Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) Danex válasza espi38 (#8300) üzenetére


Danex
addikt

nem hiszem hogy a mélyben kevés lenne, ráadásul a q70 mélynyomója már képes 28Hz-ig lemenni.

Atmosnak van egy demo videója ahol megdörren az ég, szerintem nem csak a szomszéd érezné a remegést :DDD.

Itt egy teszt róla amúgy https://www.rtings.com/soundbar/reviews/samsung/hw-q70r

Surroundok szerintem érdemesek mert sokat adnak a képhez, mediamarktban most 40e a nagyobbik hozzá. Ha nem tetszik még mindig visszaküldheted őket 2 héten belül de én ezt találtam ár/értékben jónak.

(#8302) espi38 válasza Danex (#8301) üzenetére


espi38
őstag

Olvastam egy tesztet róla én is, bár tudom, hogy zenére nem igazán ajanlottak ezek a projektorok de a tesztelő kimondottan lehuzta a zene miatt.
Ellenben a JBLre meg kimondottan jókat írt a tesztelő zenére is, főleg hip hop és modern zenét illetően.
Viszont a samuban tettszik hogy sok hangszóró van a főegységben és a mozis hangzása biztosan jobb lenne, nem sürgős amúgy a dolog, remélhetőleg jövő hónapban költözünk az új lakásba és ott kell majd tesztelnem, igy a 14 napos dolog most nem játszik :R

(#8303) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Találtam a tv műszaki leírásában egy ilyet:hibrid fejhallgató- és mélynyomó kimenet.
Azon gondolkodom ,hogy milyen subot lehetne erre rákötni?
Magának a tvnek elég jó hangja van,vagyis egész méretesek a hangszórók.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8304) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!

Egy éve használok egy 8503as androidos TV-t nagy megelégedéssel egy samu n450 soundbarral, ARC-al összekapcsolva. Tegnap reggel nem találtak egymásra, sehogy nem ment, még mindent kihúzva újra bedugva sem. Sem analóg sem digitális adással, youtube sem. Telóról küldve sem. Fél óra szarakodás után a soundbar bemenetére rátettem egy tv boxot, úgy ment a hang. Ezután visszadugdosva minden már működött minden megint. Egészen ma reggelig. Ma ugyanígy tudtam csak összehozni. Nem igazán értem mi a gond. Nem látom, hogy a tv sw frissült volna mostanában, valami tavalyi a biztonság frissítés dátuma.
Valakinek ötlet, hogy mivel lehet a gond? Hallott már valaki ilyenről?
Olyan mintha csak arc sync probléma lenne. Egyáltalán, hogy a fenébe tudom kideríteni, hogy melyik oldallal van probléma anélkül, hogy egy másik soundbart szereznék..?

Köszi szépen

(#8305) Unsign


Unsign
tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung 65nu8000 tévé (nincs DTS) és egy Xbox One X illetve egy set top box. Szoba kb. 30 nm. Ide keresek Soundbar-t.

Első körben Yamaha Yas-207-et néztem, innen indultam.
Árban egy kicsit feljebb a Samsung Q60R-t illetve most láttam, hogy van már Q60T is. De itt már képbe jött az LG SL8Y is.

Samsunggal gyártón belül maradnék és a hatsósugarzó is szóba jöhetne majd kesőbb.
LG esetében már több a szolgáltatás, pl. Atmos, amit nem tudom, hogy ki tudnék-e használni, nem ismerem. Lg-nél plusz sugarzót már nem vennék, annyit nem ér nekem.
Árban is közel vannak most, ahogy nézem (Q60T és SL8Y)

Van közvetlen tapasztalatotok, ami segítene a döntésben? Hangzás, Atmos, Samsung tévé Lg soundbarral stb.

Köszönöm előre is!

(#8306) nrbx


nrbx
tag

Hello, Samsung SWA-8500S, 9000S tulajokat kerdeznem, falra, vagy allvanyra tettetek ezeket a hatso hangszorokat? Egyszeruen fel lehetne "akasztani" egy falbol kiallo csavarfejre, de szeretnem kicsit elforditani a hangszorokat. Ezert erdekelne, aki falra tette, milyen tartoval?

(#8307) Danex válasza nrbx (#8306) üzenetére


Danex
addikt

Én állványra raktam link

De árulnak sima fali akasztót ami forgatható de most nem találom

(#8308) nrbx válasza Danex (#8307) üzenetére


nrbx
tag

Ebbe csak belecsavartal egy csavart, majd annak a fejere raakasztottad? nem latok menetet a hangszoro hatuljan, van?

(#8309) hulugulu válasza adamssss (#8298) üzenetére


hulugulu
csendes tag

A guruk valasza engem is erdekelne, mert a mediaban most 199e [link]

Nalam egy samsung frame QE49LS03 TV van a 36 nm konyhas nappaliban.

Ehhez keresek hangprojectort. Nem tudom itt megvalosithato lenne e az atmos hangzas.
Sajnos a korabbi szettem Onkyo TX SR 607 + Dali concept 5.0 mar nem felesegbarat a meretek es kabelek miatt. Emiatt keresek valami "trendi"lomot ami kepes elvarazsolni foleg TV es mozizasnal.

Mit javasoltok, melyik soundbar a nyero?

(#8310) adamssss válasza hulugulu (#8309) üzenetére


adamssss
veterán

Jaja engem is az MM-es akció fogott meg. Most egy Denon HEOS Home Cinema bar-t hajtok. Az nagyon állat csak kellene egy kis térhangzás. Én sajna a szomszédok miatt nem akarok "komoly" rendszerre váltani...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8311) Danex válasza nrbx (#8308) üzenetére


Danex
addikt

Az allvanyhoz járt csavar és arra akasztottam, nem menetes a hangszóró hanem a kulcslyuk akasztós

(#8312) espi38 válasza hulugulu (#8309) üzenetére


espi38
őstag

Van teszt a típusról ráadásul magyarul [link]
Műanyag mélyládája, bár azt írták róla hogy jó én nem venném meg pedig nekem is a kiszemelt aldozataim között volt.
JBL 5.1 vagy samsung q70 vagy q80ra kaptam ajánlatot, hogy azt érdemes.
Hasonló cipőben járunk, a helyre ahova remélhetőleg hamarosan költözünk, a nagy hangfalak nem férnek el ezért soundbarra esett a választás.
De, hogy melyikre még nagy relytély :R

(#8313) espi38 válasza adamssss (#8310) üzenetére


espi38
őstag

Szerintem nem előnyös választás a denon hangprojektorait megvenni legalábbis az olcsóbb kategóriát, mert gyenge teljesítményűek.
Tudom írtad, hogy lakásba kell meg szomszédok meg minden de kis hangerőn is azért legyen mély a hangzásban de ezek az 50W mélyládák véleményem szerint semmire se jók :R
Szerintem én ezt fogom megvenni [link]

[ Szerkesztve ]

(#8314) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy 3,5m x 6m es szoba, ebből egy 3,5x3,5 es rész lenne használva tévézés mozizásra.
Ebbe a méretbe érdemes 5.1 ben gondolkodni? Tömb lakásról van szó, így inkább a hang minősége lenne a szempont.

Van olyan soundbar ami tudja magát kalibrálni? Pár éve jártam egy Denon márkakereskedésben ahol az erősítőhöz adtak egy kis mikrofont amivel tudja magát kalibrálni, a szoba kialakítása alapján.

(#8315) Danex válasza Derron (#8314) üzenetére


Danex
addikt

Én 3.4*5.4-es szobában pont a hosszanti falra középre raktam, 5.1-ben én szerintem valós surround hangszórókkal számolnék.

(#8316) aerosmith válasza Derron (#8314) üzenetére


aerosmith
őstag

drágább sonyknak van saját mikrofonja kalibráláshoz
drágább sonos-ok iphoneon keresztül kalibrálnak appal,
samuknál nem tudok ilyenről

(#8317) peti85 válasza espi38 (#8312) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem Polk MagniFi MAX 3.1 van ami ugyan ez háttérsugárzók nélkül. Az első hangcuccom amin nem pluszba állítom a mélyeket. De azért kipróbáltam és semmiféle oda nem illő zaj (zörgés stb.) nem volt úgy sem. Van benne erő bőven és elég mélyre is megy. Ha nem tudnám hogy műanyag dobozos nem hinném el. A térhangzásról nem tudok mit mondani, de a hangminőségébe tuti hogy nagyon nehéz belekötni.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#8318) Danex válasza aerosmith (#8316) üzenetére


Danex
addikt

Samunál teszthangok jöttek be most, de nincs hozzá se app, se mikrofon. Én telefonnal próbálgattam belőni, egy hangszínt mérővel, hogy a különböző csatornák közel azonos hangerőn szóljanak meg. Elég csöves megoldás de valamennyire működhet.

Az érdekes az volt, hogy a jobb oldali atmos sugárzó hangosabb 1,5db-el mint a bal, de csak párban lehet őket állítani.

(#8319) Derron válasza aerosmith (#8316) üzenetére


Derron
aktív tag

Pont Sony-t néztem, tervben van egy Sony tévé vásárlása, ( a jelenlegi Sony-t váltaná), ez mellé gondoltam egy soundbart, kíváncsi lennék erre a Dolby Atmos megoldásra, mennyire érvényesülhet egy kis lakásban.

Most egy Logitech Z906 rendszert használok, nem tudom érdemes e lecserélni.

(#8320) espi38 válasza peti85 (#8317) üzenetére


espi38
őstag

Elhiszem neked-de én valahogy alapból nem vennék műanyagládás mélyládával szerelt szettet :R
Nálam a Q70-Q80-JBL 5.1 a kiszemelt áldozat de a Sharpnak is van normálisnak tűnő soundbarja.

(#8321) espi38


espi38
őstag

Nagyon nem megy ez a topic :U
Ki melyik szettet venné meg?
[link] vs [link]

(#8322) SZKEBE75 válasza espi38 (#8321) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

JBL 5.1

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8323) aerosmith válasza espi38 (#8321) üzenetére


aerosmith
őstag

Q70nél jobb a JBL

[ Szerkesztve ]

(#8324) aerosmith válasza aerosmith (#8323) üzenetére


aerosmith
őstag

dupla...

[ Szerkesztve ]

(#8325) espi38 válasza aerosmith (#8324) üzenetére


espi38
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat, a samsungban az tettszik hogy bővíteni lehetne a hátsó hangszórókkal :R
A Q80 gondolom már jobb de ott az ár is ugrik egy nagyot :W

(#8326) kzsocca válasza espi38 (#8325) üzenetére


kzsocca
csendes tag

A Q70-hez külön hozzáadható hátsó hangszórók mellett a tudásba is sokkal jobb. Igaz a JBL teljesítménybe odaveri, de ha vagy most, vagy később szükséges lenne: a Q70 több hangformátumot támogat (dts-hd, atmos, dts:x), tovább tudja adni a HDR+ tatalmakat, vannak különböző hangzási módjai és standard módba equalizer (jbl-be semmi ilyen nincs tudtommal), korábban írták, hogy megkapta az earc update-et.
Szóval, ha nem csak magyar szinkronos filmeket nézel (amiknél 99%-ban nem nagyon kell a normális hangminőség miatt nagy tudású rendszert venni) akkor érdemes ezeket a tulajdonságokat is nézni.
Persze tudom, hogy soundbarba az atmos és társai "parasztvakítások" de azért elég jól tudnak szólni.

(#8327) Danex válasza kzsocca (#8326) üzenetére


Danex
addikt

Nálam még a Plex lejátszó miatt is fontos volt ezek tudása mivel el akartam kerülni hogy transzkodolnia kelljen a szervernek. Plusz így tudom hogy ha új Tv lesz később vásárolva akkor nem kell lemondani bizonyos funciokrol

(#8328) espi38 válasza kzsocca (#8326) üzenetére


espi38
őstag

Köszönöm a válaszod.
Viszont azt nem tudom, hogy a JBL valóban megalázza a samsungot mert a leírásban az szerepel a samsungnal hogy RMS 330W, JBL meg a megadott szám lehet zenei teljesítmény és akkor máris a samuba nyerő erőben is.
Nekem fontos a teljesítmény az atmos és társai nem, nincs hozzá olyan lejátszóm ami tudna kezelni az atmos hangokat és csak magyarul nézem a filmeket.
A két soundbarban ugyanannyi darab hangszóró van csak az elhelyezkedésükben van különbség :R

(#8329) kzsocca válasza espi38 (#8328) üzenetére


kzsocca
csendes tag

Nem tudom régiónként ennyire eltérő lehet-e a teljesítmény, vagy csak braziliában írják ki az RMS teljesítményt, de itt meg tudod nézni:
https://www.jbl.com.br/som-para-casa/BAR+5.1+SURROUND.html

Ez szerint 325 RMS.

(#8330) espi38 válasza kzsocca (#8329) üzenetére


espi38
őstag

Valóban és köszönöm, akkor egyforma teljesítménye van a két soundbarnak, azzal a különbséggel hogy a jbl nyomoja az 25 cm hangszóróval szerelt

(#8331) #52221184 válasza Derron (#8319) üzenetére


#52221184
törölt tag

Nekem is Sony van mindenből.
Atmos hang Soundbarból csak parasztvakítás.
Akkor hallottam, de csak óvatosan Atmos hangzásfélét , amikor a normálisnál(persze kinek mit jelent) erősebb hangerővel hallgattam a filmet. Szintén kicsi, 12 nm-en volt bennt a Soundbar.
Mennyi Atmosos filmet néznél naponta??? :-)
Ha már megszoktad a Logitech-el az 5.1-et, csalódás lesz egy Soundbar.
Arra tökéletes,hogy ne a tv hangszóróit hallgassad.
Persze mindenkinek mások az igényei,és elvárásai.
Inkább fejleszd tovább ami van.

(#8332) Marko_ válasza #52221184 (#8331) üzenetére


Marko_
tag

Egy Logitech Z906-ot mégis hogyan fejlesszen tovább? :)
Ha jó minőségű soundbart vesz hátsó hangszórókkal, akkor egyáltalán nem lesz csalódás az eredmény. Persze nem lesz olcsó sem...

(#8333) palik


palik
csendes tag

Sziasztok!Észre vettem ,hogy nagyon sokan dicséritek a samsung q szériás soundbarokat.Mennyire lehet alapozni az amazonos véleményekre?mert ott elég vegyes vélemények vannak

(#8334) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Pàr hete visszaküldtem a Samsungnak a direktbe toluk vasarolt Q90R soundbar-omat (nem Magyarorszàg). Valoszinuleg hibas volt. Rengeteg hivast bonyolotottam a Samsung support-al ezzel kapcsolatban, szinte mar nevrol tudtam ki kicsoda :P
A pénzt visszakaptam 7 napon belül.
Eddig kivàrtam hogy mit vegyek helyette. Ma csönget a futar és mondja csomagom jött (Otthonrol dolgozom mostansàg, igy szerencsere otthon voltam)
A Samsung küldott egy hatalmas csomagot benne egy Q80 soundbar és egy SWA-9000 szett. Ajàndékba!!! :Y

Végülis sikerült elérniük, hogy màrka-hü maradjak...

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8335) aerosmith válasza J00hnny (#8334) üzenetére


aerosmith
őstag

wow!

(#8336) espi38 válasza J00hnny (#8334) üzenetére


espi38
őstag

Ajándékba kaptál egy soundbart, nem semmi :R

(#8337) hulugulu


hulugulu
csendes tag

Gratula J00hnny :)

Szerintetek melyik jobb valasztas?
JBL 9.1 vagy Samsung Q90R?

Nekem tetszik a leveheto sorrund a JBL-nel es az hogy kalibralhato a rendszer.
Mozi utan szepen el lehet csomagolni es kis helyet foglal.
Q90R-nel a hatternek 220 kell, persze hogy a falban ott a regi hangfalkabel.
vagy esetleg Q80 es moge SWA 9000?

36 nm nappaliba lesz ahogy korabban mar irtam.

Samsung Q49 TV-m van.

Koszi a valaszokat

(#8338) Blaise válasza hulugulu (#8337) üzenetére


Blaise
veterán

Én is ezen a két típuson gondolkozok, olvasni hibákat bőven mindkettőről, a JBL egyelőre szimpatikusabb a mobilitás miatt.

(#8339) aerosmith válasza hulugulu (#8337) üzenetére


aerosmith
őstag

q90rben a hátsó hangfalak ATMOSosak az SWA9000 sima stereo

(#8340) espi38 válasza Blaise (#8338) üzenetére


espi38
őstag

Igen más is inkább a jbl tajánlotta minőség és teljesítményre is veri a samsungot.

(#8341) Marko_ válasza espi38 (#8340) üzenetére


Marko_
tag

Hagyjuk már, mindenki csak a sajátját tudja ajánlani, mert azzal van normális tapasztalata.
Néhány elolvasott teszt alapján ajánlani valamit, az nem mérvadó.
Nem hinném, hogy itt a fórumon bárkinek lett volna lehetősége kipróbálni mindkettő soundbart, hogy legyen összehasonlítási alapja.

(#8342) espi38 válasza Marko_ (#8341) üzenetére


espi38
őstag

Ebben igazad van én is csak a JBL hallottam..
Viszont abban is 7 hangszóró van mint a pl q80 csak nem támogatja az atmost, de engem leginkább a név és a teljesítmény adatai győztek meg. :R
Viszont véleményem szerint 200 ezer ig egy soundbar se tudja visszaadni azt a hangzást amit egy különálló szett tud biztosítani.
Most a JBL 160 ezer ft ennyiből már egy szettet talán összelehetne rakni persze nem új elemekkel.
Jár az agyam mit, hogy melyik lenne a jobb mert azért én is kissé hely szűkében vagyok és itt jön a képbe egy soundbar. :R

(#8343) Marko_ válasza espi38 (#8342) üzenetére


Marko_
tag

JBL 9.1 és Samsung q90r volt a téma, amire reagáltál, azok nem a 200K kategóriában vannak. Névre nem kell adni jelen esetben, mert egy konszern különböző termékeiről van szó, ráadásul a Samsung a Harman Kardon-nal közösen fejlesztette a q90r-t.
Ilyen teljesítményű soundbaroknál szerintem már kb lényegtelen, hogy valamelyik kicsit hangosabb esetleg, a hangminőség a fontosabb.

(#8344) espi38 válasza Marko_ (#8343) üzenetére


espi38
őstag

:R

(#8345) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Most, hogy van lehetosegem kiprobalni a Q80 + SWA9000 kombot is a Q90 utan, azt kell hogy mondjam az en lakasomban, a Q80 semmivel sem nyujt kevesebbet az extra hangfalakkal, mint nagyobb testvere. Persze lehet en nem vagyok eleg vajt fulu. :U

A JBL9.1-et nekem mar volt lehetosegem meghallgatni lakas korulmenyek kozott. Sokaig gondolkoztam rajta hogy en is berendelem. A legjobban az xbox-problémàk miatt hezitaltam (mint azota kiderult szerencsere)

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8346) GalaHU


GalaHU
őstag

Sziasztok,

Lekerült a nappaliba egy 65-ös Samsung 7002, ami egy régi plazmát váltott. A Panához volt soundbar-om és nagyon szerettem, most valami hasonlót szeretnék összehozni, de sajnos nem vagyok képben az aktuális trendekkel/lehetőségekkel.

Tudtok olyan soundbar+mélynyomó kombót ajánlani ami megfelel az alábbiaknak:
- Passzol a fenti TV-hez
- A Mélynyomó vezeték nélküli legyen (ez gondolom manapság alap)
- A Soundbar lehetőleg vezeték nélküli, de ha HDMI-s az is megoldható (többet kell szerelni, a TV a falon van, a vezetékek a falba bevésett csőben futnak)
- Ne kelljen hozzá külön távirányító, ha bekapcsolom a TV-t ez is kapcsoljon be, nyilván a hangerőt is a TV távirányítójával szeretném vezérelni
- Szeretném BT-s hangszóróként is használni telefonról (Spotify) anélkül hogy a TV-t be kellene kapcsolni hozzá. Az lenne a gondolat, hogy BT-n a teló szépen feléleszti amikor rákapcsolódik (ez utóbbi gondolom nehezebb ügy)
- Nem sértődnék meg ha mindezt 6 számjegy alatt megúsznám... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#8347) hulugulu válasza J00hnny (#8345) üzenetére


hulugulu
csendes tag

Mi a gond a JBL 9.1 el es az xbox-al? mi nem megy vele?

(#8348) Unsign válasza Unsign (#8305) üzenetére


Unsign
tag

Magamnak válaszolok. ;)

Végül Samsung Q70r lett a befutó, annyi jó tapasztalatot olvastam itt .
Most már csak azt kellene kitalálni, hogy erdemes-e a 8500-as helyett a 9000-es hátsó sugarzokat választani.

(#8349) espi38 válasza Unsign (#8348) üzenetére


espi38
őstag

Senkinek nem jött be a JBl 5.1 soundbarja?

(#8350) Danex válasza Unsign (#8348) üzenetére


Danex
addikt

Szerintem kellemesebb hangja van a 9000-esnek, de mediamarkt-ban egész jó áron van mindkettő, érdemes lehet kipróbálni őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.