza, mert voltak gondjaik az xbox-al lejátszott tartalmaknál, illetve játékoknál is. Elment a hang és például csak hdmi bemenetváltáskor jött vissza.

[ Szerkesztve ]

(#8243) Danex


Danex
addikt

Tegnap végre megjött a 8500S, az állvány még hiányzik hozzá, de elég sokat hozzáad a hangzáshoz, bár ez az első surround hangtechnikám így nem tudom pontosan összehasonlítani egy valódi rendszerhez képest.

Annyi biztos mondjuk, hogy valóban rá kell pakolni a +5-6 egységet.

(#8244) nrbx válasza Danex (#8243) üzenetére


nrbx
tag

Hello, alapból én is felhúztam az SWA-9000S-en hangerőt, aztán egy teszt videóval, amely egyesevel megszolaltatta az osszes csatornat/hangszorot ellenoriztem, es pont hogy minuszba kellett mennem. Nekem mondjuk kozel vannak a fuleimhez a hatso hangszorok. Szoval csak annyit akartam, hogy erdemes ellenorizni.

(#8245) Danex válasza nrbx (#8244) üzenetére


Danex
addikt

Teszt videót meg tudod osztani valahol? Akár privátban is? Kerestem már őket, de ilyen calibrációs történetet nem sikerült találnom.

(#8246) kzsocca


kzsocca
csendes tag

Nálatok ezeknél a "vezetéknélküli" hangszóróknál hallani bármilyen zajt, ha kap valami jelet a soundbartól? Pl film közbe full csendes jelenetnél valamiféle fehérzajhoz hasonlító hangot észleltetek-e?

(#8247) J00hnny válasza kzsocca (#8246) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Szia, nàlam is ez volt a Q90R-el, sajnos késobb ez a hang àtment egy nagyon eros pattogo zajba. Hasonlora panaszkodnak az uj JBL bar 9.1-nél is. Neked milyen bar-od van?

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8248) J00hnny válasza Danex (#8240) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Sajnos nem tudom, nekem màr nincs meg a Samsung Q90-em.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8249) J00hnny válasza Blaise (#8241) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Külföldi forumokon arrol panaszkodnak, hogy gondok lehetnek az XBOX-al. Filmeknél, jàtékoknàl is ki-ki maradozik a hang. Talàn eARC probléma... :F

Az összes gond amit olvastam errol a bar-rol egy software frissitéssel orvosolhatonak tünik

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8250) nrbx válasza Danex (#8245) üzenetére


nrbx
tag

Ment.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.