Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) Luissimo válasza Laca19 (a) (#9200) üzenetére


Luissimo
veterán

Igazadvan, én ezt sokkal summásabban fogalmaztam meg, de a végeredmény ugyanaz :C

(#9202) capafog23 válasza Sys85 (#9197) üzenetére


capafog23
őstag

Igen, megnéztem Rá van írva hogy 1 (ARC). Ezek szerint akkor teljesülnek a feltételek.

Gino20:
Néztem a YAS-207-est de ez egy régebbi modell ahogy kivettem. Németbe YAS 209 110k körül van átszámolva. Annyiért nem rossz vétel?
Nézegetem ezt a Q60R-t amit írsz.

(#9203) AttiMM válasza AttiMM (#9170) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Sziasztok ismét! Már írtam néhányszor, és kaptam is hasznos segítséget, amit köszönök!
A választási folyamat végén járok, még kellene egy utolsó segítség, tapasztalat, vélemény - lökés.
Igények (azok vannak!):
200e körül keresek 5.1(.2) soundbar + hátsó hangsugárzós megoldást LG OLED55C8 tévénkhez főleg mozizásra, de online streaming zenehallgatásra is, lehetőleg beépített Google Assistant segítségével.
Sok-sok utánanézés és tanács után ezek maradtak a porondon:

SAMSUNG HW-Q70R + SWA-8500S
LG SN8Y(G?) + SPK8
POLK AUDIO MagniFi MAX SR 5.1

Mivel LG tévénk van (amit egyébként mindenkinek csak ajánlani tudok, az OLED az fantasztikus dolog!), ezért a szívem az LG megoldásához húz jobban, ráadásul abban van beépített Google Assistant (Chromecast), amit szeretek. Díjat is nyert idén ezzel a készülék, annyira nem lehet rossz.
A Samsung megoldásait nagyon sokan dicsérik itt, néhány teszt jobbnak tartja az LG-nél - ugyanakkor abban Alexa van, aminek korlátozottabbak a streaming zeneszolgáltatók elérése.
A Polk audio jó minőségű cuccokat gyárt és az ügyfélszolgálatát is nagyon dicsérte itt valaki.

Fentiek alapján melyiket választanátok és miért? Az még jobb lenne, ha összehasonlító tapasztalatotok is lenne.
Aki válaszol, annak köszönöm (a többieknek a türelmet)!

[ Szerkesztve ]

(#9204) Angel2014 válasza capafog23 (#9202) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha már ketten mondjuk ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9205) peti85 válasza AttiMM (#9203) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem Polk van, de nem az SR, hanem csak a 3.1. Hangminőség első osztályú, ahogy az a Polk-tól megszokott általában, Chromecast Audio jól működik. Google Assistant nincs beépítve, tehát mikrofon nincs benne, de telefonról vagy más Google Assistant képes eszközről vezérelhető. Könnyen átküldhető a telefonról pl. a Spotify hangja. Zenére is alkalmas, de nyilván ez igényfüggő is. Én igényes vagyok a jó hangzásra, de azért nem ott tartok hogy kábeleket cserélgetek a jobb hangzás érdekében. Az ügyfélszolgálat meg tényleg várakozásokon felüli. Viszont itt nem lesz Atmos és DTS-X hangzás, ha ez fontos Neked.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#9206) Ati73


Ati73
csendes tag

Sziasztok.

Tizeneves gyerek szeretne soundbart a szobajaba.
2 versenyzo van 50 ezerig.
LG SJ2
Sharp HT-SBW 182

Nem is azt kerdezem melyik a jobb, hisz ennyiert csodat ne akarjon, inkabb azt kerdezem melyik a kevesbe rossz valasztas?

(#9207) pauliboy23 válasza Ati73 (#9206) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Szerintem inkább egy Samsung HW-T420, vagy ha nem fontos a mélyláda akkor egy JBL Bar Studio, JBL 2.0 AIO.

(#9208) Angel2014 válasza Ati73 (#9206) üzenetére


Angel2014
addikt

Erősen gondolkodok a váltáson én is amit cápafog írtak miatt.

Nekem most ez van..[link] és ha esetleg érdekel lehet kiszálnék belőle persze nem ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9209) Voice24 válasza Ati73 (#9206) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem ilyen van, igaz, tízzel kilóg a keretedből. Szerintem ezért az árért bőven jó a hangja.

(#9210) AttiMM válasza peti85 (#9205) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Köszi peti85 a válaszod! Ha jól értem, akkor az SR 5.1 nem képes Atmos és DTS-X hangzásra! Ez esetben kiesett a versenyből, maradtak:

SAMSUNG HW-Q70R + SWA-8500S
LG SN8Y(G?) + SPK8

Más vélemény? Esetleg valaki hallgatta már meg mindkettőt?
Mivel LG tévénk van, ezért a szívem az LG megoldásához húz jobban, ráadásul abban van beépített Google Assistant (Chromecast), amit szeretek. Díjat is nyert idén ezzel a készülék, annyira nem lehet rossz.
A Samsung megoldásait nagyon sokan dicsérik itt, néhány teszt jobbnak tartja az LG-nél - ugyanakkor abban Alexa van, aminek korlátozottabbak a streaming zeneszolgáltatók elérése.

(#9211) darius09


darius09
tag

Sziasztok van valakinek tapasztalata Sharp HT-SBW420 hangprojektorral kapcsolatosan?

(#9212) Gino20 válasza AttiMM (#9210) üzenetére


Gino20
őstag

Ezt esetleg érdemes megnézned [Q70R vs SN8Y]

(#9213) AttiMM válasza Gino20 (#9212) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Köszi Gino20, igen, ezt is néztem már. Ez volt az egyik, amelyik "lehúzta" az LG megoldását. Más teszt meg pont fordítva. :) Bár az tény, hogy ez tűnik a legalaposabbnak, legprofibb elemzésnek!
Kicsit jobban el kellene mélyednem a grafikonokba, hogy melyikről mi olvasható le...

[ Szerkesztve ]

(#9214) Mauzes válasza AttiMM (#9213) üzenetére


Mauzes
őstag

Ebből is látszik, hogy ezek tök hasonló cuccok, egyikkel sem fogsz nagyon mellélőni. Samsung-ja szerintem sokkal több embernek van, több pozitív véleményt ovlasni róla. Szerintem eladni is könnyebb lesz, ha esetleg majd el akarod.

(#9215) AttiMM válasza Mauzes (#9214) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Ez is ésszerű érv, köszönöm Mauzes.

(#9216) Luissimo válasza Ati73 (#9206) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemfogadsz a fiaddá ?😃?

Szerintem a nemrég kitárgyalt LIDL-s böven elég lenne neki.
Söt, egy jo, 2.1-es PC aktiv hangszóró konfig is.

Nemfogja tudni értékelni majd ha egy jobb cucca lesz 😃 ;)

(#9217) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!

Van egy Samsung UE32J5000 TV-m, ami öcsémnél feleslegessé vállt, szóval az enyém lett :)
A hangjával viszont nem igazán sikerült megbarátkoznom. Nagyon sokat nem költenék egy Soundbarra, és kissé kacifántos a hely, szóval 60 cm-nél hosszabb cucc nem nagyon fér el. Ezen paraméterek mellett szembe jött a MAC Audio Soundbar 550. Rákerestem itt a topicban, de nem sok mindenre jutottam. Azt honnan lehetne kideríteni, hogy ez a csoda meg tudja-e tanulni a TV távirányítóját úgy, mint a JBL BAR 2.0? Már így is 3 távirányító van az éjjeli szekrényemen, nem akarnék folyton egy 4.-el is vacakolni... :B
Vagy lehet vajh' értelme várni a black fridayre egy akciós JBL miatt?

Just a simple Lineman...

(#9218) Sys85 válasza A Zéé (#9217) üzenetére


Sys85
veterán

Volt szerencsém ehhez a Mac-hez.
Hangja nem valami nagy eresztés,kiegyenlítetlen,dialógusok halkabbak mint a többi hang,rohadt idegesítő,hogy folyamatosan játszani kell távval,ez főleg este bosszantó.
És sajnos nem tanítható semmilyen más távra,ráadásul a gyári távja se valami jó.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9219) pauliboy23 válasza A Zéé (#9217) üzenetére


pauliboy23
senior tag

A Bar Studio 37 volt a médiában 1-2 hete, a Jbl Bar AIO az emagnál jelenleg 49990. Pár ezerrel lehet olcsóbb lesz BF-kor. Inkább várd meg, bár 37-ért a régebbi nem rossz.

(#9220) darius09


darius09
tag

Sony HT-S20R valakinek ezzel kapcsolatosan valami tapasztalat? megéri egy ilyenre beruházni?

(#9221) Laca19 (a) válasza Angel2014 (#9208) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Nem csak erre válaszolok konkrétan, régebben is sokszor szóba került, illetve az utóbbi időben is ez "hangos effekt, halk beszéd" probléma 2.1 esetén. Szóval ez amúgy nem a center hangszóró megléte/hiánya miatt van, ez tévedés. Ha van egy rossz minőségű "egybeszettes" házimozid például, ami 5.1-es, hiába van centered, ugyanez a problémád lesz. Saját tapasztalat (is), régebben (4-5 éve)vásárolt 90.000 Ft-os Philips 5.1 házimozinál nem lehetett érteni a beszédet, illetve ha hangosítottam, akkor meg az effektektől szétesett a ház, illetve ha hangos effekt alatt volt ugye a beszéd, akkor ez sem segített, nem lehetett érteni.
Lehetett persze segíteni rajta, center +6dB, frontok meg mondjuk -4dB....a beszéden persze segített, de így meg a térhatás veszett el, ami balról-jobbról szólna, az volt halk...a másik probléma, hogy egy horror filmnél az ijesztős jelenet pont nem érte el a hatást ugye, mert minden volt a hang, csak ijesztős hatású nem(akkor meg ez volt halk). Adtam a sz....nak egy pofont, így meg a dinamika veszett teljesen el.

Ha van egy jó 2.1 rendszer, semmi probléma nincs a beszédérthetőséggel, és a dinamika is ütős lesz. Ez amúgy az utóbbi években jött elő ez a probléma, egy régebbi 2.1-es rendszeren ilyen hibák nincsenek. Jó kérdés persze, hogy ez olcsósítás miatt van, vagy direkt erre mennek rá a gyártók, hogy meglegyen ez a probléma direkt a 2.1-nél, és ha ezt kiakarod kerülni vedd meg a drágábbat (3.1, 5.1). Én tesztelgettem is régebben ezt: ugyanazon forrásra rákötöttem a LG J10HD, Panasonic PTX7, LG HT462DZ (2.1) ősrégi rendszereimet, az eredmény az volt, hogy hatalmas dinamika teljesen tiszta, karakteres beszédérthetőséggel. Majd rákötöttem ugyanerre a forrásra az újonnan vásárolt Edifier sztereo rendszeremet: az eredmény siralmas, a beszédérthetőség brutálisan lecsökkent. Így az egyik PC-mhez használom, ott tudok adni neki MPC-HC-ban +db-eket a nemlétező center csatornára, így oké....de ugye TV-nél nincs meg ez a lehetőség, ha arra célra akarnám alkalmazni.

Persze az írásom nem ér tulképpen semmit, mert előrébb nem jutottál. Ha jó beszédérthetőséget akarsz, nem tudsz mit csinálni, mint centeres (3.1, 5.1)soundbart választani. Ez így van. Igazából csak annyit akartam tisztázni, hogy ez a jelenség, mint az elején is azzal kezdtem nem az miatt van, ami elterjedt, illetve gondolnak az emberek, hogy nincs középső hangszóró. Vagy az olcsósítás eredménye, vagy szándékosan van így, hogy vegyél drágábbat, ha nem akarsz ebbe a problémába ütközni.

http://www.diesel.com

(#9222) pauliboy23 válasza Laca19 (a) (#9221) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Azért tegyük hozzá, hogy a magyar szinkron is közrejátszik ebben. Ha angolul nézek filmet akkor teljesen élvezhető a film. Vagy szűkiteni kell a dinamika tartományt, már amelyikben van rendes DRC állítás, és nem csak a távirányíton egy gomb.

[ Szerkesztve ]

(#9223) A Zéé válasza pauliboy23 (#9219) üzenetére


A Zéé
addikt

Sajnos már nem kapható MM-ben a Studio, Euronicsban is csak a bemutató darabok vannak 40k-ért.
Akkor elengedem a MAC Audiot, JBL felé indulok. Köszi mindkettőtöknek.

Just a simple Lineman...

(#9224) Sys85 válasza Laca19 (a) (#9221) üzenetére


Sys85
veterán

Szerintem ez a dekóder tipusától és minőségétől függ,az nem mindegy hogy hogyan keveri rá a sokpontegy centersávját a jobb és bal csatornára.
A yamaha yas-207 nem 3.1,nincs benne centersugárzó,mégis tökéletesen szól,nincs ez a hangerő különbség.
Van a családban egy LG SL5Y,azzal sincs baj.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9225) Angel2014 válasza Laca19 (a) (#9221) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia!

Szépen szól és a dinamikája is jó meg vagyok elégedve vele. Van hozzá két hátsó vezetéknélküli térhatású hangszóróm is.

Ezt a hibát ha hibának lehet nevezni nagyon ritkán és nem állandóan csinálja bizonyos filmeknél. Én a dekóderre gondolok, Ha lenne prologic II azzal biztos j lenne.

Sőt volt olyan probléma a sounbarral vagy a TV-vel hogy nagyon halk volt vagy lehalkult magától és itt nem a filmekre vonatkozott. Ezt akkor prudoklta ha 4 gombos factory resetet csinált valaki a TV-én. Szóval lehet egy samu TV frissítés vagy visszaállítás is okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9226) Laca19 (a) válasza Angel2014 (#9225) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Lehet h a PLII helyett mást akartál írni, az arra jó, hogy a sztereó jelből szimulált 5.1 hangot csináljon.

http://www.diesel.com

(#9227) Angel2014 válasza Laca19 (a) (#9226) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezt akartam írni..ha 5.1 van elmehet a hang ill függ hogy hol van az egyén is aki beszél, ill milyen formátumban van a hangzás, viszont a sztereóból konvertált PL stabilan hangosan megtartja a jelet és a hangot hangosan is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9228) Ati73 válasza Angel2014 (#9208) üzenetére


Ati73
csendes tag

Koszi, de hasznalt nem johet szoba, ajandek lesz.

pauliboy23, Voice24! Koszi!
Luissimo! Most nem :)

Ezek szerint nem ajanlott egyik sem a kettobol nezzek mast.

(#9229) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok! Megjött a soundbar a tv-mhez. Ilyen. Még ismerkedünk egymással, de... Az a gondom, hogy ARC kábellel összekötöttem a tv-t (43DP600) és a soundbart, de a közszolgálati tv hangja (M1, M2, Duna...) nem jön át. :W Ha elzárom a hangprojektort, akkor ugye a tv szól, de utána megint be kell állítani a T-link működését. :W Valakinek van 5lete mi lehet a gond? Ugye csak az ARC kábellal vezérli a tv a soundbart? :F

(#9230) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, nem tudom, hogy ki ismeri, de van egy Edifier R2000DB 2.0 típusú aktív sztereó hangalam. Körülbelül melyik vagy milyen árkategóriájú soundbar kellene a Samsung QLED TV-mhez, hogy übereljem ennek a hangminőségét?

(#9231) peti85 válasza ritkaság (#9229) üzenetére


peti85
senior tag

Meg kell nézni, hogy a TV-n be lehet állítani a kimenő hang formátumát. Valószínűleg nem tudja dekódolni a soundbar. Sajnos semmilyen erre vonatkozó specifikáció sincs róla megadva, ami több mint gyanús. Sajnos nem túl bizalomgerjesztő ez a termék.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#9232) gertitorpe


gertitorpe
tag

Nekem anno az döntötte el a top LG vs. Samsung 90QR dilemmát, amikor sok helyen olvastam hogy az LG-n alapból túl halk a középső csatorna (még valami firmware frissítés után is) és több filmnél nem érteni hogy mit beszélnek a szereplők. Érdemes utánaolvasni hogy a többi bar-jukat is kísérti-e ez a probléma.

Hozzátartozik hogy a samsungnak a hátsó csatornája halk izé... valamelyik formátumnál. DTS-HD, vagy Dolby Atmins vagy Dolby Digital. Nem emlékszem :D
De a halk hátsó szerintem kevésbé problematikus mint a középső csatorna.

(#9233) MadMancs válasza ritkaság (#9229) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
Ahogy peti85 is írta, nézd meg a TV beállításaiban a digitális kimenet formátumát. Közszolga adók (meg még egy pár) dolby digital, amit sok soundbar nem kezel. Az én SHARP soundbar-om se tud vele mit kezdeni. Így nekem is PCM re dekódolja TV mielőtt kiküldi projektornak. Igaz így van egy kb fél mp es kesés, de abszolút nem zavaró (késleltetés beállításával még nem volt kedvem játszani.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#9234) ritkaság válasza MadMancs (#9233) üzenetére


ritkaság
tag

@peti85
Mindkettőtöknek köszönöm. :R Erőlködök valamit. :W

(#9235) aerosmith válasza gertitorpe (#9232) üzenetére


aerosmith
őstag

És ezért jó hogy a samsungnál külön rá lehet adni plusz hangerőt a hátsó hangfalakra ha túl halknak gondolod.

(#9236) AttiMM


AttiMM
csendes tag

Srácok, létezik, hogy nem találok a Mediamarkt-ban HDMI 2.1-es kábelt? Valahogy ezt az információt elfelejtették odaírni, az átviteli sebesség van néhánynál, de 18 Gb/s-nál nem találok nagyobbat, pedig ha jól tudom, a 2.1-nek 48 Gb/s-nek kellene lennie. Mit tanácsoltok?

(#9237) peti85 válasza AttiMM (#9236) üzenetére


peti85
senior tag

Bár a kérdésemmel nem leszel kisegítve, de mihez kell a 2.1-es kábel?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#9238) Gino20


Gino20
őstag

Csak egy ötlet [Q90R] ha valaki esetleg ilyesmibe gondolkodna, vagy ilyesmi kerettel. Ha 2 év garival lett véve, akkor tavalyi modell esetén még lehet van rá 1 év gari is

(#9239) AttiMM válasza peti85 (#9237) üzenetére


AttiMM
csendes tag

SAMSUNG HW-Q800T (végül ez lett, köszönöm a segítő tanácsokat!) és tévé közé. eARC csatlakozáshoz ez kell, nem?

[ Szerkesztve ]

(#9240) Sys85 válasza peti85 (#9237) üzenetére


Sys85
veterán

Pl . Xbox Series X igényli a 4K/120Hz-hez.

AtiiMM:
Én nem feltétlen MM-ben keresném az ilyesmit (még).
Itt pl van: [link]
Én a kábeleim nagyrészét innen vettem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9241) AttiMM válasza Sys85 (#9240) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Heh, pont ezt találtam meg én is. :) KÖszi

(#9242) Mauzes válasza Gino20 (#9238) üzenetére


Mauzes
őstag

Nincs rá gari sajnos...

(#9243) aerosmith válasza AttiMM (#9239) üzenetére


aerosmith
őstag

Adnak hozzá gyári kábelt.
2.1 csak akkor kell ha 4k 120hzet vagy 8kt akarsz.

(#9244) Gino20 válasza Mauzes (#9242) üzenetére


Gino20
őstag

Ezek szerint kérdezted az eladót. Kár :(

(#9245) peti85 válasza Sys85 (#9240) üzenetére


peti85
senior tag

Mi is innen szoktunk kábeleket rendelni melóba. Nagyon korrekt cég és az olcsótól a prémiumig van mindenféle náluk.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#9246) Sys85 válasza peti85 (#9245) üzenetére


Sys85
veterán

Pontosan!
Mediamarktban csak akkor veszek kábelt,ha S.O.S kell valami és nem tudok várni 1-2 napot.
Utoljára a 15m-es 2.0-ás HDMI kábelt kérdeztem meg kíváncsiságból.
18k és Hama....
Na mondom köszi,de kihagyom!
Kábelvilágon ennyiért van jelerősítős 15m-es,kicsit több mint 13e-ért meg van 20m-es erősítő nélküli Lanberg (18k a 15m-es ugyanilyen Hama...)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9247) AttiMM válasza aerosmith (#9243) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Köszi a tanácsokat!, ezek szerint van a csomagban HDMI kábel? Tök jó, már majdnem rendeltem tegnap este a kabelvilag-tól! :)

Hátsó hangszórókhoz (SWA-9000S) fali konzolt (illetve boltot) is tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#9248) AttiMM válasza AttiMM (#9247) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Közben találtam sok helyen hangfal-konzolt, pl. itt.

(#9249) Sys85 válasza AttiMM (#9247) üzenetére


Sys85
veterán

Én a Vogels univerzális hangfaltartójára esküszöm.
Arra bármilyen polcsugárzó méretnél nem nagyobb hangfalat rá lehet tenni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9250) Gino20 válasza AttiMM (#9248) üzenetére


Gino20
őstag

Ha gondolod egy ilyenben kulturáltan el tudod vezetni a hangszóró kábelt [link]
[kép] [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.