Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) Lucifer6280


Lucifer6280
aktív tag

Sziasztok!

2 Soundbar között vacilálok, ebben kérném segítségetek, hogy melyiket lenne érdemes megvenni.
Jöhetnek érvek, ellenérvek. Esetleg alternatívák is.
Keret kb 120K.
Yamaha Yas-207Bl-t próbáltam már 2x de lehet én vagyok ennyire balszerencsés, de mind 2 esetben írtózatosan pocsék hangzása volt.

Erről a 2-ről lenne szó.:
1, JBL BAR 2.1 Deep Bass
2, Sony HT-RT4

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#8852) Sys85 válasza Lucifer6280 (#8851) üzenetére


Sys85
veterán

Yamahánál be kell kapcsolni a surroundot és a clear voice-t,a bass extension-t meg ki.
Nálam így szól a legszebben.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8853) Lucifer6280 válasza Sys85 (#8852) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Próbálkoztam mindenféle beállítással, már amennyit engedett a technika, de valahogy normális mélyet nem sikerült kiszednem belőle egyik esetben se. Sőt az Euronicsos-ba már recsegett a mély. (lehet gyári hibás volt vagy egyszerűen már a kiállított darabot kinyírták)
MM-es egy fokkal normálisabban szólt, de köszönő viszonyba se éreztem a másik 2-höz képest.

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#8854) Sys85 válasza Lucifer6280 (#8853) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam 20nm-en felig sincs feltekerve a mély,de így is komolyat szól.Este már nem merem hangosabban hallgatni... :)
Ezért szar a kiállítottat hallgatni,közel sem fog úgy szólni mint otthon.
Az enyém megjárt egy legénybúcsút is,minden maxra tekerve 2 napig,de recsegés semmi nem volt,szólt tisztességgel.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8855) Lucifer6280 válasza Sys85 (#8854) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Én is a legtöbb helyen azt, olvasom meg a tesztekből is az jött, le hogy ezért az arért nem érzed tőle átbaszva magad. De őszintén szólva ez a 2-ből semmi engem kicsit eltántorított attól, hogy rendeljek egyet így látatlanba.

Esetleg a másik 2-ről mi a vélményed?
Vagy még szóba jöhet ez: SAMSUNG HW-Q60R


Előre is köszönöm! :R

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#8856) Marcus047 válasza Lucifer6280 (#8851) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Sonyban én is gondolkodtam egy időben,de bementem a Médiába, belehallgattam jónéhány dologba telefonnal és ez a Sony nagyon gáz volt. Nekem abszolút nem tetszett. Persze voltak ott 200+ e soundbarok is,de ez lefelé lógott ki nagyon. JBL ről nincs tapasztalatom.

(#8857) Marcus047 válasza Lucifer6280 (#8855) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Samu hwq60r euronicsben hallgattam meg,nem volt rossz. Mély is, magas is helyén volt, már amennyire egy áruházban le lehet venni 🤔 Sonynal,mintha nem lett volna mélynyomó kb....

(#8858) Luissimo válasza Sys85 (#8852) üzenetére


Luissimo
veterán

Ahány fül, annyi hallás.
Nekem kell a bass extension is, ugyvan a helyén a koncertélmény.
Kétnapja nyomatom rá a válogatott youtube high end tesztvideokat 😃

(#8859) pauliboy23 válasza Lucifer6280 (#8851) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Esetleg Sony XF9000.

(#8860) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Q80-hoz háttérnek a SWA-9000S -t rendeljem?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8861) Sys85 válasza SZKEBE75 (#8860) üzenetére


Sys85
veterán

Samsung oldalán ez van: "A Samsung vezeték nélküli hátsó hangszóró szett külön vásárolható meg (kiegészítő modell: SWA-8500S)"

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8862) SZKEBE75 válasza Sys85 (#8861) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Ez vezetett meg engem is,viszont itt a topikban q80-hoz a 9000s-t ajánlották. :U szóva nemtom.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8863) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Vásároltam egy LG SLY5-t. Optikai kábellel vagy HDMI-vel csatlakoztassam a TV-hez?
Melyiknek mi az előnye/hátránya?
Köszönöm

(#8864) Sys85 válasza zzola (#8863) üzenetére


Sys85
veterán

Hangzásban nincs különbség,viszont a hdmi arc több előnnyel jár(hat).
Hangerő szabályzás (ha a tv távja alapból nem viszi és az sb nem is tanítható be),tv-vel együtt ki- és bekapcsolás.
Ha mind a 2 csatinál működik minden funkció,akkor teljesen mindegy.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8865) Akellla


Akellla
tag

Sziasztok. Még 1 kérdésem lenne mielőtt vásárolok .A Q70 r -től érdemlegesen a 800 T többet tud -e hangminőségben,azt gondolom hogy amennyivel többért adják annyival nem ér többet,de ha érzékelhetően jobb a hangminősége,akkor talán nyelnék egyet és kifizetném a magasabb árat. Köszi a segítséget.

(#8866) SZKEBE75 válasza SZKEBE75 (#8862) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Forrás: [link]
Q80r
5.1.2 csatorna felfelé és oldalra sugárzó hangszórókkal, kompatibilis vezeték-nélküli SWA-9000S surround hangsugárzókkal

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8867) zzola válasza Sys85 (#8864) üzenetére


zzola
félisten

Köszönöm!
HDMI kábel volt csak itthon. Összekötöttem, azonnal felismerte a TV! Távirányító kezeli az eszközt.
Árához képest nekem tetszik a hangja, elégedett vagyok. Euronics-ban 59990- volt.

(#8868) Gino20 válasza SZKEBE75 (#8860) üzenetére


Gino20
őstag

Rendeld :) Természetesen fog működni (itt fórumon is sokan ezt a kombót használják)

(#8869) SZKEBE75 válasza Gino20 (#8868) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Köszi,megtörtént. ;)

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8870) Gino20


Gino20
őstag

Ha még mindig keresne itt valaki HW-Q80R-t, aprón van egy pár hónapos [link] ;)

SZKEBE75: nincs mit ;)

[ Szerkesztve ]

(#8871) RudY válasza zzola (#8863) üzenetére


RudY
addikt

HD hangokra nem képes az optika,, a HDMI igen.

(#8872) zzola válasza RudY (#8871) üzenetére


zzola
félisten

Érdekes. Köszi az infót.

(#8873) Marko_ válasza RudY (#8871) üzenetére


Marko_
tag

Ennél az LG-nél ez lényegtelen, mivel nem tud HD hangokat kezelni.

(#8874) zzola válasza Marko_ (#8873) üzenetére


zzola
félisten

Mi számít HD hangnak?

(#8875) Marko_ válasza zzola (#8874) üzenetére


Marko_
tag

Egy kis leírás: [link]

(#8876) zzola válasza Marko_ (#8875) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#8877) Piftuka válasza Marko_ (#8818) üzenetére


Piftuka
veterán

Értelek. Bár a mélnyomó éppen a linkelt szetthez nem szükséges. A teszt szerint is megfelelő mélyhang reprodukciót kínál.

(Ez persze relatív, és szubjektív. Sokan fejhallgatóban is csak azt nézik, hogy képes-e elegendő basszust produkálni, én viszont a lineáris hangzásvilágot kedvelem.)

Ami a soundbar-t illeti... Te a helyszűke miatt döntöttél egy vezetékes 5.1 soundbar megoldás mellett?

"Aquila non captat muscas."

(#8878) Piftuka válasza CharlieDrop (#8827) üzenetére


Piftuka
veterán

Egyetértek. Nálam egyébként hely van az elhelyezésére, de természetesen én sem bánnám, ha létezne olyan kompakt megoldás, ami ezt kiváltaná. A "szellősebb" tér, és a letisztultabb látvány mindig előny. :K

Csak amikor elkezdtem a soundbar kategóriában nézlődni, nem tudtam, hogy ennyire kicsi, szinte nem létező a választék a ténylegesen vezeték nélküli megoldásokból. (Két típus a teljes piacon.)

És a fenti hozzászólásommal arra utaltam, hogy ha már végig kell húznom bármilyen kábelt akár ideiglenesen is a szobán, és árban is kb. ugyanott vagyok, akkor maradok a dedikált erősítő + hangfalszett megoldásnál.

Egyébként a surround hangszórókat annál a megoldásnál is csak filmnézés közben helyezném el a megfelelő pozícióban. Minden egyéb esetben a sztereo hangfalpár mellett lennének elhelyezve.

"Aquila non captat muscas."

(#8879) RudY válasza Marko_ (#8873) üzenetére


RudY
addikt

Jogos, egyébként érintetlenül átengedi, ha pl. konzolról, média- vagy egyéb lejátszóról, pc-ről kapná a HD hanganyagot? A mai napig eltérő vélemények vannak ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#8880) Sys85 válasza RudY (#8879) üzenetére


Sys85
veterán

Maga a forrás átengedné,de a soundbar akkor sem fogja tudni.
Szól,van hangja,mert pl a dts hd-ma magja a sima dts,tehát úgy fog szólni,mint ha simpla dts lenne,nem lesz HD-MA,nem lesz annyira tiszta és részletes.
Dolby TrueHD szintén zenész.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8881) SZKEBE75 válasza EasyLife (#8683) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Szia,

A Blackmount SS01 állványos hangfaltartó,csavaros problémát hogy sikerült megoldani?
Most nézegetem hogy milyen állványt rendeljek az SWA-9000S-hoz.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8882) lgy007


lgy007
csendes tag

Sziasztok,
Ha valaki médialejátszó hiányában tv-be dugott külső merevlemezről játszik le full hd/uhd filmeket, van értelme DTS X/Atmos képes soundbarnak+hátsó hangfalaknak? Van ilyenkor rendes surround hatás? Egyáltalán milyen hangsávot játszik ilyenkor az SB? Amit a tv olvasni tud, vagy, amit az SB elbír, esetleg csak lebutított stereot? A tv ezeket tudja: DTS (Core,LBR, D_MA,HD_HRA), Dolby Digital Plus, Dolby Digital, G.711(A-Law,μ-Law), AAC, MP3, HE-AAC WMA, LPCM ADPCM (IMA,,MS).

(#8883) aerosmith válasza lgy007 (#8882) üzenetére


aerosmith
őstag

attól függ milyen hangot tud dekódolni a TV. Ha tud HD hangot akkor ha ARC HDMIn keresztül csatlakoztatod a barhoz akkor megy a sokcsatornás.
Ha nem tud HDt akkor is kimegy rajta a 4.1 szerintem.

(#8884) Marko_ válasza aerosmith (#8883) üzenetére


Marko_
tag

HD hangok tv-ről csak az újabb eArc csatlakozókon mennek ki, sima Arc nem tud tömörítetlen hangot átvinni.

(#8885) SZKEBE75 válasza lgy007 (#8882) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Nálam tv-ből Dolby Digital Plus. Sony KD65XD
Netflix,Hbogo,de még a 2.0 is nagyot szól.
Az biztos ha sima ARC-os tv-ét használnál csak,és semmi mást,felesleges atmos-os példányokat nézegetni.

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8886) lgy007 válasza SZKEBE75 (#8885) üzenetére


lgy007
csendes tag

Úgy látom, csak Arc csatlakozó van a tv-n. Ha jól értem, így is menne a hátsókkal a surround hatás, csak nem HD, hanem butított hangokkal (5.1. DD, DD+ vagy sima DTS)?

(#8887) lgy007 válasza Marko_ (#8884) üzenetére


lgy007
csendes tag

Érdekes amúgy, hogy van kodek van a tv-n a HD hangokhoz, de csatlakozó már nincs hozzá, hogy le is játszhassam. Bár viszonylag új technológia az eArc, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#8888) SZKEBE75 válasza lgy007 (#8886) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A tv-d től is függ.nézz utána hogy mit tud.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8889) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Sziasztok, Samu hw q80r hez csak az swa8500s surround hangszórókat lehet kapcsolni, vagy működik az swa 9000s el i

(#8890) Gino20 válasza Marcus047 (#8889) üzenetére


Gino20
őstag

Éppen csak pár hsz-el visszább olvasva meglelhetted volna a választ.
Működik a Q80R az SWA9000s-el

(#8891) Gino20 válasza SZKEBE75 (#8881) üzenetére


Gino20
őstag

Anno az SWA-khoz ezt vettem és a csomagban volt hozzá olyan csavar, ami jó volt a hangfalak rögzítéségez [link]
EasyLife (#8683)-nál Q90 szatellitek vannak és azoknak belső menetes felfogatásuk van, aminek mérete talán UK szabvány és azért szívás a rögzítés. Az SWA-ban ,,nút" van, amibe látni fogod melyik csavar kell / hogy kell rögzíteni a csomagban levő csavarral.

[ Szerkesztve ]

(#8892) SZKEBE75 válasza Gino20 (#8891) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Nagyon köszi! :R

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8893) EasyLife válasza Gino20 (#8891) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Bocsi nyaralni voltam, USA szabvány csavar. Egyébként Szigetszentmiklóson a piacnál van egy csavar bolt és ott reggel megrendeltem és délutánra hozták is a csavart, kemény 500 Ft volt a kettő csavar 200 Ft jattal. :C

(#8894) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Párom szüleihez keresek 2.1 es soundbart maximum 80.000 forintig, de inkább egy BestBuy vétel lenne érdekes. Egy 2019 es LG TV (SM8200) beépített hangszóróit váltanánk le vele.
A szoba egy 5x4m es szoba ahol az 5m es falon van a tévé és alatta lenne a soundbar, viszont mivel ezen a falon egy teli falas bútor van, így a mély már csak az egyik 4m es falnál férne el. (Fontos lenne hogy a 2 eszköz vezeték nélkül tudjon kommunikálni).
Van értelme egy ilyen szobába soundbarnak? Mi lehet most jó vétel? Főleg LG-t nézek mivel a tévé is az, hátha kevesebb nyűg lenne a használat közben.

[ Szerkesztve ]

(#8895) Bamakko


Bamakko
újonc

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem, remélem tudtok segíteni! :)

Philips50PUS7304/Sony HT-SF150 majdnem dátumra pontosan klapp működött a két rendszer, két nappal ezelőttig. Egyik bekapcsolás után már nem indult el a hangprojektor a TV-el. Végig "dugdostam" az össze ARC-os HDMI csatlakozást, semmi reakció. Átvittem a szomszédhoz, neki Panasonic TV-je van, régebbi mint az enyém, egy ARC-os bemenettel, nála rögtön működött a hangprojektor. Otthon reseteltem a hangprojektort, de továbbra is semmi változás.

Van valami megoldásotok erre? A TV-t is resetelnem kellene?! :(

(#8896) Gino20 válasza Derron (#8894) üzenetére


Gino20
őstag

Picit a keret felett van, de ha belefér vagy Yamaha Yas-207-et vagy Samsung HW-Q60R-t vennék. A 20-30 ezres felár esetén egy valószínűleg jelentősen jobb élményt nyújtanak, mint a 70-80 ezres kategória. Pl após ~70 ezres panája botrány. Összeségében is durván elmarad a q60r-től (ilyenem volt), de pl a fő alap funkcióra szerintem használhatatlan, vagyis mezei TV-zésre (ha a beszéd jól érthető, az effektől megsüketül az ember és nem találtam olyan beállítási módot, ahol ez javulna)
LG-t én val elengedném

(#8897) Derron válasza Gino20 (#8896) üzenetére


Derron
aktív tag

"de pl a fő alap funkcióra szerintem használhatatlan, vagyis mezei TV-zésre (ha a beszéd jól érthető, az effektől megsüketül az ember és nem találtam olyan beállítási módot, ahol ez javulna) " Ezt a Q60R-t re érted?

(#8898) Derron


Derron
aktív tag

Még egy kérdésem lenne, amire csak most döbbentem rá.
Lassan kész a felújított nappalink, ahova jövőre szeretnék majd egy komolyabb soundbart. (Itt már 200-2500k lenne a keret). Viszont most döbbentem rá, hogy a plafonon pont a kanapé előtt/fölött lesz egy csillár. Ez hogy befolyásolja a Dolby Atmos élményt? Gondolom jótékonyan nem fog rá hatni, de rontani fog rajta? A plafonról kb 30cm fog lelógni. Mindenképpen olyan eszközt szeretnék majd vásárolni, ami tudja magát kalibrálni a szobához.

(#8899) Marko_ válasza Derron (#8898) üzenetére


Marko_
tag

Azért nagy atmos élvényt ne várj egy soundbartól, mert akkor csalódni fogsz. :)

(#8900) Gino20 válasza Derron (#8897) üzenetére


Gino20
őstag

Természetesen nem. Az említett panára írtam (pontos típust nem tudok). Samuban van az úgynevezett adaptív mód (varázslás), ami tényleg kiemeli a beszédet és nem fog üvölteni az effekt, vagyis viszonylag kiegyensúlyozott lesz az összkép/hang.

#8898:
200-250 környékén Én nem tudok olyan eszközt, ami kalibrál, de persze lehet létezik (igaz azt gondolnám, hogy ez a fél mill és felette levő kategória). Atmos-tól óriási csodát azért ne várj. Egy csillár nem fogja befolyásolni. Ezek az SB részben levő magassági hangszórók inkább arra hivatottak, hogy vertikálisan is kicsit kiszélesítik a hangképet és néha-néha (tényleg néha) ad olyasmi érzést mintha tényleg felülről érkezett volna a hang (HW-Q90R-t használok, aminek még a szatellit hangfalaiban is van magassági sugárzó és még így sem mozi, de bőven arcra mosolyt csaló az összhang ;) )
Samu és abból is inkább a 19-es palettát ismerem, de 200-250 környékén volt kapható a Q80R (atmos képes). Ilyesmit tudnék javasolni, mert ezek kiegészíthetőek hátsó szatellit SWA8500S vagy SWA9000S hangfalakkal (csak így fogsz valós térhangzást kapni). Igaz továbbra is ezt tudom ajánlani (tudom outlet stb) [link] (ez gyak egy HW-Q90R) de persze ez neked most nem aktuális vagy a JBL BAR 9.1 ami kb megfelelhet az árképzésednek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.