Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) Sigiusz válasza Voice24 (#9498) üzenetére


Sigiusz
tag

Köszönöm az ötletet, ki fogom próbálni. Valakinek van mèg esetleg ezzel a hangprojektorral kapcsolatban tapasztalata?

JBL SB 160

(#9502) natë


natë
nagyúr

Köszönöm a tippeket, a Q60T + 9000S nagyon jó páros! :R

(#9503) Mauzes válasza Voice24 (#9498) üzenetére


Mauzes
őstag

Jogos, én a sávnak valamiért inkább az alacsony részére fókuszáltam a válaszban. Szóval a qled-től valószínűleg tényleg jobb, amit küldtél, bár nem hallottam (és korábban, amit próbáltam ebben az árban, azoknak eléggé "doboz" hangja volt). Ettől függetlenül szerintem ebben az árban egy sztereó cuccnak jobb hangja lesz.

(#9504) Helmoras válasza natë (#9502) üzenetére


Helmoras
őstag

Egy kérdés:

A hátsó plusz hangszórókat hogy kell elképzelni, legyen akár a 8500 vagy a 9000-es termék.

Kábel nélkül csatlakoznak a soundbarhoz eddig oké, de mi az a 3. cucc ami a két hangfalon felül van a csomaghoz, illetve mintha azt látnám hogy ezt a 3. elemet csatlakoztatni még kábelesen a kicsikhez, szóval jól értem lényegében így hátul van kábel csak előlről hátra nincs?

Remélem érthető voltam :D

(#9505) natë válasza Helmoras (#9504) üzenetére


natë
nagyúr

A 3. egység szolgáltatja a vezeték nélküli jelet, mint egy wifi modem. Ehhez kell csatlakoztatni a 2 hátsó egységet vezetékkel.
Szóval wireless de mégsem egészen.

Ettől függetlenül igen jó.

(#9506) Sys85 válasza Helmoras (#9504) üzenetére


Sys85
veterán

Az a vevőegysége a hátsó hangfalaknak+egyben az is hajtja meg őket.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9507) Helmoras


Helmoras
őstag

Értem.

Akkor fél megoldás, mert kell hátulra is kábel, a hangszórók közt, illetve táp kábel, de még mindig jobb valóban mint bekábelezni a szobát.

Köszi a válaszokat!

(#9508) mikrofon válasza Helmoras (#9507) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,

pontosan ezért ha tényleg vezeték nélküli megoldást szeretnél akkor csak a JBL bar 9.1 vagy JBL bar 5.1 közül választhatsz. Mert még a komplett Samsung HW-Q950T szett hátsó hangszóróihoz is kell tápkábel.....

(#9509) Mauzes válasza mikrofon (#9508) üzenetére


Mauzes
őstag

Cserébe ott kézzel kell ide-oda mozgatni a hátsó hangszórókat. :)

Eredeti kérdésre: komplett szett (Q950T) annyiban jobb, hogy ott valóban csak tápkábel kell a hátsó hangszórókhoz, míg az SWA szettnél a vevőegységhez is.

(#9510) mikrofon válasza Mauzes (#9509) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez teljesen így igaz. Ezért gondolom valójában a célközönség az, aki kevesebbet néz filmet, mint mondjuk én.

meg ugye az eredeti szett hátsó hangszóróiban van felfelé irányított hangszóró is, míg a külön vásárolhatóban nincs....

[ Szerkesztve ]

(#9511) Helmoras válasza mikrofon (#9508) üzenetére


Helmoras
őstag

Igen, erre jutottam én is hosszas olvasás böngészés videok után, remélem lesz még kapható az 5.1 es tavasszal, ha nem akkor zsebbe nyúlás lesz :D

(#9512) AttiMM válasza simron (#9486) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Szia simron, úgy látom, még senki sem válaszolt. A lehetőségek közül én a HDMI ARC-ot választanám. Az optikai kábel régebbi technológia, minőségben ugyanaz, de szolgáltatásban többet tud a HDMI ARC (pl. ha bekapcsolod a tévét, azonnal bekapcsolja a soundbart is, illetve a tévé hangosítása hangosítja a soundbart - tehát nincs szükség a soundbar távirányítójára.)
Az LG Sync Bluetooth-ot nem ismerem (nekem is LG tévém van, viszont Samu soundbart vettem hozzá), de ami Bluetooth, az már igazán jó minőség nem lehet, ugyanis annak nagyon szűk a sávszélessége (ezért felejtsd el, hogy telefonról Bluetooth-on keresztül akarsz zenét hallgatni a soundbar-on).

(#9513) AttiMM válasza Mauzes (#9495) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Szia Mauzes, nekem 1 hónapja van meg (olvasd el az írásom kicsit lejjebb), de nagyon akartam hátsó sugárzókat, és nem bántam meg! Nekem is a falnál van a kanapé, mellékelek egy képet, hogy hogyan szereltem fel a falra: a lényeg, hogy ha középen ülök, akkor pont a két fülem felé fordulnak a hangszórók, így a legjobb az élmény.

Nekem a Samsung 9000-nél a gyári 0-hoz képest +1-re vettem, így kellően hangos, de csak 5.1-es hangforrás esetében! Ha nem ilyen, csak sima sztereó, akkor gyakorlatilag nincs is hangja (nem vettem fel +6-ra, úgy lehet, hogy valami van), dehát mi szóljon hátul, ha nincs hozzá hangforrrás? A sima sztereó meg szól a soundbar-ból. (Tudom, tudom, valaki mondta, hogy egyes rendszerek tudnak virtuális 5.1-et csinálni sima sztereóból is...)
És akkor ez a válaszom azoknak, akik panaszkodtak, hogy nem sok értelme van a hátsó hangszóróknak: tessék 5.1 hangcsatornás forrást hallgatni, mindjárt lesz értelme! :-)

(#9514) AttiMM válasza mikrofon (#9508) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Csak apróság, de a hátsó hangszóróhoz nem tápkábel, hanem hangszórókábel (valójában egy vékony vezetékpár) megy a hátsó központ egységtől (amihez kell a tápkábel). Ez nem kell, hogy nagy gondot jelentsen, még ha falra szereled, akkor sem (lásd az előző hsz-ban a képet), ha pedig hangszóróállványon áll, akkor még annyit sem, mert az állvány belsejében elfér a vezeték.
A teljesen vezeték nélküli megoldásnak kétségtelen előnye, hogy még ez a kis vezeték sem kell, viszont van hátránya is: leginkább, hogy állandóan le/fel kell csatlakoztatni a soundbar-ról/ra, hogy töltve legyen, illetve fixen falra szerelni sem tudod éppen ezért, tehát kell mondjuk két kis polc a megfelelő helyen, ahová teszed (én is gondolkoztam a JBL bar 5.1-en, nekem is tetszett az ötlet!)

(#9515) Sys85 válasza AttiMM (#9513) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem ezekkel az 5.1 soundbarokkal 1 bajom van.
Méghozzá a késleltetés hiánya (lehet van olyan ami tudja,csak gondolom a drágábbak közt).
Hiába állítja a ember a hátsók hangerejét,ha nincs mellé késleltetés.
5.1/7.1 esetén az lenne a lényeg,hogy optimális esetben egy kör mentén helyezkednek el a hangszórók egyenlő távolságra a fültől.Ez a legtöbb esetben nem kivitelezhető egy átlag szobában/nappaliban,erre lenne jó a késleltetés,de ilyet nem nagyon látok a legtöbb soundbarnál.
A front mondjuk 3méterre van a fültől,a hátsók meg 60-80cm-re...
Aki már hallott jól beállított házimozit,tudja miért is fontos ez.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9516) mikrofon válasza AttiMM (#9514) üzenetére


mikrofon
addikt

A q950T-nél is van egy hátsó központi egység úgy, mintha a q900t-hez megveszem külön a 9000s-t?

(#9517) Mauzes válasza mikrofon (#9516) üzenetére


Mauzes
őstag

Nincs, ott 1-1 tápkábel megy a hátsókba.

[ Szerkesztve ]

(#9518) mikrofon válasza Mauzes (#9517) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor jóra gondoltam:
- Q950T esetén egy-egy tápkábel kell a hátsó hangszórókhoz,
- 9000s esetén pedig a hátsó központi egységhez egy tápkábel, míg a központi egység és a két hátsó hangszóró közé egy-gy hangszóró kábel.

Emlékeim szerint ezek egyébként tartozékok is....

(#9519) user01 válasza AttiMM (#9513) üzenetére


user01
aktív tag

(Tudom, tudom, valaki mondta, hogy egyes rendszerek tudnak virtuális 5.1-et csinálni sima sztereóból is...)

Valóban így van. Nekem Sony 5.1-es soundbarom van, és többnyire TV-filmeket nézek (sztereó). És a régi házimozim Dolby Prologic II.-jéhez hasonlóan itt is sok effekt a hátsó hangszórókból jön, illetve a filmek zenéjénél is van olyan hangszer, ami hátulról szól és az egész zene körbe ölel.

(#9520) AttiMM válasza user01 (#9519) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Elhiszem (mondjuk a Sony hangban erős volt (mármint a kommersz kategóriában)). Nem tudom, hogy ilyet lehet-e a Samsung soundbarokkal is csinálni, de attól még úgy vélem, hogy ez már csak bűvészkedés a technikával. Hiszen a sztereóban alapvetően hiányzik ez az információ, az elektronika valamit kiválaszthat, hogy szerint a zongora mögöttem van, de a képen meg azt látom, hogy előttem :)

(#9521) Mauzes válasza mikrofon (#9518) üzenetére


Mauzes
őstag

Persze, tartozékok.

(#9522) Kzo


Kzo
tag

Sziasztok,
tudnátok ajánlani LG SJ4 mellé kiegészítő hangszórót, amivel térhangzást lehetne elérni?
A LG SPK8-S 2.0 néztem mellé, de kb. beszerezhetetlen és irreálisan drága is.
Köszi.

(#9523) Sys85 válasza Kzo (#9522) üzenetére


Sys85
veterán

SJ4-hez tudtommal nem lehet plusz hangszórókat társítani,az egy sima 2.1 soundbar.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9524) Macyke82


Macyke82
tag

Samsung HW-Q900T soundbar most németeknél 649 EUR!!!
De a 800T is csak 479 EUR.

[ Szerkesztve ]

(#9525) rinpocse válasza Tiensin (#9487) üzenetére


rinpocse
tag

[link] Nem halottam még, erősen gondolkodom, hogy megrendelem! :) A nappaliban van egy ilyen, sateltekkel azzal megvagyok elégedve [link]

(#9526) 3L1T3


3L1T3
addikt

Sziasztok!

LG SH4 hangprojektoromat szeretném lecserélni, nem tudom mennyire releváns de C9 OLED tv-m van és szerettem, hogy nem kell a hangprojektor távirányítóját is kezelnem. Nem vagyok márkahű, az ár sem annyira fontos, sokkal inkább a jó hangminőség.

Köszönöm

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#9527) Sys85 válasza 3L1T3 (#9526) üzenetére


Sys85
veterán

Szerintem sokkal könnyebben kapsz majd választ,ha egy max összeghatárt is írsz. :)
Amúgy teljesen mindegy a tv és a soundbar márkája,a HDMI ARC nem márkafüggő (ugye ezen keresztül vezérli a tv a soundbart).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9528) 3L1T3 válasza Sys85 (#9527) üzenetére


3L1T3
addikt

Optikával van összekötve jelenleg nálam. Max 100-120K amit ráköltenék. Köszönöm

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#9529) Sys85 válasza 3L1T3 (#9528) üzenetére


Sys85
veterán

Hdmi arc-vel is összekötheted,úgy minden működik mindennel.
Az optikai verzió viszont csak LG-k közt.
Az általad írt árszegmens a Samsung q60t és a Yamaha YAS-207 felségterülete,ezek szólnak a legszebben ezen az árszinten.
A samsung ráadásul 5.1 ha később bővíted egy SWA9000 hátsó szettel (alapjáraton 3.1).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9530) Mauzes


Mauzes
őstag

FYI, megkérdeztem a Brandsetter-t, hogy mennyiért hoznák haza USA-ból a 400 USD-s H/K Enchant 1300 bart, és kb 195 ezerre jönne ki mindennel együtt. A teljes átfutása hajós szállítás miatt kb. 2 hónap...

(#9531) mikrofon válasza Mauzes (#9530) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia, ez jó ötlet volt.

Csak hajóval lehet? Nincs valami rendes szállítás?
A 195e-be beleszámoltad a vámot és áfát is?

(#9532) DonDennis válasza mikrofon (#9531) üzenetére


DonDennis
senior tag

Brandsetter-nél van repülős szállítás is csak az lényegesen drágább, de én úgy tudom ezekben az árakban benne van az EU-s ÁFA és vám.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#9533) Mauzes válasza mikrofon (#9531) üzenetére


Mauzes
őstag

Minden benne van. Repülő kb + 40k lehet.

(#9534) DonDennis válasza Mauzes (#9533) üzenetére


DonDennis
senior tag

Nyilván itt amit kb. buksz az a gari, ami azért egy 200e terméknél necces + 2-3 hónap várakozás. Cserébe nyersz 100.000 ha nincs vele semmi szarság, de szerintem ilyen árú termékeknél megéri valami olcsóbbat de garisan venni, vagy pluszba spórolsz 2-3 hónapot és cserébe megvan garisan, kicsit olyan mint Teslat hozni usaból, olcsóbb csak egyből ugrik a gari róla.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#9535) mikrofon válasza Mauzes (#9533) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen látom. Most megnéztem én is. Én ugye a HK Enchant soundbar + sub szettet néztem. Ez most 400+400 USD. Ami hajóval kb 320e mindennel együtt, repülővel pedig kb 400e. De nagyon rosszul esett látni tételesen hogy ebből mennyi az ÁFA+VÁM kombó....

Nagyon örültem volna egy külföldi mintához hasonló BF akciónak .... Biztos meg is vettem volna. De a JBL bar 9.1 re és a Samsung hw-q900t-re se volt de még a q950t-re se.....

[ Szerkesztve ]

(#9536) Tiensin válasza rinpocse (#9525) üzenetére


Tiensin
csendes tag

Köszönöm a tippeket!

Megpróbálom meghallgatni őket valahol, ahol épp nem a BF miatti őrület leköti az eladók kapacitását:)

(#9537) natë


natë
nagyúr

Samsung q60t+9000s kombónál melyik hang setup az ajánlott? (5.1)
DTS?

(#9538) Mauzes válasza DonDennis (#9534) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát igen. Annyi, hogy ebből nincs használt, szóval az nem opció. Amúgy az előzetes árbecslés 150 ezret adott ki, az azért vonzóbb, fél ár. Csak a valós ár már több.

mikrofon: arra érdemes figyelni, hogy az automata díjbecslőjük alacsonyabb árat mutat, ami nem igaz, és a tényleges áruk magasabb lesz. Pl nekem 278-as usd árfolyammal számoltak. Gondolom még véletlenül sem a megtévesztés a cél...

(#9539) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok,

A három közül melyik ajánlott ?
LG SN 4
SAMSUNG HW-R450
SAMSUNG HW-T420

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#9540) natë válasza AttiMM (#9513) üzenetére


natë
nagyúr

Ezt hogyan fúrtad ilyen irányba fel? Mivel?

(#9541) DonDennis válasza natë (#9540) üzenetére


DonDennis
senior tag

Ez tartó függő szerintem, nekem is hasonló tartóm van és anno a z906, nekem is így állt.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#9542) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Párom meghallotta nálam az ideiglenesen itt lévő LG SK5 soundbart. Minimum ilyen, vagy jobbat keres. Mit lehet most kapni 100e alatt ( esetleg akcióban vagy használtan) amit érdemes megvenni és legalább ezt a szintet hozza? ( aránylag tűrhető basszus, zenére éppenhogy csak, de neki jó lenne egyelőre.)
Szeretne minél hamarabb venni. Előre is köszi a segítségeket.

(#9543) Sys85 válasza mexel (#9542) üzenetére


Sys85
veterán

Yamaha YAS-207.
Mondjuk éppen alatta van a 100-nak euronicsban. :D
Előtte SK5 volt nekem is,az lepasszoltam szüleimnek,mert nem tetszett a hangja.
Sokkal jobban szól a YAS mint az SK5.Zenénél is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9544) mexel válasza Sys85 (#9543) üzenetére


mexel
veterán

Köszi az infót. Én is azt néztem, de az már nagyon a felső határ árban. Elsőre jobb lenne max 50-70 közé belőni, csak ha nagyon nincs más akkor lenne a YAS207.

Egyébként mennyivel jobb mint az LG SK5? Illetve miben jobb? Érdekelne nagyon. Talán én is vennék majd, igaz nekem a zene nem fontos, mert nem ezen hallgatom.

A kb 60-80 között kaphatóak ( Sony, Panasonic, LG, Samsung azok milyen szinten mozoghatnak? Esetleg Denont láttam 99-ért még. Vagy a JBL esetleg 100 körül. Mondjuk a Yamaha nekem is szimpatikus)

[ Szerkesztve ]

(#9545) Voice24 válasza mexel (#9544) üzenetére


Voice24
őstag

Akkor neked is ajánlom egy kipróbálásra ezt. Sok összehasonlítási alapom nincs, egyedül az LG SL5Y-nal hasonlítottam össze vásárlás előtt a boltban, annál jobban szólt. Nyilván nem szól úgy, mint egy 100 ezres, de nem is kerül annyiba. Ha tudod, üzletben próbáld ki, elvileg csak az Euronics forgalmazza.

(#9546) mexel válasza Voice24 (#9545) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, megnézem. Vajon az LG SK5-nek az utódja lehet az LG SL5Y ? Kobb vagy rosszabb annál?

(#9547) Voice24 válasza mexel (#9546) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tudom, nem ismerem az LG számozási, elnevezési logikáját. Én amúgy csak hevenyészett összehasonlítást végeztem, nem vájtam bele magam mélyen a témába ott a boltban. Kérésemre az eladó bekapcsolta mindkettőt, nem állítgattunk rajtuk semmit, a telómmal bt-n rákapcsolódtam előbb egyikre, majd a másikra, és ugyanazt a Follow The Flow számot indítottam el youtube-on (tehát nem vájtfülűeknek szóló összehasonlítás volt). Ott a boltban a JBL első blikkre is teltebb hangzást adott, de ahogy mondtam, egyiken sem állítottunk semmit, ahogy bekapcsolt, úgy szólt. Én eddig nem bántam meg a döntést.

[ Szerkesztve ]

(#9548) Luissimo válasza mexel (#9546) üzenetére


Luissimo
veterán

amatőr vélemény,
az ABCben a K után jön az L.
szerintem ezt követik, a tévedés minimális biztonságával :)

(#9549) mexel válasza Luissimo (#9548) üzenetére


mexel
veterán

Egyértelmű hogy későbbi széria hiszen most az L kapható és a K már nem ( mondjuk van most N5 is). A kérdésem arra vonatkozott hogy az 5-ös szám a sorozat utódjának tekinthető-e, vagy a cég már kisebb-vagy nagyobb ligában futtatja azt a darabot ( logikát nem keresek a gyártóknál, akkor túl egyszerű lenne a vevőknek)
Másrészt az "utód" nem törvényszerűen jobb az előző szériánál.
Van Ugyanannyiért Sony 350-es is, kérdés az milyen lehet. Sajnos a topikot olvasva alig van erről az árszegmensről szó.

(#9550) Luissimo válasza mexel (#9549) üzenetére


Luissimo
veterán

jólvanna, :)
elősszzör is offban volt, másoccerpedig biztos láttad a szmájlit? ! :F
relax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.