Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) Derron válasza Gino20 (#8900) üzenetére


Derron
aktív tag

Még van egy kis időm "szerencsére" lehet csak jövő ősz lesz belőle, Q90R-t néztem, de már nem nagyon lehet kapni. Itt sem elérhető a kalibráció?
Egy 7x3,5m es szobába kerülne majd, ahol a 7m es falon lenne a soundbar az egyik szélső faltól kb 2-2,5m re. Azért lenne jó a kalibráció, mert ha már kiadok 2-300e Ft ot, akkor nem szeretnék a szoba akusztikai problémáival foglalkozni, hangolja be szépen magát.

(#8902) Sys85 válasza Derron (#8901) üzenetére


Sys85
veterán

Nincs az a hangcucc ami tökéletesen kompenzálja az akusztikai gondokat egy szobában.
Valamennyit tud segíteni,de ez is helyiség függő,ne vedd be a markering maszlagot.
Ha lenne ilyen,akkor nem költenének horror összegeket a házimoziszobák,zenehallgatós szobák és mozik akusztikájára.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8903) Gino20 válasza Derron (#8901) üzenetére


Gino20
őstag

A Q90R sem kalibrálható. Ehhez talán valamelyik kimondottan hifi gyártó cég soundbar-ja kell, ami SB + SUB-al természetesen nem 200-300 Ft lesz hanem 5-600k vagy bőven felette, de az lehet pl nem akar atmost varázsolni és nem lesz magassági hangszóród. Ettől a kategóriától nem szabad óriási csodát várni. Egy helyről próbál varázsolni (pl Q90 egész meggyőzően) szóval nagyjából mindegy lesz, hogy az egyik fal ~2.5m a másik meg 4m (szerintem)

(#8904) scabi78


scabi78
senior tag

Srácok, HDMI ARCon keresztül a soundbar hangerejét a TV távirányítójával állítom minden beállítás és küszködés nélkül, nagyon jó találmány. :)
Ha vennék egy optikai kábelt és azzal kötném össze a hangprojektort, akkor is megmaradna a fenti beállítás? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8905) Sys85 válasza scabi78 (#8904) üzenetére


Sys85
veterán

Miért vennél optikai kábelt,ha már hdmi-vel össze van kötve?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8906) scabi78 válasza Sys85 (#8905) üzenetére


scabi78
senior tag

Ki szeretném úgy is próbálni, de ha nem működik amit kérdeztem, akkor meg se veszem az optikait. :)

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8907) Piftuka válasza Gino20 (#8900) üzenetére


Piftuka
veterán

"200-250 környékén Én nem tudok olyan eszközt, ami kalibrál, de persze lehet létezik "

A "JBL Bar 5.1" és "9.1" szettek rendelkeznek ilyen funkcióval. Előbbihez még egy külön kalibráló mikrofon is a csomag része.

Utóbbi esetében a "bar" részbe építette a gyártó a mikrofont.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#8908) aerosmith válasza scabi78 (#8906) üzenetére


aerosmith
őstag

felesleges. nem megy optikain

(#8909) Gino20 válasza Piftuka (#8907) üzenetére


Gino20
őstag

Na az jó, vagyis lehet van némi értelme ha jól értem az 5.1-hez járó külön kalibráló mikrofonnak, igaz itt nincs se magassági se oldalsó hangszóró, így nem látom sok értelmét. Beépített mikrofonnak szintén nem tudom mi értelme lehet, hisz szerintem ennek pont az lenne a lényege mint a komolyabb AVR-ek esetén, hogy a nézési pozícióba helyezed a mikrofont. A lényeg, hogy SB esetén, ami egy helyről próbál varázsolni (vagy jó esetben van 2 szatellited hozzá), nagy jelentősége szerintem nem lehet, mert ahogy írtam ezektől csodát nem kell várni, de persze attól még tud baromi élvezetes lenni :K és mint kiderült van ,,olcsóbb" kategóriában is kalibráló mikrofon ha valakit ez megnyugtat ;]

(#8910) scabi78 válasza aerosmith (#8908) üzenetére


scabi78
senior tag

Megvettem és kipróbáltam. Jelentem működik :))

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8911) aerosmith válasza scabi78 (#8910) üzenetére


aerosmith
őstag

na ez igencsak érdekes.

(#8912) Marko_ válasza aerosmith (#8911) üzenetére


Marko_
tag

Nem olyan nagy dolog ez, van amelyik készüléknél működik a dolog, van amelyiknél nem. ;)

(#8913) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Sziasztok, soundbaron van hdmi1 és hdmi2 , mondjuk 1esbe bedugom a PS4 et, HDMI arcon keresztül megy vissza a tvbe. Gondolom kéne lenni képnek is, nemcsak hangnak! Mit allaitsak a tvn, hogy megjelenjen a PS4? Samu hw q80r és Samu q82r kezsulekekrol van szó. Intelligens mód bekapcsolva

(#8914) Marko_ válasza Marcus047 (#8913) üzenetére


Marko_
tag

Tv-n azt a bemenetet válaszd, amire a soundbart kötötted, gondolom hdmi 1.

(#8915) Marcus047 válasza Marko_ (#8914) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Igen,ez volt a megoldás köszi :)
Barom vagyok, logikus :D

2 HDMI bemenet van a soundbaron, ha rakotok még vmit, gondolom lehet választani közöttük majd?
Mondjuk,ha mindkettő bevan kapcsolva....
Pana 4k lejátszó tervben, hdr10+ al ,atmossal mindennel,ami kell :D

(#8916) Marko_ válasza Marcus047 (#8915) üzenetére


Marko_
tag

Persze, a soundbar-on is ki kell választani a bemenetet, amit használni szeretnél.

(#8917) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Most meg elment PS4 en a hdr, azt mondja nem támogatja a Tv, mióta atdugtam a soundbarba a PS t és ARCon keresztül csatlakozik a tvhez....lehet HDMI kábel a ludas 🤔

(#8918) klaya86


klaya86
senior tag

Hali. Van egy nu507022-m. Egy Edifier aktív szettet csatlakoztattam rá. Mivel csak egy nyamvadt digitális kimenet van, így optikai kábel-d/a konverter -rca kábel megoldás maradt. Használtam kb egy hétig,majd ma nem volt hang. Hangfal és RCA kábelek tuti jók . Az dac konverter visszajelző LED je világít, szétszedtem, minden forrasztás ok (ettől még lehet rossz) optikai kábel ránézésre ok, nincs megtörve, világít is ahogy kell a kis csatija. Előfordulhat, hogy a Tv optikai kimenete adta meg magát? Nem vagyok benne biztos,de mikor átváltottam eddig digitális kimenetre tvn, akkor ugye vörös fény világított a csatiban, majd miután bedugtam a kábelt, szintén láttam a fényt az illesztések között. Most míg be nem dugom az optikai kábelt, addig világít,bedudva már nem. Viszont a kábel másik végén megjelenik a fény,ami azt feltételezi, hogy érkezik jel a tvből. Nyilván első, legolcsóbb lépés egy másik kábel lesz. Második a d/a átalakító. De elképzelhető, hogy annak ellenére, hogy a fény megjelenik a kábel végén, lehet rossz ettől függetlenül a tv csati? Vagy ez kizárt? köszönöm a segítséget előre is.

(#8919) Marcus047 válasza Marcus047 (#8917) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Új kábel, ugyanaz. Nincs hdr PS4 én,visszadugtam a tvbe a PSt, hdr lett újra,most Dolby atmos nincs a soundbaron :D
Lehet frissíteni kéne a TVt vagy a soundbart? 🤔
Hogy kell frissíteni a soundbart?

(#8920) Bamakko válasza klaya86 (#8918) üzenetére


Bamakko
újonc

Ohm, akkor másnál is hirtelen megjelent ugyanaz a gond! :o Pár bejegyzéssel ezelőtt én is leírtam ugyanezt a gondom. Várom, hátha a fórumon valaki tud rá megoldást! :-/

(#8921) klaya86 válasza Bamakko (#8920) üzenetére


klaya86
senior tag

Nálam van egy dac átalakító is kötve, ahogy írtam,az is lehet ludas. Viszont ami nem látom a piros fényt a csatiban az optikai kábel bedugása után , és mintha korábban világított volna kábellel is. De mivel nemrég használom optikán a hangfalakat és nem dugdostam napi 10x így nem vagyok benne biztos. Esetleg megnézné valaki, hogy az optikai kábel bedugása után világít e valahol a fény a csatinál ? 😄

(#8922) Sys85


Sys85
veterán

Ha esetleg valaki kíváncsi kb hogyan szólhat egy Yamaha YAS207,esetleg vásárlás előtt áll,annak itt van 3 videó: [link]
Google Drive link,youtubera nem mertem feltenni a copyright miatt.Füles/fejes ajánlott a hallgatáshoz!
Iphone-nal vettem fel,szóval nem adja rendesen vissza,de azért érzékelteti kb hogyan is szólhat otthoni körülmények közt.
20nm a szoba,mély nincs maxra tekerve,Surround be,Clear Voice be,Bass Extension ki.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8923) c0dered


c0dered
csendes tag

Sziasztok,
Adott egy Panasonic SC-HTB510 2.1 soundbar, pár hónapja vettem. Használom filmnézésre és Chromecastra is (utóbbit leginkább Spotify-jal).
Azt vettem észre, hogy bizonyos filmek esetén, hosszantartó, erős basszusoknál a (drótnélküli) mélynyomó hajlamos elkezdeni zörögni. A filmek egy RPi alapú OSMC-ről mennek, a hangjel passthrough a tévén keresztül. Nem tudtam 100% reprodukálni, de mintha csak 5.1-es hangú anyagoknál jönne elő...

A jelenség ilyenkor egyre erősödik, és a soundbar hangját egyébként egyáltalán nem érinti.
Viszont ha a mélynyomó zörögni kezd, akkor mintha ezzel párhuzamosan a hangdobozon látható fehér jelzőfény is pislákolna :Y (ez a fény hivatott jelezni, hogy a drótnélküli kapcsolat rendben van a soundbar felé).

Ilyenkor egy ki-bekapcsolás segít (a soundbart ki- és bekapcsolom). Egyszer viszont ez se ment, konkrétan nem tudtam kikapcsolni a készüléket sem távirányítóról, sem a rajta levő nyomógombokkal!

Próbáltam utánanézni mi okozhatja, de a legközelebbi tipp az volt, hogy a zörgést okozhatja egy közel levő wifi router által okozott interferencia (pár méterre van, de elég sok fal van közöttük) vagy hogy van jelcsillapító anyag a soundbar és a mélynyomó között (nincs, és egyébként is kb 50 centire vannak egymástól).

Mielőtt még elkezdeném a garanciális kanosszajárást, tapasztalt bárki hasonlót, akár másik gyártó soundbarjával? :F

(#8924) Sanya válasza Gino20 (#8903) üzenetére


Sanya
nagyúr

Bose soundtouch 300, bose soundbar 500 kalibrál. Nincs hozzá láda, de nekem egyelőre nem is kell.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8925) CharlieDrop válasza Sanya (#8924) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért ezek is 300+-os termékek ládával meg *2 ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8926) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Samsung HW-Q60R tulajok, mennyire alkalmas a rendszer tévé adások hallgatására?
Főleg kézilabda és foci meccsek, a 2 között pedig 1-2 tévé műsor lenne hallgatva rajta.

Sikerült feljebb tornázni a keretet, hogy bele férjen a Q60R, de jó lenne tudni, hogy ehhez a felhasználáshoz kell e ez a szint.
A 4K filmek nézése során valószínűleg áll leeső élmény lenne (Már amit ebből az összegből ki lehet hozni), de azok itt sajnos nem nagyon lesznek nézve, csak ha én viszek majd 1-2 filmet. Feleslegesen pedig nem szeretnék pénzt kihúzni a zsebükből.

Ui: 2019 es LG tévével HDMI (arc) al összekötve elég lehet csak a tévé távirányítója a soundbar kezelésére? Vagy a profilok közti váltáshoz így is kell majd a samsung saját távja?

[ Szerkesztve ]

(#8927) Sanya válasza CharlieDrop (#8925) üzenetére


Sanya
nagyúr

bose soundtouch 300 azt 180.000-ért vettem. az 500-as kijön 250-ből a kisebbik mélyládával együtt is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8928) CharlieDrop válasza Sanya (#8927) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hol?

Eskü eddig 300 alatt nem láttam..

Köszi, ha megosztod velem :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8929) Marko_ válasza Sanya (#8927) üzenetére


Marko_
tag

Mégis hol jön ki szerinted 250-ből? A soundbar 500-as 200K, a bass module 500 alsó hangon 165K. Akciósan most esetleg szettben 310K-ért be lehet zsákolni.

(#8930) Joci0623


Joci0623
csendes tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni egy kis segítséget:
lenne egy 25 m2 nappali, ebbe szeretnék egy soundbart/hangprojektort, keret 130 k.
Tudom, hogy ebbe olyan nagyon acélos cuccok nem férnek bele, de mi lenne a 130 ks keretbe beleférő legjobb megoldás.
Köszönöm!!

www.netfort.hu

(#8931) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Én is beléptem a klubba, beruháztam egy soundbarra. Egy JBL SB160 lett a befutó, eddig tetszik a cucc, jól szól (persze a helyén kezelve a dolgokat). Kényelmi szempontok miatt lett megvéve, a tévé mellett eddig szolgáló egyszerű 2.1-es hangoskodót fizikailag kellett mindig be- és kikapcsolni, a hangerejét a tévéről csak bonyolultan tudtam változtatni. Most ez a JBL végre kényelmes, természetesen hdmi ARC-on keresztül használom.
Ami érdekesség, hogy amennyire én láttam, Magyarországon az Euronicson kívül más nem forgalmazza. Én még múlt héten 60-ért vettem, rá két napra felvitték egy tízessel az árát.

(#8932) Sanya válasza CharlieDrop (#8928) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ja, én ebayról vettem bontatlanul, 2 év garanciával (a soundtouch 300-ast, mélyláda nélkül):

Bose bass module 500: [link] 130.000 szállítással
Bose soundbar 500: [link] 158.000 szállítással

összesen: 288.000 szállítással, 2 csomag

együtt: [link] 295.000 szállítással

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8933) htom127 válasza Sys85 (#8922) üzenetére


htom127
tag

+1

" Bazinga !"

(#8934) CharlieDrop válasza Sanya (#8932) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért nem baj, ha ilyen cuccra van gari, akkor már a 310 akciósan nem is rossz, a 295 helyett... :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8935) Sanya válasza CharlieDrop (#8934) üzenetére


Sanya
nagyúr

[link] esetleg ez?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8936) kzrca


kzrca
tag

Sziasztok!

Segítsetek, mert minél több tesztet olvasok, annál jobban elbizonytalanodok, hogy mit is válasszak.
Adott egy 6x5-ös letisztult bútorzatú nappali, az ebben falra helyezett TV-hez tervezek soundbart venni.
Amik között egyre kevésbé tudok dönteni, de alapvetően ezek között vacillálok:

JBL Bar 9.1 - tesztek alapján térhangzásilag jó, hangminőségre kevésbé
Sonos Arc - ez pont fordítva, hangminőség kiváló, térhangzás kevésbé, mélynyomó nincs

futottakmég:
Samsung HW-Q70R esetleg Samsung HW-Q800T
Sony HT-Z9F

Segítsetek döntést hozni, köszönöm! :R

(#8937) CharlieDrop válasza Sanya (#8935) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:C :R

köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8938) Sanya válasza CharlieDrop (#8937) üzenetére


Sanya
nagyúr

Majd írj egy véleményt a termékről, ha megveszed.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8939) CharlieDrop válasza Sanya (#8938) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha megveszem mindenképpen :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8940) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek a Xiaomi új soundbar mélynyomó párosa egy próbát megérhet?

(#8941) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Estét, Samsung swa 9000s surround hangfalakat emagon kívül belehet még szerezni valahonnan?

(#8942) Luissimo


Luissimo
veterán

Szasztok,
Yamaha tulajoktol kerdem, hogy tapasztalták e, hogy a tv ARC kb. 12 óra eltelte után (este ki, délelőtt be) nem kapcsolja be a soundbart?
Saját távjával kell bekapcsolnom.
Utána már müxik a ki be egész nap.
Még nemsikerült kitapasztalnom, hogy mennyi idő után áll elö pontosan ez a helyzet, 4-5-6 óra üzemszünet esetében müködik a tv távos ki és bekapcs.
Van valami magyarázat?
LG tévével használom.

Ismerös a helyzet valakinek?

(#8943) Sys85 válasza Luissimo (#8942) üzenetére


Sys85
veterán

Én még ilyet nem tapasztaltam pedig lassan 1 éves a YAS 207.
Én is LG tv-vel használom.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8944) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Sikerült beszereznem a SWA-9000S a Q80r-hez.
Majdnem minden farankó,de még sem.
Amikor bekapcsolom a tv-ét SWA-9000S világít a kék led látják egymást a Q80r-el,de hangot nem ad a háttérsugárzó,csak ha kikapcsolom a hátteret és vissza.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8945) Marcus047 válasza SZKEBE75 (#8944) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Honnan rendelted?
Az enyemnek az egyik hátsó hangszoroja nem szólt, már küldtem is vissza.
Ez nem normális, vidd vissza!
Most az a bajom, hogy nem tudom, honnan rendeljem 🤔

[ Szerkesztve ]

(#8946) Luissimo válasza Sys85 (#8943) üzenetére


Luissimo
veterán

megpróbálom ujra felokositani a magic remote-ját, a kibe kapcsoláshoz, a hangerő és némitáshoz.
Igazságszerint ezt eddig nem is csináltam meg, mivel a HDMI ARC kábellel összekötve azonnal felismerte és elfogadta, kezelte.

és eddig ment is, csak miota elutaztunk és hosszabb ideig nemvolt bekapcsolva egyáltalán azota nem inditja be ha későeste kikapcsolom és másnap délután próbálom bekapcsolni.

az első kézi kurblizás után egészen éfélig, akárhányszor kapcsolom ki be, szépen kezeli.

mintha x óra után elment volna alvóba (vagy a tv portja vagy a yamaha portja, vagy a valami.
mindenesetre tesztelgetem.

(#8947) SZKEBE75 válasza Marcus047 (#8945) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A MM-ből rendeltem.
Nálam szólnak,csak nem mindíg,vagy csak ha újra indítom.
De ha megy az szuper!

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8948) aerosmith válasza SZKEBE75 (#8944) üzenetére


aerosmith
őstag

Össze kell rendesen párosítani a bart a satellitekkel.
Először kell a subot bekapcsolni utána a satelliteket és a bart utoljára.
Le lettek a satellitek firmware frissítve?

Manual connection
1 Connect the power cords for the soundbar and the subwoofer to the back of each, and then plug both into a wall outlet.
2 Use a small pointed object to press the ID SET button on the back of the subwoofer.
3 Continue holding until STANDBY turns off and LINK (Blue LED) blinks quickly.
4 While the soundbar is turned off, press and hold Mute on the remote control.
5 Continue holding until ID SET appears on the soundbar's display.
6 To finalize the connection, turn on the soundbar while the subwoofer's Blue LED blinks.
7 The main unit and the subwoofer are now connected and the Blue LED should be solid. If the Blue LED is still blinking, the process has failed. Turn off the soundbar and start again from Step 2.

[ Szerkesztve ]

(#8949) Marcus047 válasza SZKEBE75 (#8947) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Gondolom nem mostanában rendelted,mert jó ideje nincs már MM-ban.... 🤔
Most nézem,van a médiában is :O

[ Szerkesztve ]

(#8950) SZKEBE75 válasza Marcus047 (#8949) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

egy hete. :)

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.