Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) Sys85 válasza fledtamas (#8749) üzenetére


Sys85
veterán

Közel 20nm-en használom,a mély átlag max 50%-ra van állítva,szóval... :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8752) Yogi Bear válasza Yogi Bear (#8744) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Erre van valakinek ötlete?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#8753) gyuri.sza válasza stickermajom (#8600) üzenetére


gyuri.sza
tag

Megvettem a Sony hangprojektort. Igazából meg vagyok vele elégedve, szépen dolgozik a mélynyomó (nekem fontos volt), persze nem egy házimozi rendszer, tehát a vertical sound engine, akármennyire is jó nyilván azért nem hozza azt mintha, melletted/mögötted is lenne hangszóró, de azért igyekszik, ha nem ilyen irreális elvárásokkal vesszük meg, akkor szerintem nem fog csalódást okozni.

Néztem rajta youtube-on teszt videókat, pl. dolby atmos stb. néha azért leesett az állam a hangzástól, illetve néztem jó minőségű dobos videókat, azok is bejöttek (lábdob, azért remegtette a mellkasomat :D) , tetszik, hogy külön lehet állítani a mélynyomó hangerejét is (ezt néha lejjebb kell vennem, amin nagyon meglepődtem). HDMI arc-vel csatizik a tv-hez, nem volt vele semmi gond, telefonnal bluetooth párosítás volt nettó 2 s, azóta rögtön ahogy bekapcsolom a telón már csatlakozik is, így a tv-t megkerülve egyszerűen lehet a soundbaron zenét hallgatni, illetve tv bekapcs után is rögtön kapcsol be, semmi gondom nem volt eddig.

Komolyabb hangminőségű filmet még nem néztem rajta, csak random netflix-es akciófilmet, ott azért 1-1 lövés pl. elég jól szólt, szóval alapvetően szerintem a hangminőség teljesen korrekt, hozza azt, ami elvárható egy ilyen cucctól, illetve pl. koncertek a vertical sound engine-nel nagyon élvezhetőek, magához képest nagyon szép a térhangzás szerintem. Sima spotify-os zenehallgatáshoz én nem szoktam használni, ott szerintem nem előnyös.

Bármi kérdés van, szívesen állok rendelkezésetekre :)

(#8754) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Segítségeteket szeretném kérni
Az egyik kollégám vásárolt egy Samsung HW-R450 hangprojektort és nem tudja hogy kell azt beállítani hogy ne csak a hangot tudja szabályozni a tv távirányítóval hanem ki is lehessen kapcsolni amikor a tv kikapcsol.
Most úgy van Bluetooth-al összekötve és bekapcsolni bekapcsol a tv-vel és hangot is tud szabályozni a tv távirányítóval de mikor kikapcsolja a tv-t a hangprojektor nem kapcsol ki.
Ehhez kérném a segítségeteket.
Válaszokat előre is köszönöm szépen :R :R :R

(#8755) Sys85 válasza Hzsolt11 (#8754) üzenetére


Sys85
veterán

Nem értem egy soundbart a tv-re valaki miért bt-vel köti rá,amikor elvileg ott van a tv alatt.
Hdmi kábellel kéne rádugni amennyiben a tv ARC képes.
Legjobb tudomásom szerint a soundbar tudja.
Onnantól kikapcs-bekapcs-hangerőszabályzás megy együtt a tv-vel.
A TV-n az arc-s hdmi csatiba bele a kábel,másik vége meg a soundbar arc-s hdmi csatijába,a tv-n kiválasztja kimenetnek az arc-t,soundbaron meg a megfelelő bemenetet kiválasztja és mindenki boldog. :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8756) Hzsolt11 válasza Sys85 (#8755) üzenetére


Hzsolt11
tag

Értem
Köszönöm szépen :R :R :R

(#8757) EasyLife válasza Hzsolt11 (#8754) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Nem mellesleg bluetoothon jóval rosszabb a hangminőség is.

(#8758) fery02 válasza Sys85 (#8755) üzenetére


fery02
addikt

Mondjuk az R450-nek nincsen HDMI csatija, az az R550-nek van, nekem is olyanom van.

Viszont mivel régebbi, nem Arc-os a Samsung TV-m van, optikaival kötöttem össze, de azzal is rendesen, a TV-vel együtt kapcsol be és ki is a soundbar.
Hangerő állítás is megy rendesen a TV távjával.

Korábban olyat is lehetett olvasni, hogy aki nem néz filmeket HD hanggal, annak akár felesleges is a HDMI csatlakozás, de ha már lehet persze, akkor inkább az, már csak azért is, hogy még közvetlenebb lehessen a soundbar vezérlése a TV távjával.

[ Szerkesztve ]

(#8759) Reorx


Reorx
tag

Sziasztok, van-e ertelme/lehetseges-e hozzakotni az lg 55uk6500mla tv-mhez a 2.1es, mezei jack dugos hangfalamat?

(#8760) Sys85 válasza Reorx (#8759) üzenetére


Sys85
veterán

Egy ilyennel igen: [link]
Viszont a távirányítós hangerőszabályzást el kell felejtened,csak a 2.1 tekerőjével tudnád állítani.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8761) Reorx


Reorx
tag

Kösz az infót!

(#8762) Roben


Roben
csendes tag

Sziasztok! Szeretném lecserélni LG. sh7-es hangprojektoromat! A JBL Bar 5.1-el szemezgetek, mert tetszik az akksis vezeték nélküli megoldása! Érdeklődnék, hogy van e hasonló megoldás még a piacon, illetve hogy esetleg van e másik termék amit ajánlanátok kb 200.000 kategóriában! Még a Samsung HW-N950 7.1.4 nézegettem, de ennek gondolom nem akksis a háttérsugárzója, de megoldható ezzel a termékkel is a dolog a nappaliban! Köszönöm, a segítséget!

(#8763) Gino20 válasza Roben (#8762) üzenetére


Gino20
őstag

Ha az N950 konstans elérhető lenne ennyiért, akkor azt hiszem elég sok embernek ilyen lenne, de az Elektrovision egy outlet, ahol egyszer volt ,,csoda" ~1.5 évvel ezelőtt. Ennek a 18-as készüléknek a beszerzése már lehetetlen. Árukereső szerint már a tavalyi Q90R sem kapható, vagyis marad a JBL.
Samsungnak biztos, de pl Polk, LG szatelliteknek is ha jól tudom kell táp, ami lehet vagy közvetlen 230V, vagy van egy egység, ami vez nélkül kommunikál a soundbarral és ebbe az egységbe csatlakoznak hangszóró kábelen keresztül a hátsó hangfalak.
Ha az elrendezés lehetővé teszi és az egészből szinte semmi nem látszódik, akkor a vezetékes is jó opció lehet, főleg, hogy nem kell pakolgatni a hangfalakat. Ezt esetleg érdemes átgondolni

(#8764) atis78


atis78
tag

Sziasztok,

Egy 6x4m nagysagu egyik oldalon nyitott nappaliba keresnek soundbar+sub kombot.
Fontos lenne hogy ne csak filmezesre hanem zenehallgatasra is legyen jol hasznalhato.

Igazabol ket arkategoriagan nezegetek.

Az egyik az 500-600€ kornyeke ahol az alabbiak kozott vacilalok:
Sony HT ZF-9
Yamaha Musicast 400 Bar+ Sub
Panasonic HBT-900
Samsung Q80T.

A masik csoport amit meg megfontolnek az az 1000-1300 euros keszulekek:
Sony HT ST5000
Bose 700 Bar + Sub
Sonos Arc + Sub
JBL 9.1

Az elso csoportbol a Panasonic egy picit szimpatikusabb a tobbinel (habar valoszinuleg Hangzasra a Samsung jobb nala).

A masodik csoportbol a Sony az ami ar/ertek aranyban nezve a legjobbnak tunik de a feher Sonos/Bose kulsore jobban bejonne.

Akinek van ezekkel tapasztalata az tudna nekem a valasztasban segiteni es roviden leirni hogy miert azt javasolna?
A masik kerdesem az lenne hogy szerintetek erdemes a masodik csoportbol barmelyikkel szemezgetni? Kepesek ezek hangzasban annyival tobbet nyujtani mint amennyivel dragabbak?

Elore is koszonom:
Udv.

(#8765) Zizi123 válasza Gino20 (#8763) üzenetére


Zizi123
senior tag

Azert erdekes, hogy a Samsung Q90R-et mar nem lehet kapni, az utodjat a Samsung hw-q950t-et pedig meg nem lehet...
A Samsung nem gyartott a Q90R-bol eleget vagy vittek, mint a cukrot? Mire raszantam magam, hogy beruhazok ra, addigra kifutott :(
A Samsung hw-q950t-rol meg review-t sem talalok, hogy mennyire jo, vagy "rossz".
Mondjuk az ara brutalis az tuti.

(#8766) Sys85 válasza atis78 (#8764) üzenetére


Sys85
veterán

Nem mindegyiket hallottam még szólni,de a Sonos nagyon komolyat szól,az minden körülmény között (film és zene is) nagyon jól szól.
Bár ára is van.
Én esetleg tudom még ajánlani a Harman Kardon Enchant 1300-at is (300e ft),bár sub nem jár hozzá,az +220e,szettben 490e.
Elsőnek sub nélkül is érdemes megpróbálni,meglepően mélyre lemegy, subot később is lehet hozzá venni amikor van rá keret,a Multibeam hangzás is meglepő térhangzást tud produkálni,plusz hangerőben sem szenved hiányt.
Nekem volt sub nélkül,visszasírom a mai napig.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8767) aerosmith válasza atis78 (#8764) üzenetére


aerosmith
őstag

Samsung Q80Tről nem hallottam csak Q800Tről.
1200 euróért én megfontolnám a Samsung Q900T is.
Ha nem csak 3.1ben gondolkodsz hanem eseteg akarsz full surroundot mozizáshoz (7.1.4) akkor olyat érdemes nézni ami később bővíthető hátsó hangfalpárral. (sonos így már nagyon drága, mások meg nem bővíthetőek, a Samuk igen.)
És én tuti subosat vennék mert teljesen más a hangzás vele.

Amugy general a soundbarok nem túl jók zenehallgatásra.

(#8768) Sys85 válasza aerosmith (#8767) üzenetére


Sys85
veterán

A harman igen,az nagyon jól szólt zenével.Részletes,kristálytiszta,van mélye és tere is a hangnak,simán alkalmas minőségi zenehallgatásra is.
Amúgy kevés sb szól jól zenével is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8769) Gino20 válasza Zizi123 (#8765) üzenetére


Gino20
őstag

Ez mondjuk valóban marhaság a Samsung részéről. Emagon még van nevetségesen brutális áron (~650k :Y ). Itt [Tomi TV] volt még pár hete Q90 ~260-ért. Tudom-tudom outlet, de ha az csak csomisérült, akkor engem nem zavar. Esetleg érdemes rákérdezni, hogy várhatóan lesz-e még neki
Gixxer88: [Harman Kardon Enchant 1300 + Enchant Subwoofer mélysugárzó] Alzan most valamelyest olcsóbb, de még így is 450 papírról van szó :)

(#8770) Zizi123 válasza Gino20 (#8769) üzenetére


Zizi123
senior tag

En is neztem, a Harman Kardon Enchant 1300 + sub-ot, de mar nem bizok abban, hogy nalunk hazban megtudnak szolaltatni terbeli hangot a hatso hangszoro nelkuli soundbar-ok.
A JBL SB450-et azert csereltem Polk Audio-ra, hogy hatha javul a falrol pattogtatott hangok altal a terhatas a DD5.1, DTS filmeknel, de semmi...
Gyonyoruen szol tenyleg lebontja a falakat olyan hangereje van (Tegnap mar csak ezert megneztem a "Kapitany es katona" c. filmet. Az agyus jeleneteknel dobbenet hanghatasok, de sajna nem oldalrol, hatulrol, fentro, vagy lentrol, hanem szigoruan a TV felol jottek a brutalis robbanasok, suvito agyugolyok)
Nyilvan a szoba akusztikajava lesz a gond, mert az egyik oldalra 4m az oldalso fal, ahol fuggony is van raadasul, a masik oldalon is vagy 4m a kovetkezo fal, amirol pattanhatna a hang. 3.5m a belmagassag, tehat valoszinuleg nagyon messze van az idealistol.

Tehat en mar csak olyan soundbarban bizok, aminek van hatso hangszoroja, az a biztos... :D
Tokon is szurnam magam ha megvennem a Sennheiser AMBEO -t 900e-ert, es pont ugyanugy nem mukodne jol, mint a joval olcsobbak.

(#8771) Luissimo


Luissimo
veterán

Sziasztok,
Milyen ellenérvet lehet felhozni a Yamaha YAS 207 ellen?Mondjuk wifit nemismer asszem.
A mélynyomónak is kell egy különálló dedikált táp ugye?
Valami még, ami lebeszélheti róla az emberfiát :F

(#8772) Sys85 válasza Luissimo (#8771) üzenetére


Sys85
veterán

A ládában benne a táp,csak a tyúkbelet kell a falba dugni.
Wifi az egyetlen hátrány,már akinek.
A legritkább esetben sem használtam amikor olyanom volt,amiben volt. :)
Túl sok ellenérvet nem lehet ellene felhozni,kategóriájában egy nagyon jó sb.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8773) Luissimo válasza Sys85 (#8772) üzenetére


Luissimo
veterán

kösszz

Később nem bővíthető tovább hátsó hangszorokkal, ha jolgondolom.

(#8774) Sys85 válasza Luissimo (#8773) üzenetére


Sys85
veterán

Nem,ez 2.1 és az is marad.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8775) Yerix válasza Luissimo (#8771) üzenetére


Yerix
tag

Nincs rajta ethernet csatlakozó.

(#8776) taxi


taxi
aktív tag

Bocs, ha hülyeséget kérdezek.
PC-ről szeretném megszólaltatni a dolby athmos hangzást egy Q70R, és egy Samu KU6000 segítségével. Fentebb ajánlottátok, hogy pc-sb-tv sorrendben kössem össze, de nem működött, ezért kérdezném, hogy optikai kábellel és HDMI kábellel megoldható e?

Hakuna matata

(#8777) SZKEBE75 válasza taxi (#8776) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Nekem a Q80-an Hdmin keresztűl megy,a hc mpc a hang kimenetet 7.1-re.A soundbaron az atmos felirat megjelent.Az 1917-et néztem,döbbenetes atmoszférát teremtett a szobában.
Nem is tudom eldönteni,hogy egyaltalán kell-e a háttér sugárzó?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8778) atis78 válasza Sys85 (#8766) üzenetére


atis78
tag

Gixxer88: Koszonom a valaszt. Igen az Enchant 1300-on is gondolkodtam egy ideig de igazabol onnan mar a Sonos sincs tul messze arben es Atmos miatt kicsit jovotallobnak erzem. De ha valahol kulfoldon ki tudom fogni valami akcioban akkor megerheti.

aerosmith: Igazabol elirtam mert Q80R-t akakrtam irni. Igazabol a nappali kialakitas/berendezes miatt nem tudom mennyire realis a 7.1.4 bovithetoseg. Egyszeruen a hatsok sugarzok tul kozel lennenek az ulohelyhez. Bar gondolom ez kalibralhato..

(#8779) Marko_ válasza atis78 (#8778) üzenetére


Marko_
tag

HK enchant 1300+sub esetleg innen 370K-ért? [link]

(#8780) Zizi123 válasza Marko_ (#8779) üzenetére


Zizi123
senior tag

Hat nem tudom, hogy akarnek-e ilyen helyrol venni:
Ezek gondolom, akkor szamla nelkuli arak, vagy job besetben 0%-os.
Garanciarol nincs is szo.
"Házhozszállítással kizárólag." :)

(#8781) Marko_ válasza Zizi123 (#8780) üzenetére


Marko_
tag

Azt írja újonnan, 1 év garival. Vettem már műszaki cikket hasonló forrásból, nem volt gondom. Egy kérdést megérhet a részletekért, mert jó az ár. Ha nem lenne Samu q90r-em, lehet rárepülnék. :)

(#8782) Zizi123 válasza Marko_ (#8781) üzenetére


Zizi123
senior tag

Megszabaditalak a Samsung Q90r-tol, es rarepulhetsz :D
(Marmint ha garis a Samu :) )

(#8783) Marko_ válasza Zizi123 (#8782) üzenetére


Marko_
tag

Á, nekem ez tökéletesen megfelel, nem adnám el. :N Még mielőtt megvettem, a Harman-ra hajtottam, csak nem tudtam normális áron beszerezni egy ideje már, ezt meg éppen jól leakciózták. A hátsó hangszórók is sokat adnak a hanghoz, már hozzá szoktam ahhoz is. :))

(#8784) taxi válasza taxi (#8776) üzenetére


taxi
aktív tag

Másképp teszem fel a kérdést: Optikai kábelen átmegy a dolby athmos pc-ről?

Hakuna matata

(#8785) Marko_ válasza taxi (#8784) üzenetére


Marko_
tag

Atmos, illetve HD hang csak hdmi-n megy át, optikain max a DTS.

(#8786) SZKEBE75 válasza taxi (#8784) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

dehogy---google? :R

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8787) Akellla


Akellla
tag

Sziasztok ! Samsung hangprojektorok közül melyiket ajánlanátok,a tavaji modelleket q60 q70 vagy inkább már a ideieket,az ideieket is ki lehet egészíteni hátsó hangszórókkal,illetve q70 mennyivel jobb a q60 tól ha jobb,mennyivel nyújt többet. Köszi.

(#8788) SZKEBE75 válasza Akellla (#8787) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

q80 az oldalsó hangszóró nagyon kell a varázslathoz.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8789) Akellla válasza SZKEBE75 (#8788) üzenetére


Akellla
tag

Sajnos arról lemaradtam már sehol nincs :W pedig azt néztem ki én is hogy megfelelő lenne.Ki gondolta volna higy ilyen gyorsan kifutnak. Azért kösz!!!

(#8790) taxi válasza SZKEBE75 (#8786) üzenetére


taxi
aktív tag

Trump letiltotta. :DDD (bocs)

Hakuna matata

(#8791) kzrca


kzrca
tag

Sziasztok!

Adott egy 6x10 méteres téglalap alaprajzú gyakorlatilag egyterű lakás. Ennek az egyik 6 méteres falán középen van a TV a falra szerelve. Eljött az idő egy komolyabb hangtechnika beszerzéséhez, és gyakorlati indokok miatt soundbar + mélynyomó megoldás tűnik a legjobbnak. Mit tudnátok ajánlani, ami mind térhangzás mind pedig zenehallgatás terén szuper lenne?

Első körben összeget nem írok le, mert fogalmam sincs, mi ami ár-érték arányban még jó (azért nyilván nem 7jegyű összegben gondolkodok).

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#8792) taxi


taxi
aktív tag

Fentebb már leírtam a problémát, úgyhogy nem részletezem. -A lényeg hogy nem sikerült megoldanom. Ha a tanácsok szerint a pc-ről jövő hdmi kábelt a soundbarba dugom, akkor a pc nem lát több megjelenítőt, és a hang sem jött át.

-Valaki segítsen plíz akár privátban, hogy ne offoljam szét a topikot. alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#8793) SZKEBE75 válasza taxi (#8792) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A két arcnak találkoznia kellene.A kimenetet pcén nvidia hdmi outra.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8794) Astor22


Astor22
tag

Sziasztok lenne egy Samsung HW-k450 típusú Soundbar-om ami tökéletesen működik , csak egy kis itthoni baleset során nagyon csúnyán megrongálódott maga a Sub rész . Az a kérdésem hogy át e lehet építeni valamilyen más dobozba ? Van itthon egy canton aktív mélyládám abba szeretném át építeni lehetséges elgondolás ez ? Köszönöm szépen a választ ha lesz :)

(#8795) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

Milyen hangprojektort érdemes venni 20k körüli, illetve 50k körüli áron tévé gyári hangszórójának helyettesítésére? Azért írtam 2 árat, mert nagyjából ezek körül látom elhelyezkedni a felhozatalt, csak nem tudom miben tudnak többet a drágábbak. Ha annyira worth-it a drágább, akkor meggyőzhető vagyok. :))

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#8796) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Sziasztok, Samsung hw q70r lehet még valahol kapni?
Az idei Samu soundbarok q900 alatt nem az igaziak, jól látom?
Valszeg,iyg marad a hwq70r.... 🤔

[ Szerkesztve ]

(#8797) Sys85 válasza Marcus047 (#8796) üzenetére


Sys85
veterán

Szia!
Kb 10másodperc volt kigooglezni. :D :U
Tessék: [link] :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8798) Fetyoka0 válasza sutyesz96 (#8795) üzenetére


Fetyoka0
tag

Szia,

én is ilyen kategóriában nézegettem pár hónapja. Ezt sikerült venni: JBL Bar Studio 2.0. 45 nm-es nappalit nem mondom, h beszólja, lehetne még több hangerőt ha zenét hallgatok.(filmezéshez szuper). Van rajta térhangzás gomb, ami nem annyira sikerült(lehet kis szobában ok).Viszont mellette szól, hogy minden frekvenencián tiszták a hangok különösen a basszus. Kezelhetősége is szuper, optikán csatlakozik nálam samsung tv-re és a tv távirányítójával vezérelhető. Teljesítménye ne tévesszen meg (30w) ez gondolom az effektív teljesítmény, nem úgy mint a kínai cuccokon van, csúcstól csúcsig ráírják a 120w-ot és köze sincs hozzá.

(#8799) Marcus047 válasza Fetyoka0 (#8798) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Sorry, Hw q80r leett volna a kérdés, véletlenül elírtam 😕 azt nem lehet már sehol kapni... Így,ha az nincs, kénytelen leszek hwq70r venni. Másodszorra csak sikerült leírni,amit akartam :D és az idei Samu soundbarokrol érdekelne vmi vélemény,vki?!

[ Szerkesztve ]

(#8800) Marcus047 válasza Sys85 (#8797) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Egyedül emagon találtam 348e ért,de azok nincsenek észnél....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.