Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) Gino20 válasza mester778 (#8398) üzenetére


Gino20
őstag

Ahogy írták emagos link n450 és 18-as modell, Mm-es link r450 és gyártói adatok szerint az N elvileg jobb, de a valóságban nem lehet komoly különbség + emagon az N450 durván túl van árazva.
Én biztos kimaxolnám a keretet és r450-et vennék. Ha jól emlékszem árukeresőn jók a vélemények, dicsérik a sub-ot, még a 300-as sorozatnál több a negatív (gyenge mély, stb)

(#8402) espi38 válasza hyundaikia (#8391) üzenetére


espi38
őstag

Szia!,Én is gondolkodtam ezen mert azért 50 ezer ft nem kevés.
Végül jó áron sikerült hozzájutnom egy Q80 hoz és azt mondom, hogy mivel a q70 gyengébb /kevesebb hangszóró van benne/, egyértelmű a Q80 javára.
Elképesztő, hogy egy YouTube dolby atmos effektet mennyire jól adja vissza, mintha tényleg moziban ülne az ember.
Nem hittem volna, hogy ezt így visszatudja adni a hangrúd de maximálisan elképedtem pozitív értelemben.
Így mint lelkes felhasználója mondom igenis a q80 a nyertes, nem véletlen az árkülönbség. :R

(#8403) #90211072 válasza Gino20 (#8358) üzenetére


#90211072
törölt tag

Hát nem tudom őszintén megmondom szerintem kicsit ez a Samsung soundbar túl van tolva.
A volt kollégámnak volt és felhúzta kicsit hát nekem a mély az inkább az a kopogós kongós fele mély volt amit egy picit teljesítményű láda tud.
A jbl azért elég nagy méretű ládát ad mindegyik hangcuchoz ezért az tisztán képes rendes mély hangokat leadni és nem csak kopog vagy hüppög.
Én általában úgy szoktam meghallgatni a hangcucokat hogy van 5 darab szám a telomon ,csatlakozok vezeték nélkül és bele hallgatok mindegyikbe. így meg lehet figyelni melyik pontos a mély és a rendes hangok közt. Nekem személy szerint egyik samsung sem jött be ami szépen szól az a sonos,boss,jbl. viszont árúk is van a jbl nagyon jól kitalálta ,hogy se vezeték semmi nem kell a hátsó hangfalhoz a nagy Samsungnak még ez sem sikerült.És akár hogy is nézzük szerintem iszonyatosan sokat számít ,hogy nem kell a drottal konektorral vacakolni (pl a takarításoknál sem) nekem a 9.1 nagyon bejön amint tudom meg is rendelem.Egy hátránya van hogy eq hiányzik.

(#8404) espi38 válasza #90211072 (#8403) üzenetére


espi38
őstag

A subláda biztosan jobb a JBL nek ez tény már a subsugárzó mérete is erről árulkodik.
Viszont a JBL 9.1 ára is kicsit nagyon túl van tolva, tuti nem ér meg ennyit egy soundbar sem, legalábbis nekem :R
Viszont ezba hátsó vezeték nélküliség, hogy akku van a hangfalakban maximálisan pozitív a Samsung ezt miért nem tudta megoldani azt én sem értem :W

(#8405) mester778 válasza Gino20 (#8401) üzenetére


mester778
csendes tag

Köszi mindenkinek a választ, csak ki kellett volna nyitnom a szemem. :D

(#8406) #90211072 válasza mester778 (#8405) üzenetére


#90211072
törölt tag

Hát miért a 9.1 be vajon miért nem került rq beállítás? :W amugy meg nem is ez a draga hanem a sonos meg a boss mert ott a hangrud egy valag penz plusz meg a sub es hatso sugarzok sincsenek de gyonyoruen szol

(#8407) Gino20 válasza #90211072 (#8403) üzenetére


Gino20
őstag

Mint írtam senki JBL tulajt nem akarnék megsérteni és ez csak szubjektív vélemény. Ahogy olvashattad idézőjelesen ,,csak" samu Q60-at volt szerencsém összehasonlítani JBL BAR 3.1-el itthon, vagyis nem óriási alapterületű és brutál belmagasságú polcokon elhelyezve egy áruházban és már a Q60 is (ismét) szerintem SB terén sokkal kellemesebben, lágyabban, jobb térhangzást biztosítva szólt (Q80/90 meg végképp), persze itt a sub-ok közötti teljesítmény egyértelműen hallható volt. Q70 és felette levő sub-ok esetén (azonos láda) meg nem hallok érdemi különbséget. Műszerrel mérve lehet van, de pl Q90 sub megfelelő tartalom esetén már alacsony hangerő esetén is nagyon szép öblös mélyet ad le, szóval értem mire gondolsz (Q60-nál nagyobb teljesítmény esetén hallottam az ,,erőlködést" , de Q90-nél nem hallok ilyet). Ezt a kombót már nem teszteltem párhuzamosan csak hasonló nappaliban hallgattam meg ismét a BAR 3.1-et (az 5.1 talán pont ugyan azzal a sub-al van szerelve, 9.1-ről meg nincs infóm, de lehet az is azt tudja sub terén). Számomra egy dolog biztos (ahogy azt írtam) az összehasonlítás alapján, hogy akár azonos árfekvésben is, de a samu SB része klasszisokkal jobban tetszik és mivel szerintem az összhatás a fontos, az sem szempont ha esetleg tényleg többet tud a JBL sub-ja. Pl [link] 0:37-nél eredeti formátumban (nem youtube-ról) hanem pl médialejátszóról (vagyis nem TV lejátszó esetén), konkrétan szétesik a nappali már 10-15% környéki hangerő esetén is, mindezt úgy, hogy nincs benne semmi kopogó hang csak öblös dúrva mély (és nagyobb teljesítmény esetén sem jön elő semmi kopogás).
A szatellit hangfal megint csak szubjektív. Én konkrétan agyfaszt kapnék, ha minden filmezés esetén rakosgatnom kellene azokat. Kanapéra helyezve biztos fantasztikus (fejtől pár cm-re az egyik) lehet. Kis szatellit hangfal állványokra nem felszerelhető, de ha az is lenne a töltés miatt rakosgatni kell, így nem túl praktikus a csavarozgatás miatt :) , nagyobb polcsugárzó (ami kb 30 környékén indul) meg kicsit kabaré lenne egy kb szívószálas gyümölcslé méretű doboz miatt és pl nekem kanapé mögött nincs polcom és nem is lesz.

100 szónak is 1 a vége: Samu hype-olás nélkül ez csak a szubjektív véleményem.

JBL sub-al kapcsolatosan még egy szösszenet, de persze ez nem mérvadó [link] szóval lehet megfircangolni, meg ez csak csak egy teszt, stb, de részben arról szól, hogy az adottságaihoz mérten (láda és sugárzó méret), mintha nem tudná azt a teljesítményt mélyben, mint ami rejlik benne.

[ Szerkesztve ]

(#8408) Thom!


Thom!
veterán

Ambeoja van valakinek?

(#8409) aerosmith válasza Thom! (#8408) üzenetére


aerosmith
őstag

Azok szerintem nem járnak ide. :)

(#8410) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok.
Van itt valaki,aki a felsoroltakat hallotta màr,ne agy isten hasznàlta öket,ès van összehasonlitàsi tapasztalata?
Ezek között vacilàlok.:
JBL BAR 9.1
Sony HT zf9
Polk magnifi max sr
Illeteve van egy kakuktojàs,elvileg ez egy hangprojektor egy
Sony HT-ST5000
Vagy ezek szinte mind egy kapta fa,ès szinte tökmindegy melyik,max a külsö ami döntö tènyezö lehet?

(#8411) dezs520


dezs520
senior tag

...most nèzem,mèg a samsung hw-q90r is nagyon esèlyes,elèg jòk a tesztek ròla...

(#8412) aerosmith


aerosmith
őstag

2020as Samsung soundbar USA árak de EUban is kb. ennyi lesz.
Samsung Q950T (új) $1,799.99
Samsung Q90R (régi) $1,699.99
Samsung Q900T (új) $1,299.99
Samsung Q80R (régi) $1,199.99
Samsung Q800T (új) $899.99
Samsung Q70T (új) $699.99
Samsung Q60T (új) $499.99
Samsung S60T (új) $329.99
Samsung S40T (új) $179.99
Samsung T650 (új) $399.99
Samsung T550 (új) $279.99
Samsung T450 (új) $199.99
Samsung T70 (új) $699.99
Samsung T50 (új) $499.99

(#8413) Gino20 válasza dezs520 (#8410) üzenetére


Gino20
őstag

A kiegészített listádból szerintem a sony zf9 3.1 csatornás hangprojektor az abszolút kakukktojás :) és árképzés alapján valószínűleg a Polk is.
BAR 9.1 még nagyon új, kevés teszt és tulajdonosi vélemény van róla, de pl itt olvashatsz róla [link] Itt a 9.1 szerintem kicsit csalóka, mert pl Q90 soundbar részében van oldalsó hangszóró is, mégis 7.1, de .4 vagyis 7.1.4 (.4 a különböző helyen levő 4 felső, atmos hangszóró)
Sony ST5000 egy elvileg 7.1-es rendszer, de ezt egy központi ,,hangrúddal" kívánja elérni míg a Q90-nél fix, 2db hálózatot (230V-ot) igénylő hátsó hangfal van és ugyan ez igaz a BAR 9.1-re csak azok az SB-ről levehető, aksisak a hátra helyezhető hangfalak, így a Sony fizikai mivoltából sosem fogja tudni azt a térhangzást mint a samu vagy jbl és a polk meg egy olcsóbb kategória (nem olcsó és biztos nem gagyi, de minden bizonnyal nem tudja azt mint a Q90 vagy BAR 9.1).
[Q90R vs ST5000] Rtings egy igen komoly teszt ,,oldal" így akár lehet adni az ott írt, mért eredményekre (BAR 9.1 tesztjük még nincs, de kíváncsiságból érdekelne :) )
Mindent összegezve ha fontos a pl a mozizás és térhangzás + az opcióid alapján (árképzés) szerintem 2-re szűkült a kör: Q90 és BAR 9.1
Eddig (Q90 - BAR 9.1-es összehasonlítást még nem láttam) a rengeteg tesztek, akár youtube videók alapján kb ebben az árképzésben a Q90 volt mindig a top 1, de persze ez csak emberek által alkotott vélemény, igaz ha nincs mind mögött lobbi :) , akkor valószínűleg van alapja.
Szatellit hangfal (fix vagy rakosgatható) működése / elhelyezhetősége meg szubjetív (ahogy azt pár hsz-el fentebb akár olvashatod is), így lehet pl esetedben minimálisan, de lehet akár szempont is.

(#8414) dezs520


dezs520
senior tag

Termèszetesen a zf9-et plussz satelittel gondoltam,de van igazsàg abban,amit mondassz,így azt kizàrom.
A polk-ra azèrt esett a vàlasztàsom, hiàba olcsobb mint a többi,mert csak egy audio termèkekkel foglalkozo cèg...
Viszont ez a samsung egyre szimpatikusabb ( de kàr,hogy nem a harman/kardon van kiemelve rajta :) )
Akkor marad a JBL 9.1,meg a samsung...alakul :K

[ Szerkesztve ]

(#8415) Unsign


Unsign
tag

Sziasztok!

Új Samsung HW-Q70R, Samsung 65NU8000t és egy Digi HD műholdvevő STB a versenyzők.
Őket kellett összehoznom és működésre bírnom. Pár napom ráment és leírom, hogy ha esetleg más is így járna, hogy mi a tapasztalatom.

Első lépésként TV, Soundbar HDMI ARC-on keresztül összekapcsolva, STB-HDMI-n keresztül megy a tévébe. Első csatlakoztatáskor megszólal a Soundbar, TV ARC felírat ok. Hurrá! Majd kikapcs és újra be, onnantól csend és úgy is maradt. Kábelcsere, új kábel vétel (hátha segít, bár jók a kábelek), UHD pöttyözés, variálás, áramtalanítás, Tv újraindítás, de csak néha van TV ARC kapcsolat, egy mp-re jó, vagy úgy marad és szól. Az Xbox a SB HDMI-jén keresztül jó, bár ott kellett új kábel.
Tehát számos variáció, kézrátétel, magyar, külföldi fórum olvasgatás, Samsung ARC problémák tömkelege után már majdnem visszaküldtem a francba, mert direkt márkán belül maradtam, hogy ne legyen szívás vele, mikor végre meg lett a megoldás:

Amikor csatlakoztatva van a tévéhez a Digi STB, akkor bekapcsoláskor nem vált ARC-ra vagy csak egy pillanatra vagy ténylegesen odavált is, csöndben marad és a TV sem ismeri fel, csak, hogy valami csatlakoztatva lett és onnantól kuka az egész.
Nem túl egészséges a megoldás, hogy STB-ből HDMI kihúz, majd bekapcs többi eszköz, TV ARC kijelez, majd be a HDMI az STB-ba és onnatól csodásan működik. Ez így nem túl remek megoldás, de legalább stabilan szól Q70r, ahogy kell, TV felismeri, egy távirányító elég a STB-hez, TV-hez, hanghoz.
Sőt nagyon tetszik, kellemes hangja van és tartalék erő is van benne, TV hangszóró ehhez képest egy vicc.

De azért jó lenne megoldás és vicc, hogy ezzel kell szívni.

[ Szerkesztve ]

(#8416) aerosmith válasza Unsign (#8415) üzenetére


aerosmith
őstag

mier nem a soundbarba dugod a STBt? :F

(#8417) Danex válasza aerosmith (#8416) üzenetére


Danex
addikt

Mert lehet az xboxrol akar atmost vagy valamit nem?

(#8418) Unsign válasza aerosmith (#8416) üzenetére


Unsign
tag

Mert se kép se hang, ha az SB HDMI-jébe dugom. Ugyanott az Xbox remekül működik, 4k, Atmos, minden megy. Az STB a HDMI ARC-ot zavarhatja. Egy-két külföldi fórumon is volt rá példa.

(#8419) Jalapeno


Jalapeno
lelkes újonc

Sziasztok!

Már egy ideje fontolgatom a Samsung HW-Q90R vásárlását.
Viszont olvasgatva itt és más fórumokat elkezdtem gondolgozni a Q80R + SWA-9000S hátsó hangszórókon.
Érdekelne, hogy így ez a 7.1.2 és a HW-Q90R között lenne-e érdemben valami nagy különbség filmek esetleg zenék terén (persze gondolom a 360 fokos térhangzás nem teljesen lenne meg így, de 50-80 ezer ft-tal olcsóbb is lenne ez az opció), vagy érdemesebb befektetni a Q90R-be?

(#8420) Danex válasza Jalapeno (#8419) üzenetére


Danex
addikt

Q90r surroundja tartalmaz magassági sugarzokat is

(#8421) Gino20 válasza Jalapeno (#8419) üzenetére


Gino20
őstag

Ez így nehéz döntés. Ha pénztárcád engedi és nem fáj a különbség vagy fontos, hogy elmondhasd Q90-ed van :) akkor Q90, de amúgy csak ugyan azt tudom írni (jelenleg Q90-et használva), mint korábban, hogy személyes tapasztalat alapján nem lesz jelentős, érdemi különbség Q80 + SWA9000 vagy Q90 között, vagy másképp fogalmazva nem ér meg szerintem + 60-70ezer forintot az a 2 magassági hangszóró.
Ha jól emlékszem más fórumtárs is hasonló véleményen van konkrét tapasztalata alapján.

(#8422) Jalapeno válasza Danex (#8420) üzenetére


Jalapeno
lelkes újonc

Igen ezt tudom.
Pont ez a plusz érdekelt, hogy a valóságban van-e valami nagy és észrevehető különbség a kettő között.
Egyáltalán a mindennapokban filmeknél (Netflix, HBO GO) ki tudna bármi is jönni ebből.

[ Szerkesztve ]

(#8423) Jalapeno válasza Gino20 (#8421) üzenetére


Jalapeno
lelkes újonc

Tudnám fizetni mindkettőt, de egyáltalán nem feltétel, hogy promozzam Q90-em van.
Köszönöm viszont a kielégítő választ én is inkább ez a megoldás felé húzok egyre inkább.
Viszont ha megengedsz eg kérdést, nálad mi volt a döntő, hogy q90-ed legyen?

(#8424) Gino20 válasza Jalapeno (#8423) üzenetére


Gino20
őstag

Egyszerűen csak volt egy alkalmi vételem és gondoltam kipróbálom a Q90-et :)

(#8425) Marko_ válasza Gino20 (#8421) üzenetére


Marko_
tag

Nem csak a magassági hangszórók a különbség, hanem hogy a külön vásárolható hangszórókhoz tartozik egy vevőegység amihez kábelezni kell őket.
A q90r megoldása elegánsabb is, az persze tényleg egy másik téma, hogy ez kinek mennyivel ér többet. :)

(#8426) fery02 válasza Unsign (#8415) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Az is baj ezzel a megoldással, hogy sok helyről olvastam olyat régebbről, hogy a HDMI olyan, hogy ha bekapcsolt állapotú eszközöknél dugdosgatjuk őket, akkor fenn állhat a kockázata, hogy sérülést okoz valamelyik eszköz áramkörében.

Szóval akár ki-, akár bedugunk HDMI-t, azt csak kikapcsolt eszközök esetében érdemes tenni.

[ Szerkesztve ]

(#8427) espi38


espi38
őstag

Tudtommal a Q90 és a Q80 nál az a különbség,hogy a 90-hez adnak háttérsugárzót de ezt külön is megvehető.

(#8428) aerosmith válasza espi38 (#8427) üzenetére


aerosmith
őstag

q90nél nincs külön doboz a hátsó hangszórók vezérléséhez, ergo egyel kevesebb elhelyezendő kocka.

(#8429) Funthomi válasza aerosmith (#8428) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Illetve ahogyan korábban említették a Q90 hátsó hangszóróin van felfelé sugárzó speakerek is (ezért lehet elérni a 7.1.4-et). A Q80 plusz hátsó hangszórókkal 7.1.2-őt tudsz elérni "csak".

YOLOska

(#8430) Gino20 válasza Marko_ (#8425) üzenetére


Gino20
őstag

Írtam volna, hogy a témában érintettek valószínűleg ezzel tisztában vannak, de jogos ;) és ahogy látom aktuálissá is vált.

(#8427) espi38
Ahogy azt írták, azért van némi különbség.
A régebbi HW-K950, N950 vagy a jelenlegi Q90R-hez a gyártó dedikál szatellit hangfalakat, melyek az swa-khoz képest pluszban rendelkeznek magassági hangszóróval és épp úgy működnek, mint a SUB, vagyis szükséges tápellátás, így jár hozzájuk 1-1db kb 1.5m-es 230V-ot igénylő tápkábel és a soundbar-hoz lényegében vezeték nélkül csatlakoznak. Ez a fajta szatellit hangfal külön nem megvásárolható.
A Q80 és sok egyéb samu hangprojektorral kompatibilis külön megvásárolható SWA-k (régi 8000s vagy manapság kapható 8500s, 9000s) csomagjaiban meg van egy külön kis ,,központi egység" (erősítő és BT kapcsolat miatt), aminek van egy ~1.5m-es tápkábele és az egységhez csatlakoztatható a 2 szatellit a gyári 2x ~3-4m-es hangszóró kábellel és ez a ,,központi egység" meg vezeték nélkül csatlakozik a soundbarhoz.

(#8431) mester778


mester778
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Samsung HW-N550-essel kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van? Mennyivel jobb egy 3.1 a 2.1-hez képest?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8432) espi38 válasza Gino20 (#8430) üzenetére


espi38
őstag

Igazad van,annyira nem mélyedtem be a dologba :C

(#8433) J00hnny válasza Jalapeno (#8419) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Nekem volt Q90-em, de hamar elromlott (pattogo hangok a hatso hangfalakbol, illetve a hatso hangfalak nagyon halkak voltak), igy azt visszakuldtem. Késöbb kaptam egy Q80-at SWA-9000 szettel kiegeszitve.
Egyaltalan nem erzem hatranyat a felfele sugarzo hatso hangszoroknak, söt.
A Q80+SWA9000 pàros nàlam jobban teljesit, a hatso hangszoroknak megfelelo a hangerejük végre és a méretükhöz képest szépen szolnak.
De mint masok is irtàk itt egy extra dobozt még el kell tudnod helyezni, a Q90 megoldasa sokaknak kényelmesebb lehet. (bàr ez kinek ér 60.000Ft-ot? Ezt mindenki eldönti maga.
30.000 ft-bol veszel egy gyonyoru komodot és elrejted az extra dobozt, söt a màsik 30.000-et meg eliszod :DDD )

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8434) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy SWA-9000s hangszórópárost. Az a kérdésem, hogy akinek van ilyen otthon hallott némi sistergést vagy ehhez hasonló zajt? Sima TV-adásoknál semmi vagy szinte minimális (gondolom mert nincs jel), de az is csak úgy hallatszódik, ha a fülem ráteszem a hangszórókra. Ha már kap jelet, akkor "hangosabb", de a kanapén ülve csak akkor érzékelhető ez, ha a hangerő már eléggé, nagyon magasan van (amin valszeg úgy sem hallgatnék semmit) és/vagy nem szól semmi (pl. vége a filmnek stb.). (persze ha mute-olok, akkor megszűnik ez). Utána ha átváltok TV-adásra, akkor az első eset történik.

Rossz a cucc vagy pl. a bútor, amin van amiatt lehet ez? Amin a hangszórók vannak lyukas, rácsos elem, ezen a bútoron felülről a második szint:
https://www.ikea.com/hu/hu/p/fjaellbo-polcos-elem-fekete-70342199/

Köszi az infót!

Üdv!

YOLOska

(#8435) ZellR


ZellR
csendes tag

Sziasztok!

Mással is történt olyan, hogy a .plexignore egyszer csak meggondolja magát, és már nem teszi a dolgát?

Illetve ha DSM-ről újra akarnám telepíteni, akkor miket kell elmenteni, hogy a beállítások és egyéb - hol tartottam dolgok megmaradjanak?

Köszi,

(#8436) ZellR válasza ZellR (#8435) üzenetére


ZellR
csendes tag

Ezt eggyel arrébb akartam, de fogalmam sincs hol kell törölni :D

(#8437) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan emberi árú ( max. ~200k ) soundbar,aminél "rendes házimozis" a freki vágás?
Értem ez alatt azt,hogy az SB le tud menni 80-90Hz környékére és a sub csak 80-90Hz-től lefelé szól?
Kezd kicsit idegesíteni,hogy a Yamaha YAS-207 subja nagyon fent szól és túlzottan dörmögösek a dialógusok ha mélyebb a szereplő hangja,plusz rohadtul hallom hova is lett lerakva a sub,így nem tudom a legidealisabb helyre lerakni,mert ugye hallom merre van a sub.
Ha visszább veszem a mélyet,akkor meg az effektek alatt lesz kevés a sub.
Volt már JBL SB250 és 450 is nálam,mindegyik így szólt,ezért is mentek a háztól.
Yamahát a sok dicsérő teszt miatt vettem meg,de ez is pont úgy szól,plusz mellé hömpölygős és puha a mély.
Nagyot szól,mélyre is megy,de ingább hömpölygős a mély,nem igazán feszes (főleg a Jbl/Harman Kardon subhoz képest).
Vagy ezt ezen az árszinten engedjem el és az ilyesmihez inkább egy rendes szett kell (amp+2 front+sub)?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8438) Danex válasza Sys85 (#8437) üzenetére


Danex
addikt

Q70nel én nem érzem hol a sub

(#8439) Sys85 válasza Danex (#8438) üzenetére


Sys85
veterán

A YAS subja annyira fent szól,hogy pl Vass Gábor (pl Samuel L. Jackson magyar hangja) mélyen dörmögősen beszél,akkor a hangja legmélyebb frekvenciái már a subból jönnek és így csukott szemmel is határozottan rá tud bárki mutatni a sub helyére.
Ez a zavaró,főleg mivel nálam nem a tv mellett szemben szól a legjobban hanem a bal hátsó sarok körül lenne ideális a helye.
Oda viszont nem tudom rakni,mert hallani a helyét.
Ugyanez volt a JBL-eknél is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8440) Jalapeno válasza J00hnny (#8433) üzenetére


Jalapeno
lelkes újonc

Igen a fentebb írtakkal, mind tisztában voltam amit a többiek is írtak, hogy plusz doboz, kábel 7.1.2 a 7.1.4 helyett. Elég sokat olvasgattam erről és pont emiatt is kérdeztem itt rá, hogy lényegében az a +60 ezret ez nekem nem teljesen érne meg a felfelé sugárzó hangszóró, ha különösebben semmi különbség a 2 között a valóságban.
Viszont köszönöm a válaszod, jó azért mások személyes tapasztalataiból kiindulni ilyen téren.
Vélhetőleg eldőlt nálam ez a kérdés és én is a Q80+SWA9000-re teszem le a voksom (30.000 Ft pia is jól hangzik), ha csak nem futok közbe bele valami nagyon jó Q90 ajánlatba (amit kétlek). :D

(#8441) Funthomi válasza Jalapeno (#8440) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Szerintem azzal nem fogod megbánni. Nekem HW-N850 van SWA-9000S-sel, ami kvázi a régebbi Q80R (thx to Gino20), eggyel korábbi modell. Azt kell mondjam, h pár finomhangolás után nagyon jó cucc, pedig nekem a szoba nem is a legideálisabb bármilyen hangrendszerre :)

YOLOska

(#8442) Zsozsoka 74 válasza Funthomi (#8441) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Megosztanád velem(ünk) ,hogy mit csináltál,hogy szebb hangokat produkáljon?
Nekem is eléggé gáz a berendezés és hallom sokan játszanak azzal, hogy helyezgetik a szobában a SUB-ot annak érdekében , hogy minél szebb mélyeket kapjanak. :)

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8443) Funthomi válasza Zsozsoka 74 (#8442) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Nekem a sub a bar mellett van, lehet variálok rajta, de várok ezzel, míg meg nem érkezik az új TV-állvány.
A beállításoknál tudod állítani a bass, center, top, front stb. level értékeket, én azokat módosítottam, illetve rájöttem, h nekem csak a smart audio mód a nyerő, Q80-nál lehet más mód a legjobb. Firmware frissítés nekem rákerült, de sztem neked is egy virtual nevezetű beállítás on/off értékkel. Nekem on-on van most, de ha jól tudom ez csak zenénél számít.
Nem tudom neked h van összekötve a TV és soundbar, de ettől függően is érdemes nézni milyen hangsávú videókat játszol le, mert az sem mindegy.
Első tapasztalásra nem voltam teljesen elégedett a soundbarral (vagy legalábbis nem volt tapasztalatom e téren és emiatt volt furcsa elsőre), de a beállítások módosítása után + megtanultam nekem milyen hangsávok a jók és már minden királyság :D

YOLOska

(#8444) Zsozsoka 74 válasza Funthomi (#8443) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Köszönöm hogy leirtad tapasztalataidat.

Egyébként érdemes befektetni egy Samu hw-k960-ra vagy inkább a Samsung Q80 soundbar éri meg jobban?
Kinek mi a véleménye?

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8445) kislaci


kislaci
senior tag

Srácok a tv hangját ugye érdemes kikapcsolni, hogy egyedül a bár szóljon? Köszi

(#8446) Sys85 válasza kislaci (#8445) üzenetére


Sys85
veterán

Ha optikaival van összekötve akkor érdemes,hiszen ott sok tv-n van olyan opció,hogy a tv és a soundbar is szóljon.Mellesleg nagyon hülyén szól együtt.
Hdmi ARC-nál meg úgyis csak a soundbar tud szólni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8447) Gino20 válasza Zsozsoka 74 (#8444) üzenetére


Gino20
őstag

Ha K950-re gondoltál :) , akkor nem biztos, hogy jobb opció mint a Q80, de ez esetben ezt ki kellene egészíteni SWA9000 hangfallal. Persze ez az egész függ az ártól is.
K950, N950, Q90-hez vannak dedikált szatellit hangfalak (magassági sugárzó is van benne), de összeségében a dedikált vagy SWA szatellitekről az érdemes tudni, hogy jellemzően kis teljesítménnyel ketyegnek a fronthoz képest. Pont annyit csinálnak, amennyire szükség van, vagyis létrehozzák a valós térhangzást és ez baromi jó :) . Hogy ez gyártó által van így optimalizálva, mert vélhetően sokkal közelebb lesz az ember ezekhez, így kisebb teljesítményt juttat rájuk, vagy már a hangmérnökök által ilyen a tartalom (vagy mindkettő)....nem tudom, de épp a leírtak miatt van az a véleményem, hogy nincs nagy különbség hangzás tekintetében a dedikált szatellit vagy SWA között és az atmos / atmos szerű hatást szerintem inkább a soundbar hozza létre.
A K950 5.1.4 csatornás, de ha leveszed a szatellitet, akkor 3.1 még a Q80 5.1. Ezt úgy éri el, hogy a soundbar oldalán is vannak hangszórók, míg a K950-ben nincs és ebben a K950 - Q80 összehasonlításban szerintem ez a lényeg. Ezek a hangszórók jelentősen ,,dolgoznak", vagyis minden bizonnyal ,,szélesebb hangteret", jobb térhangzást tud biztosítani a Q80, így nekem erre esne a választásom, viszont ehhez tényleg dukál egy SWA8500s/SWA9000s ;)

(#8448) Danex válasza Gino20 (#8447) üzenetére


Danex
addikt

Egy mobilos decibel appal néztem a különböző csatornák hangerejet, és ott az jött ki amit itt már valaki mondott, hogy a teszt alapján még mínuszba is kell vinni valamennyivel a swa szett hangerejet, hogy azonos legyen a hangerő.

Sokakat (köztük engem is) szerintem az zavarhatott hogy teljesen hangosan és gyakran előforduló hangot vártunk, pedig a jelek szerint szimplán csak néhány effekt van oda keverve és beleolvad a hang képbe.

Sajnos nincs referenciam épített surround rendszerhez, így ez számomra elmélet marad, de mivel most elégedett vagyok, lehet jobban járok így és a penztarcam is 😁

(#8449) Gino20 válasza Danex (#8448) üzenetére


Gino20
őstag

Appot nem használtam, így csak hallás alapján 0 körüli érték esetén jellemzően jóval halkabb a szatellit (nálam sincs +ban), de akkor valószínűleg ez a tartalom miatt van.....mind1 is :), mert úgy ahogy van, nekem baromira tetszik ez a samu + szatellit konfig :) .
Komolyabb házimozi referenciám nekem sincs, mondjuk egyszer beszerzek egy ilyet vagy ehhez hasonlót [link] ;] , így nem tudom azok, hogy szólhatnak, de ha ez tartalom, akkor lehet, hogy hatalmas csoda ott sincs.

(#8450) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen tájékozatlan vagyok a soundbar témában, úgyhogy lehet, hogy marhaságot kérdezek. Olyan eszközt keresek, amit rögzíteni lehet a monitor aljához, ugyanis azt tervezem, hogy az egész cucc egy mozgatható karon fog lógni, hogy többféle pozícióban is jó legyen a sorozatozás. Ahogy láttam, több gyártó is készít ilyet a saját monitorjaihoz. A kérdés, hogy univerzális megoldások vannak-e. Illetve hogy ha igen, akkor milyen ár/hangminőség arányokban kell gondolkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.