Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

No megoldódott a problémám. Ha a hdmi be volt dugva a projektorba akkor csinálta a korábban leírt hibát, viszont amióta csak optikán jön a hang (pc-ről) azóta nincs semmi gond.

(#8552) Marko_ válasza aerosmith (#8543) üzenetére


Marko_
tag

Én a q90r-el majdnem egy hétig szórakoztam a hdmi arc-al, de össze-vissza működött, legtöbbször nem. Utána inkább elengedtem a dolgot, a 2 hdmi-be kötöttem a média lejátszót és a ps4-et, a tv-t pedig optikaira.

(#8553) peti85 válasza E.Kaufmann (#8544) üzenetére


peti85
senior tag

Érdemes még azt megnézni, hogy a soundbar képes-e megtanulni a TV távjának az infra jeleit, mert akkor megoldható ez a probléma. Nekem a Polk pl. tudja ezt. De azon még ki-be kapcsolást, bemenet váltást és minden egyebet is meg lehet tanítani.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#8554) Gino20


Gino20
őstag

Ha esetleg valakit érdekel és nem óckodik az outlet-től :)
[Q90R] Bolti 370 helyett 260 :) mondjuk outlet lévén vásárlási szándék esetén érdemes lehet az állapotot megkérdezni / ellenőrizni

[ Szerkesztve ]

(#8555) gyuri.sza


gyuri.sza
tag

Sziasztok!
Van egy Sony XF9005 tv-m, ehhez keresek 100 Ft körül hangprojektort, felhasználási terület: filmezés külsőről + Netflix, Hbo Go, illetve zenehallgatás Spotify-ról, youtube-ról koncertek, játék nem lenne.
Emag-on most vannak akciók, ti mit ajánlanátok?
Én pl. ezeket találtam:
Sony HT-XF9000
Yamaha YAS-207
Samsung HW-Q60T
Samsung HW-T650

(#8556) seralevente


seralevente
újonc

Sziasztok, Frissen vásárolt LG65 C9 -hez keresnék hangprojektort. Ezt néztem ki, jókat írnak róla de nem 5.1.... :( https://www.digitalko.hu/hangprojektor-soundbar-melyladaval/lg/sl5y-2.1-hangprojektor-fekete/ Mindenképpen kellenének + hangszórók, állítólag lehet bővíteni. Előre is köszönöm a segítséget. Kellemes napot, ebben a cudar időben..

(#8557) palik


palik
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Bowers&Wilkins panorama 2 hangprojektort ami hdmi kábellel van összekötve egy xiaomi mi box s médialejátszóval. Az lenne a kérdésem, hogy lehet hatással a hangra a hdmi kábel minősége? Érdemes lenne esetleg egy 10 ezer ft körüli kábellel összekötni?

(#8558) E.Kaufmann válasza palik (#8557) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Csak naggggyon gagyi kábelnek van hatása, de azt te észre fogod venni kétoldali fülgyulladás mellett is. Ha az a 10ezres kábel van vagy 10 méter, akkor reális, egy méterért tuti nem fizetnék annyit.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8559) Tamás88 válasza palik (#8557) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mivel digitális a jel, így nem lesz különbség a két kábel között. Viszont nem az jelenti, hogy a gagyi kábel ugyanolyan lesz, mint a márkás.
1. A tartósságban
2. Jobb kábelek nagyon verziószámmal rendelkeznek, ami a felhasználhatóság miatt fontos (jelenleg a 2.1 a legújabb)

(#8560) CharlieDrop válasza Tamás88 (#8559) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem 2.2 hdcp a legújabb?
Vagy kábel még nem tud olyat?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8561) Zsozsoka 74 válasza gyuri.sza (#8555) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Erre a Samsung HW-T650-re én is kiváncsi vagyok ,hogy milyen lehet.
Ha valakinek van tapasztalata róla ne tartsa magában. :)

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8562) aerosmith


aerosmith
őstag

Samsung Q90R-hez tud valaki jo es nem draga allvanyt?
Illetve hogy milyen menetu csavar megy bele?

(#8563) Marko_ válasza aerosmith (#8562) üzenetére


Marko_
tag

Volt már róla szó, keresőbe beírod, hogy "q90r csavar" és láthatod is az info-kat.

(#8564) aerosmith válasza Marko_ (#8563) üzenetére


aerosmith
őstag

koszi, nem kicsit lepodtem meg hogy a bolt par percre van tolem. :DDD

(#8565) dongasre


dongasre
tag

Sziasztok :)
70-80 ezerèrt van jelenleg valami bestbuy ? filmre+ zenère lenne,fontos a mèlyláda.
szükös a keret tudom de hátha valaki tud valaki egy elfogadható minősèget ajánlani.

SM s21+

(#8566) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Akit érdekel, így néz ki belülről egy Samsung HW-Q90R. Írtam ugye régebben, hogy baleset érte, így Szervizzel kicseréltettem végül, mert engem irritált az a kis benyomódás is. Végül "csak" 65.000 Ft volt. Kikalapálni nem lehetett, mert a rács nem szedhető le normálisan, ezért a cucc felét kicserélték. :D

Ha valakit érdekel (akár alkatrésznek), írjon. Szerintem majd felteszem hirdetésbe is, csak lát benne valaki fantáziát.

(#8567) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, kicsit összezavar a bluetooth...
Régebbi a tévém (LG 42LA620S), nincs rajta bluetooth, de jól gondolom, hogy a hangprojektorral optikai kábellel kellene összekötni? Egy 2.1-es soundbart szeretnék venni és ott a mély bluetoothon keresztül kapcsolódik a hangprojektorhoz igaz?

Több értékelésnél olvastam, hogy késik a hang a tv és a projektor között. Ez optikával elkerülhető és csak bluetottohon van ez?

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8568) stickermajom válasza gyuri.sza (#8555) üzenetére


stickermajom
addikt

Szia!

Sikerült a döntés? Szintén XF9005-höz keresgélek ebben az árkategóriaban, bár én játszanék is.

(#8569) Tamás88 válasza scabi78 (#8567) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csak bluetoothnál van késés, az optikánál nincsen (és sem hdmi-nél, de még az analógnál sem volt).

(#8570) scabi78 válasza Tamás88 (#8569) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszi a választ.
Az összerszerelés így legyen nálam?

„Régebbi a tévém (LG 42LA620S), nincs rajta bluetooth, de jól gondolom, hogy a hangprojektorral optikai kábellel kellene összekötni? Egy 2.1-es soundbart szeretnék venni és ott a mély bluetoothon keresztül kapcsolódik a hangprojektorhoz igaz?”

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8571) junkhead válasza Sys85 (#8493) üzenetére


junkhead
aktív tag

Nah csak addig nem tudtam milyen soundbart vegyek, amíg ma meg nem hallgattam az MM-bben a Yamahát.
A kérdés eldőlt :R köszi a segítséget. (Ráadásul LG tv lesz mellé).
Jól működik az LG-vel? okos távirányítós a te tv-d is?

(#8572) Sys85 válasza junkhead (#8571) üzenetére


Sys85
veterán

Magic Remote,igen.
Tökéletesen működik.
Nálam HDMI ARC-vel van összekötve,kikapcsol/bekapcsola tv-vel együtt,hangerő állítás is megy.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8573) junkhead válasza Sys85 (#8572) üzenetére


junkhead
aktív tag

Így lesz nálam is.

(#8574) scabi78 válasza junkhead (#8571) üzenetére


scabi78
senior tag

Pontosan milyen típus?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8575) junkhead válasza scabi78 (#8574) üzenetére


junkhead
aktív tag

YAS-207.

(#8576) Zsozsoka 74 válasza junkhead (#8575) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Egyébként én is néztem, a héten kétszer is és hallgattam is az MM-ben a samu q70 illetve a yamaha yas-207 is.
Egy zeneszámot meghallgatva, (Selena-look at her now) valahogy mintha a samu magas illetve közép hangjai talán jobban domináltak volna de a yamaha mélyei(szépek,nem tolakodóak és nagyon elvarázsoltak,pedig csak egy zeneszámot hallgattam meg bár nem tudom , hogy viselkedne amikor valami igazán mozis hangzást kap) illetve összhatása,a magas ,közép valamint a mély hangjai elbűvöltek engem is.
Nem tudom hogy egy 30 nm szobában melyik érvényesülne jobban és melyik kápráztatna el egy kis térhangzással. Illetve nem tudom , hogy kisebb hangerőn hallgatva még dominál mindkettő játékosnál a mély hang vagy lekapcsolnak a sub-ok ilyenkor.
Erősen gondolkodom azon hogy melyik legyen nálam a befutó. :)

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8577) Sys85 válasza Zsozsoka 74 (#8576) üzenetére


Sys85
veterán

Yamaháról tudok nyilatkozni.
Minden hangerőn (még nagyon alacsonyon is) dinamikus,artikuláltak a magas és középhangok,a mély se veszik el.Én 20nm-en használom,de a mély 40-50%-nál nincs feljebb tekerve,mert akkor már tolakodóan sok a mély.
Ha kicsit mégis megtekerem,plusz adok rá bőven hangerőt,beleremeg az ágy,főleg filmeknél. :)
Elég brutál.
A magas és közép inkább melegebb hangzású,nem annyira éles és csilingelő mint pl a JBL-nél,de nekem pont ezért jön be,az én fülemnek kellemesebb.
Ahogy változik az életkorom,úgy változik az ízlésem is.
Régen imádtam a fémesen csilingelő élesebb magasakat és a túlzott mélyeket (jó kis túlhúzott V karakter),ma már inkább a melegebb hangú dolgok jönnek be,amiket hosszú órákon át lehet hallgatni és nem fárasztanak.
Pedig csak 35 vagyok. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8578) stickermajom válasza Sys85 (#8577) üzenetére


stickermajom
addikt

Ahány oldal annyi információt találok róla. Tényleg mindössze 6 cm magas?

(#8579) Sys85 válasza stickermajom (#8578) üzenetére


Sys85
veterán

61-62mm kb.
Kicsit passzentosan,de befér a 60"-es LG tv alá.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8580) Vitee válasza Danex (#8526) üzenetére


Vitee
aktív tag

+Piftuka

Szerintem nekem is ugyanilyen hangfal állványaim vannak, a hatsó hangszórókhoz.
Ezek egy Samsung swa-8500s páros.
Engem itt nem zavar, hogy kábellel kell összekötni a vevőegységgel, mivel elég hosszú kábeleket adnak hozzá, ezeket pedig az állványba szépen fel lehet fűzni, így nem lóg semmi össze vissza.
A vevőig pedig a földön, csatornában megy a kanóc, a többi már tényleg vezetéknélkül csatlakozik a soundbarhoz.
Nekem is szimpatikusabb a tölthető, teljesen vezetéknélküli, de az én kialakításomban se tudnám sehova tenni.
Lehetne fúrni a falra kis pici polcokat, de nekem ez sokkal egyszerűbb volt.
Elég stabil is, az egészet egy nehezékbe kell belecsavarni, így nem fog soha felborulni, ha csak nem szándékosan akarjuk :D

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#8581) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Hali. Soundbarokkal kapcsolatban kérnék tanácsot. Szerettem volna egy aktív edifier 2.0 szettet a tv-hez. De sajnos mivel a tévén optikai kimenet van csak, így az kilőve. Így jött képbe a soundbar . Mivel sokat hasznàlnám zenére is, így kicsit parázok tőle, arra nem biztos, hogy az igazi lesz. Nem hallottam még egyet sem, de gondolom ilyen 2.1 szettek szintje hangminőségben. Van egyáltalán 50-60 ezer körül valami ajánlható darab? Árban feljebb nem mennék.

(#8582) Sys85 válasza Klaya1986 (#8581) üzenetére


Sys85
veterán

Ha zene az elsődleges,akkor maradhatsz az Edifiernél.
Például R1850DB,igaz ez 80k körül van és van rajta optikai bemenet és van hozzá táv.
Zenénél szerintem mérföldekkel szebben szól mint akár egy 120-130e forintos sb.
Nagyobb színpadkép,részletesebb a zene is,jobban kijön a sztereó.
Persze nem ezen hallgatva fogsz technoval házatbontani,hiszen ez egy sztereó szett,de azért ez se egy sokol rádió szint,van elég mélye.
50-60k körül a zenei élményt felejtsd el egy Soundbarnál.
A Yamaha YAS-207-em (100k) se az igazi zenével.
Nem rossz,de nem szól úgy mint egy 100k körüli Tangent erősítő egy normálisabb de olcsó polcsugárzó párossal.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8583) Klaya1986 válasza Sys85 (#8582) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Köszi. Ettől féltem 🙂 akkor el is felejtem a soundbarokat.

(#8584) Sys85 válasza Klaya1986 (#8583) üzenetére


Sys85
veterán

Mielőtt félreértés lenne,nem maga a soundbar mint kategória alkalmatlan zenére,csak bizonyos árszint alatt az.
Pl a Harman Kardon Enchant 800/1300 nagyon komolyan szól zenével,de ugye a 800 az 200e körül van,az 1300 meg 300e.Plusz a sub 220k.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8585) CharlieDrop válasza Sys85 (#8582) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tangent? Az egy márka? :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8586) Sys85 válasza CharlieDrop (#8585) üzenetére


Sys85
veterán

[link]
2x50W sztereó,optikai bemenet,bt,sub kimenet,táv.
Egy igen korrekt kis erősítő.
Persze hangfalakat is gyárt ez a cég.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8587) CharlieDrop válasza Sys85 (#8586) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Klafa. Igaz HDMI nincs benne. Szóval nehéz lenne soundbar helyett használni, de jófélének tűnik :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8588) Sys85 válasza CharlieDrop (#8587) üzenetére


Sys85
veterán

Miért lenne nehéz?
Ok,nincs hdmi,így a hdmi arc plusz kényelmét nem lehet vele élvezni,de ott az optikai csati.
Az ősök tv-je nem egy friss darab,ott is optikán van összekötve a tv a soundbarral.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8589) CharlieDrop válasza Sys85 (#8588) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az enyém ehhez túl öreg már. Sajna ezen Samun csak 3 HDMI van...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8590) #36678656


#36678656
törölt tag

Sziasztok !
Adott 2 soundbar, ti melyiket választanátok és miért ? Denon DHT-S316 (85000ft) Sony HT-XF9000( 99000ft ).Szerintem ez a kettő a legjobb 100 e ft ig. Kb 3x4-es a panelszoba. Nem kell hogy nagyot szóljon inkabb szépen, és minel jobb legyen a Dolby hatás. Szinte csak filmnézésre és tv ad@sra lenne használva. Nem tudom mennyit számít a Dolby Atmos illetve Dolby Vision hiánya a Denonnál. A filmeket ncorerol töltöm. A tvm Lg oled 55B7V.
Köszi a segítségeteket !! :))

(#8591) #36678656


#36678656
törölt tag

Fontos szempont hogy a magassága ne legyen több mint 60 mm. :D Bocsi kimaradt.

(#8592) gyuri.sza válasza stickermajom (#8568) üzenetére


gyuri.sza
tag

Szerintem a Sony lesz a befutó, de még nem vettem meg, ha megveszem írok véleményt róla, hogy szerintem milyen.

(#8593) pauliboy23 válasza #36678656 (#8590) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Nekem XF9000 van ( igaz, én sony tv-vel használom), a dolby atmos inkább csak reklámfogás. Egészen kellemesen szól, de azért csodát ne várj tőle, ha jól beállítod, akkor a filmek és játékok élvezhetőek rajta. Filmeknél beszédhangot tisztán hallani, hirtelen akció jelenetnél nem kell a hangerőt lejjebb venni. Van hozzá újabb firmware, azt érdemes feltenni rá.

(#8594) gyuri.sza válasza pauliboy23 (#8593) üzenetére


gyuri.sza
tag

Köszi szépen a választ, én is Sony tv-vel használnám :)

(#8595) Bela52


Bela52
tag

Tiszteletem. Hw-Q 90R Soundbar, hátsó hangszórók,hangerejét azt hogy lehet állitani? :R

(#8596) ForRedGlory válasza Bela52 (#8595) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Távirányító beállítás gomb (fogaskerekes) -> elnyomogatod a hátsó hangszóróig. :D

[ Szerkesztve ]

(#8597) Marko_ válasza Bela52 (#8595) üzenetére


Marko_
tag

Használati útmutatót érdemes elolvasni, sok info található benne, többek között ez is. ;)

(#8598) aerosmith válasza Bela52 (#8595) üzenetére


aerosmith
őstag

én felraktam +6ra így már jó.

(#8599) aerosmith


aerosmith
őstag

Samsung soundbar tulajok tanácsát kérném.
Q90es bug szerintem.
A Zidoo mediaplayerem a barnak a HDMI2 portjába van dugva.
A Samu TV az ARC HDMI portba van dugva.

A TVm ha bekapcsolom akkor egyből bekapcsol a bar is, kiirja hogy ARC és van hang. Kikapcsolásnál a bar is kikapcsol magától.
DE ha mediaplayerezni akarok akkor átváltom a bart HDMI2re megnézek egy filmet, de utána ha megint TVzni akarok akkor hiába váltom vissza a bart ARCra többé nincs TV hang rajta, nem ismeri fel az ARC kapcsolatot.
Ha taviranyitoval kikapcsolom a TVt akkor többé nem kapcsolja ki a bart se.
Ha kihuzom mindkettőt a konnektorból és újra összelövöm az ARCot akkor onnantól újra megy, de a következő HDMI2re váltás után ismét elfelejti.

Mi lehet a megoldás?

(#8600) stickermajom válasza gyuri.sza (#8592) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is a Sony, illetve a Yamaha között vacillálok. Yamaha hangját mindenki dicséri, de sok negatív dolgot olvastam a kikapcsoló subról, illetve a Sony 2 év garit ad az 1 helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.